Laatste Berichten. Posterijen en Telegrafie ZONDER PRIJSVERHOOGING Telegrammen. financieële Berichten. Burgerlijke Stand a/larktberichten. AHood Verkopingen en Aanbestedingen jaar, de waarde van den uitvoer echter bleef nog ateeda dalen, al werd de daling af en toe door een licht herstel onderbro ken. Ten aanzien van den omvang geldt, dat de invoer in de tweede helft van 1933 een hooger cijfer bereikte dan zoowel in de eerste helft van dat jaar als in de tweede zes maanden van 1932, terwijl de uitvoer alleen een vooruitgang boven de eerste helft van 1933 kon boeken, doch ten achter bleef bij de tweede helft van 1932. In het eerste kwartaal van 1934 was zoowel van den invoer als van den uitvoer de omvang grooter dan in dezelfde peri ode van 1933. Met deze twee gegevens werkloosheid en uitvoer kan volstaan worden ten bewijze, dat voorzichtigheid geboden is en dat verdere stappen niet achterwege mogen blijven om het kosten- en prijzen- peil hier te lande te verlagen. Ik zie niet voorbij, dat de wortel van het kwaad ge legen is in de afsluitingspolitiek van andere landen, maar hiertegenover staat het onmiskenbare feit, dat het Neder- landsche peil hooger ligt dan dat van de meeste andere landen. Nederland zal zich nimmer een politiek van afsluiting kunnen veroorloven, Zijn beperkte binnenlandsche markt, zijn ge- heele structuur, ligging, geaardheid zijner bevolking en veeljarige betrekkingen met het buitenland maken het voor zijn wel vaart dringend noodzakelijk en zulks in sterkere mate dan ten aanzien van vele andere landen het geval is zich niet van de wereldmarkt te laten ver dringen, zijn internationalen handel zoo veel mogelijk te behouden en, mocht het wereldverkeer toenemen uit te breiden. Dat de regeering het primaire karakter onderkent van dit belang, hetwelk den grondslag' vormt van haar politiek, blijkt duidelijk uit de toelichting, welke zij om trent haar verder te volgen beleid heeft gegeven bij de behandeling van het wets ontwerp, waar bij een crediet van 60 mil- lioen gld voor het verruimen van de werkgelegenheid wordt aangevraagd. Zulks is van te grooter belang, waar juist het, uit de buitengewone omstandig heden geboren, overheidsingrijpen geleid heeft tot een opvoering van productie kosten en kosten van het levensonder- heid, Bij den noodtoestand, waarin de openbare financiën en een deel van het bedrijfsleven verkeerden, was dit niet ge heel te vermijden. Doch nu de eerste en en grootste moeilijkheden overwonnen schijnen, mag verwacht worden, dat de lijn zal worden omgebogen en een aan merkelijk grootere nadruk zal komen te liggen op de noodzakelijkheid van kosten- en prijsverlaging. Oesterkweekers lijden groote verliezen. Het totaalcijfer van de afgeloopen oes tercampagne, aldus de 'ielegr., is ruim vijf millioen minder, dan dat van het sei zoen 1932'33. Vooral Engeland en Bel gië zijn schuldig aan dezen achteruitgang. In het seizoen 1933'34 werden de vol gende aantallen oesters verzanden: Ne derland 1.59Ó.524 (1.825.299), België 6.594.435 (7.735.768), Duitschl. 1.660.765 (2..30.100), Engel. 6.011.893 (9.235.280) Frankrijk 221.925 (376.475), andere lan den 158.260 (92.036). In totaal 16.240.802 (21.294.958). (Le cijfers tusschen haakjes zijn de in 1932'33 verzonden aantallen.) Engeland nam ruim 3.200.000 stuks minder af, terwijl de verzending naar België ruim 1.100.000 bij die van het vorig seizoen achter bleef. Ook de ver zending naar Nederland, Duitschland en Frankrijk liep achteruit. De achteruitgang van de verzending naar Engeland komt grootendeel op reke ning van de betere kwaliteit der Fransche (Bretonsche) oesters. Deze voerden in het afgeloopen seizoen in Londen den boven toon. De i' ransche oesters waren favoriet vanwege hun mooie, blanke schelp en bij gevolg werden de Zeeuwsche met hun aangestoken schelp meer en meer ver drongen. De reden van den verminderden afzet naar Engeland is dus een andere dan die van vorig jaar. Ook 'toen moest immers ge zegd worden, dat de verzending naar En geland zeer afgenomen was, n.l. met bijna 3 millioen stuks. Maar de oorzaak van deze vermindering was veeleer te zoeken in de 30 pet. waarderechten en tot op zekere hoog'te in het gedeprecieerde pond. Met dit al moet geconstateerd worden, dat de verzending naar Engeland, die in het seizoen 1931'32 nog ruim 12 millioen stuks beliep, in twee jaar tijds gehalveerd is. De totaal-cijfers van de laatste drie seizoen waren achtereenvolgens 25, 21.3 en 16.2 millioen. Deze reeks doet de steeds meer achteruitgaande verzending wel zeer goed uitkomen. Het vorige seizoen was financieel heel ongunstig voor de oesterkweekers. De prij zen, die bij den aanvang van de campagne vastgesteld waren, konden dank zij de „Vebo" eenige weken gehandhaafd blijven. Maar toen de concurrentie eenmaal den kop opgestoken had, was er geen houden meer aan. In den loop van het seizoen zijn de noteeringen dan ook meer en meer afgebrokeld. De eindnoteeringen wa ren slechts een sohaduw van de indertijd door de „Vebo" vastgestelde prijzen. De oestercultuur beleeft een donkeren tijd. De meeste zaken sluiten ook dit Jaar met een aanzienlijk verlies. Zelfs de ex ploitatiekosten, dus zonder de pacht, kun nen nog niet gedekt worden. Men hoopt dan ook, dat de Regeering een gewillig oor zal verleenen aan de verzoeken cm pachtreductie, die eenigen tijd geleden gedaan zijn. Velen hopen ook, dat de Regeering stap pen zal doen om het oesterbedrijf in betere banen te leiden. Veel zou reeds bereikt zijn als de dwaze, onnoodige con currentie op de een of andere manier be teugeld werd. Pogingen daartoe, door de kweekers zelf in het werk gesteld, leden keer op keer schipbreuk. Ook wat den toestund op de perceelen betreft, ziet het er droevig uit. De ab normale sterfte zoowel onder de grootere oesters als onder het broed heeft de voor raden tot een schrikbarend minimum doen slinken. R ijkspostspaarbank. Middelburg, Opgave betreffende het postkantoor Middelburg en zijne bijkan toren over de maand Mei 1934. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboek jes ingelegd f 62.020.14, en terugbetaald f 79.216.23. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 17.196.09. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f 1500, en afge schreven f 500, derhalve meer in- dan afgeschreven f 1000. Goes. Opgave betreffende het postkan toor Goes over de maand Mei 1934. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 30.959.30, en terugbetaald f44.534.80. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 4.576.50. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes afgeschreven f 850. plaatsing van advertentiën ln alle bladen. Administratie „De Zeeuw". EERSTE KAMER. Credletverleenlng Middenstand. Woningwet. DEN HAAG. Aan de orde is het wets ontwerp tot wijziging art. 90 comptabili teitswet 1927. De heer Kranenburg noemt dit een verzwakking van de financiëele controle. Minister Oud zegt, dat het voorgestelde de meest afdoende methode is. Het wets ontwerp wordt z. h. s t. aangenomen. Evenzoo zonder debat dat inzake cr e di etver 1 een i ng aan den middenstand. Bij het wetsontwerp tot wijziging der Woningwet zegt de heer R u g g e hiertegen te zijn, om redenen van socia len aard. De gemeenten worden onnoodig aan banden gelegd. Spreker's fractie zal tegenstemmen. Volgens den heer Van Embden tast dit wetsontwerp aan, wat er van de auto nomie der gemeenten nog over is. Het is een verzwakking van het rechtsgevoel. Dhr Kranenburg heeft bezwaren van staatsrechtelijken aard. De heer de Bruijn is eveneens tegen de voorgestelde centralisatie. Spr. acht een douche in een arbeiderswoning niet, zooals de Minister, weelde. Min. Slotemaker de Bruine zegt, dat de bezwaren van den heer Kra nenburg zich in de practijk niet zullen voordoen. Het wetsontwerp wordt aangeno men met 25 tegen 12 st. (tegen: soc.- democraten, dhrn Kranenburg en Van Embden (vrijz.-democraten) en de Bruijn (R.-K.) Begrooting Zulderzeefonds. Aan de orde is de begrooting van het Zuiderzeefonds 1934. De heer Van den Bergh zegt, dat zijn fractie de regeering zal steunen, doch zich voorbehoudt in deze onzekere tijden haar standpunt zoo noodig te her zien. De heer VanCittert mist een duide lijke kostenberekening. De Zuiderzee zal ons voorloopig jaarlijks 14 millioen kos- sten. Om den gouden standaard te hand haven moet de begrooting sluiten. Spr. wil daarom meer gegevens omtrent de kosten. De heer de Savornin Lohman wil geen principiëele uitspraak omtrent de voorzetting der Zuiderzeewerken. De heer van Sasse van IJsselt sluit zich hierbij aan. Minister Kalff zegt, dat de regee ring haar voorstel ernstig heeft over wogen. Wat de kosten betreft, de grootst moge lijke soberheid wordt betracht. Het werk zal de economische weerkracht van ons volk vergrooten. De heer B1 o m J o u s is niet bevredigd door de verklaring van den Minister. De heer P o 11 e m a betoogt, dat de Kamer volledig moet weten wat de Re geering eigenlijk wil. ln vertrouwen op de Regeering zal spr. voorstemmen. Na re- en dupliek wordt de begrooting aangenomen met 264 stemmen. (Tegen de heeren de Savornin Lohman, Van der Hoeven ,C.-H.), Blomjous en van Sasse van IJsselt (R.-K.) De vergadering wordt verdaagd tot vermoedelijk 26 Juni. Smokkelauto In beslag genomen. BERGEN OP ZOOM. In den afgeloopen nacht ls door een rijksambtenaar een auto in beslag genomen, waarmede een partij suiker welke frauduleus werd vervoerd, in beslag kon worden genomen. De auto, welke uit Halsteren kwam, reed onder het schieten van den rijksambtenaar door. Eenigen tijd later werd het voertuig aangetroffen in de Van Dedemsstraat. Het bleek, dat de auto behoorde aan A, uit Bergen op Zoom, van wien hij gehuurd was door V., even eens uit deze gemeente, die daarmede suil; er had gehaald uit Halsteren. In de aulo was ook gezeten zekere v. L., af komstig uit Halsteren. Een partij suiker van 500 K.G. is later te Nieuw Borgvliet gevonden. De onbewaakte overweg. MEPPEL. Op den onbewaakten overweg te Onna (gemeente Steenwijkerwold) is hedenmorgen de 40-jarige gehuwde koop man L. B. Willemsen uit Apeldoorn door den sneltrein Meppel—Leeuwarden ge grepen en een achttal Meters weggeslin gerd. De man kreeg een ernstige hoofd wonde en zware inwendige kneuzingen en is naar een ziekenhuis te Zwolle ver voerd. De trein had ongeveer 20 minu ten vertraging. De man heeft vermoedelijk niet voldoende opgelet. De machinist had drie maal een fluitsignaal gegeven. HEERLEN. Dinsdagavond ls de houwer T. Janssen te Steyn in Staatsmijn „Mau- rits" onder vallend gesteente geraakt en aan de bekomen verwondingen overleden. Het slachtoffer was 45 jaar oud, gehuwd en vader van vier kinderen. ZEIST. Het is den brigadier J. Griep alhier gelukt, met zekerheid den verdach te aan te wijzen die, het gelaat met een witte doek bedekt, een vijftal jaren het Gooi heeft geterroriseerd door zijn nach telijk binnendringen in woningen, aan te wijzen in den persoon van een zekere H., 32 jaar, gedetieerd in het huis van be waring te Amsterdam. In het geheele Gooi is dit heerschap op de meest brutale wijze opgetreden. Ook heeft hij gebruik gemaakt van een revolver. Doordat hij telkens onverwacht met kleine en groote tussckenpozen optrad, was het uiterst moeilijk, hem te betrap pen. Zeer veel tijd en moeite heeft de politie zich hiervoor gegeven. Dreigend conflict ln de mijnindustrie. HEERLEN. In de heden gehouden ver gadering van de contactcommissie is geen overeenstemming verkregen over het voor stel van de werkgevers om de loonen per 1 Juli met 10 pet. te verlagen. Nadat de vertegenwoordigers der vak organisaties hun afwijzend standpunt hadden meegedeeld, stelden de directies der mijnen voor de loonsverlaging in twee etappes te doen ingaan en wel de eerste van 5 pet. op 1 Juli a.s. Ook dit voorstel werd afgewezen. Een voorstel der vak organisaties om de loonsverlaging op te schorten werd door de werkgevers afge wezen. Doodelijk ongeval. HEERHUGO WAARD. Hedenmiddag kwam een personenauto uit de richting Noord-Scharwoude, juist toen de 50-jari ge P. W. zijn erf afliep. De man werd ge grepen en was op slag dood. De landarbeidersstaking In Spanje. MADRID. Volgens officiëele berichten over de staking der landarbeiders neemt de stakingsbeweging snel in omvang af, zoodat men thans kan zeggen, dat de toe stand weer grootendeels normaal is ge worden, De staking onder de havenarbeiders. NEW-YORK. De vakvereenigingen, wel ke 25.000 havenarbeiders, zeelieden en ar beiders uit aanverwante bedrijven ver tegenwoordigen, hebben gister een oproep uitgevaardigd voor een algemeene staking van alle vakvereenigingen. Zij verklaar den, dat zij bereid waren den strijd tot het einde toe voort te zetten en er aan dachten de stakingsbeweging uit te brei den tot de Atlantische kust. Tornado. NEW-YORK. De stad Concepclon is wederom door een hevige tornado, den tweeden binnen 14 dagen, geteisterd. Ditmaal werden 50 huizen verwoest. Nieuwe aardschokken. BUENOS AIRES. Den geheelen Dinsdag hebben de aardschokken in de provincie Cordoba aangehouden. De 6000 inwoners van de stad Sam Pacho hebben hun woon plaats in den steek moeten laten. De stad is vrijwel geheel verwoest. Het leger heeft tenten ter beschikking gesteld en de spoorwegen wagons voor de onder brenging van de daklooze bevolking. Tal van personen zouden zijn gewond. Chlneench stoomschip verongelukt. SHANGHAI. Buiten Kanton is op een Chineesch stoomschip, naar eerst thans bekend wordt, eenige dagen geleden een ketelontploffing ontstaan. Een deel van het schip zonk onmiddellijk en sleepte ruim 100 personen mee de diepte in. Tot dusver zijn reeds 138 lijken geborgen. De ketel was oververhit. De ramp te San Salvador. TEGUCIGALPA (Honduras). Gelijk reeds gemeld, blijkt ui't 'berichten uit het binnenland en uit San Salvador, dat ten gevolge van den wervelstorm, welke vorige week over beide landen heeft gewoed, om streeks drie duizend personen >het leven hebben verloren, 'terwijl duizenden ande ren zijn beroofd van hun bezittingen on van hun middelen van bestaan. In de stad 'Ootepeque in Honduras zijn meer dan 500 personen gedood. Verder zijn hier bericn- ten ontvangen, dat de plantages van de United Fruit Comp. volkomen zijn ver nield, terwijl ook de hevloeiingssystemen geheel zijn verwoest. Een Amerikaansch vlieger vertelde, dat de uitgehongerde, bijna geheel ongekleede overlevenden wan hopig rondzoeken tusschen de lijken naar familieleden en dat grondverschuivingen van de hellingen van vulkanische geberg ten tal van dorpen volkomen onbewoon baar hebben gemaakt. Onlusten te St. Etlenne. PARIJS. In Marseille en St. Etienne hebben de Fascisten gister betoogingen op touw gezet. In St. Etienne is het tot on geregeldheden gekomen. Linksche tegen standers hadden een tegendemonstratie georganiseerd, waaraan ook leden van de Soc. Vakvereenigingen deel namen. Zij trachtten in een fascistische vergadering binnen te dringen. Twee trams werden omver geworpen en op verschillende plaat sen in de stad werden barricades opge richt. De politie en gendarmerie kwam herhaaldelijk in 'hotsing met de menigte, welke met steenen en andere projectielen wierp. In totaal zijn 35 hetoogers en 5 politie mannen gewond. 50 personen werden ge arresteerd. De betooging der fascisten te Marseille verliep zonder incidenten. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers beden Ned. Hand. Mij. 44 44 Philips Gloeil. G. B. 212 X 214 Unilever 72 V, 71K Anaconda Copper 93/e OVi Bethlehem Steel 20 Yi 21%. U. S. Steel Corp. 25'/s 26 Kon. Petroleum 157 H 159 a Shell Union ö'/s 5%. Amsterdam Rubber 106 106 X Ned. Scheepv. Unie 34 33X Deli Maatschappij 127 128 Hand. Vereen. A'dam 169 171H 4 pet. Indië 1934 99 X 99 X 4Ji pet. Ned.-Indië '26 10194 101 4 pet. Nederland 1934 101%. 101Y, A. K. U. 37 Vi 38 De beleggingsmarkt blijft zeer vast en de meeste 4 pet. gemeente-leeningen na derden den pari-koers. Ook de aandeelen- markt was vast van stemming en het pu bliek toonde meer belangstelling speci aal voor Philips en Kon. Olie. Ameri- kaansche koperwaarden waren goed ge vraagd. Wisselkoersen. Amsterdam, 13 Juni. 2.30 uur. Londen 7.417.44. Berlijn 55.78—55.82. Parijs 9.719.74 X. Brussel 34.4234.46. New-York 1.47—1.47 K. DE NEDERLANDSCHE BANK IN 1933. Mr. Trip over den wereldtoestand. Het jaarverslag van den President der Nederlandsche Bank vangt aan met de mededeeling, dat van een verbetering en uitbreiding van internationale betrekkin gen, waardoor werkelijk een blijvend we- reldherstel slechts verkregen kan worden, nog in geen enkel opzicht sprake is, doch dat in tegendeel nationalisme en egoisme hoogtij vieren. Na een verdere kleine uit weiding over de politieke tegenstellingen en de ontwikkeling van den wereldtoe stand, wordt gewag gemaakt van de in krimping van den wereldhandel en van de ontwrichting op monetair gebied. Vervolgens wordt gewag gemaakt van het mislukken van de Londensche wereld conferentie en de consequenties daarvan. Hierdoor waren alle landen genoodzaakt uit eigen kracht te trachten een nieuwen evenwichtstoestand te bereiken. De we reld stond voor twee wegen. Bij het volgen van den eersten, dien der internationale samenwerking, zouden aanvankelijk grootere moeilijkheden en meer tegenstand zijn te overwinnen, aan gezien althans een deel van hetgeen kunstmatig gegroeid was, reeds aanstonds zou moeten afgebroken worden en kort zichtige nationalistische overwegingen zouden moeten wijken voor het duurzaam belang der individueele landen binnen het kader van het wereldbelang. Ee tweede weg, welke in werkelijkheid aanmerkelijk langer zal blijken dan de eerste en, bij verder voortschrijden, be langrijk grootere hinderpalen zal ople veren, scheen gemakkelijker omdat na tionalisme en egoisme zich tegen het be treden van dien weg niet verzetten. Toen elk streven, hoe bescheiden ook, naar een grootere mate van stabiliteit van de belangrijkste, van het goud losslaande, valuta's werd afgewezen, was een der on misbare voorwaarden voor het slagen der conferentie onvervulbaar geworden. Ook afgescheiden hiervan traden onmacht en ongenegenheid om zelfs maar een aan vang te maken met hetgeen, naar alge meene erkenning, voor het wereldherstel noodzakelijk was te achten, in een duide lijk licht. Hiermede was het lot der conferentie beslist. De mogelijkheid van algemeene, internationale samenwerking werd afge sneden. De verschillende landen werden op eigen krachten aangewezen om het evenwicht in hun economische en finan- cieele positie te herwinnen. Dat het zoover moest komen, valt na tuurlijk in hooge mate te betreuren. Desniettemin zijn er, volgens het ver slag, toch ook lichtpunten te ontdekken en in de eerste plaats wordt er dan op ge wezen, dat waar op hulp van buiten niet langer kon warden gerekend, in verschil lende landen krachtige maatregelen war den genomen, welke leidden tot een ver sterking van de positie der centrale over heid waardoor het regeeren wederom mogelijk werd. In de tweede plaats kan worden gecon stateerd, dat als de teekenen niet bedrie gen, de omvang van het wereldgoederen- verkeer ondanks alle directe en indirecte belemmeringen, in den laatsten tijd niet verder daalt, doch zelfs een neiging tot stijgen vertoont. Hieruit mag wellicht worden afgeleid, dat het laagste punt van den wereldhan del bereikt werd, en dat, naar gelang de interne positie van een toenemend aantal landen aan stabiliteit wint, een langzame uitbreiding van het internationale ver keer kan worden tegemoet gezien. Mocht deze slotsom juist blijken, dan zou zij opnieuw bevestigen, dat zelfs de verst doorgevoerde afsluitingspolitiek niet tot zelfgenoegzaamheid kan leiden. In deze richting wijst ook de in Amerika in geluide bevordering van de handelsbe trekkingen met het buitenland. Verder wordt een beschouwing gewijd aan het goudblok. De verdere instandhou ding daarvan vormt, volgens de opvatting van de Bank, onder de huidige omstan digheden, de belangrijkste voorwaarde voor een geleidelijke verbetering. Het verslag wijdt vervolgens een be schouwing aan de positie van Nederland dat in zoo sterke mate op het internatio nale verkeer is aangewezen en op het Ne derlandsche aanpassingsproces, waarhij de meening word uitgesproken, dat het welbegrepen belang van het Nederland sche bedrijfsleven het vasthouden aan de tot dusverre gevolgde gedragslijn eischt. Ten aanzien van de werkzaamheden van de Nederlandsche Bank wordt ver klaard, dat deze in het afgeloopen jaar haar taak als centrale emissie- en crediet- insielling overeenkomstig de Nederland sche bank- en muntwetgeving zonder overwegende moeilijkheden heeft kunnen vervullen. Deze taak vond haar zwaarte punt in de handhaving van de goudwaar- de van het nationale ruilmiddel. MIDDELBURG. Bevallen: E. Pattenier- Schuilwerve, d. Overleden: P. J. Regeur, 85 j., wed. G. Jonk; J. Wouterse, 54 j., geh. met J. Lahr G. Klercq, 21 j., ongeh. d. MIDDELBURG, 12 Juni 1934. Kleine veiling. Zeeuwsche blauwe aardappelen 85 ct per 25 K.G.; Nieuwe aardappelen 5-5.5, Drielingen 3.5-5, id. II 2-3, poters II 2-3, poters I 2-4.5, poters II 2 ct, alles p. K.G. GOES, 12 Juni 1934. Groote veiling. Kruisbessen 2-2.20 per 100 K.G. Kleine veiling: Aardbeien 7-15, Toma ten 18-24, Dubb. Princesseboonen 54; Wa- genaarsboonen 43, Gele boontjes 31, Tuin- boonen 13, Doperwten 14-19, Peulen 7-29, Postelein 8, Vroege aardappelen, groote 6.20-7; id. id. poters 5-5.60; Oude id. 3.60; alles per 100 K.G. Bloemkool 4-8, id. II 2-3, id. Ill 1.50-2, "Witte komkommers 2-4, groene id. 2-3; Kropsla 0.50-0.70, Spruitkoolplanten 0.07, Andijvieplanten 0.01; kipeieren 2-2.50, al les per 100 stuks. Diversen: Anjelieren 2-3, Asterplan ten 0.10-0.11, per 10O stuks. Hortensia's 30-48, Geraniums 4-9, Be gonia's 16, Cloxinia's 14, alles per 100 pot. Lathyrus 1-2, Lupinen 3, Irissen 1-5, Anjelieren 1-2, Korenbloemen 1, Rozen 0, Pioenrozen 1-11, Wortelen 3-7, Selderij 1.70, per 100 bos. Honing 0.37 per flacon. KAPELLE. Blocveiling van 12 Juni. 9.30 u. v.m. Mad. Lefebre 14.2015.50, Mad. Matot f 13.10. Blocveiling 1 u. nm. Mad Lefebre 10.90. Kleine veiling. Aardbeien 1113 p. kg. ROTTERDAM. 13 Juni 1934. Ter Rot- terdamsche veiling, Warmoezierstraat 87 -39, werden aangevoerd 200.000 stuks. Prijzen kipeieren f 1.95-3, eendeieren f 1.80-2.50. Door de Ned. Spoorwegen is in het openbaar aanbesteed bestek nr 1496 (H.S.) het vervaardigen, stellen en ver voeren van den stalen bovenbouw van een nieuwe enkelsporige overbrugging van de Nieuwe vaart nabij de Doyewaardbrug te ..msterdam, op een door derden gemaak- ten onderbouw, met bijkomende werken. Begrooting f 18.000. Ingekomen 22 biljetten. Laagste was fa. Nijs Kropman, Nijimegen voor f 14.800. De Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen had ingeschreven voor 10.200 gulden. De hoofd-ingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg heeft heden aanbesteed het opruimen van den afsluitdam in de zijhaven te Hansweert met bijkomende werken, behoorende tot de werken voor den bouw van derde schut sluizen in het Kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert en te Wemeldinge. Raming f 22.500. Inschrijvers: N. V. Nijmeegsche Bag- germaatschappij, Nijmegen f 26.556; N.V. v.h. E. J. Bakker Co, Gorinchem f 21000 firma Blankenvoort Kalis, Den Haag f 21.474; N.V. v.h. A. Hofman, Haailem f 21.000; L. J. Dekker, Veere f 20.300. N. V. v.h. F. Looyen, Gorinchem f 19.491; N. V. Bagger-Mij Holland, Hordinxveld f 18690.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3