r Gemengd Nieuws Rechtszaken Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken. Laatste Berichten. Telegrammen. Burgerlijke Stand Financieële Berichten. Amsterdamsche zomertijd des zo mers alléén in Nederland. Amsterdamsche wintertijd d e s w i n- t e r s alléén in Nederland. West-Europeesche wintertijd (Green- wichtijd) het geheele jaar in Spanje en Portugal. West-Europeesche wintertijd (Green- wichtijd) des winters óók in Bel gië, Engeland, Frankrijk, Luxemburg en Monaco. West-Europeesche zomertijd des zomers in België, Engeland, Frankrijk, Luxemburg en Monaco. Midden-Europeesche tijd het ge heel e jaar in Danzig, Denemarken, Duitschland, Hongarije, Italië, Joego-Sla- vië, Liechtenstein, Lithauen, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Roemenië, Saargebied, San Marino, Tsjech o-Slowakije, Vaticaan stad, Zweden en Zwitserland. Oost-Europeesche tijd het ge heel e jaar in Bulgarije, Estland, Fin land, Griekenland, Letland, Sovjet-Rus land (Europeesch deel) en Europeesch Turkije. Een zonderling inci dent. Naar uit Luik wordt gemeld, heeft zich bij de stop van Kloin Ternayen een zonderling incident voorgedaan. Op het oogenblik dat een Nederlandsche ple zierboot met ongeveer 200 Nederlandsche toeristen aan boord, komende van Luik, de sluis van Klein Ternayen binnenliep, en de Belgische douane aan boord stapte, sprong de kapitein van de brug en ver dween in zijn kajuit, waar hij een aantal paperassen in groote haast uit een schuif lade nam en in zijn zakken wegstopte. Eén der douane-ambtenaren, die dit had gezien, vroeg den kapitein wat dit zonder linge optreden te beteekenen had, waarop deze zonder te antwoorden van de boot op den wal sprang en aan den haal ging. Hij rende dwars door de weilanden naar den oever van de Maas, sprong pardoes in het water en zwom naar don overkant, waar men hem weldra op Nederlandsch grondgebied aan den oever zag klaute ren en verdwijnen. De douane-ambtena ren, die den kapitein vruchteloos achter volgd hadden, keerden daarop naar de boot terug en hielden den stuurman aan, dien zij in het douane-kantoor opsloten, waarna de gealarmeerde gendarmerie de boot aan den ketting legde en een nauw keurig onderzoek instelde. Er is, naar ge meld wordt, een aantal compromit- teerende papieren gevonden, waaruit zou blijken, dat de kapitein van het schip een ingenieur van Zwitsersche afkomst is, die te Maastricht woont en den naam hgeft zich met spi-onnage bezig te houden. De gearresteerde stuurman is Nederlan der. Uitlevering van Ant- werpschen diamanthande laar. De Antwerpsche diamanthande laar K., uit Polen afkomstig, die ervan wordt verdacht een onjuiste aangifte te hebben gedaan van het vermissen van een pak diamanten ter waarde van ruim f 100.000, zal worden uitgeleverd aan de Oostenrijksche justitie. De man had begin Februari van het hoofdpostkantoor te Amsterdam een pak ket verzonden post-restante Weenen, dat voor ruim f 100.000 aan diamanten zou inhouden volgens zijn verklaring. Het pakket kwam echter niet te Weenen aan en K. deed bij de politie te Amsterdam aangifte van de vermissing. Uit het onderzoek bleek, dat het be wuste pakket slechts waardelooze papie ren bevatte. Een notaris gewond. Gis termiddag te ongeveer vier uur is op den Rijksweg tusschen Harderwijk en Nun- speet een personenauto, waariii gezeten waren notaris L. A. Buurma, uit Houten, bij Utrecht, en diens echtgenoote, door tot nu toe onopgehelderde oorzaak, tegen een boom gereden. De auto werd geheel ver nield. Met groote moeite heeft men de beide inzittenden uit de wrakstukken van den wagen bevrijd. Het ergst was me vrouw B. er aan toe, die bewusteloos was en een ernstige hersenschudding bleek te hebben bekomen. Bij den heer B. werd geconstateerd, dat deze eenige ribben had gekneusd. De beide slachtoffers zijn per ziekenauto naar het ziekenhuis te Er- melo overgebracht. Brand in een bioscoop. Gisteravond ontstond door het vlam vat ten van de film brand in de cabine van de „Corsa"-bioscoop aan den Coolsingel te Rotterdam. De brandweer was spoedig ter plaatse aanwezig. Zij kon evenwel niet verhinderen dat de cabine geheel uit brandde. Ook de film werd vernield. Het publiek verliet rustig de zaal. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Trein tegen autobus. Er zijn minstens 17 personen gedood bij een spoorwegongeluk bij La Pola de Gordon in Noord-Spanje, toen de express van Ma drid naar de provincie Asturië op een overweg tegen een autocar botste. De autocar, die 31 personen bevatte, werd iri een rivier geworpen. Onmiddel lijk na de botsing konden 16 lijken gebor gen worden, tegelijk met 10 gewonden- Van de gewonden zijn er intusschen drie bezweken. —'Smokkelen van spiritus. Het te Delfzijl gestationneerde recher chevaartuig „Alexander Gogel" ontdekte bij zijn patrouille-tocht over de Wadden een visschersvaartuigje, dat zich daar op verdachte wijze ophield. Indien men het scheepje zoo zou naderen, zou men te vroeg worden opgemerkt en zou men de smokkelwaar, indien het een smokkelschip was, reeds lang over boord hebben gewor pen voor het bereikt was. Daarom werd een roeiboot overboord gezet en met twee personen bemand. Daar het verdachte schip zich in de richting van den wal begaf, trachtte men het den pas af te snijden. Na anderhalf uur geroeid te hebben werd het scheepje plotseling als bij ver rassing genomen en men had zich niet vergist. Bij visitatie bleek, dat er plm. 200 L. ongedekte spiritus aan boord was. Er werd tot arrestatie van de bemanning en tot in beslagneming van het vaartuig overgegaan De bemanning bestond uit twee personen, n.l. A. I. uit Groningen en J. I. uit Gro ningen, beiden geen onbekenden van de kommiezen; vooral eerstgenoemde is een bekend smokkelaar, die reeds meerdere malen met de douane in aanraking is ge weest. Het inbeslaggenomen scheepje is het visschersvaartuigje Ee 4. van visscher St. van Pieterburen, die, volgens mededeeling van de gearresteerden, mee zou deelen in de eventueel te maken winst. Faillissement. N. V. Land en Exploitatie-Mij. Nieuw Haamstede te Haamstede tot koopen en verkoopen, hu ren en verhuren van landerijen, en exploi- teeren daarvan. Passief f 112.870,77, waarvan preferent f 15.025,24. Het actief is nog niet volledig bekend. Dierenbeul staat te recht. Een tuinder uit Waddinxveen heeft zonder slachtvergunning een varken geslacht. Daartoe had hij zich in een hok bege. en waar varkens liepen en trachtte een van de dieren daaruit te verwijderen. De andere varkens drongen evenwel op en daar het den man niet gelukte het te slachten varken te verwijderen, gaf hij het in het hok den kopslag. Deze miste echter, waarna nog eenige slagen werden toege bracht. Vervolgens werd het varken bui ten hek gesleept, waar de man nog enkele slagen toebracht. e rtotterdamsche politierechter ver oordeelde den beul tot twee maanden ge vangenisstraf. De advocaat-generaal betoogde, dat een mensch wel het recht heeft, een dier te dooden, doch niet op alle manieren en zeker niet op de wijze, zooals door ver dachte is toegepast. Volgens spr. is het varken onnoodig ernstig mishandeld Evenwel achtte spr. de opgelegde straf te hoog. Mitsdien concludeerde de adv.-gen. tot vernietiging van het vonnis en tot op legging van een boete van f 35 subs. 35 dagen hechtenis. Arrest 25 Juni a.s. De suikerbietensteun 1933. De minister van economische zaken a.i heeft, gelet op het Reglement Suikerbie tensteun 1933 in artikel 17 van voor noemd reglement na den eersten zin in gevoegd het volgende: „Op 15 Juni d.a.v. kunnen, zoo noodig, nadere voorschotten worden verstrekt tol een maximum van f 1.75 per 1000 k. g. garantie-bieten." Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, Bij het lezen van het gemeenteraads- verslag der gemeente Kapelle in uw blad van 7 Juni j.l. zal menig ingezetene de zer gemeente mogelijk een verkeerde con clusie hebben getrokken betreffende de brandweer alhier. Dit eischt mijns inziens verduidelijking. Zeer juist is de vraag van dhr d e Jonge geweest, hoe het komt dat de brandweerdirectie nog niet weet dat een motorspuit is aangekocht. Hoe den voor zitter deze mededeeling nu nog vreemd voorkomen kan, begrijp ik niet. Wel zijn we telkens in kennis gesteld dat de spuit geprobeerd zou worden (uit genomen Zaterdag j.l.), maar dit neemt niet weg dat van medeleven weinig ge voeld werd, en de wil tot samenwerking gering bleek. Herhaaldelijk zijn we den laatsten tijd uit 'Ons werk geroepen om bij het demon- streeren van de een of andere motorspuit tegenwoordig te zijn en we waren steeds paraat. Doch geen enkel advies is ons gevraagd; er werd uitsluitend met buiten staanders besproken en onderhandeld, wat zeer griefde. Dat men maar niet aan ieder een matorbrandspuit toevertrouwt, kan niet ten kwade worden geduid. Daar voor is iemand noodig, die dagelijks met motoren enz. omgaat. Bij- de brandweer schenen dergelijke krachten zoek. Toch zijn er die reeds meer dan een tiental jaren, dag in, dat uit, met motoren en machines omgaan. Terecht zegt dhr v. d. Have, dat de bediening van den motor (dat is techniek) en pomp door iemand verricht moet wor den welke thuis is in het vak (en dat is thans de in deze grondig onderlegde brandweer-directie). Reorganisatie van de brandweer is ook volgens dhr Fraanje zeer zeker noodig. M. de R., door het bestuur der ge meente Kapelle zijn wij als brandmees ters in de gelegenheid gesteld den gegeven cursus te velgen. Allen hebben we hieraan voldaan en. ik durf zeggen: het geleerde hebben we onder de knie. Wij hebben daar op grondige, practische wijze geleerd hoe wij op de vlugste manier onze mede- menschen kunnen behulpzaam zijn in ge val van nood. Zelfs met de bescheidene middelen waarover beschikt wordt kan toch nog nuttig bluschwerk verricht wor den. Niets is onbenut gebleven om het ons duidelijk te maken. Bovendien zijn al de lessen ten overvloede nog op schrift in ieders bezit, met niet minder dan een 20- tal blauwdrukken, alles de brandweer betreffende. Betreurenswaardig is het, dat nooit iemand van ©ns gemeentebestuur bij de lessen is geweest, mach bij het begin, noch aan het einde en dus is er van eenig me deleven niets gevoeld. Toch hebben we den cursus tot het laatst gevolgd, en zelfs onderling besloten te trachten gedaan te krijgen een vrij willig korps te mogen stichten, dat het met den commandant aFs een soort sport gaat beschouwen te oefenen met de brandbluschmiddelen, opdat ieder burger gerust zou kunnen zijn, dat bij een on- verwacliten brand hij- kan rekenen op een geoefend brandweerkorps. Het kan dan ook niet anders dan een slag in het aangezicht zijn voor ons allen, en daarbij- ook dhr Bierman en anderen, dat de aangebrachte kennis thans door het dagel. bestuur der gemeente Kapelle als niets waardig wordt beschouwd en de betreffende directie hierbij zonder meer is gepasseerd. Dankend voor de verleende plaats ruimte, J. BIERENS, Brandmeester. Biezelinge, Juni '34. Middelburg. Gistermiddag vergaderde hier het departement Middelburg der Ne derlandsch Mij voor Nijverheid en Hein- del onder vorzitterschap van den heer Ir H. C. Wesseling. In de plaats van dhr W. Berdenis van Berlekom, wiens zittingstijd verstreken is en die niet terstond herkiesbaar was als lid van het bestuur, benoemde de vergade ring den heer Jhr F. Beelaerts van Blok land. De vergadering benoemde tot afgevaar digden naar de te Breda te houden alge- meene vergadering der Maatschappij, de heeren Mr J. A. Dumon Tak en Jhr F. Beelaerts van Blokland. D-e vergadering keurde de rekening van den penningmeester goed. De voorzitter bracht dhr W. Berdenis van Berlekom dank voor hetgeen hij tij dens zijn voorzitterschap in het belang der maatschappij heeft verricht, waarbij de secretaris, dhr L. A. van der Harst, zich aansloot. Gevonden voorwerpen. Fort. met in houd, Brommeloo, Tramsinge.l E 46; be- lastingmerk (kosteloos), M. J. Geuze, Bo- gardstr. D 35; manchetknoop, Bouman, N. Vliss.weg E 161; kinderport., Verhage, Noordweg R 45; kinderport. met inh., B. van 1 olitie; duimstok, Tange, Domb. Schuitvlot Q 208; geldstukje, M. O verwijk, Schoorst.singel Q 90; vulpotlood en port. met inhoud, Groosman, K. Delft G 13, breekijzer, J. Joosse, Veerscheweg F 260; knijptang, J. Dingemanse, Domb. Schuit- vlot Q 209; huissleutel, Verdaasdonk, Schuitvlotstr. N 207; port. m. inh. Bas- tiaanse, L. Viele K 404; Tompouse, Gro-e- newege, Koestr. K 40; heerenrijwiel, F. Leijnse, Oude Vliss. weg E 245; collier, Le Due, Beenhouwerssingel K 72; kussen tje, G. Kögler, Koepoortstr. E 63; regen jas, Overweel, Pluimstr.; ring met steen tjes, Leon Polak, Rouaanschekaai G 142; autovlag, P. Adriaanse, N. Vliss. weg E 176 E; paar handschoenen, M. v. Hemert, Breestr., 0 180; zilv. speld, v. d. Horst, Nieuwstr. G. 209; buikriem (grijs) P. Wolf, Bagijnhof E 171; zak brood, C. Brauwer, Oude Kerkstr. B 95; duif, Dierkx, Bellinkstr.; belastingmerk, G. Wisse, Veerscheweg S 259; zakje brood, Verdaasdonk, Schuitvlotstr. N 207; pad- vindersriem, Smaardijk, Lazerijstr. O 34-; mantelceintuur, De Koning, K. Gortstr. I 349; belastingmerk, J. Bakker, Zach. Jansenstr. S 89; damesrijwiel, Roosen daal, School Bree; riempje, Dijkstra, B. v. P.; schaartje, Flierenburg, Breestr. O 181; beursje met inh., v. Roo, Haringpl. E 94. Vllsslngen. Het aantal werkloozen daalde van 789 tot 747, van wie 115 bij de werkverschaffing te werk zijn gesteld. Het stoomschip „Nieuwkerk", dat aan de Kon. Mij „De Schelde" ligt om te worden omgebouwd, zal verdoopt worden in „Boschfontein". lerseke. Uitslag wedstrijd Postduiven- vereeniging de Noordster (Zaterdagvlie gers). Los 9 u. van Creil. Afstand 272 KM. 1, 2, 3 Joh. Bom; 4 G. Pekaar; 5 Frits Nieuwenhuizen. le duif 1.58.50, laatste duif 2.45.21 uur. Wedstrijd Dos, afstand 945 K.M. Los Vrijdag 12 uur. le pr. C. Pekaar; 2e C. J. de Waal; 3e W. de Leeuw; 4e G. J. van Es. In 't geheel thuis 4 duiven, le duif Za terdag 1.28, laatste 7.51 uur. Door een commies en de rijksveld wachters zijn bij diverse bakkers in beslag genomen partijen suiker, te samen onge veer 700 K.G., wegens het ontbreken van geleidebiljetten. AMSTERDAM. In den vroegen morgen is de koek- en banketbakkerswinkel van J. van R., die een uur tevoren naar Eindho ven was vertrokken, uitgebrand. Vermoe delijk is de bewoner onvoorzichtig omge- 1 gaan met lucifers. DEN HAAG. Z. K. H. Prins Hendrik wordt in het begin van de volgende week uit het buitenland in de Residentie terug verwacht. DEN HAAG. Naar wij vernemen sal een dezer dagen een Kon. Besluit afkomen waarbij de invoer van aal en paling wordt gecontingenteerd. De invoer wordt vastge steld op 25 pet. van den gemiddelden jaar- lijkschen invoer in 1931, 1932 en '33. De contingenteering zal gelden voor den duur van 12 maanden, ingaande 1 Juni j.l. Groote brand. KERKDRIEL. In de -buurtschap Veld- driel, onder de gemeente Kerkdriel, is he denmiddag 'n hevige brand ontstaan door ihooibroei in een complex van 15 arbei derswoningen, waarvan er 11 met de bij- behoorende schuren een prooi der vlam men werden. De overige vier konden door de brandweer behouden blijven. Getracht zal worden de daklooze families in houten noodwoningen onder te brengen. Loting dienstplicht. Lichting 1936. DEN HAAG. Hedenmiddag om 2 uur heeft in tegenwoordigheid van den Mi nister van Defensie in de Rolzaal op 'het Binnenhof te Den Haag de loting voor den dienstplicht plaats gehad voor de lichting 1936. Getrokken werd de naam: Cats, Bernardus, geb. 31 Maart. De aanwijzing van de dienstplichtigen in elke gemeente of groep van gemeenten vangt dus aan bij dezen naam of wanneer deze naam niet in het register voorkomt, bij den daarop alfabetisch eerstvolgenden naam. Het nieuwe Belgische Kabinet. BRUSSEL. Hedenmorgen is de Bro- queville er in geslaagd de opdracht tot kabinetsvorming tot een goed eind te bren gen. Het nieuwe kabinet ziet er als volgt uit: Eerste minister de Broqueville; Lands verdediging, onder-voorzitter van den Raad Devèze; Financien Sap; Economi sche Zaken en Landbouw Van Gauwelaert; Justitie Bovesse; Binnenlandsche Zaken Pierrelot; Buitenlandsche Zaken Jas- par; Koloniën Tschoffen. Arbeid en Sociale voorzorg Van Isacker; Open-bare werken Forthomme; Openbaar onderwijs Marstriaux; Transport, posterijen en tele grafie Diercx. Tenslotte zijn in -het kabinet nog twee ministers zonder portefeuille opgenomen, n.l. de heeren Ingenbleek en Van Zeeland. Aardschokken. BUENOS AIRES. In de provincie Cor doba zijn krachtige aardschokken waar genomen. Vooral te San Pacho waren de schokken duidelijk merkbaar. De bevol king heeft in de open lucht overnacht. Tot nu toe is nog niet bekend of persoonlijke ongelukken hebben plaats gehad. In totaal zijn 50 schokken waargenomen. BUENOS AIRES. Een drie-motorig vliegtuig dat gistermorgen uit Moron was gestart met bestemming naar Mendoza, is in Marchiquita neergestort. Drie personen werden gedood en drie gewond. MADRID. In verband met wanordelijk heden tusschen fascisten en anti-fascis ten is de minister van binnenlandsche za ken ertoe overgegaan hevel te geven tot sluiting van de fascistische partijlokalen terwijl tevens energiek zal worden opge treden tegen die elementen, die de orde en de rust van de hoofdstad zouden willen verstoren. Uitbreiding Engelsche luchtvloot. LONDEN. De regeering zal waarschijn lijk binnen afzienbaren tijd een program tot uitbreiding van de luchtstrijdkrachten bekend maken, waarin de vorming van niet minder dan 50 nieuwe vliegtuig-esca- ders is opgenomen. In ministerieele krin gen heerscht algemeen de opvatting, dat de verdaging van de ontwapeningsconfe rentie voor onbepaalden -tijd geen andere keus laat dan de de vorige maand gege ven belofte in te lossen. Vliegtuig neergestort. PARIJS. Een Fransoh bombardements vliegtuig voor nachtvluchten, dat met een bemanning van 6 koppen Maandagavond was opgestegen voor het houden van een nachtelijke oefentocht, trachtte kort na het starten in verband met moeilijkbeden met den motor een noodlanding te maken. Daarbij kwam het in botsing met het dak van een huis, waarna bet tegen den grond sloeg. De benzinetank vloog in brand en onmiddellijk daarop stond 't groote vlieg tuig in lichter laaie. Twee der inzittenden kwamen in de vlammen om, twee anderen werden gewond, terwijl twee anderen nog bijtijds uit het vliegtuig konden komen. De overstroomingsramp te San Salvador. PANAMA. Reizigers, -die per vliegtuig alhier zijn aangekomen, vertellen, dat het aantal dooden te Agna Caliente ruim 3000 bedraagt. Op het meer van Gija en Coatepeque drijven heele kudden koeien, ossen, schapen, geiten en ander vee. De waterspiegel der meren is met bijna 10 M. gestegen. De koffieoogst is geheel vernield. GOES. Geboren: Leuntje Pieternella, dv. Jacobus de Puit en Pieternella Wilhel- mina Schrijver. Cornelis Jan. zv. Hendrik van Benthem en Maria Hester Foudraine. Overleden: Adriaan Meerman, 78 j., echtg. van Rachel Maatje Schenkel. Van t8 Juni. K0RTGENE. Ondertrouwd: A. Boot 39 j. en E. Meerman 27 j. Van 49 Juni 1934. WEMELDINGE. Gehuwd: M. Verhage, 22 j. jm. en G. Tilroe, 22 j. jd. Over de maand Mei. POORTVLIET. Geboren Pieter, z. v. J. van Dijke en J. van der Jagt. Overleden Johanna Martina Buije, 24 jr; Adriaan Jaeperse, 73 jr, echtg. van J. Hartog; Maria Janna van Bemden, 92 jr, wed. van J. van Burgh. Gehuwd W. M. van Tiggele, 29 jr, en W. H. Jansen, 35 jr; W. van Dijke, 27 jr. en W. Lindhout. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Wilhel- mina Lena, d.v. L. van der Jagt en A. C. Schuurmans; Marinus, z. v. B. de Graaf en L. Klippel; Adriaan Leendert, z. v. G. Heijboer en J. M. Lindhout; Jacobus, z. v. A. Minheere en M. van Poepelen; To- na Maria, d.v. G. Dane en J. Engelvaart (uit Rotterdam). OverledenSuzanna Magdalena Lou- wers, 74 jr, wed. van Bastiaan Izak van Bezooijen. Gehuwd Huibrecht P. de Graaf, 23 jr en Adriana W. van der Vlies, 21 jr; Leendert de Korte 28 jr te St. Maartens dijk en Pieternella Barendse 24 jr; Cor nelis Boogaard 22 jr te Scherpenisse en Cornelia J. Plandsoen 18 jr. ZAAMSLAG. Huw.-aang.: 9, Hendrik Scheele, 27 j. jm. en Sara Anna de Put ter 24 j. jd.; 31, Adriaan Willem Hu- bregtse van Terneuzen 25 j. jm. en Jan- neke Klaassen 22 j. jd.; 31, Willem Simon de Blaeij van Terneuzen 25 j. jm. en Ca- tharina Sara Meertens 26 j. jd. Huw.-voltr.: 3, Krijn Hamelink van -Axel 21 j. jm. en Helena Elizabeth van Alten 20 j. jd.; 17, Daniël van der Beek 20 j. jm. en Maria Martha Florussen 17 j. jd.; J ieter Jan Platteeuw van Wol- phaartsdijk 26 j. jm. en Cornelia Wisse 23 j. jd.; 24, Marinus Schoonakker 34 j. jm. en Tanneke de Putter 32 j. jd.; 31, Rocus Jan Andriessen 24 j. jm. en Anna Maria de Vos 24 j. jd. Geboren: 2, Cornelia Martina d.v. Adri aan Bakker en Cornelia Bareman; 9, Pau lina Maria d.v. Willem de Paoter en Maatje de Jonge; 14, Elizabeth Wilhel- mina d.v. Dirk Willem Frederik Kaijser en van Tanneke Dieleman; 15, Sara Ma ria d.v. Jacobus Hamelink en Wilhelmina Elizabeth de Jonge; 17, Marinus z.v. Ka- rel Hamelink en Pieternella Suzanna Cornelia Dobbelaar; 21, Rachel Cornelia d.v. Jacobus Jan de Pooter en Janna Pie ternella de Visser; 22, Mattheus z.v. Ja cob Willemsen en Maria de Pooter. Levenloos aangegeven een kind van het vr. gesl. van I ieter Abraham v. d. Hooft en van Margaretha Elizabeth de Bruijne. TELEGRAFISCH WEERBERCHT. Verwachting tot den avond van 13 Juni; Zwakke tot matige wind uit Noorde lijke richting, gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in tem peratuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 uur: 763. Licht op voor fietsen: Woensdag: 9 uur 49 miniuten. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij Philips Gloeil. G. B. Unilever Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel Corp. Kon. Petroleum Shell Union A'dam Rubber Ned. Scheepv. Unie D'eli Maatschappij 44% 44 218% 212% 74 72% 9% 93/s 21 20% 25u/u 253/s 159 157% 5s/s 53/s 107 106 33% 34 126 127 Hand. Vereen. A'dam 173 169 4 pet. Indië 1934 99% 99% 4% pet. Ned.-Indië '26 101 101% 4 pet. Nederland '34 1015/» 101s/« A. K. U. 37% 37% Aanbod voor Fransche rekening liet den koers van Philips na den terugslag van gisteren nog verder terugloopen wat de geheele markt beinvloedde. De beleg- gingsmarkt, vooral voor 4% pet. Indië, was vast. Wisselkoersen. Amsterdam, 12 Juni. 2.30 uur. Londen 7.43—7.45%. Berlijn 55.78—55.82. Parijs 9.72—9.74%. Brussel 34.4234.46. New-York 1.47—1.47%. N. V. Houthandel v.h. G. Alberts Lz. Co. Naar wij vernemen, zal het verslag der N. V. Houthandel v.h. G. Alberts Lz.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3