Violet Vaughan Kerknieuws. Onderwijs weg stond. De motorrijder was er vrij ernstig aan toe. Vermoedelijk heeft hij een eohedelfraotuur en kwetsuren aan de bee- nen opgeloopen. De doktoren Pfeiffer van Kapelle en Qnirrep van Wemeldinge war ren spoedig ter plaatse en verleenden er heelkundige hulp. Na verbonden te zijn werd hij naar huis vervoerd. De taxi werd ernstig beschadigd. Auto in een sloot. Zater dagmiddag omstreeks kwart over vijf beeft even buiten Veere aan den dijk naar Vrouwepolder, een auto-ongeluk plaats gegrepen, dat neig goed is afgeloopen. Een I ersonenauto uit Vlissingen gekomen, be stuurd door zekeren O. uit Serooskerke, cn waarin buiten den bestuurder nog een vijftal personen zat, kwam uit de richting Loschweg aangereden en moest de be- r chte scherpe bocht naar den opril van den zeedijk nemen. Voorzichtigheidshalve waren de passagiers, die alle lichtelijk on der den invloed van sterken drank ver keerden, uitgestegen en wilden den wagen tegenhouden, voor het geval deze kante len zou. 1 e wagen schoof echter bij de bocht te veel naar links, met het gevolg, dat deze den heugen dijk afreed on met zijtn neus in een sloot terecht kwam, dé helpers met zich meeslepend. Deze kwa men er evenwel slechts met een nat pak af. Ook de auto was wonder boven won der niet noemenswaardig beschadigd. Assistentie was spoedig ter plaatse en men trachtte den wagen door vier paar den eruit te trekken. Toen dit niet gelukte werden uit Veere een vrachtwagen en een zware tra-tor êföïequiroerd, doöii eerst nadat twee geulen voor de wielen der per sonenauto waren gegraven en een ploeg mannen den wagen van voren oplichtten, kon men deze op den weg krijgen. De politie, die onmiddellijk ter plaatse was, heeft proces verbaal opgemaakt en den wagen, na dezen te hebben gecon troleerd, weer vrijgegeven. Nader wordt nog gemeld; Zaterdagmiddag heeft de landbouwer V., die met vier paarde- assistentie ver leende, om de auto op den dijk te krijgen, bij1 het plotseling strak halen der kettin gen eiffl klap gekregen, zoodat hij zijn knie en scheenbeen ernstig bezeerde en zich onder behandeling van dr T. moest stellen. (Midd. Ct.) De Zeeuwsche Athle- tiokbond van h oogerhand ontbonden. De Kon. Nederl. Athle- tiek Unie meldt: Het Hoofdbestuur van de Kon. Nederl. Athletiek Unie heeft in zijn vergadering van 9 dezer te Amsterdam besloten den Zeeuwschen Athletiekbond te ontbinden en de wedstrijden in deze provincie te verbieden. Gelijk bekend zijn een drietal maanden geleden de groote reorganisatievoorstel len aangenomen, waarbij o.a. ook Zeeland tot de voorstemmers behoorde. De reorganisatie bracht met zich mede, dat de oude provinciale athletiekbonden opgeheven moesten worden en vervangen werden door een administratieve indee ling in districten. Door een toevallige samenloop van om standigheden werd het aan een minder heid in Zeeland mogelijk bij wijze van verrassing de opheffing van den Zeeuw schen Athletiekbond te voorkomen en weigerde men zich neer te leggen bij de nieuwe bepalingen. Men ging nog verder. Een groot aantal eischen werd aan de K.N.A.U. gesteld, dat lijnrecht in strijd was met de nieuwe reglementeering. Bovendien werd van een verleende dispensatie om niet-leden der K.N.A.U. aan wedstrijden te mogen laten deelnemen, misbruik gemaakt. O'p grond hiervan heeft het bestuur van de K.N.A.U. bij bestuursbesluit den Zeeuwschen Athletiekbond ontbonden en de wedstrijden van „Wilhelmina" te Mid delburg verboden. Zeeland is gevoegd bij' het, uit Noord- r-'bant en Limburg bestaande district 7vid, en zal daarvan de kring Zeeland uitmaken. Aan alle buitenlandsche bonden is hier van kennis gegeven, zoodat met name geen Belgen en Engelschen meer in Zee land op wedstrijden z'illen uitkomen, be halve dan oi de wedstrijden van de ver- eenjgingen, die de K. N. A. U. trouw zijn gebleven. Kamer van Toezicht op de Notarissen en Candi- F E U I L L ET O N. door E. J. WORBOISE. 85) o— „Ik ben heel blij, lieve kind, dat je denkt, die gevonden te hebben. Ik begrijp het nu wel; je bent als een kind uitgegaan om God te zoeken en daarom heb je Hem gevonden. Ik loop rond met al mijn twijfe lingen en haarkloverijen en de kennis, die ik in den loop der jaren heb opge hoopt, en ik kan den Heer niet vinden. Ga nu maar, kleintje, en laat me alleen; grootvader zal niet begrijpen, waar je blijft." Ze ging terug naar de zitkamer, maar haar grootvader was er niet, ze hoorde hem met iemand spreken fn de biblio theek. Nauwelijks was ze gaan zitten om zich nog weer eens in haar nieuw ge vonden geluk te verdiepen, toen mijnheer Ford de Paddingtonsche Ford werd aangediend. Kitty zou veel liever alleen zijn gebleven; maar in de blijdschap van haar bezit, wist ze, dat ze niemand kwaad bejegenen mocht, ze was zoo gelukkig; haar hart was vol liefde voor de geheele wereld; ze kon niet leelijk kijken, zelfs daat-Notarissen te Middel burg. Tot lid van bovengenoemde Ka mer is gekozen notaris J. G. B 1 a u p o t ten C&te te Middelburg, tot dusverre plaatsvervangend lid. Het oud ste plaatsvervangend lid, notaris A. M ij s te O o s t b u r g, had aan het Bestuur van den ring Middelburg der Notarissen, wegens gezondheidsredenen verzocht niet in aanmerking te komen. Diefstal met braak. In den nacht van Zondag op Maandag j.l. is in de woning van den caféhouder G. te Sluis ingebroken. Door een openstaand raam is men de keuken binnen gegaan. Een aldaar staand geldkistje is openge broken en het daarin aanwezige geld, zijn de Hollandsch en Belgisch geld, ont vreemd. Bij de politie werd aangifte ge daan. Deze vond aanleiding een vrouw, afkomstig uit België, zekere de K., aan te houden, als verdacht van den diefstal te hebben gepleegd. De vrouw zal ter be schikking van de Justitie te Middelburg worden gesteld. Middelburg. Op de Markt, Pottenmarkt en Stationsstraat zijn verleden week aan lantaarn- en andere palen, bakjes aange bracht, die zijn geleverd door een re clamefirma uit Amsterdam die er reclame op zal aanbrengen, maar die daardoor te vens gelegenheid schept om papier en an der afval wij denken o.a. aan bananen en andere schillen op behoorlijke ma nier kwijt te raken. Op den duur zullen er nog meer zulke bakjes in de stad komen. Het is te hopen, dat deze bevorderlijk zullen zijn aan de zindelijkheid op straat. Naar wij vernemen is de Vereeniging „Hendrick de Keijser" met hulp en steun van den burgemeester van hier, de Ver eeniging tot instandhouding van Oude Gebouwen, de Vereeniging „Nehalennia", het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen en een aantal belangstellende particulieren, door aankoop van hem, die verleden week kooper werd op de pu'bl.e- ke verkooping, eigenares geworden van den bekenden Renaissance-gevel „De Gou den Sonne" in de Langedelft. Dit huis, in 1635 gebouwd voor den koopman Guilleaume Quirijnsen, is een zeer belangrijk specimen ,van verwerking der Vlaamsche Renaissance architec tuur in Noord-Nederlandsche richting. D'o gevel vertoont, in cartouches en wa terlijsten: zon, maan en sterren, vogels, visschen en viervoeters, zinnebeelden wel licht van 'het heelal, terwijl groote reliefs in den top de bouwkunst verbeelden. De onderpui is omstreeks 1900 ter vervan ging van een achttiende eeuwscbe aange bracht. Naar wij vernemen, zal Prof. Wisse, die het vorig jaar door zijn Indische reis verhinderd was, binnenkort hier ter stede waarschijnlijk 18 of 19 Juli weer een tijdrede houden. Nadere bijzonderheden zullen per advertentie bekend gemaakt worden. Vlissingien. Maandagmiddag vergaderde de Kunstkring het Zuiden ten stadhuize alhier onder voorzitterschap van den bur gemeester, dhr C. A. van Woelderen. De secretaris-penningmeester, dhr G. van Dijk, bracht het jaarverslag uit, waar uit bleek, dat in 1933 de vier tentoonstel lingen in totaal zijn bezocht door 4231 personen. Achtereenvolgens exposeerden dhr Bergsma, mevrouw Hendriks, dhr Ja cobs en de geheele groep Zeeuwsche schil ders. De rekening sluit in ontvang met f 93,27 in uitgaaf f 87,89, terwijl er een kassaldo is van f 71,27. De vergadering herkoos tot bestuurs leden Mevr. Hendriks en dhr J. Bergsma. Besloten werd ook dit jaar de tentoon stellingen gratis toegankelijk te stellen. Besloten werd aan de inrichtingscom missie over te laten te bepalen, welke ten toonstellingen zullen worden gehouden. Wel is als datum voor opening der eerste tentoonstelling 1 Juli vastgesteld, en bleek uit de mededeelingen, dat groote kans be staat, dat in den loop van het seizoen ook een tentoonstelling zal worden georgani seerd, waarop niet alleen werken van de Zeeuwsche schilders, maar ook van per sonen buiten de provincie zullen worden geëxposeerd. Goes. Aanrijding. Gistermiddag kwam de groentenhandelaar v. Hese uit Vlissingen met zijn vrachtauto door de niet naar het onaangename gezicht van den heer Ford. Ze ontving hem vriende lijk en noodigde hem uit te gaan zitten, j tot haar grootvader hem zou kunnen ontvangen. Ze kon het niet helpen, dat ze even terugschrok voor zijn oogen, want daar blonk iets in, dat ze er nog nooit eerder in gezien had, een uitdrukking, die haar deed wenschen, dat ze niet al leen met hem was. Maar natuurlijk, aio gastvrouw moest ze blijven, trouwens, hier kon haar niets overkomen, waai bij een druk op de bel een half dozijn bedienden haar te hulp zouden schieten. Kitty realiseerde zich niet, wat haar dan wel zou kunnen gebeuren; maar er was iets in zijn gelaat, dat haar onrustig maakte iets in zijn gesprek, dat haar niet aanstond. Hij maakte haar voortdu rend ruwe complimentjes, iets wat op zich zelf een ongepaste vrijheid was. Een paar keer bloosde ze hevig, toen ze zijn blik van onverholen bewondering opving. Hoe waagde hij het, haar op zoo'n vreemde manier aan te kijken? Nu was de kwestie eigenlijk deze: mijn heer Ford van Bishop's Road was vrij gezel en had reeds lang een zwak voor de mooie juffrouw Paullet. De zaken- kwestie, die hem dien avond naar den heer Paullett voerde, was dan ook alleen bedacht in de hoop, dat hij het meisje, Middelburgsche straat, toen op den hoek Midd. straatWestsingel plotseling dhr Boudens de straat overstak. Ondank» het krachtig remmen van den chauffeur was een aanrijding onvermijdelijk. Dhr B. kreeg een diepe hoofdwohde. Wemeldinge. Door de sleep'booten „Zee hond", „Lotus" en de „Cornells" is giste ren het 600 ton groote sleepschip „Bard", schipper Nijenhof, geladen met gerst, dat in het Slaak omhoog was gevaren, vlotgi- braoht. Het schip heeft daarna de reis onbeschadigd kunnen voortzetten. De „Telegraafboot VII", kapt. v. d. Klooster, is met machineschade vanuit de Zandkreek, waar het schip voor anker lag, alhier binnengebracht, om verder mei een der booten van dezelfde Mij naar Rotter dam te worden gesleept. lerseke. De tewerkstelling van werk- loozen van gemeentewege is heden opge houden. Ten eerste wegens niet meer aan wezig zijn van arbeidsobjecten, en ten tweede met het oog op do financiën. Niet omdat de werkloosheid geëindigd is. Die is nog zeer groot in onze gemeente. Sedert October zijn verschillende groote werken uitgevoerd, waardoor de gemeen te zeer is verfraaid. Het grootste werk is wel de muur in de haven, waardoor deze niet alleen verfraaid maar ook zeer vergroot is, waaraan de moderne vis- schersvloot zeer veel behoefte had. Alleen ter financiering dezer werken heeft de raad een bedrag van ongeveer f 20.CC0 goedgekeurd. De werkloozen stel len nu pogingen in het werk om tot een steunregeling te geraken. Arnemuiden. Gisteren vergaderde de ge meenteraad. Aanwezig alle leden. Ingekomen is een circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken om trent verlaging salarissen van gemeente- personeel; alhier zijn alle salarissen bo ven f 100 bereids verlaagd met gelijk per centage als door Gedep. Staten is toege past op de jaarwedden van den burge meester, secretaris enz. Het ambtenarenreglement wordt wede' aangevuld. Overeenkomst met den Polder Walche ren inzake land over het veer wordt goed gekeurd. Ook de wijziging van de verordening inzake heffing van keurloonen voor vee en vleesch. Het schoonhouden der openbare school waarvoor slechts één inschrijving was, n.l. van H. Boone, voor f 140, wordt aan ge noemde gegund. Ook de ophaaldienst voor straatvuil en ophalen der faecaliën wordt aan den eenigen inschrijver, Maljers, ge gund voor f 625. Daar door Maljers een verzoek aan den Raad was gericht om wat medewerking door B. en W. op de stort plaats, verklaarde weth. Puijpe, dat Mal jers zelf niet erg meewerkte en van de zijde van B. en W. wel degelijk medewer king getoond werd. Voortaan zal Maljers werk moeten leve ren volgens zijn overeenkomst. D'hr Crucq wil er een gemeentebedrijf van maken, waarop dhr Cornelisse zegt, dat zulks de gemeente veel meer zal kosten, daar de som, waarvoor dhr Maljers het werk uit voert beslist laag is. Een verzoek van H. Toussaint inzake bevoegdheid der lijkdienaren, wordt voor kennisgeving aangenomen, zulks nadat de voorzitter medegedeeld had, dat dit be roep voor iedereen vrij is en de gemeente hierover niets te zeggen had. Vervolgens is aan de orde de werkloo- zenzorg. Dhr Franse zag gaarne als te genprestatie der werkloozen het in orde brengen der aarden wegen. Na wat heen en weer praten zullen B. en W. trachten een oplossing te vinden. Daar de visschers tegenwoordig ook on der de steuntrekkenden behooren, vraagt de voorzitter machtiging ook voor hen de huurtoeslag toe te mogen passen. Dhr van Eenennaam leest de regeling der huurtoe- slagen voor. Dhr Cornelisse zegt, dat, wat de heer v. Eenennaam hier voorleest niets nieuws is. Spr. zet uiteen, waarom hij vroeger te gen deze regeling gestemd heeft. Dhr Schuit zegt, dat deze regeling ook toegepast wordt op andere catagorieën van arbeiders. Spr. geeft in overweging ze ook op de visschers toe te passen, al zal het voor velen tegenvallen. Aldus besloten. Bij de rondvraag vraagt dhr Baaijens (weth.) naar aanleiding van den laatsten misschien zou ontmoeten. Weinig kon ze dan ook vermoeden, dat de man zich zelf gelukwenschte met de „bof" haar alleen aan te treffen in een zoo vriendelijke stemming. Natuurlijk kon hij zoo'n ge legenheid niet ongebruikt laten voorbij gaan. Hij ging voort zeer persoonlijke opmerkingen te maken en ten laatste kwam hij zelfs tot, naar «hij meende, een zeer ondubbelzinnige verklaring van zijn bedoelingen. Maar Kitty was in een ge heel andere wereld opgevoed dan hij; ze wist slechts, dat hij ongepast familiaar was en dat zelfs haar meest terughou dende, waardige houding hem niet tot zwijgen kon brengen. Ze was dan ook op het punt de kamer te verlaten, toen de heer Paullett binnentrad. Hij was zeer ontstemd, toen hij zag, wie er in zijn zitkamer zat. Zeer hoog hartig wenschte hij den heer Ford goe den avond en verzocht hem in de biblio theek te komen. Hij wenschte hem niet voor een tweeden keer als gast te hebben; en Kitty van haar kant zorgde wel, dat ze hem niet de hand ten afscheid reikte. De zakenkwestie was gauw genoeg af gehandeld en toen riep de heer Paulletf den huisknecht. „John, als die man weer komt, ben ik niet voor hem te spreken. Onder geen beding mag je hem in de zit kamer laten. Breng de rest van het per- brand, de café's des Zondags te sluiten. (Gelach.) Dhr Cornelisse zegt ook gaarne dit voorstel te steunen, maar daar een paar jaar geleden dit voorstel voldoende was behandeld en er zeker geen kans bestaat, dat het wordt aangenomen, acht hij du vraag van dhr Baaijens overbodig. Daarna sluiting met dankgebed. Sas van Gent. Op 25 Juni a.s. zal de officieele plechtigheid der ingebruikne ming van het nieuw gebouwde gemeente huis plaats hebben in tegenwoordigheid van den Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland. Tholen. Wedvlucht door de „Trouwe Duif" alhier op Zaterdag 9 Juni, van Creil, afstand 281 K.M. Losgelaten 9 uur. Aankomst le duif 1.44, laatste 2.37.54 u. Prijzen werden behaald: 1, 6 L. Meer man: 2, 12 J. Vermey; 3, 4 Chr. de Korte; 5 Anth. Baay; 7, 10 J. Laban; 8 J. van de Zande: 9, 13 Anth. Wagemaker; 11 C. Baay; 14 G. Havermans. Eerste overduif A. Wagemaker. Poortvliet. De reeds bejaarde arbeider M. van A. werkzaam op de Zandhoeve alhier, wilde de behulpzame hand bieden bij het naar beneden halen van 50 kg. wikken. Het pak kwam naar beneden ge rold, van A. zette er zijn been voor, met het noodlottig gevolg, dat het been even boven den voet brak. Dr Polderman heeft hem naar Bergen op Zoom vervoerd. Zaterdagavond had, begunstigd door heerlijk zomerweder 'n zangavond plaats georganiseerd door de Chr. Gemengde koren alhier, op het terrein van dhr Rijs- tenbil, daartoe belangeloos afgestaan. Twee vereeniringen van St. Maartens dijk. een van Scherpenisse en een van Tholen gaven om beurt verschillende no.'s ten beste. Dé belangstelling was bevredi gend. Jammer, dat er altijd personen zijn, die tijdens het concert veel lawaai maken. Voetbal. Tholen. Uitslagen van Zaterdag j.l.: T. V. V. 1 teeen een elftal van het 14e reg. inf. uit Bergen op Zoom, eindigde met 44. T. V. V. 2 tegen een elftal van het 14e reg. Inf. uit Bergen op Zoom. eindigde met 21 in het voordeel van Tholen. Kapelle. Zaterdagavond speelde Kapelle 2 een competitiewedstrijd tegen Schore 1. Uitslag 3—0 voor Kapelle 2. Zaterdagmiddag speelden de Junio res van Kapelle tegen de Juniores van Zwart-Wit. Uitslag 111 in het voordeel van de Zwart-Wit-Juniores. Kortgene. Zaterdagavond speelde S.O. 0. II van Kortgene tegen de voetbalver een. Kamperland II. Uitslag 32 voor Kamperland. Bezwaren tegen de „doo- dehandsbelastin g". Ter zake van het gewijzigde ontwerp van wet tot hof- fing van een belasting naar bet vermo gen van instellingen van de doode hand heeft het hoofdbestuur van de Vereeni ging van Kerkvoogdijen in de NederJaud- sche Hervormde Kerk een adres gericht aan de leden der Tweede Kamer, waar aan het volgende is ontleend: „De voorgestelde doodehandsbelasting is, wat de Nederlandsche Hervormde kerk aangaat, niet zulk een „luttel be drag", als de minister dat belieft te noe men in de memorie van toelichting bij het oorspronkelijke wetsontwerp. Verre weg de meeste goederen van de gemeenten der Nederlandsche Hervormde kerk zijn belegd in landerijen. Gezien de lage op brengst der landerijen, zelfs in zooge naamd normale tijden, beteekent de voor gestelde doodehandsbelasting voor de ge meenten der Nederlandsche Hervormde Kerk een inkomstenbelasting van ten minste 10 pet., en in de meeste gevallen nog meer. Hierbij moge tevens opgemerkt worden dat in het algemeen gesproken, de ge heele openbare eeredienst niet uit de goe deren der gemeente kan worden bekos tigd, behalve dan misschien ten hoogste eenige tientallen gemeenten in Friesland, Groningen, N.-Holland en een enkele in Zeeland. Tegenwoordig echter is te be twijfelen of deze tientallen niet tot enkele gevallen zijn ineengeschrompeld. En waar de Nederlandsche Hervormde Kerk 1500 gemeenten telt, i9 het duidelijk, <dac deze enkele gevallen wel buiten beschouwing kunnen blijven. In het groote geheel be schouwd kunnen deze 1500 gemeenten op geen stukken of breedten na van hun goe deren bestaan. Waar moet dus straks de voorgestelde doodehandsbelasting van daan komen? Die kan niet anders komen dan uit de zakken der nu levende leden der kerk. Deze doodehandsbelasting is dus geen doodehandsbelasting, maar een levende- handsbelasting, en dus een belasting op het lidmaatschap der kerk." Verzocht wordt, een zoodanige wijzi- zing in het wetsontwerp te maken, waar door de vrijstelling van de doodehands belasting niet enkel de kerkgebouwen met hun inventaris, maar ook de goede ren, die bestemd zijn om het gebruik van die gebouwen mogelijk te maken en de daarbij werkzame personen te bezoldigen, zal betreffen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zutphen, N. Padt te Zand- voort. Te Ouddorp, I. Kievit te Baarn. Aangenomen naar De Kaag, A. Verwaal te Etten. Geref. Kerken. Tweetal te ZeistW. H. van der Vegt te Goes en H. A. Wiersinga te Vlissingen. Beroepen te Huizen (N.-H.) J. Snoey te 's Gravemoer. Geref. Gemeenten. Tweetal te Werkendam, M. Hofman te Krabbend ij ke en A. Verhagen te Middel burg. Poorfvlief. Zondagavond heeft de heer K. de Vries afscheid genomen als leerend ouderling bij de Geref. Kerk alhier. Voor deze gelegenheid was als tekst gekozen 1 Cor. 2 15. De heer de Vries werd toe gesproken door den heer Van IJsselstein namens den Kerkeraad, door dr Velte- naar, namens de classis, ds Vreugdenhil van Oud-Vossemeer, den burgemeester en den heer Looyenga, hoofd van de bijzon dere school. Er was voor dezen dienst veel belangstelling. Blijvende vacature? Op 1 October gaat ds G. H. Wagenaar, Ned. Herv. predikant te Rotterdam met eme ritaat. Bij den kerkeraad is thans bericht ingekomen van Gecommitteerden, dat zij geen mogelijkheid zien om in de vacature te voorzien. De kerkeraad zal echter alles in het werk stellen om de gemeente te be waren voor een blijvende predikantsva cature. soneel over, wat ik gezegd heb." John boog en verliet de kamer, in zich zelf mompelend: „Het is een raar soort heerl Ik ben blij, dat mijnheer hem op een afstand houdt". De heer Paullett had ondertusschen bij zijn kleindochter aan de theetafel plaats genomen, waar hij ook Arthur aantrof. Kitty zat juist te vertellen, wat de heer Ford had gezegd. „Hij had de brutaliteit te vertellen, dat hij nog nooit van zijn leven zoo'n mooi meisje had gezien en eindelijk vroeg hij me „met hem te „gaan!" Wat bedoelde hij daarmee?" De hoeren wisten niet of ze zouden lachen of boos zijn. „Mijn lieve Kitty", zeide Arthur, „dat is de manier, waarop sommige menschen den eersten stap doen tot een huwelijksaanzoek. Ze bedoelen er mee, of je met hen wilt wan delen, of ze je thuis mogen bezoeken, om, als je elkaar wederkeering bevalt, tot een verloving te komen". „Nooit komt hij het huis weer binnen", zeide de heer Paullett streng. „Hoe waagt hij hetl zoo'n schandelijke impertinen tie, om zijn oogen tot Kitty te durven opslaan, die een kroon toekwam, als men haar recht deed wedervaren." Kitty glimlachte hem tegen, al haar ergernis was verdwenen; ze was den hee- len mijnheer Ford al bijna weer vergeten Geslaagd voor examen Ned. Ver. voor Gemeentebelangen, Gemeenteadmi nistratie: P. J. Andriessen, Vlissingen; J. nker.O. en W. Souburg; J. G. Beenhak ker, Kloetinge; R. A. J. den Boer, Zie- rikzee. De tijd In Europa. In verband met het dezer dagen inge diende wetsontwerp tot invoering van den Greenwichtijd in ons land, zal menigeen zich er voor interesseeren, hoe de tijd in Europa geregeld is. Bovendien maakt het naderende reisseizoen dit onderwerp weer actueel, aldus schrijft ons de A.N.W.B.- Toeristenbond voor Nederland. «Msmn«MKw W1NTERTUD wr-offomscHi WINTER* TUD 12.00 Amsterdamsche Zomertijd is 11.00 Amsterdamsche Wintertijd is 11.40 West- Europeesche Zomertijd, is 10.40 West- Europeesche wintertijd (Greenwichtijd) is 11.40 Midden-Europeesche tijd is 12.40 Oost-Europeesche tijd is 5.40 in New- York is 17.59 in Batavia is 19.40 in Japan. hij zou het haar niet meer lastig maken. Haar oude grootvader dacht, hoe lief ze er toch uitzag. „Misschien zal ik eens een kroon dragen", zei ze nadenkend. „Ik hoop het." We verlieten Edgar Collier, toen hij London Bridge overstak op zijn weg naar detective Barker, en hij was fortuinlijk genoeg dezen speurder van Scotland Yard thuis te vinden, waarvan een lang en vertrouwelijk onderhoud het gevolg was. Toen hij later weer te Brixton Hill aanlandde, bleek het, dat William War- neford nog steeds vooruitgaande was; zijn schoonzuster zag er heel wat rusti ger uit; mevrouw Warneford lag te bed en heette vast in slaap te zijn, terwijl Daisy in de zitkamer thee dronk. Ze zag er moe en uitgeput uit. Echter, toen Edgar binnentrad, vroo* lijkte ze wat op; hij had altijd een opwek- kenden invloed op haar gehad, sedert ze in Londen was en thans meende ze, glim- I lachte hij nog hoopvoller dan anders en zelfs zijn welkomstblik en handdruk sche nen de belofte in te houden, dat er aan leiding was om moed te vatten. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2