Bij Examens Kerknieuws Onderwijs. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Briefwisseling. Financieëie Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand de noodige toestemming daarvoor nog niet is verkregen. Verder wijst dhr Geldof er op dat eeni- gen tijd geleden de loonen in de werkver schaffing zijn verminderd. "Wel zijn B. en W. eenigszins tegemoet gekomen door andere werkverdeeling. Hiji zag echter gaarne dat zij aandrongen bij de Regee ring op verhooging der loonen of het ge ven van een kindertoeslag en zoo dit al niet dadelijk helpt, meent hij, dat de Raad zoo sterk mogelijk tegen die verlaging moet protesteeren. Le heer Geldof laakte het, dat B. en W. niet medewerken door b.v. hoofden van groote gezinnen bij het betonwerk te plaatsen, waar in accoordloon nog wel eens iets meer te verdienen valt. De heer Brand gaf nu een uitvoerig overzicht van de regeling van de werk verschaffing en wat daarmede samen hangt. Hij wees erop, dat reads meerma len was gewaarschuwd tegen het telaat op het werk komen, het te vroeg weggaan en het niet voldoende presteeren van ar beid. Telkens blijkt echter, dat zich weer dergelijke gevallen voordoen. Niet alleen dat daardoor een blaam geworpen wordt op de goedwillenden maar ook de subsidie en daaroor het voortbestaan van de werk verschaffing wordt zoodoende in gevaar gebracht. Hij wijst er dan ook met nadruk op, dat wanneer dergelijke feiten weer voorkomen, zeer ernstige maatregelen zullen genomen worden. Wanneer hier nu gevraagd wordt om alles in het werk te stellen om iets te doen voor de hoofden van groote gezinnen, dan kan hij, waar juist van sommige dezer zoo weinig me dewerking bij de werkverschaffing wordt ondervonden, niet overwegen daarop in te gaan voordat deze ook hebben getoond dat zij van hun kant behoorlijk hun taak volvoeren. De heer Geldof meent, dat het weinige werk dat gepresteerd wordt zijn oorzaak in de minder goede organisatie vindt, waarop de heer Brand zegt dat hij niet alles op de werkloozen wil schuiven, maar dat hij de goedwillende werkloozen, die de meerderheid vormen zal blijven be schermen tegen de kleine minderheid die de geheele werkverschaffing in gevaar zouden brengen, tegen welke meening door den heer Geldof wordt geprotes teerd. Ten slotte vraagt dhr de Pagter nog beter onderhoud van de brandplaats voor varkens en optreden tegen het hinderlijke voetballen op straat. Serooskerke (W.) Woensdagavond a.s. om 8 uur hoopt de Muziekvereen. ,,E. M. M." alhier bij gunstig weer het eerste con cert te geven op de muziektent, (Belange loos bericht.) Geen ongepast optreden. Het door ons uit de N. Z. Crt. overge nomen bericht omtrent een ongepast op treden van ambtenaren der crisis-zuivel- centrale en een rijksveldwachter te 's-TIee- renhoek blijkt in strijd met de waarheid te zijn. Bedoelde personen waren wel dege lijk in het bezit van machtigingen van de burgemeesters van 's-Heeremhoek en 's-H. Arendskerke om de woningen van de ver moedelijke overtreders der crisiszuivelwet binnen te treden. 'Ondanks het geboden verzet in enkele gevallen is het gelukt ver schillende partijen ongemerkte boter in beslag te nemen. Voetbal. Middelburg. De Zaterdagmiddag op 't gemeentelijk sportterrein aan de Nadorst te Middelburg gespeelde voetbalwedstrijd tusschen een Middelburgsch en een Vlis- singsch Veteranen-elftal, had een vrij tal rijk publiek naar dat veld getrokken, me de omdat de Muziekvereen. „Excelsior" al spelende door een deel der stad trok en daardoor aan den wedstrijd herinnerde. Ook tijdens den wedstrijd liet de muziek 2Jch af en tcie hooren. De wedstrijd, waarvan de opbrengst be stemd was voor de Middelburgsche Va- cantieschool, had 12 tot uitslag. lerseke. Zaterdagmiddag speelde de voetbalvereen. Wit-Zwart 3 tegen de Ju niores van Kapelle. Rust 51. Einde 11 1 in het voordeel van eerstgenoemde. Ook speelde de voetbalvereen. Ajax II voor de Zaterdag-competitie tegen Ka pelle I. Rust 30. Einde 60 in het voordeel van laatstgenoemde. Nieuwdorp. Zaterdag speelde de Voet balvereen. D. V. O. alhier een competitie wedstrijd voor den Ned. Chr. Voetbal bond tegen Unitas I van Kloetinge. D. V. O. won dezen wedstrijd. Arnemuiden. Zaterdag speelde de voet balvereniging A.S.C. I tegen K.V.V. I van Kamperland, welke eindigde met een 42 overwinning in het voordeel van A. S. C. I. Ruststand 0—0. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Kralingen, J. C. Roose te kroningen, D. Tromp te Zandvoort en A. G. B. ten Kate te Brussel. Beroepen te Noordeloos, P. Bouw te Melissant. Bedankt voor Zoetermeer-Zegwaart, Fr. J. 'Broeijer te Woerden. Vrije Evang. Gemgeenten. Beroepen te Enschede, J. van Strien, voorg. te Groningen. Da C. van Schie. f Op 42-jari- gen leeftijd is te Maassluis overleden Ds G. van Schie, em.-pred. van de Geref. Kerk te Borssele-Driewegen. De overledene werd op 7 November 1926 in het ambt beves tigd. In verband met zijn gezondheidstoe stand moest hem reeds tegen 1 Februari 1932 emeritaat worden verleend. Emeritaat. Wegens gezond heidsredenen zal ds G. C. C. Geyakea, Ned. Herv. predikant te Berlicum en Rosmalen (Br.) vroeger te K a t s, eervol emeritaat aanvragen. Aan de Rijkskweekschool te Middel burg zijn Vrijdag en Zaterdag 6 vrouwe lijke leerlingen voor het eindexamen ge slaagd, n.l. de dames: F. G. van Oor schot, Middelburg, M. R. Quasters, Vlis- singen; S. M. de Reij, Middelburg; J. Rid der, Koudekerke; C. T. Swart, Goes en G. S. Sturm te Vlissingen. blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten ge bruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Dro gisten. HERZIENING VAN DEN WETTE- LIJKEN TIJD. Invoering van den Greenwlchtijd voorgesteld. Minister de Wilde heeft bij de Tweede Kamer ingediend een wetsontwerp tot invoering van den middelnaren Green- wichtyd, als de wettelijke tijd in iNeuer- land. Wat de regeling van den wettelijken tijd betreft is in aanmerking genomen, dat uit kringen van wetenschap, handel en verkeer het verlangen is kenbaar ge maakt, dat Nederland zijn uitzonderings positie ten opzichte van de wereidtijure- geiing- zou verlaten en zich zou voegen in ue internationale zonnetijdregeljng, volgens welke voor ons land zou moeten gelden de West-Europeesche tijd. Uok naar de meening van de regeering is het gewenscht, niet in het minst met het oog op de behoeften van het luchtvaartver- keer, draadlooze uitzendingen en het in ternationaal wetenschappelijk waarne- mingsverkeer dat Nederland gelijk an dere landen reeds deden, zijn eigen nati onale tijdregeling prijsgeett, en den we reldtijd aanvaardt. Artikel 1 van het wetsontwerp, bepa lend „de wettelijke tijd in Nederland is de middelbare tijd van Greenwich", be doelt, die aanpassing te bewerkstelligen. Het vraagstuk van den zomertijd meent de regeering te moeten bezien in het licht van hetgeen herhaaldelijk is ge bleken, de wensch van een zeer groot deel van de bevolking te zijn. Geenszins blind voor de bezwaren, wel ke de zomertijd voor enkele bevolkings groepen medebrengt, heeft de regeering gezocht naar een middel, om daaraan zooveel mogelijk tegemoet te komen. Zij meent, dat een wijziging van de regeling van den wettelijken tijd, met behoud van het uur-verschil tusschen zomer en win ter, reeds aanmerkelijk aan deze bezwa ren tegemoet komt. Door het aanvaarden toch van den West-Europeeschen tijd als wettelijke tijd wordt het leven 20 minuten verlaat, in zomer en winter. In deze 20 minuten, aan het begin en het einde van de zonnedag, vertoonen zich de ineonve- niënten van den zomertijd uiteraard het scherpst. Deze worden thans derhalve aanmerkelijk in beteekenis verminderd. De voorgestelde regeling brengt voorts mede, dat gedurende het grootste deel van het jaar in Nederland dezelfde tijd geldt als bij de meerderheid onzer nabu ren, terwijl gedurende de periode van den zomertijd ten deze volledige gelijkheid Duitschland, België, Engeland en Frank rijk zal bestaan. Faillissement. Door de Recht bank te Middelburg is failliet verklaard: N.V. Cinema „Slot Ostende" te Goes. Rech- ter-comm. Mr F. B. L. 'Bloemers, 'Rech ter. Curator: Mr F. W. Adriaanse, Advo caat te Middelburg. Knoeierij met varkens- merken. In Maart werden de gemoe deren in Heerde in hevige opschud ding gebracht als gevolg van de fraude, welke aan het licht was gekomen en ge pleegd was door een der functionarissen belast met werkzaamheden voor de Cri- sis-V ar kenscentrale Voor de rechtbank te Zwolle heeft hij hiervoor terecht gestaan. Blijkens de ten lastelegging had hij als secretaris van het district Heerde der Gewestelijke Crisis- Varkenscentrale óók laten merken var kens van zijn zwager, die niet bij de Gel- dersche Centrale was aangesloten, maar bij de Overijselsche. Verdachte gaf het hem ten laste ge legde toe. Hij was tot deze daad gekomen doordat zijn zwager in zulke ellendigs omstandigheden verkeerde. De presidentDe zwager was aan ver dacht hypotheekrente verschuldigd. Op een vraag van den president tot den getuige, stiefzoon van verdachte, die hulpmerker van de Gewestelijke Centrals in Gelderland was, of hij in opdracht van zijn stiefvader merken heeft aangebracht aan biggen van een familielid van verd. antwoordde T. bevestigend. De officier van justitie eischte drie maanden gevangenisstraf. Cursussen In Melken. Dank zij het lofwaardig streven der Vereeniging tot verbetering van het Rundvee in Zeeland zijn dit jaar weder om twee cursussen in melken op Walche ren gehouden, zulks onder leiding van den heer W. Sietema, hoofdassistent van den Rijkszuivelconsulent in Zeeland, met mej, J. Dekker als voormelkster. De uitreiking van de diploma's aan 19 der 22 leerlingen, had plaats op het kan toor der Coöp. Zuivelfabriek Walcheren te Middelburg, welke fabriek groot be lang heeft bij goed en zindelijk melken. De Walchersche Melkfederatie verleende ook steun aan deze cursussen. De namen der gediplomeerden zijn Leintje van Nieuwenhuijze, Oostkapelle; Cornelia Rooze, St. Laurens; Leintje Kluijfhout. Biggekerke; Jacobus Simonse Susanna Louwerse. Bartel van de Broe- ke, allen Gapinge; Johanna Willemse, St. Laurens; Cornelis van Slooten, Souburg; Adriaan Klijfhout, Biggekerke; Pieter Wondergem, Serooskerke; Friederich Schulz, Arnemuiden; Martina Simonse, Jacobus Wattel, beiden te Gapinge; Adri- ana Willemse, St. Laurens; Adriaan Ka- relse, Biggekerke: Cornelia van Sluis, Krijn Louwerse. beide Middelburg; Adri aan van Tatenhove, Gapinge en Andries in 't Anker, Oostkapelle. De kruisbessen. Met de kruisbessen gaat het van kwaad tot erger. De prijzen waarop de heer v. d. Plassche in zijn Zaterdag door ons overgenomen artikeltje doelde, zijn intusschen nog be langrijk gedaald. Hedenmorgen was de prijs te Goes slechts f2.f2.10. Met dergelijke prijzen is het plukken niet meer loonend, maar tegen het laten zitten van de bessen bestaan ook be zwaren. In verband met den lagen prijs is het plukloon nu gedaald tot f 1 per 100 K.G. Een uiterst laag bedrag, maar het is voor de kweekers niet mogelijk meer te beta len. En de plukkers, die toch gaarne iets willen verdienen, geven er de voorkeur aan voor dit bedrag te plukken. Voor velen is deze gang van zaken een ernstige tegenslag. Voor de kweekers en de plukkers, maar indirect ook voor den middenstand. Twee jongetjes verdronken. DEN HAAG. Gisterenmiddag is in de Laakhaven een droevig ongeval gebeurd, waarbij twee jongetjes zijn verdronken. Le broertjes G. en F. H. v. d. H., wanende in de Van der Vegtstraat, waren in de pe troleumhaven aan het spelen op een partij balken. Op een gegeven oogenblik verloren zij hun evenwicht en vielen voorover in het water, waarbij zij onmiddellijk zon ken. Een jongetje van 4 jaar, die met hen gespeeld had en het ongeluk zag gebeuren ging naar huis maar vertelde eerst des avonds wat hij gezien had. De vader, die niet wist met wie hij gespeeld had, schonk niet veel aandacht aan het Verhaal. Eerst vanmorgen vernam hij dat twee jongetjes vermist werden. Hij waarschuwde on middellijk de politie en ging met zijn zoontje naar de plek waar deze het on geluk had zien gebeuren. D'e politie begon dadelijk te dreggen en haalde na korten tijd de beide lijkjes op. D'EN HAAG. De Minister van Buiten- landsche Zaken, uit Genève teruggekeerd, heeft heden zijn ambtsbezigheden aan het departement hervat. D'EN HAAG. Te Kopenhagen, waar hij den laatsten tijd woonde, is op 67-jarigen leeftijd overleden Mr D. van Houten, een zeer bekend advocaat en procureur. De verjaardag van H. M. de Koningin. D'EN HAAG. De Minister van Binnenl. Zaken heeft de volgende circulaire aan de Commissarissen der Koningin gezonden: Mij is de vraag gesteld, of de verjaardag van H. M. de Koningin dit jaar zou mo gen worden gevierd op de wijze zooals dat vroegere jaren gebruikelijk is geweest. Ik moge u ter zake het volgende mededeelen. Het is de wensch van H. M. de Koningin, dat hoogstderzelver geboortedag door hen, die zulks dit jaar wenschen, zal kunnen worden herdacht. In verband met het leed dat het Koninklijk Huis heeft getroffen, door het overlijden van H. M. de Konin gin-Moeder, is het mede de wensch van de Koningin, dat het feestelijk karakter dit jaar niet op den voorgrond treedt. Ik moge u verzoeken van dit standpunt me- dedeeling te doen aan de besturen van de gemeenten in ons gewest, welke weer op hun beurt de daarvoor in aanmerking komende corporaties en vereenigingen met het vorenstaande in kennis zouden kunnen stellen. DEN HAAG. Op Woensdag a.s. zal de rijksbemiddelaar, Prof. Josephus Jitta. in he't gemeentehuis te Utrecht een conferen tie houden met partijen, betrokken bij een dreigend conflict bij de steenfabrieken te Wageningen en te Doorwerth. Dezelfde rijksbemiddelaar heeft in ver band met een dreigend conflict in de mij nen te Limburg inlichtingen gevraagd aan de directie van de mijnen en aan de ar beiders-organisaties. ZAANDAM. Een der beide arbeiders die de vorige week Dinsdag bij de ont ploffing aan de houlmeelfabriek „De Haan" ernstig werden verwond, is heden aan de 'bekomen verwondingen overleden. Deze arbeider, de 50-jarige Slot, was on gehuwd. De toestand van den anderen ar beider is nog zeer ernstig. ROERMOND. Gistermiddag sloeg de auto van den heer H. door het springen van een band op den rijksweg te Echt over den kop. De zeven inzittenden wer den slechts licht gewond, doch het zoon tje van den heer H. werd met zware ver wondingen naar het hospitaal te Roer mond vervoerd, waar het gisteravond is overleden. De fraude bij het abattoir te Rotterdam. ROTTERDAM, De Rotterdamsche rechtbank heeft heden vonnis gewezen in de zaak van de acht keurmeesters van het abattoir te Rotterdam, die terecht hebben gestaan omdat zij zich lieten om- koopen dieren goed te keuren, die feite lijk hadden moeten worden afgekeurd. Le rechtbank veroordeelde den 56-ja- rigen W. R., den 49-jarigen L. S. S., den 57-jarigen I. v. B., den 61-jarigen C. v. d. W., den 59-jarigen M. A. J., den 50-jari- gen J. P. L., den 49-jarigen J. L. B. en den 64-jarigen W. de H. conform den eisch van het O. M. tot zes maanden ge vangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. OTTERLOO. De 23-jarige J. B., die Za terdagavond baden wilde in een vijver, die in werkverschaffing wordt gegraven, is daar verdronken. Pas hedenmorgen is het lijk gevonden. BUITENPOST. Hedenmorgen is een negenjarig zoontje van een spoorwegwer ker door een trein gegrepen en gedood. Treinongeluk te Parijs. PARIJS. Bij Fontajnetleau is een per sonentrein in botsing gekomen met een anderen trein. 19 reizigers werden ge wond. Geen hunner had echter zoo ern stige kwetsuren bekomen, dat hij niet na verhoord te zijn, zijn reis kon voort zetten. Politieke botsingen. PARIJS. Zondag zijn in verschillende provinciesteden botsingen tusschen poli tieke tegenstanders voorgevallen. De ern stigste incidenten zijn ontstaan in Cam- brai. Op strand waren groote hoeveel heden kurken gestrooid, welke ten doel hadden de paarden der bereden politie te doen vallen. 15 personen werden ge arresteerd. De dreigende staking. MADRID. Le staking onder de landar beiders begint ernstige vormen aan te ne men. Duizenden personen zijn reeds ge arresteerd met gevolg dat de provinciale gevangenissen overvol zijn. Weliswaar moet worden geconstateerd dat de alge- meene staking niet tot stand is gekomen en sommigen zijn dan ook van meening dat het geheel een groote mislukking is geworden, maar aan den anderen kant geeft toch het feit dat 150.000 arbeiders het werk hebben neergelegd, en volgens hun verklaring liever het leven zullen verliezen dan toe te geven, aanleiding tot ernstige bezorgdheid, temeer daar er geen teekenen aanwezig zijn voor een verbetering in den toestand. BITTERFELD. Bij de I. G. Farbenindu- strie is in den nach't van Zondag een voor- warmerontploffing ontstaan, waarvan de ooi zaak nog niet is gevonden. Een stoker kwam om het leven. De schade bedraagt ruim 300.000 mark. Dynamiet-aanslagen. WEENEN. In den afgeloopen nacht is op de spoorlijn nabij Triest nabij Stein- haus, wederom een dynamietaanslag ge pleegd op een spoorbaan. Men slaagde er spoedig in de lijn te herstellen. In de ver schillende Bondslanden zijn verder in den loop van den laatsten nacht nog meer dy- namietaanslagen gepleegd. Te Weenen is een omvangrijk wapendepot in beslag ge nomen, waarbij de politie 117 handgrana ten, bommen en helsohe machines in han den vielen. Het kabinet zal in buitenge wone zitting bijeenkomen, teneinde te be raadslagen over verdere maatregelen. De regeering zou ook internationale stappen overwegen. De Duitsche Rijksbank staat zeer zwak. Volgens den weekstaat van de Duitsche Rijksbank over de eerste week van Juni is de goudvoorraad, vergeleken met de vorige week, met 19 millioen mark tot 111 millioen mark gedaald. De hoeveel heid voor dekking in aanmerking komen de buitenlandsche wissels steeg met 3,4 millioen tot 9,4 millioen mark. De totale dekking der bankbiljetten door goud, de viezen en overige waardepapieren beliep 3,4 procent, tegen 3,7 pet. over de vorige week. De positie van het Duitsche betaalmid del wordt steeds zwakker. Vliegtuig maakt noodlanding. NEW-YORK. Een groot Amerikaansch passagiersvliegtuig met 7 personen aan boord werd sedert Zaterdagmiddag ver mist. Tientallen vliegtuigen zijn op zoek gegaan naar de vermisten. Gisteravond is het vliegtuig gevonden op den top van den bijna 3100 M. hoogen Blackdome berg in het Catskill gebergte. Daar de berg zeer moeilijk toegankelijk is kon de redding van de passagiers en de vliegtuig-bemanning niet eerder dan hedenmorgen geschieden. De uitwerking van den orkaan. SAN SALVADOR. Volgens schattingen zijn bij den drie dagen geleden voorgeko men orkaan 339 personen gedood. Men verwacht dat dit getal nog grooter zal worden, aangezien de verbindingen met het binnenland ernstig hebben geleden en men dus nog niet volledig op de hoogte kan zijn met alle aangerichte schade. De materieele verliezen worden op millioenen dollars geschat. Er zijn maatregelen ge nomen om de duizenden dakloozen van het noodzakelijkste te voorzien. MADRID. De Duitsche kolonie van Ma drid heeft gister op het terrein van de Duitsche turnvereenigingen een betooging gehouden, welke de eerste was waarbij de verschillende Duitsche sportverenigingen als aaneengesloten Nat. Soc. geheel be toogden. Een oontra betooging werd ge houden, er werd met steenen geworpen en een aantal personen gearresteerd. Een ingezonden stuk van J. B. te Bieze- linge moest overstaan. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij 44% 44% Philips Gloeil. G B. 217 21834 Unilever 73/4 74 Anaconda Copper 87/s 93* Bethlehem Steel 19 21 U. S. Steel Corp. 243/s 251'/!. Kon. Petroleum 15334 159 Shell Union 7034 73 A'dain Rubber 107 107 Ned. Sch. Unie 35 34 Delie Maatschappij 122 126 Hand. Vereen. A'dam 171 173 4 pet. Indië 1934 99 99% 4% pet. N.-Indië '26 101S/8 101 4 pet. Nederland '34 1015/a 101%. A. K. U. 3634 3734 Ofschoon alle afdeelingen betere koer sen konden toonen, viel de ondernemings lust nog niet erg mee. De handel was het grootst in Philipslampen, die vrij belang rijke koersvariaties te zien gaven. Ook Koninklijke Olie's waren vast, op het jaarverslag, dat gunstig wordt beoor deeld. Wisselkoersen. Amsterdam, 11 Juni. 2.30 uur. Londen 7.427.4434. Berlijn, 56.61—56.64. Parijs 9.729.74%. Brussel 34.4434.46. New-York 1.4634—1.4734. Rotterdam, 11 Juni. Veemarkt. Aanvoer: vette runde ren 460, vette kalveren 314, schapen en lammeren 313, varkens 880. Lrij'zen per K.G.: vette koeien 6062, 5356, 4044, vette ossen 5256, 46 —50, 4044, vette kalveren 6070, 50 55, 3040, varkens (levend gew.) 28 30, 24—26, 20—22, schapen 40, 35, 30, lammeren 43, 38, 32, schapen per stuk f 20, f 14, f 9, lammeren per stuk f 18, f 12, f 10. Vette koeien en ossen aanvoer minder, handel lui, prijzen moeilijk te handhaven. Vette kalveren, aanvoer minder, handel kalm, prijzen onveranderd. Een best kalf 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer grooter, handel vlug, prijzen van lammeren iets stijver. Varkens aanvoer ongeveer als vo rige week, handel traag, prijzen iets la ger. Enkele partijen lammeren voor ex port. Graanmarkt. Gerst chevallier 4.50 5, haver 5.906.1'5, kleine groene erw ten 68, schokkers 1011.25, bruine bonnen 1011.50 gld. alles p. 100 k.g. La plata-mais f 93 p. last. Zaden. Voorloopig geen noteering. Vlas. 3550 k.g. blauw, 1800 k.g. wit, 4200 k.g. Holl. geel f 0.40—f 0.50. Handel zeer lusteloos, weinig vraag, prijzen zwak, gedeeltelijk verkocht. Aardappelen. Brielsche eigenhei mers 2.803.50, Zeeuwsche eigenheimers 2.503, Zeeuwsche bonte en blauwe 3 4, bravo's 4—4.40, red star 3.504.50 gld. alles per H.L. Malta's springs 10,512 ct. p. k.g.; Westl. nieuwe 911, id. kleine 69 ct. p. k.g. Aanvoer redelijk, handel tamelijk. MIDDELBURG, 11 Juni 1934. Export veiling. Aardbeien 11-32 per K.G. GOES. Groote veiling van 9 Juni. Kruis bessen f2.20f2.80 p. 100 k.g. Kleine veiling: Aardbeien 1333, to maten 39, postelein 3, vroege aardappe len groote 6.60 gld., alles per 100 k.g.; kropsla 0.50 p. 100 stuks; bloemen: an jelieren 23, korenbloemen 3, leliën 3, irissen 23 gld. alles per 100 bos. MIDDELBURG. Bevallen: W. Adam geb. Steijn, d.; M. de Coninck geb. van Buijsse, z.; J. Meerman geb. Gelok d. Overleden: P. C. Geldof, 1 mnd z.; J. Gabriëlse, 61 j. geh. met L. Louwerse; A. M. Heijliger, 71 j. geh. met A. C. de Vos. Gehuwd: C M. Wirbz, 25 j. en E. Wil- lems, 30 j.; J. P. Sturm, 26 j. en C. M. Caljouw, 22 j. GOES. Overleden: Joos de Bokx, 66 j., echtgenoote van Apolonia Adriana Blok; Krijn Kornelis Geuze, 79 j., weduwnaar van Wilhelmina van de Plasse. Van 19—31 Mei. ELLEWOUTSDIJK. Gehuwd: 24, Abra ham Quist 25 j. te Borssele en Tona Meu- lenberg 22 j. te Ellewoutsdijk; 24, Adri aan Korstanje 25 j. te Oudelande en Ja- coba Meulenberg, 28 j. te Ellewoutsdijk. Over de maand Mei. 's-GRAVENPOLDER. Geboren: Maria Adriana, d'v. Andries Froos en Geertruida Stevense. Overleden: Geertruid Apolinia de Jonge, 5 mnd., dv. Johannes de Jonge en Cor nelia Boonman.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3