DOBBEUUNN I FRIESCHE BAA110,13 en 15 ct Violet Vaughan Uit de Provincie FEUILLETON „Ik heb er tabak van" zei Piet, zette zijn hoed op en stak een pijp op. Natuurlijk met m en géén andere aanzien ran alle overige Provinciale be sturen is geschied; dat voorts ue wijze, waarop wordt voorgesteld de korting toe te passen, hun zeer onaangenaam heeft getroffen, daar eenerzjjds de m.nst bezoldigden de groot ste offers moeien brengen, terwijl voor hooger gesalariuerden zelfs nog verhoo gingen worden voorgesteld, terwijl ander zijds voor het personeel der Provinciale Stoombootdiensten blijkbaar geheel uit 't oog worden verloren de als regel zeer lange diensttijden, welke dit personeel in verband met de dienstregeling moet ma ken; dat het vervallen van de tegemoetko ming in de huishuur, benevens het gelijk brengen van het verhaal voor pensioen, zelfs bij geleidelijke verdeeling der ver lagingen over een aantal jaren, het inko men der ambtenaren zoodanig zal aantas ten, dat gesproken kan worden van zeer onredelijke behandeling; dat het hun ten zeerste heeft verheugd, dat de Commissie van Georganiseerd overleg zich niet met de voorstellen van Ged. Staten heeft kunnen vereenigen en adviseert eventueels verlaging slechts toe te passen in den vorm van het bren gen van het pensioenverhaal op totaal 10 procent. dat zij om deze redenen de staten drin gend verzoeken bedoelde voorstellen tot jaarweddekorting niet aan te nemen. i HET AFBETALINGSBEDR1JF ONDER DE WET. Bij de Staten ueneraal zijn ingediend twee ontwerpen van wet: 1. tot wettelijke regeling van de overeen komst van koop en verkoop op afbetaling; 2. houdende eenige wettelijke regelen nopens het al'netaünga'üedrjjf. Aan de memorie van toelichting tot bet eerstgenoemde wetsontwerp is het volgen de ontleend: Het wetsontwerp steunt op da overtui ging, dat de tijd is aangebroken, om de overeenkomst van koop en verkoop op af betaling bij de wet te regelen. Daarin ligt de aanvaarding van het afbetalingsslelsel als maatschappelijk verschijnsel opgeslo ten. Wel verre van da spaarzaamheid tegen te gaan, kan koop en verkoop op afbeta ling, toegepast met overleg, een prikkel zijn, die het sparen 'bevordert. Wie zich een voorwerp van blijvend nut, dat anders buiten zijn bereik zou lig gen op afbetaling kan verwerven, kan daarin een aansporing vinden, zich te ver plichten tot het terzijde leggen van kleine bedragen, die anders den weg zouden gaan van veel uitgaven, gedaan voor vluchtig genot. Weegt men het voor- en nadeel te gen elkander af, dan leidt dit tot de con clusie, dat de afbetalingsovereenkomst niet Le.ioeft te worden verworpen, om het mis bruik dat daarvan te maken valt. Het ontwerp beweegt zich in hoofdzaak cp het gebied van het verbintenissenrecht, "tegemoet is gekomen aan het ernstig be zwaar, dat van de zijde van den afbeta- l.ngshandel bij herhaling is geuit tegen den moeilijken procesgang, die thans moet worden gevolgd. Het scherpe zwaard van de strafrechte lijke vervolging van den kooper, die zich aan den hem toevertrouwden eigendom van den verkoo. er vergrijpt, wordt be trekkelijk zelden en niet dan met begrijpe- lijken tegenzin gehanteerd. De mogelijkheid van snelle en minder kostbare rechtshulp enz. wordt uitgebreid tot de uiterste grenzen waartoe kon wor den gegaan, zonder het zakenrechtelijke terrein van den hoogeren rechter te be treden. De zakelijke actie en 'het eigenlijke be slag blijven gesteld onder de hoede van de arrondissementsrechtbanken. Een verdere bepaling van de wet zegt: de verkooper draagt de in huurkoop ver kochte zaak aan den kooper over, en is verplicht hem ter zake van het rustig en vreedzaam genot en van de verborgen gebreken te vrijwaren. De kooper heeft van de zaak, die hij krachtens huurkoop onder zich heeft het genot, ook voordat hij den eigendom daar van verkrijgt. Hij mag de zaak gebruiken, overeenkomstig haar bestemming. Aan het wetsontwerp houdende eenige wettelijke regelen nopens het afbetalings- bedrijf zijn de volgende bepalingen ont leend: door E. J. WORBOISE. 84.) -o- „Goed, doe dat maar. Als ik zelf het huis kon verlaten zou ik een bezoek aan den beer Collier gebracht hebben, hetzij bij hem thuis, hetzij op zijn kantoor." „Zeg oom, zou het niet het beste zijn als ik ook wist, wat u zoo graag wenscht te weten. Als u er achter is, moet u het mij ook vertellen. Ik kan ook wel jong heengaan, zooals mijn vader en moeder. Het zou een heele troost zijn te weten, dat men bereid is, mooht de dood onverwacht komen." „Een onzegbare troost, lieve Kittyl En ware godsdienst, daar ben ik van over tuigd, maakt het leven hier op aarde niet minder aangenaam of vroolijk! Kom Kitty, het is bijna theetijd en je oogen zijn erg rood; ga naar je kamer en knap je een beetje op, lieve kind. Ik wil liever niet, dat grootvader vraagt, waar we over gesproken hebben. Ik wil niet, dat hij zicb al ongerust gaat maken." Kitty ging weg en slaagde er spoedig in de ergste sporen van haar tranen te doen Het is verboden het beroep of bedrijf van kleinverkooper op afbetaling uit te oefenen, behoudens krachtens vergunning. Deze wet verstaat onder kleinverkooper op afbetaling alle natuurlijke of rechtsper sonen, die, onder welken naam of in wel ken vorm ook, een beroep, al of niet met het oogmerk om winst te behalen, een be drijf maken van het verkoopen op afbeta ling van zaken, uitsluitend of voor een overwegend deel ter waarde van f 50 of minder. Onverminderd het hiervoor bepaalde, is het verboden als afbetalingscolporteur werkzaam te zijn, behoudens krachtens vergunning. Onder colporteeren met zaken op afbe taling verstaat deze wet het door per soonlijk bezoek anderen trachten te bewe gen eenige zaak op afbetaling te koopen. De vergunning, hier het eerst bedoeld, wordt onder betaling van één gulden, sohriftelijk gevraagd aan de betreffende Kamer van Koophandel en Fabrieken. De vergunning wordt alleen geweigerd, indien op grond van de persoonlijke eigen schappen van den aanvrager misbruiken ten nadeele van de koopers zijn te vreezen. Gelijksoortige vergunningen worden voorgesteld voor colporteurs. Deze ver gunningen gelden voor een jaar en moe ten telken jare worden vernieuwd. Diefstal. Dezer dagen begaf een landbouwer te Dreischor zich naar een perceel land gelegen onder die gemeente, teneinde aldaar werkzaamheden te ver richten. Bij het land gekomen zijnde plaatste hij1 zijn rijwiel tegen een hek en hing zijn jas, die hij uitgetrokken had, over het rijwiel. Eenigen tijd later ver schenen een tweetal personen die den landbouwer vroegen of hij werk voor hen had, waarop het tweetal wederom ver trok. Toen de werkzaamheden waren af- geloopen wilde de landbouwer huiswaarts gaan doch bemerkte, toen hij zijn jas wil de aantrekken, dat deze aanmerkelijk lichter was geworden. Bij' onderzoek bleek uit een portemonnaie, die in de jas aan wezig was, een belangrijk bedrag aan geld, dat bestemd was om de arbeiders uit te betalen, was ontvreemd. Bij de po litie werd aangifte gedaan wat tot resul taat had, dat een van de werkzoekenden, zekere H., uit Oosterland, werd aange houden. Deze bekende het geld uit. de portemonnaie te hebben weggenomen. Aangehouden. Door de mare chaussee is aangehouden en Zaterdag j.l. ter beschikking van de justitie te Middel burg gesteld zekere de C., te Hontenisse, die ierdacht werd van het uitlokken van eenig strafbaar feit, n.l. van brandstich ting. De man is na verhoor wederom heengezonden. Benoemd tot chef-monteur bij den technischen dienst der 'lelegrafie en Te lefonie te Middelburg H. Hoonhoud, thans monteur le klasse aan het post-, telegraaf- en telofoonkantoor te Middel burg. Benoemd: a. tot dijkgraaf van den Joanna-Mariapolder, C. M. P. W. Hans- sens,, te St. Annaland; b. met ingang van 2 Juli tot plaatsvervanger van den dijk graaf van den Joanna-Mariapolder, C. J. J. Kooijman te St. Annaland. Middelburg. In de Lange Burg, dicht bij den hoek van de Markt, is gistermid dag een verzakking in de straat ontdekt. Daar het Zondag was, was hulp van de zijde van gemeentewerken niet te verkrij gen. De politie heeft toen voorloopig er een bord bij geplaatst. De Langedelft. De herinnerin gen aan de ramp van 7 Dec. 1929 blijven in onze hoofdstraat nog maar steeds voortduren, al moge er een en ander ver beterd zijn. Thans is in het open vak tusschen de zaak van de firma Helder en het herbouwde voorstuk van het Grand Hotel een tijdelijke verbetering aange bracht. Er is namelijk een goed afgewerk te houten schutting aangebracht, waarin twee ruiten zicht geven op twee vrij' ruime etalagekasten, die de heer L. Helder zelf in gebruik heeft genomen voor zijn opti sche- en fotoartikelen. Al zal ieder hopen, dat het tijdelijke van dezen toestand zoo kort mogelijk zal duren, toch mag de poging om althans verdwijnen; de oude man zag niet zoo goed meer en bij lamplicht zou het hem niet opvallen, dat haar oogen wat gezwol len waren. Maar in plaats van weer naar beneden te gaan, nam ze haar bijbel en begon er in te bladeren. Het was een kostelijk boekwerk, prach tig gebonden en met gouden klampen ver sierd, een geschenk van mijnheer Paullett aan zijn lieveling. Helaas, het boek was zelden gebruikt; somtijds had Kitty er 's Zondags wel eens een hoofdstuk in ge lezen met een vaag gevoel, dat zulks goed moest zijn, doch ze had nimmer gezocht. En nu keek ze in spanning van bladzijde tot bladzijde, tot ze ten laatste kwam aan een passage in het evangelie van Johan nes, die zo met intense aandacht las en herlas. Even later kwam ze aan een an der vers, dat haar belangstelling wekte en toen rees ze op en zeide: „Dit moet het zijndit i s hetl Dit is het geloof aan Christus. Ik zal het oom laten lezen." Zij ging naar beneden, doch vond de huiskamer verlaten; met al haar jonge voortvarendheid snelde ze daarop naar zijn studeerkamer. Daar vond ze hem voor den haard zitten in somber gepeins verdiept. Hij had haar kloppen op de deur niet gehoord, noch haar lichten tred, toen ze het vertrek doorschreed. „Oom!" riep ze, „kijk eens. Wees niet langer zoo een beter aanzien ter plaatse te scheppen zeker worden gewaardeerd. De bevolking van Zeeland. Op 31 Dec. 1932 telde de bevolking van Zeeland 249.575 en op 31 Dec. 1933 250.710 zielen, alzoo een vermeerdering van 1135 zielen. Auto omgeslagen. Te Axel is, even buiten de kom van de gemeente, op den weg naar Hulst, in een flauwe bocht van den weg een vrachtauto om geslagen. De chauffeur v. d. Peijl, werd ernstig gewond opgenomen. De politie heeft j.l. Zondag- aangehouden J. K., wonende alhier, ver dacht van oplichting. De man, die reeds eerder met de justitie in aanraking is ge weest, is heden aan den officier van justitie voorgeleid. Ook Zaterdag zijn weder verschil lende personen verbaliseerd, omdat zij tusschen 4 en 10 uur de Langedelft in verboden richting bereden. Des Donderdags is tot nu nog waar schuwend opgetreden, maar vanaf Don derdag a.s. zal ieder die tusschen elf en zes uur van uit de richting van den Dam naar de Markt rijdt met auto of rijwiel, kans loopen op een proces-verbaal. De politie houdt met waarschuwen op. In den afgeloopen nacht is de hulp ingeroepen der politie voor een vrouw, die in overspannen toestand in de woning 't huisraad vernielde. Zij is ter kalmee ring naar 't politiebureau overgebracht. Een leerlinge der Rijkskweekschool alhier heeft aangifte gedaan van diefstal van geld uit een rijwieltasch, toen haar fiets even onbeheerd in de St. Sebasti- aanstraat stond. Vlissingen. Zaterdag 30 Juni a.s. zal te Vlissingen worden gehouden een Wal- cherschen Landdag van den Bijz. Vrijw. Landstorm, waarbij alle landstormers in Zeeland zullen worden verzoent tegen woordig te zijn. De marine en anderen verleenen hun medewerking, terwijl ver schillende sprekers zullen optreden. Verschillende autoriteiten zullen den landdag bezoeken. Goes. Zaterdag maakte de Oudheid kundige vereeniging „De Bevelanden" een welgeslaagde excursie naar Meehelen. Te 6.30 verlieten drie volle autOi/ussen ■de stad. Te Antwerpen, waar bestuurs leden van den Antwerpschen oudheidkun digen kring de leiding overnamen, werd gestopt. Allereerst werd een bezoek ge bracht aan de tunnels onder de Schelde. De kleine werd doorgewandeld, de breede doorgereden, waarna het op Meehelen aangmg.Aan den voet van de fraaie St. Romboutskerk werden de 80 deelnemers ontvangen door den propagandist der stad, dhr Stadeler, die in opdracht van 't gemeentebestuur, den geheel en dag de Bevelanden als gids zou dienen. En het mag openlijk gezegd, dat deze heer den deelnemers door zijn leiding een dag van groot genot bezorgd heeft. Eerst werd een bezoek gebracht aan de „beslaten hofjes" waar talrijke kunst schatten werden bewonderd. Het gezel schap werd ook getoond „de poot van den haan, die kraaide bij de verlooche ning van Petrus". Het bezoek aan de tapijtweverij De Wit, was voor allen een groote verrassing. Na de lunch bezocht men het aartsbisschop pelijk paleis waar een massa voorwer pen van kerkelijke kunst te bewonderen waren. Te 4 uur werd het gezelschap officiéél ten stadhuize ontvangen. De waarn. bur gemeester, schepen dr A. Verbist, hield een hartelijke toespraak. Uit erkentelijk heid voor het bezoek bood het gemeente bestuur aan „de Bevelanden" 'n beiaard concert aan. Vanaf het balcon op het stadhuis vanwaar men een fraai gezicht had op de stad en den toren, hoorde men het klokkenspel van den beroemden bei aardier Jef Denijn. De voorzitter van „de Bevelanden" dankte voer de schitterende ontvangst. Nadat allen ten stadhuize op de gevoelige plaat vereeuwigd waren, bezocht men eenige kerken w.o. de St. Romboutskerk (met het praalgraf van kardinaal Mer- cier). Ook het huis der Oranje-Nassau's, dat slechts bij hooge uitzondering toegan kelijk wordt gesteld, werd bezocht. Het was treffend te vertoeven in de bidkapel van Prins Willem van Oranje. bedrukt. Ik heb het gevonden. Hier is het." En ze hield hem haar bijbel voor. „Wat heb je gevonden, kind?" „Wat u zoo gaarne wilde weten. Luis ter: „Eie in Mij gelooft, zal leven, al ware Hij ook gestorven." „Mijn lieve kind, maar dat wil niet zeggen, dat ons stoffelijk lichaam niet vergaan zal." „O neen, oom, dat weet ik wel. Het be- teekent, dat onze ziel nimmer zal sterven nimmer verloren zal gaan en aan de ellende prijs gegeven. Het wil zeggen, dat wij, wij zelf voor eeuwig zullen leven me! God. Er is nog een vers, dat ik tegen kwam. Luister maar: „Zoo is er dan geen verdoemenis voor degenen, die in Chris tus Jezus zijn, die niet naar het vleesch wandelen, maar naar den geest." „Maar Kitty, kind, ik weet niet, wat het zeggen wil te leven in Christus." „Weet u dat niet?" „Helaas neen. Jij wel?" „Ik geloof het wel. Ik moet erkennen, dat ik het een uur geleden, toen ik naar mijn kamer ging, nog niet wist; maar ineens kwam het over me.Ik zocht naar ik weet niet wat en ik vond." „Wat." „Dat kan ik niet precies zeggen. Het is zoo moeilijk onder woorden te brengen; maar het leeft in mijn hart en het maakt Te half 8 verliet men Meehelen met aangename herinneringen. Te Antwer pen werd afscheid genomen van het be stuur van „Antwerpen", welke D.V. het volgend jaar met „de Bevelanden" wel licht Lier zal bezoeken 's H. Abtskerke. In de raadsvergade ring van Zaterdagnamiddag was met ken nisgeving de heer J. Blok afwezig. De bouwverordening is goedgekeurd. De veldwachterverordening wordt ge wijzigd op verzoek van het departement van binnenlandsche zaken. Mededeeling geschiedt omtrent een nieuwe stortplaats voor huisafval, waar mede de Raad accoord gaat. In een vol gende vergadering zal dit idee nader wor den uitgewerkt. Op voorstel van B. en W. wordt het sa laris van de kweekelinge met akte van de openbare school bepaald op f 450 p. jaar. Besloten wordt de aanslag van de bil jarten volgens de personeele belasting te halveeren en derhalve terug te brengen van f 20 op f 10. EllewoutsdIJk. Loop der bevolking over de maand Mei. Ingekomen: geene. Vertrokken: Cornells de Broekert naar Oudelande; Jan van Zweden en gezin naar Nisse. Pieternella Jansens naar Binteloord; Maatje Pieterse naar Driewe gen; Martinus Servaas Jansens en gezin naar Mijdrecht; Pieternella van Belois naar Kloetinge. lerseke. De houten motormosselkotter YE 174, schipper M. Bogert, voor anker liggende op de Schelde onder Hemixsem, werd des avonds laat aangevaren door een Belgisch motorschip, dat na de aan varing direct vlug wegvoer. De motor werd echter door de YE 174 ingehaald en aansprakelijk gesteld voor de aanzien lijke schade ontstaan aan boeg en boeien. De YE 174, die niet is verzekerd is op eigen kracht naar lerseke opgevaren. Domburg. In de Vrijdagavond gehou den Raadsvergadering werden wijzigin gen in het Ambtenarenreglement aange bracht. Een voorstel tot Het aangaan van een geldleening van f 40.000 ten behoeve van waterleidingswerken, uitbreiding van het buizennet, aanleg van rioleering en ver harding van een weg, werd nadat dhr Geldof gevraagd had om te trachten voor minder rente te leenen, waartegenover B. en W. stelden dat slechts van één instel ling een definitieve aanbieding voor 4.5 pet. was ingekomen, aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Geldof en De Pagter. De leening zal nu worden aangegaan tegen 4,5 pet. a pari. Besloten werd de rechten voor liet snij den van gras langs de wegen per perceel te verminderen met 10 ct. De heeren De Pagter en Janse drongen aan op het stel len van een termijn waarop het gras moet worden gemaaid. Bepaald werd dat dit voortaan vóór 1 Juli zal moeten geschie den. Verder om eventueel niet verpachte gedeelten door de gemeente te doen af maaien. Met de P.Z.E.M. zijn besprekingen ge voerd over het veranderen van het bo- vengrondsche electrische net in een on- dergrondsch. Het resultaat daarvan was een voorstel van de P. Z. E. M. daar omtrent, waarbij' de gemeente bijdraagt in de kosten van verandering van het net. Het leggen van de kabel en bet graafwerk wordt door de gemeente aangenomen en met inwoners van Domburg uitgevoerd. De P. Z. E. M. verschaft het kapitaal waarvan de gemeente alleen de rente be taalt. De voorzitter stelde het voordeel van deze veranderingen in bet licht, de voorziening van electriciteit wordt beter gewaarborgd. Het is minder gevaarlijk en zeker minder ontsierend voor de ge meente dan een bovengrondsch net. Met alg. st. werd daarna besloten tot het verleenen van medewerking aan het totstandkomen van een ondergroudsch net. Verder stelden B. en W. voor om in de ondergrondsche kabel ook te doen op nemen de noodige draden voor straatver lichting, waarvan de kosten f 1990 zouden bedragen. Daartoe werd eveneens met alg. stemmen beslaten, terwijl bovendien werd besloten de straatverlichting met gas te beëindigen en daarvoor in de plaats electrische straatverlichting te doen aan brengen. Een uitvoerige discussie ontspon zich verder over het beschikbaar stellen van Ingezonden Mededeeling. me zoo gelukkig en rustig, dat ik, geloof ik, niet bang zou zijn, als ik vanavond nog heen moest gaan." Arthur Paullet zat sprakeloos. Kon 't zijn, dat dit kind, dit onnadenkende, vluchtige schepseltje de waarheid gevon den had, waar hij zooveel maanden en jaren vruchteloos naar gezocht had? Zij, haast een vlinder, zoo zorgeloos, zoo on wetend in geloofszaken en leerstellingen kon het zijn, dat zij het doel bereikt had, waar hij zoo pijnlijk naar gestreefd had? Kon het waarheid zijn? Hij keek haar nogmaals in het gelaat en het was hem werkelijk of er in haar oog een nieuw licht glansde; het kon geen opwin ding zijn, want ze was uiterst kalm en beheerscht. Plots werd het hem duidelijk, dat dit was „de vrede, die alle verstand te boven gaat", de vrede, dien de wereld niemand ontnemen kan. „Oom, ziet u het niet?" vroeg ze na een poosje. „Neen Kitty. Ik heb een gevoel, of ik de deur zou bereiken en haar gesloten vinden." Ze keek weer in haar bijbel, zeggend: O, wat ben ik blij, dat we op school een bijbelklas hadden! Nu herinner ik me zoo veel en ik weet, waar te vinden, wat ik zoek. Oom, Christus zelf heeft gezegd: „Ik ben de Deur". Hij zou u niet gelden voor cultureelen arbeid van werk- loozen. B. en W. stelden voor f 100J be schikbaar te stellen, van welk bedrag door het Rijk een nader te bepalen bedrag als subsidie zal worden verkregen. Dhr Ueld'Cif zegt groot bezwaar te hebben tegen de tegenwoordige wijze van werken, waar verschillende beroepen bijeen worden ge nomen. Met eenigen goeden wil meent hij, dat het wel mogelijk zal zijn ieder in eigen vak practisch en theoretisch op te leiden. Het altijd door verrichten van houtsnij werk zal op den duur eentonig worden. Dhr Brand zegt het ten deele eens te zijn met dhr Geldof; de groote moeilijk heid is echter om voldoende leerkrachten te vinden en in de kleine plaatsen een genoegzaam aantal deelnemers per cur sus. Hij meent, dat door persoonlijk over leg met de jeugdige werkloozen een op lossing kan worden gevonden, die zoo- \eel mogelijk voldoening geeft en denkt daarbij' b.v. aan aanleg van plantsoentjes waarbij graafwerk wordt verricht, ge plant, maar ook door smeden onder de jeugdige werkloozen ijzeren afscheidingen gemaakt kunnen worden, die dan weer door schilders verder kunnen worden in orde gemaakt. Hij wijst er ook nog op, dat wanneer subsidie van bet Rijk wordt ver kregen, de objecten, evenals bij werkver schaffing moeten worden goedgekeurd en meD dus niet vrij is in de keuzen. De heer De Visser zegt, dat, wanneer de jeugdige werkloozen werden gevraagd voor land arbeid, zij dit waarschijnlijk niet zouden aannemen. Dhr De 1 agter vraagt de volle nadruk te willen leggen op werk en ontwikkeling en zeer gereserveerd te zijn tegenover ontspanning. Met alg. st. wordt daarna voor dit doel een crediet van f 1000 verleend. Van omwonenden van „Het Groentje" was een verzoek ingekomen om dit plein tje op te knappen. B. en W. meenden dat dit beter tegen het najaar zou kunnen geschieden en stelden daarom voor ben uit. te noodigen plannen daarvoor te ont werpen. Voorloopig zal de toestand wat worden verbeterd. Dhr Westenburger vroeg verbetering van den strandweg achter de tennisbanen. Dit zal geschieden zoodra de noodige puin beschikbaar is. Dhr Geldof vroeg verbe tering van Kerkhoflaan en het aanslui tende gedeelte van Nieuw-Domburg en van den Singel, benevens verschillende andere gedeelten. Dhr Elout zeide, dat inderdaad ver schillende gedeelten in zeer slechten toe stand verkeeren. Het leggen van de wa terleidingbuizen en daarna de rioleering zijn daarvan de oorzaak. Nu de electri sche kabels ondergronds komen, zal vrijwel de geheele gemeente weer opge broken worden, zoodat het geen zin heeft om thans te gaan herstraten. Het ligt in de bedoeling het volgende jaar alles gron dig na te zien. Dhr Geldof vroeg verder inlichtingen omtrent de aansluiting aan de waterlei ding, waarop dhr Elout antwoordde, dat ieder, die niet is aangesloten aan de wa terleiding een aanschrijving ontvangt, voldoet hij' niet aan de verplichting tot aansluiting, dan wordt proces-verbaal op gemaakt. Uit practische overwegingen worden niet alle aanschrijvingen te gelijk gezonden. „Proefkonijnen" zooals wordt verondersteld, worden echter niet uitgezocht. De heer Geldof vraagt wanneer de banken op de Boulevard worden ge plaatst, waarop dhr Brand antwoordt, dat zeggen door die deur binnen te gaan, als u haar gesloten zoudt vinden. En Hij heeft ook gezegd: „Ik ben de goede Herder, de goede Herder stelt Zijn leven voor de schapen". O, ik zie het alles zoo duidelijk; wat een dom, blind schep sel ben ik al die jaren geweest! O, lieve oom, kon u het toch maar net zien als ik!" „Ik heb er zelfs geen idee van, wat je eigenlijk ziet." Ze dacht een oogenblik na en antwoord de toen: „Ik kan het eigenlijk niet pre cies uitleggen, ik zie in, dat ik niets ben en Jezus Christus alles. Ik weet, dat Hij me lief heeft en daarom moet ik Hem ook wel liefhebben. Oom, ik kan er niet over redeneeren, dat heb ik nooit gekund; ik ben niet knap, ziet u, ofschoon u ge noeg uw best gedaan heeft het me te maken. Ik denk, dat, omdat ik zoo'n on- noozel schepseltje ben, God zoo goed voor me is geweest en me alles heeft gegeven, wat ik noodig had van het oogenblik af, dat ik er naar zocht. Was ik minder onwetend geweest, dan had ik er me mis schien niet zoo gemakkelijk bij neerge legd, maar was overal en nergens gaan zoeken, had allerhande boeken gelezen en dan had het me misschien jaren ge kost om de waarheid te vinden." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2