Onderwijs Gemengd Nieuws Telegrammen. Burgerlijke Stand Berichten over onze Adverteerders. Rilland, 10 en 2.30 u. ds le Cointre te Bergen op Zoom, Schoondijke, 10 en 3 u. ds de Vries. (nm. Op. bel. en Voorber. H. Av.), Souburg, 9.30 en 2 u. ds Bavinck te Hoek. Veere, vm. en nm. ds v. d. Guchte. Westkapelle, 9.30 u. leesdienst, 2 u. ds Visser. (Voorber. H. Av.) Wemeldinge, 9.30 en 2 u. hulppred. van Dijk. Wolfaartsdijk, 9.30 en 2 u. ds van Heinin gen. Wissenkerke, 10.30 en 3 u. cand. v. d. Ziel te Neede. Geref. Gemeenten. Middelburg, 9.30, 2 en 6 u. ds Verhagen. Aagtekerke, 9.30, 2 en 6 u. leesdienst. Biezelinge, vm., nm. en av. leesdienst. Borsselen, vm., nm. en av. ds Barth. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leesdienst. Krabbendijke, vm., nm. en av. ds Hofman. Kruiningen, 9, 1.30 en S.30 u. leesdienst. 's-Gravenpolder, 9, 1.30 en 5.30 u. leesdienst. Ierseke, vm. nm. en av. leesdienst. Doopsgez. Gemeente. Goes (tijdelijk weeshuis, Singelstraat 13), 10.15 u. geen dienst. Chr. Geref. Kerk. Vlissingen, 9.30 en 5 u. ds Kleisen. Biezelinge, 9.30 en 2 u. ds Fransen. Chr. Evang. Gemeente. Goes, 7.30 u. bidstond, 9.30 en 6 u. ds v. d. Vis. Wemeldinge, 9.30 en 2 u. ds Werges. Geref. Kerken (H. V.). Middelburg, 10 en 6 u. ds Nieuwpoort. Leger des Heils. Goes, 7.30 u. bidstond, 10 u. heiligingsdienst, 4 u. openluchtmeeting, 7.30 u. verlossings samenkomst. Leider Kapt. Langelund. Ierseke. Geslaagd voor examen M.O. gymnastiek de heer A. W. Bom alhier. De examengelden voor de kweekschool-eindexamens en de hoofdact e-examens. De door de candidaten verschuldigde examen-gel den bij de kweekschool-eindexamens en hij de hoofdacte-examens zijn verdub beld, de eerste van tien op twintig gul den, de tweede van vijftien op dertig gul den. D'e besturen der drie vereenigingen van het onderwijzend personeel aan alle kweekscholen hebben zich met een geza menlijk adres gewend tot den minister van Onderwijs, waarin zij de overtuiging mededeelen, dat de zoo sterk verhoogde examengelden door vele ouders van leer lingen der A-afdeeling (opleiding tot on derwijzer) en door vele leerlingen der B- afdeeling (idem tot hoofdonderwijzer) met al te groote moeite of in het geheel niet bijeengebracht zullen kunnen wor den. Tevens meenen zij op goede gron den te mogen aannemen, dat de verhoo ging der examengelden van dien aard is, dat zij het in de considerans van het be treffende Besluit van 26 Januari 1934 gestelde doel „de kosten der bedoelde examens voor een grooter deel dan tot dusver te bestrijden uit de door de can didaten verschuldigde examengelden", verre voorbijstreeft. Op deze 'gronden verzoeken zij te willen bevorderen, dat al thans dit jaar de oude examengelden voor het kweekschoolexamen blijven gehand haafd en dat, zoo een verhooging daar van in de toekomst noodzakelijk is, het bedrag dier verhooging ten gunste der candidaten worde herzien. In de memorie van toelichting wordt betoogd, dat vele leerlingen der A-afdee- lingen van de kweekscholen behooren tot de kleine burgerij, die zich vaak het al- lernoodigste moet ontzeggen, om de in gunstiger tijd begonnen studie harer kin deren te kunnen voltooien. De lijsten van de niet tijdig betaalde schoolgelden, die den directeuren der rijkskweekscholen ieder kwartaal door de ontvangers der directe belastingen worden toegezonden, getuigen van de groote moeite, die een niet onbelangrijk deel der ouders hebben om aan hun verplichtingen in deze te vol doen. Aan de bijzondere kweekscholen, vooral die met internaat, bemerkt men zoo mogelijk in nog sterker mate den fi- nanciëelen noodtoestand van vele ouders. De besturen moeten voor menigen leer ling bet aan het Rijk verschuldigde schoolgeld zelf nog bijpassen. Een groot gedeelte der leerlingen van de B-afdeelingen zijn jonge menschen zonder betrekking. Tegen hun wil zijn zij nog altijd geheel ten laste hunner ouders. De studie voor de hoofdakte heeft het niet te onderschatten sociale belang, dat het een groep van jonge, intellectueele werk loozen aan nuttigen, zij het dan ook niet direct financiëel loonenden arbeid helpt. Ongewenscht is het, door de sterke ver hooging der examengelden het bereiken van het einddoel der hoofdaktestudie in zoo hooge mate te bemoeilijken, als bij de zeer geringe financiëele draagkracht van een groot deel der candidaten thans ge schiedt. Daarna betoogt de memorie uit bereke ningen, gebaseerd op officiëele gegevens dat bij handhaving der verhoogde exa mengelden en bij de thans geldende rege ling der examens a. de kosten der kweekschool-eindexa mens geheel uit de examengelden zullen worden bestreden, en b. de opbrengst der examengelden bij de hoofdakte-examens het bedrag der kosten zelfs belangrijk zal overschrijden. In de memorie wordt dan uitgerekend, hoe de totale „winst" voor het Rijk bij hetzelfde aantal examinandi voor de hoofdakte als in 1933 niet minder dan f 32.040 zal bedragen. In 1933 bedroe gen de koeten per candidaat-hoofdakte f 18.75; het examengeld werd verhoogd tot f 30, verdienste voor het Rijk dus per candidaat f 11.25! Aan de Rijkskweekschool te Middel burg slaagden Donderdag voor het eind examen (acte L.O.) de heeren: R. van Aken en J. Kruidenier, beide te Middel burg; W. A. Ardewijn, J. Gunst, G. A. J. Spijkers en J. W. G. Leeflang, allen te Vlissingen. Afgewezen geene. Moreele zorg onder de werkloozen. Door den Minister van Sociale Zaken zijn voor subsidie voor mo reele zorg onder de werkloozen (ontwik- kelings- en ontspanningscursussen) voor het jaar 1934 de volgende bedragen vast gesteld voor de onderstaande gemeenten: Arnemuiden f 50, Biggekerke f 50, Dom burg f 1000, Hoedekenskerke f 300, Kou- dekerke f 350, Middelburg f 2400, Wol faartsdijk f 150. Hieronder zijn niet begrepen event, subsidies voor practische werkcursussen. Gasontploffing. Gistermid dag werden bewoners van de Rosemarijn- straat te Bergen op Zoom opgeschrikt door een knal, welke veroorzaakt werd door een ontploffing van gas in een leeg staande woning op den heek van de Kerkstaat, waar schilders op een der bo venkamers aan het werk waren. Een der schilders schijnt de onvoorzichtigheid te hebben gehad een lucifer aan te steken, terwijl de gaskraan open stond. Een hoeveelheid ontsnapt gas vatte vlam, het geen gepaard ging met een geweldigen knal. De schilder, F. Boenders, viel van een ladder en werd opgenomen met brandwonden aan het gezicht en aan bei de handen, terwijl zijn kameraad Hugens eveneens lichte brandwonden in het ge laat opliep. Hoewel de kamer in vlammen werd gehuld, kon uitbreiding van bet vuur worden tegengehouden. Er werd slechts schade aangericht aan het balcon. De gewonden konden, nadat de eerste hulp was geboden, naar huis gaan. Meisje levensgevaar lijk gewond. Gisteravond werd op den rijksstraatweg te Alphen a.d. Rijn het 12- jarig dochtertje van den landbouwer V. door êenige wielrijders aangereden. Het kind bleef bewusteloos op straat liggen en bleek een zeer ernstige schedelfractuur te hebben bekomen. In levensgevaarlijken toestand is het slachtoffer naar het zie kenhuis te Leiden overgebracht. f 3000 verduisterd. Door de politie te Maastricht is aangehouden de handelsreiziger B. uit Maastricht, die ten nadeele van zijn patroon L. uit Maas tricht een bedrag van ruim f 3000 ver duisterd heeft. L. drijft een afbetalingszaak in stoffen, waarbij B. reeds geruimen tijd als reizi ger werkzaam is. Uit dien hoofde was hij ook belast met het innen der afbetalingstermijnen en on der bedrieglijke voorspiegelingen gaf hij telkens op, minder ontvangen te hebben, dan werkelijk bet geval was. Dit duurde zoowat ruim een jaar, toen zijn patroon argwaan begon te krijgen. Informaties bij de klanten bracht al spoedig de verduistering aan het licht. Roovers in een vijver. Sinds vorig jaar is de prachtige vijver in het Stadswandelpark te Eindhoven bevolkt met eenden. Hoewel de bevolking nog ge ring was, had men alle hoop, dat de die ren zelf voor uitbreiding er familie zou den zorg dragen. En jawel, onder de stra len der heerlijke lentezon zetten de eend jes zich te broeden en met succes. De jonge eendjes kwamen ter wereld en vermaakten de honderden wandelaars. Edoch het was te schoon om waar te zijn. De schoone idylle werd ruw ver stoord. Dagelijks werden eenige jonge eendjes vermist. Men gaf de ratten de schuld. Doch wie beschrijft .de verbazing van de toeschouwers, toen zij een jong eendje naar voedsel zagen duiken, doch niet meer boven water verscheen. Nu was de schuldige gevonden. Een snoek ont popte zich als de eendendief. Daarom werd onmiddellijk met de netten jacht op hem gemaakt, maar in plaats van één, werden niet minder dan achttien van deze roofvisschen in den vijver gevangen. Bij opening van een der dieren kwam men tot de ontdekking, dat hij drie jonge eendjes levend had opgeslokt. Hagel. Tijdens een hevigen storm te Mersina in Zuid-Turkije zijn hagel- steenen zoo groot als kippeneieren geval len. Talrijke boeren, die op 't land werk ten, werden min of meer ernstig door deze hagelsteenen gewond. Meer dan duizend boomen werden ver nield en aan den oogst werd groote schade toegebracht. - Windhoos bij Schiphol. Woensdagmiddag werd de Amstdr- damsche luchthaven verontrust door een windhoos, die vlak naast het vliegveld een wolk van stof en papieren tot hon derden meters in de lucht zoog. De hoos, die, duidelijk waarneembaar, haar oor sprong had in een zwartgrijze lucht, be woog zich in Noordwestelijke richting langs Sloten. Een Pander sportvliegtuig dat toevallig zeer hoog in de lucht was, en zich in het blindvliegen oefende, ging in de bocht rakelings voorbij de draaien de kegelzuil, die de wolk met de aarde verbond. D'e aankomende K.L.M.-vlieg- tuigen werden onmiddellijk naar de han gar gedirigeerd, waar de reizigers uit stapten. Het vertrekkend verkeer door de lucht werd uit voorzorg een half uur stopgezet. In drijfzand om het leven gekomen. In het dorp Ratto bij Oels (Duitschl.) zou op een boerderij een put uitgebaggerd worden. Een 45-jarige ar beider daalde met behulp van een lad der in den put af, en zonk tot zijn enkels in het slib. Hij sloeg daar geen acht op, en ging aan het werk, tot hij tot zijn ont zetting bemerkte, dat de bodem van den put uit drijfzand bestond, waarin hij steeds dieper wegzonk. Hij riep om hulp en spoedig waren brandweer en genees kundige dienst ter plaatse, die vergeefs trachtten, hem uit de verraderlijke, taaie massa te bevrijden. Steeds verder werd het lichaam van den ongelukkige wegge zogen en na twee uur gaf het slachtoffer den geest. De zandmassa had het lichaam zoodanig tezamen geperst, dat de bloeds omloop erdoor gestremd werd en het hart bleef stilstaan. Optreden van Duitsche Nazi's te 's Heerenberg. Dinsdag nacht hebben Duitsche Nazi's te 's Hee renberg de ruiten van verschillende inge zetenen, o.a. bij1 den burgemeester, het N.S.B.-huis en eenige Joodsche winke liers, beschadigd, door daarop haken kruisen zeer diep in te krassen. De burge meester zag zich genoodzaakt terstond de beschadigde ruit door een nieuwe te vervangen. Door vier leeuwen ver scheurd. In het onderdeel van de Lon- densche diergaarde te Whipsnade, op zes tig K.M. van de stad, waar de dieren, als bekend, groote vrijheid genieten, heeft zich gisteren een ernstig drama afge speeld, toen een jongeman van 26 jaar, wiens hoed afwoei, welke in den leeuwen kuil terecht kwam. zoo onbedachtzaam was, om over het hek te klimmen, dat den leeuwenkuil omgeeft, om zijn hoed te red den. 't Gevolg was, dat 4 leeuwen op hem aanvielen en hem voorover in den kuil lieten vallen, waar zij hem eenige tien tallen meters meesleepten en gruwelijk toetakelden, 't Kostte den wachters, die op hulpgeroep van de toeschouwers kwamen aangesneld, de grootste moeite, om de wil de dieren te nopen hun prooi los te la ten. Eerst toen zij1 van hun vuurwapens gebruik maakten, slaagden zij erin, het zwaar verminkte lijk te naderen en uit den kuil te verwijderen. MAGGI BREIDT UIT! Nog geen 100 M. verder dan het tegen woordige gebouw heeft de firma Maggi vorig jaar van de gemeente Amsterdam een terrein van 7300 vierk. M. gekocht, dat eveneens aan den Haarlemmerweg ligt, met de toekomstige nieuwe groentehallen der gemeente op den achtergrond. Op dit terrein is thans een nieuwe fa briek verrezen, die aan de hoogste eischen voldoet. Ruime zalen, waar licht en lucht voldoende toegang hebben, bevatten de in genieuze machines, die voor het vervaar digen der Maggi's producten noodig zijn. Beton en staal zijn wel de voornaam ste 'bouwmaterialen geweest van de fa briek. Het fabrieksbedrijf is thans volledig in het nieuwe gebouw ondergebracht, terwijl het bestaande gebouw voortaan uitsluitend zal worden gebezigd voor kantoren, op slagplaats en het faconneeren der gefabri ceerde producten. Op het nieuwe terrein is nog voldoende ruimte overgebleven voor andere gebou wen, indien een nieuwe uitbreiding van het bedrijf zulks zou vergen. De officieele opening heeft vanmiddag plaats gevonden door Dr I. H. J. Vos, wethouder te Amsterdam, terwijl de sym bolische daad verricht werd met het door knippen van een lint in de nationale kleu ren. Gelijktijdig ging het rood, wit en blauw op de fabriek in top. Er was zeer veel be langstelling uit handelskringen zoowel als van andere zijden. Het voltallig personeel was eveneens bij de plechtigheid tegenwoordig, waarbij be halve door Dr Vos, het woord werd ge voerd door den Directeur, den heer Joh. Leyds. Hierna werd het nieuwe gebouw door de genoodigden bezichtigd. Koninklijk bezoek aan Friesland. HEERENVEEN. Op ondubbelzinnige en spontane wijze heeft de bevolking van Friesland hedenmorgen blijk gegeven van de liefde voor en het medeleven met H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Ju liana. Te ongeveer 9 uur kwamen de vor stelijke bezoekers met den trein te Wol- vega aan, waar ter begroeting aanwezig waren de Commissaris der Koningin in de provincie Friesland, Mr Baron van Harinxma toe Sloten, de heer J. J. G. S. Valkona, burgemeester van Schoterland en rijksinspecteur der werkverschaffing en Mr Maas, burgemeester van Weststel lingwerf. Luide door de bevolking toegejuicht stapten de Koningin en de Prinses in de gereedstaande auto's, waarna met kalmen gang door Wolvega werd gereden. Ver volgens werd een bezoek gebracht aan de boerderij van den heer v. d. Meulen in de ontginning van Oldelamer. De boer, die van het hooge bezoek niet op de hoogte was, was zelf met zijn personeel op het land aan het hooien, doch onder geleide van de boerin werden de boerderij en het bedrijf bezichtigd. Hierna werd de ont ginning, welke vóór de boerderij' ligt, in oogenschouw genomen en zoowel de Ko ningin als de Prinses betuigden hun in genomenheid met het nuttige werk dat hier wordt verricht. Ongeveer drie kwar tier werd hier vertoefd. Vervolgens werd naar Heerenveen gereden. De tocht ging via Oranjewoud en Brongerga, voorbij de villa van den heer Piruma Oosting en Mevr. de gravin van Limburg Stirum. De bewoners hadden zich bij het hek opge steld. Te ruim 10 uur werd Heerenveen bereikt en hier stonden de wegen zwart van de menschen, die op zoo spontane wijze hulde brachten aan de hooge gas ten, dat de Koningin niet kon nalaten haar ingenomenheid hierover tegenover burgemeester Valkona te betuigen. In het geheele Friesche Haagje waren de vlag gen uitgestoken, terwijl op twee plaatsen bloemen werden aangeboden. Even later dan de vastgestelde tijd arri veerde men aan het station, zoodat de trein van 10 u. 22, waarmee het hooge gezelschap naar Leeuwarden zou vertrek ken, reeds was vertrokken. Te 10 u. 35 zijn de Koningin en de Prinses met een extratrein vertrokken, luide toegejuicht door het publiek, dat reeds tot op het perron en de spoorbaan was doorgedrongen. LEEUWARDEN. H.M. de Koningin en Prinses Juliana arriveerden om 11.13 u. met den trein alhier. Op het station wer den de hooge gasten verwelkomd door den burgemeester Jr mr J. E. van Bey- ma. In bet station en ook op het stations plein werden de Koninklijke bezoeksters door een duizendkoppige menigte een ovatie gebracht. Bijzonder hartelijk heette men de Prinses welkom. Eerst wandel den de hooge gasten naar de veemarkt, waar zij door den heer Okma, lid van Ge deputeerde Staten van Friesland werden ontvangen. Nauwkeurig namen de be zoeksters van alles kennis. Zij lieten zich op de hoogte brengen van den toestand. D'aar er geen afsluiting was gemaakt, stonden Zij tusschen een dichte menigte, die Hen telkens hartelijk toejuichte, en het Wilhelmus zong. Op de tweede verdieping van het marktgebouw op de afdeeling van klein vee werd geen publiek toegelaten. Hier vertoefden de bezoeksters een half uur. Per auto begaven Zij zich vervolgens naar het huis van den Com missaris der Koningin in de provincie Friesland. Hier verleende de Koningin audiëntie aan Ir Oosterbaan, voorzitter van de Friesche Mij van Landbouw en den heer K. Eriks, voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken in Friesland. De Koningin liet zich door beide heeren voorlichten omtrent den toe stand van landbouw, handel en nijver heid. Te ruim 1 uur vertrokken de Konin gin en de Prinses per auto in de richting Franeker en Harlingen, vanwaar zij zich via den afsluitdijk naar de Residentie begaven. Tijdens het bezoek werd het carillon bespeeld, de stad verkeerde in feeststem ming en de meeste scholen hadden de kinderen vrijaf gegeven. FRANEKER. De Koningin en de Prin ses passeerden Franeker te ongeveer half twee. H. M. de Koningin had het verlan gen te kennen gegeven kennis te maken met de mooie grachtjes, het schoone stad huis en de plaats waar het planetarium staat. Vooral aan het begin bij bet stad huis was een groote menigte toegestroomd die de vorstelijke personen hartelijk toe juichten. De kinderen van de scholen, zoo veel mogelijk in het wit gekleed, wuifden met vlaggetjes. Ernstige aanrijding. ZWOLLE. Hedenmorgen te kwart over zeven is de 30-jarige wielrijder K. uit Hoonhorst gemeente Dalfsen, op den hoek Rijnvis Feithlaan-Bagijnesingel te Zwolle toen hij1 plotseling achter een auto van daan kwam door een van tegenoverge stelde richting komende veeauto aange reden. Met een gapende hoofdwonde is het slachtoffer in hoogst ernstigen toe stand naar het Sofiaziekenhuis overge bracht. Men vreest voor zijn leven. DEN HAAG. De Zuid-Afrikaansche ge zant, dr van Broekhuizen, zal van 9 tot en met 15 Juni afwezig zijn in verband met een bezoek dat een 300-tal Zuid-Afri kaners aan de slagvelden in België zullen brengen. HAARLEM. Hedenmorgen stond voor den politierechter te Haarlem terecht de heer P. J. J. Schmidt, voorzitter van de O. S. P., tezake van opruiing. De politie rechter veroordeelde hem tot 3 maanden gevangenisstraf. AMSTERDAM. De rechtbank heeft he den den 34-jarigen stoffeerder W. wegens het schrijven vein een voor den wethou der Marinus te Landmeer beleedigend artikel in „De Tribune" veroordeeld tot een gevangenisstraf van 6 weken. DEN HAAG. De crisis-zuivel-centrale maakt bekend, dat behoudens tusschen- tijdsche wijziging voor de week van 10 tot en met 16 Juni a.s. de prijs van het crisis- botermerk en die van de vervoervergun- ning van buitenlandsche boter is vastge steld op f 1 per K.G. Het ontwapeningsvraagstuk. GENEVE. Naar thans wordt bevestigd is na onderhandelingen welke tot van nacht 1 uur duurden tusschen de gedele geerden van Engeland, Frankrijk en de Vereen. Staten een gemeenschappelijke resolutie uitgewerkt, welke men vandaag aan het presidium en de hoofdcommissie van de ontwapenings-conferentie hoopt voor te leggen. Allereerst is deze overeen stemmingsformule nog toegezonden aan de regeeringen van de drie mogendheden teneinde dezen in de gelegenheid te stel len er hun goedkeuring aan te hechten. De tekst van de resolutie is nog niet be kend. Het schijnt echter vast te staan dat het terugkeeren van Duitschland daarin op den voorgrond wordt gesteld. Ook zouden de Fransohen hebben toegegeven, dat Duitschland uitdrukkelijk wordt ge noemd, hetgeen in de tot dusver opge stelde ontwerpen niet het geval was. Op grond van de bijzondere instructie van de Engelsche delegatie hebben de Engel- schen hardnekkig vastgehouden aan dit punt. Drie kinderen verbrand. PARIJS. In de hut van den Spaansche houthakkersfamilie bij Audene is in den loop van den nacht brand uitgebroken Het vuur greep snel om zich heen. De moeder slaagde erin zich met het jongste kind in veiligheid te brengen. De drie oudere kinderen kwamen in de vlam men om. LONDEN Gisteravond hebben ernstige onlusten plaats gehad na een fascisten vergadering in de Olympiahall. Er zijn 23 personen, waaronder 2 vrouwen, gearres teerd. De onlusten duurden tot na mid dernacht voort. Zeven personen zijn in het ziekenhuis verbonden. Een jongeman, wiens toestand zeer ernstig is, moest tor verpleging worden opgenomen. Talrijke stinkbommen werden geworpen. MONTREAL. De voorzitter van de or ganisatie van fabrikanten verklaarde gis teren dat Canada evenzeer als de Ver- eenigde Staten in herstel is, betgeen hij staafde met officiëele cijfers waaruit bleek, dat de omvang van het zakenleven in den loop van het jaar was gestegen van 38.4 tot 93.1 pet., terwijl de indus- triëele productie was gestegen van 62.5 tot 92 pet. De bestrijding van de gevolgen van de droogte. WASHINGTON. President Roosevelt heeft opdracht gegeven zooveel mogelijk haast te maken met den steun van de slachtoffers van de droogte. Hopkins, de relief-administrator, is niet van meening dat de droogte een gebrek aan voedsel tengevolge zal hebben, doch wel groot na deel aan den veestapel zou hebben toege bracht. De Kabinetscrisis in België. BRUSSEL. De Koning heeft Graaf de Broqueville last gegeven een nieuw kabi net te vormen. MIDDELBURG. Ondertrouwd: M. W. Bouterse, 23 j. en A. J. D'anielse, 23 j. Bevallen: C. G. Heeren-Schellings, d. Overleden: D. Passenier, 69 j., geh. met M. J. Hoogervorst. C. Bosschaart, 67 j., gehuwd met J. F. Neve. Van 31 Mei7 Juni. KRUININGEN. Ondertr.: Jaooblus Westdorp 33 j. te Schore en Serfina Pau lina van Ertvelde 23 j.; Jacobus Stobbe laar 26 j. te Ierseke en Johanna Eliza beth Maria Simons 27 j. Getrouwd: Abraham Luteijn 28 j. te Rilland-Bath en Cornelia Meeuwse 27 j. Geboren: Jan Adriaan z.v. Jacobus Adriaan Blok en Maria Apolonia Govers. Over de maand Mei. 's H. ARENDSKERKE. Genuwd: 3, Jo hannes Schipper 43 j. wedn. van Cornelia Karelse en Hendrika Schipper wed. van Jozias Bak 34 j.; 9. Johannis Hoogesteger 23 j. jm. en Jacoba van Schaik 22 j. jd. 24, Jan Kakebeeke 22 j. jm. en Anthonia Jannetje van Antwerpen 20 j. jd.; 24, Jan Koole 21 j. jm. en Jannetje Antho nia van Antwerpen 19 j. jd.; 24, Johannes Boonman 26 j. jm. en Jozina Boonman 23 j- jd. Geboren: 8, Wilhelmina Martina d.v. Adriaan v. d. Berge en Jannetje Won- dergem; 8, Cornelia Paulina d.v. Cornelia Kole en Maria de Schipper; Christina Hendrika d.v. Jan Koopmans en Chris tina Klasina Breen; 10, Glazina, d.v. Ja cobus de Winter en Clazina Cornelia Ver- mue; 12, Gatharina d.v. Abraham van Weele en Jacoba Paardekooper; 11, Ca- tharina d.v. Abraham Polderdijk en Eli sabeth Goedegebure; 14, Jan Cornelis z.v Marinus Tholenaar en Suzanna Johanna Nieuwersteeg; 16, Jacobus z.v. Jacob do Hamer en Christina Willemina Nieuwen- huijze; 18, Cornelia d.v. Jacobus Vermue en Cornelia Steijn; 24, Pieter Adriaan z.v. Abraham Blok en Stoffelina van Strien; 28, Pieter z.v. Maarten Fraanje en Maatje Walhout; 29, Herman z.v. Giljam Voet en Barbara van den Dries. Overleden: 21, Cornelia Vermue 3 d. d.v. Jacobus Vermue en van Cornelia Steijn; 28, Gerrit Marinus I ranke 80 echtg. van Maria Bijlo. AXEL. Huw.-aangiften: 8, Gino Giani, 30 j. jm. en Louisa Stephani Wijne, 30 j. jd.; 29, Willem Nieuwenhuijzen, 26 j. jm. van Monster en Adriana Janna Boeije, 25 j. jm.; 31, Jan Willem den Doelder, 21 j. jm. van Zaamslag en Victorina Sera- phina Groothaert, 20 j. jd. Gehuwd: Raimondus Primus de Vriend, 23 j. jm. van Aardenburg en Elizabeth Rozalia Eggermont, 23 j. jd.; 17, Francois Adriaan Rinn, 21 j. jd. en Santina Jan- neke Verpoorte, 24 j. jd.; 24, Florus Diele- man, 28 j. jd. en Catharina Haak, 26 j. jd.; 31, Augustinus Joannes Kindt, 28 j. jm. v. Zuiddorpe en Maria Cecilia Breepoel, 23 j. jd.; Jan Jozias de Koeijer, 23 j. jm en Maria de Feijter, 22 j. jd.; Jacobus Hamelink, 21 j. jm. van Zaamslag en He lena Witte, 18 j. jd.; Jan Ruben, 21 j. jm. en Santina Wolfert, 22 j. jd. Geboren: 9, Janna Gerardina Levina, d. v. Cornelis Marinus van Tatenhove en Levina Janna Heijnsdijk; 14, Simon Wil lem, z. v. Abraham Deij en Paulina Adri ana Dieleman; 13, Adrianus, z. v. Dinge- nus van den Berg en Pauliena Lamberts

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3