Rechtszaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Financieëie Berichten. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Burgerlijke Stand. iVlarktberichten. WETENSCHAPPELIJK VERZET. Te Munchen, aldus de „Standaard", heeft een congres plaats gehad voor „de opvoeding in den nationaal-socialietischen staat". De hoogleeraar Dr Theodoor Litt, een gezaghebbend man van wetenschap, bekend met name door zijn werk van 1920 over „Individu en gemeenschap", was uit- genoodigd daar een referaat te houden over: „Do positie der geestelijke weten schappen in den nationaal-socialistischen staat". Maar toen de leiders van het con gres vooraf inzage hadden genomen van het referaat, hebben zij het geschrapt van de dagorde. Geen wonder. Want het behelst een in gematigde be woordingen gesteld, maar krachtig en on- wederlegbaar protest tegen de rol, die men thans in Duitschland aan de wetenschap der geesten wil opdringen. Die rol wordt aangeduid in dezer voege, dat haar taak zou bestaan in „Onderbouwing" of „on- dermuring" van de nationaal-socialisti- sche leerstellingen. Die leerstellingen zelf zijn geen vrucht van wetenschap, maar van intuitie, van levens-instinct. En nu moet de wetenschap komen, om deze leer stellingen te schragen door wetenschap pelijk betoog. Maar volkomen terecht acht Litt zulk een rol voor de wetenschap in volmaakten strijd met haar taak en roeping. In een rustig en overtuigend betoog toont hij aan, dat de wetenschap haar zelfstandig ka rakter zou verloochenen, als zij deze rol aanvaardde. En tevens, dat zij daarmede evenmin een dienst zou bewijzen aan het nationaal- socialisme, dat juist wetenschappelijke critiek van noode heeft. Hij wijst er in dit verhand op, hoe schromelijk met name de wetenschap der geschiedenis door den eisch en door de opvattingen van het na- tionaal-socialisme in het gedrang dreigt te geraken. Dil kloeke woord van verzet is een ware verkwikking voor ieder, die1 de gevaren inziet, waarmede de vrijheid van weten schap door de moderne stroomingen van fasciatiscben aard wordt bedreigd. Eerst heeft de kerk zich gekant tegen den aan val op de geopenbaarde waarheid. Thans klonk ook een kreet van verzet tegen het smoren van de waarheid buiten het hei lig erf. Reeds verscheen een tweede uitgave van Litts geschrift. Een bewijs, dat het ingang heeft gevon den. Ware wetenschap kent maar één band, den band aan de beginselen. Zulk ©en we tenschap is een zegen voor het volksleven. Elke andere band maakt haar tot een verderf. Steekpenningen aange nomen. Voor den Zeekrijgsraad te Willemsoord hebben gisteren terecht ge staan de sergeants-botteliers P. v. S. en G. S. die er van beschuldigd werden steek penningen te hebben aangenomen van den vischhandelaar Z. in Den Helder. Zij be heerden de zoogenaamde toespijsgelden der korporaals en minderen, waarvoor de „zuurwaar" gekocht moest worden. Aan het einde van iedere maand werd bij den handelaar afgerekend, die dan, om de botteliers als klant te houden, een gift in geld van gewoonlijk 25 pet. van het be taalde bedrag aan hen cadeau deed. Deze sommen, die soms in de dertig gulden lie pen, staken de botteliers in den zak, den officier van administratie in de meening latend, dat voor de visch de laagst moge lijke prijs werd betaald. Beklaagde P. v. S. heeft 22 maal deze steekpenningen ont vangen, beklaagde C. S. negen maal. De fiscaal meende ter waarschuwing 'n zware straf te moeten opleggen. Hij eichte tegen. v. S. vijf maanden en tegen G. S. vier maanden gevangenisstraf. De z a a k-P euschgens. De vijfde kamer van de Rotterdamsche recht bank zal op Donderdag 21 Juni de zaak in behandeling nemen tegen den Belgi schen varkenshandelaar H. G. van den Eynde uit Esschen en den heer A. 1 euschgens, gewezen hoofdvertegenwoor diger van de Nederlandsche Varkenscen trale te Brussel. Men zal zich herinneren, dat deze twee verdachten o.a. betrokken zijn geweest bij den uitgebreiden smokkelhandel tus- schen baconfabrieken in Noord-Brabant en vleeschhandelaren in Brussel. Hoofdbestuur Zeeuwsche Landbouw- Maatschappij. Op Maandag 18 Juni vergadert te Krui- ningen het Hoofdbestuur van de Z. L. M. Aan de orde komen o.a.: Bespreking vraagpunt over de ervarin gen opgedaan met het voorkiemen van late aardappelrassen. Benoeming leden hoofdbestuur, aanwij zing van een lid in het bestuur van den Keuringsdienst Zeeland (vac.-I. J. v. d. Weele), idem van een lid in de belasting commissie (dezelfde vacature). Voorstel van het Dagel. Bestuur om een assistent-secretaris te benoemen in ver band met de benoeming van den heer Dorst tot secretaris van de landbouw crisis-organisatie voor Zeeland. Voorstel om over te gaan tot tijdelijke benoeming van een ambtenaar van den buitendienst, speciaal voor de propa ganda. Voorstel om een perceel grond aan te koopen gelegen bij de Landbouwhuishoud- school te Zierikzee voor f275. Benoeming van een lid van het Dag. Bestuur uit den kring West-Zuid-Beve land. Voorstel om de kantoorlokalen in het Landbouwhuis te verhuren aan de crisis organisatie voor Zeeland en om voor de werkzaamheden, die voor de Z. L, M. moeten worden verricht, een tweetal loka len te huren in een gebouw in de on middellijke nabijheid. Eventueele bespreking van het rapport der commissie inzake de uienteelt. Korte mededeelingen van de heeren J. M. van Bommel van Vloten en G. Zwa german, resp. over „Graan- en aardap pelteelt" en „De maatregelen t§n behoeve van de varkensr en rundveehouderij". Heffing van omzetbelasting op kersen- veiling. Op een desbetreffende telegrafische vraag heeft de minister van Financiën, naar uit Ti el gemeld wordt, geantwoord, dat de heffing van Omzetbelasting van kersen enz. zal plaats hebben op de vei ling en niet bij den verkoop op het hout. Gasvergiftiging. BERGEN OP ZOOM. Door het springen van de gasslang heeft zich bij de familie T. aan den Wouwschen weg hier ter stede een geval van gasvergiftiging voor gedaan. De ouders, die hedenmorgen te ongeveer 5 uur door het geschrei van hun jongste kind werden gewekt, werden op merkzaam gemaakt op een gaslucht. Zij snelden direct naar de slaapkamer van 'hun kinderen, waarvan er reeds 5 het bewustzijn hadden verloren. Later geraak te ook de moeder buiten kennis. De zoon des huizes begaf zich onmiddellijk naar Dr Trick, die de slachtoffers in de buiten lucht bracht. Allen keerden weer spoedig tot bewustzijn terug. De moeder en de oudste dochter bleken er het ergst aan toe. Zij lijden nog aan hevige hoofdpijn. De andere huisgenooten hebben verder geen ernstige nadeelen van de vergiftiging ondervonden. DEN HAAG. Voor de Haagsche Recht bank heeft heden terechtgestaan de 49- jarige oud-notaris M. J. F. F. P. te 's-Gra- venhage, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring. Hem worden een tiental feiten ten laste gelegd, deels betrekking hebbend op het zich wederrechtelijk toe eigenen van verschillende geldsbedragen, welke hij in zijn hoedanigheid van nota ris onder zich had, deels op het gebrui ken of doen gebruiken van een eerste grosse van akten van schuldbekentenis met hypotheekstelling, welke stukken door hem valschelijk waren opgemaakt alsmede van een gefingeerd borderel van inschrijving van hypothecair verband. Het O.M. heeft veertien, de verdediging twee getuigen opgeroepen. De curator in het faillissement deelde mede, dat het actief bedraagt f20.000 plus f 40.000 aan vorderingen en het passief f 120.000. Het O.M. eisch te tegen verdachte vijf jaar gevangenisstraf. Koninklijke gift. DEN HAAG. Prinses Juliana heeft na haar bezoek aan het Stadionconcert een bijdrage ter hand gesteld aan het comité voor de Stadionconcerten. DEN HAAG. De K.N.A.C. maakt bekend dat het verkeer over de schipbrug over de Lek tusschen Vreeswijk en Vianen in ver band met aan deze brug te verrichten werkzaamheden op Maandag 25 Juni van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 6 uur zal worden onderhouden door het heen en weer varen van een uitdrijfvak. Hierop kunnen echter slechts rij- of voer tuigen tot een maximum gewicht van 6000 K.G. ('lading inbegrepen) worden toe gelaten. DEN HAAG. In aansluiting aan het gisteren gemelde omtrent den stand van de behandeling der bij de 'lweede Kamer aanhangige wetsontwerpen inzake de cri sisinkomstenbelasting en de belasting van de besloten naamlooze vennootschappen, kunnen wij nog mededeelen, dat het ver slag van de vaste commissie uit de Twee de Kamer voor de belastingen omtrent het eerste wetsontwerp reeds op 18 Mei j.l. aan de regeering is uitgebracht. Drinkwaterleiding Goeree Overvlakkee. SOMMELSDIJK. Hedenmorgen om half elf had in de Oostduinen te Ouddorp de officieele opening plaats van de drink waterleiding Goeree en Overflakkee. Deze plechtigheid werd verricht door Z. Ex. Minister van Staat, Commissaris der Ko1- ningin in de provincie Z.-Holland. De voorzitter der Stichting dhr L. J. den Hollander, burgemeester van Middel- harnis en Sommelsdijk, sprak een rede uit, waarin een overzicht werd gegeven van de tot standkoming der waterleiding. Reeds 95 pet. van de aansluitbare per- ceelen zijn aangesloten. De Commissaris der Koningin ver richtte de openingsplechtigheid door het overhalen van een handle waarna de aan gebrachte fontein duinwater gaf. Posfvlucht. AMSTERDAM. Hedenmorgen te 5.35 uur is het K. L. M.-vliegtuig de Oehoe van Schiphol naar Indië vertrokken. 5 passa giers maken de reis mede, voorts wordt vervoerd 285.354 kg. post, 19.750 kg. pak- ketpost en 59.460 kg. vracht. Het spellingsvraagstuk. AMSTERDAM. Het hoofdbestuur van het Ned. Onderwijzers 'Genootschap heeft zieh in een schrijven tot den Ministerraad gewend met het verzoek medewerking te wilden verleenen tot het verkrijgen van een oplossing in den zin als aangegeven in het spelling-oompromis Marchant. De dreigende staking. NEW-YORK. Het uitbreken van de dreigende staking in de staalnijverheid ia gister tot een zekerheid geworden, door het feit, dat de vakvereenigingsleiders, die 99 pet. vertegenwoordigen van de arbei ders in die industrie Generaal Johnson hebben meegedeeld, dat zij nimmer zouden toestemmen in een closed shop. De leider van de Amalgamated steel, iron and tin workeds union, die openlijke erkenning van de vakvereeniging eischten, deelden mede, dat 100.000 arbeiders 10 Juni in staking zouden gaan, wanneer hun voor waarden niet mochten worden ingewilligd. In verhand daarmee is Generaal Johnson per vliegtuig uit Washington naar New- York gekomen, teneinde nog pogingen in het werk te stellen een regeling te vinden, welke zoowel voor de werkgevers als de werknemers aanvaardbaar zou zijn. NEW-YORK. Na urenlange onderhan delingen hebben leiders der staalindustrie den N.i.r.u. leider Generaal Johnson ver klaard, dat zij de boofdeischen van de vakvereenigingsvertegenwoordigers, n.l. aanvaarding van een collectief arbeidscon tract afwezen. De 'beslistheid, waarmee deze weigering is geuit, maakt het on waarschijnlijk, dat nog een regeling ge vonden zal kunnen worden. In Washington heeft de delegatie der staalarbeiders den minister van arbeid verklaard, dat de geheele hel zou losbre ken wanneer een overeenstemming met de werknemers niet vóór 16 Juni tot stand komt. Vliegtuig in zee gestort. LONDEN. Naar uit Singapore wordt ge meld zijn de Engelsche luchtstrijdkrach ten in Singapore voor de tweede maal dit jaar door een ernstig ongeluk getroffen. Een 'torpedo-bommenwerper stortte tijdens oefeningen in zee. Noch het vliegtuig, noch de lijken der inzittenden konden tot dusver worden geborgen. LONDEN. Uit Berlijn wordt gemeld, dat het thans definitief vaststaat, dat 1 Juli de betalingen van interest en amor tisatie zullen worden stopgezet. 'Onver schillig of de Nederlandsche, Zwitsersche en Amerikaansche crediteuren het aan bad van de Rijksbank aanvaarden of niet Het is nog onzeker of het transver em bargo zal worden uitgebreid tot de Rijks- leeningen. De landarbeidersstaking in Spanje. MADRID. In den loop van ongeregeld heden, welke gisteren tijdens het uitbre ken van de staking onder de landarbei ders zijn voorgevallen, zijn 6 personen, waaronder een vrouw, gedood. De leiders van de landarbeiders schatten, dat om streeks 1 millioen arbeiders zich bij de stakingsbeweging hebben aangesloten. De vakvereenigingen hebben gedreigd een sympathiestaking te beginnen tot steun van de stakende landarbeiders. De regeeringsgebouwen in Madrid en in de andere groote steden staan onder strenge bewaging. Het kabinet is bijna voortdurend in ver gadering bijeen geweest om te beraad slagen over middelen om den opkomen den vloedgolf van onrust tegen te gaan. DANTZIG. Op de Dantziger werf is in den afgeloopen nacht een groote brand uitgebroken, welke voornamelijk woedde in het hoofdmagazijn, waar werktuigen, ketels, schroeven enz. waren opgeslagen. 6 brandweerlieden werden door gasver giftiging onwel. Om 7 uur hedenochtend was men het vuur meester, doch de brand woedt nog voort. BARCELONA. Een bende misdadigers heeft den wagen aangehouden van den fabrikant Creuz uit Barcelona en zijn zoon ontvoerd. Zij eischten een losgeld van 100.000 peseta's. Twee vliegtuigen verongelukt. SAGAN. Bij een vliegdemonstratie in Sagan zijn gisteren twee sportvliegtuigen boven de stad, waarschijnlijk tengevolge van verblinding der piloten door de zon, met de vleugels tegen elkaar gebotst. Bei de toestellen stortten naar beneden. De piloten kwamen om het leven, evenals twee passagiers. BEURSBERICHTEN. SJotkoersen van de Amsterdamsclie Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Hand. Mij. 44% 44% Philips Gloeil. G. B. 210 212 Unilever 72 72% Anaconda Copper 87/e9 87/s Bethlehem Steel 20Vs 20% U. S. Steel Corp. 25Vs 24% Kon. Petroleum 152 153% Shell Union 53/ie 53/8 A'dam Rubber 107 10'7 Ned. Scheepv. Unie 34 34% Deli Maatschappij 122 122 Hand. Vereen. A'dam 171 172% 4 pet. Ned.-Indië '34 99 99% 4 pet. Ned.-Indië '26 100)4 101 4 pet.. Nederland 1934 101)4 101% A. K. U. 38 37 De Duitsche valutamarkt gaf eenig herstel te zien, en daarmede in verband was ook de onaangename stemming der laatste dagen op de Duitsche obligatie- markt wat beter. Ook voor de overige af- deelingen bestond wat meer vraag, en de meeste soorten waren iets hooger, waartoe de rustige stemming in New- York wel aanleiding gaf. Wisselkoersen. Amsterdam, 7 Juni, 2.80 uur. Londen 7.47—7.48. Berlijn 50,2850.32. Parijs 9.739.74. Brussel 34.4434,48. New-York 1.47—1.47%. Algemeene Friesche Levensverzekerings- Maatschappij. In de dezer dagen gehouden jaarlijk- sche Algemeene Vergadering der leden van bovengenoemde Onderlinge Maat schappij, opgericht 1844 en gevestigd te Leeuwarden, werden Jaarverslag en Ver lies- en Winstrekening over 1933 benevens de Balans per ultimo 1933 goedgekeurd. Aan de gepubliceerde cijfers wordt, na samenvoeging van sommige bedragen, het volgende ontleend. Bruto afgesloten f22.943.953.95 (v. j. f23.701.573.68). Stand ultimo 1933 f261.115.474.87 (v. j. f254.232.638.33). De gemiddeld gekweekte interest be droeg 4.75 terwijl 26,1 der premie reserve berekend is tegen 3Vjj en 73,9 tegen 4 derhalve gemiddeld tegen 3,87 zoodat een ruime marge aan wezig is. De sterfte was voor de Maatschappij gunstig. Van het voor doorloopende onkosten beschikbare bedrag ad f 1.455.964.75 werd slechts verbruikt f 921.007.24. Waar vorig jaar in de bruto winst be grepen was een bedrag van f310.284.17 als saldo winst op beleggingen, is dit jaar het bruto winstcijfer verminderd met f322.030.19 als saldo verlies op beleggin gen, voornamelijk tengevolge van verkoop van dollar- en pondeneffecten. De bedrijfswinst is als volgt verdeeld: Afschrijving gebouwen f33.266.05, Stor ting in extra reserve f 805.197.12, Voor ver- .zekerden f548.081.05. Voor verzekerden is thans in totaal be schikbaar f 1.766.847.89. Voor de afdeeling Levensverzekering was een 3-jarig winsttijdvak met 1932 aan gevangen. Voor de afdeeling Volksverze kering (tijdvak aangevangen 1928) ge schiedt thans een winstverdeeling, waar door de verzekerde bedragen met 5 kunnen worden verhoogd. Voor deze winstverdeeling is benoodigd f996.158.75, met welk bedrag de premiereserve is ver hoogd, welk bedrag tevens als bate voor komt op de verlies- en winstrekening en begrepen is onder den post Diverse debi teuren op de balans, als vordering op de beschikbare winst. Belasting en onkosten op die winstverdeelingen vallend, zijn onder Crediteuren gereserveerd. Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank. De Coöperatieve Centrale Raiffeisen bank heeft gisteren te Utrecht haar jaar- lijksche algemeene vergadering gehouden. De heer G. W. Strodnk, voorzitter van den raad van toezicht, deed een beroep op de samenwerking der leden. Meer dan ooit is deze samenwerking noodig, want in groote groepen gaat men vernemen, dat daar de meening heeft postgevat, dat de regeering met haar steun veel te ver gegaan is. Daarnaast worden zelfs hier en daar pogingen aangewend om onze grondwettelijke rechten met betrekking tot het vormen van coöperaties aan te tasten. Daartegen dient met kracht stel ling te worden genomen. Wat de vereeniging zelf betreft, kan worden medegedeeld, dat de resultaten in het afloopen jaar bevredigend wa ren. Inzake een voorstel van den ring „Hoogkarspel" inzake de hooge notarieele tarieven, speciaal wat betreft hypothe ken, vereenigde de vergadering zich na eenige bespreking met het prae-advies van het bestuur, volgens hetwelk de ring- besturen zich zullen wenden tot de voor zitters der ringen van notarissen, waar onder de desbetreffende hypotheken be haoren, ten einde in dezen iets te be reiken. Het bestuur had zich bereid ver klaard daarbij1 zijn steun en bemiddeling te verleenen. De heer ir. F. A. R. A. baron van Itter- sum werd als voorzitter van het bestuur herkozen. De heeren K. Eriks Azn., dr S. E. B. Bierema en D. W. Lindenbergh werden als leden van den raad van toezicht her kozen. Ter Openbare Terechtzitting der Ar- rondissements-Rechtbank te M i d d e 1- b u r g, Eerste Kamer, van 6 Juni 1984, is executoriaal aan den meestbiedende of hoogstmijnende verkocht het Belgische Zeil-Motor-Visschersschip „Maria Johan na", groot 72.61 bruto registerton, voor zien van twee masten, vischtuig en ver der staand en loopend want, met een Fair- bank Morse Diesel Motor van 180 P. K., welk vaartuig is gemerkt O 218 (voorheen O 205), liggende in de tweede binnenha ven te Vlissingen, schipper H. Struylaert, vroeger te Oostende (B.), thans te Bres- kens, en welke verkooping plaats vond ten verzoeke van „Het Belgisch Zeevaart Cre- diet" te Oostende (B.). Kooper werd dhr Mr P. G. Adriaanse, advocaat en procureur te Middelburg, q.q. voor den prijs van f 11.500. Kruidingen. Uitslag der Woensdag ge houden aanbesteding van het afbreken van een woonhuis en het bouwen van een nieuw woon- en winkelhuis voor den heer J. de Jonge alhier, door het Bouwkundig Bureau voorhesn A. Ie Clercq. Timmer- en metselwerk: J. v. de Zan- de te Krabbendijke f 6970; Th. van Doorn te Krabbendijke f 6900; Gebr. Mollet te Hansweert f 6472; J. Krijger te Kruinin- gen f 0218; Gebr. Allewijn te Waarde f 0188; J. J. Fraanje, Kruiningen f0061; Gebr. Karelse, Kruiningen f 5790. Schilderwerk: P. Penne te Kruiningen f 790; A. Leys te Schare f 589. Kapelle. In het hotel „De Zwaan" had de aanbesteding plaats van de waterkee- ring „Willem Annapólder" te Biezelinge. Door 17 inschrijvers werd ingeschre ven als volgt Herm. Adr. Klaassen te Neuzen voor f 6950; Jac. de Jonge te Biezelinge, voor f 6880 M. Hoogesleger te Wemeldinge voor f 6842; Jan Verheijke, Wemeldinge f 6647Iz. Lagasse, Koudekerke f 6500; Kr. Johs. Jasper Lucasse, Walsoorden f 6400; L. van Boven, Ellewoutsdijk voor f 6390; Fr. de Hullu, Oosterland f f 6390; A. A. de Mul, Kamperland f 6370; Jan den Oude, Zierikzee en M. de Voogd te Scharendijke f 6370; Mars van de Velde Bruinisse f6357; A. Warn en Joz. Krimp te Osseniss, f 6320; P. de Koeyer te Ier- seke f 6253; Gebrs van Oordt, Werken dam f5980; Jan Wolfert, te Ellewouts dijk f5898; Joz. de Maagd, Hontenisse f 5970 P. Andriessen. Walsoorden voor f 5940. Gunning aangehouden tot beslis sing van Ged. Staten. Nieuwdorp. Woensdag werd alhier in de herberg van dhr J. de Laat ten over staan van notaris Beth te Ovezande ten verzoeke van mej. J. M. Palte in 't open baar verkocht een huis met erf en tuin te Nieuwdorp groot 2 aren 10 centiaren aan dhr M. Goedegebure, alhier, voor f 1450.—. 's Heer Abtskerke. Gisteren werd alhier door notaris Jonkers publiek verkocht 'n hofstede, bestaande uit woonhuis, schuur varkenshok, kippenhok, erf, tuin en boomgaard met bouw en weilanden, groot 8.63.49 H.A. aan dhr Q. van de Vrie Qz. q.q. voor f 13560. GOES. Gehuwd: Jacob Rooze, 43 j. jm. en Neeltje Dina Kramer, 32 j. jd. Over de maand Mei. SCHORE. Overleden: 18, Adriaan Beenakker 60 j., echtg. van Johanna Zoe- teweij; 29, Adriana Mieras, 33 j. echtg. van Steven van Koeveringe; 30, te Goes, Johannis Abraham Arie 3 mnd. z.v. Jan Riemens en Neeltje Franje. SEROOSKERKE. (W.). Ondertrouwd: Adriaan Wondergem, 26 j. jm. en Jan netje Goedbloed, 24 j. jd.; 31, Jozias Pie- ter Polderman, 25 j. jm. en Pieternella Meijers, 24 j. jd. Getrouwd: 2, Johannes Gideonse, 25 j. jm. en Martina Meijers, 22 j. j'd. Geboren: 20, Hendrik Willem, zv. Ja cob Jan Hiet'kanxp en Jozina Cornela Gle- rum. Overleden: 13, Leuntje van den Driest, 68 j., wed. van Hendrikus Ipenburg; 19, Klaas Jongepier, 86 j., wedr van Maria van den Broeke; 30, Levenloos kind van Jan Wattel en Cornelia Versluijs. MIDDELBURG, 7 Juni 1934. Aange voerd door boerinnen: boter 0.77V2, kip eieren f 2.20, eendeieren f 2.30, ganseie ren f 6, kalkoeneieren f 4. Aangevoerd door handelaren: boter f 0.73V2, kipeieren f 2.20, eendeieren f 2.25 kalkoeneieren f 5. Part. prijs: boter f 0.85, kipeieren f 3.20 eendeieren f 3.30. Veilings vereeniging „Walcheren". Aanvoer 38.000 stuks. Prijzen kipeieren: 50-52 K.G. f 1.60; 54-56 K.G. f 1,82; 56- 58 K.G. f 2.03-2,12; 58-60 K.G. f 2.08- 2.24; 60-62 K.G. f 2.22-2.26; 62-64 K.G. f 2.30; 66-68 K.G. 2.56. Bruine: 58-60 K.G. f 2.11; 60-62 K.G. f 2.24-2.25. Eendeieren f 1.95-1.99; ganseieren f 6; kalkoeneieren f 5. Exportveiling. Kruisbessen f 2-2.30; nieuwe aardappelen f 6-6.90; Drielingen f 5.60, per 100 K.G. MIDDELBURG. Zeeuwsche blauwe 86 03, Zeeuwsche bonte 85 per 25 Kg, spi nazie 816, postelein 216, moskrul 3 '5, wagenaarsboonen 3479, tuinboo- nen 36, doperwten 3340, peulen 3752 alles per kg. peen 1.511, kroten 2.57, uien 1, selderie 1.53.5, rabarber 3.56 radijs 22.5, rammenas 23.5, alles per bos. Zuring 5, nieuwe aardappelen 5 6.5, poters le soort 46, id. 2e soort 3.5 4, drielingen 4.55.5, kriel 3.5, alles p. kg. Margrieten 8, lathyrus 6, pyretri- cum 2, anjers 46, korenbloem 3, pioe nen 7, alles per bos. Geranium 6, seduws 4, coleo 611, alles per pot. Bloemkool 412, andijvie 13, kropsla 0.52, komkommers 18, alles per stuk. Toma ten 2329, aardbeien 2951, roode bes sen 6165, kruisbessen 3, frankenthaler druiven 103107, black alicante 100, al les per kg. GOES, 7 Juni 1934. Groote veiling. Kruisbessen f2.10f2.80 per 100 K.G. Kleine veiling: Aardbeien ƒ15f31, Oude Aardappelen f3.70, Nieuwe Aard appelen (groote) f6.70f7.40, Idem drie lingen f4.60f5, alles per 100 K.G. Krop sla f 0.50—f 0.00 per 100 stuk. Bloemen: Anjelieren f2f3, Rozen 13 f 11, Pioenrozen f7, alles per 100 bos. KAPELLE. Groote veiling van 6 Juni. Kruisbessen 2.402.60 per 10O k.g. Kleine veiling Aardbeien 1725, roode bessen 50. postelein 1113 per kg. Bloemkool 512 per stuk, kropsla .0.501.10 per 100, aardappels 2.607. Zaaibegonia's 2.60, asterplanten 912, koolplanten 713 per 100 at.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3