Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. In Rotterdam is op een groot werk in uitvoering door de heiers gemiddeld f11.50 per man per dag verdiend; de stu kadoors halen loonen van f40f60; in daggeld is de vorige week aan de metse laars betaald f83.00 f39,50, aan de tim merlieden f 33.60 f 35. In deze loonbedra gen is de vacantiebon niet begrepen. In het licht van deze gegevens kan niet worden ontkend, aldus de minister, dat in de bouwvakken loonen verdiend wor den als door mij in de Kamer zijn ge noemd. In een tweede Open Brief gaat de Bouw- arbeidersbond nu weer tegen het betoog van den minister in, pogende zijn argu menten te ontzenuwen. Allereerst wordt het dan onjuist geacht, de loonen van kleinere groepen specialis ten als stukadoors en schilders, als maat staf te nemen voor het bouwbedrijf en uit drukkelijk wordt er op gewezen, dat deze geen lid zijn van den Bouwarbeidersbond evenmin als de heiers in Amsterdam. Vervolgens wordt betoogd, dat althans voor Rotterdam, het heiersloon belangrijk lager is dan aan den minister is opge geven, waaraan dan wordt toegevoegd: „Het is volstrekt niet uitgesloten, dat in een bepaalde week bij aangenomen werk, in eenig deel van het bedrijf eens een extra hoog loon wordt betaald. Het zal echter duidelijk zijn, dat zulk een hoog loon in een bepaalde week ont vangen wat tegenwoordig trouwens tot de zeldzaamheden behoort zeker geen maatstaf mag zijn, waarmede het loon der bouwarbeiders kan worden gtöieten". Voor wat de door den Minister in de Tweede Kamer genoemde loonen van f 40 tot f 45 per week betreft, die voor de bouwarbeiders in de groote steden zouden gelden, constateert het bestuur, dat deze cijfers met uitzondering van Amster dam thans niet meer worden gehand haafd. Ten slotte wordt in den Open Brief betoogd, vat juist de bouwarbeiders met veel verzuim moeten rekening houden, waarna geëindigd wordt met het verzoek een nieuw onderzoek te gelasten. WIJZIGING VAN DE TARIEFWET. „Het compromis van den Kneuterdijk". De parlementaire redacteur van de •„Maasbode" schrijft: Verschillende bladen brengen berichten over wijzigingen in het tarief van invoer rechten en accijnzen, alsof er iets geheel onverwachts aan de hand is. Wie de par lementaire geschiedenis heeft gevolgd, weet wel beter en kan zich zonder moeite een duidelijk beeld vormen, van hetgeen nu gaat gebeuren. In het najaar van 1932 stelde Minister de Geer voor, om gedurende één jaar alle tariefposten met 30 opcenten te verhoo- gen. Er ontstond daartegen in de Tweede Kamer felle oppositie van links, dat in dit voorstel een aanslag op den „vrijhan del" zag. Gevaarlijk werd die oppositie door Dr Colijn. Deze zou naar de Londen- sche conferentie gaan en zag in de ver hooging een bedreiging voor het Ouchy- verdrag. De Minister deed daarom het uiterste en bleek bereid heel de verhoo ging te laten vallen, bij aldien het Ouchy- verdrag in werking zou treden. Daar Dr Colijn zich bleef verzetten en een kabinets crisis dreigde, stelde Prof. Aalberse voor, de behandeling van het wetsontwerp te schorsen. Aldus geschiedde en Minister de Geer veranderde toen zijn wetsvoorstel in zooverre, dat de opcentenheffing werd beperkt tot die artikelen, welke hier te lande niet werden voortgebracht. Dr Kortenhorst bleek over deze wijzi ging allesbehalve gesticht, omdat hij in het oorspronkelijk ontwerp althans een tendenz vond om de eigen industrie te be schermen. Alleen toen de Minister toezeg de spoedig met een technische herziening van het geheele tarief te komen, was Dr Kortenhorst bereid voor te stemmen. Omdat de voorgestelde 30 opcenten niet zouden worden geheven van goederen, die ook in Nederland worden vervaardigd, zag Minister de Geer uiteraard zijn ge raamde opbrengst verminderd en om dit gat te stoppen, stelde hij voor nog 20 op centen op den suikeraccijns te leggen. Rechts tegen links werd toen het ontwerp aanvaard, maar de heer Fleskens, blij vend in de lijn van Dr Korstenhorst, ver klaarde, dat de Katholieke fractie deze 20 opcenten slechts voor één jaar zou accepteeren. Zoo ontstond, wat men later genoemd heeft, „het compromis van den Kneuterdijk". De commissie-Lovink werd ingesteld, die het werd ten overvloede in de Eer ste Kamer herhaald spoedig een tech nische herziening van het tarief zou voor bereiden. Het is duidelijk, dat deze her ziening alleen verhooging kan zijn. Im mers op 1 Juli a.s. vervallen de 30 boven genoemde opcenten alsmede de 20 opcen ten op de suiker. Wil de Minister niet voor een gat van 10 k 15 millioen staan, dan moet hij onmiddellijk zijn maatrege len nemen. Hij behoeft, dank zij de Crisis- tariefwet, niets te verliezen. Het nieuwe tarief immers treedt meteen in werking, als op 1 Juli een nieuwe tariefwet wordt ingediend. Het zou ons niet verbazen, indien bij deze wijziging het oude toonbanktarief zal vervallen en men zooals nu schier over al gebeurt *«et tarief zoo inricht, dat do grondstoffen vrij, de halffabrikaten laag en de eindproducten hooger belast worden bij den invoer. Thee, tabak en benzine zullen door het nieuwe tarief weer goedkooper kunnen worden. PRINSES JULIANA NIET NAAR ZEELAND. Naar wij vernemen heeft H. K. H. Prinses Juliana in verband met andere plannen van H. M. de Koningin en van H. K. H. tot Haar leedwezen afgezien van het brengen van een bezoek aan Zeeland in September a.s. Bezoek van Fransche oor logsschepen. De Fransche aviso's Oise, Coucy en Vauquois zullen op 24 Aug. een niet-officieel bezoek aan Vlissingen brengen. Minister Marchant in Z.-V 1 a a n d e r e n. Na Veere heeft Mi nister Marchant Woensdag een bezoek gebracht aan het uit 1612 dateerend pro- testantsche kerkje te IJzendijke en de St. Willebrorduskerk te Hulst. Des middags omstreeks half twee werd Z. Exc. aan de provinciale boot te Bres- kens verwelkomd door burgemeester Truffino uit Hulst. Na een kort bezoek aan IJzendijke arri veerde de minister te 4 uur te Hulst. Al daar bezocht men de R. K. kerk en het gemeentelijk museum. Te half zes was er een diner in hotel de Graanbeurs. Om half zeven keerde de minister naar Den Haag terug. De besprekingen welke tijdens dit kort bezoek gehouden werden golden uitslui tend wetenswaardigheden omtrent de res tauratiewerken. Middelburg. 'Gevonden voorwerpen 'Grijze mantelband, M. Pluijmers, Veersche Singel S 58; verfkrabber, M. de Jonge, Veerscheweg S 12; voetbal, juff. N. Wisse, Noordweg B 172; zilveren ringetje, Goed- bloed, Havendijk T 21; dop van autowiel, Bur. v. Politie; huissleutel, Joh. v. d. Burgt, 'Oostkerkplein 'O 5; blauwe blazer, Ida v. d. Stelt, K. Geere K 345; Port. met in:h., G. Roelands, Veerschesingel S 47 la; •bos sleutels, J. Lorier, Armeniaansch Schuitvlot Q 268; Ceintuur, P. Smaardijk, Lazerijstraat O 34; vulpen, H. Brasser Hz. Veerscheweg S 8; koralen armbandje, W. Verdaasdonk, Sohuitvlotstraat N 29; Sleu tel, Bur. v. Politie; poes, Spruit, Bellink- straat G 195; dames handschoenen, J. P. Baan, Bierkade 205; oud zilveren broche, M. Barendse, Dampoort T 154; zakje met vleeschwaren, Poortvliet, Vliss. Bolwerk Q 301; port. met inhoud, H. Jongebaas, Bellinkstraat G 166; pijphouder, Jac. Mullie, Jasmijnstraat W 144; padvinders- riem, T. Verdaasdonk, Bagijnhof E 197; vulpenhouder, Vermeulen, Bellinkstraat G 170; Mantelceintuur, 'Gem. Veldwach ter, St. Laurens; heeren rijwiel, B. Sierag, Koestraat K 297; briefkaart t. n. Brou wer, Bur. v. Politie; blauwe mantelband, W. Donselaar, Julianastraat W 27; bal, A. v. d. Harst, 't Zand D 216; dames arm band horloge, Hettema, Seisbolwerk M 211; twee ijzeren deursöharnieren, J. v. Sluijs, Noordsingel R 52a.; tabakzak, A. v. Flier, Wal A 10; sleuteltje, Bur. v. Po litie; damesrijwiel, Brugwachter, Stations- brug; za'kje inh. Walch. mutsen, Gem. veldwachter, N. en St. Joosland; balletje, C. ter Weer, Bree E 138; kinderport. met inhoud, A. van Keulen, Vlasmarkt L 13; Kunstgebit, Pagé, Gravenstraat I 264; kinderport. en muts, Nieuwpoort, St. Pie terstraat A 78; Fransch woordenboekje, Jo Verspoor, Noordweg S 235; grijze jon gensjas, de Kwartel, Branderijmolengang M 237. Het tweede concert van het Middel- burgsoh Muziekkorps op het Molenwater is bepaald op morgenavond. Bij niet door gaan wegens ongunstig weder, zullen de bekende vlaggetjes op den Langen Jan dit aankondigen. Goes. Vrijdag 8 Juni a.s. geeft de har monie „Euphonia" een concert des avonds om 8.30 uur op de Groote Markt. Programma: 1. „The Bullfighters", Quick Marsch, Kottoum. 2. „Ein Morgen, Ein Mittag und Ein Abend in Wien", ouverture, F. van Suppé. 3. „L'Estudiantina", valse Waldteufel, Arr. Wittmann. 4. „Tannhauser", Fantaisie sur l'Opera Richard Wagner. 5. „F. X. Mannhardt-marsch", P. de Rooy. Pauze. 6. „K. O. O. S."-marsch, A. Kriek. 7. „Le Souvenir", Charles Barytonsolo, solist dhr G. le Conté. 8. Valse Populair: a. „Ich lieg' so gern im grünen Gras", Rotter-Jurmann. b. „We gaan van het jaar niet naar Zwitserland", J. de Leur, arr. de Rooy. 9. Finale. Oostkapelle. Uitslag van de op 1 en 2 Juni gehouden huishoudelijke schiet wedstrijd van de schietvereen. „Soranus". Vrije baan. Buks knielend max. 400 punten. 1. J. Wattel 395 p.; 2. G. Won dergem 393 p.; 3. F. G. de Roo 390 p.; 4. A. de Visser 389 p.; 5. G. v. Schagen 386 p.; 6. S. Walraven 385 p.; 7. A. Maranus 380 p.; 8. J. Riemens 377 p.; 9. J. Cijsouw 376 p.; 10. H. Lous 375 p.; 11. J. Koole 372 p.; 12. C. Francke 368 p. Eerebaan buks. 1. H. Lous 97 p.; 2. C. Wondergem en G. v. Schagen ieder 96 p. (kampen). Eerebaan Cylinder. 1. F. G. de Roo 58 p.; 2. J. Wattel 58 p. Extra prijzen werden gewonnen door C. Wondergem, Jan Wattel, G. Francke en G. v. Schagen. Vrije baan. Cylinder, max. 240 p. 1. F. C. de Roo 235 punten; 2. J. Wattel 234 p.; 3. A. Maranus 234 p.; 4. S. Walraven 233 p.; 5. J. Cijsouw 231 p.; 6. J Riemens 231 p.; 7. C. Wondergem 230 p.; 8. G. van Schagen 222 p.; 9. A. de Visser 218 p. tersoneele baan Buks, max. 200 p. 1. J. Wattel 193 p.; 2. G. Wondergem 193 p.; 3. S. Walraven 191 p.; 4. H. Lous 190 p.; 5. F. C. de Roo 188 p.; 0. G. v. Schagen 185 p.; 7. A. Maranus 183 p.; 8. J. Riemens 182 p.; 9. J. Koole 175 p.; 10. A. de Visser 169 p.; 11. J. Cijsouw 166 p.; 12. G. Francke 162 p. O. en W. Souburg. Op 52-jarigen leef tijd is alhier overleden de heer W. N. Jobse, oud-lid van den raad dezer ge meente. Oostkapelle. Woensdag vergaderde de Gemeenteraad voltallig. Naar aanleiding van de notulen vraagt dhr de Kam, of er ook aan bewoners van Domburg ver goeding is gegeven voor reeds aange brachte rioleering in het villapark. De voorzitter antwoordt dat aan den eige naar van een perceel staande in het villa park en zelf te Domburg woonachtig, vergoeding is toegekend. Ingekomen is een schrijven van de P. Z.E.M. dat thans een derde terugbetaling voor de cndergrondsche lichtleiding heeft plaats gehad groot f 153.75. Ingekomen is een schrijven van dhr J. Lampers uit Vlissingen, waarin hij me dedeelt dat hij de timmermanszaak van wijlen zijn broeder Jacob Lampers heeft overgenomen en als bedrijfsleider heeft aangesteld dhr J. Lampers. Hij verzoekt om de werkzaamheden voor de gemeente ook naar toerbeurt te mogen uitvoeren. Besloten wordt, hem het laatst aan de beurt te doen komen, en de anderen een jaar te vervroegen. Z.h.st. wordt daartoe besloten. De voorz. deelt mede, dat het verloop van de bespreking tot resultaat heeft ge had, dat de vergoeding voor reeds be staande rioleeringen in het villapark is gelijk gebleven. De totale kosten hebben bedragen voor de rioleeringswerken de som van f 3132.40. In verband hiermede achten B. en W. het oogenblik gekomen om een rioolbe lasting te gaan heffen. B. en W. stellen voor, om jaarlijks f 5 per perceel van de eigenaars der percee- len te heffen zijnde 2 Yt pet. van de aan- legkosten. Dit wordt met alg. stemmen aangenomen. Besloten wordt om de definitieve kor ting van de salarissen van de gemeente ambtenaren ter goedkeuring voor te dra gen, zijnde een maximumpensioensb'ij- diage van 8J4 pet. en een korting van 4 pet. De salarissen beneden de f 100 wor den hiervan vrijgesteld. Weth. Janse gaf i og in overweging om ook een korting op de salarissen van de wethouders toe te passen, doch deze uitzondering werd niet noodzakelijk geacht. Nu gaat de raad over in een zitting met gesloten deuren. Na heropening en rondvraag volgt sluiting. Voetbal. Kloetinge. Dinsdagavond speelde de voetbalvereen. Unitas een competitie-wed strijd voor den Ned. Chr. Voetbalbond te gen Rohda II uit 's Gravenpolder. Unitas won dezen wedstrijd. DE WONDEREN DER MODERNE „ECONOMIE". De overzichtschrijver van de „Drie hoek", het orgaan van den Ned. Industrie- en Handelsraad voor Land- en Tuinbouw schrijft o.m. het volgende: „Meer en meer maakt ieder land zich tot een gesloten staat, waarbinnen men de prijzen regelt naar de zeer specifieke in zichten van ministers, commissies, ambte naren. Welke inzichten natuurlijk verband •houden met de producten, die ieder land voor zich produceert. Zoo kan men den waanzinnigen toe stand beleven, dat boter in Nederland voor consumptie te krijgen is op basis van een groothandelsprijs van omstreeks f 1.50 per kg. en diezelfde boter, zoodra zij in de ha ven van Harlingen op een schip ligt, uit geklaard voor Engeland plotseling op een groothandelsbasis staat van f 0.40 per kg. Maar als men diezelfde boter in een spoor wagon plaats en over onze oostgrens doet rijden, dan is de waarde plotseling f 1 per kg. Zoo verkoopt dus Nederland dage lijks precies dezelfde boter van prima kwa liteit voor f 0.40, f 1 en f 1.50. En nu zegt de goê-gemeente: die bin- nenlandsche prijs van f 1.50 is goed, die exportprijs van fl.gaat nog, maar die prijs van f 0.40 is krankzinnig. Dus: de export moet flink worden ingekrompen. Wat men echter uit het oog verliest, is het volgende: al die drie prijzen zijn ieder voor zich en in verhouding tot elkander even waanzinnig. Want nóch in den ge forceerd hoogen binnenlandschen prijs, nóch in den buitengewoon geforceerd lagen prijs in Engeland, nóch in den op tijdelijke ingevingen, die zich niet kun nen handhaven, berustenden Duitschen prijs, zetelt op zichzelf logica. En nog minder logica zetelt in de verhouding dier prijzen, die daarin bestaat, dat zelfs de economisch meest stompzinnige persoon op daverende wijze getroffen wordt door de afwezigheid van iedere verhouding. Deze afwezigheid van ieder verband kan slechts duurzaam aanvaard worden door dengeen, die gelooft aan de bestaan baarheid van tal van afgesloten opper vlakten op de aarde, die alles los van elkander een zelfstandig bestaan voeren. Door dengeen dus, die het bestaan en de onmisbaarheid zelfs de onvermijdelijk heid van een economisch wereldver- band ontkent. Een stelling, die door nie mand aanvaard wordt. Maar dan staat het ook vast, dat dusdanig verband op den duur weer hersteld moet worden, zichzelf weer herstellen zal. Hetgeen ge lijk staat met de zekerheid, dat de wereld handel zich opnieuw een weg zal banen, zelfs dwars tegen iedere poging in om hem onmogelijk te maken," Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kamperveen, W. Bomse- ma, cand. te Hoogkerk. Aangenomen naar Lopikerkapel W. v- Griethuijzen, cand. te Staphorst. Bedankt voor Biezelinge, G. G. H. Blok te Westmaas. Voor Oud-Vossemeer, W. van Griethuijzen, cand. te Staphorst. Bedankt voor Scherpenzeel, J. E. Klomp te Ede. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Rijssen, M. Heikoop te Utrecht. Geref. Kerken. Tweetal te 's Gravenhage-West, A. de Bondt te Leiden en J. B. van der Sijs te Steenwijk. Evang. Luth. Kerk. Drietal te Kampen Da. J. H. Han- nersma, te Woerden; J. H. Grottendiek, te Dordrecht en D. Drijver te Haarlem. D s H. J. H a k, Ned. Herv. predi kant te Arnhem, vroeger te Domburg, is met lof te Utrecht gepromoveerd tot doctor in de Godgeleerdheid. Ocstburg. Tweede groep Rijkskweek school. Geëxamineerd 6 candidaten. Af gewezen 2. Geslaagd mej. J. de Ridder te Retranchement en de heeren J. J. Al- mekinders te Sluis, A. P. du Bois te Hon- tenisse en J. G. Haartsen te Schoondijke. Geslaagd voor Machinisten-examen diploma B: J. J. Pol te Koudekerke; voor het theor. gedeelte diploma B: J. G. Kor- tenhout, G. P. Ventevogel, beiden te Vlis singen. Chr. Lagere Landbouw school te Axel. Maandag werden aan deze school de overgangs- en eind- lessen gehouden. Daarbij waren tegen woordig de Rijkslandbouwconsulent voor Zeeland, dhr Ir G. Stevens, het school bestuur, de commissie van toezicht, de burgemeester van Axel, en enkele vaders van leerlingen en verdere belangstellen den. Tot de tweede klas werden toegelaten 13 leerlingen, n.l. Jac. de Jonge, Joz. de Jonge, J. Dieleman, Dirk Dekker, Dan. Dekker, M. de Putter, D. Tollenaar, W. D'ieleman, M. de Feijter, J. de Feijter, A. de Kraker, P. van de Ree en J. de Kraker. Tot de derde klas werden toegelaten 12 leerlingen, n.l. M. Dieleman, P. Diele man, L. Dieleman, K. de Kraker, A. Rie mens, A. de Putter, F. Faas, J. van Hoe ve, G. van Hoeve, F. de Feijter, P. de Feijter en A. van Hoeve. Tot de vierde klas werden toegelaten 14 leerlingen, n.l. L. de Regt, J. van Dix- hoorn, L. Bakker, Joh. Dekker, F. van Cadsand, A. D'ees, M. Scheele, J. Riemens C. de Feijter, A Scheele, J. Scheele, A. de Bruijne, H. Dieleman en P. de Putter. D'e volgende leerlingen van de vierde klas hebben de school met diploma ver laten W. D'ees, J. de Kraker, A. de Zwart, A. Scheele, W. Dieleman, M. van Cadsand, F. Ramondt, J. van Driel, en D. Dekker. Aan het eind van de lessen werden de vertrekkende leerlingen toegesproken door den rijkslandbouwconsulent, den voorzitter van het schoolbestuur, en den burgemeester van Axel. De leerling W. Dees dankte voor de genoten lessen en bood het hoofd van de school, den heer Le Feber, namens de scheidende leerlin gen, een vulpen aan. Daarna sprak het hoofd van de school een afscheidswoord tot zijn leerlingen. De eerste klas is Vrijdag aangevangen met 16 leerlingen, zoodat het aantal leer lingen voor het nieuwe cursusjaar 55 bedraagt. BESCHERMING VAN DE OPENBARE ORDE. De herziening van het vereenigingsrecht. Volgens het Voorloopig verslag van de Eerste Kamer verklaarden enkele leden, dat zij de indiening van de onder havige voordracht beschouwden als de uiting eener naar hun overtuiging ver keerde geestesgesteldheid. Vele andere leden waren van oordeel, dat vooral thans, nu het gezag op zoo verontrustende wijze wordt aangerand, handhaving ervan op de wijze, welke nu in overweging wordt gegeven, dringend noodzakelijk ia. Zulks achtten zij met be hulp van het huidige geschreven recht niet wel mogelijk. De pogingen, door deze en de vorige regeering in het werk gesteld, om in de op dat stuk bestaande leemten te voorzien, juichten zij dan ook ten zeerste toe. Met de voornemens der regeering ten aanzien van de herziening van ons ver eenigingsrecht betuigden deze leden hun onverdeelde instemming. Enkelen hunner spraken daarbij de hoop uit, dat het der Regeering zou gelukken de werkzaamheid van organisaties als de Communistische Partij Holland door de uitvaardiging van een verbod voor goed onmogelijk te ma ken. Tegen dit laatste werd van andere zijde aangevoerd, dat aan een verbod van politieke partijen moeilijkheden van zeer bijzonderen en principiëelen aard zijn verbonden. Weer andere leden drongen er op aan, dat indien de ontworpen wetsbepalingen in de practijk niet aan haar doel mochten blijken te beantwoorden, de minister on verwijld de indiening sou bevorderen van een ontwerp van wet, houdende de noodzakelijke wijzigingen en aanvullin gen daarvan. Sommige leden zouden gaarne nader worden ingelicht omtrent de beteekenis welke de minister hecht aan den term „verspreiden". Ernstige critiek ontmoette bij eenigo leden vooral de voorgestelde aanvulling van ons Strafwetboek met de artikelen 137 c en d, waarbij ook strafbaar wordt gesteld het zich in beleedigenden vorm uitlaten over „een groep van de bevol king of over een ten deele tot de bevol king behoorende groep van personen", naar aanleiding waarvan de Memorie van Toelichting verwijst naar „recente uitlatingen Letreffende onze Israëlietische medeburgers". Was dus aanvankelijk dit tweetal arti kelen bedoeld om paal en perk te stellen aan de ook hier te lande waarneembare actie tegen het Jodendom, blijkens de ge wisselde stukken en de gevoerde beraad slagingen bedoelt de Minister aan de ont worpen bepalingen een veel wijdere strek king te geven, door onder bevolkings groep ook te doen verstaan: de geestelijk heid, de predikanten, de drankbestrijders enz. Deze leden achtten dit een onjuiste interpretatie, aangezien zij deze personen niet beschouwden als groepen der bevol king. Andere leden achtten het veeleer nood zakelijk, dat dergelijke uitlatingen straf baar worden gesteld. Zij betoogden, dat delinquenten, die zich het beleedigen van andersdenkenden tot een gewoonte hebben gemaakt, meestentijds juist gaan tot aan de grens van hetgeen bijna straf baar is. Zoo beleedigen dezulken instel lingen en groepen der bevolking, zonder onder het bereik van den strafrechter te vallen, terwijl intusschen de daartoe be hoorende personen indirect worden ge krenkt. Daaraan bedoelt het wetsontwerp een einde te maken, wat naar de meening dezer leden alleszins toejuiching verdient. De deugd wordt slecht beloond. De laatste tijd verkeeren de plantsoenen van Amsterdam in ergerlij ken toestand, daar noch het gras behoor lijk gemaaid, noch de heggen geschoren en de bloemperken onderhouden worden. De oorzaak van deze verwaarloozing op groote schaal zal iedereen wei kennen, v an alle kanten wordt het gemeentebe stuur gedrongen tot groote bezuinigingen en het mes der zuinigheid is overal diep ingedrongen. Het gevolg hiervan is ge weest, dat een groot aantal werklieden der af deeling beplantingen afvloeide en er te weinig overbleven, om de plant soenen in een behoorlijken staat te hou den, zoodat het gras overal welig opschiet en de plantsoenen een buitengewoon on verzorgd uiterlijk kregen. Reeds hebben verschillende werkloozen aangeboden de plantsoenen in orde te brengen, maar tot nu toe is hiervan nog niets gekomen. 'Totdat enkele bewoners van de Sta dionkade het niet langer konden aanzien en besloten, de beide plantsoenen, die daar liggen, zelf in orde te gaan maken. Zij1 togen gisteravond dus aan het werk, doch toen zij eenmaal bezig waren, ver scheen een agent met drie rechercheurs, die den tuinlieden gelastten, het werk te staken en op het verharde voetpad om de hekjes te verschijnen. Daar werd tegen een drietal hunner, wegens schending van openbaar eigendom, proces verbaal opge maakt en een grasschaar in beslag ge nomen. Sneeuw in Juni. Woensdag morgen ontlastte zich boven het Westland een flinke hagel- en regenbui, welke bo ven Westerlee het karakter kreeg van een sneeuwbui. Op sommige huizen trof men na de bui werkelijk sneeuw aan. 'De eerste pruimen. De eerste pruimen werden Woensdag te Toeldijk ter veiling aangevoerd en brach ten 14 cent per stuk op. De brand te Helmond. Betreffende de brand te Helmond, welke gisteren woedde in een houtopslagplaats vernemen we nader, dat het terrein van den brand een treurig schouwspel biedt. Alles werd in de asch gelegd. De muren der gebouwen staan troosteloos overeind. De zaag- en schaafmachines, die in de houtschaverij stonden, gingen verloren. In de chemische fabriek van de N. V. Edah werd al het kantoormateriaal een prooi der vlammen! Om acht uur gisteravond was de brand weer nog steeds met het blusschingswerk bezig. Doodelijk ongeluk. Gister avond reed op den Gatherijnensingel te Utrecht de heer H. A. Bosschart op de fiets. Vermoedelijk heeft hij van den eenen naar den anderen kant van den weg willen oversteken, waarbij' hij gegre pen is door een achter hem aankomen de auto. Hij werd tegen den grond geslin gerd en met een schedelfractuur in het ziekenhuis opgenomen, waar hij spoedig daarna is overleden. De papegaaienziekte te Zuilen. Dezer dagen meldden we, dat er in Zuilen eenige verdachte ziekte-ge vallen waren voorgekomen, waarvan men vermoedde, dat het verschijnselen van de papegaaienziekte waren. Thans is een der beide verpleegden overleden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2