I Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken Leestafel. KLEINE ADVERTENTIËN eiegrammen. Burgerlijke Stand. stroo- balen n stoelen, ;n blijken regen een de recup- tging van leeuwsche pgereden. en met zoo blauw als een ouderwetsche soldaten- broek. De hei zoo mooi, als je maar wilt. De denneboomen van een blauw-groene vroolijkheid, als je nergens zoo ziet. De brem in groote kluiten overal fel-geel, waar je maar kijkt, en telkens een acacia in vollen bloei van witte trossen. Wè,t een mórgen! Planken worden uitgelegd, voor de krui wagens. Karren worden naar de werk plaatsen gesleept. Schoppen en bijlen, zaag en wat dies meer zij, komen voor den dag. En daar vallen we aan. Door een woest bosch, waarin zelden menschen gewandeld zullen hebben, vol kuilen en heuveltjes, vol afwisseling van begroeiing, gaan we een weg banen. Een tweede groep valt aan op het am phitheater. De hoeveelheid grond, die hier verzet zal moeten worden, zal groot zijn. We la ten het middenterrein een eind zakken, en bouwen dan in wijde kringen eromheen de zitplaatsen, met 'behulp van takken en dennepaaltjes, die we dan weer eerst gaan kappen in het bosch. Ook bier wordt enthousiast gewerkt. De koffie gaat rond. Nog een uur. En dan gaan we over op den middag. Vanmiddag is het zwemmen in een ven, enkele kilo meters van hier. Morgen een andere ex cursie, en zoo eiken middag. Ik breek hier even af, waarde lezer. Want deze ontboezeming zou u te lang vallen. Maar wat ge even lezen moet? Toch nog. dat is: dat de beide commissies geld be hoeven. Het N. G. G. geeft wel subsidie, maar die is betrekkelijk gering. Het ont brekende moet komen van particulieren. Natuurlijk komt dat geld er. Wie wil een jongen, die zoo lang niet heeft kunnen werken eens een tiental dagen werk-genot verschaffen? Helpt ons, om onze jongensl Zendt voor de Zeeuwsche jongens uw gaven naar: J. Lorier, Beenhouwers singel 70, Middelburg (giro 201849). En voor de Brabant-Limburg- s c h e jongens aan: K. Boer, Amalia van Anhaltstraat 7, Eindhoven. Oudenbosch, 5 Juni 1934. Ds POSTMA. Zelfmoord van een paard. Te Haulerwijk (Fr.) kwam een jong veu len in een sloot terecht, waardoor het spoedig verdronk. Toen men het cadaver den volgenden morgen wilde weghalen, schopte en trapte het moeder-paard naar iedereen, die in de richting van het ver dronken veulen ging. Den daarop vol genden morgen vond men naast het veu len de moeder verdronken in de sloot. Aanslag. Nadat dhr van Z. te Beusichem, Maandagavond een propa- ganda-bijeenkomst van de N. S. B. had bijgewoond, is hij nabij zijn woning door twee personen overvallen, die hem met een scherp voorwerp verwondden. De kwetsuren bleken niet ernstig. Een der vermoedelijke daders, v. d. B. uit Rijswijk (Gld.) is door de politie gearresteerd en gevankelijk naar Utrecht overgebracht. Dierentemmer aangeval len. Tijdens de voorstelling van het cir cus Henny Hagenbeek op de kermis te Heerlen beeft een ijsbeer een der tem mers aangevallen. De man is in deerlijk gewonden staat naar het ziekenhuis ver voerd. Zware heidebrand. Gister middag omstreeks 4 uur is brand ontdekt op de uitgestrekte heide bij Hoog Buurlo. I'oor de groote droogte stond zeer spoe dig een groote oppervlakte in brand en er dreigde groot gevaar voor de bekende Uchelsche bosschen. De brandweren uit Apeldoorn, Beekbergen, Uchelen en Een dracht, alsmede verscheidene militairen uit de Harskamp en boschbrandweer- groepen namen aan het blusschingswerk deel. Gisteravond 7 uur was men den hei debrand in zoover meester, dat de Uchel sche bosschen behouden waren. Honderd Hectare heide zijn verbrand. De grond was eigendom van de dames Verschuer te Arnhem. De oorzaak van den brand is onbekend. Omstreeks half zeven kwam Prinses Juliana met klein gevolg per auto op het terrein van den brand aan. Geruimen tijd sloeg H. K. H. den brand gade. Omtrent den ernstigen brand, die Zaterdag j.l. onder de gemeente Heerde woedde, vernemen we nog, dat deze van het landgoed „de Dellen" 53 hectare bos schen verwoest heeft. D'e bosschen waren tegen brandschade verzekerd. Van de le gerplaats Oldebroek zijn 120 hectare bosch en heide een prooi der vlammen geworden. Met steungelden op reis. D'e vorige week verdween de penning meester van een werkloozenkas van een der R.-K. Vakorganisaties te Beverwijk met medeneming van een bedrag van 220 gld. Hij had van de gemeente een bedrag ontvangen ten einde dit uit te keeren aan de werklooze leden zijner organisatie. Na aftrek van de verdiensten der betrokken leden had hij f220 overgehouden, met welk bedrag hij naar België uitweek. Thans heeft de man zich bij de Bever- wijksche politie aangemeld. Van het geld was niets meer in zijn bezit. Nadat ter zake verduistering proces-verbaal was opgemaakt, is hij weer op vrije voeten ge steld. Een pijp ingeslikt. Eenige dagen geloden had de wielrijder I. te Handel (N.-Br.) het ongeluk te vallen, tengevolge waarvan de pijp, die hij in den mond had, in zijn keel drong. Met 'n ernstige wonde in de keel. is hij naar het ziekenhuis gebracht, waar hij aan de ge volgen is overleden. Een proces tegen de Spoorwegen te wachten? Men herinnert zich de ontploffing in de Centrale Werkplaatsen van de Neder- landsche Spoorwegen te Utrecht, waarbij o.m. aanzienlijke ruitenschade werd toe gebracht aan tal van huizen in de nabij heid van het terrein. Daar het onderzoek had uitgemaakt, dat er van onvoorzichtigheid geen sprake was, weigerden de Spoorwegen vergoe ding te betalen aan de getroffenen. Meer dan eens is door de bewoners getracht, nog verandering in deze houding te bren gen, zonder resultaat. De directie blijft bij de houding, uitgedrukt in de circulaire, die aan de getroffen bewoners werd ge zonden. Deze zouden thans tot een proces tegen de Spoorwegen willen overgaan. Groote boschbrand. Sedert Zondag woedt op Duitsch grondgebied aan de Limburgsche grens ten Oosten der gemeenten Herkenbosch en Vlodrop een groote bosch- en heidebrand, welke reeds circa 300 H.A. bosch en heide heeft ver nield. In den afgeloopen nacht heeft het vuur Nederlandsch grondgebied bereikt. Vanaf de Duitsche grensplaats Elmpt heeft de brand zich tot Herkenbosch uit gebreid en heeft het driehoekje Neder landsch grondgebied dat daar in Duitsch- land inspringt, aangetast. Over een af stand van ongeveer 5 K.M. hangt een blauwe rook over het zonnige land, terwijl op ongeveer vier plaatsen het vuur woedt. Met man en macht is men met blus- schingswerkzaamheden bezig. Een boschwachterswoning onder de ge meente Elmpt is gisternacht door het vuur aangetast en geheel vernield. De be woners hadden zich reeds eerder voor het naderende gevaar met hun have en goed in veiligheid kunnen brengen. Op last van Graaf Wolff Metternich te Swalmen, wiens boschgebieden niet ver van het geteisterd gebied gelegen zijn, worden thans brandgangen gekapt, brandgreppels gegraven en tegenvuren aangelegd. Op het oogenblik woedt de brand zoo wel op Duitsch als op Nederlandsch grondgebied voort. Hooger beroepen. Door J. de W., 20 jaar, werkman te Borsselen, is hooger beroep aangeteekend ,tqgen het vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij terzake van overtreding j der Jachtwet is veroordeeld tot f 25 of 10 dagen hechtenis. Door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie was hooger beroep aangetee- kend. Door G. de W., 18 jaar. landbouwer te Borsselen, is eveneens hooger beroep aangeteekend tegen een veroordeeling van den kantonrechter te Middelburg, terzake van overtreding van de Jachtwet tot f 25 of 10 dagen hechtenis en verbeurdverkla ring van het geweer, bevel tot inlevering daarvan of betaling van f 15 of 15 d. De Ambtenaar van het O. M. teekende even eens hooger beroep aan. Door J. de W., voornoemd, is hoo ger beroep aangeteekend tegen bet vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de vuurwapenwet is veroordeeld tot f 10 of 10 d. h. De ambtenaar van het 0. M. tee kende eveneens hooger beroep aan. Verduistering van f 18000. Gisteren heeft de Utrechtsche rechtbank vonnis geveld tegen den 48-jarigen G. v. Z., die er van verdacht was, als admini strateur van den Chr. Nat. Werkmans bond f 18.000 ten nadeele van deze orga nisatie te hebben verduisterd. Financieel had bij den bond zoo royaal mogelijk schadeloos gesteld, door afstand te doen van zijn woning, zijn levensverzekering en zijn pensioenrecht. Maar aan het recht was nog niet voldaan. Bij de behandeling op 22 Mei moest hij' nog negen maanden tegen zich hooren eischen. Gisteren uit spraak doende, veroordeelde de rechtbank hem conform den eisch, met dien ver stande, dat zes van de negen maanden voorwaardelijk zijn. Teeltbeperking voor aardappelen. Er is een nieuw Crisis-Aardappel- Besluit vastgesteld, dat evenals de andere crisisbesluiten van den laatsten tijd het telen van aardappelen verbindt aan een ministeriëele vergunning en dat die teelt beperkt. Het percentage, dat in het vervolg ge- te ld zal mogen worden, wordt door den minister van Economische Zaken nader vastgesteld. Het kan verschillend zijn voor de verschillende soorten aardappe len. Ook het telen van aardappelen voor eigen gebruik wordt aan bepaalde voor waarden gebonden. Vervoer van aardappelen mag slechts geschieden, wanneer het gedekt is door een geleidebiljet. dat wordt uitgereikt aan een erkenden handelaar, die aangesloten moet zijn bij een Crisisorganisatie. Voor het in voorraad hebben van aard appelen en voor het verhandelen er van zijn soortgelijke regelen gesteld. Minimum-prijzen vroege aardappelen. Aan de Veilingsvereenigingen is kennis gegeven, dat de minimumprijzen voor vroege aardappelen met ingang van 5 Juni als volgt zijn vastgesteld: J f 5.50 voor aardappelen van 35 m.M. en grooter; f4.50 voor poters van 28 tot 35 m.M.; f3.50 voor kriel beneden 28 m.M. Op al deze soorten komt bovendien met ingang van 5 Juni een heffing van f 1 per 100 K.G. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie De Rekkensche inrichtingen. Sedert 1912 wordt in het plaatsje Rek ken bij Eibergen een werk verricht, dat van zeer groote beteekenis is voor vele misdeeiden in ons vaderland. Hier wor den verpleegd zwakzinnigen en psycho- patben. In ons land heeft dr W. L. Slot, des tijds Hervormd predikant te Rekken als zijn roeping gevoeld „Systematische en grondige zorg voor het maatschappelijk bruikbaar maken der geestelijk gebrek- kigen." Toen hij begon waren er in Nederland ruim 30.090 zwakzinnigen waarvan er 12000 in een inrichting behoorden ver pleegd te worden. Het begin van Rekken was Twee kleine paviljoens voor 24 menschen en 2 H.A. pas ontgonnen grond te midden der eindelooze heidevlakte. En nu na 20 jaren! Een rondgang over wat eens barre heide was, toont afdoen de, wat taaie volharding, grootsche offer vaardigheid, en doofbaar optimisme ver vermogen. Er is nu paviljoenruimte (geheel bezet) voor 250 patiënten en 70 leden van bet personeel. Tientallen hectaren heide zijn ontgonnen en in akkerland of bosch her schapen. Mr Wessel, een der assistenten van D'r Slot, gaf bij een rondgang een verras send inzicht in den groei en de beteeke nis van dit werk. Het „Vadershuis" is het jongste pavil joen, thans plaats biedend aan 26 man nen met hun leider, assistent-leider en zuster. De patiënten onderhouden hun lo kalen zelf. Meest oudere mannen worden hier verpleegd (de leeftijd van opname ligt tusschen 16 en 45 jaar). Dit zijn de landbouwers, „polderjongens", die ook geregeld eenvoudig vakonderwijs krijgen. De ambachtsschool voor werkende mannen heet „Arbeid is Leven". Wat deze menschen presteeren kunnen op het gebied van timmeren, schoenmaken, schilderen, etc., is inderdaad verwonder lijk. Er zijn echte artisten onder. Som mige teekeningen en schilderstukken ge tuigen van uitnemend talent. Er wordt opgeleid o.a. voor acte L.O. teekenen en zelfs eindexamen H. B. S. D'e groote bibliotheek wordt door een der patiënten geadministreerd. Eigenaar dig is de historie van het gebouwtje „Groot in het kleine". Oorspronkelijk was dit de kerk, later abattoir, thans aardap pelschilcentrale. Elk jaar worden hier 20 duizend H.L. voor de consumptie gereed gemaakt. En dan de bewaarplaats van die aardappelen! Onder de enorme land- bouwschuur liggen voortreffelijk gecon strueerde betonnen kelders. Deze en de schuur zijn geheel eigen arbeid van de patiënten. Zelfwerkzaamheid wordt ook toegepast bij den bouw van de groote Nijverheids school voor de vrouwelijke patiënten, met centrale keuken, naaikamers, en garde robe: voor het uitgraven van een bad plaats met een bassin van 50 bij 50 M. enzoovoort. Dit alles is door de offervaardigheid der vele vrienden mogelijk gemaakt. D'oel van dit artikel is ook zooveel mogelijk personen in de diverse plaatsen van Zee land op te wekken, ook hun bijdragen voor dit in zoo hooge mate sympathieke doel te schenken. D'aa.rtoe wordt in meerdere plaatsen een afdeeling opge richt van de z.g. „Rekkensche Cent", wel ke beoogt door een zeer kleine contributie van 1 cent per week contribuanten te vin den. Een aantal jongeren zijn reeds ge vonden of zullen worden gezocht om de gelden te incasseeren. Door gezamenlijk zoo te arbeiden, zullen de Rekkensche in richtingen kunnen voortgaan met vervul len van deze zoo bij uitstek moeilijke taak. Zoudt u deze cent willen weigeren? Zelfs in dezen of misschien juist in dezen tijd van depressie is dit onmogelijk. De nieuwe geest van de N. S. B., door A. Janse. Wat wil Mussert? door Drs P. Prins te Deventer. Wij weten niet of de voorspelling van de Nat. Socialisten, dat zij binnen enkele jaren hier de macht in handen zullen hebben en heel het volk, de Koningin in cluis, aan Mussert zal gehoorzamen, juist is. Maar dit is zeker, ongewaarschuwd gaat ons volk niet naar den Nat. Socialis- tisclien afgrond. Geschrift na geschrift verschijnt, waar in getracht wordt duidelijk te maken, dat het bij de Nat. Soc. beweging niet gaat om kleinigheden, om zaken van bijkom- stigen aard, maar dat 'het gaat om een nieuwen geest, een nieuwe wereldbeschou wing. Opnieuw zijn thans twee brochures ver schenen, die we met blijdschap kunnen begroeten. Naast de breedere en diepere beschou wingen, die de heer Janse in vroegere ge schriften gaf, verscheen thans bij de N. V. Graafschap te Aalten een meer popu- I laire brochure, waarin het gevaar van den nieuwen geest van de N. S. B. duidelijk wordt geteekend. Slechts jammer, dachten we bij het lezen, dat de schrijver zich niet meer rechtstreeks met de Nat. Soc. be weging, zooals die zich in o n s land open baart, bezighoudt. Maar nu verscheen, als het ware ter aanvulling, bij Kok te Kampen een in zeer populairen trant geschreven boekje van Drs Prins te Deventer, dat meer practisch is en meer recht op het doel afgaat, al wordt ook hierin niet verzuimd op den nieuwen geest, die achter deze beweging zit, de aandacht te vestigen. Beide boekjes zijn zeer geschikt voor verspreiding en worden bij getallen tegen lageren prijs berekend. Wij' bevelen ze gaarne aan. Laten we toch niet het materieel ons geschonken, ongebruikt laten liggen. Politieke Gids 1934. Verschenen is de vierde jaargang van de Politieke Gids, samengesteld door I. Stap en uitgegeven door de N. V. „De Graafschap" te Aalten. Deze Gids beantwoordt steeds meer aan zijn doel en wordt van jaar tot jaar volle diger. Hij geeft o.m. een kort overzicht der politieke geschiedenis van Nederland in de 19e en de 20e eeuw, Ministeries sinds 1842, Troonrede en millioenennota 1933, persstemmen over den verkiezings uitslag, het optreden van het Kabinet Go- lijn. troonrede en millioenennota, samen stelling van het Kabinet en de Kamers, parlementair overzicht, verkiezingsuitsla gen, partij-programma's enz. Een handi ge, vrij volledige en voor velen onmisbare gids. Het Verband van A. R. propaganda- clubs is ook dit jaar weer vergeten. Stemmen des Tijds. De Juni-aflevering van „Stemmen des Tijds", maandblad voor Christendom en Cultuur, geeft de volgen de bijdragen: Nederland-Curagao 1634 1934, door Mr B. G. de Gaay Fortman; Wat wordt er van het Saargebied? door H. Gh. G. J. van der Mandere; Kroniek der poëzie, door Dr W. A. P. Smit; Prin ses Elizabeth Tudor (slot), door Suze Pos; Gedichten door Willem de Mérode. Tot slot een interessante Leestafel. Uitgeefster is de N.V. G. R. B. Ruys' Uitg.-Mij. te Zutfen. De kleine advertentiën, die Dinsdag en Vrijdag worden opgenomen, kosten slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Denaturatie aardappelen. DEN HAAG. Het bestuur van de Ned. Aardappelcentrale deelt mede, dat het heeft besloten: de gelegenheid voor erkende aardappel telers om aardappelen aan te geven voor denaturatie wordt gesloten met ingang van 17 Juni 1934; alle aangiften welke een poststempel dragen van een lateren datum dan 16 Juni 1934 komen niet meer in behande ling. De invoerrechten. DEN HAAG. In verband met verschil lende persberichten over herziening van het tarief der invoerrechten wordt van de meest bevoegde zijde in herinnering ge bracht, dat de tijdelijke heffing voor één jaar van 20 pet. op den suikeraccijns en van 30 pet. op het invoerrecht, voor die artikelen welke hier te lande niet worden geproduceerd, met 1 Juli a.s. automatisch vervallen. Zooals bekend, werd door Minister De Geer een commissie ingesteld tot techni sche herziening van het tarief. De voor bereiding van deze herziening is thans zoover gevorderd, dat de indiening van het desbetreffende wetsontwerp tegen half Juni kan worden tegemoet gezien. Aangezien de tijdelijke heffingen reeds met 1 Juli a.s. vervallen, ligt het in het voornemen der regeering met toepassing van art. 1 van het machtigingswet je de technische tariefsherziening met 1 Juli a.s. in werking te doen treden. Belastingiwetjes. DEN HAAG. Naar uit parlementaire kringen vernomen wordt, heeft de vaste oommissie voor de belastingen uit de Tweede Kamer, in wier handen het wets ontwerp tot heffing eener crisis-inkom stenbelasting is gesteld, dezer dagen haar verslag uitgebracht, waarop thans het antwoord van den Minister wordt inge wacht. De commissie is met haar arbeid be treffende de belasting op besloten ven nootschappen nog niet gereed gekomen. In ieder geval zal van openbare behande ling dezer wetsontwerpen vóór het reces geen sprake kunnen zijn. DEN HAAG. Het Gerechtshof te 's Gra- venhage heeft tot drie maanden hechte nis veroordeeld de 30-jarige bestuurder van de N. Z. H. T. die door de recht bank was vrijgesproken. Het betreft hier den bestuurder van de z.g. „Blauwe Tram", die te Schevenin- 'gen op een colonne militairen is ingere den, waardoor één persoon werd gedood en een ander gewond. DEN HAAG. Het Haagsch Gerechts hof heeft heden veroordeeld tot 3 jaar ge vangenisstraf de 24-jarige koopman J. G. uit Vlissingen die door de Middelburg- sche rechtbank wegens poging tot dood slag tot 5 jaar gevangenisstraf was ver oordeeld, terzake dat hij in den nacht van 27 op 28 December j.l. te Vlissingen in de woning van het echtpaar de Roos was binnengedrongen met de bedoeling om de vrouw te dooden en daarbij den echtge noot die zijn vrouw beschermde, mesete ken in den rug toebracht. Kindje verdronken. HAASTRECHT. Het 1-jarig zoontje van den landbouwer S. alhier is achter de ouderlijke woning bij het spelen te water geraakt en verdronken. Groote brand. HELMOND. Hedenmiddag heeft alhier in de houthandel van de fa. W. de Vries een hevige brand gewoed. Omstreeks 12 uur was men bezig met het opladen van krullen bij de houtscha- verij, welke direct aan den Kanaaldijk is gelegen. Plotseling sloegen door onbeken de oorzaak de vlammen uit den volgela den wagen. Direct sloegen de vlammen naar het gebouw over; spoedig brandde ook de aangrenzende houtopslagplaats, welke een oppervlakte heeft van ongeveer 1000 M2. Ook de chemische fabriek van de N. V. Edah en een 6-tal kleine stallen werden in de asch gelegd. Een kwartier na het uitbreken van den brand was het geheele bedrijf één vuur zee, waar de brandweer machteloos tegen over stond. BERLIJN. Heden is hier het kort voor Pinksteren te Den Haag gesloten ver- i drag betreffende het goederenverkeer tus schen Duitschland en Nederlandsch-In- dië onderteekend. Ook werd een verdrag onderteekend ter wijziging van het tus schen Duitschland en Nederland op 26 Nov. 1925 gesloten verdrag betreffende tarief- en credietvraagstukken. De beide verdragen moeten nog worden geratifi ceerd. Aardschokken In Californië. MONTERY. Gisteren zijn alhier twee duidelijk waarneembare aardschokken gevoeld. Er werd echter geen schade aangericht. BOEKAREST. Nabij Oratem heeft zich een bergverschuiving voorgedaan, tenge volge waarvan 20 boeren werden bedol ven. GENEVE. De Volkenbond heeft gister telegrammen gezonden aan Rusland en Japan, waarin deze landen wordt ver zocht, deel te nemen aan het embargo op wapenuitvoer naar Bolivia en Paraguay. 9 personen verbrand. SGHRAMBEG (in Wurtemberg). In den afgeloopen nacht is in Eichhalden bij Schrambeg brand ontstaan op het land goed van den groot-grondbezitter La- brecht, waarbij de heele familie, bestaan de uit 9 personen, vader, moeder, en 7 kinderen van 2 tot 14 jaar, in de vlammen omkwamen. Het blusschingswerk werd bemoeilijkt door gebrek aan water. De brand werd pas zeer laat ontdekt, daar een zware mist het uitzicht belemmerde. De ouders trachtten nog de kinderen te redden maar zijn door den rook verstikt. Aanslag op een trein. BELGRADO. Gisteren is te Agram in den trein ParijsStraatsburg, Munchen, Agram een helsche machine ontploft. Door de ontploffing werd een gedeelte van een wagon vernield. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Een commissie die onmiddellijk een onderzoek instelde, constateerde, dat de machine uit het bui tenland afkomstig moest zijn en de aan slag waarschijnlijk in Oostenrijk voorbe reid is. Bestrijding van de gevolgen der droogte. WASHINGTON. President Roosevelt heeft gisteren bepleit een half millioen dollars ter beschikking te stellen uit de federale fondsen ter bestrijding van de droogte. Waarschijnlijk zullen duizenden farmers uit de onvruchtbare streken overgeplaatst worden naar productiever gionden. MIDDELBURG. Bevallen: N. de Nooy- erde Buck z.; A. KooleBoekelaar d.; M. BakGoedhart z.; L. SteutelHans- sens z. Overleden: J. Priester 74 j. ongeh. Over de maand Mei 1934. KLOETINGE. Gehuwd: 24, Marinus Kosten, 38 j. jm. te Kattendijke en Jaco rn ijna Gatharina Sonke, 30 j. jd.; 31, Ja cobus op 't Hof, 24 j. jm. te 's-H. Arends- kerke en Maria Geertruida van Iwaarden, 24 j. jd.; 31, Jan Cornelis Bos, 25 j. jm. te Nisse en Pieternella Neeltje van Liere, 24 j. jd. Geboren: 3, Jannetje Aaltje, dv. Jozias Trimpe en Jannetje Remijnse; 14, Johan- nis, zv. Adriaan Hoogstrate en Katharina van Weele; 18, Marinus Dingenus, zv. Pie- ter Marinus van Doorn en Aaltje v. Nieu- wenhuijzen; 21, Jacomientje Wilhelmina, dochter van Abraham Pieter Jozias Ma- belis en Pieternella Maria Verhulst; 24, Daniël Jan, z.v. Cornelis Mallekote en Hendrika Maatje de Jonge; 30, Johanna Cornelia, dv. Abrecht Harinck en Jaco- mina Jannetje Breeweg. Overleden: 1, Anthonina AmandiaTraas 80 j., echtg. van Augustijn Wagenaar; 5, Johanna Heijsdijk, 73 j., wed. van Adri aan de Laat; 8, Johannes Franciscus Ma ria Horsten, 57 j., echtg. van Elisabeth Maria Anthonia van der Reit 22, Bernar- dus Vertriest, 70 j-, wedr van Maria Lu- dovica Steemetser. ARNEMUID'EN. Gehuwd: 4. Joos van Belzen, 19 j. jm. en Maria Schroevers, 17 j. jd.; 12, Gillis van de Gruiter, 18 j. jm. en Maria Cal jouw, 18 j. jd.; 16, Cor nelis Frans Poppe, 27 j. jm. en Clasina de Ridder, 24 j. jd.; 19, Klaas van Belzen, 20 j. jm. en Maatje Marijs, 20 j. jd. Geboren: 2, Laurina, dv. Klaas de Rid der en Prina Mulder; 14, Klaas, zv. Ma rinus van de Ketterij en Cornelia Schuit;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3