HONIG'S BOU'1 IONBLOKJES thans 6 voor lOct. VERKADFs BESCHUIT LEVENSVERZEKERING-BANK betaalt f 10.000 Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs. Ingezonden Mededeoling. N AT IO N A L E ROTTERDAM na 35 jaar of bij Uw eerder overlijden indien gij van Uw 30sle jaar af, gedurende hoogstens 35 jaar, jaarlijks 211.- stort mededeeling van de P.Z.F.M. dat f 108 wordt terugbetaald als derde uitkeering in de kosten van het ondergrondsch laagspanningsnet; goedkeuring door Ged. Staten van de rekening 1932; brieven van het gemeontebestuur van Middelburg, dat alsnog f 512 moet worden betaald voor leerlingen, die Nijverheidsonderwijs in Middelburg volgen en f 91 voor kosten ad art. 104 der Lager Onderwijswet; schrij ven van den Minister van Binnenland- sche Zaken inzake hot vaststellen van oen verordening op de Burgerwacht, welke verordening overeenkomstig het medege deelde concept worit vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat aan Ds J. H. van 't Hoff ongeveer 440 vierk. M. bouwgrond is verkocht naast het ge meentehuis. De vergoeding, bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet voor de Bijz. lagere school wordt voor 1933 vast gesteld op f 12.51 per leerling, in totaal op f 700. De verordening tot het heffen van loo- nen voor het keuren van vee en vleesch- waren wordt gewijzigd, in dier voege, dat het keurloon bij afkeuring met 5 pet. zal worden verminderd. D'e begrooting voor 1933 wordt gewijzigd, aangezien dekking moet worden gevonden voor de f 512 te betalen kosten van Nijverheidsonder wijs, hetgeen den heer Marinissen aan leiding geeft voor de vraag, of het niet aanbeveling zou verdienen aan Middel burg een schrijven te richten om in het vervolg de kostenopgave meer regelmatig te doen toekomen, waarop de voorzitter eenige toelichting geeft. Na afloop van de vergadering van den Raad werd door B. en W. met de Raads leden het voorloopige plan tot verbree ding' en vernieuwing der bestrating van het Breewegje ter plaatse besproken, waarvan het resultaat was, dat het plan zal worden uitgewerkt en te zijner tijd in behandeling zal worden genomen. Niet alleen uit een oogpunt van ver- keersverbetering, maar ook als object voor werkverschaffing werd instemming met het voornemen betuigd, terwijl de burgemeester reeds nu mededeelde, dat de kosten uit een gekweekte reserve kun nen worden bestreden en dus geen lee ning behoeft te worden gesloten. Deze week wordt reeds met de werkzaam heden begonnen. Westkapelle. Met ingang van 1 Oct. a s. is op aanvraag aan den heer J. van der Wal eervol ontslag verleend als opzichter machinist bij 's Rijks kustverlichting te Westkapelle, met recht op pensioen. Was een bezoek aan den vuurtoren tot heden vrij, waarbij het slechts aan de beleefdheid van de bezoekers overgelaten was aan den geleidenden wachter een fooi aan te bieden, thans is vanwege het departement van Defensie bepaald, dat voortaan voor een bezoek 15 cent per per soon betaald moet worden. Vrouwenpolder. Loop der bevolking over Mei. Ingekomen: G. I. Dieleman en gezin, landbouwer, Gapinge B 150 uit Ar- nemuiden; J. Huijbregtse en gezin, land bouwer, Gapinge B 127 uit Veere; Jac. de Nood, landb.knecht, Gapinge B 121 uit Serooskerke (W.); J. M. Kodde, dienst bode, Gapinge B 87 uit Serooskerke (W.); A. Wattel, landb.knecht, Gapinge B 82, uit Serooskerke (,W.); W. Dekker, landb. knecht A 89 uit Aagtekerke, F. J. Bakker, dienstbode, Gapinge B 95 uit Goes; P. Besuyen, landb.knecht, Gapinge B 95 uit O. en W. Souburg; F. Adriaanse, landb. knecht, Gapinge B 118 uit Koudekerke; J. Geertse, dienstbode A 2 b uit Oostkapelle; P. J. Louwerse, tuindersknecht, A 62 uit Serooskerke (W.). Vertrokken; Jst. van Keulen en gezin, veldarbeider naar N. en St. Joosland, Bdomdijk A 222; P. de Visser en gezin, koopman, naar 's Gravenhage, Mariastr. 56, Abr. Bommeljé, landb.knecht, naar Middelburg, Segeersweg V 103; M. Besuy en, dienstbode naar Middelburg, Seisweg R 12: M. Joziasse, dienstbode naar Se rooskerke (W.); A. de Voogd, dienstbode naar Serooskerke (W.); C. Geertse. dienstbode naar Oostkapelle, R. Geertse, z. b. naar Grijpskerke B 47; S. Maljaars, landb.-knecht naar Serooskerke (W.), P. Brasser en gezin, landbouwer naar Ar- nemuiden, Kleverskerke G 25; C. van der Vorst, dienstbode, naar Serooskerke (W.), A. Spruyt, landb.knecht naar Oostkapelle. Tholen. Gisteren mocht de heer A. Sin- gerling zijn vijftigjarig jubileum als druk ker bij de fa. J. M. G. Pot vieren. Des Ingezonden Mededeeling. Ingezonden Mededeeling. Dit it yT «en Verkade'» beschuit. /dUiterlijk verschilt deze beschuit maar weinig van de andere, gewone I rr erken. Maar tóch i er Is een groot, héél 1 (.root kwalltelts-verschil VergelijktU maar eens I Verkade's heerlijk-brosse en voedzame beschuit kost slechts \Jes. 9 ets. per groote rot jMÈ Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie, betreffende de groote Landbouwtentoon stelling te Kruiningen op Woens dag 20 Juni a.s. Hieruit blijkt wel, dat een bezoek aan deze tentoonstelling bijzonder aan te bevelen is. Gaarne wek ken wij hierbij dan een ieder ook op, dezen dag vrij te houden voor een bezoek aan dezen interessanten landbouwdag. Door den Minister van Justitie is met ingang van 5 Juni 1934 de titel van Bureelchef verleend aan den Bureel- Ambtenaar J. Verhage ter Griffie van de Arrondissements-Rechtbank te Middel burg. Aan den heer A. Ilmer, bode bij de Arr.-Rechtbank te Middelburg is met in gang van 1 Juli 1934 eervol ontslag uit d e betrekking verleend, wegens verande ring in h®*, dienstvak. Middelburg. De gehouden collecte op linsdag 1.1. voor de Vereen. „Het Hooge- land" heeft f 94.45V2 opgebracht. Donderdagav. houdt ae Muziekver. „Crescendo" (dir. P. G. J. de Graaf; al hier, weer haar roaandelijke muzikale wandeling. Vertrek 8.15 van de Seisdam en dan verder Penninghoeksingel, Zuid singel, Bree, Wagenaarstr., Balans, Spanjaardstr., Singelstr., Korte Singel- str., Brakstr., Breestr., Molenstraat, Veer- sche Singel, Jacob Catsstr., Nieuw Mid delburg, uitgang Leliestraat, Koepoort- brug, Nieuwe üostersche straat, Verwerij- str., Molenwater, Korte Heerengracht, Noordpcortstr., Noordpoortplein, Klein Vlaanderen, Seisplein, Seisstr, Seisdam. Vlissingen. De Chr. Vereen, voor Jonge Mannen te dezer stede zal dit jaar 75 jaar bestaan. Een commissie, samengesteld uit leden en oud-leden van deze vereen, over weegt plannen om dit feit feestelijk te herdenken. Goes. Gisteren is in den winkel naast de firma Jamin een filiaal gevestigd van de slagerij' van den heer J. Leijnse uit Middelburg. De winkel ziet er frisch en modern uit. Een koelcel is aanwezig, ter wijl gezorgd zal worden voor prima kwa liteit vleesch en vleeschwaren tegen uiterst concurreerende prijzen. Gisteren exposeerde de heer J. van Fraassen op de Markt een club coach, be stemd voor kleine gezelschappen. Er blijkt ook hieruit weer, dat de heer Van Fraas sen cp alle mogelijke manieren het rei zend publiek ter wille wil zijn. De wagen, die veel belangstelling trok, is luxueus af gewerkt. Het moet wel een genot zijn met de..en wagen, die veel comfort biedt, een reis te maken. Klcetinge. Loop der bevolking over Mei. Ingekomen; Ja. N. de Braai, zonder be roep, 'sGravenp. str.weg G 7; W. Leijs geb. v. d. Maas, zonder beroep, Abbekin- deren G 79; M. Blomaard geb. van Over loop, zonder Leruep, .achterweg A 187; G. E. P. Lensheek en gezin, administrateur, Marktveld A 76; Ma. G. Welleman, dienstbode, Opril A 118; J. Oppeneer en gezin, venter, Lewestr. A 47; G. Murre, landbouwersknecht, Abbekinderen G 75; G. F. Murre geb. Adriaanse, zonder be roep, Abbekinderen G 75; M. J. van Dijke geb. Nijsse, zonder beroep, Buijs Ballot- str. B 106; W. Gh. P. de Visser en gezin, landarbeider, Kapelsche weg D 73 b; M. C. Dagevos geb. Meijer, zonder beroep, Kloetingsche weg B 122; J. J. Bazen en gezin, landbouwer, Heernisseweg B 28; J. G. Maat geb. Weststrate, zander be roep, Stelle weg A 46; P. van Wijck geb. Belois, zonder beroep, Kerkplein A 116. Vertrokken; G. M. Trimpe, koopman, naar Vlissingen, Breewaterstr. 61; La. Reijnders, zonder beroep, naar Koude kerke, Nieuwe Vliss.weg 131; L. J. van Wouwe en gezin, opzichter rijkswater staat, naar Koudekerke, 't Zand D 59; Ga. W. A. van der Weele, zonder beroep, naar Leende, Valkenhorstdijk 2; J. G. Kosten geb. Sonke, zonder beroep, naar Kattendijke A 21; M. van Stee en gezin, landbouwer, naar Goes, Poel weg IV 1; W van der Endt en gezin, expediteur, naar Goes, Rimmelandstr. 11; M. G .op 't Hof geb. van Iwaarden, zonder beroep, naar 's H. Arendskerke, Zandweg E 113; P. N. Bos geb. van Liere, zonder beroep, naar Nisse 40 8. Kapalle. Onder voorzitterschap van dhr M. Bom kwam de Tuinbouwvereeniging Kapelle-Biezelinge in algemeene ledenver gadering bijeen. De voorzitter opent deze vergadering en zegt, dat de tijden nog steeds donker zijn, de lichtpunten weinige. Spr. wijst op de teeltbeperking en kan zulks niet toe juichen. In vernietiging ligt niet veel goeds. De aardbeien staan er niet zoo gun- sug voor. De opbrengst zoowel van de jucunda's als Mad. Moutot zal niet groot zijn. Over het algemeen staan de jucun da's er zeker sleoht voor. Ingewilligd werd het bestuursvoorstel om de Land- en Tuinbouwtentoonstelling Kring Zuid-Beveland f 10 te doen toeko men. Bespreking verkoop aardbeien volgde. De voorzitter bespreekt de wijze waarop kan verkocht worden, n.l. bloc- en kilo veiling. Ook kan dit geschieden gelijk tel ken jare 'bij voorkoop, de z.g. vatveiling. De blocveiling kan hij niet aanbevelen. Dhr D. Ganseman besprak de moeilijk heden bij voorkoop veiling bij het vat. Het is, aldus dhr Ganseman, vanzelfsprekend, dat de koopman niet de laatste cent uit legt bij voorkoop. Wanneer men koopen kan tegen een niet al te hooge prijs, wordt dit geprobeerd. Dit gaat aldus niet bij de kiloveiling. Dan kan met de marktprijs meegegaan worden. Spr. acht deze wijze de meest gewenschte. De voorzitter kon het ook nooit vinden bij de vatveiling. Het trekt ook de koopers niet. Wanneer er geregeld een flink kwan tum kan aangeboden worden, kunnen de kooplieden verschijnen en inkoopen. Spr, prefereert de kilo-veiling en legt er voor al den nadruk op, geen rommel, maar prima waar te leveren. Dhr Ganseman zegt: door de buiten- menschen wordt wel eens bezwaar ge maakt om niet bij het vat te leveren. Men kan evengoed zijn kwantums aanvoeren Drie maal per dag kan geveild en gele verd worden. Dit is hetzelfde als bij het vat. De gedachte is, dat de Jucunda's niet zoo'n opbrengst zullen geven als andere jaren. Daarom wil ook Spr. de aandacht vestigen op de Mad. Moutot. Wanneer de allergrootste er uit gehouden worden kun nen deze ook voor inmaak benut worden. Op de vraag van den voorzitter, of er leden waren, welke wilden opgeven voor het vat, bleek dat niemand hiervoor was te vinden, zoodat de kilo-veiling als de ge wenschte werd beschouwd. De secretaris vestigt er de aandacht op, dat op deze vergadering de beslissing valt en men later niet moet aankomen met de vraag, hoe het moet. Aangenomen werd het bestuursvoorstel om een commissielid te benoemen, welke voor de Tuinbouwvereeniging optreedt en deze f 20 toe te kennen. Gekozen werd dhr A. de Schipper. Aangekocht werden enkele duizenden chips staande de vergadering voor den prijs van 3 cent per stuk. Heinkenszand. Men zendt ons de vol gende verbetering van het bericht ever de vergadering van ingelanden van het waterschap 's H. Arendskerke: De rekening is vastgesteld in ontvang op f 35732.86V2, in uitgaaf f 32481.95V2, goed slot f 3250.91. De begrooting voor het dienstjaar 1934 1935 is vastgesteld in ontvang en uit gaaf op f 24799.86, met een post van on voorzien van f 1480.93, terwijl het dijk- geschot werd bepaald op f 12 voor de schotbare gronden en f 11 voor de vroo- nen en vrijlanden. lerseke. Naar wij vernemen zijn de voor bereidingen voor het Woensdag 13 Juni te houden zangconcours in vollen gang. Het aantal deelnemende vereenigingen be draagt 18, plus 2 kinderkoren, een uit Goes en een van hier. Verschillende medailles werden reeds beschikbaar gesteld. De officieele ont vangst ten gemeentehuize zal plaats heb ben om 12 uur. Tijdens deze plechtigheid zal het kinderkoor „Excelsior" van hier met medewerking van de muziekvereen. „Mozart" een Kleppermarsch uitvoeren, terwijl na de ontvangst door alle vereeni gingen gezamenlijk het Bondslied zal ge zongen worden, rond de tent op de Paar denmarkt. Na een korte rondwandeling door de gemeente, wordt naar het concoursterrein afgemarcheerd, alwaar het concours zal worden gehouden. Na afloop daarvan zal de muziekvereen. Mozart concerteeren op het feestterrein en des avonds nog eens op de Paardenmarkt. Uitslag van de Zaterdag door de Postduivenvereen. „De Noordster" gehou den wedvlucht vanuit Gompiegne, afstand 248 K.M. 1 S. Pauwe; 2, 10, 11 G. Pikaar; 3 J. de Wee; 4, 9 G. de Waal; 5 W. van Kogelen- berg; 6, 7 Joh. Bom; 8,12 A. Zoeteweij. De duiven werden te 9.30 uur in vrij heid gesteld. Wind Z.O. Aankomst eerste duif 1.52.40 uur, aankomst laatste prijs winnende duif 2.30.40 uur. Naar men ons mededeelt, is de voet balvereen. Wit-Zwart van plan, om do Zeeuwsche voetbalbond te verlaten en toe te treden tot den Gnr. voetbalbond. De kreeftenvissche-s hebben het ge luk gehad, dank zij do wederom toegestane invoer van hun product in Frankrijk, do prijs van de kreeften aanmerkelijk te zien stijgen. Konden ze vorige week slechts f 11.20 besommen, nu kunnen ze tot f 1.50 en hooger per K.G. krijgen. Er is veel vraag. Postduivenvereen. „Stormvogels". Vlucht van Pont St Maxeuze, 263 K.M., ongunstig weer met N.W. wind. 1 P. Minnaard; 2 L. Laren, Wemeldin- ge; 3 M. Bon; 4, 7 E. Everse; 5, 8 W. v. Haver; 6 A. Boone Czn. Si. Laurens. Maandagavond vergader de de Raad voltallig. Onder de ingeko men stukken bevonden zich o.a. een dank betuiging van H.M. de Koningin, voor de deelneming betuigd bij het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder; een mede deeling van den Minister van Sociale Zaken, dat werkloozen niet in het be drijfsleven mogen worden opgenomen; Zoutelande. In de Dinsdag j.l. gehou den raadsvergadering was de beer Adri aanse wegens ongesteldheid afwezig. Het voorschot op de vergoeding be doeld in art. 101 der L.O.-wet 1920 voor plaatselijke schoolvereeniging wordt vast gesteld op f 940. Over een voorstel om ongeveer 20 M2 grond te verkoopen aan den heer J. F. Vermeulen te Middelburg, staakten de stemmen; de heeren Koppejan, Maas en de Witte waren tegen, en wilden den prijs op f 2 per M2 stellen, terwijl het voorstel was om f 1.25 per M2 te bedingen. Na eenige toelichting over de strekking van een dergelijk besluit, wordt z.h.st. be paald, dat een uitbreidingsplan voor een gedeelte der gemeente wordt voorbereid. Eveneens wordt in beginsel besloten om de Willebrordusput zoodanig te doen af sluiten, dat gevaar voor invallen van klei ne kinderen voorkomen wordt en toch ge legenheid blijft bestaan om water te ha len. Bij de rondvraag informeert de heer Verhage naar beplantingen in den Duin weg en het gunnen van vervoer van zand aan iemand van buiten de gemeente. Ver der stelt hij voor in de zomermaanden des avonds te vergaderen. De voorzitter zegt, dat de Duinweg nog verder afgewerkt moet worden, en dat het vervoeren van zand gegund is omdat die persoon het voor een lageren prijs wilde doen. Hij zegt wel de meening van den Raad te willen hooren over den tijd van vergaderen, maar deze toch tenslotte zelf te moeten bepalen. Na eenige besprekingen verklaren do heeren de Witte, Stroo en Verhage zich voor des avonds vergaderen en de hee ren Koppejan en Maljaars zich daarte gen. Dhr Maas was tijdelijk afwezig. De beer de Witte informeert nog naav beproeving der brandbluschmiddelen. De voorzitter geeft de noodige inlichtingen. Daarna sluiting. Ritthem. De nieuwe bestrating van den weg Ritthem-Oost-Souburg is na aanbe steding gegund aan den laagsten inschrij ver C. Wiskerke te Nieuwdorp voor 22068 gulden. De raming was f 25000. Er waren 19 inschrijvers. De weg wordt tevens aanmerkelijk ver breed, voorzoover die in de gemeente Rit them ligt. Ook worden eenige scherpe bochten geheel of ten deele weggenamen. morgens werd hij per auto door den chef der drukkerij, dhr A. de Vries, afgehaald. In de woning van den heer Amsing werd hij in aanwezigheid van diens echtge- noote, van Mr. A. J. van Hoeven, bur gemeester van Tholen, en het voltallig personeel ontvangen en toegesproken door zijn patroon. Hij bood den jubilaris als blijk van waardeering een enveloppe met inhoud aan. Met zeer veel genoegen deelde de heer Amsing mede, dat hij na mens den minister van sociale zaken den jubilaris de mededeeling kon doen dat hem bij' Kon. besluit van 30 Mei de eere medaille verbonden aan de Oranje-Nas- sau-Orde in zilver is toegekend. Spr. wenschte den heer Singerling geluk met deze onderscheiding, waarna burgemees ter Mr van der Hoeven, den jubilaris een draagmedaille dier onderscheiding, aan geboden door mevr. Amsing, den gedeco reerde op de borst spelde. Biji monde van den heer M. G, Meer man, werd dhr Singerling geluk ge- wenscht namens het personeel, dat hem een ruststoel aanbood. Wissenkerke. Loop der bevolking over Mei. Ingekomen: P. C. Kramer uit Krab- bendijke; M. G. J. Bosma en gezin uit Breskens; Elizabeth de Smit uit Kats; Corn, de Smit uit Kats; C. F. Hinneraa uit Oostburg; Ca. de Witte uit Driewegen; Pa. Flipse uit Kats. Vertrokken: Pa. Vos naar Den Haag, Laan van Meerdervoort 325; Ma. Kor- stanje naar St. Laurens; I. C. Flipse naar St. Laurens; G. J. Fortuin naar Bergen op Zoom, Stationsweg 468; L. de Regt, naar Amsterdam, Crommelindestr. 39 III; P. Korsuize en gezin naar Goes, St. Ja- cobstr. 28; Willem Schrier naar Colijns- plaat, voorstr. A 128; Jeannette Anthonia Swenne naar Utrecht, Amsterd. str.weg 70 bis; Johanna Kramer naar Kortgene, Molenweg 46. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Marrum, H. W. Ca- zemier te Gieter- en Bonnerveen. Geref. Kerken. Aangenomen naar Niezijl, S. G. Bloem, cand. te Groningen. Oostkapelle. Cand. M. J. van Dijken van Groningen hoopt Zondag 8 Juli zijn in trede te doen bij de Geref. Kerk alhier, na bevestigd te zijn door Ds L. Oranje van Groningen. Ds A. B. te Winkel. Ds A. B. te Winkel, predikant bij de Haagsche Hervormde Gemeente en vele jaren ach tereen vice-president van de Algemeene Synode, zal dit jaar in de Synode geen zitting hebben. Hierover schrijft ds J. Hoekstra te Ternaard in het „Hervormd Zondagsblad" het volgende: „....Dit uitvallen van ds Te Winkel had o.i. voorkomen moeten worden. Het Prov. Kerkbestuur van Zuid-Holland had dit in zijn macht. Men heeft dat niet ge daanWij betreuren dat om meer dan één reden. Hij was een synodelid met kennis van zaken.En bovendien was hij een man van invloed, die vanwege zijn breeden blik op het g'ehcele terrein der kerk veel waardeering vond. Wel zeer wonderlijk is, dat men nu op de a.s. Sy node over het groote stadsprobleem moet handelen, zonder dat er ook maar één predikant van de grootste steden zitting heeft." Geslaagd te Oostburg voor eindexa men Rijkskweekschool de dames M. de Pau en Anna van Prooije beiden te Oost burg, J. de Meijer te Breskens en M. Dek ker te Retranchement (twee afgewezen). Machinistenexamen. Ge slaagd te Vlissingen voor het voorloopig diploma machinist aan boord van motor schepen J. G. Mannaart, J. Roel se, S. W. M. Roest, J. H. van der Runstra en J. H. Gooyen, allen te Vlissingen, en J. Versluys te Kruiningen. Voor machinist aan boord van stoomschepen G. N. Wey- den te Vlissingen en A. J. J. van Deute- kom te Middelburg. Acte examens L. O. Aan de Rijkskweekschool te Middelburg slaag den Dinsdag de dames S. J. van Baal te Wemeldinge, A. N. A. Bakker en E. Dek ker te Vlissingen, M. van Belois te Goes en A. G. Buijn te Koudekerke. Eén candi date is afgewezen. KAMPEEREN! Maandagmorgen! Gisteravond gaf de stormwaarschuwingsdienst al rond: Weest op uw hoedel En vanmorgen blaast er een ordentelijke storm. .Dat ziet er alvast slecht uit, want de jongens zullen moeten fietsen van Vlissingen, Middelburg en van dichterbij, naar Seppe, om het kamp van de Centrale voor werkloozenzorg, Prov. comm. Noord-Brabant, Limburg en Zee land te betrekken. De lucht is dicht, het is guur. En alvast reken je op achterblijvers, subsidiair: weg blijvers. Onderwijl is de commandant en zijn staf aan bet werk getogen. Dichtbij het rust huis „De Wildert" begint de kok een veld- batterij op te stellen, die rookt, alsof er een regiment moet worden ondersteund. Op de heide probeeren een stuk of wat menschen een groote tent omhoog te zeu len. Eindelijk staat bet middenstuk, als een galg, en naargeestig klappert het zeil doek om de spillebeenen vein het tentge raamte. Maar weldra staan de piketten uit, en spannen de touwen wijd uit, en zoowaar, iets van de naargeestigheid deinst terug. Kleine tenten komen overeind, stroo- zakken en dekens komen uit groote balen van het centraal magazijn van Woerden, en je krijgt zelfs een gevoel van warmte. Zoo groeit de kolonie. Tafels en stoelen, en allerlei kamp-onmisbaarheden blijken op bet juiste moment present. Tegen een uur of vier zijn we gereed voor de recep tie. En zoowaar, met een vertraging van slechts 15 minuten komt de Zeeuwsche karavaan het kampeerterrein opgereden. Kranig, kerels, laat je niet kennen met dit weerl En nog een uur, dan hebben ze hun slaapzakken gevuld, de koffers uitgepakt, hangen de jassen aan de kapstokken, en zijn ze niet vreemd meer op „De Wildert", ja, zelfs vindt een pittige erwtensoep den weg naar de hongerige magen. De commandant blijkt een geschikte vent, al gaan ze niet met hem leuren. De luitenant van piket is je dat. De cheffies, elk naar hun aard, maken relaties met hun huisgenooten. En altijd present, tus- schen allemaal onmiddellijk onderkenbaar aan zijn fiere houding.enfin, Middel burg kent hem!de man, die tot taak heeft de eindjes aan elkaar te knoopen. Wat 'n vrij lastig geval zal blijken te zijn. Vanmorgen zonl Zonll En een lucht,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2