1W vervolgd.) Crisis-Publicatiën Rechtszaken Teleqrammen. Financieels Berichten. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Burgerlijke Stand. interes- irdachten ven-Stra- Toen het >leef de dood. londijke idden Za- elangstel- der ach- directeur werden itter, den ekte ver- ïitgereikt, is waarn. oezicht. iplomeer- 3ucc6s en den heer irwijs. Op ij een be- bij vrien- p toepas- ractijk en van Dijk en tot het ihr Ir G. Ie bij de aan en i 10 jaar ind werd. het o.m. 3 zijn uit- uwweten- laanderen doet goed en groote Als Re- pr. voorts >aken, een a te rich- mstandig- :te hij op, landbouw ijke steun n verlan- b e d r ij f arbeider, van dien eun wordt ling der lts brengt Hitkennen rband met op de be ing der rking te olekosten, joede kan xinder uit at worden als zijn »f I nlijk geen bezig zijn >pij in te verande- oltrekken, aeteekenis chtte ver- het per- aandenken larna een Jtaan der i hem in kan hij oor deze >1 in een 3 spr. tot :m desge- alsmede dienst. voorts tot commissie n met wie oudt. Hij aneer het de prak- n nauw akelijk is. net dank- Centraal waar hij if. Helaas hooi voor *- nog het vernomen ik heusch aatje ma- moei er u ïg ophou- hand ge- het prive- te komen ntusschen i en hield onhandig i reohter- al in een was er al s door het hij steeds voor dat prak hem arfvó-kan- e deur in r vandaag ie kwestie jn familie it de ware »b met de ïu heb ik 3 zeggen". rapport-Welter In herinnering, dat de landbouwdagscholen om hals had willen brengen, wat gelukkig niet is geschied. Tegenover de ambachtsschool maken wij al een zeer bescheiden figuur, niet tegenstaande de economische beteekenis van den landbouw voor W. Z. Vlaande ren primair is. Intusschen was de rassentuin reeds wegbezuinigd, doch deze is weer herre zen, dank zij een ongevraagden steun van de kring Oostburg der Z. L. M. Alsnog werd gewezen op de wensche- lijkheid van een centraal proefveld voor deze streek en op het bezit van een prac- tische leerkracht voor werktuigkunde met het oog op de steeds verder gaande me chanisatie van het landbouwbedrijf. Spr. noemde de landbouw-werktuigkunde de zwakke zijde van 't Nederlandsche land bouwonderwijs in het algemeen. Bevorderd werden Van de eerste naar de tweede klasseA. I. Becu te Groede; R, G. de Bruyckere te Aardenburg; J. A. den Hamer, A. A. de Hulster, P. de Hul ster en A. Ramondt en J. H. Vermue te Schoondijke; A, O. J. Haverbeke en A. J. van Hoeve te Biervliet; P. de Hullu en J. P. Vercouteren te Retranchement; J. Cools te Cadzand; A. J. Leenhouts, C. Quaak en B. A. v. d. Slikke te IJzendijke; D. P. Luteijn en P. G. Verhage te Nieuw- vliet; E. J. de Milliano te Waterland- kerkje; Pr. J. de Milliano te Oostburg; G. L. Pladdet en M. J. Quaak te Zuid- zande. Van de tweede naar de derde klasse G. Boecke te Hoofdplaat; A. J. Bliek en A. Haverbeke te Biervliet; P. van Gruy- ningen, W. Quaak en G. Knibbe te Zuid- zande; J. Dus, J. Dhont, A. Salomé en A. de Hullu te Groede; A. de Feyter te Waterlandkerkje; J. Haak, E. de Smet en M. E. Bonte te St. Kruis; I. Haartsen en A. Termote te IJzendijke; J. Moggré te Schoondijke en J. Scheele te Eede. Van de derde naar de vierde klasse Z. Gornelis te Nieuwvliet, J. de Hullu te Retranchement; J. Provoost en J. Ha verbeke te IJzendijke; P. Quaak en A. D. Risseeuw te Zuidzande; J. P. Risseeuw en J. P. van D'ijke te Groede en R. J. Scheele te Sluis. Het einddiploma werd verworven door G. Aernaudts en R. Aernaudts te Sluis; Aug. Dellaert, G. D'ellaert en W. Quaak te IJzendijke; J. J. de Feijter en H. J. Ver mue te Schoondijke. De volgorde van de namen houdt geen rangorde in. Toegelaten tot de 1ste klasse zijn A. v. d. Ree, I. J. Haartsen, J. Ramondt, J. Moggré en S. de Feijter, te Schoondijke: A. F. Rosendaal te Nieuwvliet; P. I. Dirkx en H. H. Vercraeye te Aarden burg, Z. Dhont te Groede; A. Haak, St. Bonte, G. van Hal en Ach. G. v. d. Vijver te St. Kruis; A. J. de Milliano te Water landkerkje; A. Manneke en J. Flikweert te Breskens; J. Dekker te Retranchement; G. de Milliano, M. Raes en J. A. Scheele te IJzendijke; en O. F, Plasschaert te Oostburg. Hel verplichte veilen van groenten en fruit. Thans heeft het centraal bureau van de veilingen in Nederland de nadere re geling bekend gemaakt omtrent het ver handelen van groenten en fruitproducten, waarop de regeering heeft bepaald, dat de wijze van afzet van alle tuinbouwproduc- De G e w e s t e 1 ij1 k e Ru n d v e e- centrale Zjeeland maakt belang hebbenden nogmaals attent op het vol gende: Zooals dezer dagen in de landbouwbla den is gepubliceerd vallen onder de teelt- regeling: a. alle stierkalveren die een gewicht hebben tusschen 60 en 200 K.U.; b. alle vaarskalveren die op of na 1 Juli een gewicht zullen hebben tusschen 100 en 170 K.G. Indien men een toewijzingskaart heeft van een bepaald aantal kalveren, dan is hiermede de zaak nog lang niet in orde. Men moet namelijk de kalveren, die men volgens die toewijzingskaart mag houden, laten schetsen. De aanvraag om het kalf te komen schetsen, moet gebeuren bij den districtssecretaris. Men schrijve dus naar een der onder staande adressen: P. HANSE, Eikerzee. G. D. AMPT, Oud-Vossemeer. P. BRASSER, Kleverskerke F 8. E. ROUW, 'sH. H.kinderendijk, Goes P. A. LINDENBERGH, Wemeldinge. A. VAN LOENHOUT, Ovezande. A. J. PROVOOST-RISSEEUW, Nieuw vliet. P. A. BUYZE, Walstraat 9, Oostburg. J. A. LEENHOUTS, Schoondijke M 88. J. K. DE PUTTER, Langedreef, Axel. B. HESTERS, St. Jansteen, Heikant. P. DE KOGK, Kloosterzande. JOH. ECKHARDT, Kats. In tegenstelling met het elders gepu bliceerde wordt in Zeeland het bedrag van f0.75 per kalf in ontvangst genomen door den oontroleur-merker (schetser) die na opgave bij een der bovenstaande adressen het kalf komt schetsen. Het identiteitsbewijs, dat U volgens de voorschriften bij elk kalf behoort te heb ben, wordt dan eenigen tijd later aan U toegezonden. Tijdelijk zal men nog één kalf meer mo gen aanhouden zonder identiteitsbewijs. Bovendien kan men extra mestvergun- ning verkrijgen voor zoetemelkskalveren. Voor verdere inlichtingen zij verwezen naar de meer uitvoerige publicaties in de landbouwbladen. ten zal zijn: het veilen op door de Neder landsche Groenten- en Fruitcentrale er kende veilingen van groenten, fruit en aardappelen. Door deze beschikking van den minis ter is derhalve voor alle kweekers van groenten en fruit het veilen van de door hen voor den handel geproduceerde arti kelen verplichtend gesteld. De beschikking van den minister ver leent op deze verplichting tot veilen de volgende uitzondering: 1. voor het verhandelen in een ge zamenlijke hoeveelheid van ten hoogste 10 K.G. netto. 2. voor tuinders die: a. in het jaar 1933 een vaste stand plaats aan een of meer markten hebben gehad; b. ter nakoming van een overeenkomst hun producten leveren aan een conser- venfabriek; c. naast hun tuinbouwbedrijf een groen en- en fruitwinkel drijven of de produc ten uit hun eigen bedrijf door middel van straathandel plegen te verkoopen; d. het telen van fruit niet als hoofdbe drijf uitoefenen, doch van de oogst van hun fruitboomen geringe hoeveelheden plegen te verkoopen. Aan de vier groepen tuinders genoemd onder 2 kan van het verplicht veilen hun ner producten ontheffing worden ver leend, indien de betreffende tuinder: a. door de Nederlandsche Groenten en Fruitcentrale is erkend; b. zijn bedrijf overeenkomstig de voor schriften heeft doen registreeren en de bepalingen der teeltregeling heeft nage leefd; c. een administratie bijhoudt ten genoe gen van de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale; d. zich tegenover de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale verbindt slechts bij een door deze stichting erkende veiling of grossier de meerdere voor zijn handel benoodigde producten te zullen bij- koopen. Ter nadere uitwerking van bovenbe doelde beschikking van den minister van economische zaken d.d. 18 April j.l. heeft de regeeringscommissaris voor den tuin bouw thans het volgende bepaald: 1. Onder veilen wordt verstaan het ver koopen op een door de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale erkende vei ling, ongeacht de gevolgde wijze van vei len. 2. Iedere kweeker van voor den handel bestemd fruit, die niet op de hierboven aangegeven wijze ontheffing van het ver plicht veilen heeft verkregen, is verplicht voor 15 Juni a.s. de veiling aan te wijzen, waar hij zijn fruit zal veilen; hij zal daar toe voor genoemden datum een schrifte lijke en door hem geteekende verklaring bij' deze veiling moeten inleveren. 3. Het veilen op meerdere veilingen is slechts toegestaan, indien de betrokken veilingsbesturen zich daarmede uitdruk kelijk accoord verklaren en voor zoover de Nederlandsche Groenten en Fruitcentrale daarna machtiging heeft verleend. Deze machtiging zal slechts worden gegeven indien voldoende waarborgen tegen ont duiking der regeling zijn verstrekt. 4. Het verpachten van boomgaarden, dus de z.g. verkoop van fruit op het hout, wordt ten deze niet als verkoop door den kweeker aangemerkt; dit verpachten zal derhalve op de tot nu toe gevolgde wijze kunnen plaats hebben. De kooper van fruit op het hout, dus de z.g. pachter, treedt in de plaats van den verkooper, en is gehouden aan alle voorschriften, welke ter zake van het verplicht veilen gelden ten opzichte van den kweeker van fruit. 5. De verkoop van kleine hoeveelheden druiven en ander fruit in zoogenaamde druiven-eetgelegenheden en van kleine hoeveelheden kersen en pruimen in den boomgaard zelf is vrij, evenals het ver zenden van postpakketten mits hiervan een eenvoudige administratie wordt bijge houden. 6. Het opslaan van fruit rechtstreeks door den kweeker of door den pachter in koelhuizen of bewaarplaatsen is toege staan, onder voorwaarde, dat aan de door den kweeker (pachter) aangewezen vei ling opgave wordt verstrekt van de opge slagen hoeveelheden en soorten. 7. Het veilen van fruit op monster en het z.g. administratief veilen is toege staan doch de betrokken veiling is ver plicht controle uit te oefenen op het ge wicht der verkochte partij en op de over eenstemming met het monster. 8. Omtrent de heffing der omzetbelas ting op fruit worden op dit oogenblik nog besprekingen gevoerd met het ministerie van financiën. Zoo spoedig mogelijk zul len ook hieromtrent nadere instructies worden gegeven. De voorschriften inzake het verplicht veilen zijn gegeven krachtens de Land- bouw-crisiswet 1933. Overtreding dezer voorschriften valt onder de in deze wet genomen strafmaatregelen, namelijk uit sluiting van iederen regeeringssteun, hechtenis van ten hoogste een jaar en geldboete van ten hoogste f 10.000. De afneming van niet-gemerkte biggen. Gelijk bekend is, heeft de Nederlandsche Varkenscentrale met ingang van 21 Mei j.l. de mogelijkheid opengesteld voor leden der Geweestelijke Varkenscentrales, welke geen biggen meer mogen laten merken, hun ongemerkte biggen aan de Nederland sche Varkenscentrale te leveren tegen een prijs van f 1.50 per stuk. Daartoe moet bij levering worden over gelegd een verklaring van de plaatselijke commissie, waaruit blijkt, dat de aanbie der inderdaad geen biggen meer kan laten merken. De aandacht wordt erop gevestigd, dat deze maatregel van tijdelijken aard is. Hen sal er dus niet op kannen rekenen, dat de Nederlandsche Varkenecentrale on beperkt door zal gaan met het afnemen van deze ongemerkte biggen. Voordat men zeugen laat dekken is het dus van belang, dat men er zich van over tuigt, dat men te zijner tijd voldoende big- genmerken ter beschikking zal hebben. HOE MEN DE KIEZERS (NIET) VOORLICHT. „De (Staatk. Geref.) Banier" schrijft Zaterdag 2 Juni '34, een hoofdartikel over de „Indrceve houding van Dr Colijn in verband met de wijziging der Winkel sluitingswet". Het gaat daarbij over de verdediging door den Minister van het artikel, dat beoogde aan orthodoxe Jood- sche winkeliers, die hun zaken op Zater dag gesloten houden, te vergunnen op Zondag twee uren langer te verkoopen, n.l. tot 4 in plaats van tot 2 uur n.m. „De Banier" voert als de klap op de vuurpijl harer beschouwingen daarbij een stuk aan uit 't Roomsche blad „De Tijd", dat in dit geval blijkbaar de redactie van het staatkundig gereformeerde blad in 't gevlij komt. We zouden kunnen opmerken, dat de Roomsche actie in Nederland dus de oud gereformeerden nog wel eens in 't zadel kan helpen. Toch is zeer opmerkenswaardig het feit, dat, hoewel de heeren Zandt en Van Dis beiden in de Kamer waren, het voor stel 2)onder hoofdelijke stem ming werd aangenomen. „De Banier" slooft zich dus wel uit, om zijn lezers duidelijk te doen zien, „hoe zwak Dr Colijn staat", wijl „in dit ont werp toch even goed de Zondag werd aangetast", maar dat de staatkundig ge reformeerde heeren niet eens de moeite namen over de aantasting van den Zon dag stemming te vragen, ten einde daar bij1 het uiterste te doen om er zich tegen te verzetten; daarover licht het blad zijn le zers niet voor. R. A. d. 0. Hooper beroep. Door B. K., 40 jaar, tuinder te Souburg, is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter, waarbij hij wegens overtreding van het Crisis-Aardappelbe- sluit is veroordeeld tot f 25 of 10 d. h„ met verbeurdverklaring van de inbeslag- genomen aardappelen en de zak. Het thuis- karnen straf baar. De Hooge Raad heeft arrest ge wezen inzake het beroep van den Officier van Justitie te 's-Gravenhage tegen een vonnis van de rechtbank aldaar, waarbij met vernietiging van een vonnis van den kantonrechter te Alfen aan den Rijn, een melkboer te Wou'brugge is ontslagen van rechtsvervolging ter zake, dat hij te Wou- brugge in zijn woning een inrichting tot het bereiden van boter heeft gehad zon der te zijn ingeschreven bij de Crisis-Zui- velcentrale. De rechtbank heeft overwogen dat art. Ibis van het Nieuw Grisis-zuivel- besluit 1932 verbindende kracht mist, om dat het de grenzen van de Grisis-zuivelwet waarop het steunt, overschrijdt. De Hooge Raad heeft thans in cassa tie overwogen, dat, al moge de Grisis-zui velwet de verdeeling van de daarin ge>- noemde producten, waaronder boter, re gelen, en niet de voortbrenging daarvan, niettemin het hebben van een karn als regel zal leiden tot het verkoopen en af leveren, derhalve tot het verdeelen daar van. Op dezen grond werd het vonnis ver nietigd, het bewezen verklaarde strafbaar gesteld en de gerequireerde veroordeeld tot f 3 boete subs. 1 dag hechtenis. Debezem. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van dr G. A. A. H., rijksleider van de N.S.D.A.P., die door de rechtbank te 's Gravenhage is veroordeeld tot f 5 boete, wegens het heb ben van een stalbezem boven het trottoir voor het partijgebouw te 's Gravenhage zonder dat daarvoor vergunning was ver leend. Vroege aardappelen. DEN HAAG. Voor de vroege aardappe len is o.m. bepaald: het rooien en vervoe ren van vroege aardappelen door den ver bouwer is slechts toegestaan aan hem, die in het bezit is van een rooi- en aanvoer- vergunning, welke vergunningen worden verstrekt door de veilingen, waaronder de bedrijven der verbouwers geregistreerd zijn. Alle vroege aardappelen moeten wor den geveild. Tot nader order mogen de volgende soorten niet worden gerooid en ter veiling aangevoerd: Eigenheimers en Bintjes1. Deze regelingen gelden slechts tot 1 Augustus 1934 en uitsluitend voor vroege aardappelen welker voorziening niet onder de werkingssfeer van de aardappelcen trale, maar onder die van de groenten- en fruitcentrale valt. HEERENVEEN. Hedenmorgen is de 30-jarige J. Mink uit Leeuwarden, met zijn motorrijwiel nabij Lemmer met de stoomtram in botsing gekomen, 't Slacht offer, dat afschuwelijk verminkt werd, was op slag dood. De ambtenaarssalarissen. Verhaal pensioenpremie. DEN HAAG. De Minister van Binnen- landsche Zaken heeft aan de gemeentebe sturen een circulaire gericht als gevolg van zijn bij de behandeling van het wets ontwerp tot het imperatief stellen van het pensioenverhaal gedane toezegging, dat zoodra dit ontwerp wet zou zijn gewor den, een circulaire zou uitgaan om de ge meentebesturen kennis te geven van de wenschelijkheid om salarissen die toch reeds aan den lagen kant zijn, te verhoo- gen. De minister geeft in overweging om, in- dien de salarissen reeds zóó laag zijn, dat zij1 niet kunnen worden verminderd, dit met 1 Juli te herzien, indier voege, dat de dezer dagen ingaande aftrek van pen sioensbijdragen worde gecompenseerd door een salarisverhooging, want, zoo verklaart hij, het verhoogen en het im peratief stellen van het pensioenverhaal heeft geenszins de bedoeling de salarissen te treffen, doch beoogt alleen het verkrij gen van uniformiteit in het verhaal van pensioenbijdragen. Dit doet echter in geen enkel opzicht af aan wat van regeeringswege reeds is mee gedeeld omtrent de noodzakelijkheid van verlaging van salarisnormen in gemeente regeling. Toepassing van wat in de nu uitgegane circulaire wordt uiteengezet zal slechts dienen te geschieden in die geval len waarin bepaaldelijk sprake zou zijn van een exces. Nationale demonstradia „Nederland Vooruit" gaat niet door ARNHEM. De initiatiefnemers van de nationale demonstratie „Nederland Voor uit" in 1935 op het landgoed Zijpendaal te Arnhem, Mr S. J. R. de Monchy, burge meester van Arnhem en Mr J. Huges, dee- len mede, dat aangezien de pogingen om een tweede garantiefonds bij het Neder lands bedrijfsleven te plaatsen ofschoon in vele richtingen beproefd, geen succes hebben gehad en tijd voor verder onder zoek ontbreekt, door hen is besloten van nadere pogingen af te zien. De Regeering zoowel als B. en W. van Arnhem zijn hiermee in kennis gesteld. Verkeersstremming te Vianen. DEN HAAG. De K. N. A. G. bericht, dat wegens het uitvoeren van herstellingen aan de brug over de Wilhelminasluis te Vianen het verkeer over deze brug ge stremd zal zijn van 11 tot en met 30 Juni aanstaande. Het verkeer te land zal kunnen plaats hebben over de nabijgelegen Hagemweg- brug. Door bedoelde stremming zal de scheepvaart geen 'belemmering ondervin den. DEN HAAG. Op de rol van de Haag- sehe Rechtbank kwam vandaag voor de zaak van de N. V. Willis te Amsterdam, contra de rechtspersoon Nederlandsch- Indië, waarin deze N. V. vordert uitbeta ling der coupons van de Indische ponden- leening 1923 in goud, althans naar den wisselkoers van omstreeks f 12, in plaats van in de waarde van het gedeprecieerde pond sterling. De Rechtbank 'bepaalde, dat in deze zaak zal gepleit worden op den 29sten November om half 12 voor de vierde Ka- mer. ZUTFEN. Gisteravond heeft de heer Roelofsen uit Rotterdam in een druk be zochte, openbare vergadering gesproken over de crisismaatregelen. Na afloop van de vergadering heeft de Commissaris van Politie proces-verbaal tegen hem opge maakt naar aanleiding vein het door hem gezegde, dat: „zoolang wij een Minister van Economische Zaken hebben, die met den heer v. d. Bergh van de Unielever zijn vacantia te Nice doorbrengt, waar deze de inzet voor de roulette betaalt en de Minis ter de winst opstrijkt, er geen verandering in den toestand zal komen". Ontploffing In een fabriek. ZAANDAM. Hedenmorgen werd de brandweer alhier gealarmeerd voor een feilen brand in de houtmeelfabriek „De Han" aan den Kalveringdijk te Zaandam. De bewoners van de buurtschap „Het Kalf" en ook verder in den omtrek wer den opgeschrikt door een hevigen knal. Het bleek dat in de fabriek een ontplof fing had plaats gehad. Er bevonden zich drie personen in de fabriek toen de ont ploffing geschiedde. Twee mannen werden tegen den grond geslagen terwijl hun kleeren in brand vlo gen. Zij snelden onmiddellijk naar buiten en sprongen in een sloot. Hun verwon dingen waren echter van dien aard dat overbrenging naar het ziekenhuis nood zakelijk bleek. Het terrein was voor de brandweer moeilijk te bereiken en de spuiten moesten met schuiten ter plaatse worden gebracht. Het gebouw is geheel afgebrand. PEKING. Volgens een bericht uit Tans- jarsjan is in een mijn een explosie ont staan, waardoor de mijn in brand ge raakte. 75 mijnwerkers zijn hierbij om het leven gekomen. Aanrijding. HIERDEN. Vanochtend wilde de land bouwer B. P., die naast een tweewielige met hout beladen boerenkar liep, waar voor een paard gespannen was, van den Rijksstraatweg de weg naar zijn woning inslaan, doch hij verzuimde daarbij een verkeersteeken te geven. Het gevolg was dat het span van achteren werd aange reden door een groote vrachtauto. Het paard sloeg daarbij op hol en de land bouwer raakte bekneld tusschen de wagen en de auto, om vervolgens door zijn eigen kar te worden overreden. Het slachtoffer bleek een hersenschudding te hebben op- geloopen en beide beenen gebroken. Zijn toestand is zeer ernstig. Reorganisatie van de Engelsche regeering LONDEN. De premier zal overgaan tot reoonstructie der regeering tijdens het re ces van het parlement. In parlementaire kringen bestaat er geen twijfel over de noodzakelijkheid van een dergelijke reorganisatie en de ge- wenschtheid van het brengen van nieuw bloed in de huidige regeering. De reorganisatie zal voltooid zijn vóór de bijeenkomst van het parlement in den herfst. Het staat echter vast, dat Mac Donald niet voornemens is af te treden. Straatgevechten. PARIJS. Tijdens een vergadering in Roubaix, waar de rechtsche afgevaardigde het woord zou voeren over den binnenland- schen politieken toestand, is het gister avond tot ernstige botsingen gekomen. In de omliggende straten waren gerui- men tijd voor het openen van de vergade ring anti-fascisten tezamen gekomen, welke trachtten de bezoekers tegen te houden, met het gevolg, dat botsingen ontstonden. De politie moest worden ver sterkt er ontstonden hevige straatgevech ten. Op verschillende plaatsen in de stad werden barricades opgericht, welke door de mobile garde werden bestormd. Eerst tegen 8 uur was de rust eenigszins her steld. Na het einde van de vergadering moest de politie nogmaals optreden. Ruim 100 personen werden gewond. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Hand. Mij 44 44^ Philips Gloeil. G. B. 199 196 X Unilever 71 69 Anaconda Copper 8)4 85/s Bethlehem Steel 187/s 193/« U. S. Steel Corp. 23"/» 237a Kon. Petroleum 15014 149 Shell Union 5Va 51/» A'dam Rubber 106 104 Ned. Sch. Unie 35 34 D'eli Maatschappij 124)4 125 Hand. Vereen. A'dain 17114 168 4 pet. Indië 1934 99'/» 99'/» 4)4 pet. N.-Indië '26 997/a 100 4 pet. Nederland 1934 101Va 101)4 A. K. U. 38 37 Onder leiding van Philipslampen, die weder onder aanbod hadden te lijden, re ageerden onder beurstijd alle afdeelingen. Eerst laatbeurs kwam tegen verlaagde koersen eenige vraag. De valuta's waren allen lager. Wisselkoersen. Amsterdam, 5 Juni. 2.30 uur. Londen 7.447.45. Berlijn 57.18—57.22. Brussel 34.4834.52. Parijs 9.72—9.74)4. New-York 1.471.48)4. Middelburg. Hedenmiddag heeft de di recteur der Gemeentebedrijven aanbesteed ten behoeve van de Duinwaterleiding aan de Oranjezon: a. het bouwen van een pompgebouw (in houd ongeveer 650 kub. M.; b. het bouwen van een transformatorhuisje (inhoud on geveer 30 kub. M.)c. het leggen van riool leidingen met bijkomende werken. In massa ingeschreven door: A. de Bruyne J. M. v. Riet te Goes f 17980; J. M. J. Schrijver en Zn., Goes f 17.800, M. Goedemondt te Goes f 17.485, M. Va der te Vlissingen f 17.265; I. Lagasse en Zn., te Koudekerke f 17.000; M. Walra ven te Middelburg f 16.900; A. M. Kuy- per te Middelburg f 16.450; P. J. de Buck te Middelburg f 16.175, L. F. Groosman te Middelburg f 15.970, G. Hollema te Mid delburg f 15.760, J. Wisse te Axel f 14.930; A. de Keuning te N. en St. Joos- land f 14.915, J. P. Deurloo te Tholen f 14.900; N.V. Visser en Smit, Papendrecht f 14850; P. F. Voet, Kloosterzande f 14800; K. J. van Loo, te Middelburg, f 14685; G. H. Wisse, Zaamslag f 14586; F. Hollebrands te M'burg f 14600; De Rijk en Minderhoud, M'burg f 14190. GOES. Huw.-afk.: Willem Bareman, 30 jr. jm. en Adriana Francina de Leeuw, 28 jr jd. te Kloetinge; Marinus Johannes Hubertus van Nispen, 20 jr jm. en Wil- helmina Theodora Willems, 28 jr. jd. te Breda. Geboren: Gillina Catharina, dv. Johan nes: Bal en Martina Kosten. Van 28 Mei tot 2 Juni. WEMELDINGE. OndertrouwdJan Verlrugge, 60 jr, wedn. en Jacoba Krom- been, 62 jr, wed. GeborenGerrit Johannes, z. v. Hen drik Schot en van Leuntje Adriana Leen- dertse; Adriaan Dingenis, z. v. Tobias de Mul, en van Maria Jacoba Meyaard. Van 16—31 Mei. KOUDEKERKE. Getrouwd: G. van der Matten, 23 j. jm. en A. Wijkhuijs, 21 j. jd. Over de maand Mei 1934. KAPELLE. Gehuwd: Adriaan Helm- strijd 39 j. te Kruiningen en Helena Fer- dinandusse, 40 j.; Marinus Thobias de Putter 24 j. te Hoedekenskerke en Pieter- nella v. d. Linde, 28 j.; Jan de Witte 27 j. te Kruiningen en Tannetje Sonke 22 j.; Adriaan op 't Hof 25 j. en Cornelia Ze- gers 25 j. Bevallen: E. de Waard geb. Burger, z.; M. Lavooy geb. Veerhoek d. Overleden: Geeraard de Waard 88 J. wednr. v. Cornelia van Koeveringe; Pie- ternella Kallemijn 85 j. wed. van Jacobus Anthonisn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3