Violet Vaughan Kerknieuws. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw king werd gehouden over de te Domburg te houden gewestelijken landdag. Onge veer tachtig leden meldden zich reeds voor deelname aan. Blijkens een adv. in dit nummer is er alsnog gelegenheid zich voor den gemeenschappelijken tocht naar Domburg op te geven. Schort. Loop der bevolking over de maand Mei 1034. Ingekomen: La Da Polderman, huis houdster, uit Ierseke; Aa Ma Kole, zon der beroep, uit Goes; Alph. van Heese, landb. knecht, uit Hontenisse; Joh. Nieu- v> enhuijse en echtg., landbouwer, resp. uit Kruiningen en Ierseke. Vertrokken: Ja Neeltje de Jonge, echtg. van W. Bom, naar Ierseke; Frans Wisse en gezin, landarbeider, n. Kapelle; Adri- aan G. Wisse, landb. knecht, n. Ierseke. Borsselen. Maandagavond vergaderde voor de eerste maal de zwemvereeniging. De vereeniging draagt den naam „Schelp- hoek". Het bestuur werd als volgt samenge steld: dhr Warren, voorzitter; Mej. Everse secretaresse;, dhr J. de Kok, penningm.; dhr J. v. d. Velde en Mej. M. v. Liere Cd., commissarissen. Aanvankelijk hebben zich 47 leden op gegeven. Een net kleedlokaal is in de onmiddel lijke nabijheid der zwemplaats geplaatst voor gratis gebruik der leden. Niet-leden en vacantiegasten betalen een vergoeding. Als sleutelbewaarder werd aangesteld dhr J. Wagenaar. Arftemulden. Loc;, der bevolking over de maand Mei 1934. Ingekomen uit: Goes, P. Dekker en ge zin, G 17; 's-Heer Arendskerke, Ne Hoo- gerland, E 33; Middelburg, P. Verhage, G. 20; Middelburg, G. J. Hoek en gezin, 24; Vrouwepolder, P. Brasser en gezin, F 8; 's-Heer Arendskerke, Francina Lan ger, G 13. Ve.'trekken naar; Medemblik, Meerlaan 23, R. F. N. Weber en D. W. OUo; Mid delburg, Bogardstraat D 39 boven, G. Hoogerheide en gezin; Oostkapelle, Jaco- mina Coppoolse; Middelburg, Oud Arne- muidsch voetpad T 106. Glasina de Rid der; Dordrecht, Oudelandstraat 7 rood, J. de Ridder; Vlissingen, Prinsenstraat 42, Glasina Dingeroanse; Wolf aartsdijk A 169, Pe Me Wissekerke. Veere. Zooals wij reeds meldden, zal de Minister van Onderwijs. Kunsten en We tenschappen morgen Veere bezoeken. Di rect na aankomst van den trein, die te 10.42 uur te Middelburg arriveert, wordt naar Veere gereden. Daar worden zoowel de kerk als het bijna gereed zijnde stad huis 'bezichtigd en zal een bespreking met het Dagel. Bestuur plaats hebben. De Minister zal vergezeld zijn van de heeren Dr Kalff en Ir van Heeswijk, ter wijl waarschijnlijk ook de Secretaris-Ge neraal mede komt. Zaterdagavond wilde de kok van de sleepboot de Enevant de kachel aanmaken. Hij wist niet, dat de kachel nog warm was en. goot er wat petroleum in, met het ge volg, dat een ontploffing plaats had, waar door hij in brand geraakte. Door den knal kwamen zijn kameraden toeloopen en ver leenden hem hulp. Zij wierpen hem in het water. Met vele brandwonden is hij des avonds nog per particuliere auto naar zijn woonplaats (Sliedrecht) vervoerd. Westkapelle. Loop der bevolking over de maand Mei 1934. Ingekomen: Jan Francke, boerenkn., v. Meliskerke; Leuntje Flipse, dienstbode, van Aagtekerke; Hendrika Helena Trim- pe, onderwijzeres, van Goes; Cornelis Job- se, boerenkn., van Oostkapelle. Vertrokken: Adriana Hengst, dienstbo de, naar Zoutelande; Krijn Francke, boe renknecht, naar Biggekerke; Leuntje Hui- bregtse, dienstbode, naar Vlissingen; Cor nells Jobse, boerenknecht, naar Gapinge; Adriana Huibregtse, dienstbode, n. Zoute lande. Domburg. Loop der bevolking. Ingekomen: N. Maljers van Middelburg, Rouaansche kade G 135; J. Dekker, van Aagtekerke 48; La Sturm, van Middelburg Seisweg R 130; J. Koppejan, van Melis kerke B 66; J. W. Vergers, van Oostka pelle B 157. Vertrokken: T. Wisse naar Biggekerke B 115; L. Provoost naar Aagtekerke. Serooskerke (W.) Maandagmiddag ver gaderde de Gemeenteraad. Afwezig we gens ziekte weth. Goedbloed. Bij de inge- FEUILLETON door E. J. WORBOISE. 80). o— „O, wat William Warneford betreft, hem heb ik geen oogenblik meer voor schuldig gehouden, sinds dat bankbiljet in den kruidenierswinkel gevonden werd. Hij kon het daar niet gegeven hebben en alle3 bij elkaar genomen scheen zijn schuld even onmogelijk als eerst waar schijnlijk." „En te denken, dat ik hem beleedigd heb", riep meneer Felix klagelijk uit, hem heb opgesloten als een gewonen dief en hem heb laten fouilleeren. En iemand die van betere afkomst is en het waar schijnlijk verder zal brengen dan ik!" „Ja mijnheer, dit is dezelfde kamer, waarin ik hem in mijn stommiteit op sloot, waar ik hem zonder eten liet, tot hij bezwijmde waar ongetwijfeld de grond slagen werden gelegd voor de, hem bijna noodlottig geworden ziekte. En als Bar ker er niet was geweest, zou ik hem voor bet gerecht hebben gedaagd en mogelijk komen stukken is o.a. een schrijven van den Minister van Sociale Zaken, dat steunverleening wordt toegezegd tot 27 October 1934. Eveneens van denzelfden Minister, dat geen subsidie kan worden verleend voor het aanleggen van een IJsbaan, wegens te geringe economische waarde. De voorz. deelt mede, dat wel goedkeu ring is verkregen om, indien door werk- loozen de werkzaamheden aan de ijsbaan worden verricht, gedurende die periode de steunregeling stop te zetten. Naar aan leiding van dit laatste schrijven stellen B. en W. voor lot definitieve verkoop aan de IJsvereeniging alhier over te gaan van de perceelen sectie E nr 749 eii E nr 752, ter grootte van onge\eer 75 are, of zooveel meer of minder als later bij kadastrale opmeting zal blijken, onder dezelfde voorwaarden als waartoe in principe werd besloten bij Raadsbesluit van 5 Febr. 1.1. Over dit voorstel wordt een geanimeer de discussie gevoerd, waaraan alle leden deelnemen en waaruit voortvloeit dat aan de reeds te stellen voorwaarden aan de IJsvereen. nog wordt toegevoegd; „Ver vreemding van het gekochte mag nimmer plaats hebben dan na verkregen vergun ning van den Raad". Hierna wordt z.h.st. tot verkoop besloten, behoudens goedkeu ring van Ged. Staten. B. en W. stellen naar aanleiding van dit besluit voor tot het verleenen van een subsidie ad f 600 aan de IJs vereeniging voor het aanleggen van een ijsbaan, on der voorwaarde, dat deze vereeniging zich tegenover de gemeente verbindt, om alle werkloozen, die tijdens de uitvoering van dit werk als werkzoekenden staan inge schreven en voor zoover zij ingevolge de geldende steunregeling worden of zouden worden gesteund te werk te stellen. Na dat de voorz. heeft uitgelegd, dat door het suhsidieeren van dit bedrag de gemeen tekas financieel niet meer wordt getroffen dan bü steunverleening, wordt z.h.st. dit voorstel aangenomen, eveneens behoudens goedkeuring van Ged. Staten. Voorstel van B. en W. om aan S. Meij- ers Bz. e.a. 50 M2 grond in het Smids wegje te verhuren tegen een recognitie van f 1 per jaar, voor het leggen van een weegbrug, op een door B. en W. nader te bepalen plaats aldaar. Na eenige bespre king wordt met 4 tegen 2 stemmen (Weth. Wondergem en de heer Allaart) aange nomen, de vergoeding te stellen op f 5 per jaar. Hierna wordt in comité vergaderd, waarna sluiting volgt. Tholen. Zaterdagmiddag ontlastte zich boven deze gemeente een zwaar onweder, gepaard gaande met hevigen regen en ha gel. Naar wij vernemen is aan de aard appelen, boontjes en erwten nogal schade toegebracht. Uitslag wedvlucht „De trouwe duif" van Zaterdag 2 Juni, van Gompiegne. Deelname 75 duiven. Losgelaten 10 uur. Prijzen werden 'behaald door: 1, 10 J. Vermey; 2, 6, 8, 12 Anth. Wagemaker; 3 C. Baay Nzn; 4, 5, 18 Jac. Baay; 7, 11, 22 Chr. de Korte; 9 Chr. de Jonge; 13, 15, 21 G. Baay Pzn; 14, 19 Jac. Barrevoets; 16 L. Meerman; 17, 24 Anth. Baay; 20, 23 J. van de Zande. Ie overduif J. van de Zande. Aankomst le duif 1-41-27 uur. Laatste 3-39-15 uur. Voetbal. Schcre. Zaterdag speelde de voetbalver. Inter Scaldis tegen Goes 4. Rust 71; uitslag 95. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Woldendorp K. J. Quast, Ned. Ind. pred. met verlof te Baarn. Geref. Kerken. Beroepen te Monster G. v. Duinen, vloot- pred. te Magelang met verlof. Te Kantens W. Holwerda, cand. te Houwerzijl. Bedankt voor Dokkum, G. Smeenk te Blokzijl. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te 's Gravendeel H. Velema te Drachten. Bedankt voor Nieuwpoort N. de Jong te Rijnsburg. Voor Haarlem (Noord) G. Salomons te Amsterdam (West). Herst. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Den Helder W. Striethoff te Oude-Pekela. was hij wel veroordeeld, hij, onschuldig, als een pasgeboren kind". „Nu, nu!" viel mijnheer Maurice hem geprikkeld in de rede. Wat er was ge beurd, speet hem erg, en hij was bereid alles te doen wat in zijn vermogen lag om het weer goed te maker»; ja, hij had zelfs een plannetje in zijn hoofd, waardoor hij en zijn broer veel van het gedane onrecht konden herstellen, althans als William beter werd. Maar van zijn broers bitter zelfverwijt moest hij niets hebben. Hij meende, dat er nu al genoeg over gezegd was en vond het onwaardig, om maar steeds op hetzelfde aambeeld te hameren. Daarom brak hij nieuwe jeremiades op de hem eigen, korte, scherpe manier af en vroeg: „En hoe staat het met dat proce3 van de Warnefords? Gaat het nog door?" „Zeer zeker. U weet, dat mijn broer de leiding heeft. En Laverock geeft hem de noodige inlichtingen". „En wie zal voor de andere partij op treden?" „Johnny Driver, die heel wat werk zal maken van de verdediging. En naast hem staat Sappanmine". Mijnheer Maurice liet een lang gerekt gefluit hooren. „Dat bewijst, dat ze alles in het werk zullen stellen, om bet proces D s A. V o o g e 1 f. In den ouderdom van bijna 76 jaar ls te Hilversum over leden Ds A. Voogel, em.-predikant van de Geref. Kerk van Kamerik. Mislukte overval te Rot terdam. Op den Schiedamschendijk te Rotterdam is gisteravond een bankover val gepleegd, waarbij de directeur van de N.V. Rotterdamsche Wisselkantoor, dhr J. Postema, een hoofdwonde heeft opge kropen. De aanvaller nam onmiddellijk de vlucht, maar de heer Postema zette hem na en met behulp van een voorbij ganger wist hij den dader te pakken. De heer Postema zat, aldus de Tel., tegen het sluitingsuur van de bank, de krant te lezen achter een van de loket ten, toen de voordeur, die toegang geeft tot het halletje open ging en een man snel naar binnen kwam en onmiddellijk op het openstaande deurtje in de balie toeliep. De indringer sloeg daarop den heer Postema met een ongeveer 40 cm. lang stuk eikenhout op het hoofd. De slag was echter niet zoo hevig of het slacht offer kon opstaan, en zoodra de dader den heer P. op zich zag afkomen, vluchtte hij de bank weer uit. De directeur van de bank begon on middellijk te roepen en te schreeuwen, waardoor zijn vrouw en zijn zoon, die in de boven de kantoorruimten gelegen wo ning vertoefden, onverwijld naar beneden kwamen. Nog juist zagen zij hoe de heer P. hevig aan het hoofd bloedend, de deur uitrende. Mevr. Postema bleef in de zaak, maar de zoon liep onmiddellijk zijn vader na. Bij de Schildersteeg wist men den dader te grijpen en naar het politiebu reau over te brengen. De heer Postema werd naar het zieken huis aan den Coolsingel overgebracht, waar hij werd verbonden. Daar bleek, dat zijn wonden niet van ernstigen aard wa ren, zoodat hij terstond naar huis kon terugkeeren. Op het bureau werd de dader aan een verhoor onderworpen en het bleek, dat men met den 28-jarigen dekknecht D. R. te doen had. De verdachte verklaarde dat hij een tijd bij zijn broer had ingewoond, inmiddels werkloos was geworden en nu niet lan ger bij zijn broer wilde blijven. Tijdens zijn verhoor beweerde hij na drukkelijk, dat hij niet in het minst van plan was geweest, de heer Postema dood te slaan. Evenmin was het zijn plan ge weest, de bank te berooven. Het was slechts zijn bedoeling in handen van de politie te kunnen vallen. Auto van Lekdijk ge tuimeld. Een auto van den heer Van Duijvendijk uit Lekkerkerk is op den Lek dijk in het losse grint geslipt en binnen dijks neergetuimeld. De wagen botste te gen de onderaan den dijk staande woning en kruidenierswinkel van de wed. W. Bakker. Van het huis werd nagenoeg de geheele gevel vernield. De wagen kwam in den winkel tot staan. De bewoonster viel van schrik bewus teloos neer, maar zij werd spoedig bij kennis gebracht. De autobestuurder kreeg een beenwond, de andere passagier bracht het er heelhuids af. (Tel.) Ernstig verkeersonge luk te Amsterdam. Gistermid dag is op den hoek van de De Lairesse- straat en de Cornelis Schuytstraat te Am sterdam een motorfiets in volle vaart te gen een stilstaande vrachtauto gebotst. De bestuurder van het motorrijwiel, de 21- jarige W. te Amsterdam en de duorijder werden tegen den grond geslingerd en bleven ernstig gewond liggen. Beide slachtoffers werden in zorgwekkenden toestand naar het Wilhelminagasthuis overgebracht, waar W. later is overleden. De toestand van het andere slachtoffer de 22-jarige M. K. te Ermelo, was gis teravond nog zorgwekkend, maar heden morgen bevredigend. Ernstig aut o-o n g e 1 u k b ij A u d e n a e r d e. Op den straatweg tus- scheii Ronse en Audenaerde heeft gister nacht een ongeluk plaats gehad, dat vier personen het leven heeft gekost. De heer Donderwolk, die met zijn vriend den griffier bij de rechtbank van Auden aerde, en hun dames, een bezoek aan de kermis van Ronse had gebracht, reed met te winnen, en als het met eerlijke midde len niet lukt, zullen ze het nog eens op een andere manier probeeren. Mijnheer Edgar, het verbaasd me, dat Driver, die toch een eerlijke kerel is, soma wel eens op het onhebbelijke af, zich verwaardigt samen te werken met dien Sappanmine". Als ik nu eens een vuil werkje netjes wil de laten opknappen, dan zou ik Sappan mine er voor aanzoeken. Hm, een raar zaakje, lijkt me". „U zoudt eerder kunnen zeggen, een in teressant zaakje. Nu het geval Handley- Rugge beslist is, trekt dit algemeen de aandacht. Maar over het algemeon is men van meening, dat wij het wel zullen verliezen". „Als u zegt „wij", vereenzelvigt u zich zeker met den squire van Warneford Grange? „Ja natuurlijk. Officieel heb ik niets met, het proces te maken, maar achter de schermen zal ik ad de hulp bieden, die ik kan. Zelf ben ik er niet zoo erg bang voor; mijn broer is handig genoeg om Sappan mine de loef af te steken, ofschoon 'hij hem slechts met eerlijke wapenen bestrij den zal. En dan is in ons voordeel het feit van het langdurige, ongestoorde be zit twee generaties lang. Zulke zaak een snelheid van 130 K.M. per uur tegen een boom. Bij de botsing werden de in zittenden uit den wagen geslingerd. Twee hunner werden op slag gedood, terwijl de beide anderen enkele uren later in het ziekenhuis van Audenaerde aan de gevol gen zijn overleden. Twee jarig kind gedood. In de Bickerstr, te Amsterdam is een tweejarig meisje onder een auto geraakt. Het linkerachterwiel ging over het li chaampje, met het gevolg, dat de kleine onmiddellijk dood was. Den chauffeur treft geen schuld. Brand te Boxmeer. Door on bekende oorzaak ontstond Zaterdag j.l. brand in de pakhuizen van den heer W. Hendriks, graan- en zaadhandel en pluimveevoederfahriek te Boxmeer Men moest zich beperken tot het nat houden der aangrenzende drie pakhuizen om tenminste deze nog te behouden. Hier in is men tenslotte geslaagd. Het eene pakhuis met een inhoud van duizenden guldens, brandde echter totaal uit. De andere pakhuizen bekwamen een aan zienlijke waterschade. De schade wordt door verzekering gedekt. Het bedrijf on dervindt geen stagnatie. Meisje uit het raam geval- 1 e n. De 17-jarige C. van S., lid van de Graalbeweging, wonende te Haarlem, is uit een raam van de tweede verdieping van het Gi aalhuis gevallen. Ze vertoefde alleen in een kamer en keek uit 't raam om op de klok van de Groote Kerk te kij ken hoe laat het was. Toen zij zich voor over boog, werd zij duizelig en viel op straat. Even later verschenen eenige an dere leden van de Graal en vonden het meisje. Direct werden een dokter en de ongevallendienst gewaarschuwd, die de eerste hulp verleenden. Het meisje, dat ernstig inwendig letsel had gekregen, werd naar de Maria-stichting overge bracht, waar het is overleden. Het meis je had veel last van duizeligheid en was daarvoor onder behandeling van een dokter. Doodelijk ongeval. Op den grooten weg naar Den Bosch werd Zon dagavond een 27-jarig fietser door een hem achteroprijdende auto aangereden. De auto-bestuurder geraakte zijn stuur kwijt, en vloog naar het rechtergedeelte van den weg, waar de wagen tegen een boom botste en tot stilstand gebracht werd. De auto werd zoo goed als ver nield, doch de inzittenden bleken geen noemenswaard letsel te hebben bekomen. Ook de wielrijder leek het ongeval goed te ontkomen. Hij stond namelijk op en had oogenschijnlijk geen letsel. Toen ech ter nam het voorval een zeer noodlottige wending. De stoomtram was de plaats der aanrijding genaderd en juist toen de aangereden fietser overeind kwam, werd deze door de locomotief gegrepen en op slag gedood. Goud in de kasteelruïne van Wouw? In opdracht van Rijks monumentenzorg zijn onlangs de funda menten van 't vroeg-middeleeuwsch kas teel te Wouw (N.-Br.) blootgelegd. Het schijnt, dat op het terrein, waar de opgravingen zijn geschied, voorheen eens enkele gouden ducaten zijn gevonden en de veronderstelling werd toen geopperd, dat deze door ratten uit de ruïne naar de oppervlakte waren gebracht. Sedert dien hield het mysterie van de oude burcht de weinigen, die van de vondst kennis droe gen, bezig; men droomde van fabelach tige schatten, die mogelijk in den grond verborgen lagen. Ten slotte werd de be koring den eigenaar van het terrein, den heer P. Eist, blijkbaar te machtig, en hij wendde zich tot zekeren Moelaers te Brussel, die zich met den veelbelovenden naam van „professeur" betitelt en die er o.a. zijn beroep van maakt edele metalen, die in den grond verborgen liggen, op te spoien. De professeur heeft nu dezer dagen een bezoek aan de opgegraven fundamenten gebracht. Zijn komst was slechts aan en kele personen bekend. Hij heeft, gewa pend met een toestel, dat hij zelf als „pendule" betitelde, en met rubberslof- fen aan de voeten, het terrein zorgvuldig onderzocht. Uit de reacties van zijn „pendule" maakte professor Moelaers nu op, dat op meer plaatsen in den bodem edele meta len verborgen moeten zijn. Op de aange duide plaatsen werd flink gegraven, met geen ander resultaat echter, dan dat men jes worden gewoonlijk niet eens zoo ge makkelijk aanhangig gemaakt, mqsatall alleen op grond van zeer betrouwbare do cumenten". „Sappanmine zou er geen been in zien een half dozijn documenten te vervalschen of te laten vervalschen. Hij zou zijn ziel aan den duivel zelf verkoopen voor een millioen en een honderdjarig leven om er van te genieten". „Waarde mijnheer Maurice, ik moet u werkelijk pmerken, niet al te openhartig te spreken. In het onderhavige geval doet het er natuurlijk niet toe; we zijn hier onder eerlijke, betrouwbare menschen, naar ik hoop; maar als een dergelijke, weinig complimenteuze uitspraak Sappan mine ter oore mocht komen, zou hij on middellijk een aanklacht tegen u indienen en in 't gelijk gesteld worden ook". „O, voor hem zal ik me wel in acht ne men; gewoonlijk kan ik mijn tong wel in bedwang houden, tenzij ik me erg op wind. Maar dan, dat moet ik toegeven, zeg ik mijn meening wel een® in zeer ron de woorden en zonder ook maar een mo ment aan mogelijke gevolgen te denken". „Dergelijke woorden kunnen u wel eens duur te staan komen. Het is allesbehalve aangenaam wegen» latter veroordeeld te op brokken steen en hout en op interes sante keldergewelven stuitte. Tragisch. Zondag herdachten de heer en mevr. O. te Eindhoven-Stra tum hun gouden huwelijksfeest. Toen het echtpaar naar de kerk ging bleef de vrouw voor de kerk plotseling dood. De Landbouwschool te Schoondijke 10 jaar. De eindlessen dezer school hadden Za terdag j.l. onder zeer groote belangstel ling plaats. Nadat de leerlingen der ach tereenvolgende klassen door den directeur der school waren ondervraagd, werden bij afwezigheid van den Voorzitter, den heer A. Mijs, welke wegens ziekte ver hinderd was, de diploma's uitgereikt, door den heer M. A. Bleiiter, als waarn. voorzitter der commissie van toezicht. Dhr Bleiker wenschte de gediplomeer den hartelijk geluk met hun succes en dankte den directeur der school, den heer van Dijk voor zijn degelijk onderwijs. Op de scheidende leerlingen deed hij een be roep de school te propageeren bij vrien den en kennissen. Hij hoopte op toepas sing van het geleerde in de practijk en gaf de verzekering, dat dhr van Dijk steeds bereid gevonden zal worden tot het geven van voorlichting. De Rijkslandhouwconsulent, dhr Ir G. Stevens, sloot zich ten volle bij de woorden van den heer Bleiker aan en wees er op, dat het deze maand 10 jaar geleden is, dat de school geopend werd. Van groote beteekenis achtte spr. het o.m. dat nu reeds totaal 76 diploma's zijn uit gereikt. Zoo komt de landbouwweten- schappelijke kennis in W. Z.-Vlaanderen in steeds ruimeren kring en het doet goed te zien, dat de school zich in een groote belangstelling mag verheugen. Als Re- geeringscommissaris wenschte spr. voorts van de gelegenheid gebruik te maken, een ernstig woord tot de aanwezigen te rich ten in verband met de tijdsomstandig heden. In de eerste plaats merkte hij op, dat de overheidssteun aan den landbouw niet bedoeld is als een persoonlijke steun wat de boeren ook niet zouden verlan gen, doch als een steun aan 't b e d r ij f. Dit houdt echter in, dat ook de arbeider, mede tot het bedrijf behoorende, van dien steun dient te profiteeren. De steun wordt dus mede gegeven ter bestrijding der werkloosheid. In de tweede plaats brengt spr. naar voren, dat niet te ontkennen valt, dat de controlekosten in verband met de crisismaatregelen hoog zijn. Hij doet daarom een beroep op de be langhebbenden aan de uitvoering der maatregelen hun volle medewerking te verleenen. Hoe minder controlekosten, hoe meer aan het bedrijf ten goede kan komen, of anders gezegd, hoe minder uit de zakken der consumenten moet worden gehaald. In de derde plaats gaf spr. als zijn meening te kennen, dat we eigenlijk geen crisis doormaken, doch dat we bezig zijn een zich wijzigende maatschappij in te treden. Verschillende blijvende verande ringen zijn zich aan het voltrekken, waarvan we nu nog niet de beteekenis kunnen overzien. De leerling René Aernaudts richtte ver volgens een hartelijk woord tot het per soneel der school en bood als aandenken een paar boekwerken aan. Dhr van Dijk memoreerde daarna een en ander uit het 10-jarig bestaan der school. Schoon ook schaduwen hem in deze periode niet gespaard zijn, kan hij zich toch gelukkig achten, door deze groote lichtzijde, dat de school in een hloeienden staat verkeert. Een woord van dank richtte spr. tol de heeren consulenten, die hem desge vraagd steeds terzijde stonden, alsmede tot den Plantenziektenkundigen dienst. Woorden van dank richtte hij voorts tot de ouders, het bestuur en de commissie van toezicht en de oud-leerlingen met wie hij aangename relaties onderhoudt. Hij wees er vervolgens op, dat wanneer het onderwijs aan de eischen van de prak tijk der streek zal voldoen, een nauw contact met die praktijk noodzakelijk is. In dit verband gewaagde hij met dank baarheid van het voormalig Centraal Comité voor gewassenkeuring, waar hij mede leiding aan de keuring gaf. Helaas is thans die praktische leerschool voor hem gesloten. Spr. bracht ook nog het worden. Maar nu ik alles heb vernomen wat ik wenschte te weten, moet ik heusch weg. Misschien zal ik nog een praatje ma ken met eenige uwer klerken, 'bemoei er u dan niet mee; ik zal ze niet lang ophou den". En na de beide broeders de hand ge schud te hebben, verliet Edgar het prive- kantoor om in tegenwoordigheid te komen van den heer Ford. Deze 'had intusschen twee vingers degelijk afgekloven en hield bijgevolg zijn penhouder zeer onhandig vast, ja, de wijsvinger van zijn rechter hand had hij ter bescherming al in een leeren vingertje gestoken. Hij was er al zoo aan gewend, dat zijn vingers door het nagelbijten gingen ontsteken, dat hij steeds een aantal oude handschoenen voor dat doel in voorraad hield. Edgar sprak hem aan, toen hij de deur van het privé-kan- toor achter zich sloot en met de deur in huis vallend zei hij: „Ik ben hier vandaag gekomen, mijnheer Ford, voor die kwestie met den jongen Warneford. Zijn familie is er natuurlijk erg op gesteld, dat de ware schuldige ontdekt wordt. Ik heb met de 'heeren Metcalfe gesproken en nu heb ik u ook nog een paar woordjes fe zeggen". (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2