Kerknieuws Onderwijs. Telegrammen, Financieële Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. soen met gezin, van D 207 naar Middel burg; P. Kaljouw, van D 189, naar Grijps kerke; Mej. G. Ruiasen, van G 11 naar Middelburg; P. Leegwater, van B 296, n. Meppel; W. K. Kaat, van A 107, naar Rotterdam. Meliskerke. Loop der bevolking over de maand Mei 1934. Ingekomen: Johannes van Keulen uit Biggekerke; Jakob Flipse uit Aagtekerke; Johannes Marijs uit Grijpskerke; Lena de Bree uit Zoutelande; Pieter Dingemanse uit Serooskerke (W.); Johannes Cornelia van Maelsaeke uit Zoutelande; Eliza Kop- pejan en gezin uit Zoutelande. Vertrokken: Gerrit Willemse naar S» Laurens; Abraham Maljaars naar Aagte kerke; Jakobus Jobse naar Biggekerke; Izaak van Sluijs naar Middelburg; Jako bus Koppejan naar Domburg; Jacob Kop- pejan naar Serooskerke (W.); Tannetje Louws naar Westkapelle. Grijpskerke. Loop der bevolking over de maand Mei 1934. Ingekomen: Johanna Maria Davidse uit Domburg; Klaas van Sluijs uit Biggeker ke; Jannetje Tissink uit Serooskerke (W,); Gerrit van den Broeke uit Middelburg; Maarten Riemens en gezin uit Rotterdam; Hendrik Dingemanse uit Koudekerke; Jans Marinussen uit Oostkapelle; Korne- lia van Oosten uit Middelburg; Pieter Kal jouw uit Koudekerke; Jan Marinissen uit St Laurens; Riesje Geertse uit Vrouwe polder. Vertrokken: Aarnout Willemse naar Middelburg; Johannes Marijs naar Melis kerke; Jans Marijs naar Oostkapelle; Ja- comina Francina de Voogd naar Oostka pelle; Bartel Stroo naar Biggekerke; Abra ham Davidse naar Vlissingen; Leintje Ge- vaal naar O.- en W.-Souburg. Serooskerke (W.) Vrijdagavond verga derde de Af deeling van de Chr. Jongeren Boeren en Tuinders. Dhr P. Abrahamse behandelde het onderwerp „Belasting recht". Ieder Nederlander, aldus spr., is ver plicht belasting te betalen. Als Christenen moeten wij aan de Overheid geven wat zij noodig heeft voor het vervullen van haar taak van Godswege. De roeping der Overheid brengt kosten met zich. Er is tweeërlei belasting: de directe en de in directe, welke spr. nader uiteenzet. N. en St. Joosland. Vrijdag hielden de volgende polders hun gewone jaarverga dering. Johannapolder. De rekening over 1933'34 werd goedgekeurd op f 362 in ontv. en f299 in uitgaaf. De begrooting voor 1934'35 werd vastgesteld op f382, in ontv. en in uitgaaf. Dijkgeschot f 10 per H.A. (vorig jaar f 11). Nieuwerkerkep older. Reke ning over 1933'34 ontv. f 444, uitg. f 369. Begrooting voor 1934'35 f 467 in ontv. en uitg. Dijkgeschot f3 per H.A. (vorige jaar f 3.25). Suz(annapolder. Rekening over 1933—'34. Ontv. f 1649, uitg. f 1362. Be- grooting voor 1934'35 in ontv. en uitg. f 1648. Dijkgeschot evenals vorig jaar f 17 per H.A. Middelburgschen polder. Rekening over 1933'34 ontv. f 2508, uit gaaf f 2411. Begrooting 1934'35 f 2486. Dijkgeschot f 8 per H.A. evenals vorig jaar. Op voorstel van het bestuur werd besloten nog niet over te gaan tot het aanslaan in het dijkgeschot van de ge bouwde eigendommen. Molenpolder. Rekening over '33 '34 ontv. f 135, uitg. f 112. Begrooting voor 1934 f 135 in ontv. en uitg. Dijkge- sohot f4.50 per H.A. gelijk aan 1933 1934 Mortierepolder. Rekening 1933- '34, Ontv. f 377, uitg. f 336. Begrooting 1934'35 ontv. en uitg. f338 met een dijkgeschot van f 5.50 per H.A., evenals het vorig jaar. In alle polders werd besloten zich niet aan te sluiten bij de door den Zeeuwschen P. en W. Bond gesloten over eenkomst met een accoutantsbureau voor controle der polderadministraties, wat de financiën betreft, zulks met het oog op de hooge kosten daaraan verbon den en de minder omvangrijke boekhou ding der polders. Vrijdag was een zekere M. uit Mid delburg op het schor voor den polder Nieuw St. Joosland bezig met een lam, behoorende bij de kudde schapen die daar graasde, in een zak te stoppen. De schaapherder R. had dit gezien en volg de hem tot hij hem ingehaald had en ver zocht dat lam terug te geven. M. was daartoe niet genegen, waarop de herder hem den zak afnam en het lam daaruit haalde. Even daarna kwam de rijksveld wachter uit Arnemuiden daarlangs, die van een en ander procesverbaal op maakte. St. Laurens. Loop der bevolking over de maand Mei 1934. IngekomenJ. Geldof, landb. knecht, B 122, uit Ritthem; A. J. Vroon, onder wijzeres, B 2, uit Oostkapelle; G. Wil lemse, landb. kn., A 88, uit Meliskerke. J. Janse, landb. kn., A 102, uit Seroos kerke (W.); B. Blok, landb. kn., A 76, uit Koudekerke; I. C. Flipse. schilder, B 66, uit Wissekerke; M. Korstanje, schil der, B 62, uit Wissekerke; M. P. Marijs, dienstbode, A 88, uit Serooskerke (W.), P. FTancke en gezin, werkman, B 39, uit N. en St. Joosland. Vertrokken E. van Slooten, dienstb., van A 88 naar Koudekerke; Cath. Mari nissen, zonder ber., van B 130 naar Mid delburg; L. v. d. Broeke, landb. kn. van A 102 naar Serooskerke (W.); J. Mari nissen, landbouwer, van A 18, n. Grijps kerke; J. K. de Voogd, landb. kn. van B 121, naar Zoutelande. Zoutelande. Loop der bevolking over de maand Mei 1934. GevestigdJoost Brasser van West kapelle; Adriana Hengst van Westka pelle; Caroline Louise Anna Schlechte v Rotterdam; Ottilie Brunnen van Arnhem; Willem Dekker van 0. en W. Souburg; Cornelia Labruyère van Middelburg; Eli zabeth Basting van Retranchement; Ka- rel Hendrik Theodoras de Zwart van Ende (N.O.I.) met gezin; Susanna Schmitt van 's Gravenhage; Adriana Hui- bregtse van Westkapelle; Johannes Kor- nelis de Voogd van St. Laurens. Vertrokken Willem Adriaan de Witte naar Koudekerke; Pieter Verhage naar Koudekerke; Lena de Bree naar Melis kerke; Jan de Bree naar Biggekerke; Maatje Clarisse naar Koudekerke; Jo hannes Cornelis van Maelsaeke naar Me liskerke; Eliza Koppejan met gezin naar Meliskerke. Domburg. De vorige week gehouden bazaar, die door den burgemeester ge opend werd, ten bate van de jeugdige werkloozen, heeft zich in een druk bezoek mogen verheugen. Vele voorwerpen van den meest verscheiden aard, waren op lange tafels in de zaal van het hotel „Wilhelmina" met smaak uitgestald en werden tegen matigen prijs verkocht. Veel daarvan is door de jeugdige werk loozen zelf gemaakt. Ook werd een druk gebruik gemaakt van in de zaal geplaatste vermakelijkheden. Ook verleende een kin derkoor, onder leiding van dhr Dercksen, beide avonden met veel succes zijn mede werking. Toen Zaterdagavond alles was afgeloo- pen, kon het comité met voldoening op zijn werk terugzien, daar het door dezen bazaar in staat wordt gesteld een aardige som te ontvangen ten behoeve van de jeugdige werkloozen. De burgemeester bracht allen hartelijk dank voor de ruime medewerking, inzon derheid aan de dames medewerksters en leden van het crisis-comité, en aan den heer Joh. Gorré en diens gezin, die belan geloos hebben medegewerkt, alsmede voor het gratis afstaan van zijn groote zaal. Breskens. De bewoners van het Spui- plein te Breskens krijgen hun electri- schen stroom voor licht en kracht van het net dat in de Eerste Zandstraat is ge plaatst. De PZEM acht het thans beter, dat de leiding over het Spuiplein zal gaan. maar de bewoners voelen er niets voor, hun mooi open terrein door het plaatsen van palen te zien ontsieren. De PZEM wil tegemoetkomen door het leg gen van een kabel indien de aansluiting door de betrokkenen wordt vergoed. Deze kunnen zich hiermee niet vereeni gen; ze zijn tevreden met de leiding zoo- als die thans ligt, en meenen, dat, als de PZEM die veranderen wil, zij dit voor eigen rekening moet doen. Terneuzen. De motorrijder J. S. uit Sas van Gent is Zondagavond met zijn motor in de Blikstraat in botsing gekomen met de personenauto, bestuurd door dhr de Jonge, opziener bij de Electr. werken, uit Terneuzen. Hij1 bekwam enkele vleesch- wonden, terwijl een arm en been gebroken zijn; hij is in het ziekenhuis te Sluiskil opgenomen Kortgene. Loop der bevolking over de maand Mei 1934. Ingekomen: Cornelis Pieter Jacobus Bouwense van De Lier; Cornelia de Smit van Kats; Pietern. Janse van Colijns- plaat; Anna de Looff, wed. v. A. Ponse, van Colijnsplaat; Johanna Blok, geb. Kramer, van Wissenkerke. Vertrokken Neeltje D. Kramer naar Goes; Maatje Adriana van de Plasse n. Kats. Poortvliet. De Commissie tot instand houding en verbetering van rundvee hield een veekeuring. Aangevoerd waren 5 stieren, 1 melkkoe, 1 vaars. Uitgereikt werden een 1ste prijs voor stieren aan C. H. R. Christiaansche te Tholen, en een late prijs aan C. A. Bierens te Tholen, een 2de prijs werd uitgereikt aan Th. Boot. Opgenomen in het stamboek een koe van D. Duynhouwer. te Scherpenisse. Bruinisse. In de Woensdag gehouden vergadering van den Gemeenteraad was ingekomen een besluit van Ged. Staten, dat de jaarwedden van burgemeester, se cretaris, ontvanger, wethouders en am'bt. van den Burg. Stand worden gekort met 4 pet. Op voorstel van B. en W. wordt besloten wederom verlenging van goed keuring der steunregeling, die op 9 Juni afloopt, aan den Minister te verzoeken. De voorzitter deelt mede, dat de uitgaven voor steun dit jaar reeds hebben bedragen f 7080,63, waarvan door het Rijk wordt bijgedragen 45 pet. Dhr de Koning vindt de steunbedragen te gering; vele werkloozen zijn niet meer in staat kleeren te koopen in verband waarmede hij zou willen voorstellen den steun met f 1 per gezinshoofd per week te verhoogen. Na uitvoerige toelichting van dhr van Vessem en den voorzitter, trekt dhr de Koning zijn voorstel in. Een circulaire van den Minister van So ciale Zaken, Financiën en Buitenlandsche Zaken, inhoudende, dat de totale uitgaven voor werkverschaffing en steunverleening over '33 worden vastgesteld op f 12.336,27 waarvan het Rijk 71 pet. of f 8758,75 bij draagt. Op voorstel van B. en W. wordt afwij zend beschikt op een verzoek van de oudercommissie, om gelden uit de gemeen tekas beschikbaar te stellen ten behoeve van Mej. de Koning, die als kweekelinge met akte werkzaam is aan de openbare lagere school. Een adres van de Olievereeniging „On derling Belang" om restitutie van betaal de belasting, wordt in besloten zitting ter sprake gebracht en aangehouden tot een volgende vergadering. Voetbal. Kapalle. Zaterdag speelde Kapelle 1 voor de competitie tegen Waarde 1. De uitslag was 3—0 voor Kapelle. NIEUWE REGELING SURSEANCE VAN BETALING. Dwangaccoord buiten faillissement. Ingediend is een wetsontwerp tot nieu we regeling van de surséance van betaling de gelegenheid tot accoord openende. Tot voor korten tijd werd van de bij de wet van 1925 geboden gelegenheid slechts sporadisch gebruik gemaakt. In den laat- sten tijd echter is dit anders geworden en er gaat thans bijna geen week voorbij, waarin niet eenige verzoeken tot verlee ning van surséance worden ingediend. De Minister van Justitie meent dan ook met de staatscommissie-Limburg, van wier arbeidzaamheid dit wetsontwerp de vrucht is, dat met eenige voorziening niet langer kan worden gewacht. In de eerste plaats wordt de mogelijk heid geschapen, dat zoo spoedig mogelijk, ook vóór de raadpleging van de crediteu ren, aan dien door den schuldenaar krachtens zijn surséance-request in het leven geroepen toestand een einde wordt gemaakt, waar zulks noodig mocht blij ken. Verder wordt het gewenscht geacht dat, daar de surséance van betaling hoe langer hoe meer toepassing vindt op boe dels, waarbij algeheele voldoening der schuldeischers niet te verwachten is, be palingen worden opgenomen, welke de gelegenheid geven, de belangen van den boedel beter te beveiligen dan bij de be staande regeling het geval is en de weder- zijdsche aanspraken nauwkeuriger en vol lediger af te bakenen. Is deze wijziging van de surséance van betaling op zich zelf reeds noodzakelijk, de eisch van herziening klemt volgens den minister nog te meer, nu het gewenscht is, de gelegenheid te scheppen om ook buiten het faillissement een dwangaccoord te doen tot stand komen. Het Nederlandsch recht kent een dwangaccoord alleen in geval van faillis sement. Voor deze beperking acht de Mi nister geen goeden grond aanwezig. Zij leidt daartoe, dat faillietverklaringen die als oneervol worden beschouwd en de betrokkenen niet zelden blijvend scha den moeten worden uitgesproken in gevallen, waarin het ook voor de schuld eischers beter ware geweest, indien dit voorkomen had kunnen worden. Daar het accoord, evenals het faillisse- mentsaccoord bindend moet zijn voor alle schuldeischers, onverschillig of zij hun rechten al of niet hebben doen gelden, is het noodig, dat de aanbieding van het accoord op zoodanige wijze wordt openbaar gemaakt, dat verwacht kan wor den, dat alle schuldeischers ervan ken nis nemen. De bepalingen der faillisse- mentswet over de publicatie der sursé ance kunnen hier worden toegepast. Als regel wordt gesteld, dat het accoord eerst in behandeling komt na de defini tieve verleening der surséance, doch den rechter de bevoegdheid wordt ge geven, om in geval het ontwerp van ac coord tegelijk met het verzoekschrift tot verkrijgen van surséance ter griffie is neergelegd, de behandeling van het ac coord in de plaats te doen treden van die der surséance. Is eenmaal definitief beslist over het aangeboden accoord, dan kan de surséan ce vervallen, niet alleen wanneer het ac coord is tot stand gekomen, doch ook in het tegenovergestelde geval. In het laatste geval moet worden aangenomen, dat er geen vooruitzicht meer bestaat, dat de schuldenaar in staat zal zijn, zijn schuld eischers te bevredigen. Bij de uitwerking is in hoofdzaak aan sluiting verzocht bij de regeling van het faillissementsaccord. De ontworpen regeling van het accoord kan executie van den schuldenaar voor komen, terwijl gewaarborgd is, dat de schuldeischers niet onredelijk worden be handeld. Zij mag aldus de Mem. van Toel. gelden als een voorziening op het gebied van het executierecht, gelijk in de jongste Troonrede bedoeld, welke, in de bijzondere tijdsomstandigheden van groote waarde, ook voor meer normale tijden haar beteekenis houdt. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Workum, H. S. van Rijs te Vianen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor IJmuiden, A. Dubois te Oud-Beijerland. Voor Rotterdam-Zuid, W. F. Laman te Middelharni3. Beroepbaar. Door de Classis 's-Gravenhage der Geref. Kerken is be roepbaar verklaard dhr P. J. Richel, Su- ezkade 12 te 's-Gravenhage. i D s J. G. van Loene. fin den ouderdom van 60 jaar is te Oldeholtwolde overleden Ds J. G. van Loene, predikant bij de Ned. Herv. gemeente aldaar. Afscheid. Zondagmiddag nam Ds J. C. J. Kuiper, na een diensttijd van drie en een half jaar, afscheid van de Geref. Kerk te 0.- en W.-Souburg. Het ruime kerkgebouw was bij deze gelegen heid overvol. Ds Kuiper had tot tekst gekozen Jes. 59 21 en handelde hierbij over: „Hetgeen is en blijft in den zegen des Verbonds" en het getuigenis dat deze rijk is: le Hoe zij dezen zegen zullen bewaren; 2e Waarom dezen zegen een blijvende ia. Na de predikatie richtte de scheidende leeraar een afscheidswoord tot den Ker- keraad, Commissie van Beheer en de Zendings- en Evangelisatiecommissies; verder tot de classis-afgevaardigden en den consulent, Ds Wiersinga, zijn cate chisanten, de jeugdvereenigingen, den bur gemeester en ten slotte tot de gemeente. Namens den Kerkeraad werd gesproken door ouderling H. M. v. d. Putte en na mens de Classis Walcheren door Ds Wier singa. Toegezongen werd Psalm 121 4. Na den dienst was er voor de gemeen te-leden nog gelegenheid om van ds en Mevr. Kuyper persoonlijk afscheid te ne men. St Laurens. In de morgengodsdienst oefening heeft Ds J. H. van 't Hoff, Ned. Herv. predikant alhier, aan de gemeente mededeeling gedaan van zijn voornemen om met October a.s. emeritaat aan te vra gen. Bij het in het Gasthuis te Middel burg gehouden examen Ziekenverpleging diploma A slaagden de zusters: A. Adri- aanse, J. Bevelander, R. Ghristiaans, J. van Doorn, G. van Doorn, W. Geldof, G. Hamelink, S. Jaarsma, J. Lindhout, G. van Liere, G. de Reu, J. Sinke, C„ de Voogd, F. de Vos, S. Wattel en E. Wou- terse, allen opgeleid in het Gasthuis al daar. Krabbendijke. Geslaagd voor diploma verpleegster te Zeist Mej. Cor Zeevaart. OOSTBURG. Zaterdagochtend is op den rijksweg tussc'hen Oostburg en Schoon- dijke door het springen van den achter band een motorrijwiel, bestuurd door den heer Wieleman en op de duo zijn zwa ger, Maes, beiden aannemers te Hoofd plaat, geslipt, tengevolge waarvan beiden tegen den grond werden geslingerd. De heer W. kreeg een lichte hersenschudding, de heer M. werd zwaar gewond opgeno men en overgebracht naar het ziekenhuis te Oostburg, waar hij Zaterdagavond is overleden. Men brengt het ongeluk in ver band met het vinden van kopspijkers, ten gevolge waarvan den vorigen dag eenige auto's lekke banden hebben gekregen. Het is niet uitgesloten, dat deze spijkers door een kwaadwillige op den weg zijn gewor pen. Invoer van graan. D'EN HAAG. De Nederlandsche Graan- centrale heeft bekend gemaakt, dat de in voer van granen uit Hongarije, Roemenië, Joego-Slavië en Bulgarije alleen is toe gelaten, wanneer daar tegenover staat een uitvoer van Nederlandsche of Nederl.-Ko loniale producten naar genoemde landen. Met betrekking tot contracten tot en met 2 Juni afgesloten, is bepaald, dat alsnog zal moeten worden getracht een dergelijke compensatie te vinden. Voorts is met in gang van heden de invoer van granen uit Polen alleen toegelaten, als daartegenover staat een uitvoer van Nederlandsche of Nederlandsch-Koloniale producten naar Polen. Boerderijbrand. ALMKERK. In de gemeente Eethen is hedenmiddag de kapitale boerderij' van den heer W. Straver afgebrand. Ook de tegenover liggende arbeiderswoning werd een- prooi der vlammen. De oorzaak moet waarschijnlijk worden gezocht in het spe len van kinderen met lucifers. HEUSDEN. Hedenmorgen had op den Nieuwendijk onder Herpt een ernstige aanrijding plaats. De landbouwer P. P. zat met het 11- jarig zoontje van den heer W. uit Am- merzoden op een kar, beladen met naai machines. Door onbekende oorzaak reed een auto, bestuurd door Dr v. Vuren uit Düssen, tegen de kar aan. De botsing was zoo hevig, dat paard en kar van den dijk vielen. De heer P. bekwam eenige ont vellingen, terwijl het kind zeer ernstig werd gewond. Dr v. V. bekwam geen let sel. NANKING. Het Ghineesohe ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft na diep gaande bestudeering van den door de er kenning van Mantsjoekwo door Salvador ontstanen toestand, een nota gericht aan den Volkenbond, waarin er op wordt ge wezen, dat art. 10 van het Volkenbonds pact de bondsleden verplicht de Souve- reiniteit van het gebied van alle Volken bondsleden in acht te nemen. De erken ning van Mantsjoekwo door Salvador vormt een duidelijke overtreding van deze bepaling. De Volkenbond moet derhalve energieke stappen doen ter handhaving van de onaantastbaarheid van het Volken bondspact, teneinde den misstap van Sal vador goed te maken. Ernstig auto-ongeluk. MUNSTER EIFFEL. Gisterenavond is in de gemeente Eichnerscheidt bij Munster Eiffel een vrachtauto met ongeveer 25 per sonen in een bocht van een sterk hellen den weg tegen een huis gereden. Verschei dene personen werden daarbij ernstig ge wond. Vier personen vonden den dood. Eindelijk regen. NEW-YORK. De weerberichten van Zondagavond meldden dat de langdurige droogte in groote gebieden van de Ver- eenigde Staten thans eindelijk voorbij is. In de Rockey Mountain heeft 't reeds licht geregend en er wordt verdere regenval verwacht. In Noord-Nebraska heeft het hevig geregend en is tevens hagel geval len. De hagel heeft de toch reeds zoo zwaar getroffen velden nog meer schade toegebracht. Ook uit Indiana Missouri en Illinois komen berichten over regen. In de gebieden welke het ergst door de droogte waren getroffen, waren de ker ken Zondag overvol met bezoekers die om regen baden. Regen maakt de droogte weer goed. OTTAWA. Gedurende het weekend is er regen gevallen, welke in de door de droogte getroffen gebieden vooral het jonge graan tén goede is gekomen. Wan neer het nog eenigen tijd blijft regenen, zal de in deze streken aangerichte schade voor een heel groot gedeelte weer kun nen worden goed gemaakt. In enkele streken van de Zuidelijke prairie provin cie bestaat echter geen hoop meer op red ding van den oogst. Staking opgeheven. TOLEDO. De fakkeloptocht welke was georganiseerd als teeken van den aan vang der algemeene staking kon in het laatste oogenblik nog doorgaan als uiting van vreugdebetoon over een over winning der arbeiders. Dé werkgevers stemden er n.l. ter elf der ure in toe, de loonen te verhoogen met 5 pet en alle stakers zonder repre saille-maatregelen weer in dienst te ne men. Stakingsgolf. NEW-YORK. Sinds October j.l. zijn op een gebied, dat alleen New-York en een gedeelte van den Staat New-York om vat, 676 stakingen uitgevochten, waarbij 300.000 arbeiders waren betrokken. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Hand. Mij 44 44% Philips Gloeil. G. B. 211 199 Unilever 73 71 Anaconda Copper 86/s 8% Bethlehem Steel 19 187/s U. S. Steel Corp. 241/io 2315/i« Kon. Petroleum 15314 150% Shell Union öVs 5Vs A'dam Rubber 107 14 106 Ned. Sch. Unie 36V8 35 Deli Maatschappij 128 124/4 Hand. Vereen. A'dam 173 17114 4 pet. Indië 1934 99Ve 993/i» 4% pet. N.-Indië '26 ÏOO 99'/s 4 pet. Nederland 1934 1018/i» lOlVs A. K. U. 36 38 De beurs verkeerde in een onbehage- lijke stemming, waartoe vooral het aan bod in Philipslampen aanleiding gaf. Op het bericht in de „Telegraaf" dat door de groote concurrentie van Japan de Eind- hovensche fabrieken haar afzet van lam pen in Indië sterk zien terugloopen, ont stond groot aanbod tegenover weinig vraag, waardoor de koers beneden 200 pet. kwam. Ook op de koersen der andere fondsen had deze daling invloed. Duit- sche obligatiën waren weder lager. Het aanbod blijft ook hier bestaan. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 Juni. 2.30 uur. Londen 7.467.48 Berlijn 57.4057.45. Parijs 9.729.74%. Brussel 34.4834.51. New-York 1.471.4814. MIDDELBURG. Gehuwd: A. Joosse 26 j. en C. Barentsen 24 j. Bevallen: A. G. Vinkevan Schoote d., H. M. Jacobsevan Iren d. Over de maand Mei. ZOUTELANDE. GeborenJannetje Fransina, d. v. K. Labruyère en van M. D. Hoefkens. Overleden Pieternella Verhage, 70 jr, echtgen. van G. Kodde. Gehuwd Adriaan Blaas, 26 jr jm. en Francina de Witte, 20 jr j.d. GOES. Groote veiling van 4 Juni. Kruis bessen f 4 p. 100 k.g. Rotterdam. 4 Juni 1934. Veemarkt. Aanvoer: vette runde ren 597, vette kalveren 368, schapen en lammeren 185, varkens 889, nuchtere kalveren 6. Prijzen per k.g.: vette koeien 5860, 52 54, 38—42; vette ossen 5256, 4650, 40-44, vette kalveren 6070, 5055, 3040, varkens (levend gew.) 3032, 26 28, 2224, schapen 37, 32, 28, lamme ren 39, 34, 30, schapen p. stuk f 18, f 12, f 8, lammeren per stuk f 15, f 10, f 8. Koeien en ossen aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen lager. Een prima ex. 2 ct. boven noteering. Vette kalveren aanvoer minder, handel lui, prijken iets lager. Een prima ex. 5 ct. boven noteering. Schapen en lammeren iets minder aanvoer, handel traag, prijzen eveneens lager. Varkens korter aanvoer, willige handel, onveran derde prijzen. Graanmarkt. Gerst chevallier 4.50 5.50, haver 5.906.15, kleine groene erwten 67.75, schokkers 9.5011 gld. Bruine boonen f 9.5011.25 p. 100 k.g. La plata mais f 90 per last. Vlas. 5600 k.g. blauw 0.450.55, 1500 k.g. wit 0.43—0.55, 800 k.g. Holl. geel 0.430.55.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3