Violet Vaughan FEUILLETON. De muzikale tournée, die „Hosanna" Zaterdagmiddag door de stad zou maken, ter versterking van de kas der vereeni- ging, is voor een groot deel in het water gevallen. Men zal nu aanvragen het niet- afgewerkte deel van de stad op een later te bepalen dag te mogen bezoeken. Onder veel belangstelling zijn Zater dagmiddag de nieuwe lokalen van de aid. Goes van de Nederl. padvindsters in „Ma Retraite" aan den Patijmweg in gebruik genomen. Ondanks storm en onweer, had den meerdere ouders van leden en andere belangstellenden aan de uitnoodiging van het bestuur gevolg gegeven, zoodat het eenige moeite kostte de gasten in het rui me speellokaal een behoorlijke plaats te geven. Nadat allen hadden plaats genomen, nam de voorzitster, mevr. Ballegoyen de Jong, het woord. Zij heette alle aanwezi gen hartelijk welkom, in 't bijzonder den heer Van Melle als afgevaardigde van B. en W., mej. der Kinderen, adj.-inspectrice van de Nederl. padvindsters in Zeeland, afgevaardigden van de groepen I en II van de padvinders te Goes en voorts ouders en belangstellenden. De voorzitster sprak haar blijdschap uit over de onder vonden medewerking bij het verkrijgen van deze lokaliteit en over den toenemen- den groei van de afd. welpen en padvind sters. SpT. eindigde met den wensch, dat de padvindsters-beweging steeds meer aan haar ideaal mag beantwoorden en verklaarde daarna onder applaus het lo kaal voor geopend. Na haar voerde 't woord mej. der Kin deren, die mede haar blijdschap uitsprak over hetgeen bereikt werd. Nadat vervolgens een viertal nieuwe pad'indsters met het gebruikelijke cere monieel waren geïnstalleerd, werd een ko"> thee aangeboden, waarna door de padvindsters nog enkele spelletjes wer den gedaan, die mei een warm applaus werden bekroond. Na afkop was er gelegenheid de loka len te bezichtigen. Daarbij bleek dat bet aan de padvindsters gelukt is haar ge wone vergaderlokaal met primitieve mid delen aardig en gezellig in te richten. De leidsters zijn met haar nieuwe wo ning, zooals begrijpelijk, ten zeerste inge nomen. Alleen is er de vrees, dat het tij delijk gebruik weieens wat al te tijdelijk kan zijn. Een bloederige wedstrijd. Tegen Zaterdagmiddag was door de auto-, motor- en rijwielclub „Zeeland" 'n wegwedstrijd voor rijwielen georgani seerd. De deelnemers moesten verschil lende malen het traject sportterrein Goes langs de haven, over de brug, Oude Sin gel, Kattendijksche dijk, door den Wil- helminapolder, over de brug, Poldersche wegsportterrein, in totaal 75 K. M. rijden. Er hadden zich 76 personen laten inschrijven, van wie er 65 aan den wed strijd hebben deelgenomen. Van deze heb ben er 30 de eindstreep gehaald. De rest is door vermoeidheid afgevallen, maar ook, omdat ze bij valpartijen mins, of meer ernstig werden gewond. Op enkele momenten lagen de renners bij clubjes tegen de vlakte of in de sloot., De transportcolonne Vlissingen van het Roode Kruis had verschillende gewon den te verbinden. Ook dr Snoek verbond twee personen, van wie één hunner, de heer Buis uit Middelburg, zóó ernstig word gewond, dat hij in het Ziekenhuis moest worden opgenomen. Eerst scheen zijn toestand niet zonder gevaar, maar vanmorgen was hij er beter aan toe. Ook vorig jaar moest B. om dezelfde reden eenige weken in het Ziekenhuis door brengen. Van waar dit groot aantal gewonden? In de eerste plaats, omdat dit traject met zijn vele bochten, met nu en dan maca- dam-gedeelten, en hobbelige keibestra ting, zich voor een dergelijken wedstrijd niet leent en vele deelnemers onvoldoende er mede op de hoogte waren. Daarbij kwam als tweede oorzaak, dat door de geweldige regen- en hagelval de geteerde weggedeelten gevaarlijk glad waren, zoo dat menigeen slipte, en in zijn val soms verscheidene collega's meesleepte. Ten derde was de afzetting van den weg op het Goesche gedeelte onvoldoende. Vooral bij de finish liet dit veel te wenschen over, zoodat ook daar een massa-valpartij ont stond. De ordemaatregelen op het gebied van Wilhelminadorp en Kloetinge waren beter. door E. J. WORBOISE. 79) —o— Een gevoel van verlichting kwam over hem, toen hij gelaat en gestalte van den bezoeker in zich opnam. Wat stelde hij zich dwaas aan. Kwamen er niet tallooze l.ceren de gebroeders Metcalfe voor pri vé belangen opzoeken en werden ze dan niet altijd in het privé-kantoor gelaten? Wat beteekende een stem, een gelaatsvorm zooals de heer Ford zichzelf een oogen- blik later erkende, toen hij den vreemde ling, die vergeefs naar zijn kaartje gezocht had, hoorde zeggen: „Edgar Gollierl Ik word verwacht". De blik dien ie heer Edgar Collier op hem wierp, voor hij de kamer van mijn heer Felix binnentrad, beviel hem niet; toch was er niets onvriendelijks of boos in dien blik; alleen maar meer dan ge wone belangstelling en juist daar voelde de boekhouder niet voor. Zoo langzamer hand begon hij het land te krijgen aan den naam Collier; en hij troostte zichzelf, door eens heerlijk te genieten van zijn na gels en vingertoppen en het was gewoon De eerst aankomende was zekere Drie- dijk, die opgaf in St. Maartensdijk te wo nen. Dit bleek echter niet waar te zijn. Aangezien uitkwam, dat hij een Braban der was, werd hij uitgesloten. De le prijs werd toegekend aan W. van Strien te Wolphaartsdijk, de 2e aan J. J. de Smid te Middelburg, de 3e aan Jac. van Dijke en de 4e aan W. van Dijke, beiden te Goes. Ook de 26 overigen kregen een prijs. Het zal zeker noodig zijn, bij een vol genden wedstrijd meer doeltreffende maatregelen te nemen, wil er eenige pro pagandistische kracht van uitgaan. Voor velen zal het bovendien de vraag zijn, of voor een dergelijk doel de publieke weg moet worden gebruikt. De onveiligheid, die al groot genoeg is, wordt nog verer gerd door de in razende vaart rijdende fietsers. Vermelden wij ng, dat de renners-ver- eeniging „de Zwaluwen" een bloemstuk heeft aangeboden aan den heer P. A. E. Schrijver. Kloetinge. Naar aanleiding van het verslag der laatstgehouden Raadsverga dering deelt men ons mede, dat de mede- deeling van den heer Straub, als zouden kinderen uit deze gemeente inmiddels weer zijn toegelaten tot de Ghr. Bewaar school te Goes, onjuist is. Bij infor matie ter bevoegder plaatse bleek ons in derdaad, dat bedoelde kinderen sedert April niet meer op de Chr. Bewaarschool zijn toegelaten. Kapelle. Loop der bevolking over de maand Mei 1034. Ingekomen: Ha. Paauwe van Goes naar Biezelinge D 125; M. T. de Putter, van Hoedekenskerke naar Kapelle A 374; Wed M. C. IJzerman en gezin, van 's-Heer Arendskerke naar Biezelinge D 186; Ja. Ca. Kram van Dordrecht naar Kapelle A 43; P. Sonke, van Goes naar Kapelle B 71; A. Celand en gezin, van Sittard naar Kapelle A 116; S. Signarolli van Sittard naar Kapelle A 116; A. d'Agostino en ge zin van Sitard naar Kapelle A 119; Ma. C. Schardus van Ierseke naar Biezelinge E 35; Wa C. Rovers van Utrecht naar Kapelle A 54; Ca. J. Visser, van Wemel- dinge naar Kapelle A 415; Ja. C. Michiel- sen, van Krabbendijke naar Biezelinge D 231; G. H. Cornelis van Blokker naar Ka pelle A 263. Vertrokken: Me van Overloop van Ka pelle naar Kloetinge A 187; C. E. P. Lens hoek en gezin, van Kapelle naar Kloetin ge, Marktveld A. 75; Me. Karelse, van Ka pelle naar Ooudelande B 53; Te. Sonke, van Kapelle naar Kruiningen, Hansweert A. J. de Jager, van Biezelinge naar Voor schoten, van Kempenstraat 9; E. M. Hil- lebrand, van Biezelinge naar Voorschoten, van Kempenstraat 9. Zaterdagmiddag had hier het bonds- concours plaats, vanwege de Zuid-Beve- landsche bond der Handboogsociëteit. Aan dit concours was verbonden Kampioen- schieterij op de Gaaisteng om de meeste kleppen en tevens kampioenschap om de meeste vogels. Tegenwoordig waren 15 so ciëteiten. Precies 2 uur opende dhr P. A. Rijk van Heinkenszand, voorzitter van den Bond, dit Bondsconcours. Hierna werd met schieten begonnen. Driemaal moest men vluchten voor de regen en daardoor kon de daartoe bestem de tijd niet worden bereikt. Om 5 uur was de stand: P. P. Houte kamer, G. van Liere en G. Verheijke, allen van Zorgvliet van Ellewoutsdijk, 4 klep pen, terwijl nog enkele volgden met 2 en 3 kleppen. De stand der meeste vogels was toen: P. Maat van Zorgvliet, Ellewoutsdijk zes vogels, terwijl verschillende volgden met 3 en 4. Daar de regen aanhield werd 'besloten bij loting te beslissen. Aldus werd P. P. Houtekamer No. 1, C. van Liere no. 2 en G. Verheyke no. 3 op de kleppen en P. Maat, allen van Zorg vliet, Ellewoutsdijk, no. 1 van de meeste vogels. De zijvogels werden geschoten door: P. van den Dries van Eensgezindheid van 's-Heerenhoek en A. Geunse van Zorg vliet te Ellewoutsdijk. De hoofdkallen door: J. de Booy van Juliana te Oudelande en J. Koopman van Soranua te Heinkenszand. De kleine kallen door: B. C. H. van den Borgt van Willem Teil te Kappelle en J. van 't Westeinde van Victoria te Kwa- dendamme. Zaterdag maakte de vereeniging van Oud-leerlingen van ae Tuinbouwcursussen een excursie naar België, waaraan door 14 personen werd deelgenomen. Het eer ste bezoek dat werd gebracht was aan de mooie buitenplaats „Beukenhof" van Jhr van Vredenburgh. Hier werd veel genoten want de eigenaar is een groot liefhebber en kenner van planten en bloemen. Har telijk was de ontvangst door Jhr van Vre denburgh, wien de vereeniging hoog waar deert om zijn hulp verleend als jurylid bij de gehouden tentoonstellingen. Ook nu volgde toezegging voor de te houden fruit, bloemen- en groentententoonstelling op 68 September e.k. Een andere buitenplaats „Irishof", van Joh. Spatn werd ook bezocht. Velen zouden hier graag langer ver toefd hebben, doch men moest het vast gestelde programma afwerken. Door Ant werpen ging het naar Mechelen, waar de groote kerk werd bezichtigd en naar het bedrijf van dhr De Meijer te Bonheide, Rjjkstuinbouwleeraar in België. De perzikcultuur in den vollen grond werd bezichtigd. Ook de appels en peren werden bekeken welke, op enkele variëteiten na, een goede oogst beloofden. De tuin is hier de leer school voor de leerlingen. Alsnu ging de tocht naar Leuven, waar een half uur werd gepauseerd via Tirle- mont naar Sint Truyden, waar dhr Lode- wijk en dhr Nicols den kersenstand toon den. Veel is hier geleerd inzake bestrijding van ziekten. Na deze leerrijke rondwandeling werd behoefte gevoeld aan 'n goed maal. Hierbij werd het woord gevoerd door dhr Lode- wijk, benevens dhrn Blaas en Phaff. De terugreis werd aanvaard over Diest, Aer- schot, Lier en Antwerpen. Allen waren zeer tevreden over deze reis. Volop was genoten. Hansweert. De heer P. Hoogerheide, sluisknecht alhier, is met ingang van 1 Juni overgeplaatst in gelijke betrekking naar Vlissingen. De heer M. Westdorp, electricien bij de R.E.W. alhier, is met ingang van 1 Juni in gelijke betrekking overgeplaatst naar Velsen. Wemeldinge. Tijdens een kort doch hevig onweder, gepaard gaande met een flinke regenbui, en eenigen hagel, sloeg de bliksem in de woning van M. S., al hier, zonder een van de bewoners, die in huis waren, te treffen of brand te ver oorzaken. De schade bleef beperkt tot eenige dakpannen die werden weggeslin gerd en een gat, dat in het dak ontstond. Krabbendijke. Loop der bevolking over de maand Mei 1934. Vertrokken Cornelis P. Kramer, naar Wissenkerke, Achterweg; Johanna C. Michielsen, naar Kapelle; Pieternella Meloen naar 's Gravenhage, Bronovolaan 22; Christiaan Kooman en gezin naar Kruiningen, Boomdijk 424 G; Lena L. Allewijn naar Breukelen, Stationsweg 29; Maatje M. Jacobusse, naar Waarde. Ingekomen Pieternella Meloen, van 's Gravenhage, naar B 136; Janna E. v. Iwaarden, naar Oostdijk -C 26; Herma- nus W. A. van Koeverden, van Buren naar Oostweg A 409; Maria J. Vogel, van Waarde, naar Oostweg A 409; Albert Boode en gezin van Den Helder naar Oostdijk C 5; Jacobus van de Vreugde v. Waarde, naar Dorpsstraat A 232; Marij- nus Ros van Schiebroek, naar Dorpsstr. A 233; Anthonia J. G. v. d. Berg, van Renswoude naar Dorpsstr. A 233; Su- zanna M. A. Ch. Welleman, van Utrecht, naar Dorpsstr. A 174; Jan van Kruinin gen, van Waarde naar Dorpsstraat A 203. Ierseke. Oesterverzending Mei '34. België 9400; Engeland 3750; Nederland 560. Te samen 13710. Mei 1933: 37710. Tijdens het kort maar hevig onweder dat Zaterdagmiddag boven onze gemeen te woedde, sloeg de bliksem in een meer paal aan de haven, die versplinterd werd. 1 Een 30-tal motorbooten van hier zijn reeds naar de Wadden vertrokken om mosselzaad te halen. De gelegenheid is daartoe vanaf 528 Juni geopend. De mosselen mogen echter niet grooter zijn dan 4.5 c.M. Naar we vernemen moeten echter zeer weinig zaadbanken te vinden zijn. Het is de groote vraag of deze gevonden zullen worden, vooral daar enkele gedeelten, „En denkt u, dat iemand de kamer bin nen heeft kunnen komen, terwijl u zat te soezen, zonder dat u het merkte?" „Dat zou ik niet denken. Ja, als ik vast in slaap was geweest, dan had men de kal mer binnen kunnen komen en het vuur oppoken, zonder dat ik er iets van had ge merkt, maar ik heb alleen wat gedom meld". „Hoe kunt u daar zeker van zijn, mijn heer Felix?" „Men weet toch wel, of men maar wat gedommeld heeft, of vast geslapen?" „Lang niet altijd. Nog niet zoo lang geleden ging ik, geheel van een moeilijke kwestie vervuld, naar bed en bereidde me voor op een slapeloozen nacht. Zonder het zelf te weten, zakte ik weg, om, naar het me toescheen een oogenblik later weer te ontwaken. Juist sloeg de gangklok drie uur en het bleek me, dat ik drie uur ge slapen had. Was de klok er niet geweest, dan was ik den volgenden morgen opge staan in de vaste overtuiging, dat ik geen oog had dicht gedaan. En kunt u nu niet in dezelfde omstan digheden verkeerd hebben, meneer Fe lix?" „Wel, het zou natuurlijk mogelijk zijn. Tenminste, ik kan het tegendeel niet be wijzen. Maar dat zullen we wel nooit te weten komen?" „Dat staat nog te bezien. Toen ik hier binnenkwam, is het me 'Opgevallen, dat de deur heel gemakkelijk draait in haar hengsels. Ik geloof, dat ik hier zou kun nen binnen komen zonder een slaper wakker te maken, al slaapt hij nog zoo licht." „Ja, wat zal ik u er van zeggen! Mijh broer en ik hebben een ergen hekel aan die vervelende geluiden, vooral een kra kende deur of een rammelend venster is ons onaangenaam. Al onze hengsels en sloten worden goed gesmeerd." „Maar vertelt u eens," mengde mijn heer Maurice zich in het gesprek, „aan genomen, dat mijn broer werkelijk is in geslapen en dat de dief onbemerkt is binnengekomen, en het geld heeft wegge nomen, wie van ons personeel houdt u dan voor den schuldige?" „Daar heb ik nog geen meening over. Ik ken niemand van uw personeel en ik ben geen politie-beambte. Slechts één ding kan ik met blijdschap opmerken. De onschuld van den heer William Warne- ford komt duidelijker dan ooit door die mogelijkheid aan het licht. In 't begin scheen hij de eenige, die in de gelegen heid was geweest, u te bestelen. Maar nu I zijn er heel wat meer menschen, die er voor in aanmerking zouden kunnen ko- men". (Wondt vervolgd.) verwonderlijk, hoeveel kracht en troost hij blijkbaar putte uit dat onthaal Maar de groen 'bekleede deur werd ge sloten en de nieuwsgierigste oogen en de scherpste ooren konden niet nagaan wat daarbinnen verhandeld werd „Ha, bent u daarl" riep mijnheer Mau rice uit, zoo snel opstaand als zijn leeftijd en omvang hem wilden veroorlooven. Mijn heer Felix was zeer bleek; al zijn gedach ten bepaalden zich bij William Warneford en hij kon niet de minste belangstelling voelen voor den werkelijken schuldige, eer hij zeker wist, dat zijn gewezen klerk zou herstellen. Maar toen kende zijn blijdschap ook geen grenzen; hij werd bepaald wel sprekend, en wilde de geschiedenis nog eens van A tot Z herhalen voor mijnheer Edgar. Maar deze kende het verhaal nu zoo langzamerhand uit zijn hoofd. Aan dachtig keek 'hij nu de kamer rond en vroeg eindelijk: „Wilt u eenige papieren neerleggen, juist zooals de bankbiljetten lagen, mijnheer Felix en op dezelfde plaats en ook een stapeltje goudstukken?" Mijnheer Felix ontlastte onmiddellijk do kas van haar inhoud en maakte drie sta peltjes goudstukken, toen legde hij reke ningen, papieren en ook eenige bankbiljet ten neer, juist zooals de heer Collier ver zocht had. „Daar mijnheer I" riep 'hij triomfante lijk uit, „zoo lag de boel, voor zoover ik me kan berinneren". „Prachtig. Trek nu uw stoel eens voor het vuur, precies, zooals hij dien dag stond toen u als gewoonlijk uw siesta ge noot en de Times las". Mijnheer Felix gehoorzaamde en een oogenblik later zat hij achterover geleund in den gemakkelijken, leeren stoel, zijn voeten op het haardijzer en een krant in de handen. Zijn rug was naar de tafel ge keerd en hij zou zich hebben moeten om draaien om er een blik op te kunnen wer pen. Mijnheer Edgar merkte op, dat hij door een lichte wending van het hoofd niet de deur kon zien. „Zeg nu eens eerlijk, mijhheer Felix, dat is een gemakkelijke houding, weet u; zou u zoo, na een goeden maaltijd, een paar glazen oude port en een zwaar hoofdarti kel in de Times niet in slaap kunnen zijn gevallen?" Het gelaat van mijnheer Felix verstrak te zich, werd rood. Mijnheer Maurice boog zich in zijn opwinding naar voren om het antwoord toch maar goed te verstaan. „Op mijn woord. Dat zou ik niet kun nen zeggen. Ik heb wel een oogenblik mijn oogen gesloten, want ik was nogal slape rig en misschien heb ik wel wat gesoesd; maar werkelijk geslapen heb ik dien dag niet". waar klein zaad gevonden wordt, voor de visscherij zijn gesloten. Kruiningen. Vrijdagavond vergaderde de gemeenteraad voltallig. De voorz. deelt mede dat naar aanleiding van het ge sprokene in de vorige vergadering door dhr Groof, de heeren van den Brink en Polderman ontslag hebben genomen als brandmeester en onderbrandmeester te Hansweert. Dinsdag zal een vergadering gehouden worden met belanghebbenden te Hansweert in verband met het te leggen trottoir. Aan het adres van den Chr. Besturen bond te Goes e.o. aan den Min. van Waterstaat om bij uitvoering van werken zooveel mogelijk werkkrachten uit eigen streek aan te nemen, wordt adhaesie be tuigd. Aan de orde is een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst van dading met de N.V. „Weegbrug Oost dijk". De gemeente heeft in 1920 een jaar- lijksche subsidie van f 60 aan de N.V. verleend voor 20 jaar, evenals andere be langhebbende gemeenten en polders. Een bewijs dat dit voor 20 jaar was is er van de gemeente niet. Tot 1926 is het subsidie betaald. Daarna is op voorstel van wijlen burgemeester Elenbaas het subsidie niet meer uitgekeerd op grond dat de weeg- gelden tot op de helft verlaagd waren. Verschillende malen is deze zaak door de betrokkenen besproken. Thans wordt voorgesteld om over de jaren 1927'28 f 40 en over 1929 tot 1933 f 30 's jaars te betalen en verder tot 1940 f 30 's jaars, wat door het bestuur der N.V„. wordt aan vaard. Een procedure zal dan niet wor den gevoerd. Een langdurige bespreking volgt hierop, waaruit blijkt dat de heeren v. Hootegem, Sinke, Burkunk, Witte en Groof er niets voor voelen. Niet de weegbrug maar de losplaats was doel. Er zijn geen bewijzen dat het subsidie voor 20 jaar is verleend. De weth. Kole en Francoys verdedigen het voorstel op grond van de zedelijke verplichting, al is de wettelijke nog niet bewezen. Ook de heer de Bat wijst op de zedelijke verplichting. Ook vele kleine be langhebbenden zijn er bij betrokken, ter wijl dhr Minnaar zegt, dat als bij alle sub sidies gehandeld werd als Kruiningen nu deed, er nooit iets tot stand kon komen. Met 7 tegen 4 st. wordt het voorstel verworpen. Zonder hoofdelijke stemming wordt aan het plaatselijk Crisis-Comité een subsidie voor 1934 verleend van 70 X f 2.10 of f 147.—. De pensioensgrondslag van den Burge meester wordt vastgesteld op f 3500. Bij de wijziging der begrooting voor '34 deelt de voorz. de volgende uitgaven mede omtrent de kosten van steunverleening en werkverschaffing dezen winter alleen wat de gemeente betreft: Delf werk f 374, dem pen sloot Kruiningen f 841.05, idem Weel f 641.85, steun f 2750, bijdragen aan de werkloozenkassen 3404.49 gulden. Totaal f 8060.96, waarbij komt de bijdrage van het Rijk en den Polder. Vastgesteld wordt de rekening van den keuringsdienst van vee en vleesch keu ringskring Kruiningen over 1933. Inkom sten f6024.59 en uitgaven f5411.54 en een batig saldo van f 613.05. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim te Kruiningen worden be noemd in de vacature E. Wiskerke, L. Kostense en in de vacature C. Hollestelle D. Huizer. De aanbeveling ter benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur in de va cature door het overlijden van dhr H. Markusse bestaat uit de heeren: 1. H. van der Vliet, 2. P. J. Noels. De heer Minnaar meent, dat nu het Burg. Armbestuur in een andere positie gekomen is, daar door de verschillende diaconiën medegewerkt wordt bij het tot stand komen van het tehuis voor ouden van dagen, de voordracht van het bestuur daar rekening mee had dienen te houden. Dhr Witte geeft de heer Minnaar gelijk. De S.D.A.P. is altijd uitgesloten, en het Burg. Armbestuur is niet kerkelijk. De heer de Bat stelt voor de voordracht terug te sturen. Met 6 tegen 5 st. wordt alzoo besloten. Rondvraag. Dhr Burkink vraagt naar het resultaat onderzoek gasverwarming tehuis voor ouden van dagen. De voorz. zegt, dat de gasdirecteur wel terwille wil zijn, doch ook dan is cokes nog veel voordeeliger voor centrale wa terverwarming. Ook vraagt hij of het Burg. Armbestuur huur afhoudt van be deelden. De voorz. zegt, dat zulks in één geval is geschied en dat stond op zich zelf, en was billijk. Op zijn vraag waar om de steunregeling is opgehouden, zegt de voorz. dat B. en W. dit gedaan hebben omdat tot 15 Mei de Minister de steun regeling heeft goedgekeurd en dus de Rijksbijdrage dan ophield. Spr. meent dat B. en W. niet karig geweest zijn. De heer Witte vraagt waarom in deze vergadering het ambtenarenreglement niet aan de orde is gesteld met prae-ad- vies van B. en W. om ambtenaren op 65- jarigen leeftijd te ontslaan. Hij wil ook de ambtenaren door den Raad benoemd zien. De voorz. zegt voor de volgende ver gadering zulks toe. Hij heeft persoonlijk dhr Witte reeds meegedeeld dat de inlich tingen van den Pensioenraad over den gemeenteontvanger, waar het hier over gaat, nog niet binnen waren. Dhr de Groof heeft een lijstje voor de rondvraag, wat de voorz. doet opmerken, dat zulks niet altijd gewenscht is, daar vele dingen persoonlijk besproken kunnen worden en op de vergadering niet altijd dadelijk inlichtingen kunnen worden ge geven. Dhr de Groof zegt, dat de stank in de Weel niet overdreven is. De voorz. zegt, dat het stukje in de krant erover hem ge- ergerd heeft. Ieder zal erkennen dat de Weel verbeterd is. Er is graszaad ge zaaid. B. en W. doen alles om den toe stand te verbeteren. Ook werkt het pu bliek niet mee. Dhr de Groof vraagt naar de ruïne van den brand. De voorz. zegt dat de onder handelingen tot verkoop nog niet vlotten, doch de ruïne levert geen gevaar op. Ook vraagt dhr de Groof of de school kinderen onderzocht worden in verband met T. B. G. De voorz. zegt dat een wetsontwerp aanhangig is om deze zaak te regelen; overigens onderzoekt de gemeente-genees heer eenmaal per jaar de kinderen. Daarna sluiting. Hoedekenskerke. Loop der bevolking over de maand Mei 1934. Ingekomen: Mattijs Wieckardt, werk man, uit Baarland; Elizabeth Maria Cop- pens, dienstbode, uit 's-Heer Arendskerke; Janna Klaizina Castel, zonder beroep, uit Driewegen. Vertrokken: Marinus Thobias de Putter, veldarbeider, naar Kapelle; Jan Riemens, zonder beroep, naar 's-Gravenpolder; Ma^ rinus van Belsen, rijksambtenaar, naar Ginneken; Pieter Lucasse, werkman, naar 's-Gravenpolder. De Vrijdag gehouden vergadering van den Gemeenteraad werd wegens on gesteldheid van den burgemeester voor gezeten door weth. L. Lous. Afwezig met kennisgeving dhr M. Steyn Jr, wegens ongesteldheid. Besloten werd adhaesie te betuigen aan het door den Chr. Besturenbond te Goes e.o. tot den Minister van Waterstaat ge richt adres inzake te werk stelling van Zeeuwsche arbeiders voor werken, die door het rijk in Zeeland zullen worden uitgevoerd. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur, dienst 1933, werd goedgekeurd in ontvang ad 9360,3972, in uitgaaf f 8717,35 dus met een goed slot van f 643,04 Met 4 tegen 2 st. werd besloten niet in te gaan op het voorstel van Ged. Staten, om de aansluiting aan de drinkwaterlei ding voor nieuw te bouwen woningen, ge legen op 40 M. afstand of minder van de hoofdleiding, verplichtend te stellen. Voor stemden de beide wethouders. Arnemuiden. Zekere H., woonachtig te N.- en St Joosland, werd een dezer da gen, toen hij thuis bezig was zijn handen te wasschen, zoodanig door een hond aan gevallen en in zijn rechterarm gebeten, dat heelkundige hulp moest worden inge roepen. Koudekerke. Loop der bevolking van 16 tot en met 31 Mei 1934. Ingekomen: P. Steutel met gezin, E 131 uit Goes; Mej. A. Meijer, B 125, uit Big- gekerke; Mej. M. Clarisse, C 72, uit Zou- telande; P. Verhage met gezin, E 244, uit Zoutelande; Mej. C. L. van Dijk, E 155, uit Oegstgeest; J. de Looff, D 189, uit Middelburg; Mej. N. Schout, C 26, uit 0.- en W.-Souburg. Vertrokken: D. C. Klaassen met gezin, van E 102, naar Middelburg; J. L. Plan-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2