Ingezonden Stukken. Rechtszaken De verhouding tot an dere organisaties. De heer G. v. d. H e u v e 1 leidde daar na namens het Hoofdbestuur in het on derwerp: „De verhouding tot andere or ganisaties". Hier is aldus Spr. een zuivere afbakening noodig. Geen moeilijk heden zijn er met de zuivere technische organisaties als aankoopvereenigingen, centraal bureau, enz. Ook de verhouding tot den Bond van Landpachters en Hypotheekboeren is niet moeilijk. Het is verkeerd voor allerlei on- derdeelen aparte organisaties in het leven te roepen, afgedacht nog van het bezwaar om kwesties als van den eigendom in een neutrale organisatie te bespreken. Ook de boerenbonden hebben onze sym pathie niet. Het oefenen van invloed op bestuur, wetgeving en publieke opinie moet niet door middel van een boeren bond, maar van onze eigen politieke or ganisaties geschieden. Grooter is de moeilijkheid met de an dere landbouwmaatschappijen die een ge mengd karakter hebben en zoowel een technisch als een sociaal-politiek karak ter dragen. Spr. brengt hierbij ter sprake het dub bel lidmaatschap. Dit is van het begin af aan niet in orde geweest, maar nu moet hier een duidelijk standpunt wor den ingenomen. De Christen-boer behoort in dezen tijd van verminderden welstand alles wat hij voor organisatie-doeleinden missen kan, te geven aan den G.B.T.B. Nu wordt per jaar door C.B.T.B.-leden zeker f 20.000 gecontribueerd aan neutrale organisaties, terwijl de eigen organisatie vaak werk moet onuitgevoerd laten door geldgebrek. Daarbij komt, dat in de provincies ons invloed wordt toegekend naar het le dental. Op geen enkel ander gebied zijn we zoo dubbelhartig. Daarom moet ook hier ver andering komen. Dit moet niet geforceerd worden, maar dient besproken te worden in de Prov. organisaties. Aan de neutrale organisaties zijn aller lei technische diensten verbonden. Deze moeten daarvan losgemaakt en geheel zelfstandig worden. Er moet scheiding komen tusschen technisch en algemeen sociaal en economisch werk. De neutrale organisaties zullen daartoe wel niet overgaan, zoolang ze er niet toe gedwongen worden. Mogelijk is dit wel. Dat hangt geheel af van de doorwerking van de Chr. organi satie gedachte. En juist hier hapert nog veel. Zoovelen, die op ander gebied ijveren voor de Chr. organisatie, volstaan op landbouwgebied met de neutrale organi satie. Ook sommige C.B.T.B.-leden zeggen nog, dat in de neutrale organisatie ons beginsel niet gekrenkt wordt. Alsof dat voldoende zou zijn. We willen niets stuk maken. Al de technische arbeid moet blijven, maar de neutrale organisatigsmogen niet langer op de been gehouden worden door tech nische diensten. Wil men die scheiding niet, dan zullen wij de technische diensten ter hand moe ten gaan nemen. Maar dan ligt de schuld voor die verbrokkeling niet bij ons. Over het algemeen voelen onze jongere Chr. boeren en tuinders dit beter dan de ouderen. Weigert men ons op dit punt recht te doen, dan zal het blijken, dat er in onzen kring voldoende vitaliteit zit, om aan te pakken. De voorzitter dankt dhr v. d. Heu vel niet alleen voor deze inleiding, maar voor al het vele, dat hij voor den Bond doet en heeft gedaan. Hierna wordt gepauzeerd. (Vermelden wij nog, dat in de huishou delijke vergadering van Woensdagavond voorzitter en secretaris zijn herkozen.) Middagvergadering. In de pauze maakten velen gebruik van de gelegenheid om een .kijkje te nemen op de Botermarkt en de weekmarkt. Te half drie werd de vergadering voort gezet. Gezongen werd Ps. 33 11. De voorzitter verwelkomt den Commis saris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. Quarles van Uffoird en Prof. Dr P. S. Gerbrandy uit Amsterdam. Prof. Gerbrandy krijgt terstond het woord om te spreken over: „M aatschappelijke or dening en landbouw er i s i s." De vraag: waar gaan we heen, leeft op duizenden lippen. Soms beluisteren we er grooten angst in, omdat men erge dingen vreest. Toch moeten wij, als Christenen, die vraag durven stellen, omdat we geen blindemannetje mogen spelen. Wij gaan steeds meer naar den groo ten dag van onzen Heere Jezus Christus, waarop alle knie zich voor Hem zal bui gen. In onzen diepen nood moeten we die belijnenis durven uitspreken. De span ning wordt dan minder beklemmend. Is de crisis voorbijgaand? Is de orga nisatievorm voorbijgaand? Maken de menschen iets moois of iets heel ergs van de wereld? Spr. wil niet spreken over fascisme en nationaal-socialisme, die de pretentie hebben de crisis te kunnen oplossen. Zij willen den Staat de macht geven over het maatschappelijk leven, om dit aan hun Staatsidee dienstbaar te maken. We krijgen dan één groot systeem van staats- dwang. De nat.-socialistische beweging is zoo ondiep als een moddersloot. Men kan er geen anklang aan krijgen. Zit in al de pogingen tot organisatie, om productie en consumptie te regelen, iets dat we later niet meer zullen kwijt raken? Die maatregelen hebben nu tot taak om de bedrijven door de moeilijkbe den te helpen tot we gekomen zijn op een stabilisatieplan, waar we ze niet meer noodig zullen hebben. Spr. onderscheidt: le De pure Overheidsmaatregelen als contingenteering. 2e Regelingen voor tarwe, zuivel, var kens, enz., waarbij teeltbeperkingen be trokken zijn. 3e De uitsluitend moreele steun aan particuliere bedrijven als huiden en leer. Het is dus duidelijk, dat de fundamen ten van onze, wel genoemde kapitalisti sche samenleving principieel zijn aange tast, zooals vrije koop en verkoop, vrije prijsbepaling, enz. Hoe is nu onze houding daartegenover? Spr. zet eerst vóór de vraag te beant woorden den loop van de economische dingen vóór en na den grooten oorlog uit een. In plaats van de oorlogswonden te hee- len ging de verdwaasde wereld de betrek kingen tusschen de volken en tusschen productie en consumptie vernielen. Nu zit er in de crisis ook iets natuur lijks, dat er n.l. structuurveranderingen plaats grijpen. Dr Colijn legt daarop sterk, wel wat te sterk, den nadruk. Maar als we niet zaten met het verdrag van Versailles, de oorlogsschulden en de ta riefmuren, konden we die structuurveran deringen wel doorstaan. Het opmerkelijke in deze crisis is, dat het de economen niet mankeert aan goed inzicht. Er zit achter de crisis iets, waar we geen raad mee weten. Het is niet een kwestie van onkunde, maar meer van wil en hartstocht. Van zekere zijde wil men de crisis op lossen door prijsgeving van den gouden standaard. Spr. geeft echter de voorkeur aan de methode van dr Colijn: voorzich tig zoekend en tastend den weg trachten te vinden om zonder al te veel kleerscheu ren op een nieuw stabilisatievlak aan te komen. Zijn de crisismaatregelen duurzaam? Daarin zit veel abnormaals en ongezonds, waarom men zegt: dat kan niet duui- zaam zijn. Onnatuurlijk is ook, dat de boer, die vroeger zoo schichtig was vai regeeringsmaatregelen, die nu geduldig draagt. Ook de prijsbepaling door de Over heid is iets geheel abnormaals. Toch is er ook een andere zijde aan deze zaak. Spr. wijst op de opkomst vau de trusts en kartels, op de verkooporga nisatie bij groote lichamen, op coöperatie der coöperaties b.v. in Friesland, op de ontwikkeling der naamlooze vennoot schappen, die uitgegroeid zijn tot gewei dige lichamen, op den groei van het in stituut der collectieve arbeidscontracten, op den Volkenbond, de internationale rechtsregelingen, enz. Er is iels aan het groeien onder de menschen, dat er op wijst, dat we gaan van de contracts- naai de statische structuur. Daaraan werkt nu mee het economisch gebeuren der laag ste jaren. Als deze visie juist is, hebben we ons als Christenen te bezinnen, waar we naar toe gaan. Het gevaar bestaat van een groote decentralisatie van het staatsge zag naar een statisch bestaand organis me. Het tweede gevaar is, dat de vrijheid van het Christelijk leven in het gedrang komt. Daarom is ernstige bezinning noodig. Maar hier blijkt ook de groote waarde van een eigen Christelijke organisatie. We zullen ons opnieuw moeten oriëntee- ren over productie en consumptie. Aan de bespreking van dit referaat na men zeven personen deel. Dhr Bakker te Enumatil maakt zich beangst over de voortdurende vrij heidsbeperking voor den boer. Graag had hiji gehoord, dat we van het een en ander spoedig zouden verlost worden. Het leven wordt duurder en we moeten op lager plan. Niet alleen de boer, maar de geheele maatschappij. Spr. denkt ook aan de sala rissen. Dhr Middelman te Barneveld merkt op, dat we met salarisverlaging voorzichtig moeten zijn om de koopkracht niet te sterk te doen dalen. Spr. zegt ver der, dat de regeering soms dictatoriaal optreedt. Met de pluimveeteeltregeling had Mussolini of Hitier het niet kunnen verbeteren. Het lijkt of we soms een amb- tenarenregeering hebben. Spr. voelt meer voor de corporatieve gedaente. Dhr Van Galen te Voorthuizen vraagt onder gelach of prof. Gerbrandy instemt met hetgeen prof. Diepenhorst onlangs in de Standaard schreef, dat de steun aan den landbouw tijdelijk moet zijn en liefst spoedig moet verdwijnen, waarom het noodig is, dat we ons opnieuw oriën- teeren. Verder vraagt Spr. of we niet al leen in economisch en politiek, maar ook in technisch opzicht voorlichting van de eigen Christelijke organisatie noodig hebben. Dhr Biemond te Bleiswijk vraagt: Wat groeit er? Zoekt men het buiten regeeringsmaatregelen of niet? Spr. merkt op, dat in vele regelingen de boer wordt vergeten. De menschen in Den Haag betalen 11 cent voor de melk en de boer krijgt 4V2 cent. Dhr Haverkamp te Kampen had graag iets meer gehoord over het heden, over de taak, die we n u hebben. Hoe denkt prof. Gerbrandy zich de nieu we maatschappelijke ordening voor den landbouw? Dhr Marra te Lioessens erkent, dat, wat we hebben, iets abnormaals is. Het is niet in orde dat de Overheid zoo in de bedrijven ingrijpt. Zóó kan het niet blijven. Maar boe dan? Is de grond nog een object voor geldbelegging zonder meer? Het paebtvraagstuk moet in orde komen, vóór we redelijke collectieve ar beidscontracten kunnen afsluiten. Dhr v. d. Heuvel te Ooltgens- plaat komt op tegen een uitlating van den spreker, dat de consument thans meer betaalt dan de kostprijs. Practisch bestaat er geen wereldmarktprijs. Het is zeer wel te verdedigen, dat de boer den prijs van vóór 1914 ontvangt. Prof. Gerbrandy. de sprekers be antwoordend, wijst nog eens op de stre vingen, die reeds lang op het gebied van productie en consumptie merkbaar zijn. Productie en consumptie kwamen vroe ger door prijsvorming tot elkaar. Dat von den we natuurlijk en dachten we blijvend te zijn. Dit nu krijgt een geweldigen duw. Spr. heeft niet bedoeld, dat we de tegenwoor dige maatregelen der regeering niet meer kwijt zullen raken, maar wel is er wijzi ging waarschijnlijk in de wijze, waarop productie en consumptie elkaar vinden. Men mag van spr. niet eischen, dat hij zegt, wat er zal komen. Daartegen maakt Spr. op grond van zijn levensbeschouwing bezwaar. Wij, menschen, maken het le ven, de maatschappij en den Staat niet. Dat pogen is altijd, de eeuwen door, mis lukt. We moeten echter den loop der dingen principieel bezien. Het wil Spr. voorko men dat men den wissel principieel ver zet. Daarop heeft Spr. willen wijzen. Hei raakt kant noch wal om te zeggen, dat ruen de crisis oplost door de salaris- seu te verlagen. Het is voor Spr. zelfs de vraag, of men in sommige hooge sa larissen niet te veel het mes heeft gezet. De Staat heeft op verantwoorde lijke posten bekwame mannen noodig. Men kan de regeeringsmaatregelen be- critiseeren, maar men vrage zich eens af, wat er van den landbouw zou zijn ge komen, als die maatregelen er eens niet waren. Wat de technische voorlichting betreft, waarschuwt Spr. om deze te isoleeren van het sociale en economische. In antwoord aan den heer Van den Heuvel zegt Spr., dat tal van regeerings maatregelen, gezien in het licht van 20 jaar geleden, improductief zijn, maar dit nu niet zijn, omdat ze dienen om belang rijke bedrijven in het leven te houden. Spr. eindigt met de opwekking tot de leden, om zich nu en in de toekomsTle oriënteeren op hei punt gezag en vrijheid. De Commissaris der Ko ningin verwelkomt in het bijzonder de gasten van buiten Zeeland. Vooral Zee land gevoelt den druk der tijden. Achter de economische crisis zit echter de gees telijke crisis. In den geestelijken strijd gaat het om eeuwige goederen. Spr. wekt de leden op dezen geestelijken strijd trouw te voeren. Dhr Ir. C. Stevens voert hierna als vertegenwoordiger van den Minister van Economische Zaken het woord. Spr. prijst de leiding, die door het Bestuur van den C.B.T.B. wordt gegeven, maar het is noodig, dat de leden trouw achter het bestuur staan. Spr. wekt de boeren en tuinders op mede te werken aan de uitvoering der regeeringsmaatregelen. Het prestige der organisatie zou er on der lijden, als het daaraan ontbrak. Hoe grooter de medewerking, hoe minder con trole er noodig is. De voorzitter spreekt daarna een slotwoord. Hij1 dankt spreker, debaters en allen, die deze vergadering hebben doen slagen, waarna prof. Gerbrandy voorgaat in dankgebed en de voorzitter deze ver gadering, die door ongeveer 500 personen was bezocht, sluit. Gisteravond werd, naar wij- vernamen, '/in hotel (Brittannia te Vlissingen een maaltijd gehouden. Heden (Vrijdag) had de excursie, waar voor zich plm. 150 personen hadden op gegeven, plaats. Met 25 luxe-auto's en 3 bussen werd van Middelburg o-ver Serooskerke en Oostkapelle naar Domburg gereden. Hier werd gelegenheid gegeven voor bezoek aan bosch en duin. Vervolgens ging de rit naar Westkapelle, waar de zeedijk bezichtigd werd. Over Zoutelande, Big- gekerke en Koudekerke werd teruggere den naar Middelburg. Nu ging het naar Zuid-Beveland. Te Go-es aangekomen, werd eerst geluncht, waarna het grootbedrijf de Wilhelmina- polder met Zeelands proeftuin bezocht werd. Hier viel voor de gasten veel te zien en te leeren. Te ongeveer vijf uur werd de excursie te Goes ontbonden. Vermelden wij nog, dat als attentie van „Vreemdelingenverkeer" gisteravond he' Middelburgsche Stadhuis belicht werd Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Hoog geachte Redactie, Met verwondering las ik in Uw blad het ingezonden stukje van „belanghebben den" uit Serooskerke (W.) inzake het verzoek van de Prov. Vereen, ter verb, van het Geitenras aan de Staten van Zee land. Het leek mij: of „belanghebbenden" maar zijdelings betrokken zijn bij1 de be langen der geitenfokkerij, want anders zouden ze vast beter weten welke eischen onze tegenwoordige arbeiders stellen aan hun melkgeiten. „De arbeiders geven niet om mooie gei ten, als ze maar veel melk geven," zoo heet het. Maar juist voor het laatste ijvert de Prov. vereeniging in de eerste plaats, al verwaarloost ze het tweede niet. En om dit te bereiken, moeten we toch sterke en gezonde dieren hebben, dat zul len „belanghebbenden" wel met ons eens zijn. Doch om die te verkrijgen is een eenig- zins goed in elkaar gezette fokkerij noo dig, althans een andere dan die „Belang hebbenden" bedoelen. Jammer dat men niet eens een kijkje is gaan nemen op de laatste keuring te N. en St, üoosland. Daar zagen we Stamboekgeit 581, die in 12 weken 502,5 Liter melk gaf, nr 689 met 205,8 L. in 6 weken, nr 026 in 7 we ken 182.7 L. Niet door den eigenaar, maar door een aangesteld controleur gecontroleerd. Zijn dit geen dieren voor „Belanghebbenden"? En dan bovendien beste, sterke dieren, die lang voor den werkman dienst kun nen doen. En als „Belanghebbenden" nu eens bij die fokkers hun licht willen opsteken, dan zullen ze het ongetwijfeld mede met ons betreuren, dat door enkele menschen, die zonder er persoonlijk belang bij te hebben, en het enkel doen om hun wil door te drijven, de fokkerij in onze provincie ver troebeld wordt. En bleven dan die belanghebbenden maar op eigen terrein, zooals ze dit wil len naar het schijnt, maar juist het te gendeel blijkt vaak. Op soms minder hof felijke manier trachten ze fokvee van de Prov. Vereen, te bemachtigen, en maken dit later waardeloos, om er met hun luk- raak-systeem zonder eenige stamboekhou ding of aanteekening mede te gaan wer ken. Terwijl als ze zich aansloten bij onze vereen, de kosten voor den geitenhouder minder zouden zijn, en voor den bok hou der loonender. Laten belanghebbenden dit maar gerust eens onderzoeken bij vroegere z.g. wilde bokhouders, die nu bij ons aangesloten zijn. Zou dus die ramp wel zoo groot en die band wel zoo knellend zijn, als Prov. Sta ten eens besloten er een einde aan te ma ken, dat het werk der Prov. Vereen, werd tegengewerkt, door willekeurige hande lingen, van eenigen zonder eenige be- langsbedoeling? Als de Staten, gezien den ruimen steun die zij en het Rijk voor de geitenfokkerij verleenen, besloten, bet werk van de ver eeniging, dat voor den werkenden stand zulke mooie resultaten oplevert, en een economisch belang is, in bescherming te nemen tegen willekeurige belemmering? Tegenover de genoemde honderden, die wel denkbeeldig zullen zijn, zullen er dui zenden zijn die dit van harte zullen toe juichen. Mogen we er nog even aan toevoegen, Redactie, dat onze vereeniging hare le den volkomen vrij laat in het voeren van hun dieren, en in de bepaling van het dekgeld; ze geeft alleen door lezingen en keuringen enz. leiding voor een doelma tige fokkerij. En voor de verstrekking van de benoodigde dekbo-kken, keuringen, le zingen enz. berekent ze een contributie van f 0.30 per lid en per jaar. Dat is alles. Dus financieel is de last ook niet knel lend of drukkend. Dit kan ze doen omdat vele niet belanghebbenden haar zoo mild bij haar werk steunen. Wij1 hopen dus dat alle belemmeringen voor het vruchtbare werk van de Prov. Vereen, ten behoeve van onzen werkenden stand door het besluit van de Staten wor den weggenomen. Veel dank, geachte Redactie, voor de plaatsing van ons epistel. P. JOZIASSE Geitenhouder. Gapinge, 29 Mei 1934. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding Motor- en Rijwielwet: J. de V. te Domburg f5 of 5 d. h. Idem, A. v. B. te Vlissingen f 25 of 5 d. h. en f 5 of 5 d. h., met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te be sturen voor den tijd van drie maanden: F. W. B. de H. te Dordrecht: 2 maal f 10 of 2 maal 10 d., met toewijzing van de ci viele vordering van getuigen M. A. F. te Goes tot een bedrag van f 15.25; J. H. v. d. M., te Vlissingen f 1 of 1 d. h.; A. W., te Middelburg f 5 of 5 d. h.; D. J. v. d. V., te Vlissingen f 0.50 of 1 d. h.; J. v. W., te Zoutelande f 1 of 1 d. h.; Fa. B. te Middelburg f 1 of 1 d. h.; J. M. v. R. te Goes: geen straf; R. H. v. O. te Goes: f 3 of 3 d. h.; M. v. d. W. te Koudekerke f3 of 3 d. h.; J. F. O. te Rilland-Bath f 15 of 5 d. h.; J. v. d. M. te 's H. Arends- kerke f5 of 5 d. h.; P. J. K., te 's H. Arendskerke f 5 of 5 d. h.; H. J. W. te Rilland-Bath f 5 of 5 d. h.; J. P. te Kou dekerke f3 of 3 d. h.; J. V. te Hans- weert f 3 of 3 d. h.; J. de D. te 's Graven polder f 3 of 3 d. h.; A. B. te Middelburg f5 'Of 5 d. h.: J. S. te Arnemuiden f 2 of 2 d. h.; M. W. te Goes f 1 of 1 d. h.; C. Th. B. te 's Gravenhage f 5 of 5 d. hA. v. B. te Rotterdam f 2 of 2 d. h. J. J. te Middelburg f 3 of 3 d. h.; J. A. te Mid delburg f 3 of 1 d. h.; J. de L., te Kort- gene f 5 of 5 d. h.; L. C. B. te Vlissingen f 1 of 1 d. h.; J. J. W. te O. en W. Sou burg: f 10 of 5 d. h.; A. H. te Hillegers- berg f 5 of 5 d. h.; Als opkooper geen doorloopend register houden: J. H. te Wemeldinge f 25 of 25 d. h. Zich in kennelijken staat van dronken schap op den openbaren weg bevinden: A. C. K. te Vlissingen f 15 of 15 d. h. Jagen in gesloten jachttijd: S. H. te Oostdijk gemeente Kruiningen: f 10 of 5 d. h. Eieren van wild zoeken, rapen en ver voeren: L. H. te Nieuw- en Sint-Joos- land: 3 maal f 1 of 1 w. t.sch. voor iedere boete: P. H. te N. en St. Joosland: beris ping. In de gemeente Wissenkerke zonder vergunning van B. en W. voorwerpen niet zijnde gedrukte stukken aan de hui zen te koop aanbieden: F. v. d. H. te Oas f 2 of 2 d. h. In de gemeente St. Laurens voorwerpen aan de huizen te koop aanbieden. H. V, te Middelburg f 0.50 of 1 d. h In de gemeente Goes op de openbare plaatsen vcetbalspel beoefenen: J. de W„ P. A. de W., C. B. en J. B, allen te Goes: ieder berisping. In de gemeente Vlissingen zich bevin den op het gras op de openbare plantsoe nen: A. H. te Vlissingen f 2 of 2 d h, Als schipper een Rijkskanaal bevaren de niet aan de buitenzijde van het schip den naam van den schipper met letters van 0.10M. hoogte en 0.01 breedte aange geven hebben: Th. B. te Emmerik (D.): f 5 of 5 d. h. Als schipper een Rijkskanaal bevaren de, niet voorzien zijn van een exemplaar van het Regl. van Politie voor de rivieren en Rijkskanalen en van het Binnenaan- varingsreglement: M. P. M., gedom. te Waspik 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. h.; W. D. te Papendrecht 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. h. Onder het gebied van de Zeeuwsche Stroomen, terwijl men niet is de rechtheb bende noch de houder van een vergun ning zich bevinden op een in uitsluitend gebruik gegeven plaats: G. Jtf., A. B. en A. B., allen te Krabbendijke, ieder f 3 of 3 d. h. In de provincie Zeeland aan den voet der dijken schelpdieren rapen: J. A. v. d. P. te Ierseke: last tot teruggave aan ouders. Een verbod bij de Vuurwapenwet 1919 gesteld, overtreden: Ch. P. M. te Rotter dam gedom., R. W. D., gedom. te Maas sluis ieder f 15 of 5 d. h., beiden met ver beurdverklaring van het in beslag geno men vuurwapen. Als hoofd van een onderneming zonder de vereischte vergunning een in de Hin derwet omschreven inrichting in werking houden: C. D. te Wemeldinge f 25 of 10 d. h. Niet nakomen een voorschrift als be doeld in art. 3 der Brschwet: P. Z. te Baarland f 25 of 10 d. h. Vleesch waarvan hij weet, dat het af komstig is van een dier, dat voor huiselijk gebruik geslacht is, vervoeren: D. v. d. B. te Rilland-Bath f 10 of 5 d. h. De kennisgeving van het voornemen van een huisslachting niet doen: M. C. v. L., te Wissenkerke f 25 of 5 d. h. - RHEUMATIEK VERSTOORDE HAAR NACHTRUST. Gevoel „of haar rug zou breken" Pijnen in enkele weken verdreven Nadat zij van „zulke vreeselijke pijnen" bevrijd was, voelde een vrouw zich door dankbaarheid gedrongen ons den volgen den brief te schrijven: „Ik had steeds zulke vreeselijke pijnen in mijn knieën, enkels en schouders, en de pijn in mijn rug gaf me altijd een gevoei of ik zou breken. Nooit kon ik rust vin den, vooral 's nachts niet. Sinds ik nu echter nog maar enkele weken lang Kru- schen Salts neem, voel ik me een ander mensc'h, gelukkig. Ik heb nu geen pijnen meer. Ik ben veel opgewekter en in elk opzicht beter. Ik zal daarom ook regel matig Kruschen blijven nemen". Mevr. M. M. De meeste rheumatische pijnen of zwel lingen zijn het gevolg van een overmaat van urinezuur in het lichaam. Krusohen Salts zal U spoedig van de stekende, ver moeiende pijnen bevrijden, omdat het 't overtollig urinezuur uit het lichaam drijft. De zes verschillende zouten in Kruschen sporen Uw inwendige organen, inge wanden en nieren aan tot geregelde werking, zoodat alle schadelijke afvalstof fen, ook overtollig urinezuur, volkomen uit het lichaam verwijderd worden. Wanneer U daarna trouw blijft aan „de kleine da- gelijksche dosis" zal het urinezuur zich niet weer kunnen ophoopen, en zult U dus ook van de rheumatische pijnen bevrijd blijven. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. (Adv.) TELEGRAFISCH WEERBERCHT. Verwachting tot den avond van 2 Juni: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, helder tot licht of 'half be wolkt, droog weer, behoudens kans op on weer, warm. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsen: Zaterdag 9 u. 37 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6