Uit de Provincie De nieuwe schoon- heidszeep met haar 15ct$:- heerlijk parfum. D^BBELM^N besloten zitting worden gesproken. Deze i zal na afhandeling der agenda worden gehouden. Mevr. W e ij 1 verzocht ook in gevallen als deze de stukken over de aanbevolen personen ter kennis van den Raad te doen komen. Wijziging ambtenaren reglement en wachtgeld verordening. Dhr Paul gelooft, dat de tijd komt, dat men vragen zal, hebben we nog een Raad noodig? Spr. vraagt of B. en W. dit voorstel sympathiek vonden of noodig achten. Het is Spr. niet gebleken, dat het bestaande ïieglement onvoldoende was. Spr. acht het onjuist, dat de regeering dicteert, hoe het ambtenarenreglement woordelijk zal luiden. Volgens Spr. re geert de Raad nog altijd de gemeente, maar de regeering schijnt de ambtenaars- .aken centraal te gaan leiden. Spr. acht de~e methode in strijd met de Grondwet en de Gemeentewet en ziet ei in een aan slag op de gemeentelijke autonomie. Spr. heeft geen bezwaar tegen het in dienst dragen van insignes of uniformen en het uitsteken van andere dan nationale vlaggen van dienstwoningen. Maar wel heeft spr. bezwaar tegen ontslag der hu wende ambtenares en van den ambtenaar wegens revolutionaire gezindheid en lid maatschap van bepaalde organisaties. De ambtenaar moet volgens Spr. onder de zelfde wetten vallen als de andere bur gers. In de Grondwet is de vrijheid van organisatie gewaarborgd. Spr. acht liet willekeurig en ongeoor loofd dat de voorzit:er van den Minister raad de lijst van verboden organisaties vaststelt. Spr. is tegen ontslag van de huwende en gehuwde ambtenares. Op die wijze worden de gevolgen van de crisis op de vrouwen afgewenteld, wat niet verdiend is. Immers 't zijn de mannen, die de wet ten gemaakt hebben en den toestand be ter kunnen maken of slechter. Spr. wil graag weten, hoe weth. Boasson over dit ontslag denkt. Het is in strijd met het ge meenschapsbelang, dat alleen naar be kwaamheid vraagt. Welke maatstaf heeft men aan te leg gen bij' de bepaling van revolutionaire ge zindheid. Men kan door verschillenden bril zien. In Oostenrijk zette de regeering de Grondwet op zij Wat vandaag gezag is, kan morgen revolutionair zijn en om gekeerd. (Bulgarije.) Mevr. W e ij 1 betoogt, dat de gemeente raad hier machteloos is. De regeering legt dit voorstel op. i ebat zou dus nutteloos zijn, maar Spr. gelooft niet, dat de regeering doof zou zij voor gegronde klachten. Wij moeten ons spiegelen aan het bui tenland en tijdig onze maatregelen nemen tegen revolutie. Om erge dingen te voor komen moeten wij' ons een beetje vrij heidsbeperking getroosten. Wel heeft Spr. tegen enkele voorgestel de bepalingen bezwaar, die zij' onduidelijk of overbodig vindt. Maar gezien den eisch van de regeering, wil Spr. er mee accoord gaan. De ambtenaar heeft toch altijd recht van beroep op hot scheidsgerecht. Het recht van vereenigen wordt niet aangetast, maar de regeering zegt: „als gij lid zijt van die en die organisatie, kan ik u niet gebruiken. Ik moet mijn ambte naren kunnen vertrouwen." Spr. acht het niet noodig, het ontslag der gehuwde ambtenaressen verplichtend te stellen, gezien haar betrekkelijk gering aantal. Spr. staat nog altijd op het stand punt, dat een gehuwde ambtenares in overleg met haar man hier in vrijheid moet beslissen. Toch verschilt deze redac tie niet veel met de nu bestaande. Dhr Portheine wil niet veel hier over zeggen. Spr. protesteert tegen de aantasting van de taak van den gemeen teraad, die in dezen dwang der regeering is gelegen. Men heeft hier een algemeen concept opgelegd, zonder dat de Gemeen teraad mag rekenen met de plaatselijke omstandigheden. Spr. noemt het op som mige punten vaag en onduidelijk, waar van Spr. enkele voorbeelden geeft. De ambtenaar weet niet waar hij aan toe is. Lhr Jeronimus gelooft ook, dat de regeering deze zaak weinig elegant heeft behandeld. Beter ware geweest een wijzi ging in de ambtenarenwet. Spr. zal ech ter voorstemmen. Regeeren is vooruitzien. Le heereh, die zoo fel tegen het voorstel cpponeeren, hebben het aan zichzelf te wijten. Spr. heeft liever de dictatuur van de regeering dan van het proletariaat. Spr. meent, dat de ambtenaren zich niet met de politiek moeten bemoeien. Dhr Paul: dan zou U mij als Raads lid missen. Dhr Jeronimus: ik hoop u nog vaak te zien, maar niet als Raadslid. Met belangstelling heeft Spr. geluisterd naar mevr. Weijl, die een ander geluid dan vroeger deed hooren. Mevr. W e ij 1 ontkent dit. Dhr Paul: dat moet U maar eens na lezen! Dhr den Hollander betreurt het, dat zijn reeds lang aanhangig voorstel in zake de huwende onderwijzeres niet in het reglement is opgenomen. Spr. erkent, dat het niet noodig moest zijn, dat de regeering een dergelijk voor stel deed, maar de Prov. Staten en de Ge meenteraden hadden het niet noodig moe ten maken. - Dhr Paul: is die behoefte er dan? Dhr den Hollander: volgens een groot deel van het Nederlandsche volk wel. Spr. meent ook, dat Mevr. Weijl op bepaalde punten soepeler is geworden. Dhr Paul: ja, zoo zijn de vrijz.-demo- craten. Dhr den Hollander heeft daar heel weinig respect voor. Voor Spr. is een haginsel een beginsel, dat we moeten vasthouden. Spr. verblijdt er zich in, dat de regee ring het ontslag van de gehuwde ambte nares nu heeft voorgeschreven. Dhr Boasson erkent, dat er in de vrijz.-dem. partij verschil van gevoelen bestaat over het ontslag van de huwende ambtenares. Spr. is daar voorstander van. De mannelijke kostwinner moet in staat gesteld worden een bestaan te vinden. Men moet zijn standpunt wel eens ver laten, als de werkelijkheid dit noodig maakt. Bij de wachtgeldregeling gaat in den regel de vrouwelijke ambtenaar voor. Dhr Heemskerk betoogt, dat er alle aanleiding bestaat tot dit voorstel. Het voorbeeld, dat dhr Paul noemde (Oosten rijk) was niet gelukkig. Daar heeft men roode vestingwerken gebouwd onder het mom van arbeiderswoningen. Dat deed men van socialistische zijde! Het houden van demonstraties en daar bij dragen van uniformen en insignes is de voorbereiding voor den burgeroorlog. De bepaling inzake het in concubinaat leven van vrouwelijke ambtenaren acht spr. te slap. Dhr v. d. F e 11 z erkent het recht der regeering om dit voorstel op te leggen en betreurt alleen dat het noodig was. Veel van de beschouwingen was in de Tweede Kamer op z'n plaats geweest. Ook Spr. vestigt de aandacht op de mogelijkheid van beroep op het scheidsgerecht. Spr. vraagt of ook de huwende onderwijzeres wordt ontslagen. Hieromtrent moet licht verschaft. De voorzitter had niet verwacht, dat over deze doodgeprate zaak zooveel zou worden gezegd. De Overheid heeft het recht en de plicht om het gezag te hand haven en om tegenover haar eigen amb tenaren zulke maatregelen te nemen, dat ze door hen niet in den rug wordt aan gevallen. Ze moet omringd zijn door be trouwbaar personeel. Is deze bepaling in Middelburg noodig? Spr. beantwoordt deze vraag bevestigend. De vraag over de handhaving van het gezag is ernstig aan de orde gesteld. Het optreden der regeering verdient eerder waardeering dan crititek. De ambtenaren worden herinnerd aan hun plicht, die ze altijd gehad hebben. Dit is zeker noodig in dezen bewogen tijd. Ze moeten gewaarschuwd worden tegen ver zaking van hun eersten plicht als amb tenaar. Spr. voelt er voor dat de rechtsbedee- ling algemeen is, dus over het geheele land gelijk. Revolutionaire gevoelens koestert iemand die met terzijde stelling van wet en staatsorde het momenteel wet tig gezag omver wil werpen. We moeten ook rekenen met de toe komst. De ambtenaren behouden liet recht van vergaderen en vereenigen, ma r wan neer de Overheid niet op hen onder alle omstandigheden rekenen kan, moeten ze de consekwentie daarvan aanvaarden. De voorgestelde bepalingen acht Spr. van uiterst geringe beteekenis. Daarom begrijpt Spr. dhr Haul niet. Hij verwijst hem naar Henri Polak, die geheel anders sprak. Ook deze was van meening, dat de Overheid zich moest omringen met amb tenaren, die met haar eensgeestes zijn. Dat het voorstel-den Hollander inzake de gehuwde onderwijzeres niet is opgeno men, komt, omdat de Minister van On derwijs heeft toegezegd met een uniforme regeling te komen. Een desbetreffend wetsontwerp heeft het Departement reeds verlaten. Spr. stelt voor, dat de Raad zich bin nenkort in dezen zin zal uitspreken dat het ambtenaren-reglement niet op de onderwijzers van toepassing is. Dhr den Hollander noemt het wachten op een ministerieele regeling een onnoodig aantasten van de gemeentelijke autonomie. Verder vraagt Spr. ernstig rekening te houden met de aanschrijving van den Minister inzake het verrichten van bijwerk door ambtenaren. Interruptie: Dat is al gebeurd. Dhr Paul moet mevr. Weijl de illusie ontnemen, dat de regeering luistert naar gegronde critiek. Spr. verwijst daartoe naar de correspondentie tusschen regee ring en Gedep. Staten. Spr. had niet verwacht, dat gezegd zou zijn dat de ambtenaar het recht van organisatie zou behouden. Men zet hem op de keien! Spr. had van dhr Heemskerk niet be weringen als over de arbeiderswoningen in Weenen verwacht. Die neemt geen en kel ernstig blad ernstig. Ook de bewering dat insignes en uni formen de kiem vormen van een burger oorlog, noemt Spr. dwaas. Spr. denkt aan de Graal. Wat zegt dhr Mes daarvan? Dhr Mes: ik zal me ook nu niet in de discussie mengen. Wat het concubinaat betreft, zegt dhr Paul dat we geen zsdemeester moeten spelen over de ambtenaren. Spr. heeft altijd geweten, dat de onder wijzers niet onder het ambtenaren-regle ment vallen. Dhr v. d. F e 11 z: Dan hebt U ons misleid. Dhr Paul: Da's een aantijging. Daar kom ik tegen op. Spr. merkt nog op, dat Henri Polak niet de S. D. A. P. is. Dhr Onderdijk heeft zich als min derheid in B. en W. tegen het voorstel verzet. Spr. had alleen die bepalingen willen opnemen, van welker noodzakelijk heid we waren overtuigd en het aan de regeering willen overlaten of ze de rest dwingend wilde opleggen. Spr. heeft nooit gedacht, dat de onder wijzers onder het ambtenaren-reglement vielen. Dan hadden ze ook gehoord moe ten zijn. Dhr v. d. F e 11 z: waarom hebt U dan nooit een regeling voorgesteld. Weth. Onderdijk: er is een Rijks regeling. Onderwijzer* zijn ten deele rijks- en ten deele gemeente-ambtenaren. Dhr Heemskerk houdt zijn bewe ringen in eerste instantie vol en meent, dat de bepalingen inzake concubinaat j scherper moeten zijn. De v o o r z. acht aanneming van het voorstel-den Hollander onnoodig. Het ge volg zou alleen zijn, dat een regeling voor 2 of 4 maanden werd vastgesteld, die straks automatisch zou vervallen De regeling inzake bijwerk voor ambte naren is er en Spr. meent, dat B. en W. daarin zeker niet royaal zijn. Klachten daarover zal spr. graag vernemen. Tegenover dhr Paul zegt Spr. dat de ambtenaren groote rechten en voorrech ten hebben, maar zich dan ook aan en kele bepalingen hebben te onderwerpen. Wij', ambtenaren, reizen eens een keer 2e klas, maar toch ook op andere tijden veel keeren le klas. Dhr den Hollander zal geen voor stel doen inzake de gehuwde onderwij zeres, maar toch merkt Spr. op, dat het heel lang duurt eer een voorstel van een Raadslid aan de orde komt. Spr. had graag gezien, dat in de vorige zitting B. en W. eens hadden gewezen op de circulaire van den Minister inzake bij werk van ambtenaren. Maar toen waren B. en W. zeer passief. De v o o r z. ontkent, dat voorstellen van Raadsleden zoo lang op behandeling moeten wachten. Mevr. W e ij 1 zal voor enkele artikelen stemmen en zich bij enkele andere onder protest neerleggen. Enkele artikelen worden z.h.st. aange nomen. Art. 56 wordt aangenomen met 10 tegen 6 st. (mevr. Weijl en de S. D. A. P.'ers), art. 56-bis met 115 st. (de S. D. A. P.'ers) en toevoeging aan art. 58 met 106 st. De verordening wordt z.h.st. aangeno men. De voorzitter zegt, dat B. en W. nu zullen nagaan, welke instructies ge wijzigd moeten worden voor groepen per soneel, die buiten het ambtenaren-regle ment vallen. Over dit punt was twee uren ge praat. Opening seizoe n-o p e n s t e I- ling winkels op Zondag. Dhr Wondergem kan zich vereeni gen met het voorstel in het algemeen, maar niet met de beperking tot een klein aantal straten. De vreemdelingen zwer men de heele stad door. Ook zou Spr. vrij stelling willen geven aan sigarenwinke liers. Dhr v. d. Feltz heeft enkele bezwa ren. Ten eerste tegen het bestuursbeleid van B. en W. Nog geen twee jaar geleden is deze kwestie twee maal besproken. Voor de derde keer binnen twee jaar wordt er nu over gesproken. Er moet toch continjïteit in het gemeentebeleid zijn. Als een beslissing genomen is moet men daarop niet binnen korten tijd weer te rugkomen. B. en W. hadden het verzoek terzijde moeten leggen. Is Middelburg een seizoenplaats? Twee jaar geleden vond dhr Onderdijk van niet. Dat zijn wel plaatsen als Domburg, Sche- veningen en Zandvoort. Er is hier wat vreemdelingenverkeer, maar Middelburg is geen seizoenplaats. Het gaat hier om het financieel belang van enkele winke liers, maar niet om een algemeen be lang. Een voorstel als dit, dat zich beperkt tot enkele straten en daarin enkele winke liers, betreft niet den middenstand in zijn geheel. Be taak van de Overheid is de bevorde ring van de Zondagsrust. We willen geen geestelijken- of godsdienstdwang, maar alleen Zondagsrust. Vooral in dezen tijd geld het pricipiïs obsta. Deze verordening zal nooit in werking kunnen treden. B. en W. willen bepalen, dat geen personeel in den winkel op Zon dag aanwezig mag zijn. Maar we moeten onderscheiden de winkelsluitingswet en het werktijdenbesluit. Weth. O n d e r d ij k: en dan de Woens- dagavond-verordeningl Dhr v. d. Feltz: die valt onder een ander artikel. Spr. houdt vol, dat deze verordening niet zal worden goedgekeurd en dat ze niet rechtsgeldig is. Het artikel over het personeel zal er uitgelicht moe ten worden. Dhr Mes meent ook, dat men op een eenmaal ingenomen standpunt niet tel kens moet terugkomen, maar nu is daar voor wel reden, gezien de misère met de winkelsluitingswet. Middelburg drijft heelemaal op het vreemdelingenverkeer. Die vreemdelingen komen ook 's Zondags. Waar de midden stand zulke moeilijke tijden doormaakt, zal Spr. het voorstel van B. en W. steu nen, hoewel het een half ei is. Liever gaf Spr. toestemming aan alle winkeliers om hun winkels op Zondag open te stellen. Maar een half ei is toch altijd beter dan een leege dop. Spr. zou ook de sigarenwinkeliers in het voorstel willen opnemen. Spr. meent, dat geen enkele winkelier op Zondag zijn personeel zal laten dienst doen. De patroon zal alleen werken. Spr. erkent de principieele bezwaren. Maar zijn eigen meening wil Spr. niet aan anderen opleggen. Dhr Jeronimus is dankbaar maar geenszins voldaan. Spr. wil de twee si garenwinkeliers ter wille zijn. Maar als B. en W. hun voorstel niet wijzigen, zal Spr. geen amendement indienen om het voorstel in gevaar te brengen Het is te voorzien dat de sigarenwin- keiiers van rijkswege faciliteiten zullen ontvangen. Laten wij hen die nu alvast I geven. Spr. meent, dat dhr v. d. Feltz met een verrekijker of vergrootglas naar bezwaren heeft gezocht. Waarom moet de Middel- burgsche winkelier onthouden worden, wat zeker elders verleend wordt? Dat maakt hen tureluursch. Op dergelijke wijze dwingt men de middenstanders in een richting te gaan, die men ter rechter zijde zeker niet wenscht. De Overheid mag geen zedemeester zijn. Dhr Paul: zoo sprak U straks ook niet. Dhr Jeronimus: dat was iets an ders. Men dwingt nu de menschen naar elders te gaan. Middelburg is meer dan 'n seizcenplaats. Het is doorloopend een vreemdelingenplaats. Spr. ziet de juridische bezwaren van dhr v. d. Feltz niet. Dhr Heemskerk zegt, dat het hier gaat over de vraag of de Overheid moet toegeven aan den drang om er op Zondag wat bij' te verdienen. Onze wetgeving is op dit punt gewrongen. Spr. wijst op de Zondagswet, die niet wordt uitgevoerd en verkoop op Zondag met gesloten etalages toestaat. Het beste was geweest een her ziening der Zondagswet. Dhr Jeronrimus: Dat durven ze nietl Dhr Heemskerk: De zaak is nu ge regeld in de Arbeidswet en de Winkel sluitingswet. Spr. voorziet ook, dat de voorgestelde verordening niet zal worden goedgekeurd. Met een kleine uitbreiding van het aan tal geopende winkels op Zondag is het be ginsel niet in sterke mate gemoeid. Maar men komt nu al pleiten voor de sigaren winkeliers. Volgens Spr. is het de bedoeling van den wetgever, dat de betrokken groep van winkeliers wordt gehoord en is er een meerderheid, dan kan aan de Overheid om een maatregel worden gevraagd. Spr. meent, dat het de vraag is, of er onder de sigarenwinkeliers een meerderheid is voor openstelling op Zondag. We moeten niet ingaan op het adres van één of twee winkeliers. Ook moet gedacht aan de mogelijkheid, dat filiaalhouders tegen hun overtuiging worden gedwongen op Zondag te werken. Spr. vindt het voorzichtiger tegen het voorstel te stemmen, omdat Spr. vreest het gevaar voor uitbreiding. Weth. Onderdijk heeft gisteren ge sproken met de vereeniging van sigaren winkeliers. Voorzitter en secretaris heb ben hem gezegd, dat er een overgroote meerderheid is in de vereeniging vóór Zondagssluiting. Slechts drie zijn van een andere meening. Dhr Cornelisse is ook voor conti nuïteit in het gemeentelijk beleid. Maar er kunnen buitengewone omstandigheden zijn. Daarom zal spr. nu anders stemmen dan bij' een vorige gelegenheid. Het voorstel van B. en W. is te beperkt. Spr. zou de verkoop in de geheele stad willen toestaan. Dhr v. d. Feltz: allemaal voor de vreemdelingen? Dhr Cornelisse wil afwachten of de verordening door de Kroon zal worden goedgekeurd. Intusschen wil Spr. niet en kele, maar zooveel mogelijk winkeliers helpen. Wat meer of minder is ook geen kwestie van beginsel. Hierna pauze tot 8 uur. (Zie verder Tweede Blad.) Ged. Staten van Zeeland hebben benoemd tot lid van de schattingscom missie voor de Inkomstenbelasting ter standplaats St. Maartensdijk den heer W. L. Klos te Scherpenisse. N. V. Stoomtram „Walche ren". D'e op 29 Mei j.l. gehouden alge- meene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Stoomtram „Walcheren", ten kantore te Koudekerke, werd bijge woond door 6 aandeelhouders, vertegen woordigende 38 aandeelen, uitbrengende 22 stemmen. De balans- en winst- en verliesreke ning over het boekjaar 1933 werden vast gesteld en goedgekeurd, evenals het ver slag over dat boekjaar. Als commissaris werd herkozen de heer C. A. van Woelderen. In de plaats van den heer H. P. baron van der Borch tot Verwolde, die bedankt heeft, werd jhr mr A. F. G. de Casembroot, burge meester van Westkapelle, tot commissa ris gekozen. Bij de rondvraag werd door een der aandeelhouders de vraag gesteld, of, ge zien de ongunstige finantiëele resultaten over 1933 de uitloting van obligaties niet tijdelijk moet worden stopgezet. Het college van commissarissen er kende dat hiertoe aanleiding kan bestaan. In verband met het te dezer zake aange nomen wetsontwerp zullen commissaris sen een voorstel dienaangaande voor 1 September a.s. overwegen. Middelburg. Maandagavond kwam de Onderlinge Veeverzekering „Walcheren" in ledenvergadering bijeen onder leiding van dhr G. Cornelisse. Uit het verslag van den secretaris-penningm., dhr Joh. Marinissen, bleek, dat een batig saldo in kas was. Tevens dat de vereeniging zeer gunstig werkt daar dit jaar weer maar 2 pet. premie betaald moest worden. Verder dat gemiddeld 530 stuks vee verzekerd was, en het ledental stationair bleef. De aftredende bestuursleden, dhrn Joh. Marinissen en J. Overbeke werden herko zen en in de plaats van dhr J. Kooman, die niet meer in aanmerking wenschte te komen gekozen dhr C. Polderdijk. Tot commissaris werd herkozen dhr P. de Buck. Besloten werd over 't le halfjaar 1 pet. premie te heffen. Verder den maxi mumprijs vut te stellen op f 230 per koe. Ingezonden Mededeeling. Inbraak. Gistermiddag te twee uur was de winkelier J. Coppoolse, wo nende Nederstr. O 195, met zijn huisge- nooten uitgegaan en had in den winkel een papier „gesloten" voor het raam ge zet. Blijkbaar heeft dit aanleiding gege ven tot ongewenscht bezoek, want toen C. gisteravond te ongeveer 10 uur thuis kwam, bleek, dat was ingebroken en on geveer f 500 tot f 600 op verschillende plaatsen was weggenomen. Op klaarlich ten dag moeten de daders of de dader over een hooge muur op de binnenplaats zijn gekomen en door het zachtjes weg schuiven van een emmer water, die op een luik stond, na opening van het luik, zijn binnengedrongen. In den winkel is de toonbanklade ge opend, ook een geldkist is geforceerd. De woning is langs denzelfden weg verlaten en daarbij is zelfs de emmer weer op haar plaats gebracht. De politie is onmiddel lijk met het onderzoek aangevangen. Nieuwe muziek op den Langen Jan". Gisteren is het carillon van den Langen Jan stop gezet tot begin volgende week. Dan zullen nieuwe me- lodiën worden gestoken en wel de vol gende: Heel uur: „Lied aan den Abendstern" van Wagner; Kwart over: „O, Sanctissima", Giliaan- sche volkswijze; Half uur: „Gavotte" van W. Mozart en Kwart voor: „Hoofd en hart", van H. Viotta. Wolphaartsdijk. Woensdag hield de raad dezer gemeente een spoedeischende vergadering. Afwezig met kennisgeving dhr J. Lindenbergh. Besloten werd ad- haesie te betuigen aan een adres van den Chr. Besturenbond te Goes, betreffende tewerkstelling van Zeeuwsche arbeiders bij werken in Zeeland. Verder werd besloten, de werkverschaf fing voort te zetten, en een gedeelte van de sloot aan het z.g.n. Zandwegje te Oud- Sabbinge te dempen voor de woningen van het hoofd der openbare school en de heeren L. Hubrechtse en W. van Malde- gem. De raad gaf B. en W. hiertoe een crediet van f 400. Dinsdag hield de Veroen. T.A.V.E. N.U. haar jaarlijksche Algem. vergade ring. Uit het verslag van den secretaris dhr J. Lindenbergh, bleek, dat er in het afgeloopen jaar een druk gebruik is ge maakt van het gebouw voor vergaderin gen enz. van diverse vereenigingen. Zoo dat het gebouw voor deze gemeente in 'n behoefte voorziet. De rekening sloot met een klein batig saldo. Aan de aandeel houders werd een rente van 5 pet. toege kend. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. G. Koert en L. de Jager. Een verzoek van de Gymnastiekvereni ging Uitspanning door Inspanning om 'n bijdrage in de kosten van het vieren van haar 25-jarig bestaan werd ingewilligd Besloten werd f 10 beschikbaar te stel len. Waarde. Woensdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente voltallig. De no tulen der vorige vergadering werden on veranderd vastgesteld. Ingekomen waren verschillende goed keuringen van Ged. Staten over verschil lende begTOotingen. Van den Chr. Bestu renbond te Goes was- een verzoek inge komen doelend op het werk aan het ka naal door Zuid-Beveland, om daar zoo veel mogelijk Zeeuwsche arbeiders ge plaatst te krijgen. De raad stemde met de verzoeken in. Het eenige punt van de agenda: Wijzi ging begrooting, dienst 1933 werd goed gekeurd. Bij de voorkomende zaken werd ge sproken over de wegverhreeding bij H. C Poley, wat nog nader zal onderzocht worden. Daarna sluiting. lerseke. De motorkotter YE 58 eige naar firma D. Pols-Holleman (kapt. W. Duinkerke) vond Woensdagmorgen onder Strien een kleine schieter met twee in zittenden, idie Dinsdag waren gaan vis- schen en door den sterken wind over vallen, den geheelen nacht hadden rond gedreven in doodsangsten. Het bleken 2 Bergen op Zoomsche werkloozen te zijn, menschen geheel onbekend met de zee. Ze waren zonder eten of drinken en geheel uitgeput. Na de menschen van het noo- dige te te hebben voorzien werden ze on der Bergen op Zoom aan den wal gezet. De ïerseksche Postduivenverenigin gen lieten Zaterdag hun duiven vliegen van Noyon (Fr.) 222 K.M. met 125 dui ven. le prijs A. Boone, 2e L. P. van Oeve- ren, 3e E. Everse, 4e W. van Ha.ver, 5e M. Bom, 6e G. de Waal, 7e C. J. van Es, 8e C. Pikaar. Het was mooi weer, en N. O. wind. Grijpskerke. Dinsdagmiddag kwam de raad dezer gemeente in voltallige vergade ring bijeen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2