Land- en Tuinbouw. viv Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Telpnrammpn Financieele Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen t laad en f 7.50 per H.A. vroon. In 193S—-'34 bedroeg dit f 13 par H.A. schotbaar land en f 11 per H.A. vroon. Dhr B. A. Remijn werd tot dijkgraaf herbenoemd en ook tot afgevaardigde voor het waterschap voor de uitwatering door de «luis in de Piet. Bcrsselen. Alhier is een Christelijk kinderkoor opgericht, 'beginnende met 23 leden. De vereeniging draagt den naam „Looft den Heere". Als directeur treedt op dhr Job van Westen. 0.- en W.-Scuburg. De Chr. wijkver pleging Souburg-Ritthem hield Maandag haar jaarvergadering onder voorzitter schap van D's Spijkerboer. Na opening op de gebruikelijke wijze, deelde de voorzitter mede, dat ook in 1933 door de zuster zeer vele bezoeken zijn afgelegd, welke werkzaamheden al tijd gratis, ook voor niet-leden, zijn ver richt geworden. Thans heeft het Bestuur besloten om voor eventueels diensten na het overlijden van de patiënten een ta rief vast te stellen, welks baten voor de kas der vereeniging bestemd zijn. Het aantal bezoeken der zuster was 3360. Over dezen arbeid werd met groote waardeering gesproken. Het ledental bedroeg 568, waarvan 80 te Ritthem. Aan zieken werden met de Kerstdagen cadeaux aangeboden. De kas sloot met ontvangsten f 1919, uitgaven f 1840 en een saldo van f 79. Door ruime subsidie van beide gemeen ten kon dit saldo worden gehandhaafd, evenwel blijft versterking der financien urgent. Het voornemen bestaat om in den zomer voor dit doel een collecte langs de huizen te houden. Tot bestuursleden werden herkozen Ds Spijkerboer en dhr P. J. de Pagter en gekozen dhr Jac. Bezuyen. Nadat de voorzitter Ds Kuiper heeft dank gezegd voor hetgeen deze als vice- voorzitter voor de vereeniging heeft ver richt en deze hiervoor dank heeft ge bracht, sluit de voorzitter deze niet druk bezochte vergadering met dankzegging. Poortvliet. Dezer dagen bevond zich weer een hert in den polder van Poort vliet. Het is reeds door verschillende per sonen waargenomen, waarop het zich met groote sprongen verwijderde. St. Maartensdijk. De minister van so ciale zaken deelt mee, dat steuntrekken- den, die een perceel land in eigendom of pacht hebben, in de steunregeling kun nen worden opgenomen, indien zij hoofd zakelijk in loondiensten plachten werk zaam te zijn. Na den oogst moet een be drag in mindering gebracht worden we gens gebruik van zelfverbouwde produc ten en indien wordt verkocht, ook een 6e gedeelte van de bruto opbrengst. Wan neer een arbeider met eigen woning geen hypotheek tot de helft der waarde geves tigd kan krijgen, mag toch steun worden toegekend, verminderd met het bedrag van de huurwaarde der woning. Ged. Staten berichtten, zich met de voorgestelde salariskorting op de amb tenaren niet te kunnen vereenïgen, daar een korting van f 300 buiten beschouwing was gelaten. Zij meenen, dat geen aftrek behoort plaats te hebben. Hiermee kon de raad zich niet vereenigen. De ambtenaren reglementen werden definitief vastge steld, nadat over de ontwerpen het ge voelen der verschillende bonden was in gewonnen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Obergum, F. H. Nolle, cand. te Dordrecht. Te Eexta (Scheem- da) R. Bijlsma, cand. te Koudum. Geref. Kerken. Aangenomen naar Vleuten-De Meern, D. J. Ras, cand. te Scheveningen. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Goes, J. D. Barth te Borsselen. Oud Geref. Gemeenten. Bedankt voor Apeldoorn, K. P. de Groot te Delft. i^—s Bijen-invasie. De suikerraf finaderij te Chelsea in Nieuw-Zeeland on dervindt grooten last van een bijen-inva sie. D9 bijen ondernemen strooptochten naar de stroopvaten van de onderneming. De arbeiders van de firma zijn in verband met de hooge temperatuur waarin zij moeten werken, slechts dun gekleed en zij hebben daardoor reeds menigen bijen steek opgeloopen. Sommigen hunner heb ben zelfs ernstig letsel gekregen. Dui zenden bijen zijn in de vaten verdronken. Zij moesten voorzichtig verwijderd wor den, wat met veel moeilijkheden gepaard ging. De invasie moet worden geschreven op rekening van de droogte, waardoor de bijen zijn beroofd van haar gewone ver gaarplaatsen. Zij dachten zoethout te e t e n. Te Leicester hebben een 14-tal ar beiders van de John Bull-rubberfabriek aldaar een onaangenaam avontuur be leefd. Toen een vrachtauto voorbijreed, waar op een vreemd soort wortelen geladen wa ren, vielen eenige wortelen van den wa gen af. Zij werden door een der fabrieksarbei ders opgeraapt, die meende, dat het zoethout was en het onder dertien mede arbeiders verdeelde. Kort daarna werden allen, die van de wortels hadden gegeten, ziek. Bij onder zoek bleek, dat de mannen geen zoethout, maar belladonna-wortela hadden gege ten. De mannen namen braakmiddelen in en knapten tenslotte op. Bewusteloos op de spoor baan. Maandagavond heeft men op de spoorlijn in Broek te Best een onbekenden man bewusteloos gevonden. Uiterlijk mankeerde hem niets. De trein van kwart voor acht, die juist aankwam, stopte en nam hem mee naar het station Best. Toen men daar aankwam bleek de man echter te zijn overleden. Men onderzocht nu of hij toch op een of andere wijze van een trein een klap heeft gekregen. Men vermoedt, dat het iemand uit Eindhoven is. Ontploffing opeen motorboot. Op de Laak onder de gemeente Warmond heeft op een motor- vraohtschip een ontploffing plaats gevon den, die buiten verwachting zonder ern stige persoonlijke ongelukken is afgeloo- pen. Juist had de schipper en zijn knecht de kajuit verlaten en zich op de voor plecht begeven, toen een geweldige ont ploffing plaats vond. De druk. die deze ontploffing veroorzaakte was zóó gewel dig, dat schipper en knecht over boord werden gegooid, terwijl in een minimum van tijd het achterschip in lichte laaie stond. Zwemmende konden de over boord geworpen personen zich in veiligheid brengen. Het bleek, dat zij slechts enkele lichte brandwonden hadden bekomen. Het achterschip brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. Predikanten opgelicht. De politie te Zeist verzocht dezer dagen aanhouding en voorgeleiding van iemand uit Apeldoorn, die er een „beroep" van maakt, predikanten en Gereformeerde diaconieën op te lichten onder overleg ging van een te goeder trouw afgegeven verklaring van een predikant te Zeist. Tevens maakt hij ten onrechte misbruik van de namen der Gereformeerde predi kanten van Apeldoorn, alsmede van ds Kapteijn te Amsterdam. De gezochte vervoegde zich, naar het Handelsblad meldt, gisteren bij een pre dikant te Geesteren (gem. Borculo) en trachtte hem te bewegen reisgeld te ver strekken naar Eindhoven. Do predikant verwees den man naar de diaconie en waarschuwde den rijksveldwachter, die den oplichter ten huize van een diaken arresteerde. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 29 Mei 1934. De volgende personen werden gedag vaard: H. J. L. M. W., 64 jaar, huisknecht, zonder vaste woonplaats, gedetineerd, wegens landlooperij te Middelburg. Eisch en uitspraak 3 d. en 3 jaar R.W.I. H. V., 19 jaar, loodgieter te Zierikzee, wegens mishandeling van S. J. P. Uil. Eisch: f 25 of 20 d.; uitspr.: f 25 of 10 d. J. R., 23 jaar, koopman, Zierikzee, we gens idem. Eisch: f 25 of 20 d.; uitspr: f 25 of 10 d. Ba. v. d. W., huisvr. van J. W. V., 35 jaar, wegens beleediging van Cornelia Huiszoon te Wissenkerke. Eisch en uit spraak: f 10 of 5 d. P. v. d. V., 42 jaar, melkventer te Hulst wegens beleediging van J. A. van Hels- land en E. M. D'Hooge. Eisch en uitspr.: f 10 of 5 d. F. R., 27 jaar, garagehouder te Sint- Annaland, wegens mishandeling van L. A. Dalebout, door hem te slaan, te stom pen en in zijn keel te knijpen, te Ellemeet Eisch en uitspraak: f 25 of 20 d. J. L. H. G., 65 jaar, machinist, Mid delburg, wegens diefstal van een sigaren koker met zilvereen beslag en een sigaren pijpje, toebehoorende aan B. Valkier. Eisch en uitspraak: f 15 of 10 d. L. v. d. W., 38 jaar, bakker, Duiven- dijke, wegens beleediging van den ge meente-veldwachter Louwerse, die in de rechtmatige uitoefening van zijn bedie ning was. Eisch en uitspr.: f 15 of 10 d. A. S., 50 jaar, werkman te Souburg, wegens beleediging van Neeltje de Jonge. Eisch en uitspraak: f 10 of 5 d. G. J. T., 22 jaar, verzekeringsagent te Goes, wegens diefstal van een 6 volt elec- trische dynamo, toebehoorende aan H. Weesepoel. Eisch en uitspr.: f 15 of 10 d. J. D., 46 jaar, koopman te Kapelle, wegens beleediging van Pieter Murre te Biezelinge. Eisch en uitspr.: f 10 of 5 d. J. D., voornoemd, werd ook nog ten laste gelegd, dat hij op 14 April 1934 Ja- comina Glerum heeft beleedigd. Eisch en uitspraak: f 10 of 5 d. Rechtbank te Middelburg. Uitsupraak van 30 Mei 1934. Goederen onttrekken aan beslag, mis handeling ambtenaar, wederspannigheid A. A. G., 20 jaar en C. V. G., 25 jaar, bei den van beroep werkman, wonende te Aardenburg, thans in voorarrest. Voor ieder 6 maanden gevangenisstraf met af trek voorarrest. Mishandeling van zijn moeder: P. V., 35 jaar, arbeider te Schoondijlke. 1 mnd. gevangenisstraf voorwaardelijk. Onbevoegd uitoefenen van de genees kunst: M. R. J., 34 jaar, barbier te Zierik zee. Vernietiging van 'het vonnis, waarvan hooger beroep'hooger 'beroep, f 100 of 1 maand hechtenis. 'Overtreding Motor- en Rijwielwet: J. A. C., 27 jaar, wonende te Hoofdplaat. 30 dagen 'hechtenis voorwaardelijk, een en ander met vernietiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. Diefstal: L. de P., 50 jaar, te Breskens. Vrijspraak. Veroorzaken van gevaar voor verkeer door mechanische kracht over een apoor- weg: P, E. F. S., 21 jaar, chauffeur, te Ovezande, f 15 of 5 d. h. In vrijheid gesteld. Door de Rechtbank te Middelburg is de invrijheid stelling bevolen van J. K., schipper te St. Philipsland, die eenige dagen geleden werd aangehouden als verdacht van dief stal van een rijwiel, gepleegd te Zierik zee. Hooger beroep. Door G de W., 40 jaar, autobusondernemer te Zierikzee is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrech ter te Zierikzee, waarbij hij is veroor deeld tot 3 d. h. wegens overtreding der Motor- en Rijwielwet. Ambtenaar omgekocht. Het Gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den aannemer Chr. S. te Bergambacht, die door de rechtbank te Maastricht was ver oordeeld tot drie maanden gevangenis straf, omdat hij op verschillende tijdstip pen in 1932 en 1933 te Maastricht J. S., bureelambtenaar bij' de P. T. T., giften in geld en geldswaardig papier heeft ter hand gesteld ten bedrage van f2.50 tot f 150, in totaal ongeveer f 500, voor mede- deelingen door dezen ambtenaar in zijn bediening in strijd met zijn plicht aan verdachte gedaan. De ambtenaar werd tot twee maanden gevangenisstraf veroor deeld. De advocaat-generaal had beves tiging van het vonnis gevraagd. Het Hof veroordeelde den verdachte eveneens tot drie maanden gevangenisstraf. Zwarte hemden en das sen. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van zekeren V., woon achtig te Utrecht, die door den kanton rechter zoowel als door de rechtbank al daar is veroordeeld tot f2 boete wegens overtreding van het uniformverbod, n.l. door het dragen van een zwart overhemd, zwarten boord en zwarte das onder een colbert. De Hooge Raad wees reeds eerder ar rest in een dergelijke zaak, toen het be trof het dragen van roode hemden. Prinses Juliana naar Engeland. DElN HAAG. Naar wij vernemen zal het bezoek van prinses Juliana aan Engeland een eenvoudig particulier karakter dra gen. Smokkelhandel in verdoovende middelen. ENSCHEDE. Den laatsten tijd kwam de politie te Enschede tot de ontdekking dat er een uitgebreide smokkelhandel werd gedreven in het grensgebied van Twente in verdoovende middelen, zooals cocaïne, opium, morfine enz. Gisteren is de politie te Enschede er in geslaagd, ten huize van een inwoner dier gemeente een partij cocaïne in beslag te nemen, n.l. 30 doozen elk inhoudende 10 ampullen, welke korten tijd tevoren uit Duitschland waren gesmokkeld. Tegen twee personen die aanvankelijk werden aangehouden, maar daarna weer op vrije voeten wer den gesteld, is proces-verbaal opgemaakt. Het onbevredigend resultaat van de T ransfer-conferentie. DEN HAAG. Naar aanleiding van het officieele communiqué omtrent den af loop van de Transferconferentie te Berlijn hebben de heeren C. E. Vermeulen en iVlr W. Knoop Koopmans, vertegenwoordigers van de Nederlandsche houders van vor deringen op langen en op middelmatigen termijn, te dezer conferentie daartoe aan gewezen door de Vereen, voor den Effec tenhandel, een aanvullende mededeeling verstrekt. Zij wijzen er op, dat niet de minste ze kerheid bestaat, dat op vorderingen ver vallende in het jaar van 1 Juli '34 tot 30 Juni '35 eenige contante betaling zal geschieden. Ook ten opzichte van het be houd van de rechten der houders betref fende aflosbare hoofdschulden bestaat nog geenerlei zekerheid. Het behoeft geen betoog dat de vertegenwoordigers der Ne derlandsche crediteuren die in voortdu rend eng contact met de Nederlandsche regeering hebben gestaan, hun steun aan een dergelijk voorstel niet konden geven. Thans is naar hun meening het moment gekomen waarop de Regeering deze zaak zelf in handen moet nemen. Zij zijn in het volste vertrouwen, dat de Regeering de middelen zal aanwenden die haar ten dienste staan om voor de houders een uitweg uit de tegenwoordige zeer ernstige situatie te bereiken. Eerste Kamer. Kanaal door Zuid-Beveland. DEN HAAG. In de heden gehouden vergadering van de Eerste Kamer kwam o.m. aan de orde het wetsontwerp voor verbreeding van liet kanaal door Zuid- Beveland en verhooging van de spoor wegbrug over dat kanaal bij Vlake, met bijkomende werken. De heer De Savornin Lohman betoogt, dat de Regeering bij krachtig optreden o.m. in de Rijnvaart-commissie op den steun van het parlement kan reke nen. Spr. komt er tegen op, dat sommigen in België de werken beschouwen als een erkenning van schuld door Nederland je gens België. Aanneming van dit wetsont werp mag geen verplichting jegens an dere landen inhouden. De heer Van den Bergh ziet in de werken een zuiver waterstaatkundige aangelegenheid. De Minister van Waterstaat, de hser Kalf, zegt, dat het kanaal verbreed moet worden voor de binnen- en buiten- landsche scheepvaart. Het wetsontwerp wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen. Verschillende andere, o.m. contingen- teerings-wetsontwerpen, worden zonder debat en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De vergadering wordt verdaagd tot 12 Juni a.s. Aan den dood ontsnapt. NEW YORK. Het vliegtuig waarmede de Fransche vliegers Codos en Rossi van Parijs van New York zijn gevlogen, zal niet weer starten voor de vlucht naar Sandigo alvorens te zijn hersteld door mecaniciens, die heden uit Frankrijk zul len vertrekken. Een nauwkeurig onderzoek van het vliegtuig heeft gisteren aan het licht ge bracht, dat de beide Fransche vliegers tijdens hun vlucht maar nauwelijks den dood zijn ontsnapt, aangezien de top van een der bladen van den propeller gebar sten bleek te zijn. Dit is waarschijnlijk mede de oorzaak geweest van de onge wone trillingen, die, gepaard gaande met de storing in den motor, aan Codos en Rossi aanleiding gaven te New-York te landen, inplaats van naar Californië door te vliegen. HAMBURG. Dinsdag is op de Elbd een visschersjol gekenterd. De beide in zittenden, een visscher en een arbeider, verdronken. SANTIAGO. In 'het kustgebied van Puer do Saavadra heeft zich gister een tornade voorgedaan. Gelukkig hadden vis- sohers de tornade zoo bijtijds zien aan komen, dat zij de kustbewoners nog had den kunnen waarschuwen, voordat de wervelstorm de kust had bereikt. Houten huizen en booten werden vernield. NEW-YORK. In de Ariondaik bergen heeft een boschbrand gewoed, welke de grootste is sedert 1908 voorgekomen. Reeds is een ontzaglijke 'hoeveelheid 'hout geheel vernield. Twee plaatsen wor den door de vlammen bedreigd. Ook uit Canada komen berichten over groote boschbranden. Talrijke nederzet tingen zijn in gevaar. In Charleston heeft een tornado groote schade aangericht, ge paard met een springvloed. NEW-YORK. In de nabijheid van Bethel is een vliegtuig hedenmorgen vroeg bij een noodlanding vernield. De piloot en 7 passagiers werden zwaar gewond. HAMBURG. De Graff Zeppelin is Dins dagmorgen 7.40 uur te Rio de Janeiro geland. LONDEN. De Engelsche regeering heeft den Volkenbond er van in kennis gesteld, dat zij toestemt in een embargo op wapen- uitvoer naar Bolivia en Paraguay. GENEVE. De Poolsche regeering heeft toegestemd in het uitvaardigen van een verbod tot uitvoeren van wapenen naar Paraguay en Boli'via, BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers lieden Ned. Hand. Mij 443* 443* Philips Gloeil. G. B. 223 221 Unilever 7534 75 Anaconda Copper 9 87/s Bethlehem Steel 207/s 203/s U. S. Steel Corp. 25 Y 25Ve Koninklijke Petroleum 155 1543* Shell Union 5 3* 53* Amsterdam Rubber 106 1063* Ned. Scheepv. Unie 37 37 Deli Maatschappij 129 129 Hand. Vereen. A'dam 174 174 4 pet. Indië 1934 99l/s 99 Vs 4 34 pet. Ned.-Indië '26 lOOVa 100 4 pet. Nederland '34 lOlVs 101 A. K. U. 35 3*. 3634 Behalve voor Young- en Dawesleening welke een vrij belangrijk koersavans lie ten zien, ging er nagenoeg niets om. Vooral de Yankees toonden een luste- looze houding daar New-York heden ge sloten is. Voor Redjang Lebong ontstond laatbeurs een betere tendenz. Wisselkoersen. Amsterdam, 30 Mei. 2.30 uur. Londen 7.48—7.51. Berlijn 57.85—57.89. Parijs 9.72—9.75. Brussel 34.4834.50. New-York 1.47—1.48}*. DE TRANSFERCONFERENTIE TE BERLIJN. De transferconferentie is gisteravond gesloten. De Rijksbank heeft voor het transfer der rente voor de schulden op langen en halflangen termijn, voor zoover het geen rijksschulden zijn, het volgende aanbod geformuleerd. Het aanbod geldt voor ren- tecouopons vervallende tegen 1 Juli 1934 en 30 Juni 1935. Elke houder van rentecoupons heeft het recht tegen overhandiging van de ren tecoupon ten allen tijde op of na den ver valdag van de renteooupons, bij de in aanmerking komende schuldeischende landen aan te duiden agentschappen, fun- deeringsobligaties van de conversiekas ter hoogte van het nominale bedrag van de rentecoupon en in de valuta waarin de rentecoupon luidt, te verkrijgen. Deze fundeeringsobligaties vervallen op 1 Jan. 1945 en zullen een rente van 3 pet. per jaar, beginnende met den vervaldag van de ooupon, opleveren. De geaccumuleerde rente wordt in geregelde tijdsperioden, afhangende van de verdeeling van de obligatiebetalingen en wel per semester in de gevallen wanneer de nominale waarde van de obligatie de tegenwaarde van 250 mark en meer in vreemde valuta vertegenwoordigt, uitbetaald. Elk jaar wordt een bedrag, beantwoor dend aan 3 pet. van het bedrag der circu- leerende obligaties besteed voor het koo- pen van dergelijke obligaties op de open markt, zulks voor amortisatiedoeleinden of voor uitloting, in het belang van de terugbetaling van het kapitaalbedrag, plus de opgekropen rente. De betaling van het kapitaalbedrag, de rente en het amor tisatiefonds zal door de Duitsche regee ring worden gegarandeerd en zal niet on der toepassing van de transferbeperkin gen vallen. Teneinde te voldoen aan de wenschen van deze houders der rentecoupons die de voorkeur geven aan betaling in contan ten inplaats van aan fundeeringsobliga ties, neemt de Rijksbank de verplichting op zich (onder voorbehoud van het hier onder voorziene recht op herroeping) de rentecoupon te k o o p e n tegen 40 pet. van de nominale waarde. De Rijksbank zal zich de grootste moeite geven haar deviezenpositie zóó te verbeteren, dat de betalingen in contanten zullen kunnen plaats vinden en zij: zal de genoemde 40 pet. verhoogen wanneer zij in staat zal zijn zulks te doen. Schuldeischers die geen van deze ge noemde voorstellen wenschen te aanvaar den en dus besluiten de rentecoupon te behouden, behouden ook alle rechten, voortvloeiende uit het bezit van deze cou pon. Hej. aanbod geldt niet alleen voor ren tecoupons, maar ook voor alle renten, di- videnten en andere terugkeerende be talingen van gelijken aard, onafhankelijk of de rentecoupons verschillen. De hier voor noodige regelingen zullen nader worden bepaald. De Engelsche, Fransche en Zweedsche delegaties zijn bereid tot 't aanvaarden van 't bovenstaande aanbod op voorwaar de dat: a. voldaan wordt aan de verlangens van de regeeringen aangaande den dienst der rijksleeningen. b. voor het geval de toepassing van de reeling voor een land geschiedt in dier voege, dat onderdanen van het betreffen de land bevoordeeld worden bij die van andere landen, de delegaties der schul- eischers, dezer andere landen zich voor zich zelf en hun regeering vrijheid van handelen voorbehouden. Daar de regeling geen rekening houdt met de bijzondere positie van Zwitser land, waarop de Zwitsersche delegatie steeds weer den nadruk heeft gelegd, be treurt zij haar toestemming niet te kun nen geven. De Nederlandsche delegatie heeft ver klaard het aanvaarden van bovenstaand communiqué van de hand te wijzen. GOES. Groote veiling van 30 Mei 1934. Kruisbessen 3.204.40 per 100 kg. Kleine veiling: Aardbeien 6585; Peu len 50; Postelein 715; Spinazie 1014; Oude aardappelen 3.60, alles per 100 kg.; Bloemkool 918; idem 2e soort 210; Kropsla 0.500.90; Witte komkommers 68; groene idem 4—7, alles per 100 stuks; Wortelen 49; Rammenas 3.40 4.20; Radijs 0.701.20; Rabarber 24.20; Sjalotten 0.601.80; Pioenrozen 11, alles per 100 bos. ROTTERDAM, 29 Mei. Ter Rotterdam- sche Veiling, Warmoeziersstr. 3739, waren aangevoerd 235.000 eieren. Prij zen kipeieren f 1.80f 3, eendeieren f 1.80 f 2.50. MIDDELBURG. Bevallen: L. van Sab- ben geb. Kloosterman d.; W. P. Reynhout geb. de Ruijter z.; S. Houmes geb. Lou werse z.; A. de (Bruin geb. Kooijman z. Overleden: J. E. Quant 67 j., wed. J. W. Bergansius; A. Boot, 89 j., wed. E. de Smit; P. C. Klaassen, 48 j., wed. W. E. Connolly. Getrouwd: P. van Wel, 29 jaar en P. C. Caljouw, 25 j. Hedenmorgen heeft de waarnemende hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat te Middelburg aanbesteed het uitvoeren van euigwerk in de Sardijngeul te Vlissingen. Ingeschreven moest worden voor een vaste som van f 18.000. Inschrijvers: N.V. Nederl. Uitvoerders- maatschappij, Papendreoht 133.000 M®.; N.V. v.h. Adr. Volker Lzn., Sliedrecht 137.000 M®. en N.V. Hollandsche Bagger- maatschappij, Den Haag 167.000 M®. op gebaggerde specie. Goes. Dinsdag werd alhier ten over staan van Notaris A. Th. Verbist in de Prins van Oranje ten verzoeke van dhr P. Mulder in het openbaar verkocht: Het huis aan den Stationsweg no. 35 met het erfpachtsrecht van den grond tot 1 Sept. 2001. Kooper werd dhr J. Laport, alhier, voor f 6510. Vrouwepolder. Rundvee-keuring. Maandagmiddag werd op de daartoe door dhr P. Aarnoutse welwillend be schikbaar gestelde weide de Rundveekeu ring van de afd. Gapinge vanwege het Ned. Rundveestamboek gehouden. O

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3