Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtszaken WIIhe!m!nadom. Gisterenmiddag te ongeveer 12 uur had de motorrijder y. d. K. uit Dordrecht, tijdelijk bij asijn fa milie alhier vertoevend, het ongeluk, doordat de voorband van zijn motorrij wiel sprong, in de sloot te rijden. Dr v. d. Berg, die spoedig ter plaatse was, con stateerde hersenschudding. Hedenmorgen liet de toestand zich bevredigend aan zien. Kapelle. Onder voorzitterschap van den heer H. A. Nijssen kwam de veilingsver- eeniging K. B. O. in algemeene leden vergadering bijeen. De voorzitter heet de talrijk opgekome- nen welkom, inzonderheid Prof. A. M. Sprenger uit Wageningen en den Rijks- tuinb. consulent ir. v. d. Plassche. Zeer gunstig is in het vorige seizoen gewerkt, in goede samenwerking met be- Btuur en leden; ook de kooplieden werkten mee. De Regeeringsmaatregelen werkten niet belemmerend. Wanneer er klachten zijn, wende men zich direct tot het bestuur. Dan kunnen maatregelen getroffen wor den tot oplossing. Verder hoopt hij op steeds meerdere medewerking inzake ver pakking en sorteering. Spr. adviseert ook: bezoekt meer onze veilingen, veel kunt ge cr van leeren. De boekhouder A. D. Snoep deed reke ning en verantwoording over 19331934. Het geveild bedrag: bedroeg f 579.574.24, waarvan aan provisie werd ontvangen £20.023.11. Namens de financieele commissie ad- viseeïde dhr Lindenbergh van Wemel- dinge tot vaststelling van deze rekening. Aldus besloten. Tot lid van de financieele commissie in de vacature Lindenbergh werd benoemd dhr A. de Visser van Hansweert. De contributie voor de leden werd vast gesteld op f 1. Het bestuur stelde voor het Veilings percentage als volgt vast te stellen: Groote veiling 2 jpet. Kleine veiling 4 pet. Boom gaarden 3 en eieren 1 pet. Namens de Tuinbouwvereen. Kapelle en Omgeving voerde dhr M. Bom het woord. Spr. pleitte voor minder percen tage vooï de Llocveiling van aardbeien en ook voor de knoet. Ook dhr de Waard van Biezelinge was er voor om de kroet niet te bepalen op 4 pet. Besloten was ia de alg. ledenverga dering aldus niet te handelen. Ook dhr C. van de Vliet wees hierop. Hij noemde dit voorstel niet in orde. Zóó kunnen wij als leden wel thuis blijven. Dhr Jan de JagerMol vraagt of het niet mogelijk is dat alles wordt vastge steld op 3 pet. Wanneer Spr. ziet op het geen kon afgeschreven worden en de winst welke gemaakt is, dan meent hij dat dit best kan. Le voorzitter verzekert dhr de Jager dit niet aan te durven. Hij wijst op den schuldenlast en de toekomst, welke nog niet zoo rooskleurig mag geacht worden. In verband met het kroetpercentage moet Spr. antwoorden dat het bestuur in de zen niet anders kon handelen. Wanneer alles prima werd geleverd, dan zou het wel gaan. Dhr v. d. Graaff moet constateeren, dat aldus de slechte leveranciers worden be voordeeld en de gcede benadeeld. Het standpunt meet zijn: goede waar leveren en geen rommel. De voorz. raadt aan apart te veilen met zijn kroet als eenige uitweg en dan kan men voor minder percentage. In verband met de blocveiling kan Spr. geen toezeg ging doen. De emballageregeling wordt vastgesteld zooals door het bestuur was aangegeven. Alsnu volgde de lezing van Prof. A. M. Sprenger. Prof. Sprenger begon met te zeggen dat hij dankbaar is voor de hem geboden fi- nancieelen steun om zijn proeven mogelijk te maken. Zijin doel is de vruchten tot dranken te verwerken in het belang van de rentabiliteit der fruitteelt Ontvouwd worden de groote moeilijkhe den. Nederland bezit een oppervlakte van 34000 H.A. aan boomgaarden, waarop 400 millioen K.G. vruchten kunnen groei en. Deze te verwerken en weg te krijgen is ons doel. Het buitenland trekt zoo wei nig mogelijk; de concurrentie is groot. Spr. wijst op de appelstroop welke van onze vruchten wordt bereid, op de jam; allemaal om onze vruchten te verwerken. Hierna komt spr. tot de bereiding van z:ete most en vertelt, hoe de bereiding tot stand kwam. Het bestuur van de vei ling was zoo goed de vergadering te trac- teeren op zoete most. Dit heerlijke vruch tensap liet zich goed smaken. Op zeer eenvoudige wijze werd de be reiding hiervan meegedeeld. Spr. zou dit er in willen hebben als volksdrank en ook omdat de fruitteler er mee gebaat is. Reeds nu mocht Spr. hooren, dat de ap- pelkroet duurder was dan verleden jaar; ziedaar reeds resultaat. Ook is men zoover gevorderd dat ook goede volksdranken bereid kunnen wor den uit bessen, frambozen en aardbeien. De voorz. dankte Prof. Sprenger harte lijk voor zijn leerrijk betoog. Baarland. Zaterdagmiddag vergader de de raad dezer gemeente. Met kennisge ving afwezig dhr J. Traas. Eén vacature. Ingekomen is een dankbetuiging van H. M. de Koningin voor de blijken van deel neming ondervonden bij 't overlijden vaD H. M. de Kon'ngin-Moeder. De minister van Sociale Zaken bericht dat ïn de kosten van werkverschaffing 55 pet. wor den bijgedragen, door het Rijk. Aan het schrijven van den Chr. Bestu renbond te Goea aan den Minister van Waterstaat, om bij de groote werken die uitgevoerd zullen worden, zooals aan het kanaal door Zuid-Beveland, in de eer ste plaats Zeeuwsche arbeiders te werk te stellen, wordt adhaesie betuigd. De vleeschkeuringsdienst Ovezand biedt de begrooting aan voor den dienst 1935. De kosten voor deze gemeente bedragen f 322.89. Dhrn J. de Rijk en W. Zeevaart worden belast met nazien van de geloofsbrieven van dhr H. Koopmans, het nieuwbe noemd raadslid, en adviseeren tot toe lating. Met alg. st. wordt tot toelating besloten. Wijziging bouwverordening. Gedep. Staten kunnen hun goedkeuring niet ge ven, daar in de verordening niet is opge nomen dat men bij nieuwbouw verplicht wordt tot aansluiting aan de waterlei ding. Gedep. Staten eischen verplichte aansluiting binnen 40 meter van het buizennet. De raad kan niet anders dan zich hierbij neerleggen. Wijziging verordening brandweer. En kele storende fouten worden verbeterd. Bij de rondvraag vraagt dhr Zeevaart of er al antwoord ontvangen is op het schrijven aan de Ned. Spoorwegen aan gaande het stil leggen van de locaalspoor. De voorz. zegt dat hij' tot nog toe geen bericht heeft ontvangen. Dhr de Rijk vraagt naar het doel van B. en W. met de aangekochte steen. De voorz. zegt, dat een rijweg wordt verbeterd ter breedte van 1.80 M. Domburg. Vrijdagmiddag had op het dorp de jaarlijksche keuring plaats door de afd. Domburg van de Prov. Vereen, tot verbetering van het Geitenras in Zee land. Dhr Sietsema was niet aanwezig, zoodat er slechts één keurmeester was, en wel dhr J. Versluijs. Aangevoerd werden 15 dieren, w.o. 4 lammeren, le pr. Jacs de Visser. 2e pr. P. Provoost, 3e pr. J. Pattenier. Groep II, éénjarige geiten: le pr. J. Pattenier, 2e pr. H. van der Welle. Groep III, 2- jarige geiten ontbrak; Groep IV: 3-jarige en oudere dieren: le pr. P. Provoost, 2e pr. B. Bakker, 3e pr. J. L. Verhage, 4e pr. J. de Visser, 5e pr. B. Bakker, 6e pr. J. de Visser. De prijswinnende geiten werden tevens voor de fokkerij aanbevo len. Hoewel de keurmeester over de aan gevoerde dieren zeer tevreden was, merk te deze nog op, dat de melkproductie te dezer plaatse nog wat opgevoerd moet worden. Het abonnement op het blad „de Geit", viel bij loting voor 1935 ten deel aan J. L. Verhage. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lange rak, W. Bousema te Hoogkerk. Aangenomen naar Renswoude, B. van Ginkel, cand. te Zeist. Bedankt voor Nieuwerkerk a. d. IJa- sel, B. van Ginkel, cand. te Zeist. Geref. Kerk. Bedankt voor Zeist D. van Dijk te Gro ningen. Geref. Kerken. Aangenomen naar Eefde-Gorssel, H. N. Ridderbos, cand. te Kampen. Bedankt voor Wanswerd a. d. Streek, G. J. Hoytema te Kooten. Schoolmuseum Middelburg. De vereeniging „Schoolmuseum Mid delburg" hield Zaterdag haar algemeene vergadering in het Schuttershof te Goes. De voorzitter, de heer G. Wit, opent de vergadering met een kort woord van welkom. Men is eens afgeweken van de gewoonte om des Woensdags in Middel burg te vergaderen. Men meende, dat te Goes meer leden zouden komen, doch tot heden is de belangstelling niet zóó bij de opening waren slechts een tiental le den aanwezig dat de proefneming tot herhaling aanmoedigt. Het jaarverslag van den secretaris en het verslag van den penningmeester wer den goedgekeurd. De voorzitter wijst op het succes van de teeken-tentoonstelling. Deze trok een duizendtal belangstellenden. Spr wijst er voorts op, dat nog vssi meer gedaan zou kunnen worden, doch bier toe zou het aan tal leden grooter moeten zijn. Men kan nu het museum laten voortbestaan, doch iets extra's kan men niet doen. Spreker brengt hulde aan den secretaris-penning meester, den heer G. Roelands, die voor museum en administratie zooveel van zijn tijd en werkkracht beschikbaar stelt. Ver der wijst spreker er nog op, dat de film - vertooning te Middelburg een schadepost werd, doordat het dien avond juist ver schrikkelijk weer was. In Zierikzee be reikte men betere resultaten. Intusschen meende men, om het nadeelig slot in Middelburg, deze filmvertooning onder leiding van het Schoolmeuseum, niet ver der door te moeten zetten. Bij de begrooting .1.934'35 wijst de voorzitter op de verschillende lagere be dragen in ontvangsten. Anderzijds heeft men diverse bezuinigingen gevonden, zoo dat er een post onvoorzien blijft van f 91,55. Spreker wijst op het verlagen of schrappen der subsidie door de gemeen ten, terwijl het museum voor alle gemeen ten van zooveel belang is. Men kan er bv. alles vinden wat men denkt aan te schaf fen. En vindt men iets er niet, dan wordt er voor gezorgd, dat het er komt. De begrooting wordt hierna z. h. st. goedgekeurd. Bij verkiezing van drie leden van het algemeen bestuur worden de heeren G. Wit en W. de Wolf herkozen. In de va cature J. v. d. Worp wordt de heer C. de Pree van Breskens gekozen. Bij de rondvraag brengt de heer Edel man uit Vlissingen het bestuur hulde voor het organiseeren van de teekententoon stelling. De heer M. van Nieuwenhuize van Wolf aartsdijk merkt op, dat dan alge meene vergadering van het schoolmu seum eigenlijk een schooldag had moeten worden. Spr. zou daarom dezen dag als een vrijen dag in het leerplan vastgelegd willen zien. Dit zal de opkomst en het aantal leden ten goede komen. De voorzitter betuigt zijn instemming met deze woorden. Hij zal er gaarne aan medewerken en ook inspecteur Stoopman. Maar de hoofden der scholen moeten het leerplan vaststellen en dat moet dan door B. en W. of bij de bijz. school, door het schoolbestuur goedgekeurd worden. Deze vrije dag moet dan echter op Woensdag gesteld worden. Van deze vergadering kan dan tevens een inspectie-vergadering gemaakt worden. Het bestuur zegt toe in genoemde rich ting werkzaam te zullen zijn. Middagvergadering. In de middagvergadering, die beter dan de morgenvergadering bezocht was, verwelkomde de voorzitter den burge meester en secretaris van Goes en den beer K. Brants, oud-hoofdinspecteur bij het L. O. De heer Brants, daarna het woord ver krijgend, sprak over het onderwerp: „Het kind en de wereld". Wij onderwijzers, aldus Spr., gaan ge bukt onder de gedachte, wat er in deze econonomisck moeilijke tijden van onze leerlingen terecht moet komen. Wij prij zen hen gelukkig, die na het Lager On derwijs nog niet klaar zijn, maar verder studeeren en dus nog een poosje uit het gedrang blijven. De onderwijzers mogen hun arbeid wel verrichten in de rustige sfeer van de paedagogische vorming, maar toch moet het onderwijs niet buiten het leven staan. Het moet er terdege rekening mee hou den. De ramen moeten niet gesloten zijn maar wijd open staan. De onderwijzers moeten zich mandata rissen weten van de ouders en dus ook het ontfermen kennen. De onderwijzer staat met het kind op den arm of aan de hand om het den weg in deze wereld te wijzen. Spr. behandelt daarna achtereenvol gens de verschijning van bet kind op de wereld, de inleiding in deze wereld, de voorbereiding voor deze wereld en de taak van den onderwijzer daarbij. Spr. schetst het ontstaan van het con tact met de wereld bij het kind. Komt het kind ter school, dan is het al wereldbur ger in zakformaat. Wat het gaan naar school voor het kind beteekent, zet Spr. nader uiteen. Het is als het ware een nieuwe geboorte met nieuwe spanning. Al spoedig past 'tkind zich aan het schoolmilieu aan. Dat gaat heel wat gemakkelijker en vlugger dan in „den ouden tijd". We zijn trotsch op onze scholen, onze leermiddelen en onze on derwijzers. Sommigen vragen, of de scholen niet te luxueus zijn. Spr. erkent, dat hij enkele scholen de eischen der noodzakelijkheid zijn overschreden en dat enkele architec ten wel wat te royaal zijn geweest. Maar overigens zijn we blij met onze scholen. Het laat ons niet onverschillig, waar on ze kinderen van hun zesde tot hun der tiende jaar verblijven. De onderwijzer staat bij de introductie van het kind in de wereld voor belang rijke vragen als: individu of gemeenschap, vrijheid of autoriteit, de verhouding van onderwijzer tot leerling, e.a. Het onder wijs moet zijn gericht op het elkander helpen. De maatschappij gaat al meer in de richting van zakelijkheid. Daarmee moet bij het onderwijs gerekend worden. Helaas neemt het aantal moeilijk op te voeden kinderen steeds toe. Ook dat mag niet vergeten worden. Het onderwijs heeft ten onzent altijd gestaan in het teeken van opvoeding tot deugd, tot vorming van nuttige, nette menschen. Het kind moest zoo lang en zoo veel mogelijk buiten het eigenlijke le ven gehouden worden. Het kind moest gegeven worden, wat des kinds was, in gepakt worden in den mantel der liefde tegen het koude leven. Tusschen de polen van de persoonlijk heid (karaktervorming) en gemeenschap zweven we. We durven geen partij kiezen. Het is nu juist in dezen tijd onze taak om de persoonlijkheid te zetten in het milieu van de gemeenschap. We moeten er oog voor hebben, dat het leven vol is van relaties. Daarmede is bij het onder wijs te weinig rekening gehouden. Hierna beantwoordt Spr. de vraag, hoe de Volkenbondsgedachte met de kinderen kan besproken worden. Tegenover den drang tot vernietiging moet geplaatst worden de eisch om lief te hebben. Het kind heeft echter neiging om den held van den strijd te verheer lijken. Het roer moet daarom omgegooid in de richting van gevoelsgebondenheid: bewondering voor den arbeid van oude ren, van kunst enz. Nuttig zijn school reisjes, kampementen, briefwisseling met kinderen uit andere streken en landen en uitwisseling van leerlingen. Onder de onderwijzers is hiervoor ech ter nog maar weinig enthousiasme. Ver geet echter niet, aldus Spr., dat ge mee- merkt aan den bouw van de kathedraal van land, volk en mensohheid. Nadat de burgemeester van Goes de vergadering had toegesproken en er zijn spijt over had uitgedrukt, dat het gemeen tebestuur van Goes de subsidie aan de vereeniging uit bezuiniging heeft moeten onttrekken, volgde bespreking. De heer Spinnaay kwam op tegen de beschuldiging, dat de onderwijzers zoo weinig voor de Volkenbondsgedachte voe len. Spr. heeft met enthousiasme in de eerste jaren van den Volkenbond aan het verzoek voldaan daarover met de Made- ren te spreken. Maar het enthousiasme is sterk verminderd. Spr. is gewoon voor de kinderen waar te zijn, maar heeft den indruk vooral de laatste jaren dat in de sfeer van den Volkenbond veel onwaarachtigs zit. De heer Brants waarschuwde er tegen om zich blind te staren op de geringe re sultaten van den Volkenbond. De geest onder de volken moet worden omgezet en dat zal zeer lang duren. Spr. wijst nog eens op het nut van schoolcorresponden- tie. Bij de rondvraag vroeg de heer Edel man een volgende vergadering te Vlis singen te houden. De voorzitter kon dit niet toezeggen. Het bezoek aan deze vergadering wijst wel uit, dat het 't beste is. in Middelburg op een Woensdag te blijven vergaderen. Spr. wekt het onderwijzend personeel op waar zoovele gemeentebesturen hun subsidie intrekken het schoolmuseum te steunen. Nog niet de helft van de Zeeuwsche onderwijzers(essen) is lid. Dit dient anders te worden. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Hevige vechtpartij tijdens en na N. S. B. - vergadering. De N.S.B. hield Zaterdagmiddag een vergade ring in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag, waar als spreker optrad de heer Kees Frenay. Na de pauze is het tot een ernstige vechtpartij gekomen. Er was n.l. aange kondigd, dat er na de pauze gelegenheid zou zijn tot debat. Hiervoor had zich o.m. opgegeven de heer J. Baars, de bekende fascistische leider. Toen de pauze ten einde was en allen hun plaatsen weer hadden ingenomen, deelde de leider der vergadering mede, dat men aan den heer Baars het woord niet zou verleenen. Hier op stonden Baars en een aantal geestver wanten op en uitten luide hun veront waardiging over deze weigering. Toen ge tracht werd hem te verwijderen, verzette hij zich en zijn vrienden kwamen hem te hulp. Binnen enkele seconden was in het middengedeelte van de zaal het gevecht zoo goed als algemeen. N.S.B.-ers sloegen op de fascisten los, en omgekeerd, terwijl beide partijen werden aangevallen door verschillende in de zaal aanwezige com munisten. De verwarring was groot en er werden rake klappen uitgedeeld. Het duurde eenigen tijd alvorens de politie in de gelegenheid was de vechtenden te scheiden en de orde te herstellen. In de gangen van het Gebouw voor K. en W lagen verschillende personen, die gewond waren of op een dusdanige wijze „be werkt" waren, dat zij door kameraden de zaal uitgedragen moesten worden om een beetje „bij te komen". Na dit incident was de orde terugge keerd en kon de vergadering voortgang hebben. Inmiddels had de leiding beslo ten toch aan den heer Baars het woord te verleenen, waarop deze het podium be klom en een korte rede hield. Te 6 uur was de vergadering afgeloo- pen. Toen is het buiten nog tot ernstige ordeverstoringen gekomen. Een man werd gewond en door kameraden naar zijn wo ning in een hofje gedragen. De politie werd daar heftig uitgescholden. Nadat de agenten eenige passen in een naburig hofje gedaan hadden, werd plot seling een gedeelte van een groote houten kist voor hun voeten gegooid, direct ge volgd door een partij glasscherven, die van een bovenverdieping naar het hoofd van een der agenten naar beneden kwa men, gelukkig echter zonder iemand te verwonden. Van uit de huizen werd toen nog aller lei naar de politie geroepen, waarop de agenten hun sabel trokken en het Hofje schoon veegden. Eensklaps werd uit een bovenverdieping een zware ijzeren staaf van een meter lengte naar beneden ge worpen en schramde een agent onbe duidend bij het oog. Toen werden de revolvers getrokken en geroepen, dat nie mand zich voor de ramen mocht vertoo- nen of zich op de daken mocht bevinden. Alle ramen moesten dadelijk gesloten worden, anders zou er geschoten worden. Nadat nog eenige malen door politie ruiters en motorbrigade was opgetreden, gelukte het eindelijk de rust te her stellen. Nog alt ij d watergebrek in Engeland. Het Engelsche ministerie van gezondheid heeft wederom een waar schuwing doen toekomen aan de plaatse lijke autoriteiten met betrekking tot de maatregelen, die genomen moeten worden in verband met het groote gebrek aan water, dat thans in vele districten acuut wordt. De Theems heeft thans slechts een derde van de normale hoeveelheid water. Sl. Denen op de rails. Ver rei oedel:ii- doordat jongens steenen op de rails hadden gelegd is Zondagmiddag een motorwagen van de Gooische Tram juist op de plaats waar de tramlijn de ge meente Naarden binnengaat, ontspoord en tegen de Oude Utrechtsche Poort ge reden. De wagen botste met zoo'n kracht tegen de poort aan, dat een groot stuk muur vernield werd en de wagen als het ware 't metselwerk binnendrong. Wonder boven wonder kwamen geen persoonlijke ongevallen voor. Heidebrand in Noord- Brabant. Gistermiddag is op een per ceel heidegrond, gelegen tusschen de ge meenten Schayk en Nistelroode (N.-Br.), brand ontstaan. Tengevolge van de droog te en aangewakkerd door den wind, nam de brand direct een gevaarlijk karakter aan. De brand woedde met groote hevigheid en verspreidde een verstikkenden rook. Met vereende krachten slaagde men er tenslotte in uitbreiding van de vuurzee te voorkomen en den brand tot dit perceel te beperken. Eenige H.A. heidegrond met jonge den nen-aanplant, zijn een prooi der vlammen geworden. Heidebrand in België. Zondagmiddag is een heidebrand ont staan tusschen Kapellenbosch en Bra- schaet-Polygoon in België, dicht bij de Nederlandsche grens. Binnen zeer korten tijd breidde het vuur zich uit en besloeg reeds spoedig een terrein van verschei dene hectaren. Tegen negen uur in den avond was men met het blusschingswerk zoo ver gevor derd, dat geen vrees meer bestond voor uitbreiding van de vlammen. Motorrijder gedood. Zon dagmiddag is op den rijksweg tusschen Naarden en Muiden een zeer ernstig on geluk gebeurd, waarbij eenige motorrijn ders werden gewond en een van hen op slag werd gedood. Van twee motorrijders wilde de achter ste de andere inhalen juist op 't oogenblik dat uit de andere richting een auto na derde. De motorrijders raakten elkaar even, wat tengevolge had, dat een van de motoren over den kop sloeg en op den bumper van de auto terecht kwam. De be stuurder werd door de voorruit van de auto geslingerd. De man werd als het ware gescalpeerd. Hij was op slag dood. Het slachtoffer is de 36-jarige H. Kop- penol uit Bovenkerk. De bestuurder van de andere motor, de 58-jarige M. Ver burg, uit Den Haag, werd zwaar gewond naar de Majellastichting te Bussum ge bracht. De bestuurder van de auto kwam er met een onbeteekenende schaafwonde af. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een rijwiel buiten noodzaak de lin kerzijde van den weg houden: D. W. te Kruiningen f3 b. s. 3 d. h. Met een rijwiel in een bocht binnen de bebouwde kom niet de rechterzijde van den weg houden: J. A. D. te Middelburg f3 b. s. 1 w. t.-* s. Met een rijwiel/motorrijtuig een weg, welke voor het verkeer met rijwielen/ motorrijtuigen in ééne richting is geslo ten, in die richting berijden: J. N. te 's-Heer Arendskerke fl b. s. 1 d. h.; J. J. te Serooskerke fl b. s. 1 d. h.; I. A. P. te Oostburg fl b. s. 1 d. h.; Aa. L. te Middelburg f 1 b. s. 1 d. h.; W. L. te Zoute- lande fl b. s. 1 d. h.; J. K. A. J. R. te Haarlem f 1 b. s. 1 d. h.; Aa. M. te Arne- muiden f 0.50 b. s. 1 d. h.; J. v. R. te Sluiskil fl b. s. 1 d. h.; R. W. B. te Amsterdam fl b. s. 1 d. h.; J. v. E. te N.- en St.-Joosland f 0.50 b. s. 1 d. h.; J. A. te Koudekerke f 3 b. s. 1 w. t. s. Rijden met een motorrijtuig, zonder dat het is voorzien van één of meer platen waarop vermeld fabriek, fabrieksnummer enz.: D. M. M. te Amsterdam fl b. s. 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: P. L. de M. te Hans- weert f2 b. s. 2 d. h.; M. P. v. d. K. te Brouwershaven f5 b. s. 5 d. h.; W. G. v. W. te Alphen aan den Rijn f5 b. s. 5 d. h.; C. J. B. te Krabbendijke f5 b. s. 5 d. h.; F. N. B. te Middelburg f5 b. s. 5 d. h.; J. P. v. E. te 'sHeer Arendskerke f5 b. s. 5 d. h.; P. W. C. V. te Kloetinge f2 b. s. 2 d. h.; L. W. te Bergen op Zoom fl b. s. 1 d. h.; A. v. d. G. te Vlissingen fl b. s. 1 d. h.; J. J. G. te Bergen op Zoom f 1 b. s. 1 d. h. 'sAv. rijden met een motorrijtuig zon der voor- en achterlicht en zonder dat nummer met letter waren verlicht, na ge daan verzet: C. L. B. te Yerseke, bekrach tiging van het vonnis waartegen verzet (2 m. f 15 b. s. 15 d. h. voor iedere boete). Rijdende met een motorrijtuig geen signaal geven als de veiligheid van het verkeer zulks vordert: P. P. te Kwaden- damme f5 b. s. 5 d. h.; J. P. H. te Driel f5 b. s. 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig met een lading, breeder dan 2.35 M.: Ch. de J. te Steenbergen f5 b. s. 5 d. h. Fietsen zonder rem: D. W. te St.-Lau- rens f3 b. s. 3 d. h. Fietsen zonder bel: J. Z. te 's-H. Arends kerke f3 b. s. 3 d. h. 'sAv. fietsen zonder lantaarn en/of re flector: J. L. te Middelburg f3 b. s. 3 d. h.; C. J. te Kloetinge f3 b. s. 1 w. t. s.; I. A. D. te 's-Heer Arendskerke f2 b. s. 2 d. h.; D. V. te Wissenkerke f5 b. s. 5 d. h.; G. W. te Heinkenszand f5 b. s. 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering zijn nummerbewijs vertoonen: H. K. te Heinkenszand fl b. s. 1 d. h. Fietsen, terwijl met verkeert onder zoo- danigen invloed van het gebruik van al coholhoudenden drank, dat men niet in staat moet worden geacht het rijwiel naar behooren te besturen: J. H. te Vlissingen f25 b. s. 25 d. h. In staat van dronkenschap verkeeren- de de orde verstoren: C C. de B. te Vlis singen f 15 b. s. 5 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: A. v. V. te Yerseke f5 b. s. 5 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over eens anders grond: H. J. te Goes f5 b. s. 5 d. h.; Aa. Ma. V. te Goes f5 b. s. 5 d. h. Handelen in strijd met een voorwaarde,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2