Kerknieuws Onderwijs Rechtszaken Gemengd Nieuws. Violet Vaughan Middelburg. Op de algemeene begraaf plaats is gistermiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen me vrouw G. J. Sprenger-Buteux, die Zater dag op 70-jarigen leeftijd is overleden. Be halve vele familieleden en vrienden, wa ren o.a. aanwezig de vice-voorzitter en de secretaris-penningmeester van de Godshuizen, dames-regentessen van het Oude mannen- en vrouwenhuis en de va der en moeder van dat gesticht. FEUILLETON. {araderde de raad dezer gemeente. Afwezig d.'r A, Bos. Met alg. stemmen werd besloten ad- haesie te betuigen aan een adres van den Chr. Besturenbond te Goes e.o. gericht aan den Minister van Waterstaat om bij de uit te voeren werken als verbreeding van kanaal door Zuid-Beveland e.a. in de eerste plaats Zeeuwsche arbeiders te werk te stellen. Boor dhr J. v. d. Does is een adres in gezonden om als vrachtrijder te werden erkend bij door de gemeente uit te voeren werk. Besloten werd om in het vervolg meer belangrijk werk bij inschrijving te doen geschieden en dat kleine werkzaamheden blijven opgedragen aan die vrachtrijders die zich daarvoor dagelijks beschikbaar stellen. Besloten wordt tot verbetering van de dorpsstraat in verband met het Prov. Wegenplan. Besloten wordt eenige voortuintjes, in gebruik bij verschillende eigenaren, aan dezen te verkoopen wanneer de weg daar bij een voldoende breedte houdt. Bij de bespreking van de loonen van het gemeentepersoneel wordt met alg. st. besloten geen nieuwe korting op de loonen toe te passen, doch in overweging te geven de vergoedingen voor gebruik van rijwiel en uniform van dun gemeente veldwachter te verlagen overeenkomstig de werkelijke uitgaven. In bespreking komt een gewijzigde af trek bij de steunbedragen ten opzichte van hen die grond in eigendom of pacht bezitten. Weth. Nijsse, die gedurende eenigen tijd loco-burgemeester was door afwezigheid van den burgemeester, sprak zijn afkeuring uit over het optreden ge durende deze drie weken van de raads leden Simonse en Bos. Deze heeren heb ben verschillende steuntrekkers tegen hem opgezet en hem voorgesteld als iemand die niets voor deze menschen over had, waarbij zelfs door deze steun trekkers werd beweerd dat hij willekeurig optrad naar politieke of kurkelijke be ginselen. Hij laakt deze houding van den heer Simonse, te meer waar deze diende te weten, omdat hij zelf eenige jaren het wethouderschap vervulde, hoe moeilijk het is in dezen tijd te besturen en zegt dat alles door hem steeds in het werk wordt gesteld om zoo billijk mogelijk de maatre gelen uit te voeren zonder daarbij ooit op politiek of beginsel te hebben gelet. De voorzitter zegt nu opgeveer drie ja ren met den heer Nijsse als wethouder te hebben samengewerkt en dat hij verkla ren kan dat Nijsse als wethouder steeds wars van politieke voorkeur zijn beste krachten heeft gegeven aan de gemeente belangen. Spr. vindt het optieden van de heeren Simonse en Bos beneden peil. De heer Simonse zegt, dat het niet zoozeer ging tegen dhr Nijsse, als wel tegen een aftrek op de steunbedragen voor het be zit van grond, waar volgens hem niets op wordt verdiend en voorstellen hierover in den raad niet zijn behandeld, terwijl de steunregeling ook niet zoo gunstig is als in andere plaatsen. De voorzitter zegt dat Heinkenszand (Goes niet meegerekend) de beste steun regeling heeft van alle gemeenten in de geheele omgeving. Hiermee is het inci dent gesloten, nadat de voorzitter heeft gezegd dat in een vorige vergadering vol op gelegenheid is geweest om wijzigingen voor te stellen. B. en W. komen thans met een voorstel voor het bezit van grond tot 150 roeden niets af te trekken, daarna tot 4,5 gemet 2/3 maal 75 ct. per 150 roeden en boven 4,5 gemet geen steun te verleenen. De heer Simonse wenscht vrijstelling tot een gemet en dan de schaal voor af trek te volgen als thans, waardoor op elke 150 roeden 2/3 maal 75 ct. minder zou worden afgetrokken. Het voorstel Si monie wedt verworpen met 4 tegen 2 stemmen (Voor Simonse en Vermue.) Hel voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen met 4 tegen 2 stemmen (Te gen dezelfde heeren). Besloten wordt een oproep te plaatsen voor gemeentesecretaris. De benoeming zal plaats hebben tegen 1 Juli a.s. Arnemuiden. Dinsdagmiddag hield de burgerwacht onder leiding van den com mandant, dhr J. K. Crucq, een schietwed strijd met scherp op de schietbaan bij den Sloedam. Aan de volgende 17 schutters kon een prijs worden uitgereikt: J. K. Crucq le prijs; M. Vader 2e pr.; P. Filius 3e pr.; L. van Belzen 4e pr.; L. K. J. de Pree 5e pr.; M. Joosse 6e pr.; J. Cornelisse 7e pr.; J. J. Crucq 8e pr.; B. J. Lasoe 9e pr.; K. Flipse 10e pr.; J. de Jonge lie pr.; J. de Hamer 12e pr.; A. Joosse 13e pr.; C. v. Hemert 14e pr.; J. Schroevers 15e pr.; A. de Troije 16e pr.; J. J. Boone 17e pr. (Het verslag wedstrijd B.V.L. was niet geheel volledig. Door dhr A. Zeijger alhier was als troostprijs een houten pijp be schikbaar gesteld, die met 50 punten werd gewonnen door D. Goedhart.) O.- en W.-Souburg. In de vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag a.s. des namiddags om 2.30 u. komen aan de orde: Benoeming plaatsvervangend gemeen tesecretaris en ambtenaar van den burg. stand. Beroep ontslag onderwijzer P. G. J. Smith. Werkverschaffing. Adres A. Bosschaart inzake verbouwing. Verbete ring Nieuwe Vliss. weg. B. on W. stellen voor om den heer C C. Mantz, le ambtenaar ter secretarie, te benoemen tot plaatsvervangend gem.- secretaris en onbezoldigd ambtenaar van den burg. stand. Verder om tegen het besluit van Ged. Staten inzake vernietiging van het raads besluit omtrent het eervol ontslag aan den onderwijzer der openbare school, in be roep te gaan bij de Kroon. Koudekerke. De ringrijderij op Pink ster-drie trok weer groote belangstelling. Ook de Commissaris der Koningin kwam een kijkje nemen. De uitslag der ringrijderij is: le prijs J. de Fagter met 18 ringen; 2e G. Koole met 17 r.; 3 J. Koole met 16 r.; 4 J. de Wilde 16 r.; 5 W. Koole 13 r.; 6 A. tro\oost 13 r.; 7 J. Reijnierse 11 r.; 8 J. Stroo 10 r.; 9 L. Jobse 10 r.; 10 J. de totter met 9 r.; 11 J. Kluyfhout 9 ringen; 12 A. de Lange met 8 r.; 13 F. Brasser 8 ringen; 14 A. Janse met 8 r.; 15 A. Reij nierse met 8 r.; 16 A. Verhage met 7 r.: 17 P. Brasser met 7 r.; 18 J. Cijvat met 7 r.; 19 P. Wielemaker met 7 ringen; 20 A. Abrahamse met 6 r.; 21 J. Brasser met 6 r.; 22 Ad. Abrahamse met 6 r.; 23 G. Bosschaart 5 r.; 24 P. Jobse met 5 r.; 25 W. Roelse met 4 r.; 26 J. Hart- hoorn met 4 r.; 27 D. van de Voorde 4 r.; 28 A. Melis met 4 r.; 29 C. Wielemaker met 3 r.; 30 A. Brasser met 3 r. De extra prijs voor het grootst aan tal ringen achter elkaar en een medaille werd gewonnen door A. Reijnierse; de potlepel door J. Koole en de wisselbeker van burgemeester A. Bakker door J. de Pagter. Het wisselstuk van baron H. G. P. van der Borch tot Verwolde viel ten deel aan J. de Wilde. Grijpskerke. Gisteren had alhier onder zeer gunstige weersgesteldheid de jaar- lijksche geitenkeuring plaats. De heer Ver- sluijs was door droeve familieomstandig heden verhinderd. Niettegenstaande deze keuring plaats vond in den voormiddag waren toch in 5 categoriën 39 dieren aan wezig. Het bestuur mocht van den heer Sietema dank ontvangen voor de regeling dezer keuring en de aanvoerders voor hun medewerking. Jonge geiten, geboren in 1934. Aange voerd 13 stuks, le prijs C. Huisman; 2e pr. Joh. Geertse; 2e pr. A. Domerie; 3e pr. H. Willemsen; idem C. Huisman,W. Ver ijzer, J. Vlieger en J. Huisman. Geiten le dracht, aanvoer 12 stuks. C. Wattel le prijs; 2e prijs M. Riemens en T. Jacobsen; 3e pr. J. de Groot, L. Wage naar, J. de Groot en A. Clarisse. 2e dracht, aanvoer 4 stuks: le prijs C. Huisman en T. Jacobsen. Ingeschreven in 't Provinciaal Stam boek, aanvoer 3 stuks: C. Wattel le pr.; A. de Visser 2e pr. en C. Huisman 3e pr. Oudere geiten, aanvoer 5 stuks: le prijs J. Huisman; 2e pr. A. Clarisse; 3e pr. A. Wagenaar. Dank zij de medewerking van de meeste notabele ingezetenen der gemeente was het bestuur in staat een mooi bedrag voor prijzen uit te reiken. Bij ontstentenis van den voorzitter bracht de penningmeester, dhr Sietema dank voor zijn arbeid en sprak tevens zijn blijdschap uit over het welslagen van deze keuring. Brulnisse. Bij de Geref. Gemeente is gekozen tot ouderling in de vacature J. de Waal Cz., dhr L. L. van de Velde Bz. Tholen. Brand onder de Thool- schebrug. Woensdagmiddag omstreeks 2y2 uur, luidde de brandklok. Een ge weldige vuurzee had zich ontwikkeld onder het voorste viaduct der brug. Spoe dig waren de met mastiek bekleede bui zen der gas- en waterleiding aangetast. Het vuur sloeg vervolgens over op het brugdek. Gelukkig was in de loods der firma Anthonis de Cleer nabij de brug een elec- trische pompinstallatie, welke spoedig water gaf, waardoor de brand in zijn voortgang kon worden gestuit, terwijl ook een slang op de waterleiding aangekop peld, den brand spoedig meester was. De oorzaak van den brand was, dat perso neel van genoemde firma onder het via duct teer aan het koken was, noodig voor het onderdompelen der mosselbakken. Door het overkoken liep dit in het vuur, waarop direct de ketel met teer en een pas aangebroken vat vlam vatten en het vuur oversloeg op de geteerde bakken en vervolgens op de buizen en brug. Hon derden menschen waren op het terrein aanwezig, terwijl de politie zorgde voor afzetting. De burgemeester en wethouder Deurloo waren mede op het terrein. Naar wij vernemen komt de schade voor reke ning der betrokken firma. Poortvliet. Dinsdag-middag werd het dochtertje van de wed. Bolier op den Poortvlietschendijk door een auto aange- reden.Dte inzittenden (2 geneesheeren) con stateerden 'n lichte hersenschudding. Ze werd in een in de nabijheid staande wo ning binnengedragen, maar kon toch later op den dag huiswaarts keeren. Voetbal. Arnemuiden. Dinsdag had een wed strijd plaats tusschen een visscherselftal een een weridoozenelftal. Einde met 24 voor het elftal werkloozen. D'aarna een wedstrijd van A.S.G. I te gen E.M.M. uit Vlissingen, welke eindigde met 23 voor E.M.M. Ned. Iterv. Kerk. Beroepen te Kage, A. Verwaal te Et- ten. Bedankt voor Noordeloos en Willige- Langerak, B. van Ginkel, cand. te Zeist. Chr. Geref. Kerk Tweetal te 's Gravenzande, H. Velema te Drachten en P. de Smit te Utrecht. Geref. Gemeenten. Beroepen te Bruinisse, J. D. Barth te Borsselen. D s L. P. K r ij g e r. D's L, P. Krij ger, docent der opleidingsschool der Geref. Kerk op Soemba in Ned. Oost-In- dië, heeft pensioen aangevraagd en hoopt omstreeks October van dit jaar naar het vaderland terug te keeren. Zaamslag. Tot hoofd aan de Chr. school te Reuzenhoek is benoemd dhr J. Philipse, thans hoofd aan de school te Othene. Geslaagd te Amsterdam voor 't eerste gedeelte artsexamen de heer M. Linden- bergh te Kruiningen. Hooger beroep. Door J. de W., 20 j., werkman te Borssele, is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waar bij hij terzake van overtreding van de Jachtwet is veroordeeld tot f 25 of 10 d. h., met verbeurdverklaring van het niet inbeslaggenomen geweer en met bevel tot inlevering van het geweer of betaling van f 20 of 10 d. h. Steekpenningen aangeno men. Hedenmorgen begint voor de Rot- terdamsche rechtbank het proces togen de acht hulpkeurmeesters van het abat toir, die allen in hun functie zijn ge schorst wegens het aannemen van steek penningen voor het verrichten van dien sten in strijd met hun plicht. Deze rechtszaak maakt een einde aan een ongewenschten toestand, die gedu rende vele jaren aan Rotterdams abattoir heeft geheerscht. De verwachting, dat er meer arrestaties onder de slagers zouden worden verricht, is niet bewaarheid. Het verluidt, dat de justitie ter vergemakkelijking van het onderzoek tegen de acht ambtenaren be sloten zou hebben hen, die zich aan de omkooping zouden hebben schuldig ge maakt, niet te vervolgen. In het tijdvak van 1922 tot 1933 heb ben de keurmeesters zich door het aan nemen van giften, die variëerden van één tot vijftig gulden, laten overhalen te treden buiten hun in de Vleeschkeurings- wet omschreven bevoegdheid. Zoo moet het zijn gebeurd, dat de hulpkeunneesters bepaalde gebreken bij minderwaardige koeien door de vingers hebben gezien en dat ongezonde edele deelen uit een rund werden weggesneden en vervangen door die van een gezond rund, dat in de nabij heid hing. In sommige gevallen ontving een hulpkeurmeester wekelijks een vast bedrag. Allengs burgerde het geven van fooien aan de ambtenaren zoo zeer in aan het abattoir, dat dit kwaad als iets heel gewoons werd beschouwd. Ieder, die geregeld het slachthuis bezocht, was er van op de hoogte. De nieuwe directeur maakte er echter een eind aan. Behalve een moreelen heeft de zaak een hygiënischen kant. Het moet voorge komen zijn, dat een hulpkeurmeester zich niet ontzien heeft vleesch voor de con sumptie vrij te geven, dat niet geheel en al ongevaarlijk was voor de gebruikers. Het aantal getuigen, dat de Officier van Justitie heeft gedagvaard, variëert van 12 tot 28. De verdediging brengt evenwel een groot aantal getuigen décharge voor. Valsch geld voor een geldig kaartje. Vooral in het Gooi kwam het den laatsten tijd meermalen voor, dat in de spoorwegautomaten voor het derde klas buurtverkeer valsch geld werd geworpen. De Hilversumsche recherche was dezer dagen zoo fortuinlijk, haar onderzoek met bevredigend resultaat bekroond te zien. Op het station te Hilversum werd zekere P. op heeterdaad betrapt bij een poging om op een dergelijke wijze goedkoop te reizen. De man heeft bekend. Door mitrailleuse ge dood. Tijdens schietoefeningen met een zwaren mitrailleur, in het kamp van Waalsdorp, is gistermiddag de 20-jarige dienstplichtige Heynen uit Den Haag door een aantal schoten in het hoofd ge troffen. In bewusteloozen toestand is het slachtoffer naar het Militair Hospitaal vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Hevige brand te Asten. Gisteravond is te Asten (N.-Br.) brand ontstaan in de stroohulzenfabriek van den heer Van Goch aldaar. In deze fa briek is bovendien nog ondergebracht de gloeilampenhandel Marso. Bij dezen brand zijn tevens in vlammen opgegaan de garage en bergplaatsen van de trico- tagefabriek van de firma Te S traken en Verkouteren. Oorzaak onbekend, verzeke ring dekt de schade. Smokkelhandel in boter. Uit Engeland wordt sinds eenigen tijd in het Westland door schepelingen veel boter gesmokkeld. De lage prijzen van de na tuurboter in Engeland lokken tot deze handelingen aan. In landbouwkringen worden de nadee- lige gevolgen van dezen smokkelhandel reeds gevoeld en heeft men zich recda over dit smokkelen beklaagd. Deze allen brachten een laatsten groet aan haar, die gedurende meer dan 20 jaar als regentes de belangen van dit ge sticht en van de daarin verpleegde oudjes met groote toewijding heeft behartigd. Een schoonzoon dankte voor de laatste eer de doode bewezen. Gisterenavond vergaderde de afdee- ling Middelburg van de Vereeniging Zie- kenhuisverpleging op Walcheren. Tot af gevaardigden naar de algemeene vergade ring benoemde de vergadering de heeren J. J. van Aartsen. J. P. Ph. Doorenbos en G. W. Graafhuis. De jaarverslagen van den secretaris- fenningmeester gaven geen aanleiding tot opmerkingen, en evenmin de rekening. Cursisten der af deeling Waterbouw kunde van de V.N.0. hebben onder lei ding van hunne leeraren een tocht naar Rotterdam gemaakt, waar het gemeente bestuur een boot beschikbaar had gesteld voor een tocht door de havens, waarbij veel belangrijks voor de cursisten in oo enschouw is genomen, o.a. de werking van de nieuws electrische sluizen. Het was een practische toepassing van veel, dat op de lessen theoretisch wordt behan deld. Voldoende aandacht is ook geschonken aan de burgerlijke bouwkunde door be zichtiging van het post antoor, het stad huis en de jongste verbeteringen van de stations Beurs en Delftsche Poort. Goes. De collecte voor het crisis-comité bracht defce week f 64 op. Hansweert. Gistermorgen had schipper de Jong van het sleepschip „Asselyn" het ongeluk terwijl hij bezig was het anker op te draaien, dat hij een siag kreeg van de lier, waardoor hij een ernstige wonde aan het hoofd bekwam. Geneeskundige hulp moest direct worden ingeroepen. Kapelle. Gistermiddag werden op de veiling der Veilingsvereen. Kapelle-Bie- zelinge en Omgeving de eerste kruisbes sen geveild. De voorzitter van de Veiling de heer H. A. Nijsse sprak bijl het begin van deze campagne een kort openings woord. Spr. hoopt dat, waar de drukte weer gaat beginnen, alles goed mag loopen, ten genoegen van telers en koopers, dat goede prijzen mogen besteed worden, op dat er weer opleving kome. Hierna ging men over tot veilen. De prij :en van de kruisbessen varieerden van 13.10—f5.40 per 100 K.G. lerseke. Postduivenvereniging „De Stormvogels". Van Noyon, afstand 222 K.M. Los 8 uur. Z.W. wind. 1, 2, 3, 15 M. Bom, 4, 10, 16, 20 E. Everse, 5, 7, 14, W. van Haver; 6 D. v. Boven; 8, 12, 19 L. Laven, Wemeldinge; 9 W. de Leeuw; 11 P. Minnaard; 13 A. Boone Czn; 17, 18 L. Schipper (Wemeldinge); le duif 10.41.22 u., laatste 11.50.32 u. De werkzaamheden aan het pannen- leggen zijn reeds begonnen. Up de haven is men bezig met het kalken (doppen) van pannen, geschikt voor de oestercultuur. Het is een aardig gezicht om het netjes wegzetten van pannen in rijen te zien. Ouden van dagen kunnen niet nalaten om eens te komen zien. Zij herinneren zich hun jeugd. Naar schatting zullen even wel dit jaar slechts 300.000 pannen ge legd worden. Het is in het begin dezer eeuw wel gebeurd dat er 1012.000.000 in 't water kwamen. Postduivenvereen. „De Noordster" Wedvlucht Mons. Los 12 uur 1, 6, 7 C. J. van Es, 2 W. Kogelenberg; 3, 4, 5, 17 A. Zoeteweij; 8 en 9 Joh. Bom; 10, 12, 15 G. Pekaar; 11 G. J. de Wee; 13 J. de Wee; 14 S. Paauwe; 16 A. Nieuwen- huize. le duif 1.22.59 u. Heinkenszand. Woensdagmiddag ver- door E. J. WORBOISE. 71.) o— „De heer Collier is ongetwijfeld het ver trouwen ten volle waardig, meneer," ant woordde de heer Laverock stijf." De squire zag e.- ui erst kalm uit en hij sprak met een beleefdheid en duidelijk heid, die verdacht mochten heeten; doch zijn gewoonlijk blozend gelaat was kleur loos van boosheid en zijn lippen, al zijn inspanning om zich te beheerschen ten spijt, beefden. In geen jaren was zijn in nerlijk zoo hevig in opstand geweest; en toch, zoo oppervlakkig gezien, was er geen enkel teeken, dat wees op den storm, die in zijn hart woedde. Doch voor het scherpe oog van den heer Collier was al les klaar en duidelijk, hij wist, hoe ont stemd de squire was, en juist om zijn zwijgen moest zijn boosheid grooter zijn. De rechtsgeleerde voelde zich neerslachtig worden, en hij verweet zichzelf, dat hij de zaak niet handiger had aangepakt. Over mevrouw Warneford of Violet zou hij geen enkel woord meer uiten, want hij voelde dat elke zinspeling hierop de gramschap van den beleedigden man slechts zou vermeerderen of zelfs tot een losbarsting aanleiding zou geven, die be ter vermeden kon worden. Eindelijk stond de squire vol waardig heid op en nam plechtig afscheid. Toen hij met den heer Laverock Chanury-Iane opwandelde, zeide hij tot deze: „Natuur lijk kan hij in dezen staat van zaken de leiding van mijn proces niet op zich ne men." Waarop de heer Laverock kortaf ant woordde: „Ik zou niet weten, wie u dan anders zou moeten nemen! Er is niemand anders, die tegenover lui als Driver en Sappaumine een schijn van kans heeft. Zeker, we hebben Curtis nog, ongetwij feld een hoogst kundig man, doch men kan hem niet op een lijn stellen met Col lier. Ik zeg u nogmaals nadrukkelijk, me neer Warneford, dat het erop of er onder gaat. En als Collier ons niet helpen wil, of u wilt zijn hulp niet inroepen, nu, dan kunt u de zaak wel als afgedaan en verloren beschouwen." „Ik heb niet beweerd, dat we van de diensten van den heer Collier geen ge bruik zouden moeten maken," bond de spuire in. „Alleen heb ik willen zeggen, dat nu hij zijn neus in mijn particuliere aangelegenheden heeft gestoken, mijn ge voel er tegen op komt, hem de leiding te geven." „Als ik u was, zou ik in dit geval mijn gevoelens er maar buiten laten. Hij is de eenige, die u helpen kan, dat is te zeggen, als hij meent er een eerlijke zaak, wat deze ongetwijfeld is, mee te dienen. En in de gegeven omstandigheden mag u nog blij zijn, als u hem krijgt. Kort en goed, meneer Warneford, als u van mijn advies geen gebruik wenscht te maken, er zijn nog andere kantoren, die u ten dienste staan. Laat mij er dan maar buiten." En toen de squire driftig bleef voort stappen zonder antwoord te geven, ging de heer Laverock voort: „bovendien, ik moet eerlijk bekennen, dat ik geheel aan de zijde van den heer Collier sta en ik zou u heusch raden, wat water in uw wijn te doen en het verleden maar te verge ten. Is het sems niet waar, dat voor ons allen een dag aanbreekt, dat wij vergiffe nis van noode hebben? Twaalf jaar is lang genoeg, om wie ook, te straffen. Juist op dat oogenblik hadden de hee ren het kantoor van mr Laverock bereikt en ze gingen uiteen, daar de squire bot weg weigerde nog binnen te treden. Hij ging huiswaarts in een staat van uiterste woede, vermengd met gewetenswroeging, vernedering en koppigheid. En zoozeer was hij door zijn innerlijke gevoelens in beslag genomen, dat hij, toen hij bij Hul- born de straat overstak, bijna door een Londensche bus werd aangereden; dit bracht hem tot de werkelijkheid terug en hij bestelde een cab, om zich naar zijn logies te laten brengen. HOOFDSTUK XXX. Het was reeds schemerduister toen de heer Collier zijn eigen zitkamer binnen trad en bij den haard, strak in het vuur starend, bemerkte hij een meisje, die hij aanvankelijk voor miss Violet hield. „Wel Violet!" riep hij uit. „Ik heb hem gesproken. Mohammed was niet genood zaakt naar den berg te komen, in werke lijkheid kwam de berg tot Mohammed! Te denken, dat de squire in eigen persoon me op mijn kantoor kwam opzoeken, maar ik moet zeggen, dat hij een af- sch „Een oogenblik alstublieft!" werd met een heldere, frissche stem gezegd, „ik ben Violet niet! 't Is Daisy Warneford, die u voor hebt. We ontvingen dat telegram, en mama en ik zijn toen onmiddellijk op reis gegaan mevrouw Collier is zoo vrien delijk!" Natuurlijk volgden daarna veront schuldigingen en een verklaring, die Dai sy echter ongeduldig verbrak: „Is het werkelijk waar, dat u papa gezien hebt?" „Inderdaad! Ik was van plan hem op te zoeken, doch hij zocht mij op, met zijn zaakwaarnemer, mr Laverock". „Hij wist er dus van! Iemand moet het hem dus gezegd hebben!" meende Daisy, ademloos. „Neen, neen: Hij kwam voor een bij zondere aangelegenheid, hemzelf betref fend!" „Maar papa is toch niet met een recht zaak voor zichzelf bezig?" „Wis en zeker. Het gaat om niet min der dan het bezit van Warneford Grange, aangezien er moeilijkheden gerezen zijn omtrent het erfrecht. Maar maakt u er zich niet bezorgd over." „Moeilijkheden omtrent de Grange?" vroeg Daisy langzaam. „En het is altijd van papa geweest, en die heeft het van zijn grootvader geërfd en die weer van zijn overgrootvader. Wie anders kan er dan aanspraak ap maken?" „Niemand, zou ik zeggen. En in ieder geval, u moet er zich het hoofd maar niet over breken. Als naar ik geloof, uw vader Warneford Grange op rechtmatige wijze verkregen heeft, zal hij het houden ook en zijn kindeen na hem of mijn naam is geen Philip Collier. Dioch hoe maakt uw broer het op het oogenblik?" „Het is erg met hem. Hij schijnt me niet eens te herkennen," verklaarde Dai sy, met iets verdrietigs in haar stem. Doch daarna, zichzelf bedwingend ging ze verder: „dr Dalton geeft bijna geen hoop meer. Vanmorgen is er nog een collega geweest, dr Heaton, en die bouwt al zijn verwachting op Williams krachtig gestel. Natuurlijk hebt u papa verteld, dat wij, mama althans, hier verwacht werden?" „Ik zeide hem, dat ik er op rekende, mevrouw Warneford te mijnen huize te ontmoeten." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2