Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws KLEINE ADVERTENTIËN Finaneieële Berichten. Marktberichten. Telegrammen. hart 142 p.; 6e pr. C. Joosse 142 p.; 7e pr. J. Coppoolse 142 p.; 8e pr. C Schroe- vers 141 p.; 9e pr. J. Siereveld 140 p.; 10 pr, P. Janse 139 p.; lie pr. J. Theune 138 p.; 12e J. de Nooyer 137 p.; 13e A. de Hamer 130 p.; 14e M. Meulmeester 133 p.; 15e A. Kodde 133 p.; 16e P. Poortvliet 133 p., 17e J. Gornelisse 133 p.; 18e J. Kramer 128 p.; 19e pr. P. de Vos 117 p; De wisselbeker, welke verleden jaar ge wonnen werd door C. Schroevers, en tiji- delijk in diens bezit kwam, werd thans gewonnen met 49 punten door J. Cop poolse. Tholen. Op 2en Pinksterdag werd de landbouwer A. G. op zij.n hoeve zoodanig door een paard tegen een zijner armen geslagen, dat deze ernstig werd verwond, zoodat hij per auto voor onderzoek naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom moest worden overgebracht. Daar bleek, dat de arm op meerdere plaatsen gebroken was. De Postduivenvereen. „De trouwe duif" hield Zaterdag een wedvlucht van Mons. 121 K.M. Deelname 90 duiven. Ge lost 12 uur. Wind Zuid. Prijswinnaars waren: le en 3e pr. J. Laban; 2, 17 G. Havermans, 4 Jac. Barre voets, 5, 11, 13, 20, 24 29 Anth. Wage- maker, 6, 23 D. Jansen, 7 J. v. d. Zande, 8, 9, 15, 22, 25, 26, 27 C. Baay Pzn., 10, 14, 28, CO J. Vermeye, 12 L. Meerman, 16, 18, 19 Jac. Baay Pzn., 21 Anth. Baay, C. Bjay Pzn., le overduif. Aankomst le duif 1.26.44, laatste 2.7.51. Cclijnsplaat. In de Vrijdag gehouden vergadering van Ingelanden van den pol der Oud-Noord-Beveland, waren 49 van de 51 stembevoegde Ingelanden tegenwoordig of vertegenwoordigd. Bij de opening herdacht de voorzitter den overleden ontvanger-griffier dhr Iz. P. v. d. Weele, die gedurende 24 jaren het belang des polders op voortreffelijke wijze heeft gediend. De rekening over 1933—1934 werd vast gesteld in ontvang op f 97.688.30, in uitgaaf op f57.927.07, alzoo met een goed slot van f39.761.23. Aan de huurders van bouw- en weiland werd voor het dienstjaar 19341935, 30 reductie op de contractueele pacht toegekend. Besloten werd om den onderhoudsplicht van den Nieuwenweg en den Emelissen- dijk, weg no. 8 Prov. wegenplan, aan de Provincie Zeeland over te dragen, waar voor een geldleening zal worden aange gaan van ten hoogste f20.000. Op voorstel van het bestuur werd be sloten aan den inlaagdijk van 1829 een buitenberm aan te brengen en deze wer ken indien mogelijk in werkverschaffing ten uitvoer te brengen. De begrooting werd vastgesteld in ont vang en uitgaaf van f 88.810.76 met een post van onvoorzien van f 19.516.80. Het dijkgeschot werd teruggebracht van f28 op f25 per H.A. Tot ontvanger-griffier werd benoemd d" heer M. Tazelaar Pz. te Colijnsplaat. Bij het opmaken van een aanbevelings lijst voor gezworene werd als eerste can- didaat gekozen M. de Regt Marcz. (aftr.) als tweede candidaat J. F. Dees en als derde candidaat Adr. Hartog, allen te Colijnsplaat. Tot lid van den dijkraad van den cala- miteuzen polder Leendert Abraham, werd benoemd de heer M. Tazelaar Pz. te Co lijnsplaat. Gisteren heeft alhier het Harmonie gezelschap „Wilhelmina" zijn 35-jarig be staan feestelijk herdacht. Medewerking werd verleend door de zustervereenigingen uit Noord-Beveland. Om half twee werden door het comité de besturen ten gemeentehuize ontvangen, waarna een rondgang volgde door het dorp. Vervolgens werd in de Voorstraat de Bondsmarsch gezamenlijk door de vier gezelschappen uitgevoerd, onder leiding van den directeur der jubileerende ver- eeniging, dhr Maas. Door elk gezelschap werden een tweetal nummers uitgevoerd. Na een pauze van drie kwartier werd om 6 uur weer be gonnen met concerten te geven op de muziektent. De dag werd besloten met fakkeloptocht door de Harmonie „Wilhel mina". Voetbal. Kapelle. Zaterdagmiddag speelde Ka- pelle I haar eerste competitiewedstrijd te gen Rilland en verloor die met 42. Oostkapelle. Dinsdagmorgen speelde het Veteranenelftal Oostkapelle tegen het Veteranenelftal Serooskerke te Seroos- kerke. Ruststand 11. Eindstand 51 in het voordeel van Oostkapelle. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's Gravenmoer, C. van den Boogert, cand. te Sommelsdijk. Te D'in- teloord, J, Bus te Bergschenhoek. Te Nuis en Niebert, H. J. Engelkes te Wom- mela. Aangenomen naar Marken, D. Wester- veld, cand. te 's Graveland. Naar Zuid- Beijerland, C. van den Boogert, cand. te Sommelsdijk. Naar Idsegahuizen, W. de Jong, cand. te Katwijk aan Zee. Bedankt voor Arnemuiden, Poortvliet, Renswoude, Garderen, Benschop, Nieuw- poort, Sprang en 's Gravenmoer, C. van den Boogert, cand. te Sommelsdijk. Voor Scheveningen, M. G. Gerritsen te Amers foort. Geref. Kerken. Beroepen te Loppersum, G. van Duinen, legerpred. in N.-Indië, met verlof te Gro ningen. Herst. Ev. Luth. Kerk. Tweetal te Den Helder, J. C. V. van Bemmel.te Hoorn en W. Spliethoff te O. en N, Pekela. Doopsgez. Gemeenten. Aangenomen naar Leeuwarden, L. Bonga te Leiden. Emeritaat. Het Prov. kerkbe stuur van Noord-Holland heeft Ds A. E. K. Bolland, pred. te Schellinkhout met ingang van 1 Juni wegens ziekte, eervol emeritaat verleend. Zeeuwse he Hervormde Diakenen. Dinsdag kwamen een 100- tal diakenen van verschillende Hervorm de gemeenten in de Bogardzaal te Middel burg onder de auspiciën van de Fede ratie van Diaconiën bijeen onder voor zitterschap van den waarnemenden voor zitter van de diaconie te Middelburg, den heer L. van Sparrentak. Na een welkomstwoord en gebruikelijke opening heeft de heer W. J. Hemmes uit Utrecht, algem. secr. der federatie, een inleiding gehouden over „de Grondslag van ons werk", en de heer D. G. P. Mul der uit Arnhem over „Diaconale(n) ar beid zonder geld". Ds M. v. Empel sprak een opwekkend woord. Verschillende belangrijke vragen betreffende den arbeid kwamen naar vo ren. Vereeniging van Chr. onderwijzers en onderwijzeressen. Gisteren en vandaag wordt te Haarlem gehouden de 81e algemeene vergadering van de Vereeniging van Chr. onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland en Overzeesche Gewesten. De vergadering werd voorafgegaan door een wijdingssamenkomst die Maandag avond plaats vond in het Koor van de Groote Kerk. Sprekers waren hier: ds C. J. van Paassen en ds J. W. Siertsema. Daarna was er gelegenheid tot onder linge kennismaking. Gistermiddag is de algemeene vergade ring geopend met een rede van den voor zitter der vereeniging, den heer J. Hob- m a uit Utrecht. Spr. begon met zich af te vragen hoe de opvoeders staan tegenover de huidige prestaties van de techniek. Speciaal geldt de vraag: hoe moeten wij onze kinderen voorbereiden voor den strijd in 'de renbaan des levens? Schoon heid moet tegenover schoonheid worden gesteld, idealen tegenover idealen. Het Kruis als middelpunt van het Evangelie, dat in zijn volheid alle schat ten omsluit is bron van alle schoonheid, van alle kracht, van allen heldenmoed. Om twaalf uur werden het hoofdbe stuur en het moderamen der regelings commissie officieel door B. en W. ten raadhuize ontvangen. Des middalgs sprak dr K. Dijk over: De Christelijke school en het nationaal- socialisme. Dr Dijk zeide, dat hij in Duitschland van zeer nabij den invloed van het natio- naal-socialisme op de jeugd heeft gezien. Kerk en school werken daar mede om de Hitleriaansche vorming van de jeugd te volmaken. Ook in ons land maakt de jeugd de schommelingen in de geestelijke wereld mee en komt zij onder de bekoring van de mythische majesteit van den held. Zij voelt de stormen die door de wereld woe den. En ook de Christelijke jeugd blijft er niet vrij van. Spr. stelde de vraag: wat is de houding van het nationaal-socialisme tegenover het Chr. onderwijs? De beantwoording van deze vraag moet beheerscht worden niet door practische gegevens, al spreken deze ook hun woord mede, doch door de diepste beginselen, welke aan deze bewe ging ten grondslag liggen en de wijsgee- rige beschouwingen, waaruit ze opkomen. Deze wijsbegeerte, welker karakteristiek ligt in de humanistische verheerlijking van de intuïtieve daad, is in haar wezen en uitingen in strijd met de openbaring Gods, en deze beginselen, welke op staatkundig terrein leiden tot den totali- tairen machtsstaat, sellen zich tegenover de normen, door God ons in Zijn heilige wet gegeven. Reeds om deze reden komen het Na- tionaal-Socialisme en onze Scholen met den Bijbel met elkander in botsing, omdat in deze Scholen het onderwijs zich enkel en alleen te richten heeft naar de Heilige Schrift; en deze absolute en onmidellijke autoriteit van de normen der Schrift door de leer van den totalitairen staat, krach tens haar wezen, moet ontkend worden. Deze botsing kan ook op staatkundig terrein niet uitblijven, wijl het Nationaal- Socialisme in laatste instantie alle vrije levenskringen aan den totalitairen staat wil onderworpen zien, waarbij voor de vrije School, in principe, geen plaats in. Dit laatste blijkt ten sterkste hieruit, dat het Nationaal-Socialisme aan de „eenheid der natie" het vrijheidsbeginsel van de zelfstandige levenskringen onder geschikt maakt, en duidelijk uitspreekt, dat „de eisch van godsdienst- en gewe tensvrijheid wijken moet voor den eisch, dat de eenheid en onafhankelijkheid van de natie onaangetast moeten blijven"; het noemt zelfs de mogelijkheid van „onder drukking van leerstellingen, instellingen en handelingen, die deze eenheid aantas ten, en deze gedachtengang leidt conse quent tot de eenheidsschool, welke een vrije, zelfstandige School met den Bijbel naast zich niet kan dulden. Van het Nationaal-Socialisme is der halve, ondanks alle leuzen van „volledige godsdienst- en gewetensvrijheid" voor ons christelijk onderwijs, dat is voor de vrije school met den Bijbel geen enkel voor deel doch alleen groote schade te wach ten, Het is daarom de roeping van allen, die het christelijk onderwijs uit waarachtig beginsel dienen, om tegenover deze met de christelijke belijdenis strijdende bewe ging kloek en beslist positie te kiezen door algeheele getrouwheid aan de beginselen van het Woord Gods. Verder werd nog het woord gevoerd door de heeren W. 't Hooft te Goes over „Moderne jeugd" en Ds P. G. de Vey Mestdagh van Rotterdam over „De betee- kenis van het Chr. onderwijs voor het geestelijk leven van ons volk". IneenwijnvatoverdeNoord- z e e. Op Eersten Pinksterdag te half elf is de heer Schilperoort in een wijnvat van de Veerhaven te Rotterdam vertrok ken voor het maken van een tocht over de Noordzee naar Scheveningen, waar hij den volgenden ochtend te acht uur is aan gekomen. Zoowel bij het vertrek te Rot terdam als bij aankomst te Schevenin gen was er groote belangstelling. De heer S. is van plan met zijn ton het Kanaal over te steken. Tram uit rail9 geloopen. Door nog onbekende oorzaak is gisteren met een personentram een ongeval gebeurd te Noord-Barge (Drenthe), waarbij gelukkig geen menschenlevens zijn te betreuren. Op een gegeven oogenblik liep de ma chine n.l. uit de rails, waarna zij kan telde en op haar zij bleef liggen. Geluk kig had de machinist kans gezien zich nog bijtijds in veiligheid te stellen door van de machine te springen. De aan de machine vastgekoppelde personenwagen, waarin zich tien passagiers bevonden, viel eveneens op zijn kant, doch ook van deze inzittenden bekwam geen enkele ernstige verwondingen. De materiëele schade is vrij belang rijk, terwijl de lijn versperd is. Groote boerderij afgebrand. Zondagmorgen is door nog onbekende oorzaak een felle brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer Voets te Rosmalen. Het geheele gezin behalve de landbouwer zelf, die in de weide was, om zijn vee te verzorgen, lag nog rustig te bed, toen men eensklaps gewaar werd, dat reeds de geheele hofstede in brand stond. In nachtgewaad en met achter lating van have en goed ontvluchtten dc bewoners de brandende hoeve. Het vuur verspreidde zich zoo snel, dat aan het redden van inboedel of inventaris niet meer gedacht kon worden. De boerderij werd in korten tijd totaal verwoest en alle meubilair, de geheele landbouwin- ventaris, eenige voorraden en een aantal kippen werden een prooi der vlammen. (Tel.) Fietser verdronken. Toen een landbouwer bij de Mark te Breda aan het werk was, zag hij plotseling een man drijven. Hij riep om hulp en een arbeider van de betonfabriek van Gebr. Vriens stak den drenkeling een langen stok toe. De krachten van den te water geraakten man schoten echter te kort: hij zonk weg in de diepte en kwam niet weer boven. Eerst na geruimen tijd dreggen werd het lijk van den ongelukkige opgehaald. Het bleek te zijn de 43-jarige V. uit Breda. Vermoed wordt, dat hij al fietsende ge slipt is en zoodoende te water geraakt. V. was gehuwd en vader van zeven kinderen. Woonwagen aangereden. Maandagavond reed een onverlichte woon wagen op den Rijksstraatweg Delfzijl— Appingedam. In een bocht van den weg naderde van den anderen kant een auto waarvan de chauffeur juist voor een fiets had moeten dimmen. Hierdoor merkte hij den onverlichten woonwagen te laat op en kon een aan rijding van het paard niet meer voor komen. Het paard was op slag dood, de woonwagen bleef onbeschadigd. Evenlater reed een motor, die uit de richting Delf zijl kwam, pardoes tegen den wagen op, waarbij de 2 motorrijders zoo ongelukkig terecht kwamen, dat zij beiden bewuste loos moesten worden opgenomen. Autobestuurder dood geschoten. Maandagavond is de 34- jarige v. L. uit Hoensbroek, toen hij op een sommatie van de rijksambtenaren niet stopte met zijn auto, doodgeschoten. Van L. vervoerde een groote partij ge smokkelde boter. Dezelfde v. L. werd op 27 Januari 1934 eveneens door de ambte naren beschoten wegens een gelijke over treding. Een der schoten, welke hem toen werden nagezonden, had hem toen een arm versplinterd. Thans is de afloop tra gischer. Auto rijdt op tram. Gis termiddag is een personenauto, bestuurd door een heer uit Nijmegen, waarin te vens diens echtgenoote en zoontje geze ten waren, op het kruispunt te Heesch in volle vaart gereden tegen een met hout beladen goederentram. De inzittenden van de auto werden vrij spoedig uit hun benarde positie verlost en een woning binnengedragen. Een dokter was spoedig ter plaatse. Hij constateer de bij1 allen glaswonden aan het hoofd, welke biji de vrouw van zeer ernstigen aard bleken te zijn. De auto werd geheel vernield. Brand in een bioscoop- cabine. Maandagavond ontstond brand in de cabine van een Deventer bioscoop theater op het moment dat de film ver toond werd. De cabine werd onmiddellijk afgesloten, doch men kon niet verhinde ren, dat ze geheel uitbrandde. De ver schillende films werden eveneens ver nield, zoodat de voorstelling niet kon doorgaan. Tijdens den brand heeft het publiek de zaal rustig kunnen verlaten. Het vuur is met snelblusschers bedwon gen. Verzekering dekt de schade. Faillissement van een Bond aangevraagd. Een drietal gewezen bestuurders van den Nederl. Fe deratieven Bond van Personeel in Open baren Dienst heeft het faillissement aan gevraagd van deze organisatie. Vulkaniseerketel ont ploft. Gistermiddag is in de vulkani- seer-inrichting van den heer D. G. de Jonge te Groningen een ketel uit elkaar gesprongen, waardoor de heer de Jonge aan den linkervoet werd gewond en zijn knecht de heete vloeistof in het oog kreeg waarom hij in het ziekenhuis ter obser vatie moest worden opgenomen. Het Straperlo-spel. DEN HAAG. Het Haagsche Gerechtshof heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen de kooplieden D. S. en J. P., die door de Rechtbank ter zake van het op zettelijk gelegenheid geven tot hazard spel zijn veroordeeld ieder tot een geld boete van f0.50 subs. 1 d. h. (het exploi- teeren van het Straperlospel in het Kur- haus te Scheveningen). Het Hof heeft, waar het hier een proefproces betrof, dit vonnis bevestigd. DEN HAAG. Vanwege den Rijkswater staat werd heden aanbesteed het uitvoeren van baggerwerken in de Nieuwe Maas bij Schiedam en van daarmee in verband staande werken. Het laagst was ingeschre ven door de N.V. B'agger-Mij. v.h. Ant. Volkers te Sliedrecht voor f 68.000. Valsch geld in omloop. ENSGHEDé. Den laatsten tijd zijn er in Twente en den Gelderschen Achterhoek tal van valsche guldens en rijksdaalders in omloop geraakt. De politie is er thans in geslaagd de hoofddaders aan te hou den, één persoon die 't valsche geld in om loop heeft gebracht is te Zutfen gearres teerd en in het Huis van Bewaring aldaar ingesloten. Voorts is aangehouden een persoon, die het valsche geld vervaardigd heeft. Het onderzoek der politie is nog in vollen gang. DEN HAAG. De Minister van Defensie heeft zich hedenochtend naar Zwolle be geven ter bijwoning van den landdag van den bijzonderen vrijwilligen landstorm. Ook de Minister van Binnenlandsche Zaken, Mr de Wilde, heeft zich daarheen begeven. DEN HAAG. Het ambtenarengerecht te 's-Gravenhage heeft heden ongegrond ver klaard de klacht van Jhr J. A. II. van der Does te Arnhem, res. le luit. der ar tillerie tegen zijn eervol ontslag op grond van het K. B. van 9 Maart 1934 en in verband met een legerorder, volgens welke het aan militairen verboden is steun te verleenen aan vereenigingen op fascisti- schen grondslag. Eveneens is een beroep van Dr Th. J. F. Mattaar, leeraar aan de Hoogere Tex tielschool te Enschedé, die op dezelfde gronden als Jhr. van der Does eervol uit den militairen dienst is ontslagen, afge wezen. Koninklijk bezoek te Groningen. WINSCHOTEN. H. M. de Koningin, vergezeld van H. K. H. Prinses Juliana, zijn hedenmiddag met den trein van 13.17 uur te Winschoten aangekomen. Aan het station bevonden zich duizen den belangstellenden, onder wie wij op merkten den burgemeester van Winscho ten, Mr H .1. Schönfeld, die een kort be groetingswoord sprak; Mr Scheltema, griffier der Prov. Staten van Groningen, en den heer J. A. Fokkema Andreae, Commissaris der Koningin, die met den trein van Groningen af was meegereisd. Na de begroeting aan het station, stap ten de hooge gasten in de auto, waarmee zij naar Westerwolde reden. Vandaar uit zullen zij de veenkoloniën bezoeken, waar de vorstelijke personen zullen worden rondgeleid door den heer Buiskool, rijks inspecteur voor de werkverschaffing, en de werkverschaffingen zullen worden be zocht. ROME. Hedenmorgen om 8 uur is de Paus per auto vertrokken naar Castel Gandolfo, teneinde aldaar de restauratie werkzaamheden te bekijken aan het Pau selijk paleis, waar 'hij in Juli zijn intrek zal nemen. LOS ANGELOS. Nabij Inglewood is een vliegtuig neergestort, dat onmiddellijk daarna in vlammen opging. Twee man nen en een vrouw kwamen in de vlam men om. PARIJS. Een visschersboot uit Ostende heeft het wrak van het Fransche marine vliegtuig, dat bij de vlootmanoeuvres waa vergaan, ontdekt. M3NNIAP0LIS. De afkondiging van den staat van beleg is gisteren op liet laatste moment verhoed door de sluiting van een wapenstilstand tusschen de sta kende chauffeurs van vrachtauto's en hrm werkgevers. Hongersnood in Turkestan. LONDEN. De Times verneemt uit Tehe ran, dat aldaar in den loop van de laat ste 18 maanden een groot aantal uit wijkelingen over de grens zijn gekomen, vluchtende voor den in Turkestan heer- schenden hongersnood. De vluchtelingen vertellen, dat al hun vee is omgekomen en dat zij volkomen geruïneerd zijn. In totaal zijn ongeveer 30.000 personen Per- zië binnengekomen. Overstroom Ing. SANTIAGO. Door den geweldigen regen val, welke nu reeds gedurende vier dagen in een groot gedeelte van Chili aanhoudt, zijn groote overstroomingen ontstaan, o.a. in de provincie Coquimbo. Verscheidene personen zijn omgekomen. MUNCHEN. In de Beiersche provincie Schwaben zijn alle uniformen en iedere sport verboden aan de Kath. jeugdorgani saties. WEENEN. De relletjes aan de universi teit van Belgrado waar een 400-tal stu denten zich hadden gebarricadeerd, zijn eerst gisteravond tegen 9 uur geëindigd. Op dat uur bestormden gendarmen ge wapend met geweren en bajonetten het gebouw. Ongeveer 260 studenten konden, nadat zij hun identiteit hadden kunnen aantoonen, vertrekken. De overige 150 werden vastgehouden. Het gebouw der universiteit is den ge- heelen dag door krachtige afdeelingen soldaten bewaakt. In den loop van den morgen werd de watertoevoer afgesneden. Er verluidt, dat een 5-tal professoren in hun collegezalen door de studenten ge vangen werden gezet en dat de opstan delingen bijna het geheele meubilair, w.o. eenige groote piano's, hadden verwoest, terwijl ze het natuurkundig laboratorium vrijwel zouden hebben afgebroken. Gister avond echter deelde de Senaat mede, dat geen der professoren tegen hun wil wer den vastgehouden en dat de aangerichte schade niet zoo groot was als oorspron kelijk werd gemeld. Het universitair decreet, waartegen de studenten in opstand zijn gekomen, heft practisch de tot dusver voor de studenten geldende autonome rechten op en geeft aan de universitaire autoriteiten de mo gelijkheid controle uit te oefenen over en in te grijpen in studenten-corpsen. WARSCHAU. De Letlandsche premier heeft in een interview verklaard, geen enkel voornemen te hebben tot instelling van de dictatuur. Het huidige regime is slechts voorloopig ingesteld, totdat de nieuwe constitutie zal zijn aangenomen. WASHINGTON. Evenals kort geleden de kunstzijde-industrie is thans ook de katoenindustrie gemachtigd haar produc tie voor een tijd van 12 weken, welke 4 Juni zal beginnen, te beperken met 25 De bedrijven mogen echter niet voor een week of langer worden gesloten. De kleine advertentiën, die Dinsdag en Vrijdag worden opgenomen, kosten slechts 75 cent bij vooruitbetaling. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 44)4 44)4 Philips Gloeilampen G.B. 228 227)4 Unilever 76 34 76)4 Anaconda Copper 9T/« 85/e Bethlehem Steel 22 y, 223/s U.S. Steel Corp. 263/b 25 Koninkl. Petroleum 155)4 154)4 Shell Union 5)4 53/s Amsterdam Rubber 109)4 108 Ned. Scheepvaart Unie 37)4 37)4 Deli Maatschappij 132 130 Handelsverg. Amsterdam 175 173)4 4 pet. Indië 1934 99 Vs 09Vie 4)4 pet. Ned.-Indië 1926 lOOVe lOOVi# 4 pet. Nederland 1934 101)4 101)4 A.K.U. 37)4 37)4 Uit de New-Yorksche berichten is niet meer wijs te worden. Het eenige wat dui delijk wordt is dat Roosevelt niet meer blindelings gevolgd wordt en hier en daar verzet komt tegen zijn maatregelen. In alle afdeelingen was er lustelooze stem ming en de koersen waren vrijwel over de heele linie lager zonder omzet van be- teekenis. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Mei, 2.30 u. Londen 7.48—7.50)4. Berlijn 57.9808.02. Parijs 9.73)4—9.74)4. Brussel 34.4634.50. New-York 1.46)4—1.47)4 GOES, 23 Mei 1934. Groentenveiling. Aardbeien 45-70, Peulen 45, Postelein 6- 19, Spinazie 12-15, alles per 100 K.G. Wortelen 3-11, Rabarber 1.90-3.90, Ra dijs 1.20-2.30, Rammenas 2.80-4.20, Sja lotten 2, Selderij 1.30, Peterselie 1.40, al les per 100 bos. Bloemkool 9-17, id. II 4-8, Kropsla 1.50 -2.70, id. II 0.60-1, Witte komkommers 9- 12, Gele id. 5, alles per 100 stuks. ROTTERDAM, 22 Mei. Ter Rotterdam- sche Veiling, Warmoeziersstr. 3739, wa ren aangevoerd 230.000 stuks. Prijzen kipeieren f 1.65f 3.05; eendeieren f 2.10 f 2.80.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3