DINSDAG 22 MEI 1934 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 48e JAARGANG - No. 193 Buitenland. 1 Binnenland. Belangrijkste Nieuws. DOBBEIMNN en géén andere FRIESCHE BAA110,13 en 15 ct DADER? ïeele hooge duin. ogste hoor," zei of hij het wist. e tot je ze alle- zei Jan, die wel was geweest, met dokter voor tuis, traalde. icantie zou dat r opengedaan en te voorschijn. Ze vartiertje geleden d de tafel al ge- stmeisje voor ge en werd alle eer ïgena flinke trek )n tocht. waren ze klaar of ee; Moeder geeft stje", 'antwoordde lu wel naar het swemmen moet je i kaffers moeten voor vanmiddag er". ou niet?" zeurde de badpakken te laar?" neer!" kwam va- aag wordt er niet niet naar je zin hoorde wel aan ■sit was, en thuis- heelemaal geen p weg. eke bleven achter ken en alles vast wel naar de zee, er niet alleen la maken, dan ging p stap. in de deur de ■vast een mooi 3ren nog na. wijzen, want hij tje bekend, n Tom ging hij n ingeslagen, be- weg dwars dooi' riep Jan, toen op waren, aan luisteren en >k te hooren. Een voor de jongens, dden gehoord. vroeg Arend, antwoordde Jan, z'n vader, en 20 passen ver- ,D'aar heb je de hij staan, was, had hij zich e zee, was blauw, )ok blauw en als ig je een breede, daar had je de nding. zich op, om dan t terug glijdende lisend tot kokend uitvloeiend over met lange, witte verder dan de il gestaan, maar zonder zich te roIgd door Roeli sr af om neer te le zand, waar ze buitelden, niet eens op zijn „dat komt om- kun je nog veel het water bent", plekje; er waren was het drukke tenten en bad- vroolijke vlaggen; het zand en in ïoofden opduiken, te, „allemaal ba- klonk op. oh wel een beetje zwarte en gele vroeg Jan. „D'at aan het baden ke mooie krullen ng zijn, dat hun ze mutsen op. wat verder boven ook; „zelf heb ik n moeder gekre- telde ze, „en m'n n geel randje", vader, nadat ze rondgekeken, „nu en; wie weet het ntwoordde Tom zagen de jongens de kinderen, die iren. en alvast meege- in ieder geval aan maken. 'ordt vervolgd.) il Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën 90 cent per regel. Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto 10.85. Bij contract belangrijke korting. MILITAIR BEWIND IN BULGARIJE. Sofia in staat van beleg. Te midden van de hevigste economische crisis heeft de Koning, teneinde redding te brengen in de moeilijke situatie op het gebied der binnenlandsche poltiek, met steun van het leger een nieuwe regeering benoemd, welke tot leider heeft den voor- maligen minister van spoorwegen, Simon Georgieff. Zij zal er met alle haar ten dienste staande middelen naar streven, de ern stige economische en moreele crisis, waaronder Bulgarije gaat gebukt, te le nigen en te overwinnen. De benoeming van dit nieuwe kabinet ging gepaard met buitengewone «veilig heidsmaatregelen, welke door de politie en het leger werden uitgevoerd. In den nacht van Vrijdag 'op Zaterdag, tegen één uur, werden alle officieren van het garnizoen te Sofia in hun kazernes geconsigneerd. Om 2 uur 30 bezetten de troepen, ge steund door de politie, de geheele stad. Op de belangrijkste kruispunten werden ma chinegeweren in stelling gebracht. Voor openbare gebouwen, alsook voor de buitenlandsche legaties werden sterke militaire posten opgesteld. Tegelijkertijd kruisten vliegtuigeskaders op geringe hoogte boven de stad. De omgeving van het koninklijk paleis werd afgezet. Tijdens dezen staat van beleg, deze werd later weer opgeheven, was het niemand geoorloofd zijn woning te verla ten. Het verkeer op straat was volkomen stil gelegd, evenals het telefoon- en tele grafisch verkeer. De regeeringscrisis heeft dus een zeer onverwacht einde gevonden. Daar de voormalige minister-president er niet in slaagde een nieuw kabinet te vormen, heeft de koning een militair ka binet aan het bewind geroepen. De ministerslijst bevat slechts namen van bekende militairen. Nadat de uitzonderingstoestand was opgeheven, nam de Bulgaarsche hoofd stad spoedig haar normaal aanzien weer aan. Voor zoover over den toestand in de provincie bericht wordt, is het ook daar rustig. Er is geen schot gelost. Men verwacht spoedig een verordening tot regeling van de persvrijheid. Het lokale telefoon- en telegraafverkeer is weer toegelaten. Met het buitenland is het telefoonver keer nog onderbroken. Perstelegrammen staan onder censuur. Aan nieuwe verkiezingen voor de ont bonden sobranje valt voorloopig niet te denken. Volgens mededeeling van het Bulgaar sche telegraafagentschap heeft de koning een decreet onderteekend, waarbij het parlement wordt ontbonden. De vroegere minister-president Tsan- kov moet gearresteerd zijd. Men is algemeen van opvatting, dat de nieuwe regeering, welke haar voornemen te kennen heeft gegeven de autoriteit van den staat te vernieuwen, niet lang zal talmen met het maken van een einde aan de excessen van de Macedonische revo lutionaire organisatie, die onder leiding staat van Pantsje Mikailoff. Zelfs wordt gemeld, dat de provincie Petrich, welke vele jaren in de macht is geweest van de Mikaiofisten, thans geheel in de macht zou zijn van de militairen en de ambte naren van de nieuwe regeering. Tevens wordt gemeld, dat de bevolking dezer provincie uitbundig uiting zou hebben gegeven aan haar vreugde over het bin nentrekken van de bevrijdende troepen. In Belgrado is de wijziging van regime, naar wordt vernomen, ten zeerste toege juicht, daar men van meening is, dat de toenadering tusschen Bulgarije en Zuid- Slavië daar grootelij'ks van zal profitee- ren. Uit Sofia wordt nog gemeld: De bladen zijn onder censuur ge steld. De Minister-President heeft er den nadruk op gelegd, dat deze maat regel tijdelijk zal zijn en niet van toepas sing is op correspondenten van buiten landsche bladen. Tot nader order zullen alle openbare bijeenkomsten verboden zijn. Beslissing Saarkwestie uitgesteld. D'e 79ste zitting van den volkenbonds raad is gesloten. De raad heeft een nieuwe bespreking gehouden over den oorlog tusschen Boli via en Paraguay en besloten, de gron dige behandeling van deze kwestie in de buitengewone raadszitting te houden, die op 30 Mei zal aanvangen. Het volgende punt der agenda was het Saarvraagstuk. Er was nog geen overeen stemming over de politieke zijde van het vraagstuk bereikt en daarom vond men het wenschelijk, de geheele behandeling uit te stellen, vooral omdat de raad op 30 Mei toch reeds weder bijeenkomt. Roosevelt's sociaal program. Binnen enkele dagen is Roosevelt voor nemens, om wat in het Witte Huis ge noemd wordt „het verst rijkende program van sociale en economische hervormin gen, dat ooit door een president is inge diend", bekend te maken. Het doel is voorziening in sociale rechtvaardigheid en een overvloedig be staan voor allen te verzekeren. In het program is o.m. opgenomen een ontwerp van permanente federale werk loosheidsverzekering, nationaal ouder domspensioen, ziekteverzekering voor in dustrie-arbeiders, een penningsteunsys- teem, uit te voeren door openbare wer ken en dergelijke. Vliegen- en slangenplaag. In Oostelijk Servië heerscht een vliegen plaag, waaraan reeds een aantal perso nen en veel vee ten offer is gevallen. D'e doktoren hebben vastgesteld, dat de beet van deze vliegen den dood ten ge volge kan hebben. Als bestrijdingsmiddel gebruikt men thans het rooken. Iedereen, zelfs vrouwen en kinderen, rooken sigaren of cigaretten om zich de insecten van het lijf te hón den. In Zuid-Servië komen ook talrijke ver giftige slangen voor. Ondergrondsche luchthavens. Daily Express publiceert een artikel van zijn Berlijnschen correspondent Pem broke Stephens, die verleden week is ge arresteerd tijdens een reis door Duitsch- land. Het artikel heeft o.m. den volgenden inhoud: Hannover: Ondergrondsche militaire aerodrooms, gevrijwaard tegen luchtaan vallen, worden in verschillende deelen van Duitschland aangelegd. Een dezer ondergrondsche luchthavens wordt bij het plaatsje Geile in de provincie Hannover aangelegd. Het is de grootste luchthaven, welke de correspondent ooit heeft gezien, en toch was zij uiterst moeilijk te vinden; ge heel te midden van bosschen gelegen, van den weg en uit den trein geheel onzicht baar is deze luchthaven achter hoogop- gaande boomen aangelegd. Zelfs S.A.- mannen worden er niet toegelaten! De werkzaamheden onder den grond zijn juist aangevangen. Er zijn geen toestellen in de hangars. De militaire aard van deze haven wordt verraden door grijs-groene benzine-tanks, welke een inhoud hebben van ongeveer 5000 L. De correspondent vervolgt dan: Düitschland heeft thans geen lucht vloot. De luchtvloot is tenminste niet te zien. Zij ligt over het geheele land ver deeld: in de eene fabriek motoren, in een andere vleugels, ergens anders de rom pen, zulks in afwachting van de toestem ming der mogendheden of de mislukking der Ontwapeningsconferentie om dan vliegtuigen te construeeren. Groote aantallen Amerikaansche vlieg tuigmotoren worden ingevoerd doch ook Britsche. De correspondent verklaart te weten, dat „dag en nacht aan de vervaar diging der rompen wordt gewerkt bij de wereldbekende scheepsbouwers Blohm en Voss te Hamburg, waar in drie ploegen wordt gewerkt", terwijl te Kiel een be langrijke radiofabriek hulzen maakt voor bommen en granaten; te Gluckstadt wer ken 700 arbeiders in een papierfabriek aan ontplofbare stoffen voor bommen. Een regeeringsschandaal te Tokio. Er dreigt een ministerieele crisis in Japan uit te breken. De onderminister van financiën Koeroda is bij de justitie ont boden om te worden verhoord in verband met de verdenking waaronder hij staat, medeplichtig te zijn aan knoeierijen op groote sdhaal met aandeelen in 1933. Koeroda heeft geweigerd ontslag te ne men. Men neemt aan, dat de minister president genoodzaakt zal zijn hem van zijn ambt te ontheffen. Het gerucht gaat, dat de minister van financiën, Tahahasji, misschien zal af treden. Het schandaal te Tokio heeft een zwa- ren slag toegebracht aan het prestige van de regeering. Enorme brand In Chicago. Drie dooden en 150 gewonden. In het havendistrict te Chicago is Za terdagavond een geweldige brand uitge broken. Het vuur breidde zich uit over de schu ren en hokken, waarin vee was onderge bracht en tastte ook het hoofdgebouw aan Een uur na het eerste alarm woedde de brand over een uitgestrektheid van een vierkante mijl. De blussching werd belemmerd door den lagen waterdruk tengevolge van de lang durige droogte. Hoeveel vee in de vlam men was omgekomen viel niet dadelijk te zeggen. Het vuur in den brandhaard vermin derde eindelijk, doch toen baanden de vlammen zidh een weg naar de woonwij ken in het noord-oosten van de stad. Na heldhaftige pogingen is de brand weer er eindelijk in geslaagd het vuur te overmeesteren, nadat drie groote pakhui zen, twee woonblokken, twee bankgebou wen, een hotel, een brouwerij en bet ge bouw van de telefoon waren afgebrand. Bovendien is een groot aantal kleine hui zen een prooi der vlammen geworden. Volgens nadere berichten zijn bij den brand drie menschen omgekomen en be draagt het cijfer der gewonden meer dan 150. 2000 menschen zijn dakloos. De aangerichte schade wordt op zeker meer dan 10 millioen dollar geschat; men vreest, dat zij in totaal wel tot 25 millioen dollar zal stijgen. Men gelooft, dat de brand ontstaan is door het achteloos wegwerpen van een eindje sigaret, dat in stroo is terecht ge komen. V. D. meldt uit Chicago: Bij den grooten brand te Chicago zijn behalve 11 groote slachthuizen meer dan 200 woonhuizen in de asch gelegd. 25 zwaar gewonden zijn naar zieken huizen overgebracht, o.m. 11 brandweer lieden. Een brandweerman heeft 4 per sonen uit de vlammen gered. Hij liep daarbij zulke ernstige brandwonden op, dat hij spoedig daarop is overleden. 1500 mensdhen moesten verbonden wor den, wegens opgedaan letsel, waaronder 400 brandweerlieden, van welke verschei dene zeer ernstige brandwonden hebben opgeloopen. De geheele uitrusting van zes brandweerafdeelingen, ter waarde van 70.000 dollar is door het vuur verwoest. Terrorisme in Oostenrijk. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een groot opgezette poging tot sabo tage bij de Oostenrijksche spoorwegen ge daan. Op tal van plaatsen in alle deelen van Oostenrijk zijn door ontploffingen stukken van de spoorbaan en deelen van spoor bruggen vernield. Bij het station Hochzirl in de nabijheid van Innsbruck, is ook een deel van den spoorweg opgeblazen. Eenige aanslagen worden uit bet land Salsburg gemeld. In de nabijheid van de stad Salzberg werd de lichtleiding ver nield, zoodat de stad twee uur zonder licht zat. Op verscheidene plaatsen zijn dynamiet- patronen gevonden, die niet waren ont ploft. Het treinverkeer ondervond sterke ver traging. Eerst om 9 uur 's morgens kwam de eerste trein aan op het Weensche Wes terstation. Het ministerie voor de veiligheid be raadslaagt over de te nemen maatrege len. In vele steden werden de garnizoenen gereed gehouden en bewaakten soldaten den spoorweg. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. Zoover men thans kan nagaan, zijn alle groote spoorbanen naar Weenen, met uitzondering van den Franz Josepb- spoorweg, door spoorwegaanslagen ver nield. Tot nog toe zijn 15 groote aanslagen bekend geworden. De aanslagen zijn alle ongeveer om den zelfden tijd, tusschen één en drie uur des morgens, gepleegd. D'e autoriteiten hebben uitgebreide maatregelen getroffen tot handhaving van de veiligheid. Het bonds- leger is voor het grootste gedeelte gemo biliseerd. Bovendien zijn de reeds op non activiteit gestelde leden van bet „Schutz- corps" weer te wapen geroepen. Ook zij zullen worden gebruikt om de spoorbanen te bewaken. Korte Berichten. i Zondag is bij Hirschberg een vracht auto met 54 arbeidsdienst-vrijwilligers, die op weg waren naar Flinsberg waarschijn lijk door te snel rijden, omgeslagen. Alle inzittenden werden gewond. Eén persoon wa.s op slag dood, twee anderen stierven kort nadat zij in het ziekenhuis van Hirschberg waren opgenomen. 30 vrijwil ligers liepen ernstige wonden op, twee ernstig gewonden rerkeeren in levensge- vaar. Koffie naar Duitschland. De laatste dagen zijn besprekingen ge voerd tusschen vertegenwoordigers der Nederlandsche en de Duitsche Regeerin gen in verband met verschillende actueele vraagstukken op het gebied van den in voer in en den daarvoer door Duitschland van koffie, waarbij Nederlandsche belan gen zijn betrokken. Naar verluidt zouden er echter nog geen beslissingen genomen zijn. Voor Nederland werden de besprekin gen gevoerd door dr Hirschfeld. Delftsch politiecorps onderscheiden. De commissaris van politie te Delft heeft aan alle leden van zijn corps een bronzen herinneringsmedaille uitgereikt die de Koninklijke Fabrieken van de fir ma Begeer geslagen beeft. H. M. de Koningin haid n.l. eenigen tijd geleden aan den burgemeester van Delft een geldbedrag ter beschikking gesteld voor het uitreiken van een hlijk van er kentelijkheid voor de diensten, die het politiecorps van Delft verricht heeft tij dens de begrafenis van H. M. de Konin gin-Moeder. Beteekenis bofermerken. De Crisis-Zuivel-Centrale vestigt de aandacht op het volgende: Bij het publiek blijkt een misverstand omtrent de juiste beteekenis van Rijks- controlebotermerken en Grisisbotermer- ken te hebben postgevat. Het Rijkscontrolebotermerk en het Cri- sisbotermerk hebben gemeen, dat zij beide bet bewijs zijn, dat aan de bepalingen van de Crisisi-Zuivelwet 1932, die in be paalde gevallen het aanbrengen van een merk eischt, voldaan is. Echter is het Rijkscontrolebotermerk, behalve dat het een bewijs is, dat aan de bepalingen der Crisis-Zuivelwet voldaan is, bovendien een kwaliteitsmerk. Het garandeert den verbruiker, dat de boter bereid is door een aangeslotene hij een onder Rijkstoezicht staand botercon- trolestation en 'dat dientengevolge de bo ter op z'n hoogst een vochtgehalte van 15 li pet. mag bevatten. Het Crisisbotermerk geeft geenerlei garantie betreffende de kwaliteit van de waar. Moeilijkheden bij hef Rijn-Twenfe-kanaal. Naar wij vernemen, hebben zich bij de Rijkswerkverschaffing aan het Twenthe- Rijnkanaal eenige strubbelingen voorge daan, welke ertoe hebben geleid, dat on geveer 250 tewerkgestelden uit Enschedé en Oldenzaal voorloopig van plaatsing zijn uitgesloten. In verband met de nieuwe dienstrege ling bij de Ned. Spoorwegen zouden de arbeiders uit genoemde gemeenten des Zaterdagsmiddags, in plaats van om één uur, eerst te drie uur kunnen terugkee- ren. Daarentegen is het uur van aan komst op de overige werkdagen 's mid dags ruim half vijf, dit is ongeveer een uur vroeger geworden dan bij de winter- dienstregeling het geval was. Van de zijde der arbeiders werd nu ver zocht, een betere regeling voor den Za terdag te willen maken. De inspectie voor de werkverschaffing, welke ten deze overleg moet plegen met de Ned. Spoor wegen, heeft aanstonds toen haar het ver zoek bereikte, dit overleg aangevat; en wel, naar wordt medegedeeld, met gun stig resultaat. De arbeiders uit Enschedé en Oldenzaal hebben evenwel de resultaten van het op hun verzoek ingestelde overleg met de Spoorwegen niet afgewacht en zijn, tegen het advies der organisaties in, begonnen met den arbeid neer te leggen. Ongetwij feld zal nu het gevolg zijn, een uitslui ting van eenige weken, in welke ook geen hulp ingevolge de steunregeling mag wor den gegeven. Bondsdag van den Bond van Meisjesvereenigingen op Geref. grondslag gehouden te Middelburg op 2e Pinksterdag Als vervolg op hetgeen in ons blad van Zaterdag 1.1. werd gemeld allereerst iets over de begroetingssamenkomsten in de Noorder- en Hofpleinkerk. Déze werden gepresideerd door de dames Ludikhuize. Onder de genoodigden merkten we ook op burgemeester Fernhout. Al heel spoe dig was er een enthousiaste stemming, vooral toen 'het dameszangkoor, alle in Zeeuwsch costuum, tot den directeur toe, in dialect zong. Verschillende gastheeren en gastvrouwen waren meegekomen en te circa half elf gingen groote groepen, per tram, bus en fiets naar alle richtingen, om Maandagmorgen weer verwacht te worden. Een aardige attentie voor de gas ten was de belichting van het stadhuis van 10 tot 11 uur Zaterdagavond, waar velen van hebben genoten. 2e Pinksterdag zette aanvankelijk met zon in, maar de belofte van den barometer werd niet verwezenlijkt. De wind stak op en dreigend hingen de wolken. Een stra lende bondsdag is het zoodoende niet ge worden en zeker heeft dit het bezoek be ïnvloed. Todh waren alle drie de 'kerkge bouwen geheel gevuld, toen te ruim half elf de presidentieele 'hamers vielen. In de Noorderkerk had de eigenlijke Bondsver gadering plaats en werd de voormiddag aan huishoudelijke 'bezigheden besteed. Mej. T. Torenbeek riep allen het wel kom toe. Haar openingswoord werd in de andere gebouwen voorgelezen en staan de werd geluisterd naar de woorden aan de nagedachtenis van Mej. H. S. S. Kuy- per gewijd. Verder werden in de morgenvergade- Binnenland. Naar huurverlaging van woningwet woningen. De Bondsdag der Geref. Meisjesvereeni gingen te Middelburg. Groote brand te Helmond. De knoeierijen met de tarwelevering op Zuid-Beveland. Buitenland. Roosevelts sociaal program. Reusachtige brand te Chicago. Geheime luchthavens in Duitschland. Terrorisme in Oostenrijk. Aanslagen op spoorwegen. Militair bewind in Bulgarije. Ingezonden Mededeeling. ring in de Noorderkerk de bestuursvoor stellen behandeld en aangenomen. Tele grammen werden gezonden aan H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana, Mi nister Dr H. Colijn en Prof. Hoekstra. Burgemeester Fernhout voerde het woord en bracht de groeten over van zijn Vader, Ds Fernhout, wat door de presi dente met een wederwoord werd beant woord. Uit de jaarverslagen bleek de gezonde toestand van den Bond, die 22000 leden telt. Onder groote stilte werden de woor den van hulde, gebracht aan de scheiden de Bondspresidente, Mej. T. Torenbeek, die 5V2 jaar die functie met zooveel ener gie vervulde, aangehoord. Haar werd het eerelidmaatschap van den Bond aangebo den, waarvoor zij in gevoelvolle woorden dank bracht. De middagvergadering in de Noorder kerk werd door de radio uitgezonden. Dt K. Dijk van Den Haag sprak over: „Allen en een iegelijk". Duidelijk liet hij uitko men, dat allen in het Bondswerk getrouw moeten zijn en van een iegelijk verant woording geëisdht zal worden. Hierop volgde een korte bespreking. Prof. K. Schilder sprak daarna over: „Twee Pris- cilla's". De eene kennen we allen uit Pau- lus' brieven en dient ons als voorbeeld van de profeteerende dochters, naar Joëls woorden. Dte andere leefde een eeuw later en spande samen met Montanus, en bracht onheilen over Christus' Kerk, door haar valsche profetie. Ds H. A. Wiersinga sprak het opwek kend slotwoord. In de Hofpleinkerk werd in de morgen- vergadering door den heer Joh. C. Fran cken van Utrecht gesproken over: „Waar het 'hart klopt in ons werk". De hoofdzaak van ons werk op de Vereenigingen is het behandelen der Gewijde Geschiedenis. De Schriftstudie moet voor ons het voor naamste blijven, daar moet ons hart voor blijven kloppen. In de middagvergadering spraken in andere volgorde dezelfde sprekers als in de Noorderkerk, terwijl Ds W. F. M. Lin deboom van Serooskerke daar bet op wekkend slotwoord sprak. In de Oostkerk sprak in de morgenver gadering D's H. Torenbeek van Ierseke over: „Volgen". God schiep man en vrouw naar Zijn beeld, wat voor beiden van de zelfde beteekenis is, en de maatstaf van ons vereenigingsdoel bepaalt, waardoor wij' dus in staat worden gesteld om naast elkaar te staan en te arbeiden. In de middagvergadering voerden Ds J. Overduin van Kampen en D's S. Wouters van Soest het woord. De eerste over: „Richting en beweging". Gericht moeten we worden door bet Woord en in bewe ging gebracht door Zijn Geest. De tweede over: „Levensvernieuwing", er op wijzen de, dat Gods Geest in ons zondig levend- bestaan moet afbreken en vernieuwen. Ds A. Koning sprak over: „De schaften in ons huis". Hij wees op de geestelijke schatten die wij op de vereeniging verga deren. Tegen 5 uur stroomden de kerkgebou wen leeg. Intusschen was de wind niet verminderd. ToCh was de zon doorgebro ken en verzamelde men zich voor de uit stapjes: Een groote groep ging per extra-trein

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 1