Neem 'n "AKKERTJE" T DINSDAG 15 MEI 1934 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 48e JAARGANG - No. 188 Buitenland. Binnenland. Diefstal van eieren en kuikens. Belangrijkste Nieuws. uil zoo'n nieuw handig zakdoosje bij Gevalle kou, Griep, InLuenza. ten deze twee 1 er grasland kele malen te aten rotten en id zgn, zwart ,ers te ploegen te wieden of ken. Men moet r geval afzon- rijpen, dat de ;rond in deze 'an landbouw- heeft volgens jagen is ver- an boomen en n men in con- ijding. of de fruit- intreerd is op .ar meer afzet- ïtwoordde, dat beter is voor chouwen volgt omgeving van egveld. Noord- geïsoleerd er resultaat nog inleiding aan sn heer A1 p h. die tot onder- er de paarden- practicus". eeuw is men ard gaan fok- paardenfokkers jaar aan. Het ihandhaafd. Bij rekpaard moest door ondervin- de 20ste eeuw 1 in te richten, itallen jaren te in Zeeland ook rekpaard naar t soort is mede wet en door de houwelijke pro- merkte vooruit van het Belgi- ende geld, zoo- ker noemde. 'olken niet van nigen afzet had de vraag weer, mijn jong fok- ilaats behouden, is. d niet verdrin gt wat de boer- rwijl de motor nz. De behoefte ook weer groo- naar de nering de voordeelen leter in. Vooral waliteit en ver hen stellen aan een voorname forsch, manne gen. Dit is te be- g en verzorging, t een eigen type ld werken, ook gende is, maar veiden der paar- an in beweging f van de huid is nd aan de spits ware trekpaard, ië haar verloren n, door groote in Zeeland nog ede kan men de rofd bieden, roeg aan den in- ■gen welke maat- keuringen wordt vooral ook zor- arden te krijgen, toe, dat men ook de econo- it laten medetel- s gaf toe, dat de itstaf aanlegt als tatie en het uit- it ook gewenscht met de economi- het houden van verschillende be- 1, en waarvan de de, dat dit wel zijn dan steek- de eenige vraag ïen niet beter in kan vergaderen, antwoordde, dat isselend in beide vaarbij men zich m den voorzitter de aardappelen. or den tuinbouw tig geweest, wat it in het jaarver dijker Groenten- groenten en aard- aar gebleven. Om in vermelden wij, aardappelen en kon worden ver- ist worden. kool en aardap- ioen K.G., zoodat afgeleid, dat het n.l. 20 pet.) is ge- moest verhuizen! n waren nog weer n.l. bijna 25 pet. i Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingcn 60 cent per regel. Xleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f0.85. Bij contract belangrijke korting. De verklaring van Minister De Wilde. De impulsieve ontboezeming van Mi nister de Wilde over het Kabinet en de radio is door dezen bewindsman onom wonden teruggenomen. Hij verklaarde zich, geprikkeld door uitspraken van liberale zijde, te hebben laten verleiden tot uitlatingen, die hij in zijn kwaliteit als Minister niet had be hoeven te bezigen. Deze ruiterlijke verklaring eert den Minister, die trouwens een veel te rond borstig man is, dan dat hij een weinig doordachte uitdrukking in een niet ge prepareerde toespraak, niet zonder meer zou terugnemen. Wat Mr de Wilde omtrent de liberale radiopolitiek of liever de radiopolitiek van de liberalen, die in zeer veel overeen komt met de vroegere liberale schoolpoli tiek, opmerkte, was volkomen juist, maar Mr de Wilde had niet uit het oog moe ten verliezen, dat een Minister zich nu eenmaal zekere beperkingen heeft op te leggen. Wat nu in deze kwestie echter sterk de aandacht trekt is dit, dat de liberale pers die zoozeer het optreden van Minister de Wilde laakte, er geen oogenblik aan schijnt te denken, dat de liberalen reeds lang voor de Minister te Zwolle het woord voerde, amende honorable hadden behoo- ren te doen. Er is op gewezen, dat de uitlatingen van Mr de Wilde in strijd kwamen met de door het Kabinet afgelegde Regee- ringsverklaring. Maar wat doet men van liberale zijde? Zonder ophouden wordt getracht de po litieke tegenstellingen toe te spitsen door een drijven naar sterke uitbreiding van de verkoopg'elegenheid op Zondag. Dr Vos heeft zelfs voorgesteld voor bepaalde win kelzaken zoo ongeveer den geheelen Zon dag vrij te geven. Maar daarbij blijft het niet. Toen onlangs bleek, dat Minister Colijn zich wenschte te houden aan de op 31 Mei 1933 afgelegde verklaring, heeft men zich niet ontzien het karakter van dezen bewindsman aan te tasten door de voor stelling te wekken, dat hij zich, inplaats van te doen wat het algemeen belang vor derde, door de kleine partijpolitiek liet leiden. Het zou zeker aan de politieke ver houdingen ten goede komen en de natio nale samenwerking bevorderen, indien de liberale pers en de liberale leiders er toe konden komen, het voorbeeld van Mi nister de Wilde te volgen en door rui terlijk ongelijk te erkennen, de politieke atmospheer hielpen zuiveren. Zal Engeland 15 Juni niets betalen? Naar vernomen wordt, heeft de Brit- sche gezant te Washington opdracht ont vangen, aan de Amerikaansche regeering formeel de vraag te stellen, of den 15 Juni a.s. symbolische betalingen worden aan vaard en zoo ja, of landen, die dergelijke betalingen doen, toch worden geacht in gebreke te zijn gebleven. Naar verluidt zou de meerderheid van het Engelsche kabinet van oordeel zijn, dat indien de landen, die symbolische be talingen verrichten, toch „in gebreke" zijn, Engeland dezen keer geen enkele be taling moet doen. President Doumergue voor de radio. President Doumergue heeft gisteravond voor de radio tot het Fransche volk ge sproken. De minister-president gaf een overzicht van hetgeen de huidige regeering sinds haar optreden, met de beperkte volmach ten welke haar werden verstrekt, tot stand heeft weten te brengen, vooral op justitieel en fiscaal gebied. Wat de buitenlandsche politiek betreft, zeide Doumergue slechts, dat in het Fran sche standpunt geen verandering was ge komen. Dat standpunt blijft vredesgezind. Van Frankrijk is geen agressief optreden te verwachten. Maar het wenscht en het wil veiligheid. Het heeft sinds den oorlog veel van zijn gewapende macht prijs ge geven. Ontwapenen, kan het niet. In Noord-Frankrijk en in België, maar niet daar buiten, liggen de oorlogskerk- hoven, getuigend van den inval op Fransch gebied, vermanend ook tot waak zaamheid. Tegen een nieuwe overrompe ling wil Frankrijk veilig zijn. Duitsche ballon verongelukt? Zondagmorgen is te Bitterfeld de sub- stratosfeerballon „Bartsch von Sigsfeld" opgestegen. Gistermiddag was te Bittur- feld nog geen bericht van de landing van den ballon ontvangen, zoodat men he; ergste vreest. Aangezien in de hoogere luchtlagen een groote windsnelheid heerscht, bestaat de mogelijkheid, dat de ballon zeer ver, mis schien naar Polen, Rusland of naar zee is afgedreven. De ballon „Bartsch von Sigsfeld" is de grootste Duitsche ballon en heeft een inhoud van bijna 9500 kub. meter. Stilte te Genève. De eerste dag der zitting van den vol- kenbondsraad is voorbijgegaan, zonder belangrijke politieke gebeurtenissen of be sprekingen. Het verwachte contact tusschen Bar- thou, Eden en Aloisi over het ontwape- ningsvraagstuk is nog niet begonnen. Ook de korte discussies in de vergade ring achter gesloten deuren over de Hon- gaarsche verrassing van Zaterdagavond, namelijk het plotseling indienen van een verzoek tot behandeling der grensinciden ten met Zuid-Slavië, was niet interessant, daar het bij voorbaat reeds vaststond, dat de raad het Zuid-Slavische verzoek zou moeten inwilligen, om de bespreking van dit onderwerp tot de volgende raadszit ting aan te houden, opdat de Zuid-Slavi sche regeering tijd tot bestudeering van het Hongaarseh memorandum zou heb ben. Regeeringscrisis in Bulgarije. De reeds sedert weken verwachte re geeringscrisis in Bulgarije is gisteravond uitgebroken. Daar koning Boris vandaag zijn jaar dag viert, zal minister-president Moe- schanoff zich eerst morgen, of op zijn vroegst vanmiddag, naar het slot begeven, om den koning het ontslag der regeering aan te bieden. Het verloop van de crisis is in verband met de algemeene oneenigheid in het re- geeringsblok moeilijk te voorspellen. Met het oog op den tegenwoordigen binnen- landschen toestand wordt het waarschijn lijk geacht, dat de koning minister-presi dent Moeschanoff weder zal belasten met de formatie van het nieuwe kabinet. Noodweer te Brussel. Een ontzettend onweer, dat boven Brus sel en midden België heeft gewoed, richtte groote schade aan in het dal van de Voer tusschen Leuven en Tervuren. De Voer overstroomde velden en weiden over een lengte en breedte van verscheidene kilo meters en verplichtte talrijke bewoners van hoeven en andere huizen om hun wo ningen te verlaten. Te Leefdaal is een groot gebouwencomplex onder den druk van het water bezweken en ingestort. Te Bertem zijn verschillende stuks vee ver dronken. Ernstige persoonlijke ongeluk ken blijken zich evenwel nergens te heb ben voorgedaan. Korte Berichten. De oude stad Tiberias, aan het meer van Galilea, is door geweldige regens de laatste dagen zwaar geteisterd. Ernstige overstroomingen hebben in de stad ver woestingen aangericht; vele menschen zijn daarbij om het leven gekomen. Tot dusver zijn twintig dooden geborgen, en men is nog steeds bezig naar lijken te zoeken. De vlieger-officieren kapitein Fond en luitenant Sabelli zijn Maandag om 12.24 uur (M.E.T.) met hun vliegtuig „Leonardo da Vinci" van Bennett-vlieg- haven naar Rome gestart. Het vliegtuig heeft ongeveer 3000 liter brandstof aan boord, waarmede men in ongeveer 40 uren het doel hoopt te bereiken. - Op het Japansche deel van het eiland Sachalin heeft bij den bouw van een electrische centrale een ontploffing plaats gehad. Tot dusver zijn 21 dooden geborgen. Trotzky is Zondag in de richting van Vallorcina vertrokken, met bestem ming naar Zwitserland. Vermoedt wordt, dat Trotzky zich voorloopig in Zwitser land zal vestigen. Het vaderlandsche front heeft be sloten een uitgebreide verdedigingsactie te voeren tegen de nieuwe terroristische actie der nationaal-socialisten, waardoor het geheele politieke en economische le ven van Oostenrijk wordt bedreigd. Ruim 2000 boeren op de hellingen van de Serra da Estrella (Portugal) zijn dakloos geworden, als gevolg van een hevigen storm, gepaard gaande met regen 'en hagel. Vele menschen werden door de groote iiagelsteenen gewond en duizenden schapen zijn gedood. De verbindingen zijn verbroken. Teneinde de werkloosheid te bestrij den, heeft President Roosevelt aan het Congres een boodschap gericht, waarin hij verzoekt nog tijdens deze zitting een wet aan te nemen, welke het mogelijk moet maken met regeeringsgarantie een uitgebreid! nationaal program van wo ningbouw en -verbetering in te voeren. In bijna alle Amerikaansche staten, die van de droogte te lijden hadden, is het thans beginnen te regenen. Daardoor is voorkomen, dat er in die staten nog meer schade aan de te velde staande gewas sen is aangericht. In den staat Iowa echter heeft wederom een zandstorm ge woed. De havenarbeidersstaking aan de kust van den Stillen Oceaan duurt nog steeds voort. Er hadden in San Fran cisco en eenige andere havenplaatsen rel letjes plaats, waarbiji zes agenten werden gewond en verscheidene stakers. De ha venstaking is overgeslagen op New York, maar daar zijn geen onlusten voor gevallen. TEGEN MISBRUIKEN BIJ UITVER- KOOPEN. Een regeling voorgesteld naar Duitsch model. De Nederlandsche Bond van Winkeliers in damesconfectie heeft een adres gericht aan den minister van Economische Za ken, waarin enkele opmerkingen worden gemaakt betreffende het wetsontwerp tot regeling van het uitverkoop wezen. Het is in vele zaken gebruikelijk, dat de cliëntèle eenigen tijd voor den publie- ken uitverkoop begint, een circulaire krijgt toegezonden, waarin wordt mede gedeeld, dat men reeds voor den officiee- len uitverkoop van de lage prijzen kan profiteeren. Het ligt naar het oordeel van den Bond in het systeem van de wet om dit gebruik in elk geval geheel te verbieden. Van belang is, en ook dit zou naar de meening van den Bond voor Nederland van toepassing kunnen zijn, dat naar de Duitsche wetgeving verkoopen alleen dan met den naam „uitverkoop" kunnen wor den aangeduid, wanneer zij een gevolg zijn van opheffing eener zaak. In alle an dere gevallen wordt eenvoudig van ver koopen (c.q. opruiming) gesproken. In dit verband zij eveneens gewezen op de Duitsche bepaling, dat na een uit verkoop binnen een jaar geen soortgelijke zaak in dezelfde stad mag worden ge opend, behoudens in bijzondere gevallen te verleenen ontheffing. Het wil den Bond voorkomen, dal een dergelijke bepaling ook voor Nederland zijn nut kan hebben, daar deze het groote euvel der zgn. vliegende winkels vrijwel geheel en afdoende weg zal kunnen nemen. Het wil den Bond voorkomen, dat dit artikel nog meer ware te omschrijven; speciaal is hierbij in het oog gehouden de velerlei aankondigingen, als „halve prijzenverkoop", „November-aanbieding", het aanbieden van kortingen enz. waar voor vanzelfsprekend bij het ten deze ge volgd systeem geen plaats meer is De praktijk in Duitschland is, dat alle seizoenverkoopen in alle branches over geheel Duitschland op denzelfden dag be ginnen en eindigen, zoodat men met spe ciale eventueele bestaande verlangens van afzonderlijke branches geen rekening heeft gehouden. Het groote belang bij een dergelijke uniforme regeling is zonder meer duide lijk Juist voor Nederland met zijn vele dicht bij elkaar liggende steden is naar de meening van den Bond het hier gepro pageerde systeem beter dan het door den minister voorgestelde, waarvan in ieder geval het gevolg kan zijn, dat in verschil lende plaatsen tegenstrijdige voorschrif ten worden gegeven. Wat den beginsdatum der verkoopen betreft, lijkt 2 Jaunari en 15 Juli ge schikt. De verklaring van Minister de Wilde. Bij het interview van het Ned. Corr. Bureau met Minister de Wilde over zijn Zw.oische rede, waarvan wij' gisteren mel ding maakten, werd verder nog gevraagd: U hebt ook nog iets medegedeeld over het radio-vraagstuk, dat niet schijnt overeen te stemmen met de mededeelin- gen door den Minister-President, kort na de formatie van het Kabinet in de Tweede Kamer gedaan? Er is geen strijd, antwoordde de Mi nister, tusschen die mededeelingen en de mijne. Laat ik eerst mogen zeggen, dat de mij door sommige persorganen in den mond gelegde mededeeling alsof minister Golijn gezegd zou hebben, de radio bij den libe raal (Minister Kalff) niet veilig te ach ten en haar daarom aan mij zou hebben toegewezen, niet juist is. Dat is door mij niet gezegd. Dat kon ook niet, omdat de toewijzing van den dienst van de radio zelfs niet afzonderlijk ter sprake is geko men. De overgang van het Staatsbedrijf der P. T. T. van het Departement van Waterstaat naar dat van Binnenlandsche Zaken heeft in geen enkel opzicht ver band gehouden met het radio-vraagstuk. Die overgang is uitsluitend geschied om het al te omvangrijke Departement van Waterstaat te ontlasten. Aan den tegen woordigen Minister van Waterstaat zou, had de gemelde reden den overgang niet Ingezonden Mededeeling. Oeei. Kippendief kan zoo groote schade berokke nen als rattenbezoek. Meer dan een ]aar lang probeerde de Heer Spiering te Tlel allerlei mid delen, echter zonder resultaat. Ten slotte nam hij „Rodent" en sedert dien tijd heeft hij geen rat meer gezien. Indien ratten en muizen Uw eigen dommen vernielen, koop dan nog heden een doos van 50 ct. of een dubbele doos 90 ct. en U zult voor goed bevrijd zijn van deze bron van schade en ergernis. Rodent Is o.a. bi] alle drogisten ver krijgbaar. Importeurs: Firma B. Meindersnia, Den Haag. B5i noodzakelijk gemaakt, de behartiging der radiobelangen door Minister Colijn met gelijk vertrouwen zijn opgedragen gewor den als aan ieder ander. Maar U zegt toch in Uw verklaring aan de pers verstrekt, merkten we op, dat de „voortzetting der bestaande radio-poli tiek" deze oplossing (de overdracht n.l.) des te aannemelijker maakte. Dit strijdt niet met hetgeen ik zoo juist zeide, antwoordde de Minister. Bij de Kabinetsformatie is overeenge komen, dat het radio-vraagstuk opnieuw onder de oogen zou worden, gezien en hangende de voorbereiding daarvan moest vanzelf de status qua gehandhaafd blijven. Dat viel natuurlijk makkelijker te doen door iemand, die daartegen geen persoonlijke bezwaren had. Daarop slaan de woorden, dat de gekozen oplossing „des te meer aannemelijk" was. Burgemeesters. Bij Kon. besluit van 11 Mei is, met in gang van 15 Mei, benoemd tot burgemees ter der gemeente Hazerswoude, de heer A. Warnaar te Sassenheim. De wereldtentoonstelling te Brussel 1935. De Nederlandsche regeering, die offi cieel deelneemt aan de wereldtentoonstel ling te Brussel, heeft aan den commissa ris-generaal, graaf van der Burch, ge vraagd, over een oppervlakte van 5 tot 6000 vierkante meters te mogen beschik ken. Men hoopt een goed beeld te kunnen geven van den vooruitgang en de activi teit op allerlei gebied in Nederland en in Ned.-Indië. Crisiscrediet voor de boomkweekerij. De „Staatscourant" van Maandag be vat de „Crisis Boomkweekers-Credietbe- schikking 1934". Blijkens deze beschikking wordt uit het Landbouwcrisisfonds voor de credietver- leening aan door de stichting erkende boomkweekers een crediet beschikbaar gesteld van f 3.500.000. Dit crediet wordt den erkenden kwee kers in die gemeenten, welke met de stichting als vertegenwoordigster van het fonds zijn overeengekomen 10 pet. in het eventueel nadeelig saldo der in hun ge meente verleende credieten voor haar re- kening' te nemen verleend door bemidde ling van die stichting. Het aan één credietnemer te verleenen voorschot zal. behoudens in zeer bijzon dere gevallen, niet meer dan f20.000 be dragen. De credietnemer zal moeten zorgen, dat voor de terugbetaling van 10 pet. van het toegekende crediet door derden zekerheid worde gegeven. De voorschotten worden verleend voor den tijd van 3 jaar. Extra-treinen met Pinksteren. Naar ons wordt medegedeeld, hebben de spoorwegen ook dit keer met Pinkste ren een groot aantal extratreinen inge legd voor het te verwachten drukke ver voer. Voor het groote verkeer van Rotterdam en Dordrecht naar Zeeland op Zater dag voor Pinksteren zijn ingelegd de snelle treinen 439, Rotterdam DP v. 14.43 en 3027 v. 15.59, waarvan de laatste te Roosendaal doorrijdt. Terug op Zaterdag trein 410 van Vlis singen v. 13.04, welke ook te Roosendaal doorrijdt, naar Dordrecht en Rotterdam en ook Dinsdag na Pinksteren loopt. Verder een zeer snelle extratrein niet in de reisgids voorkomend, op Maandag avond 2e Pinksterdag ZeelandAmster dam G.S. Vlissingen v. 18.50, Middelburg v. 19.01, Goes v. 19.21, Kruiningen-Ier- seke v. 19.35, Bergen op Zoom 20.00, non stop Rotterdam D.P. A. 21.03, Den Haag Hsm. A. 21.31 non stop Amsterdam GS A. 22.22. In vrijheid gesteld. De ma troos van het zeeschip „Orion", zekere H., die eenige dagen geleden door de politie te Hansweert werd aangehouden als ver dacht van diefstal met braak in een kiosk staande op het sluisterrein, is thans door de justitie in vrijheid gesteld. Binnenland. Geknoei bij de crisisvarkenscentrale. Crisiscrediet voor de boomkweekerij. Aardappeloverschot wordt tot veevoeder verwerkt. Buitenland. Het Volkenbondswerk te Genève. Regeeringscrisis in Bulgarije. Verplaatst. De rijksveldwachter J. van de Velde te Wissenkerke wordt met ingang van 16 Mei 1934 overge plaatst naar de gemeente Oost- en West- Souburg. De blauwe week. Wij vestigen de aandacht op een advertentie van de Blauwe Week-commissie voor Walche ren waarin een openlucht-samenkomst te O.- en W.-Souburg wordt aangekondigd, in welke samenkomst getracht zal worden het ideaal: verkeer en maatschappij alco holvrij, naderbij te brengen. Middelburg. De netto-opbrengst van de Bloemendag op Zaterdag j.l. ten bate van de verpleging van toevallijders te Heem stede bedraagt f266.22. De heer K. Helder heeft bedankt voor zijn benoeming tot lid van den ge meenteraad in de vacature-mr Van An- del. Nu is benoemd verklaard de heer J. W. Kögeler, die opvolger is op de anti- rev. lijst. Gisteravond tegen 10 uur kwam plotseling een hevige wind opzetten, die ruiten deed breken en naar wij vernemen zelfs een voetganger omver wierp. Vlissingen. Het aantal werkloozen ver mindert de laatste weken voortdurend. Er zijn thans 878 werkloozen ingeschreven, waarvan 143 bij de werkverschaffing zijn geplaatst. Vorige week was het aantal in geschrevenen nog 913. lerseke. Maandag zijn van hier naar Duitschland verzonden een partij zaai- oesters van plm. 40 k.g. per 1000. Dit is dit jaar veel later dan anders. Heden is gearriveerd het motor schip Spes van Groningen tot het inne men van een lading oesterschelpen met bestemming naar Frankrijk. Naar men weet hebben verschillen de oesterkweekers alhier een verzoek ge richt aan den voorzitter van het Vissche- rijbestuur om de mosselen die op de Ier- seksche Bank gevischt worden te mogen bewaren op den wal tot ze dood zijn, op dat de daarop zoo veelvuldig voorkomen de slipper limpeds zouden worden ver nietigd. Men vreest dat de voortdurende vermeerdering dezer gevreesde dieren zoo groot zal worden dat ze de oester geheel zal verdringen. Nu is dezer dagen be richt ontvangen van den voorzitter dat het verzoek is toegestaan en direct zijn aanzienlijke partijen mosselen dicht be zet met slippers op den wal gelost. Hoe erg het is met de slippers bewijst wel dat men ons een mossel toonde bezet met 34 slipper-limpeds. En 34 jaar geleden kwamen deze nog heelemaal niet of slechts sporadisch voor. Kruiningen. Maandagavond vergader de het bestuur van het fanfaregezelschap E. M. M. met de commissarissen, onder voorzitterschap van dhr H. G. Baarens1. Verschillende regelingen werden ge troffen voor een keurige ontvangst der 25 deelnemende vereenigingen, welke 2de Pinksterdag aan het Muziekconcours deelnemen. Na ontvangst ten gemeentehuize en het gezamenlijk uitvoeren van den Bonds- marsch en de F X. Manhardt-marsch, begint de wedstrijd, terwijl 's avonds ach tereenvolgens Euphonia uit Goes, Apollo van "Wissenkerke en E. M. M. concerten geven op de Markt, waarna een schitte rend vuurwerk wordt afgestoken. Zaterdag 19 Mei geven de vijf deelne mende vereenigingen van Rilland, Waar de, lerseke, Hansweert en Kruiningen reeds een concert op het terrein. Nieuwdcrp. In verhand met de ontslag aanvrage door Zr J. M. Palte is in de gisteravond alhier gehouden bestuursver gadering der vereeniging voor Ghr. Wijk verpleging Borsselen-Nieuwdorp met in gang van 1 Juli a.s. benoemd tot wijk verpleegster-huisbezoekster Zr J. P. Kie vit te Colijnsplaat. Colijnsplaat. Gistermiddag vergaderde de Raad dezer gemeente voltallig. Staan de werd aangehoord een dankbetuiging voor betoond leedwezen bij het overlijden van H. M. de Koningin-Moeher. Onder de ingekomen stukken komt

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 1