EERSTE BLAD VRIJDAG 11 MEI 1934 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 48e JAARGANG - No. 185 Binnenland. Belangrijkste Nieuws. LEG 'N CIGARET OP TWEE 2KENT STUKKEN Uit de Provincie Czn. de Boer, l. rewezen op den de particuliere hebben op de elkaar gesteld ioins- en inva- platte land. in op den be- beide vereeni- bben gehad op de sociale wet- men weder een geschiedenis gië. te hebben ver een verscher- ring van den n verwachten, sou zelfs, naar ud mededeelt, ekt verbod van ischen. t broedeleren. n invloed? er door een Amiens eigen met dieren die gebroed an verbinding anders gedroe- aarde in con- idere manier, u onlangs her- sn. Granen die oeien verschil- potten verfcin- e of niet. Bij ndeld zijn ziet eden, bij mui- jleerd zijn tre- minder hevig met gezwelvor- n deed zich dit ;oekers hebben teren herhaald, line geïsoleerd van glas en bij het keeren met rubber- verden. De an- /an denzelfden en grond gezet, herhaald met dat de eieren, en, uitkwamen Dsten en den eieren die ge- jas uitkwamen a 22.7den dag, er. ebroed werden aren, bleek de bebroed werd, en de andere oed werd, gaf naardige feiten irect verklaren hoe de broed- anen zijn van op berusten of :ontact met de .s moeten ver plaatsen op iciteit niet ge le aarde houdt kiem tegen en jede geval, bij ontwikkeling gesmoord wor- nteressante en bleven, hoewel iaar geleden in deze richting, issanter als we ïombineeren en Nieuwe Rotter- iricht van dien dat luidt: gemeld, dat in ïderzoek wordt ing der aarde- met de zooge- dat zijn dus heviger dan el- tes stroomt war innen. Voorloo. ld worden, dan irt. Een studie- rie van Havre leden bedraagt erband te zien ag en bepaalde oorloopig heeft ktische waarde men het heeft ■an het broeden .lies denken en te uitstralingen e wenk, nu we iggekomen zijn. hoeveel belang lennen vrij zijn iden met insec- iparasit de die- adierte ook wel t, een mengsel meert men een eugels en rond- n een kip, dan men dit echter •den de kiemen door de kwik dus bij broed den. HENNEPE. jtreffende, kun- orden gezonden aardesingel 96a voor antwoord en. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11, Postchèque en Girorekening 44455, Bijkantoor Middelburg, Lange Burg, Telef, 259, Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen 10.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel, Kleino Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling, Onder letter of motto 0.85, Bij contract belangrijke korting, Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Het ontwapeningsvraagstuk. Naar verluidt ia MacDonald erop voor bereid persoonlijk naar Genève te gaan, teneinde de verzamelde vertegenwoordi gers der mogendheden op het laatste oogenblik tot concessies te bewegen. Het belangrijkste op het oogenblik is dat nie mand oorlog wenscht, doch dat Duitscb- land voornemens is zijn bewapening uit te breiden. Op welke wijze dit feit door een overeenkomt kan worden beïnvloed is niet te ontdekken. Wanneer anderzijds de geheele kwestie der bewapening ter zijde zal worden geschoven, zou een be langrijke bron van internationale con flicten uit den weg zijn geruimd. Duitsch- land zal voortgaan met zijn bewapening, terwijl Frankrijk rustig zal blijven in het bewustzijn van eigen sterkte en in het vertrouwen op de trouw van zijn vrienden waartoe men in het uiterste geval van nood toch altijd Groot-Brittannië zal kun nen rekenen. Na een aantal jaren zal Duitschland dan in staat zijn op gelijken voet met de anderen te onderhandelen en dan zou de grondslag gelegd zijn voor een werkelijke overeenkomst, indien deze dan nog noodig zou zijn. Dit zou de opvatting zijn van de meerderheid der leden van het Britsche kabinet. Botsingen met werkloozen. Te Wischita in Kansas is bet gisteren tot botsingen gekomen tusscben eenige honderden werkloozen en de politie, die geassisteerd werd door de brandweer. Hierbij werden vijf personen gewond. De politie slaagde er tenslotte in de werk loozen uiteen te jagen. Deze waren er in middels in geslaagd alle openbare werken stop te zetten. De goudreserves der Duitsche Rijksbank. Volgens een bericht uit Berlijn zijn de goudreserves van de Duitsche Rijksbank in de afgeloopen week achteruit geloopen met 20 millioen Rijksmark, zoodat de dek king nog sleohts 4 pet. bedraagt. Hier mede is een nieuw laagterecord gevestigd. Men berekent, dat, wanneer het afvloeien van goud in hetzelfde tempo blijft door gaan, de reserves van de rijksbank bin nen twee maanden geheel uitgeput zijn. Joden naar Oost-Afrika. De Times verneemt uit Nairobi, dat de leiders van de Joodsehe kolonie in Kenya een plan hebben opgesteld voor de ves tiging van 1000 Oost- en Gentraal-Euro- peesche Joden in Oost-Afrika. Een aantal familie® zouden zich vol gens dit plan vestigen in Kenya, anderen in Oeganda, Usamba en Iringa bij het Tanganyikameer. Het plan wordt thans bestudeerd door het emigratie-ccwnité te Londen en door de commissie voor de vluchtelingen van den Volkenbond, 'doch aangezien nog geen antwoord is ontvangen, vermoedt men, dat het voorstel zal afspringen op de hoo- ge kosten van het levensonderhoud in Oost-Afrika. „Gevoel van wrok in Japan". Ofschoon de Japansche minister van Buitenlandsche Zaken nog geen besluit heeft genomen over de vraag, of te Lon den zal worden geprotesteerd tegen de Britsche stappen in zake de contingentee- ring van Japansche goederen, kan toch wel gezegd worden, dat er in zekere Ja pansche kringen een sterk gevoel van wrok bestaat", aldus zeide de zegsman van het Japansche ministerie van Buiten landsche Zaken. De Japansche regeering overweegt thans, welke maatregelen door de nieuwe situatie geboden worden. Insull in de gevangenis. Aangezien Samuel Insull de geëischte waarborgsom van 200.000 dollar niet kon deponeeren, is hij gisteren na aankomst te Chicago naar de gevangenis overge bracht. Hij waa zeer vermoeid en uiterst zwak. Insull werd onmiddelijk na aankomst in de gevangenis in het gevangenhospi taal opgenomen, waar hij een kamer deelt met zes andere gevangenen. Een aparte kamer werd hem geweigerd. Voor hij zich naar het hospitaal begaf, gaf hij zijn zoon 15 dollar en verklaarde: „Dit is al het geld, dat ik nog heb". Politieke onrust In Oostenrijk. Te Salzburg is gisteren een boerehbe- tooging gehouden, waarin Dr Dolfuss en vice-Kanselier Starhemberg het woord hebben gevoerd. Reeds uit de redevoering van Dolfuss bleek, dat ernstige daden van sabotage waren gepleegd, welke ten doel hadden de betoogers te beletten naar Salzburg te komen. Inderdaad bleek la ter dat de spoorlijnen naar Salzburg op verschillende plaatsen waren opgebroken en wel bij Rinzgau en bij; Werfen. Boven dien zijn langs den spoordijk op verschil lende plaatsen bommen gevonden, welke niet tot ontploffing zijn gekomen. Het verkeer kon na enkele uren weer normaal geschieden. Op het vliegveld van Salz burg waar bondskanselier Dolfuss gister morgen arriveerde, was kort voor zijn aankomst door de politie een houder met 55 bommen gevonden. Deze bommen wa ren zeer scherp geladen en zouden bij ont ploffing een vreeselijke uitwerking heb ben gehad. Er zijn reeds eenige arresta ties verricht. Volgens een officieele lezing hebben politieke tegenstanders der regeering in verband met de deelname van den bonds kanselier en den vice-kanselier aan de be tooging van het Vaderlandsche Front, tal rijke pogingen tot demonstreeren gedaan. Met betrekking tot het vinden van de bommen wordt nader gemeld, dat deze be stonden uit 55 aan elkaar bevestigde am- monielpatronen, welke met een uurwerk waren verbonden. Daar de patronen niet met metaal waren gevuld, zou de uitwer king hoofdzakelijk hebben bestaan in een reeks knallen. Reeds Woensdagavond werden 10 donderbussen geworpen. Op de Salzach-rivier werden planken met daarop gemonteerde patronen, waarvan twee ontploften, gevonden. Bij Tanenbach zijn twee seinpalen vernield, terwijl op een andere plaats de telefoondraden wa ren doorgesneden. De oorlogsschulden. President Roosevelt heeft Woensdag een belangrijke verklaring afgelegd om trent de oorlogsschulden, waarin hij met nadruk er op wees, dat de Vereenigde Staten een betaling der oorlogsschulden edsohen, maar niettemin de gevallen zul len onderzoeken van die landen, welke in moeilijkheden verkeeren en om een ver laging van hun schulden vragen. Roosevelt, die deze verklaring op een persconferentie aflegde, voegde er aan toe, dat over de kwestie, of op den vervaldag van 15 Juni a.s. partieele betalingen zul len worden aanvaard, beslist 'zal worden volgens ieder afzonderlijk geval. Roosevelt zeide, dat geenerlei onderhan delingen zijn aangeknoopt met andere lan den betreffende de betalingen van 15 Juni a.s. en dat geen enkel verzoek tot vermin dering van de te betalen bedragen is in gediend. Roosevelt laat geen twijfel open, dat de Vereenigde Staten aandringen op een be taling van de oorlogsschulden en zich tot geenerlei herziening bereid verklaren. De kwestie, wie „achterstallig" zal zijn, is nog niet opgelost, aangezien de meeste geallieerden pas midden Juni moeten be talen. Men hoopt met Engeland en Italië tot overeenstemming te komen. Roosevelt heeft om deze reden zijn boodschap inzake de schulden aan het congres zoolang uit gesteld. België's begrooting in evenwicht. 'Op een te Brussel gehouden vergade ring van Katholieke politieke vereenigin- gen heeft de minister van financiën ver klaard, dat de begrooting van 1934 in het evenwicht zal gehouden worden, dank zij vooral nieuwe bezuinigingen op de open bare uitgaven. Vergeleken met het vorig jaar is er thans reeds een vermindering der uitga ven van één milliard drie honderd mil lioen. De positie der schatkist is bevredigend. Er zul'len voorloopig geen nieuwe leenin gen worden uitgeschreven. Voor de toekomst beraamt men maat regelen, om zoo veel mogelijk werkloozen aan het werk te zettten, om landbouw, handel en nijverheid tegemoet te komen door de financieele en sociale lasten te verminderen, om de buitenlandsche mark ten 'te helpen uitbreiden voor den afzet van Belgische producten en tenslotte om de belastingen te verminderen, welke op het economische leven drukken. Passagiersvliegtuig in het Kanaal. Zes personen aan boord. Er heerscht te Londen groo'te ongerust heid over het lot van een Fransoh Vlieg tuig, afkomstig uit Parijs, dat drie pas sagiers aan boord heeft, terwijl de beman ning uit drie leden bestaat. Sinds het de Fransche kust achter zich liet, heeft men er niets meer van verno men. Wel heeft men, kort nadat de kust gepasseerd was, noodsignalen van het vliegtuig opgevangen. Nader wordt gemeld: Het Fransche driemotorige handels vliegtuig, dat vanmiddag 12 u. 19 naar Croydon vertrok met drie man equipage en 3 passagiers aan boord, is waarschijn lijk verongelukt. Men vermoedt dat het vliegtuig in zee is neergestort. Omtrent Ihet lot der inzit tenden verkeert men nog in het onzekere. Korte Berichten. In Opper-Oostenrijk, Tirool en Karin- thië, zullen binnenkort oefeningen worden gehouden 'ter verdediging tegen luchtaan vallen. Het verkeer moet dan stilstaan, ramen en deuren moeten gesloten worden en ook geen vuur mag branden. Op het eiland Aegina zijn op ge heimzinnige wijze acht communisten ont komen, die wegens politieken moord tot gevangenisstraffen van verscheidene ja ren waren veroordeeld. Zij wisten te ont vluchten door een onderaardsche gang, die zij zelf hadden gegraven. i 450 Duitschers per extratrein uit Aken aangekomen, hebben deze week een bezoek gebracht aan leper, Langemark, Zonnebeke, Houthulst en Staden. Zij heb ben er bloemen gelegd op de graven van talrijke Duitsche gesneuvelden en passende treurliederen gezongen. Nergens heeft dit bezoek tot eenig incident aanleiding ge geven. Te Waldkirch in Baden is een auto met 4 inzittenden tegen een stoomwals gebotst. De auto werd geheel vernield. Eén der inzittenden is op slag gedood, terwijl twee anderen ernstige verwondin gen bekwamen. De Engelsche torpedojager Whirl wind is in -het Kanaal in aanvaring geko men met het stoomschip Luineach. Beide schepen hebben averij bekomen. Hevige stormen hebben boven Zwe den gewoed. In het Malarmeer zijn vijf personen om het leven gekomen. DE NIJVERHEIDS RAAD. Aan den afgetreden Minister van Eco nomische Zaken heeft de Nijverhei'dsraad zijn leedwezen betuigd, dat deze om ge zondheidsredenen genoodzaakt was, zijn taak, die hij steeds met buitengewone energie en opgewektheid heeft vervuld, neer te leggen. Den Minister is een spoe dig algeheel herstel toegewensoht. Naar aanleiding van een met den Minis ter van 'Sociale ZaJken gepleegd overleg, 'heeft de Raad een Commissie ingesteld, die zal nagaan, welke wijzigingen in het be lang van het bedrijfsleven in de Drank wet 1931 kunnen worden aangebracht. Deze Commissie 'heeft aan de in den Nij- verheidsraad vertegenwoordigd zijnde or ganisaties verzocht, bij hare daarvoor in aanmerking komende leden een onderzoek terzake in te stellen. Nu de Regeering besloten heeft, met een klein officieel paviljoen deel te nemen aan de in 1935 te Brussel 'te houden In ternationale Tentoonstelling, heeft de Raad de mogelijkheid van een deelneming der Nederlandsche industrie aan. die ex positie nader onder oogen gezien. De Ned. Vereeniging voor Tentoonste'llingsbelan- gen, met wie de Raad overleg pleegt, is bereid hare medewerking 'te verleenen aan ■het tot stand brengen van een gemeen schappelijke Nederlandsche afdeeling op genoemde tentoonstelling. Door middel van de werkgeversorganisaties wordt een onderzoek ingesteld, of er bij de Neder landsche industrie voor deze expositie be langstelling bestaat. Tot nu toe heeft de Raad d'en indruk gekregen, dat ten aan zien van een deelneming van de Neder landsche industrie aan de Brusselsche Tentoonstelling geen hooge verwachtingen mogen worden gekoesterd. Voorts heeft de Raad van gedachten ge wisseld over de plannen, om in 1935 te Arnhem een Nationale Tentoonstelling „Nederland Vooruit" te houden. Daarbij is gebleken, dat een demonstratie, om te too- nen wat Nederland op verschillend gebied vermag tot stand 'te brengen, den Raad sympathiek is, te meer, waar zij er toe kan bijdragen, de nationale eenheidsge dachte te versterken. Aan den Minister vain Economische Zaken heeft de 'Raad eenigen 'tijd geleden een uitvoerig rapport uitgebracht over de voorstellen, die worden behandeld op de thans te Londen gehouden wordende Con ferentie van de Unie voor de bescherming van den industrieelen eigendom. INVENTARISATIE VAN DEN LAND EN TUINBOUW. Telling wegens de steunmaatregelen. Voor de uitvoering van.de steunmaat regelen, welke ten behoeve van den land en 'tuinbouw worden genomen, zal in het tijdvak van 14 Mei tot 1 Juni a.s. een al- gemeene inventarisatie van 'den land- en tuinbouw worden gehouden. Deze telling zal omvatten alle gewas sen, welke in den land- en tuinbouw wor den geteeld en tevens de onderscheidene veesoorten '(rundvee, varkens, paarden, schapen, boenders, eenden), welke op de land- en tuinbouwbedrijven worden ge houden. In tegenstelling met vorige tellin gen, die op afzonderlijke onderdeelen van het land- en tuinbouwbedrijf be trekking hadden, zal deze telling zoo veel mogelijk het geheele bedrijf om vatten, hetgeen voor de uitvoering van de bedoelde steunmaatregelen noodzakelijk wordt geacht. Het ligt in de bedoeling, dat de 'land- bouw-crisisorganisatie, die in iedere pro vincie is ingesteld; de uitvoering van de telling in haar gebied zal regelen. Hiertoe zullen door deze organisatie tellers wor den rondgezonden, die ter zake kundig zijn en die de verzamelde gegevens op de daarvoor bestemde formulieren zullen in vullen. De betrokken land- en tuinbouwers zul len na het verstrekken van de gegevens, deze met hun handteekening dienen te be- ikraebtigen. Weigering om de gevraagde gegevens te verstreken of om het formulier, dat over eenkomstig gedane opgaven is ingevuld te ondertee'kenen, stelt den betrokken land- of tuinbouwer bloot aan tuch'trechterlijke vervolging. Tegelijk met de formulieren, welke de gegevens voor de inventarisatie zullen be vatten, zal aan de land- en tuinbouwers ter onderteekening voorgelegd worden een aanvrage, waarbij het verzoek word't in gediend als georganiseerde bij een der provinciale Landbouw- Crisis-Organisa ties te worden toegelaten. Deze aanvrage zal ingediend moeten worden door alle land- of tuinbouwers, die een bedrijf uitoefenen, ten aanzien waarvan bij regeeringsmaatregel als voor waarde gesteld is of zal worden aanslui ting als georganiseerde bij een der boven genoemde provinciale Landbouw-Chisis- Organisaties. Als zoodanig kunnen reeds genoemd worden: 1. de varkenshouderij; 2. de rund veehouderij; 3. de teelt van aardappelen; 4. de teelt van tarwe, rogge, gerst, haver, peulvruchten etc.; 5. de tuinbouw; 6. de pluimveefokkerij; 7. de vlasteelt; 8. de boomen- en bloementeelt; 9. de suikerbie tenteelt. De bijzondere aandacht wordt er op ge vestigd, dat het reeds zijn van aangeslo tene bij één of meer Centrale Crisisorga^ nisaties of bij één of meer 'Gewestelijke organisaties, andere dan de hiervoren ver melde provinciale Landbouw-CrisasJOrga- nisaties, de noodzakelijkheid tot 'aanslui ting als georganiseerde bij' deze laatste organisaties niet doet vervallen. 'Ieder, dlie een der hierbovengenoemde bedrijven uitoefent, zal, wil hij in staat gesteld worden zijn bedrijf voort te zetten, een aanvrage tot toelating als georgani seerde bij een der nieuwe provinciale Landbouw-Grisis-Organisaties moeten in dienen. Mocht de betrokken land- of tuinbou wer hieraan niet voldoen, dan zal deze van de steunmaatregelen, welke ten be hoeve van zijn bedrijf worden getroffen, uitgesloten blijven. Bedankt als lid van de S. D. A. P. De „Volkskrant" had 'hooren verluiden, dat de bekende sociaal-democraat I. 'G. Keesing, voorzitter van den Raad van Ar beid te Utrecht, geen lid meer zou zijn van de S. D. A. P. Bij; na/vraag is het blad gebleken, dat zu'lks inderdaad het 'ge val is. De heer Keesing antwoordde, dat hij inderdaad sinds ongeveer 3 maanden geen lid meer van de S. D. A. P. is, mede omdat hij van oordeel is, dat onze Regee ring biji baar uiterst moeilijke taak recht heeft op erkentelijkheid en steun van ieder, die begrip heeft van wat regeeren in dezen troebelen tijd beteekent. Militaire muziekkorpsen. In Den Haag doet het plan de ronde, dat in overweging zou genomen zijn om weer elk regiment zijn eigen muziekkorps te geven. Deze korpsen zouden dan niet uitsluitend uit beroepsmusici bestaan, maar slechts ten deele. Voor het meeren- deel zouden de militaire korpsen dan worden samengesteld uit dienstplichtigen, die in hun burgerleven muziek beoefe nen. Bond van J. V. op G. G. De bond van Jongelingsvereenigingen op Geref. Grondslag hield gisteren te Zwolle zijn jaarlijkschen bondsdag. De vergaderingen waren zeer druk be zocht. Het aantal dat bezoekers dat het vorig jaar te Haarlem 4000 bedroeg, was nu gestegen tot plm. 4800. Het gevolg was dat behalve in de Buitensoeiëteit, waar de hoofdvergadering werd gehouden ook nog moest vergaderd worden in de Zui- derkerk, de Plantagekerk en de Ooster- kerk. 's Avonds tevoren was in de Buitenso ciëteit de huishoudelijke vergadering ge houden. In de morgenvergaderingen werd Don derdag behandeld: "Waarom A.R. beginse len op de Jongelingsvereeniging? In de middagvergaderingen werd 't on derwerp „Geestelijke vrijheid" behandeld door Prof. Dr Aalders van Amsterdam; Dr E. D. Kraan van Vlaardingen, Ds C. J. Sikkel van Amsterdam en Ds P. Ch. v. d. Vliet van Utrecht. Binnenland. Inventarisatie van den land- en tuin bouw. Weer verschillende crisisregelingen, o.a. voor bloementeelt- en boomkweekers- bedrijven, aangekondigd. Buitenland. President Roosevelt over de oorlogsschul den. Onrust in Oostenrijk. Insull in de gevangenis. Passagiersvliegtuig verongelukt. D'e Belgische begrooting in evenwicht. en dan hebt Ge precies de lengte, breedte en dikte van zoo'n handig metalen zakdoosje met 3 "AKKERTJES". Ge hebt er geen last van in Uw vestzak of faschje. Wel kunt Ge last krijgen van Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn of Zenuwpijnen, maar dan kunt Ge die dadelijk verdrijven met de "AKKERTJES" uit Uw zakdoosje. Zakdoot [1 Glazen trail met IS sinks slechts 52 cent 20 cent 11 Ge kunt hieruit 4 x Uw zakdoosje vullen. De opwekkende redevoeringen werden gehouden door Ds H. A. Munnik van Zwolle, Ds S. W. Bos van Leeuwarden, Ds S. Wouters van Soest en Dr C. N. Impeta van Kampen. De bondsvergadering werd mede be zocht door Minister de Wilde, die een opwekkende toespraak hield. De volgende bondsvergadering zal wor den gehouden te Rotterdam of te Mid delburg. „De Nederlander" jubileert. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig be staan verscheen van de „Nederlander", Chr.-Hist. Dagblad, een jubileumnummer, voorzien van tal van portretten van vroe gere en tegenwoordige redacteuren, direc teuren en medewerkers. Uit den aard der zaak is bijzondere aandacht geschonken aan den eersten hoofdredacteur Jhr Mr A. F. de Savornin Lohman, wiens leven met dat van de „Nederlander" zoo nauw samengeweven was. Dit jubileum-nummer bevat een groot aantal bijdragen van den voorzitter der hoofdredactie Jhr de Geer, redacteuren en medewerkers, Kamerleden en o.a, ook van de heeren Dr Colijn, minister-president, Mr J. Schokking, lid van den Raad van State en J. Schouten, voorzitter van het Centr. Comité van A.-R. Kiesvereeni- gingen. Filmopnamen in Zeeland. Eenigen tijd geleden is gemeld, dat er in de filmwereld 'n groote verandering op komst is. Het „zwart en wit" zou binnen niet te langen tijd plaats moeten maken voor de kleurfilm, die alles in de natuur lijke kleur op het doek zou brengen. De Technicolor Company te Holywood laat, nadat reeds geruimen tijd proefne mingen en opnamen in de studio hebben plaats gehad, in verscheidene landen op namen voor de kleurfilm maken. Die op namen vereischen de meeste zorg. Veel wat voor „zwart en wit" bruikbaar is, wil men niet voor de kleurfilm. Het zonnetje moet er feitelijk 'bij. Het komt bovenal aan op de sprekende kleuren. Men moet daar om soms lang zoeken, eer men een ge schikt tafereel heeft gevonden. Het moe ten, izoo mogelijk, sprekende kleuren zijn, de worden opgenomen. Vandaar dal men in de bollenvelden veel heeft gefilmd. Dat men zoo spoedig naar Holland is gekomen, is wel zeer vleiend voor ons land. Mrs Fitz Patrick, 'die de opnamen leidt (oinematograaf is Mr Ray Fern- strom en assistent Mr John Hamilton), die in ongeveer vijf jaar vier keer de we reld rond geweest is, is opgetogen over ons land en prijst het om zijn kleurenrijk dom. Maar dat na de 'bollenvelden en Volendam direct de beurt was aan onze provincie Zeeland, bewijdt wel, boe Zee land onder de vreemdelingen en ook on der de filmopnemers staat aangeschreven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 1