i f EERSTE BLAD WOENSDAG 9 MEI 1934 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 48e JAARGANG - No. 184 Buitenland. Binnenland. Belangrijkste Nieuws. tl de Betuwe er zeer gun- uitjaar, zooals le Betuwe nog naakt. En ook n de beste ver- Brfabrlkant. euwsch-Vlaan- e brief, waarin p zijn manier lende artikelen el goed is nog voor velen zeer luidt als volgt: lacht uw arti- van kuikens, tfu wil ik U als irs en ochtend- al. D'e levering m als men dan .at) met eerste zij zoo aardig zooals de vol- comt het meest /uilsten zijn en en. Er is veel sicht is noodig. kippen hebben jonge kuikens iet iets besmet komen en op ,e besmet en er ens en de voe- ian. Waar oude nspitten en een if laten uitwin- oorkomen. De n: de meeste en, die zeggen: ïdeelen dat ge- ik zal geen iden daar voe- lericht, dat het meer van die naar dien me- eezichtigd en ik nige uitbrander een schandaal, m vorigen dag grond was nog dooreen, jonge zagen er slecht iet betalen enz. de buren gaan! ,d gegeven: gaat Lt daar les. Wij alles fijn is in- js, het gebouw, ekplaats keurig Lr. Zou men niet :ulke afnemers? an verdriet, lerhandelaar in vuile en nette waar, dat vuil- .1 bij kuikens en pluimvee heel eel pluimvee op jijeen zijn. Met veel ziekten be- pullorum onder eemaal per dag in creoline, zoo- heb. De pullo- ootendeels haar imettelijke ziekte og voor de door sche voer- en e ziekte al heel twijfel kan de een zeer be de voederhande- is van het vak, chtig van advies zijn voor zijn irig studeeren in zorgt bij te blij- n sn echter juist de pluimveebladen de wetènschap- l is over het al- lig. Ik sta wer- ils ik bemerk dat rikanten thans zijn van de ge- gres in Rome en teratuur en dat schadelijke toe gen van onzen heel juist en wil ks temeer omdat het publiek uit- likens op terrein laten loopen is grond weer be- laten uitwinteren in waar het om et uit te roeien, nog niet, zelfs pool en de zeer men kunstmatig Laten we daar het uitvriezen is os. Eenige jaren zou gaan, maar voor? Vandaar ken met kalk en kuikenren niet in zaaien, heeft vertrouwen op L in de eerste lente- beteekent dat er ïting al verschil- men met bloed- md woord cocci- •E HENNEPE. betreffende, kun- worden gezonden •gaardesingel 96a voor antwoord den. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs 12.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling, Onder letter of motto f 0.85, Bij contract belangrijke korting, Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Donderdag 10 Mei (Hemelvaartsdag) zal „De Zeeuw" niet verschijnen. Een andere liberale stem. In verband met wat wij gisteren op merkten over de winkelsluiting op Zon dag, verdient het de bijzondere aandacht wat de liberale „Avondpost" dezer dagen over Zondagsrust schreef: Vrijheid! roept men, als het over Zon dagssluiting gaat. Ja wel, vrijheid! Maar voor hoevelen beteekent de vrijheid: on vrijheid? Omdat het gebruik maken van die vrijheid niet alleen zeer vele arbei denden tot loondienst op Zondag, maar tallooze andere winkeliers, die zouden willen sluiten, noodgedwongen tot open blijven verplicht. Men beziet onder de liberalen naar onze vaste overtuiging de Zondags-sluiting te veel van den religieuzen kant en be schouwt haar dan als een „dwang", door een bepaalde godsdienstige minderheid opgelegd. Ten onrechte. De Zondags sluiting is een sociale instelling van groote beteekenis, omdat de Zondags rust van groote sociale beteekenis is. En hiermede raken wij natuurlijk het geheele vraagstuk van den arbeid op Zon dag. Wij beseffen zeer wel, dat er in het maatschappelijk belang allerlei werk op den rustdag moet wiorden verricht. Dit kan niet anders. Het gemeenschapsleven stelt onafwendbaar zijn eischen. Maar wij weigeren aan te nemen, dat tot dat nood zakelijke een onbeperkte 'opening van win kels op Zondag behoort en daarom gaan wij er volkomen mede accioord, dat de wetgever als socialen maatregel, behou- dens_ uitzonderingen (en die zijn in de huidige wet vrij' ruim) tot een gedwon gen sluiting is overgegaan. Al roept een groot deel van het verwende publiek, dat nu eenmaal op zijh wenken bediend wil worden, ook al verliezen velen er hun Zondagsrust door, ach en wee. Misschien zal er hier en daar wel eeni ge schade (wij' spreken van normale tij den) door worden aangericht. Maar daar tegenover staat het onschatbare sociale en ideëele voordeel van de Zondagsrust voor duizenden en duizenden, ook onder de winkeliers, waarvan de meerderheid altijd voor de sluiting is geweest. Raakt het bovenstaande nu alleen nog maar het sociale er is ook een ethisclr-religieuze kant aan de zaak. In onze christelijke beschaving kan en moet het karakter van den christelyken rustdag ook door de Overheid worden gezien en erkend." Met ingenomenheid maken wij van deze uitspraken uit liberalen kring melding. De Overheid heeft tot taak zooveel mo gelijk de rust op den Zondag te bevorde ren. En dat doende verricht zij tevens een daad van sociale beteekenis; breekt zij de slavenbanden waardoor vele arbeidenden gebonden zijn; brengt zij de vrijheid van hen die leefden onder den dwang van het veeleischende publiek en toegevende standgenooten. De schoolstrijd is niet uit. Ds G. Westmyse, een welsprekend rede naar en vurig propagandist voor de open bare school, heeft onlangs te 's-Graven- hage gesproken over: „De openbare school het niet gezochte, maar gegeven symbool van nationale eenheid". D'e openbare school, zoo betoogde de spreker, groeide uit de volksziel. Zij had niet te knoeien, te collecteeren, met lijsten te scharrelen; zij is een levend organisme. En aldus het verslag in „Het Vader land" Spr. eindigde met een vlammen- pe peroratie, waarin hij den boom als een symbool van eenheid stelde naast de tele graafpalen, ook eenheden, maar zonder leven. De boom was de openbare school, en de telegraafpalen de bijzondere scho len, producten van sectegeest. Als de peroratie minder vlammend was geweest en meer nuchter, dan zou deze schoolredenaar waarschijnlijk zelf wel het dwaze van zijn redeneering hebben inge zien. In elk geval zou hij' dan niet heb ben nagelaten duidelijk te maken, hoe het mogelijk is geweest, dat de doode tele graafpalen de levende en op alle manieren beschermde boomen zoo radicaal over het hoofd zijn gegroeid. Intussohen, en dat is het wat hier in het bijzonder de aandacht vraagt, de schoolstrijd is niet uit. Wanneer een man als Ds Westmyse van de bijzondere school niets anders weet te vertellen dan dat er geknoeid wordt en gescharreld, dan 'behoeft men niet te vra gen wat er van de bijzondere school te recht zou komen, als dergelijke frontma kers het nogeens voor het zeggen kregen. De schoolstrijd is nog volstrekt niet uitl Werkloosheidsvraagstuk in Chili opgelost. De Chileensche regeering heeft officiëel medegedeeld, dat het werkloosheidsvraag stuk in Chili is opgelost. De werklieden kunnen hier niet lan ger zeggen, dat zij geen arbeid kunnen vinden. Het ministerie voor werkloosheid zal gesloten worden en de ondersteuning zal worden overgelaten aan de particu liere liefdadigheid. Twee jaren geleden bedroeg het aantal werkloozen hier 200.00; in April van dit jaar was dit aantal gedaald tot 40.000 en nog steeds neemt het af. De droogte in Roemenië. Uitvoerverbod van graan. De droogte in Roemenië wordt nood lottig. Uit Braila wordt bericht, dat in eenige streken de oogst reeds volkomen is vernietigd. D'e graanuitvoer stokt. De prijzen voor tarwe zijn met 8000 lei per wagon gestegen. De graanfirma Bunge uit Amsterdam zou besloten hebben haar agentschap in Roemenië op te heffen en haar ambtenaren in Galatz en Braila te ontslaan. Iets gunstiger is de stand van de mais. De voorzitter van den bond van graanexporteurs heeft verklaard, dat er nog voldoende voorraad was om over een mislukking van den oogst heen te komen. De regeering heeft besloten tot nader order den uitvoer van graan te verbieden. Deze maatregel zal belangrijken invloed hebben op Roemenië's oeconomische po litiek en zijn positie in de Kleine Entente. D'e aanwezige maisvoorxaden zijn in be slag genomen. Putschplannen in 't Saargebied? D'e president der regeeringscommissie voor het Saargebied heeft tegenover den Volkenbond in een brief zijn ernstige be zorgdheid geuit over den gespannen toe stand in het Saargebied. De politie schijnt niet geheel betrouwbaar meer en de ge ruchten over putschplannen worden steeds veelvuldiger. Een ernstige crisis in het Britsche Kabinet? In den boezem van het Engelsche ka binet is een ernstige crisis ontstaan, be vestigt de politieke correspondent van de „D'aily Herald", daar de tory-ministers, onder leiding van den minister van oor log, lord Hailsham, een andere meening over de ontwapeningskwestie hebben dan Mac Donald. De premier, die voor handhaving van een ongewijzigd ontwapeningsplan is, zou zich in de minderheid bevinden. Indien in de heden te houden zitting van de kabinetscommissie voor ontwapening geen eenheid bereikt wordt, zal 'de kwes tie morgen in de plenaire kabinetszitting moeten worden uitgevochten. Wat er van zij, een feit is, dat in het kabinet oneenig- heid heerscht over de ontwapeningskwes tie en dat eenige ministers niet geneigd zijn, bij het streven naar een overeen komst, nog verdere concessies te doen. Engeland en Japan. Men is in Engelsche perskringen van meening, dat Groot-Brittannië tegenover Japan genoeg geduld heeft geoefend. En- gelands handelswijze heeft de algemeene instemming. De „Daily Telegraph" verklaart: „Ja pan is een goede afnemer van het Ver- eenigd Koninkrijk en wij willen de be trekkingen met Japan gaarne behouden, doch niet ten koste van onze afzetgebieden, waarop wij ons niet door Japan wenschen te laten verdringen". D'e „Morningpost" stelt vast, dat de Engelsche invoerbeperkingen paal en perk zullen stellen aan den Japansohen afzet, doch dat een definitieve oplossing van de vraagstukken niet alleen door den afweer van den invoer in de koloniën kan wor den gevonden. De „Daily Herald" verklaart, dat Run- ciman met vuur speelt en Japan thans een scherpere concurrentie op de niet- Engelsche markten zal voeren tegen En geland, waardoor de voordeelen, die nu o'ogenschijnlijk voor de Britsche industrie zijn verkregen, illusoir zullen blijken. België gaat steenkool-invoer regelen. De Belgische regeering is in de Kamer door socialisten en communisten geïnter pelleerd over den toestand in de steen kool-industrie en de dreigende staking, indien de loonen worden verlaagd. Minister van Cauwelaert deelde mede, dat Dinsdag een wetsvoorstel zal worden ingediend tot instelling van een speciaal bureau voor de steenkolenmijnen. Doordat de invoer onbeperkt kan plaats hebben (er wordt slechts een recht van 10 francs per ton geheven) is de Belgische markt overstroomd, vooral met steenkool uit Polen. Met dat land is een accoord ge sloten, waarbij de import wordt beperkt; de onderhandelingen met Duitschland duren nog voort. Door het bureau kan de invoer en de verkoop geregeld worden, terwijl de invoer-belasting wordt afge schaft. Over de loonkwestie kon de minister zich niet uitlaten, daar de regeering zich niet steeds weer in de conflicten kan mengen. De mijnramp in Buggingen. Rijkskanselier Hitier heeft naar aanlei ding van het mijnongeluk te Buggingen, waar 86 menschen in een brandende kali mijn zijn opgesloten, het volgende tele gram gezonden: „Het bericht van het ernstige ongeluk te Buggingen, dat zoo vele dappere mijn werkers het leven heeft gekost, heeft mij diep aangegrepen. Ik verzoek aan alle ge troffen families mijn deelneming te be tuigen." De stichting voor Slachtoffers van den Arbeid heeft als eerste steun voor de na gelaten betrekkingen 50.000 mark ter be schikking gesteld. Opper-regeeringsraad Ziegler, van het ministerie voor propa ganda, heeft zich naar Buggingen bege ven om den weduwen en weezen persoon lijk een ondersteuning te overhandigen. Hij zal ook de kwestie van verderen steun onderzoeken. In Baden is onder leiding van den landsleider van de nat.-soc. volkswelvaart een ondersteuningsactie georganiseerd. Verschillende firma's en instellingen heb ben reeds bedragen toegezegd. Korte Berichten. Het aantal huwelijken in Pruisen is in het afgeloopen jaar 24 hooger geweest dan in 1932. Het geboortecijfer toonde eerst tegen het einde van het jaar een stijging aan. De Amerikaansche bankier Samuel Insull is gisteren voor het federale ge rechtshof gebracht. Daar hij de geëischte waarborgsom niet kan geven, wordt hij in hechtenis gehouden. De Fransche gezant te Washington heeft zich tot de Amerikaansche regee ring gewend met het verzoek om inlich tingen of, indien Frankrijk op 15 Juni een gedeeltelijke betaling voor de oorlogs schuld zou doen, het dan beschouwd zal worden als niet in gebreke te zijn ge bleven. In een graanelevator te St. Louis heeft een geweldige ontploffing plaats ge had, welke door een brand werd gevolgd. Een arbeider werd gedood, terwijl er 5 ernstig en 5 lichter gewond werden. Een groote voorraad graan is verloren ge gaan. Het bovenste gedeelte van het ge bouw werd verwoest. De Duitsche nationaal-socialist, die te Linz wegens den aanslag op een Oos- tenrijkschen douane-ambtenaar aan een scherp verhoor werd onderworpen, ver klaarde dat hij naar Oostenrijk gekomen was om een aanslag op bondskanselier Dollfuss te plegen. Het plan daartoe zou van de Hitlerjeugd te Dresden zijn uit gegaan. Hoewel Gandhi zonder letsel is ont komen aan het auto-ongeluk, einde van de vorige week, besloot hij toch in het vervolg zijn tochten te voet te maken. Ongunstige resultaten van de „Nederland" Blijkens het jaarverslag van de Stoom vaart Mij. „Nederland" over 1933 waren de resultaten aanzienlijk ongunstiger. De inkomsten gaven wederom een verminde ring te zien van ca. f 7V2 millioen. Na af boeking van f 7.710.000 van de reserve voor het verrichten van afschrijvingen op 'de vloot, resteert een wins'tsaldo van f 56 (v. j. f9790). Dividend kan wederom niet worden uitgekeerd. Aardappelmeelmonopoliebesluit. Binnen enkele dagen is de afkondiging te verwachten van een Aardappelmeel monopoliebesluit 1934 I, waarbij wordt bepaald, dat de uitvoer van aardappelmeel slechts is toegestaan aan een door den minister van oeconomische zaken als mo nopoliehouder aan te wijzen crisis-orga- ni'satie. Als zoodanig zal worden aangewezen de Stichting Nederlandsche Aardappelmeel centrale, welke dezer dagen daartoe in het leven is geroepen. De loonen In het bouwvak. In een open brief aan den minister van sociale zaken, protesteert de Algem. Ned. Bouwarbeiders'bond tegen een uitlating van den minister in de Tweede Kamer, volgens welke in De Bouwer zou zijn medegedeeld, dat de loonen van de bouw vakarbeiders die in de groote gemeen ten blijkens den minister bekende gege vens f 40 f 50 per week zijn niet moeten worden verlaagd. In het artikel in De Bouwer bovengei- noemd komt geen enkele zoodanige „me- dedeeling" voor. Tegenover de bewering, dat de 'loonen van de bouwvakarbeiders in de groote gemeenten thans f 40 k f 50 per week zijn, stelt de Bond als feiten dat in Rotterdam, het betalen van over- geld van iets extra's boven bet con tractloon derhalve practisch niet voor komt. Het loon is daar dus f 33.60 voor vaklieden en f 31.20 voor geoefenden per volle week;. dat in Den Haag bet betalen van over- geld dn eenigerlei vorm, zoo weinig voor komt, dat het gemiddelde 'loon van de volslagen vaklieden 'bouwarbeiders, ge middeld beneden de f 35 blijft bij een volle week werken en voor de geoefenden bene den de f 32. Voor wat Amsterdam betreft geldt voor de groote massa der 'bouwarbeiders: (tim merlieden, metselaars, betonwerkers en opperlieden), -dat bet gemiddelde loon bij volle weken werken, mogelijk nog iets boven de f 36 uit komt voor de vaklieden. Voor de geoefenden blijft het loon be neden de f 32 per week. Kon. Mil. Academie. De Minister van Defensie brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in 1934 voor toelating als cadet tot de Koninklijke Militaire Academie worden opengesteld ten behoeve van jongelieden, bedoeld in art. 26 der Wet op het Militair Onderwijs bij de Landmacht, enz., voor het leger in Nederland: 5 plaatsen voor de genie. In het bijzonder wordt onder de aan dacht gebracht dat voor de overige wa pens en het dienstvak der militaire admi nistratie van het leger in Nederland voor jongelieden als hiervoren bedoeld dit jaar geen plaatsen worden opengesteld; als mede dat voor het leger in Nederlandsch- Indië voor jongelieden als hiervoren be doeld dit jaar mede geen plaatsen wor den opengesteld. Verzoeken dienaangaande zijn niet voor inwilliging vatbaar en kunnen mitsdien, ter voorkoming van noodeloozen arbeid en kosten, achterwege worden gelaten. Raad van Defensie. Sinds het altreden van den chef van den Generalen Staf, luitenant-generaal Seyffaidt, wordt het voorzitterschap van den Raad van Defensie bekleed door den commandant van het Veldleger, Jhr W. Roëll als oudste in anciënniteit van de in den Raad van Defensie zitting hebben de opper- en vlag-officieren. Brug bij Hedel. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Utrecht heeft onlangs in samen werking met de Kamers te Tiel, Den Bosch, Tilburg, Eindhoven en Breda bij den Min. van Waterstaat in verband met de totstandkoming van de nieuwe brug te Zaltbommel aangedrongen op bespoe diging van den bouw eener brug bij He- del ten behoeve van de verkeersroute UtrechtDen Bosch. De Kamer mocht van den Minister thans antwoord ter zake ontvangen, dat de bouw van de vaste brug over de Maas bij Hedel diens aandacht heeft en, be houdens onvoorziene omstandigheden, mag worden verwacht, dat deze brug ge reed zal zijn ongeveer tegelijk met 'die over de Lek bij Vianen. De gewijzigde spelling. De Nederl. Uitgeversbond (heeft 'den ministerraad nog een adres gezonden, waarin hij herhaalt, dat 'hij de meest ge- wenschte oplossing, met toet oog op de be langen van hen, die door een gewijzigde spelling zouden getroffen worden, ziet in een invoering op 'langen termijn, verschei dene jaren na de vaststelling daarvan. De bevolking krijgt dan de gelegenheid zich aan den nieuwen toestand te gewen nen en 'de zware lasten voor de uitgevers kunnen over een aantal jaren verdeeld worden. Uit de radiorede van minister Marctoant blijkt intussc'hen, dat hij1 van een uitstel termijn niet wi'l weten en dien onnoodig ac'ht. Een lezer van het „Vaderland" schrijft: „Volgens de Siegenbeeksche spelling werd geschreven „vrolijkheid" en „be- naauwdheid". De daarop gevolgde „nie- we" spelling (de Vries en te Winkel) schreef: „vroolijkiheid" en „benauwd heid". Iemand daartoe gevraagd toonde zich zeer ingenomen met die nieuwe spel ling, daar de vroolijkheid langer en de benauwdheid korter was geworden. Thans wgrdt voorgesteld deze woorden te schrij ven „vrolijkheid" en „benauwdheid", zoo- dat nu kan worden gezegd, dat de vrolijk heid korter is geworden en 'de benauwd heid onveranderd is gebleven. Alzoo een tijdbeeld. De Amsterdamsche begrooting niet goed gekeurd. Het „Hdbl." verneemt, dat Gedeputeer de Staten bun goedkeuring zullen onthou den aan de Amsterdamsche gemeentebe- grooting 1934 op grond van het feit, dat de gemeenteraad wèl het aantal op de Fondsbelasting te beffen opcenten op Binnenland. De Amsterdamsche begrooting niet goed gekeurd De handelsbetrekkingen tusschen Enge land en Nederland. Buitenland. Crisis in het Britsche kabinet Putschplannen in het Saargebied De droogte in Roemenië. Geen werkloosheid in 'Chili meer. honderd stelde, doch de daaruit voort vloeiende herclassificatie verwierp. Indien mogelijk, d.w.z. als het de re geering schikt, zal zich in de tweede helft dezer week een deputatie uit het dage- lijksch gemeentebestuur naar Den Haag begeven, teneinde de moeilijke positie waarin de begrooting 1934 is gekomen, met de landsoverheid te bespreken. Bond van Chr. Zang- en Oratorium- vereenigingen. In de dezer dagen gehouden vergade ring van het Hoofdbestuur van bovenge- noemden Bond zijn de eerste voorberei dingen getroffen voor de herdenking van bet gouden Bondsjubileum in 1936. De eigenlijke datum is 19 Februari, doch de viering valt samen met de 50e jaarverga dering op den 2en Paascbdag en d.a.v. dagen. Tot de plannen behoort het uitge ven van een Gedenkboek, terwijl een lan delijke actie is begonnen voor het verkrij gen van een eigen Bondsgebouw. Prins Hendrik. Z. K. H. de prins is gisteravond naar het buitenland vertrokken. Burgemeesters. Bij Kon. besluit van 5 Mei is, met in gang van 15 Mei, benoemd tot burgemees ter der gemeente Hoensbroek, dhr J. H. Martin, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der ge meente Eygelshoven. Vervoer over den afsluitdijk. Naar wij vernemen, zullen de Spoorwe gen van '20 Mei tot en met 15 September a.s. afgeven rondreisbiljetten van stations in Noord-Holland naar Leeuwarden en Groningen en enkele andere plaatsen in Friesland en Groningen en omgekeerd, recht gevende op een reis per autobus over den afsluitdijk en een met den stoom- bootdienst Enkhuizen-Stavoren. Men kan dus reizen of heen per boot en terug over den afsluitdijk of heen per auto en terug per boot. Stijgend verkeer op Indië-route. Een vergelijking van de vervoercijfers op de Indië-route der K. L. M. leert, dat gedurende het eerste kwartaal van 1933: 676.733 passagiers/kilometers werden ver kocht, in 1934: 930.124 passagiers/kilome ters; de stijging bedraagt 37 pet. Het aan tal tan/kilometers post vermeerderde van 111.695 tot 123.119 in 1934, betgeen een stijging van 10 pet. beteekent. Ook mag een vermeerdering van het goederenver voer worden vastgesteld, n.l. van 11.784 ton/kilometer tot 16.597 ton/kilometer, dus bijna 41 pet. meer. Poppententoonsielling en t.b.c.-bestrijding. 'Gisteravond is de poppententoonsielling, welker roem reeds verscheidene weken aan haar opening is voorafgegaan, in de 'Gotische zaal te 's-Gravenhage, daardoor welwillend door H. M. de Koningin afge staan, begonnen. De openingsplechtigheid werd bijge woond door een bijzonder groote schare 'genoodigden. De eersten uit den lande, gaven door hun tegenwoordigheid blijk van hun 'belangstelling in deze merk waardige en bovenal bezienswaardige ten toonstelling, welker baten moeten strek ken tot bestrijding van de tuberculose, zoowel hier te lande als overzee. Daar was in de eerste plaats H. K. H. Prinses Juliana, die door haar 'tegenwoordigheid groote luister aan de openingsplechtigheid bijzette, en die daarmee tevens daadwer kelijk blijk gaf, te willen treden in de voet sporen van wijlen de Koningin-Moeder, die voor de t.b.c.-bestrijding zooveel heeft gödaan. Verder 'tal van gezanten van vreemde mogendheden, de ministers De 'Graeff, Deckers, 'Oud en Slotemaker de Bruïne enz. De presidente van het uitvoerend co mité, mevr. Van Lier-Enthoven, heeft een woord van welkom tot prinses Juliana, die met klein gevolg was, gespro ken en H. K. H. hartelijk dank gezegd voor haar medewerking aan de tentoon stelling, door het afstaan van een collectie Indische poppen en voor haar bereidver klaring de tentoonstelling te openen. Hierna sprak minister Slotema- ker de Bruïne, die er in de eerste plaats aan herinnerde, dat deze openings plechtigheid reeds ruim een maand ge leden had moeten plaats hebben, ware niet het verscheiden van de Koningin-Moeder

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 1