DE ZEEUW TWEEDE BLAD Violet Vaughan FEUILLETON Uit de Provincie Zoeklichtjes. VAN DINSDAG 8 MEI 1934. No. 183. MINISTER MARCHANT OVER DE NIEUWE SPELLING. Invoering op 1 September a.s. De kinderen kunnen self hun leerboekjes corrigeeren. De Minister van Onderwijs, Mr H. P. Marchant, heeft gisteravond een radio rede gehouden over de door hem voorge stelde nieuwe spelling. De publicatie ervan, zoo begon Spr., had juist ten doel, dat de beschouwingen er over zouden loskomen. En dit doel is bereikt. Hij wilde nu aannemelijk ma ken, dat alles niet zoo vreeselijk is als het lijkt. Allerlei is er aangevoerd in die be schouwingen, maar het heeft hem getrof fen, dat de jeugd en haar onderwijs zoo'n kleine plaats innemen in die be schouwingen. De jeugd is hoofdzaak en dus valt niet de beteekenis te ontkennen, dat zij, die de jeugd moeten leeren de Regeering vroegen met spoed maatrege len te nemen. Spr. bracht in herinnering de spelling van Siegenbeek en de invoering van die van De Vries en Te Winkel. De ouderen van nu zullen zeker De Vries en Te Win kel trouw blijven. Hun zal niets ontno men worden. Zij zullen er mee kunnen voortgaan De Vries en Te Winkel te schrijven. En zoo zal ieder kunnen doen, die het mooie van schoone „bomen" niet vermag te zien. Aan eigennamen wordt niet geraakt. Wie b.v. Gooien heet met twee o's, blijft zoo heeten.... Niemand heeft tegengesproken, aldus betoogde de minister verder, dat het in onze dagen met het schrijven van het Ne- derlandsch treurig gesteld is. De Vries en Te Winkel geven den maatstaf van be schaving aan, sollicitatiebrieven met taal fouten worden terzijde gelegd, maar er is zóóveel verschil in schrijfwijze op de school. En van die slordigheden worden jongelieden het slachtoffer, die dit niet verdienen. Spreker wil deze wanorde door rustgevende orde vervangen. Vele brieven heeft de minister over de nieuwe spelling ontvangen één stelde zelfs een fonkelnieuw lettertype voor! Vau de leden der commissie van ad vies zeide spr., dat die vijf geleerden allen van het vraagstuk een bijzondere studfë hebben gemaakt. Wie nu de regeling als geheel aannemelijk acht, voege zich ook op een enkel onderdeel naar het geheel, dat is de beteekenis van het compro mis. Spr. gaf vervolgens een overzicht van het nieuwe stelsel, dat spr. „kinderlijk eenvoudig" noemde; een overzicht, ver gezeld van een historischen terugblik, van citaten en voorbeelden, waaraan spr. als conclusie het oude woord verhond: „er is niets bestendigs hier beneden". Van de spelling-De Vries en Te Win kel zeide de minister, dat die, weten schappelijk getoetst, maakwerk is ge weest, afleiding en uitspraak der woor den zijn afwisselend als aanwijzing voor de spelling gebruikt. Spr. is er dan ook vast van overtuigd, dat, als de heeren De Vries en Te Winkel thans in.de com missie hadden gezeten,, zij dit compromis zouden hebben aanvaard. Dat er geen verschil zou zijn tusschen bedeion en bede(o)len, noemt spr. geen argument, want er zijn tallooze gelijkge- schreven woorden met twee beteekenis- sen, 1 men denke aan het woord „arm", aan „ondergaan" en „ondergaan"; het „georganiseerd over 1 e g" heette wel dra het „over leg" en het grapje van „zes luizen" inplaats van „zeesluizen" zal niet opgaan„Zoo" met één o staat zoo gek niet als men bedenkt, dat men in het Engelstih en Duitsch ook „so" schrijft Voorts behandelde spr. de kwestie van de buigings-n en van de geslachten, waar bij hij er o.a. op wees, dat tegenover haan hen staat, enz., maar dat mevrouw kal- door E. J. WORBOISE. 61.) o De heer Collier was gaarne bereid, want om de waarheid te zeggen, hij had zijn lunch gansch en al vergeten en de akelige dag had zijn eetlust onaangetast gelaten. Dus genoot hij ten volle van het maal, dat Kitty meende te hebben be steld en dat juffrouw Mason, zonder acht te slaan op de vreemde orders van die jonge dame, naar boven had gestuurd. Ja, mijnheer Collier deed de gerechten alle eer aan, en toen de lunch beëindigd was, zeide de heer Paullett: „Nu, mijn heer, zullen we naar mijn kamer gaan, of zullen we ons rond het vuur schikken en daar praten? En is het van dien aard, dat mijn kleindochter ons beter alleen kan laten? Wat mijn zoon betreft, wat mij aangaat, gaat hem zeker aan". „Ik denk er niet aan, juffrouw Paullett op de een of andere manier lastig te val len", zeide de heer Collier, met een bui ging voor de jonge dame en denkend, hoe veel ze weg had van een aardig, ondeu gend, zedig poesje. „Toen ik schreef over een privé-aangelegenheid, bedoelde ik al leen dat het op geen enkele wijze in ver hand stond met uw zaken in de City. Ik heb niets te zeggen, dat juffrouw Paullett koen van zichzelf ook kalkoen heet, en dat de welluidendheids-n der dichters (Guido Gezelle!) géén buigings-n is. Dich ters kunnen die n's blijven uitstrooien! Het zal meevallen aldus- de minister, want er komen betrekkelijk weinig ver anderingen. Schoolkinderen zullen ze in één week onder de knie hebben. Voor den corrector en den zetter zal het een kwes tie zijn van enkele uren. Vervolgens de vraag: zullen we de nieuwe spelling niet n u invoeren? Waar om echter de wanorde te laten voortdu ren? Voor uitstel is geen redelijke grond aan te voeren. De verwarring stijgt met den dag. Een overgangstermijn heeft geen zin. Nu komt men met economische be zwaren, met het belang van de uitgevers. Maar bij het kwaad der wanorde heeft niemand belang! De uitgever moet ook rekenen met de veranderlijkheid der spel ling. Twee voorgangers van spr. waren er reeds mee bezig. Natuurlijk is er re kening te houden met de belangen der uit gevers, ook de overheid kan niet ineens alle leermiddelen veranderen. Inmiddels blijkt er geen kans op te zijn, dat de uit gevers de zaak onderling regelen. Men vroeg om een overgangstermijn van vijf jaar. Spr. ziet daarin echter niets dan nadeel; na die vijf jaar zal de strijd op nieuw ontbranden. De moeilijkbeden kun nen echter op een andere wijze ondervan gen worden. Er 'behoeft van kosten geen sprake te zijn: er is geen beter middel om de kinderen de nieuwe spelling te leeren, dan ze de correctie van hun eigen leerboeken op te dragen! Overigens kan men gerust verder boe ken in de spelling van De Vries en Te Winkel gebruiken en niettemin kan de nieuwe schrijfwijze doorgevoerd worden. Geen razzia onder do boeken is noodig, geen opruiming. Steun voor de doorvoering is ruim schoots voldoende gebleken; een lichaam als het Alg. Ned. Verbond gaf o.a. zijn adhaesie. Het is een Belgisch en Neder- landsch belang, dat beide landen tegelijk dit compromis aanvaarden. Rekent er dus op aldus de Minister dat met Sep tember de schrijfwijze van het compro mis wordt ingevoerd. Anarchie en wan orde zullen dan door algemeen erkende orde worden vervangen. Geen 'directie van een dagblad zal dan de oude spelling willen handhaven en met het spelletje: na u! zou men aan ons volk een slechte dienst bewijzen I HET JULIANA-KANAAL DOOR PRINSES JULIANA GEOPEND. Omtrent de officieele indienststelling van de sluis bij Maasbracht, die toegang verleent tot het Juliana-kanaal, wordt nog het volgende gemeld: De regen striemde neer, toen prinses Juliana door een druk op de knop, die op de tafel voor haar in het tijdelijke pa viljoen, waarin H. M. de Koningin, Prin ses Juliana en Prins Hendrik hadden plaats genomen om naar de rede van ir Kalff te luisteren, was aangebracht, de sluisdeuren opende en de sleepkraan Cor- nelie Adriène 34 van W. van Driel alhier, getrokken door de sleepboot Fiat Volun tas XVI, de sluis binnenvoer. De Koningin, de Prinses en de Prins lieten zich door het Maartsche weer al schrijven we dan al een week Mei niet weerhouden om de sluis en het schut ten van de Gornelie Adriène van dicht bij te bezien. H. M. liet zich een regenmantel over het rouwgewaad omhangen en daal de, vergezeld van de andere vorstelijke personen, de dames en heeren van haar hofhouding en de autoriteiten, die haar en de Prinses en den Prins nadere in lichtingen gaven, af naar de sluis, hield zich eenige oogenblikken op onder de brug en wandelde vervolgens naar de an dere, de boven-sluisdeuren, waar het Maasbrachter muziekkorps zich weer had opgesteld en nu de tonen van het Lim- burgsche volkslied vroolijk liet weer klinken. Binnen het kwartier was de schutkolk gevuld en voer de sleeptrein het ka naal in. Precies volgens het programma, punc tueel en op de minuut af was alles in zijn werk gegaan. Ir Kalff, de oud-ministers Bongaerts en Van IJsselstein, directeur- niet zou mogen hooren, daar ze, naar ik vertrouw, weet, wat discreet zijn betee- kent". De heer Paullett booj) sij zou zoo noo dig met eigen leven voor Kitty's discre tie en voorzichtigheid hebben ingestaan. De heer Collier begon. „Ik moet u ver zoeken, enkele jaren terug te gaan in uw herinnering mijnheer Panlett wel twaalf of dertien tot den tijd, dat u zelf nog meer actief aan het zakenleven deelnam." „Ik neem er thans in het geheel geen deel meer aan. Mijn zoon deelt de lakens uit in de City. Twaalf jaar geleden, ja, toen was het heel wat anders." „Dat zal waar zijn, naar hetgeen men er van hoort, meneer Paullettt. Maar her innert u zich uit dien tijd natuurlijk zult u het nog weten de historie van een jongeman, een zekeren Warneford, die uw naam misbruikte?" „Wie zou iets dergelijks vergeten, me neer Collier? Ik heb me nadien nog dik wijls afgevraagd, wat er van den onge- lukkigen jongeman geworden mocht zijn. Terwille van de familie heb ik destijds de gerechtelijke vervolging doen staken en hun, die anders onbescheiden mochten zijn, is den mond gestopt. Arme jongen, hij was eigenlijk een kind nog, weinig ouder dan mijn eigen zoon. Later heb ik dikwijls moeten denken, dat ik te hard was geweest in mijn oordeel, doch ja, het generaal Ringers en de burgemeester van Maastricht, mr Van Oppen, benevens de Limburgsche en waterstaatsautoriteiten en mr dr Frowein, president-directeur van de staatsmijnen, hadden den tocht langs de sluis medegemaakt en de Ko ningin, de Prinses en den Prins op de bijzonderheden van het groote werk op merkzaam gemaakt. Te half drie gaf H. M. het sein tot ver trek. In auto's werd gereden naar het station te Sittard. In Maasbracht, in de nabijheid van de sluis, leverde de rivier met haar vele gepavoiseerde schepen, waarop de stoet het volle uitzicht had, een pittoresk gezicht op. Overal in de dor pen was de gansche bevolking uitgeloo- pen, de scholen stonden in de dorpsstraat geschaard onder leiding van nonnen veelal en martiale marechaussees, stren ge rijks- en gemoedelijke dorpsveldwach ters hielden de orde er in. Op het Sittardsche station stond een extra-trein met een salonwagen erin voor de koninklijke gasten gereed om het gezel schap naar Bom te vervoeren. De trein met den koninklijken stan daard op de locomotief legde in een kwar tier den afstand SittardBorn af. Minister Kalff nam hier andermaal het woord om te wijzen op de beteekenis van de totstandkoming van de kolenha- ven en de overlaadinrichting. Na hulde te hebben gebracht aan de directies van de Nederl. Spoorwegen, zoo wel als aan den rijkswater.waat, besloot minister Kalff met den wensch, dat de nieuwe inrichting de mogelijkheid van export van Nederlandsche kolen, waar aan de mijnen zoo groote behoefte hebben, zal bevorderen. Prinses Juliana bracht ook hier weei door op een knop te drukken het me chaniek van de vernuftige inrichting, die het mogelijk maakt, een heele wagon ko len electrisch omhoog te brengen en dan in een stand te leggen waardoor de wagon gestort kan worden in bet ruim vau een schip, in werking. De wagon werd gestort, daalde, reed weg en kon onmiddellijk door een volgen den worden vervangen. Vol belangstelling hebben de hooge gas ten de inrichting te Born ook in oogen- schouw genomen. Geruimen tijd hebben ze vertoefd in het bedieningshuis van de overlaadinrichting. Te ongeveer half vijf is de Koningin met de Prinses en den Prins en de dames en heeren van de hofhouding van Bom naar Sittard vertrokken. Haar salonrij tuig werd aangehaakt aan den trein van 5.03 u., in de richting Nijmegen De Koninklijke familie met gevolg is gisteravond na haar bezoek aan Limburg met den gewonen trein, waarachter de salonrijituigen waren gehaakt, te 7 u. 21 aan het station te Arnhem aangekomen, vanwaar men des ochtends op dezelfde wijze was vertrokken. Voor het station stonden de hof auto's gereed, waarmede de koninklijke familie de reis naar het Loo voortzette. Een tal rijke menigte juichte het koninklijke ge zin, dat ondanks het gure weer in open auto's had plaats genomen, bij het verla ten van het station hartelijk toe. N. C. R. V. Men verzoekt ons mede te deelen ter aanvulling van de gepubliceerde radio programma's, dat a.s. Woensdagavond (9 Mei) des avonds te 8.15 uur voor de N.G.R.V.-microfoon belangrijke bestuurs- mededeelingen aan de leden-luisteraars zullen worden gedaan bij monde van uen heer D. Pereboom, lid van het D. B. der N.C.R.V. te Ede. Verhooging tarieven N.V. Waterleiding- Maatschappij Tholen. Door de Kroon is een belangrijke be slissing genomen in een eigenaardige kwestie inzake verhooging der tarieven van de N.V. Waterleiding-Mij. Tholen. De gemeenteraad van Poortvliet besloot na melijk in zijn vergadering van 15 Aug. 1933 de begrooting der gemeente te wij zigen door aan de uitgaven een post toe te voegen ad f 747.80 inzake de voorziening van drinkwater (betaling aan voornoem- feit was toch eigenlijk heel ernstig en de gemeenschap moet men toch boven het individu stellen. In den tijd, dat ik zoo oud was als hij, zou men het heel anders getracteerd hebben. Bovendien, zijn eigen vader was bet, als ik me wel herinner, die nog het hardste van leer trok en van geen genade wilde weten." „Ik weet het maar al te goed, meneer; maar, als de jonge Warneford nu eens naar Engeland terugkeerde, zoudt u, stel eens, dat de wet zulks mogelijk maakte, hem dan toch nog laten vervolgen?" „Ik? Wel neenl We moeten allen ver geven, zooals ook wij op vergiffenis van onze zonden hopen. Ik ben een oud man, meneer Collier, en wensch niemand een kwaad hart toe te dragen. En dezen jon gen man zeker niet. Ik mag hopen, dat hij berouw heeft over zijn misstap en als hij hier was, zou ik hem gaarne zeggen, dat door alles een streep is gehaald en dat hij, wat mij' betreft, gerust weer in ons goede land mag terugkeeren." „Nu,, meneer, berouw over zijn daad heeft hij, diep berouw, dat kan ik u wel zeggen. Hij heeft trouwens in de jaren van ballingschap en vernedering zijn hoop leeren stellen op Christus, en hij is een ander mensch geworden. Hij keerde echter reeds zeven jaar geleden naar En geland terug, want zijn hart trok hem naar de plaats, waar hij het levenslicht aanschouwen mocht. Zijn vader evenwel de N.V. van verhooging van de drinkwa- i tertarieven), zulks als gevolg van een raadsbesluit van 16 Mei 1933, om de ver hooging dier tarieven voor 1933 ten laste der gemeentekas te brengen. Gedeputeerde Staten van Zeeland wei gerden bij besluit van 25 Aug. 1933 be doelde begrootings-wijziging goed te keu ren, aangezien Ged. Staten er overwe gend bezwaar tegen hadden dat in dezen tijd, nu de grootst mogelijke zuinigheid den gemeentebesturen geboden is, de on derhavige uitgaaf zonder dat daarvoor gegronde redenen aanwezig waren, ten laste van de gemeente werd gebracht. De gemeenteraad ging van deze beslissing in beroep bij de Kroon. Dit beroep is thans ongegrond verklaard o.m. uit overweging, dat de gemeenteraad, door de verhooging van de waterleidingtarieven ten laste van de gemeente te brengen, een bepaalde groep ingezetenen, te weten de bij de wa terleiding aangeslotenen, zou bevoordee- len ten koste van de belastingbetalers en dat niet voldoende aannemelijk is ge maakt dat het om redenen van billijk heid, in verband met den gang van zaken met betrekking tot de drinkwatervoorzie ning te Poortvliet, op den weg van de ge meente zoude liggen, tot dezen maatregel over te gaan, en aldus de gemeente in de tegenwoordige tijdsomstandigheden zon der noodzaak tot het doen van een voor haar niet onbelangrijke uitgave te nopen. Ongeluk bij het voetballen. Een lid van de voetbalvereeniging R. C. S. te Souburg, wonende te Vlissingen, heeft Zondag bij een wedstrijd te Veere, een been gebroken. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis „Bethesda". De noodbijdegarnalen- visschers. We hebben onlangs mee gedeeld, dat de garnalenvisschers zwaar getroffen werden doordat de Fransche regeering den invoer van garnalen had verboden. Thans dreigt de slag nog grooter te worden, daar officieel verluidt, dat de Belgische regeering binnenkort den invoer van garnalen zal contingentee ren. Alle garnaleninvoer in België zal dan afhankelijk worden gesteld van een mi- nisterieele vergunning, terwijl bovendien per k.g. nog een belasting daarop zal moeten betaald worden. In vrijheid gesteld. Door de Rechtbank te Middelburg is de invrij heidstelling bevolen van J. P., chauffeur en A. B., werkman, beiden te Goes, die eenigen tijd geleden door de politie te Goes werden aangehouden en ter beschik king van de Justitie te Middelburg wer den gesteld als verdacht van heling en diefstal van aardappelen en steenkolen. 'Vereen. Ziekenhuisver- pleginginZeeuwsc h-V laan deren. Zaterdagmiddag hield boven staande vereeniging haar eerste jaarver gadering te Terneuzen. De heer M. de Jonge, voorzitter heette allen welkom. Door voorzichtig beheer is het gelukt, de soliditeit der vereeniging te verzekeren, wat ook tot uiting komt in het te nemen besluit tot het vormen van een reservefonds. Een goed reservefonds is noodzakelijk, o.a. bij epidemieën. De controle-commissie bracht verslag uit. Het batig slot op 31 December 1933 was f 2259,37. De voorzitter las het jaarverslag voor, opgemaakt door den penningmeester J. A. Meertens. De contributie-betaling ving aan op 1 Febr. 1933. In dit jaar werd de propaganda voortgezet met het gevolg, dat te Axel, Zaamslag en Hoek afdeelin- gen werden gesticht, terwijl in den loop van het jaar ook te Sas van Gent en te Schoondijke leden werden ingeschreven. In 1933 werden 21 propagandatochten gedaan en werden in vele plaatsen ver gaderingen gehouden. Het ledental be droeg op 31 Dec. 1933 2968, waarvan 2762 betalende^,. Het aantal opnamen in 1933 was 33. Gemiddelde kosten per geval; f 47,29 en per dag f 3.10. Beide verslagen werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, dhrn J. Deij en J. Verlinde werden, herbenoemd. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen dhr Dregmans van Hoek. Voorstel bestuur: verhoogen der uit- keering, n.l. het te vergoeden aantal lig dagen te brengen van 25 op 30 a f 2.75 per dag, maximum, f 82.50; het bedrag der bijkomende kosten te verhoogen van is nog even verbitterd als voorheen, en voor hem heeft men zijn wederkomst angstvallig geheim gehouden. Als u hem nu zelfs vergeeft, willen wij hopen, dat dit een verzachtenden invloed op zijn hart zal hebben." „Wat doet de jongeman, meneer?" „Op het oogenblik ligt hij ziek bij' mij thuis; doch voor de twee laatste jaren is hij in dienstbetrekking geweest bij1 een zeer soliede firma in King Williamstreet. Hij begon zijn loopbaan met niet meer dan portier, slechts door zijn ijver, be kwaamheid en beschaafd optreden is hij spoedig vooruitgekomen. Eerst kort ge leden is hij in moeilijkheden gekomen door een hoogst eigenaardige zaak, waar bij men hem van diefstal verdacht; geluk kig is zijn onschuld aan het licht geko men. Gisteren pas doch de schok is zoo groot geweest, dat bij alle andere din gen de jongeman er ziek van gewor den is." „Och, 'och, wat een ongeluk. De arme kerel I Vertel u er eens alles van, meneer Collier." De rechtsgeleerde deed zijn verhaal, op zijn eigen sobere, welsprekende ma nier, waaraan hij zijn grooten naam en de erkentelijkheid van velen te danken had. De heer Paullet was diep begaan met den ongelukkigen Wilkinson. „O, zeg hem toch vooral, dat van mijn kant alles, alles In een van de bladen werd onlangs de vraag gesteld of het geen aanbeveling zou verdienen de werklooze jeugd gelegenheid te geven een bepaalden tijd in militairen dienst door te brengen. Geen kwaad idee, dunkt me. Een 30 jaar geleden, toen de jaarlijk- sche lichtingen veel grooter waren dan nu, en de diensttijd langer, wat uit den aard der zaak op de werkloosheid der jonge menscben niet zonder invloed was bestond ook reeds de gelegenheid voor hen, die dit wensch ten voor eenige maan den „bij te teekenen". En er waren toen meerderen, die, omdat ze anders thuis werkloos rond zouden slenteren, er de voorkeur aan gaven nog wat in de ka zerne te blijven, waar ze voedsel hadden en kleeding en zakgeld, lichamelijke oefe ning en een meer of minder beperkte dag taak. Ik zou zoo zeggen: er is veel voor om opnieuw de gelegenheid om te dienen open te stellen. De kosten zullen zeker niet hooger zijn dan bij steunverleening of werkverschaf fing en in de plaats van den altijd demo raliseerenden lediggang is er gewenning aan orde en tucht en dus sterking van de volkskracht. OPMERKER. f 15 tot f 20 per geval werd aangenomen. Voorstel bestuur: stichten reservefond sen, n.l.: Ie in het reservefonds te stor ten f 1000 en 2e in het fonds, waaruit te betalen een toeslag aan opgenomenen in Sanatoria te storten f 500, werd even eens aangenomen. Begrooting 1934 wordt vastgesteld. Middelburg. Gisterenavond heeft het bestuur van de Middelburgsche Turnver- eeniging „Wilhelmina", op den dag van haar 15-jarig bestaan gerecipieerd in het gebouw der C. J. M. V. Van vele zijden waren bloemen gezon den. Van onbekende vrienden van Wilhel mina was een voorzittershamer toege zonden. Voor de op Zaterdag 16 Juni te houden wedstrijden schonk de G.J.M.V. een zilveren lauwerkrans en zegden de burgemeester en ook mr J. Adriaanse een medaille toe. Van vele corporaties kwa men een of meer afgevaardigden hun op wachting maken. Meer in het bijzonder willen wij op turngebied noemen den heer W. de Graaf, tweede voorzitter van het K. N. G. V. Daarnaast zij de komst gemeld van de volledige oommissie van bijstand van het C.J.M.V., wier voorzitter, mr R. M. van Dusseldorp, er op wees, dat Wilhelmina de sport beoefent ontdaan van alle uit wassen en daarnaast ook zorgt voor het geestelijk welzijn harer leden. De heer J. F. Vermeulen voerde het woord namens de Chr. Padvinders, waar na ds J. W. Dippel zijn groote waardee ring en ook die van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente voor het werk van de jubilaresse naar voren bracht. Als laatste gast en spreker noemen wij ma joor G. Berghuijs, die met zijn adjudant, luitenant W. K. de Feijter, aanwezig was. Serooskerke (W.). Maandagmiddag werd Raadsvergadering gehouden. Afwezig met kennisgeving de heer Hoegen. Ingekomen is de afwijzende beschik king van den Minister van Sociale Zaken inzake Rijkssubsidie voor het aanleggen eener ijsbaan. De Minister acht het van te weinig economische waarde om dit werk te subsidieeren. Naar aanleiding van deze ongunstige beschikking deelt de voorzitter mede, dat na eene bespreking met den voorzitter der IJavereeniging, B. en W. voorstellen, het bedrag, dat voor dit doel reeds door den Raad uit de gemeentekas in principe was toegezegd, gestand te doen onder voor waarde, dat de IJsvereeniging zich zou verbinden alle werkloozen, die ten tijde der uitvoering van dit werk als werkzoe kenden staan ingeschreven, en voor zoo- er zij ingevolge de geldende steunrege ling worden of zouden worden gesteund, te werk zullen worden gesteld. De voorzit ter deelt nog mede, dat B. en W. de IJs- vergeten is. Zooals ik hoop, dat God ook mij vergeven zal in datgene, wat ik ver keerd deed. God is genadig, meneer Col lier." „Ja, oneindig genadig, daar Hij zijn eenigen Zoon, onzen Heiland, gegeven heeft, om onze zonden te verzoenen In Hem worden al onze zonden uitge- wischt." Een eigenaardig licht kwam er in de doffe, droefgeestige oogen van Arthur Paullet; het was een blik vol verlangen, welke den rechtsgeleerde ten zeerste trof. De droeve oogen schenen te vragen: „Kan het waar zijn? 0, geef mij daar de verze kerdheid van." De heer Collier borg dit op in zijn her innering en kort daarop nam hij' afscheid. Den jongen Paullet noodigde hij uit, eens spoedig met zijn nichtje op Brixtonhill le komen, om kennis te maken met zijn vrouw. Toen hij weg was', merkte Kitty op: „wat een innemend mensch, grootvader! We moeten stellig eens gauw van de uit- noo-diging gebruik maken om naar Brix tonhill te gaan. Dan kunnen we dien me neer Warneford ook eens ontmoeten. Het lijkt wel een episode uit een roman, zijn geschiedenis. Ik zou wel eens willen we ten, of er in het werkelijke leven veel van die dingen gebeuren." „Heel wat meer, dan in de boeken, KittyI" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5