Tromp rue bs Violet Vaughan FEUILLETON. Verzegel Uw Nationaal gevoel! feit ook deze jubilaris werd gefeliciteerd. Vervolgens sprak namens het oomité dhr C. W. v. d. Kuip woorden van geluk- wensch en waardeering namens alle le den van het fonds. Namens de leden bood Spr. een geschenk aan, bestaande uit een antieke kist en koperen pot. In gevoelvolle woorden dankte de jubi laris voor alle goede woorden en voor het prachtige cadeau. Alles was voor hem 'n buitengewone verrassing. Ook bracht hij nog in herinnering welk een groote plaats langzamerhand de Homeopathische ge neeswijze gekregen heeft in alle landen der wereld. Zijn beste krachten hoopt hij te blijven geven aan het fonds, dat eenig is in ons vaderland. Talrijke bloemstukken en kaartjes wer den in den loop van den dag bezorgd. Hot was een ware feestdag voor den dokter en zijn vrouw. Vlissingien. Links gehouden. Zaterdagmiddag reed een Engelsche auto mobilist, die juist met de mailboot was aangekomen en niet dacht aan het ver schil in verkeersregelen in Engeland en op' het vaste land, bij het tegenkomen van con motorrijder links inplaats van rechts. J en botsing was onvermijdelijk. D'e mo torrijder kwam te vallen en brak zijn been, terwijl de duorijder over veel pijn in zijn rug klaagde. Beiden zijn naar Bethesda vervoerd, doch de duo-rijder kon later zijn reis naar Zeeuwsch-Vlaanderen voort zetten. De Engelschman is door de politie aangehouden, doch na verhoor door den commissaris heeft hij zijn reis naar Ber lijn weer voortgezet. Verstekeling. Van een En- gelsch stoomschip, onderweg van Ant werpen naar Japan, is alhier een 24-jarige Rus, die als verstekeling wilde meereizen, aan wal gebracht en daarna door de po litie over de grens gezet. Zaterdagavond werd alhier in het gebouw der Avondschool voor Nij verheidsonderwijs een tentoonstelling ge houden van teekeningen en schilderwerk, vervaardigd door de leerlingen der cur sussen voor werkloozen. Onder deze leer lingen waren er van ouder dan 30, ja zelfs dan 40 jaar. Vooral door deze ouderen is, naar wij van de leiders vernamen, met ambitie de zen winter gewerkt, doch ook zeer vele jongeren hebben met energie en met vrucht aan deze cursussen deelgenomen. Een groote collectie teekeningen en schilderwerk ligt op de lange tafels uit gestald of is aan de wanden opgehangen Het comité en speciaal de leiders en de wethouder van onderwijs, de heer V/. P. Edelman, kunnen met voldoening op de resultaten van het werk in den afgeloopen winter terugzien. Aan do tentoonstelling viel een zeer druk bezoek ten deel. Rechtskundig Bureau Chr. Besturenbond. Door boven genoemd bureau werden in 1933 360 ad viezen verstrekt, tegen 333 in het jaar 1932. De voornaamste adviezen waren- Alimentatie 23, Arbeidscontract 31, belas ting 33, contracten 10, crisiswetten 11. erfrecht 38, buurkwesties 48, in- en uit schulden 56, en diverse aangelegenheden 110. Door den rechtskundig adviseur, dhr G. "Willeboordse, werden in 1933 51 zittin gen gehouden. De Vlissingsche Boulevardloop zal dit jaar plaats hebben Zaterdag 1 Sept- des avonds te half acht. Goes. Zaterdagmiddag werd alhier de algemeene vergadering gehouden van het Mij. Ziekenfonds „Zuid- en Noord-Beve land", onder voorzitterschap van Mr J. W. Goedbloed. Aan het verslag van den secretaris, dhr G. Griep, arts te Heinkenszand, ontlee- nen wij het volgende: Door toetreding van dhr P. de Haas te Arnemuiden als deelnemer (voor zijn op Zuid-Beveland wonende patiënten) steeg het aantal deelnemers-huisarts tot 15. In het aantal deelnemers-specialist, hetwelk 10 bedraagt, kwam geen veran dering. Wel werd de praktijk van Dr H. Reiling te Middelburg overgenomen door dhr H. S. G. Huysman en vestigde zich te Goes dhr W. J. Mazzola, neus-, keel- en oorarts, welke de praktijk alhier van D'r de Jong overnam. Het boekjaar 1933 begon met 5668 le den, waarvan 3425 leden boven 16 jaar, door E. J. WORBOISE. 60.) o— „Geduld!" riep Kitty met een gewild beleedigd air, dat haar nog aanvalliger maakte, „u moest een weten, grootvader, hoe hij me dwarsboomt. Zeker, als hij een gesprek met met begint, en me dan altijd op de een of andere manier boos maakt. Als er geduld geoefend wordt, dan is het zeker wel aan mijn kant. Ik zou nog geen leidzaamheid genoeg bezit ten, als ik een dochter van Job was." „Waarmee plaagt hij je dan?" „Wel hij zegt, dat ik tot niets nut ben in de wereld, en dan praat hij over onze verplichtingen Op dat oogenblik ging de deur open en een man van ongeveer dertig jaren trad binnen. Dit was oom Arthur, de jongste en nog eenig levende zoon van den ouden heer Paullet. Kitty's vader was de oud ste zoon en zou thans vijf en veertig jaar geweest zijn, ware hij nog in leven. Dat was reeds zestien jaar geleden, dat Kitty haar vader verloor en eenige maanden later was zijn jonge vrouw hem in het i 1793 betalende leden beneden 16 jaar en 450 premievrije leden beneden 16 jaar. Op 31 December bedroeg het ledental 6215 is resp. 3804 en 1939 en 472; olzoo in 1933 een vermeerdering van 547 leden (379 en 146 en 22). De vermeerdering van 547 leden ont stond door inschrijving van 1061 nieuwe leden en afschrijving van 514 leden, n.l. 139 wegens vertrek, 307 wegens bedan ken, 4a wegens overlijden en 23 wegens royement (5 gezinnen). Er werden in dit jaar 451 maandkaar- ten afgegeven voor bezoek aan een spe cialist of consult aan huis. 57 leden wer den in een ziekenhuis ter observatie op genomen en/of aldaar behandeld. Er wer den 53 groote en 54 kleinere operaties verricht, 46 leden werden behandeld met röntgenstralen of hoogtezon. De kosten van al deze specialismen-behandelingen bedroegen f 7181,63. Voorts werden in di jaar 141 uitkee- ringen ad f 10 gedaa^ bij bevallingen. 190 leden ontvingen een bril, 52 leden een buikband en 24 leden een breukband. Door apothekers te Goes werden in dit jaar 7846 recepten afgeleverd, waarvan de kosten bedragen f 4.269,12, is gemid deld per recept 54 cent. Bij tandartsen waren op 31 December 1933 ingeschreven 2497 leden (vorig jaar 2153). Als Commissie van Toezicht voor 1934 werden herbenoemd dhrn Dr H. Snoek te Goes, P. Kraak te Wolfaartsdijk en J. S. Bedet te Goes. Op voorstel van het bestuur werd be sloten, dat met ingang van 1 Juli a.s. voor het platteland v r e verloskundige hulp door den plaats >ten arts en te Goes door de vroedvroi zal worden ver leend. Verder werd nog medegedeeld, dat ge durende de eerste vier maanden van 1934 wederom een groot aantal nieuwe leden is ingeschreven en dat ook de medici op Noord-Beveland thans hebben besloten toe te treden tot het Mij. Ziekenfonds. Het museum voor Zuid en Noord-Beveland. De con servator van dit museum, dhr A. M. Wes- sels, deelt ons mede, dat door een vrien delijke beschikking eener stadgenoote het museum een zeer belangrijke, waardevol le uitbreiding heeft ondergaan in de afge loopen week. Zij, die het museum wel eens bezocht hebben, zullen thans een zeer groote ver andering constateeren. De bovenzaal (het voorste deel) is thans gevuld met een aantal kostbare meubelen, waarvan voor- ai de kasten de aandacht hebben. Een verrassing zal voor velen zijn de fraaie collectie Delfts aardewerk, wel ke uit circa 100 stuks bestaat en die zoo veel mogelijk langs de wanden wordt aan gebracht. Voorts werden een aantal an tieke voorwerpen (o.a. een fraaie oud- Friesche klok, antieke kaptafel, snuiters, beeldjes) aan de museum-verzameling toegevoegd. Voor hen, die van oud aar dewerk houden, valt er veel te genieten aan pullen, vazen en borden. Voorts mocht ontvangen worden een aantal etsen van de vroeger te Goes woon achtige schilderes, Mej. Goemans, welke eenige stadsbeelden van Goes die thans radicaal veranderd zijn op crayontee- keningen had vastgelegd. Ofschoon alles nog niet tentoongesteld kan worden, daar verschillende waardevolle voorwerpen nog in vitrine's moeten worden geborgen, is er reeds veel te zien. De opgemaakte lijst dezer aanwinsten bedraagt 172 nummers. Ook de verdieping, waar de afdeeling natuur-historie is gevestigd, heeft ver andering ondergaan. Stond de fraaie collectie vogels, dieren enz. open tentoon gesteld, thans zijn ze in stofvrije vitrine's ondergebracht, die deze week door de firma Frenks Barentsen tot groot ge noegen zijn afgewerkt. Hansweert. In de kiosk staande bij de middensluis alhier is in den nacht van Zaterdag op Zondag ingebroken en een Ingezonden Mededeeling. VOOR DE FIJNPROEVERS GEPASTEURISEERD!^J |^jj graf gevolgd; Kitty was toen een jaar oud. Ze had eerst kort geleden de school verlaten en woonde nu weer bij haar grootvader in, wiens troetelkind ze was. „Hoe staat het met je hoest, jongen?" „Mijn hoest, vader? Om u de waarheid te zeggen, heb ik er totaal niet meer aan gedacht. Ik zeide u reeds, dat het niets te beteekenen had. Iedereen heeft er zoc nu en dan wel eens last van in het voor- of najaar. Ons Engelsch klimaat is nu eenmaal ruw." „Wat hapert er toch tusschen jullie?" „Ik tracht haar voor oogen te stellen, dat ze haar dagen verspilt en dat ze zich nuttig moet maken in de wereld." „Hoort u het grootvader?" riep Kitty, „ik heb het wel gezegd! Daar begint hii nu altijd opnieuw over, als we elkaar maar zien. Alsof men wel gehoord heeft van een katje dat zich nuttig maakt. Kat jes spelen graag en zijn geboren om zich te amuseeren en ernstige, zwaartillende mensohen aan het lachen te maken." „Daarom moesten we je ook eigenlijk een andere naam geven en je Catherine of Kate noemen. Je bent haast een volwas sen vrouw, geen speelgoedkat en ook geen vlinder. Al dans en vladder je nu ,iog zoo luchtig." „Grootvader, zoudt u het leuk vinden, als ik een taak had? Zou het u aan- t partijtje sigaren, sigaretten, kaarten en tijdschriften gestolen. Door de mare chaussees werd Zondagvoormiddag een onderzoek ingesteld met het gevolg, dat de daders, twee matrozen van het hier in de haven liggende motorschip Orion, konden worden gearresteerd. Het gesto- lene is in beslag genomen. Kapelle. Loop der bevolking over de maand April. Ingekomen: ïannetje Son- ke, van Goes, Groote Kade 14 naar Ka pelle B 83; J. Baijens en gezin van St. Laurens B 33 d naar Kapelle A 18; M. G. Wisse van Goes, Piccardstr. 58 naar Kapelle A 272. Vertrokken: P. Sonke van Kapelle naar Goes, Oostsingel 102; Ja. H. Wisse van Kapelle naar Wemeldinge, A 81; Ga. Beeke van Biezelinge naar Wemeldinge, Dorpstr. B 226; G. van Leeuwen en echt- genoote van Kapelle naar Kloetinge, Nieuwstr. A 101; Ha. Heijstek van Ka pelle naar Dordrecht, Diaconessenhuis, Prinsestr. 's-Heer Abtskerke. Zaterdagmiddag ver gaderde de Raad. Afwezig dhrn de Roo en van Weele met kennisgeving. Na opening der vergadering herinnert de voorzitter allereerst aan het overlij den van H. M. de Koningin-Moeder. Daarna doet hij mededeeling omtrent het Prov. Blad, no. 21, berichtende de ver laging der jaarwedden van burgemeesters enz. in Zeeland, ingaande 1 Jan. 1934. Gewijzigd wordt op verzoek van Ged. Staten de in een der voorgaande verga deringen vastgestelde nieuwe bouwver ordening. Deze wijziging betreft slechts punten van ondergeschikten aard. Aangevuld wordt het Ambtenarenregle ment, zooals de regeering voorstelt. Een laatste punt, wijziging der veld wachtersverordening, moet worden aan gehouden, daar de daarvoor noodige ge gevens nog niet zijn ontvangen. De voorzitter deelt nog mede, dat de onderwijzeres, Mej. de Hullu, 1 dezer eervol ontslagen en op wachtgeld gesteld, doch met wie door B. en W. een over eenkomst was getroffen, dat zij nog aan de school verbonden zou blijven, reeds Maandag a.s. elders als tijdelijk onderwij zeres is aangesteld. B. en W. zullen trach ten zoo spoedig mogelijk in die vacature te voorzien. lerseke. Postduivenvereniging „De Za terdagvliegers". Wedvlucht van Loquies, 102 K.M. Ie, 2e prijs Joh. Bom; 3, 4, 5, 6, 9 A. Pols; 7 D. de Koeyer; 8, 12 W. Kogelen- berg; 10 S. Paauwe; 11 G. J. van Es. Ie duif 1.28.46 uur; laatste 1.57.58 uur. Aangesteld tot badmeester voor de zwemvereeniging „De Oosterschelde" dhr J. Sanderse, alhier. Schore. Loop der bevolking. Ingekomen: Norbertus van de Pas en gezin, landbou wer, uit Kloetinge. Vertrokken: Hendrik Looijs en gezin, arbeider-rang. N.S., naar Wadenoyen; Cornelia Francke, marechaussee, naar Apeldoorn; Corns. Helmstrijd en gezin, brugknecht, naar Wemeldinge; Ja. Wa. Zuijdweg, echtgen. van W. van Velzen, naar Yerseke; Ma. Dieleman, zonder be roep, naar Kruiningen. Hoedekenskerke. Loop der bevolking. Ingekomen: Johanna van Damme, zonder 'beroep, van Baarland; Melchior Boonman, veldarbeider, van Baarland. Vertrokken Jans van 't Westeinde, dienstbode, naar Terneuzen; Johannes Hubertus Vermeulen, veldarbeider, naar Baarland; Maria Jacomina Menheere, zonder beroep, naar Tilburg; Lena Chris tiana Louisse, zonder beroep, naar Baar land. Wemeldinge. Loop der bevolking. Inge komen Wilhelmina Minnaard, van Yer seke Polens, naar Nieuwendijk 'C 96; Cor nells Helmstrijd en gezin, van Schore B 8, naar Bonzybrug C '53; Tannetje Hen- drika Hoogesteger, van Goes, Oostsingel 118, naar Dorpsstraat B 210 Johanna Helena Wisse, van Kapelle B 56, naar C'hezeeweg A 81Huibert Magiel Kantors, van Klundert, Moerdijk G 58, naar Wilhel- minastraat B 133; Pieternella van Oosten, van Heer Arendskerke T 53, naar Noor delijken Achterweg B 263; J'ozina Zuid- weg, van Yerseke, Havenstraat G 210, naar Dorpsstraat B 187; Cornelia Beeke, van Kapelle-Biezelinge D 152, naar Dorps straat B 2.26Maria van Klin'k, van 'e- staan, als ik grijze wollen kousen aan trok, een lange japon van blauw linnen en dan met een muts op, de wereld in- toog met een pak tractaatjes onder mijn arm? En natuurlijk zou ik hooge schoe nen moeten dragen met dikke zolen, en met een katoenen parapluie gewapend zou ik in allerlei sloppen en steegjes op huisbezoek moeten gaan. Stel u voor, op een morgen als deze en dat heet een taak." „Ik kan het me niet voorstellen, liefje; trouwens, ik zou je niet aanraden, je in zulk een omgeving te wagen. Jou taak. mijn kind, is je vroolijke liedjes te zin gen, en je sprookjesboeken te lezen en door het huis te dansen als een feeën- prinsesje en den levensavond van je ouden grootvader te verlichten". „Zoo, mijnheer, nu hoort u het!" riep ze uit, haar gouden krullen schuddend en een smal wijsvingertje opheffend. „Ik heb geen taak, tenminste niet in den zin, die u bedacht. Grootvader vindt me dus toch wel nuttig, al denkt u er anders over." „Arthur, ik wilde dat je niet zoo'n on zin beweerde. Laat dat kind een katje zijn, als ze het prettig vind. Ik heb je hier laten komen om met je te spreken over een brief, die vanmorgen gekomen is. Ik wilde je vragen, of jij er iets van Gravenhage, Lange Voorhout 11, naar Zuidelijken Achterweg B 279. Vertrokken: Pieternella Heijboer, van Nieuwendijk G 91, naar Rotterdam, Nw. Binnenweg 282b; Wilhelmina Glas, van Dorpsstraat B 244, naar 's-Gravenhage, Stephensonsstraat 30; Maria Weststrate, van Dorpsstraat B 226, naar Ritthem 131. Ellewoutsdijk. Loop der bevolking. In gekomen: Pieternella Elisabeth Wilhel mina Mulder, zonder beroep, uit 's-Gra venhage; Willem Batenburg en gezin, fort- wachter, uit Weesp; Johanna Looij, dienst bode uit Driewegen. Vertrokken: Suzanna Spruijt, dienst bode, naar Goes. Krabbendijke. In een buitengewone ver gadering van stemgerechtigde ingelanden op Vrijdag van het Waterschap „Krab bendijke" werd besloten tot de heffing van een geschot voor het gebouwd en wel 4 pet. van de belastbare opbrengst vol gens de grondbelasting. 's-Heer Arendskerke. Heden herdenkt dhr P. Traas zijn 40-jarig jubileum als organist der Ned. Herv. kerk alhier. Rilland. In de Zaterdag gehouden ver gadering van stemhebbende ingelanden van den Reigersbergschen polder, werd de rekening over 1933'34 vastgesteld in ontvang op f 23236.59 en in uitgaaf op f 16800,8472, alzoo met een goed slot van f 6435,7472. De begrooting voor het diensfljalar 1934'35 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 22.852,037s, met een post onvoorziene uitgaven ad f 5053,39Vs, ter wijl het dijkgeschot bepaald werd op f 16.50 per H.A. (over 1933'34 bedroeg dit f 18 per H.A.). Kruiningen. Zondagmorgen werd de 75- jarige A. Leijs, op weg naar de kerk, op den grintweg aangereden door een vier tal wielrijders (renners), waardoor hij viel en bewusteloos bleef liggen. Hij werd bij dhr de Groof binnengebracht. Spoe dig waren dokter en politie aanwezig. D'e getroffene was spoedig weer bij kennis. Hij werd naar zijn woning per brancard vervoerd. Hedenmorgen gevoelde hij zich redelijk wel. Door B. en W. zijn benoemd tot Brandmeester te Hansweert de onder brandmeester A. Ie Glercq in de plaats van dhr G. v. d. Brink. In de plaats van dhr A. Ie Glercq als onderbrandmeester dhr M. H. Krombeen en voor dhr Pol derman dhr M. G. Goppens ais onder brandmeester. 0.- en W.-Souburg. De tweede door „Nemidso" georganiseerde winkelweek is Zaterdag beëindigd. Deze is niet, zoo als die van het vorig jaar, begunstigd ge worden door prachtig weer. Vooral de tweede helft der week was dit ongunstig, zoodat concerten, uitvoeringen enz. niet konden doorgaan. Evenwel is men over de verkregen re sultaten nogal tevreden. De omzet was bij sommigen goed te noemen, terwijl an deren meer het nadeel van het minder geschikte weer ondervonden. Grijpskerke. Vrijdagavond werd in de Geref. Kerk een bijeenkomst gehouden, uitgaande van de Meisjesvereen. „Dient den Heere", welke dezer dagen haar 10- jarig bestaan mag herdenken. Na een inleidend woord van de presi dente, Mej. Joz. Francke, trad als spr. op Ds P. N. Kruyswijk van Hilversum, wel ke een rede uitsprak, handelende over: „Overtuiging en geloof". In ten tegenwoordigen tijd, aldus Spr., wordt op die groep mensohen, welke zich op alle levensterrein nog wil laten leiden door de beginselen, afgeleid uit Gods Woord, zeer veel critiek uitgebracht, daar deze beginselen volgens hen slechts men- schenwerk zijn en alzoo van weinig waar de. Een krachtige levensovertuiging, steu nend op beginselen, is daarom ten tillen tijde noodzakelijk. Evenwel is er groot onderscheid tusschen overtuiging en ge loof, wijl het eerste meer een zaak is van het verstand en het andere van het 'hart. Kan een krachtige overtuiging niet ge mist, zij mag evenwel ook nimmer over schat worden, omdat zij zonder geloof nog geen waarborg biedt voor het kindschap Gods. Onze jeugdvereenigingen zijn er niet allereerst om de jonge menschen tot het geloof te 'brengen, maar om op den grond slag van het geloof op te bouwen een weet." „Waar is hij, vader?" „Hier, van Philip Collier, den rechts geleerde. Hij: schrijft, dat hij me ergens over wenscht te spreken en vandaag om twee uur hier zal komen. Arthur, wat zon hij willen? Of zon hij eigenlijk jon be doelen?" „Dat geloof ik niet. Ik weet niets van den heer Collier dan van hooren zeggen. Hij is een groot man en zal het onge twijfeld nog ver brengen. Weet u nog wel, hij heeft zooveel naam gemaakt in de zaak RuffordGrundy. En men zegt, dat hij even rechtschapen als knap is." „Maar wat zon hij met mij te bespre ken hebben of met jou? Een privé aan gelegenheid, schrijft hij, zie je wel?" „We zullen het wel hooren, als hij komt. Ik heb er geen idee van, waar het over gaan kan." „Ik mag die privé-aangelegenheid toch wel hooren?" vroeg Kitty vleiend. „Dat kan ik je heusch niet beloven, kindje. Het kan wel iets zijn, dat niet voor jou oortjes bestemd is. Mijnheer Collier kan me wel onder vier oogen te spreken vragen." „Maar dan vertelt u me toch alles, zoodra hij weg is, hè?" „Ja, als het mogelijk is, maar ik kan je niets beloven. Twee uur, 0, dan luncht De netto-opbrengst der Crisis-Postzegels komt Uw noodlijdende landgenooien ten goede. Gebruik ze op Uw correspondentie 1 frankeerwaarde 5 ct. idem 6 Aan alle postkanforen en bij Uw Plaatselijk Comité. krachtig© levensovertuiging ten opzichte van de beginselen. Met een opwekking om in Gods kracht en getrouw aan het devies: „Bouwen en Bewaren" voort te arbeiden aan de een maal aanvaarde taak, eindigde Spr. zijn rede, waarna hij deze samenkomst met dankzegging sloot. 1 Loop der bevolking. Inge komen: Joost Marius Rotte uiit Zierikzee; Jannetje Gesehiere uit Westkapelle; Bartel Ton uit Vrouwenpolder. Vertrokken: Johannes Andriea Heijboer naar St. Maartensdijk; Antheunis Kerk- hove en gezin, naar Vlissingen; Jan Meijer en gezin naar Middelburg; Wi'lle- mina Bommeljé naar Rijswijk ('Z.-H.); Maria Wilhelmina van Schalk naar Go- rinchem. Kortgene. Loop der bevolking over de maand April. Ingekomen: Pieter Marinus Maas van Colijnsplaat; Lena de Regt van Kats; Joppa Cornelia de Regt van Wis- senkerke; Harmke Adriana Schut van Middelburg. Vertrokken: Dingenus Barend Breas en gezin naar Colijnsplaat; Anna Augustijn naar Kruiningen. In de op 27 April 1.1. gehouden raadsvergadering is bepaald, dat het plan van uitbreiding dezer gemeente, vastge steld bij raadsbesluit van 8 Juli '29, zal worden herzien. Wissenkerke. Loop der bevolking over de maand April. Ingekomen: Wilhelmina Heijboer uit Colijnsplaat; Pieter Adriaan Westerweel en vrouw uit St. Maartens dijk; Hendrik Bastiaanse en gezin uit Middelburg; Jasperina Marina de Vos uit O. en W. Souburg; Jannetje Maria Kou- wer uit Kats; Neeltje Kastelein uit Kloe tinge; Jan Visser uit Wolfaartsdijk; Ja- coba Cornelia de Looff uit Bergen qp Zoom. Vertrokken: P. Ph. Deumer en gezin naar Leiderdorp, Kcmingstr. 44; Cornelia de Smit naar Kats, Molstr.; I. M. de Moor naar Aalsmeer, Aalsmeerderweg O 213; Pieternella Adriana Goudswaard naar Haamstede, Ring 27; Joppa Pieter nella de Regt naar Kortgene, Voorstr. 57 1 DOOS 20 CT.-TUBE 40 EN 60 CT. I hij natuurlijk bij ons. Ga juffrouw Mason eens zeggen, dat we een gast verwachten, liefje." En Kitty slipte weg om de meest tegen strijdige, onmogelijke orders te geven, die ooit in het hoofd van een jong huis vrouwtje zijn opgekomen. En daar ze geen heusche feeënprinses was, konden ze niet opgevolgd worden. Om kwart voor twee kwam ze de eetkamer binnen, waar ze haar grootvader en oom al op den gast vond wachten. Ze had zich keurig uitge dost en deed net, of ze boos was op haar oom, pruilend als een ondeugend kind, wanneer hij haar aansprak. Hij keek ernstig en droefgeestig, om niet te zeg gen, wat streng, als gewoonlijk. Even voor twee uur werd de heer Col lier aangekondigd. De heeren PauIIett ontvingen hem hartelijk en Kitty, als vrouw des huizes, begroettte hem, alsof het haar dagelijksch werk was, gasten te ontvangen. Het kleine ding wist zich zeer wel te gedragen, als de etiquette het ver- eischte en het haar in den zin kwam zich „daarnaar te schikken". „Onze lundh staat' klaar, mijnheer," zei de oude heer Paullett. „We vertrou wen, dat u mee aan zult zitten. Na een goed maal zullen we stellig 'Onze zaken veel prettiger afhandelen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2