MAANDAG 7 MEI 1934 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 48e JAARGANG - rl j. 182 Buitenland. Binnenland. Uit de Provincie Belangrijkste Nieuws. Ga niet over één nacht ijs. Proef gerust andere merken. U zegt op den duur toch fDER jongens naar lik was, Zoo'n jt nog veel Itten; wacht ze lens probeeren. lie ook van u?" al en Arend, pelen van on- vanmorgen lloemen en het en was? |van ruw hoiut, edekt, met hal- lenrand erop. prieel was ■gezelliger door laar man aan. te erg, eerst lok die matten? 1 'dat hij' er niets jomstig?" ^tje eens rond, verrast hij', feliciteeren?" iter 'het prieel, |>rschijn, druip- van vader over iwaas bij bun- Jrmoeden. „Jan ijn die matten Jan een beetje ^rtellen hoe hij ijes de tuin was aen de matten en timmeren," lebben zoo stil bt maakte 'toch rat eens bedan- Iren kreeg Jan |t kleedje van st. Wij mee, omdat gemaakt bad, niet zoo' heel torloge. pullie toch op- schooltijd, op mogen jullie |t nu naar bin- kig nog op tijid er heelemaal laast moest ge rekte stemming, lit, dat Ineke er (oolijk bij zat. palm en dankte moeder weer spaard had, en tn Ineke. kwam moch- tlanger dan ge- pe had het heel len. liep ze voor- jes door en goed mogelijk J vinden als ze [een schaal met Ie groote men- |hen, maar het ar lichtblauwe was. meer toen de lokter bleef ach- I meneer en me- |ln de gang zei iet dus morgen Ieren vertellen, einden. over ging, was juist een brief >f hij misschien maand in hun le wonen. Zelf mer, maar juist n ze ergens an- senvoudig maar was een flink an de buren go- voor hen zijn. meenemen, dan praten besloten, u gaan, de dok- nd aan het ge~ morgen het erd. dolste sprongen naar zee, nee wezen!" dag gaan zwem en bramen zoe ken?" rettig, dat Jan i'om, die nog al- hem koesterde, ag wel aan zijn jt je anders over p zou ze er toch aten. verrast dan de is meer aan zee zooals nu zou pi bijzonder fijn. rdt vervolgd 1 Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, veekabonnt neu v«_o? T _?!jurg, Gc«..> e. Vlissing-n f0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën üO ceia* per regel. Ingezonden nru dederliogen 60 rent per regel. Kleir-o Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.7c, 1 ij vooruit', staling On Ier Utter of .no lo 10.8.. Bij contra, t Iilangiijke korting. Verdeeling van een koek die er niet is. Bij het debat over het wetsontwerp in zake het 60 millioen-plan voor werkver ruiming is breedvoerig gesproken over het voornemen om daardoor ook het loon peil te beïnvloeden. Met kracht werd door Minister Golijn afgewezen de voorstelling alsof de Regee ring het voornemen zou hebben om aller wegen een ruwen aanval op de loonen te ondernemen. Wat de Regeering beoogt, zoo zeide hij, is niets anders dan wat door den heer van den Tempel juist geformuleerd is geworden, toen bij zeide: de Regeering behoort de loonen niet te verlagen be neden het economisch mogelijke. „Beneden het economisch mogelijke de loonen te willen verlagen, dat is sadisme; daaraan staat de Regeering niet schul dig en daaraan wil zij niet schuldig staan. Maar aan den anderen kant meent de Re geering, dat de geheele economische toe stand in ons land medebrengt, dat ver langd mag worden, dat de loonen in het algemeen verlaagd worden tot het econo misch mogelijke. Men kan nu wel, gelijk de heer van Houten deed. een onderscheid maken tus~ schen een ethisch minimum en het econo misch mogelijke, maar ik erken zulk een onderscheid niet. Want wanneer men bo ven de grens van het economisch moge lijke gaat, treedt onvermijdelijk de toe stand in, dat ten slotte het heele Neder- landsche volk werkloos worden zou, en dan heb ik aan een ethisch minimum voor het loonpeil, als ik de menschen toch niet aan den arbeid zetten kan, niets! Wanneer men een theorie opzet over de ethische verdeeling van een koek, en de koek is er niet, heb ik ook aan die ethische verdeeling niets. Er moet arbeidsmogelijkheid zijn. Die arbeidsmogelijkheid is er alleen, wanneer ook het loonpeil economisch ingesteld is." De S.D.A.P. heeft dit tenslotte begre pen en vóór het ontwerp gestemd. D'e heer Van Houten echter, die zich als Christen-democraat liet afvaardigen houdt liever beschouwingen over de ver deeling van een koek die er niet is, dan dat hij de Regeering bij haar opbouwen- den arbeid steunt. De arbeiders zullen intusschen best be grijpen dat ze meer hebben aan daden die werk en brood brengen, dan aan schoone woorden zonder innerlijke be- teekenis van een afgevaardigde die het gezelschap van de Communisten, verkiest boven dat van de ernstige werkers voor 's lands behoud. Valsche dollarbiljetten uitgegeven om het crediet der Ver. Staten te ondermijnen. De rechtbank te Chicago heeft den dol lar-vervalscber, dr Burton, uit New-York schuldig bevonden. Het openbaar minis terie heeft in den loop van het proces aangetoond, dat Burton, een bekend com munist en leidend lid van de sovjet-Rusi- sische handelsvertegenwoordiging te New-York, in opdracht van Moskou val sche dollarbiljetten, die te Berlijn gedrukt waren, in de Vereenigde Staten heeft uit gegeven, om het crediet der Vereenigde Staten te ondermijnen. Burton moet in 1930 te Berlijn alleen 30.000 valsche dol larbiljetten hebben uitgegeven. Het totaal bedrag der in circulatie gebrachte valsche biljetten wordt op twee millioen dollar ge schat. De straf, welke tegen Burton zal wor den uitgesproken, is nog niet vastgesteld. Marxisme te zwaar voor kinderhersens. Volgens een door de Russische onder- wijs-autoriteiten uitgevaardigd decreet zullen de leerstellingen van Marx en Le nin voortaan niet meer onderwezen wor den aan kinderen onder de twaalf jaar. De autoriteiten verklaren thans, dat deze gecompliceerde politieke theorieën de her sens der kinderen te zeer overbelasten. In de plaats van deze theorieën zullen voortaan onderwerpen worden onderwe zen, die bevattelijk zijn voor kinderher sens. Geweldige branden. In het op ongeveer 30 K.M. afstand van Rosenberg gelegen plaatsje Nizjni Revu- cha is waarschijnlijk door onvoorzichtig heid, een geweldige brand ontstaan, welke zich zeer snel uitbreidde. In totaal zijn 60 huizen en 100 schuren verwoest. Uit Belgrado wordt gemeld, dat in het dorpje Kastotzo in midden-Servië 25 groote woonhuizen met bijgebouwen in de asch zijn gelegd. De oorzaak van den brand wordt gezocht in onvoorzichtigheid van spelende kinderen. 1 Het kleine Poolsche stadje Lotti Mercena aan. de Sovjet-Russische grens is door een geweldigen brand bijna ge heel verwoest. Tweehonderd huizen met bijgebouwen zijn afgebrand. Tweeduizend personen zijn dakloos. Droogte in Roemenië. Het Roemeensehe ministerie van land bouw heeft in verband met de ongewone droogte, die al sedert maanden heerscht en waardoor de oogst nagenoeg geheel verwoest is, gelast, dat alle graanvoor raden 'bij de molens, de kooplieden en landbouwers moeten worden opgenomen. De prefecten hebben opdracht gekregen, de voorraden te rationaliseeren en de 'be volking tot de 'grootst mogelijke zuinig heid in het 'gebruik van graan en andere landbouwproducten aan te sporen. Van regeeringswege worden aanwijzin gen gegeven voor het opnieuw uitzaaien. In de eerste plaats moeten maïs, boonen en gerst worden uitgezaaid. IHet bericht, dat de regeering voor nemens is, den graanuitvoer geheel te verbieden, is nog niet bevestigd, doch hoogstwaarschijnlijk zal een gedeeltelijk uitvoerverbod woriten afgekondigd. Korte Berichten. De Berlijnsche correspondent van de „Echo de Paris" maakt gewag van ge ruchten, welke in Berlijn de ronde doen, dat Hindenburg een operatie zou hebben ondergaan aan de prostata. Daar de Duitsche bladen er in het geheel geen melding van maken is bet zeer moeilijk er achter te komen, hoe het met de ge zondheidstoestand van den Rijkspresi dent op het oogenhlik staat. Een Britsch schrijver heeft beweerd dat koning Albert vermoord zou zijn; van officieele zijde wordt deze bewering be slist tegengesproken. Met groote plechtigheid is te Berlijn de eerste steen gelegd voor het nieuwe gebouw van de Duitsche Rijksbank. Dinsdagavond zal de Belgische pre mier, graaf de Brocqueville een radiorede houden over den algemeenen toestand des lands. Men heeft aan het Katholieke blad „Der neue Tag", met een grooten lezers kring te Keulen en omgeving, verboden om gedurende een week advertenties op te nemen. Deze straf, die fataal is voor dit blad, is opgelegd, omdat het blad zijn oplage cijfers niet heeft gepubliceerd, overeen komstig de nationaal-socialistische pers wet. Na een procesbehandeling die 11 uren duurde werd het vonnis geveld in een proces tegen den leider en het per soneel van het bureaau voor winterhulp te Halberstadt, beschuldigd van corrup tie en verduistering. De chef van het bu reaau kreeg 10 jaar en zes maanden tuchthuis, de kassier tien jaar en de an dere leden van het personeel 5 en 7 jaar tuchthuis. Twee steno-typistes kregen 9 en 6 maanden gevangenisstraf. HET KANAAL DOOR ZUID-BEVELAND. De verhouding met België. Blijkens het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot verklaring van het algemeen nut der onteigening, noodig voor verbreeding van het kanaal door Zuid-Beveland en ver- hoogïng van de spoorwegbrug over dat kanaal bij Vlake, hadden sommige leden met weinig geestdrift kennis genomen van dit wetsontwerp, voor zoover betreft de onteigeningen, welke een verbreeding van het kanaal tot 64 M. mogelijk zullen ma ken. Het kostte hun eenige moeite, 'het ontwerp los te zien van de voorgeschie denis inzake de Rijnvaartcommissie. Volgens deze leden staat vast, dat, naarmate het Hansweertkanaal wordt verbeterd, de aanleiding vermindert, om daarnaast nog een nieuwe verbintenis te scheppen. Zij hadden goede nota genomen van de omstandigheid, dat in de gewisselde stuk ken bij herhaling door de regeering is verklaard, dat de verbreeding van 40 op 64 M. indien al, dan toch in de verre toe komst zal plaats grijpen. Deze verklaring maakte het hun ge- makkelijker, over hun aanvankelijke be zwaren heen te stappen. Zij deden dit in de hoop, dat bij toekomstige onder handelingen met België van het feit, dat Nederland uit eigen ini tiatief deze kostbare werken ondernam, een passend gebruik zal worden gemaakt, en voorts, dat de aanvaarding van dit wetsontwerp niet in den weg zou staan aan het tegemoetkomen aan Brabantse he wenschen omtrent het verbeteren van de verbinding tusschen den wal en de Schelde, met eventueelen aanleg van een haven te Bergen op Zoom, en het graven van een klein kanaal ter verbetering van de afwatering van Noord-West-Brabant. Ten slotte zouden de leden, hier aan het woord, gaarne vernemen, welk ant woord de minister van zijn ambtenoot van buitenlandsche zaken heeft ontvan gen op zijn vraag, of laatstgenoemde be windsman alles in het werk wil stellen om een einde te maken aan een praktijk kostelooze sleepdienst en zoo meer door den minister van Waterstaat zelf als een inderdaad onbillijken toestand ge kenschetst. Enkele leden wenschten de voorgestel de kanaalver'breeding te beschouwen als een gewoon waterbouwkundig werk en rich bij de beoordeeling daarvan niet te laten beïnvloeden door allerlei andere 1 ook internationale vraagstukken zoo als de Belgische kwestie en de besprekin gen in de Rijnvaartcommissie. Wat deze besprekingen betreft, sloten rij zich geheel aan bij hetgeen de minster in de Tweede Kamer heeft gezegd. Verscheidene leden konden zich volko men met het voorgestelde plan vereenigen, omdat zij de verbreeding van het kanaal niet alleen noodzakelijk achtten, maar ook beschouwen als een, zooal niet geheel, dan toch grootendeels Nederlandsch belang. Immers, het is gebleken, dat van de sche pen, welkë het kanaal bevaren, slechts een derde gedeelte voor Antwerpen be- stemid is. Waar de verbreeding alzoo in hoofdzaak ten goede komt aan Neder land, achtten de leden, hier aan 't woord, het onnoodig in beschouwingen te treden in hoeverre Belgische belangen zullen ge baat worden door de voorgenomen kanaal verbetering. Deze leden hadden met groote instem ming gezien, dat de minister het volko men juiste standpunt inneemt zelfstandig te beoordeelen, wat voor de scheepvaart noodig is en zich niet laat leiden door buitenlandsche invloeden. Gevraagd werd nog, of de toestand nu zoo wordt, dat de schepen, die het Julia- nakanaal en het Maas-Waalkanaal be varen, ook van het kanaal door Zuid-Be veland gebruik zullen kunnen maken, met andere woorden, of dit kanaal voor sche pen met een inhoud tot 2000 ton geschikt zal rijn. De steunnormen in de groote steden. De samenkomst tusschen den minister van Sociale Zaken en de wethouders van Financiën en van Sociale Zaken der vier groote gemeenten, welke tegen 5 Mei be raamd was, is met het oog op enkele voorbereidende werkzaamheden op 12 Mei gesteld. Druk luchtverkeer op Schiphol. Was 1933 een recordjaar voor passa giersvervoer, het jaar 1934 laat zich nog gunstiger aanzien. Gedurende de eerste vier maanden van dit jaar passeerden 10.000 luchtreizigers Schiphol (inkomen de, uitgaande en transitopassagiers teza men), tegen 6000 in de overeenkomstige periode van 1933. Het aantal passageboe kingen op Schiphol is ten opzichte van het vorige jaar verdubbeld; van 2100 steeg het tot 4200. In April bedroeg het aantal passagiers gemiddeld 160 per dag, even veel als op den druksten vliegdag van het geheele jaar 1928. Nu de zomerdienst is ingegaan, is de drukte op Schiphol buitengewoon, vooral op de spitsuren zijn de wachtkamers vol passagiers. Per dag doen thans 64 vlieg tuigen de Amsterdamsche luchthaven aan. De Vrijheidsbond. De Liberale Staatspartij De Vrijheids bond hield Zaterdag te Nijmegen haar algemeene vergadering. Door de heeren Mr Wendelaar, voorzit ter; Minister Kalff en Dr Bierema werden redevoeringen gehouden. In de vier vacatures in het hoofdbestuur, ontstaan door periodieke aftreding van de heeren J. A. de Boer, Mr M. H. de Boer, Mr P. Droogleever Fortuijn en Mr A. N. Molenaar, van wie alleen Mr M. H. de Boer als lid van het dagelijksóh be stuur oumiddellijk herkiesbaar was, zijn benoemd Mr M. H. de Boer, Mr J. Lint horst Homan, Mr H. J. Knottenbelt en Mr S. Rink. Bij de bespreking van het beleid van de Kamerfractie, werd de volgende motie aangenomen: „De algemeene vergadering der libe rale staatspartij De Vrijheidsbond steunt van harte de pogingen der Tweede Ka merfractie om wijziging te verkrijgen in de Winkelsluitingswet en verzoekt de fractie onverpoosd en met kracht alle middelen aan te wenden om alsnog ver meerdering van verkoopgelegenheid voor de winkeliers te verkrijgen". Het hoofdbestuur werd machtiging ge geven na te gaan wat gedaan kan wor den tegen het ongebreideld toenemen van het aantal nieuwe winkels. Het volgende crisis Midden stands-program werd vastge steld: 1. Het tegengaan van het door de Over heid uitoefenen van bedrijven, anders dan uit den aard monopolistische. 2. Streven naar een wettelijke regeling, waarbij aan hen, wier arbeidsduur bij de wet op sociale gronden is beperkt, verbo den wordt; a. eenige nering uit te oefenen of daar in werkzaam te zijn; b. tegen betaling voor derden arbeid te verrichten in betzelfde of een aanverwant beroep. 3. Verbod van overheidssteun aan in koopcoöperaties of -combinaties van over heidspersoneel. 4. Openstelling eener gelegenheid tot ouderdomsvoorziening op billijke voor waarden voor kleine zelfstandigen. 5. Bevordering van het vakonderwijs. Erkenning door de overheid op bepaalde voorwaarden der diploma's van bestaan de bijzondere vakscholen en cursussen. Instelling van een voorlichtingsdienst ook op boekhoudkundig gebied. 6. Gelijkstelling van den grondslag der Personeele en andere belastingen en hef fingen voor alle bedrijven, ook voor die op coöperatieven leest geschoeid. 7. Regeling van den markt- en straat handel, zoodanig, dat de belangen van hen, die daarbij zijn 'betrokken, evenzeer worden beschermd als die der winkeliers. 8. Bevordering van het middenstands- crediet. 9. Regeling van het afbetalingsstelsel. Dreigend conflict bij de Koninklijke Papierfabrieken. De bonden van werknemers, de katho lieke en de moderne bond, hebben een ultimatum gericht tot de directie van de Koninklijke Nederlandsche Papierfabrie ken te Maastricht, waarin een staking aan dit bedrijf wordt aangekondigd te gen Maandag 14 Mei, wanneer er voor dien tijd niet een wijziging in de houding van de directie is gekomen. Er zijn loons verlagingen aan de fabriek toegepast van soms zeer hooge percentages, zonder dat de vakbonden daarin gekend werden, hoe wel de toezegging was gedaan, dat de bonden van dergelijke voornemens op de hoogte zouden worden gesteld, veertien dagen, voordat men verlagingen zou wen schen in te voeren. Bij een conflict zouden ongeveer 350 personen betrokken zijn: 250 mannen en 100 vrouwen. Rijbewijzen voor oudere personen. Naar bekend mag worden veronder steld, is in de Motor- en Rijwielwet aan 't slot de afgifte van rijbewijzen door 't in gevolge die wet bevoegde gezag de bevoegd heid toegekend, bij de twee-jaariijksche vernieuwing vein de bewijzen de overleg ging van een geneeskundige verklaring te vorderen, ten bewijze, dat de 'betrokken aanvragers geen „lichaam- of zielsgebre ken" hebben, die hun zouden kunnen be letten, een motorrijtuig naar behooren te besturen. In het belang van de veiligheid van 'het verkeer op den openbaren weg heeft thans de commissaris der Koningin in de provincie Friesland besloten, voortaan van bovenbedoelde bevoegdheid gebruik te maken ten aanzien van rijbewijsaan vragers, die den 65-jarigen leeftijd heb ben bereikt. Een ernstig motorongeluk. Slachtoffer onmiddellijk dood. Zaterdagmiddag begaf de leerling der Typografenschool te Utrecht J. v. d. Velde, zich per motor vandaar naar Vlis- singen met het doel Zondag bij zijn ouders zijn 19den verjaardag te vieren. Onder Seppe, gemeente Etten c.a., reed een vrachtauto voor hem, die vrij plotse ling stopte. De motorrijder reed tegen den vrachtauto aan en wel met zijn kin, hij sloeg achterover en is volgens de medi sche verklaring onmiddellijk overleden. Het lijk van het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Oudenbosch overgebracht en zou heden naar Vlissingen worden ver voerd om aldaar Woensdagmiddag ter aarde te worden besteld. De Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding. Notaris Van Dalsum te Hulst heeft Za terdag het volgende telegram verzonden naar den voorzitter der Eerste Kamer: „Er is geen water voor een waterlei- leiding Zeeuwsch-Vlaanderen en wie zegt het tegendeel, liegt. Om deze reden mis lukte het groote plan van 1927. D'e zaak is dus zuiver volksbedrog. Wilt U hiertoe medewerken?" Het onweer. Donderdagavond is de bliksem in de woning van den heer Hollebrandse op 'tZand D 35 ingeslagen, en wel in de schoorsteen. Groote stuk ken steen werden naar alle richtingen geslingerd en vernielden eenige dakpan nen. Hoewel het radiotoestel geheel uit geschakeld was, is het toch geheel ver splinterd. Achter het toestel werd een gat in den muur geslagen. Hoewel het geheele huis vol rook stond veroorzaakte het on- Binnenland. Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de verbreeding van het kanaal door Zuid-Beveland. Vergadering van den Vrijheidsbond. Een gedeelte van het Julianakanaal open gesteld. Buitenland. Droogte in Roemenië. Valsche dollarbiljetten in Amerika. Ingezonden Mededeeling. geval geen brand. Donderdagmiddag circa half vijf brak boven Philippine een zwaar onweer los, dat gepaard ging met een hevige hagelbui. De hagelsteenen wa ren van een omvang zooals zelden is voorgekomen. Omstreeks vijf uur was boven de Bouchoutsche haven de donder zoo geweldig, dat verschillende inwoners bij elkaar de vlucht namen. Men dacht dat er iets verschrikkelijks ging gebeu ren. Ruim een half uur bleef de bui boven deze plaats hangen. De Donderdagavond is voor velen een bange avond geweest. Te Gapinge sloeg de bliksem in den schoorsteen van de woning van den land bouwer Vos, ging vervolgens op den zol- waarna het uitstroomende gas vlam der over en sloeg de gasleiding stuk, vatte. Met een emmer water werd het vuur gedoofd. V o g e 1 'h i 11 e n. In de inlagen, aan de Zuidzijde van Schouwen, worden de bekende broedplaatsen der zeevogels aan getroffen, waar thans weer het hoogtij van de talrijke zee-eksters, sterns en kok meeuwen enz. is te bewonderen. Op deze eenigszins kunstmatige eilandjes midden in de inlagen, broeden duizenden vogels, maar ook buiten deze inlagen treft de bezoeker dezer streek hier en daar, aan de binnenzijde langs den inlaagdijk, enkele kleinere broedplaatsen. Dezer dagen werd de aandacht gevestigd op enkele dezer broedplaatsen buiten Schouwen en wel in Duiveland, onder de gemeente Oosterland; de ambachtsheer van 'die plaats, baron Schimmelpenninck van der Oye, toont een groot liefhebber te zijn van bestudeering van het leven van onze zeevogels en heeft reeds geruimen tijd op zijn bezittingen, waar enkele deelen uitmuntende gelegen heid geven tot broeden, de vestiging van broedkolonies bevorderd, niet alleen door verbeteringen aan te brengen op die ter reinen, maar ook door toezicht te laten houden op storende factoren op de broed plaatsen; zoo zal ook deze streek voor vogelhillen van beteeikenis worden. Een lichtverschijnsel. "Woensdagavond te 9.45 uur werd te Bres- kens in Westelijke richting een lichtver schijnsel waargenomen, dat eerst in een schuine richting de aarde naderde, om tenslotte als een witte vuurbal loodrecht te vallen. Gedurende zijn tocht wisselde het voortdurend van kleur. D'e Commissaris der Koningin be zoekt Maandag 14 Mei a.s. de gemeenten Hoek, Philippine, Hontenisse en Stoppel dijk. Middelburg. De Singelloop, uitgaande van de Athletiekvereeniging „Eendracht maakt Macht" alhier, zal dit jaar plaats hebben op Zaterdag 2 Juni. Als vervolg op het bericht van het jubileum van Dr E. Scheps als arts aan het Homoepathisch ziekenfonds alhier, melden we nog, dat de eigenlijke huldiging Zaterdagmiddag heeft plaats gehad. Er had zich een comité gevormd uit de leden bestaande uit acht heeren gedelegeerden en de bode, dat met het bestuur zijn op wachting maakte. Allereerst heeft de voorzitter, dhr H. Oldeman namens het bestuur den dokter en zijn vrouw geluk- wenschen aangeboden, nadat tevoren een bloemenmand was 'bezorgd. Ook herin nerde deze er aan, dat ook van de op richting af, dus 25 jaar lang, dhr J. J. Cappon bestuurslid is, waarvan de laat ste jaren secretaris, met welk heugelijk

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 1