Land- en Tuinbouw. Rechtszaken Wetenschap en Kunst Openbare Verkoopinp en Verpachtingen plotseling in een charge zag verzeild en de stemming werd er hierdoor niet beter op. Enkele raddraaiers werden gegrepen en gearresteerd. Een heethoofd, die zijn fiets voor een politiepaard wierp, werd eveneens ingerekend; kortom het was op het Damrak een onaangename situatie, waarin echter, toen het bleek, dat de po litie verreweg den boventoon voerde en niets door de vingers zag, spoedig wat kalmte intrad. Toch is het den heelen middag rumoerig gebleven, evenals op het Muntplein. Nauwelijks was de stoet bij het R. A. I.- gébouw, of de Internationale weerklonk, zoodat de politie ook 'hier dadelijk kon optreden, wat ze tactisch deed. Agenten te paard veegden de trottoirs schoon, ter wijl ook de motorpolitie hier actief op trad. Op het Cornells Troostplein werd het echter wel wat al te erg en op een gege ven moment pakte de politie zoo krach tig aan, dat de groote hoeveelheid nieuws, gierigen zich ijlings in veiligheid bracht op stoepen en in winkels, waaruit zij door de politieagenten met de wapenen weer werden verwijderd. Een der agenten loste zelfs een schot in de lucht. Toen ook hier de menschen zagen, dat de politie geen gekheid maakte, maar krachtdadig en energiek, hoewel toch met beleid optrad, keerde de rust langzaam weer en gaven de toeschouwers hun aandacht meer aan den voorbijtrekkenden stoet dan aan de rad draaiers. Bovendien barstte om kwart over vijf een onweer los, de regen plaste op de straten neer, zoodat de gemoederen heel snel bekoeld waren en er weldra geen kip meer op straat was te bekennen. Zoo'n stortlbuitje is de allerbeste hulp voor de politie. Tegen half tien, het tijdstip, dat de ver gadering zou afloopen, verzamelde zich opnieuw een vervaarlijke politiemacht voor het R. A I.-gebouw. Uit alle takken van dienst had men inspecteurs, recher cheurs en agenten opgecommandeerd ter handhaving van de orde. Om circa tien uur werd de optocht in elkaar gezel en begon het ook onder hel publiek woelig te worden. Er werd geflo ten en gejoeld, terwijl hier en daar spreek koren aangeheven werden, zoodat de po litie weer handelend moest optreden. Op het Cornelis Troostplein werd zoo fel gejoeld en gescholden, dat de politie zich gedwongen zag met de wapenen de menigte te verspreiden. Links en rechts werden rake klappen uitgedeeld. In de Rustenburgerstraat werd zelfs verzet gepleegd. Opnieuw traden de a ,en ten met getrokken sabel tegen de rad draaiers op. Boven het gejoel klonken flarden van de Internationale; er werd „moordenaars" geschreeuwd aan alle kanten. Het ant woord der agenten op deze provocaties was steeds weer een krachtig optreden Inspecteurs joegen met getrokken sabels de menigte uiteen. Vele menschen werden onder den voet geloopen, de motorbrigade veegde de trottoirs schoon, een enkeling die niet aan de sommatie tot doorloopen gevolg gaf, kreeg er flink van langs. Het gevolg van dit krachtige optreden was, dat de raddraaiers inbonden en het weldra wat rustiger werd. In de Jan Steenstraat was het opnieuw mis. Ook hier werd „Rood front" gegild en gejoeld, zoodat opnieuw ingrijpen nood zakelijk bleek en de menigte uit elkaar werd geslagen. Het ging er heftig toe. Hier werd met bloempotten en steenen ge worpen, zoodat de politie geen pardon kon geven en er met ongekende kracht op in sloeg. Op de rest van de route heeft de politie weinig last gehad. Wel werden hier en daar kleine incidenten geconstateerd en werd een man op het Rokin neergeslagen, hoewel hij niet ernstig werd gewond. Op het Spui is een communist zoodanig geraakt, dat hij naar het Binnengasthuis moest worden overgebracht. In de Rustenburgerstraat werd een echt paar verrast door een charge, de 49-jarige vrouw kwam te vallen en brak een pols, zoodat ze in het Wilhelminagasthuis ter behandeling moest worden overgebracht. Aan het O. L. Vrouwe-gasthuis werd een man gebracht, die als toeschouwer bij den N. S. B.-afmarsch een steek met een mes in den rug 'had opgeloopen. Daar hij het benauwd had, vermoedde men dat de long is geraakt. Hij is in het gasthuis opge nomen. Autobus omgeslagen, 8 niet ernstig gewonden. Zater dagmorgen is een autobus met 24 Rotter- damsche arbeiders der gemeentelijke werkverschaffing onder Hoogvliet omge kanteld en onderste boven in een sloot ■terechtgekomen. Het ongeluk is uitstekend af geloopen, wamt, buiten een achttal niet ernstig ge wonden, 'heeft geen der inzittenden ern stig letsel opgedaan. Nat, bebloed, modderig een met een hoofd als een neger kropen de men schen tegen den graskant. Dr A. A. Mol van Hoogvliet en de politieman Dorst hebben de menschen verhonden. De verwondingen bleken ech ter niet van ernstigen aard. Eenparig hebben de menschen ver klaard, dat de chauffeur in geen enkel opzicht schuld treft. Een dievenbende. De mare chaussee te Winschoten is eenige weken geleden een georganiseerde dievenbende op het spoor gekomen, van welke reeds 5 leden konden worden gearresteerd. Ge durende de laatste jaren werden in Win schoten en omstreken verschillende dief stallen gepleegd van rijwielen en rijwiel- onderdeelen. Verleden wéék werd de mare chaussee door een 15-jarige rijwielher steller op het spoor gebracht van de bende. Thans is het onderzoek zoo ver dat aan genomen (kan worden, dat ongeveer alle misdrijven in de laatste jaren te Winscho ten en omstreken gepleegd, als inbraak, vernieling, diefstal, enz. in totaal niet minder dan 18 misdrijven, op rekening van deze bende kunnen worden geschre ven. Gearresteerd zijn drie schippers te Win schoten, een vader en twee zoons, een scheepsjager te Vlagtwedde en een voor werker van de Ned. Heide Mij. uit Oos- terhesselen. Allen hebben voor den wacht meester der marechaussee te Winscho ten een volledige bekentenis afgelegd. Eruptie van den Merapi. Vrijdagavond te 9 uur 50 is een zware eruptie van den Merapi waargenomen, welke acht minuten duurde. Tot een hoogte van 700 meter werden gloedwolken uitgestooten. Tijdens de eruptie werden bliksemstralen waargeno men en op de Westelijke helling vielen asehregens. Later hadden wederom erup ties plaats. Moordaanslag op een agent. Vrijdagavond om 10 uur surveil leerden de gemeenteveldwachters C. A. v. Eendenburg en C. Lange in de Lange- straat te 's Gravenhage. Lange bemerkte dat jongens luidruchtig waren; hij keek om en zag toen den 29-jarigen T. de G. op een afstand van 10 M. een schot lossen, waardoor van Eendenburg in den rug werd getroffen. De dader ging er van door en nadat Lange zijn collega v. E. naar dokter van Rijn had gebracht is hij den dader achterna gegaan. Deze heeft ergens in een donkere straat nogmaals een schot gelost, waarna hij wist te ont komen. De gewonde v. E. is na voorloopig ver bonden te zijn naar een ziekenhuis in Den Haag vervoerd, waar de kogel is ver wijderd. De toestand van den agent is redelijk. De dader heeft een volledige bekente nis afgelegd. Hij1 verklaarde, dat hij een hekel aan den politieman had. Reeds uaandenlang heeft hij met het plan rond- geloopen den veldwachter neer te schie ten. Reeds Donderdagavond was hij voor nemens op den veldwachter te schieten, maar omdat hij toen zijn fiets niet bij1 zich had, heeft hij de gelegenheid ongebruikt :orbij laten gaan. rijdagavond, toen hij naar de repetitie van een zangvereeni- ging moest, nam hij opzettelijk zijn fiets pp, tr i einde zoo noodig onmiddel- <k Ie k nneti vluchten. Le G. heeft aan 'e zangre etitie deelgenomen en vervol- os noK' een bondschap voor zijn patroon prPan waarna hij in de Langestraat i den agent heeft geschoten. Hij toonde niet het minste berouw over iju daad, --Relletje \an tewerkge steld e n. In de werkverschaffing te Ahederveld heeft een groepje tewerkge- s.elden uit Muntendam een voorwerker aangevallen, naar aanleiding van een ru zie, welke ontstaan was door een volko- m a juisle o merking o.) het werk. Het gevolg was, dat deze groep, be staande uit ougeieer tien man, voorloo pig werd geschorst. Alle tewerkgestelden 'it Muntendam en Oude 1 ekela, ten ge tale van ongeveer driehonderd man, ver klaarden zich daarop met de geschorsten -olidair. De andere driehonderd tewerk gestelden uit andere plaatsen hielden zich afzijdig. Aanvankelijk probeerden de driehon derd stakers den werkbaas te dwingen, de schorsing in te trekken, doch tenslotte wist men hen te bewegen, rustig naar huis te gaan. Hun eisch hebben zij evenwel niet in getrokken, weshalve alle bij bet conflict betrokkenen zijn geschorst. Vuile wasch per vlieg tuig. Een landgenoote in Frankrijk, de overtuiging toegedaan, dat nergens de wasch zoo keurig wordt verzorgd als in Nederland, heeft den weg gevonden om ook in den vreemde van de vaderlandsche zindelijkheid te profiteeren. Deze weg leidt via de K. L. M. en een wasscherij te Gouda. De wasch wordt van Le Bourget naar Waalhaven, vandaar naar Gouda vervoerd en na eenige dagen per vliegtuig naar Frankrijk weer terug. Ongeluk in circus. In het circus Amar, dat te Leiden een voorstel ling gaf, is een ernstig ongeluk gebeurd. De 32-jarige artiste A. is, toen zij bezig was trapezetoeren te verrichten, van een hoogte van acht Meter naar beneden ge stort. Een dokter, die in het cirsus aanwezig was, verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer naar het academisch zieken huis werd gebracht. De vrouw bleek zwa re inwendige kneuzingen te hebben opge loopen. Haar toestand is ernstig. Mislukte inbraak. Vrijdag nacht is na een goede voorbereiding een poging gedaan in te breken in de Coöpe ratieve Zuivelfabriek te Warga. Eenige nachten geleden was een stuk uit het dak gezaagd, doch er weer in gelegd. In ver band met deze voorbereidingen, welke waren ontdekt, werd de fabriek nu extra sterk bewaakt. Twee veldwachters wacht ten in het kantoor de dingen af, die zou den komen, terwijl één veldwachter buiten surveilleerde, daar in de kringen van het inbrekersgilde bekend is, dat Zaterdag het melkgeld wordt uitbetaald. De inbrekers plaatsten een ladder te gen de fabriek. Bij het opklimmen daar van liet een van hen zijn electrische lan taarn schijnen in het kantoor en ontdekte toen de beide veldwachters. Een van de veldwachters trok zijn revolver en sohoot door de ruit op den inklimmer. Het sohot miste. Een jacht op de beide vluchtenden werd ondernomen; een achttal schoten werd gelost op de inbrekers, doch zij wis ten in de richting Leeuwarden op hun rij wielen te ontkomen. De knoeierij met regee- ringstarwe. Dezer dagen maakten wij melding van de arrestatie van den graanhandelaar O. uit Wieldrecht in ver band met knoeierijen met regeerings- tarwe. Tegelijkertijd werden twee molenaars gearresteerd, die verdacht werden van medeplichtigheid. Deze twee molenaars zijn nu in vrijheid gesteld. Daarentegen zijn echter twee tarwe- telers aangehouden, zekere J. A. v. D. uit Mijnsheerendam en W. de R. uit Klaas waal die er van verdacht worden bij de Tarwecentrale opgaven te hebben gedaan over tarwe die zij niet geteeld hebben, waardoor zij wederrechtelijk uitkeeringen uit het Landbouwcrisisfonds kregen. Intusschen hebben zich al verscheidene tarwetelers uit eigen beweging gemeld, die zich eveneens aan dergelijke fraudu leuze handelingen hebben schuldig ge maakt. Tegen O. komen steeds meer bezwaren de feiten aan het licht. De man, die voor zijn bemoeiingen een salaris van f 6000 genoot, schijnt zich ook schuldig gemaakt te hebben aan knoeierij met de zgn. t. c.-tarwe. Hij bad opslagplaatsen van de regee ring onder zijn beheer waarin groote voorraden t.c.-tarwe lagen opgeslagen, die slechts tegen bepaalde prijzen ver kocht mochten worden. Hij heeft echter herhaaldelijk onder het mom dat erwten werden afgehaald par tijen tegen lagere prijzen verkocht en het geld in zijn zak gestoken. Het zeer uitgebreide onderzoek is in middels nog in vollen gang en vermoede lijk zullen nog wel heel wat meer fraudu leuze practijken aan het licht komen. Zoo is Zaterdagmiddag de landbouwer A. S. uit Dubbeldam aangehouden. Hij is langdurig verhoord, waarna hij in het huis van bewaring te D'ordt is ingesloten. En zeker heeft deze aanhouding de reeks arrestaties niet afgesloten. Schandelijke affaire. Te Amsterdam heeft een Duitsch echtpaar dr S. en echtgenoote door valsche voor spiegelingen waarschijnlijk er voor ge zorgd, dat twee Nederlanders in de Dtiit- sche gevangenis zitten. Het bedoelde echtpaar knoopte vriend schapsbetrekkingen met Hollanders aan in groote café's, waarna zij werden over gehaald, in Duitschland effecten te ver- koopen en het geld, dat zij ervoor ontvin gen over de grens te smokkelen, hetgeen volgens de Duitsche wet verboden is en waarvoor strenge straffen worden gege ven. Twee Nederlanders, R. en B., misleid door de mooie voorspiegelingen van het echtpaar zijn naar Duitschland gereisd en hebben daar effecten verkocht. D'e Duitsche politie moet echter te voren door het echtpaar gewaarschuwd zijn, zoodat het haar gemakkelijk viel, om de twee Nederlanders aan een „vertrouwd" adres, dat door bet echtpaar was opgegeven, te arresteeren. Zij werden veroordeeld tot zware tuchthuisstraffen doch zijn in hoo- ger beroep gegaan. Toen de justitie te Amsterdam zich met het geval ging bemoeien, bleek het, dat het echtpaar reeds verdwenen was. De vrouw moet de wijk hebben genomen naar Parijs, de man naar Londen. Het vermoeden bestaat, dat deze affai res door het echtpaar op touw zijn gezet, om de premie machtig te worden, welke in Duitschland voor het aanbrengen van deviezen-smokkelaars worden uitgeloofd. Loonen in het tuinbouwbedrijf. In een vergadering van de drie werk nemersorganisaties te St. Pancras met die der werkgevers in den tuinbouw, in welke vergadering men trachtte een collectief arbeidscontract te sluiten op basis van een weekloon van f 15 tot f 18, al naar den tijd wan het jaar, is men niet tot overeenstemming kunnen komen, daar de arbeiders dit voorstel niet aanvaardden. De werkgevers konden in de hoogere eis'chen van de arbeiders niet treden, om dat zij van oordeel waren, dat de bedrij ven die niet kunnen dragen. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een rijwiel niet behoorlijk uitwijken naar rechts bij het tegenkomen van een rijwiel: Ma. Sa. S. te Middelburg f10 b. s. 10 d. h. Met een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: A. C. A. te Wissenkerke f3 b. s. 3 d. h.; C. v. D. te Wissenkerke f3 b. s. 3 d. h.; M. V. te Kapelle f3 b. s. 3 d. h.; P. de P. te Schore f3 b. s. 3 d. h. Met een rijwiel in een bocht binnen de bebouwde kom niet de rechterzijde van den weg houden: W. A. B. te Vlissingen f5 b. s. 5 d. h.; J. L. te Middelburg f5 b. s. 5 d. h.; K. H. te Serooskerke f10 b. s, 10 d. h. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: J. J. B. te Vlissingen f2 b. s. 2 d. h. Rijden met een motorrijtuig, zonder dat het Is voorzien van de voorgeschreven platen, waarop vermeld fabriek, fabrieks- numnier enz. van het motorrijtuig: J, H. H. S. te Slttard tl b. s. 1 d. h.; W. B. te Lekkum f 1 b. s. 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: L. H. K. te Enschedé flö b. s. 10 d. h.; F. v. Z. te Kapelle f 10 b. s. 10 d. h.; A. de J. te Kloetinge f 10 b. s. 10 d. h.; P. S. te Baarland f 10 b. s. 5 d. h.; L. F. de H. te Goes f 10 b. s. 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder rood achterlicht: J. Z. te Yerseke f 3 b. s. 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder spie gel: M. v. L. te Goes f3 b. s. 3 d. h.; Ca. D. te Vrouwenpolder f2 b. s. 2 d. h. Fietsen zonder rem: J. K. te N.- en St.- Joosland f5 b. s. 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig, terwijl de lading ruim 3.80 buiten de achterzijde van het rijtuig reikte: A. v. W. te Kat- tendijke f 5 b. s. 5 d. h. Fietsen zonder bel: P. J. N. te Middel burg f3 b. s. 3 d. h.; G. de W. te Wol- phaartsdijk f 3 b. s. 3 d. h. W. S. te Rot terdam f3 b. s. 3 d. h. 'sAv. fietsen zonder licht, rood achter licht of reflector: F. J. IJ te 's-H. Arends- kerke f2 b. s. 2d. h.; W. v. W. te Goes, huisvrouw van C. v. R. f5 b. s. 5 d. h.; A. J. de K. te Sluis f5 b. s. 5 d. h.; J. J. S. te Goes f5 b. s. 5 d. h.; M. L. S. te Ovezande f5 b. s, 5 d. h.; P. de E. te Vleu ten f5 b. s. 5 d. h.; C. v. S. te Wolphaarts- dijk f5 b. s. 5 d. h.; H. F. W. te Kloetinge f2 b. s. 2 d. h.; A. D. te Wolphaartsdijk f5 b. s. 5 d. h.; J. J. J. te Vlissingen f0.50 b. s. 1 d. h.; I. de K. te Kapelle f2 b. s. 1 w. t s.; Ze. F. te Middelburg f2 b. s. 1 w. t. s.; L. M. te Middelburg f2 b. s. 1 w. t. s.; Ha. S., huisvr. C. v. S. te Vlis singen f 2 b. s. 2 d. h.; W. J. te Veere f 1 b. s. 1 d. h. Een rijwielpad buiten noodzaak anders berijden dan met een rijwiel: K. v. K., te Grijpskerke f 3 of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat behoorlijk zichtbaar en/of verlicht is num mer met letter: G. L. te Ellewoutsdij'k: f 3 of 3 d. h.; P. K. te Serooskerke f 5 of 5 d. h.; F. D. te Barssingerhorn, Nieuwer- sluis f 3 of 3 d. b.; L. de H. te Goes f 3 of 2 d. b. rijden met een motorrijtuig zonder gel dig rijbewijs: A. J. te Biggekerke: geen straf; J. P. te Goes f 10 of 10 d. h.; B. J. de K. te Axel en G. K. te Goes ieder f 5 of 5 d. b. Rijden met een rijwiel/motorrijtuig op zoodanige wijze/met zoodanige snelheid, dat de veiligheid van het verkeer wordt, in gevaar gebracht: A. P. M. en G. v. E. te Domburg berisping, J. G. te Dom burg en G. B. te Domburg, ieder f 5 of 5 G. v. E., ieder berisping; J. C. te Dom- d. h.; P. L. H. te Bergen op Zoom f25 of 10 d. h.; Ch. L. te Vlissingen f 15 of 10 d. h. Js bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering der daartoe bevoegde ambtenaren zijn rijbewijs ver- toonen: P. L. te Wemeldinge: f 1 of 1 d. h.; W. W. te Waarde f 3 of 3 d. h.; Straatschenderijl: W. J. P., J. S., G. S. te Biezelinge, alleen een berisping; M. S. te Kapelle 1 mnd tuchtsch. voorwaardel. proeftijd 2 jaren; G. v. H. te Kapelle, be risping. Binnen 45 M. van den weg in de open lucht en van den weg zichtbaar een vuur branden: W. J. P., J. S., G. S. te Bieze linge, berisping. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo- pen over eens anders grond: W. J. P. en J. S., te Biezelinge, berisping; G. S. te Biezelinge, 1 mnd tuchtschool voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaren. Een vuur voeden en onderhouden op zoo korten afstand van een gebouw dat daardoor brandgevaar kan ontstaan: W. J. P. en J. S., beiden te Biezelinge: ieder 1 mnd t.sch. voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Straatschenderij: P. M. B., te Kortgene f 15 of 1 w. t.sch.; N. de V., vrijspraak. Als bestuurder van een motorrijtuig bin nen de bebouwde kommen niet telkens een signaal geven als de veiligheid van het verkeer zulks vordert en niet op een kruispunt aan het verkeer van rechts den doorgang vrijlaten: L. A. W. te Rot terdam 2 maal f 10 of 2 maad 10 d. h. niet zorgen dat een door hem op den openharen weg geplaatst voorwerp be hoorlijk verlicht is: P. de B. te 's H. Arendskerke f 10 of 10 d. h.; Op den openb. weg een trekdier onbe heerd laten staan: E. J. te Ritthem f 5 of 5 d. h.; Nachtrumoer verwekken: P. V. te Mid delburg f 15 'Off 10 d. b. In staat van dronkenschap verkeerende de orde verstaren en eens anders veilig heid bedreigen: A. v. B. te Westkapelle f 25 of 10 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: P. C. I., te Vlissingen f 15 of 15 d. h.; J. W. te Hansweert f 10 of 10 d. h.; H. B. S. te Vlissingen f 10 of 10 d. h.; J. H., te 's H. Arendskerke f 5 of 5 d. h.; P. B. te Vlissingen f 10 of 10 d. h. Idem bij herhaling: J. P., te Ierseke 3 d. h. Door misbruik van gezag uitlokken de overtreding: een dier arbeid doen ver richten welke kennelijk zijn krachten te boven gaat: W. D. te Middelburg: vrij spraak. Een dier arbeid doen verrichten, welke kennnelijk zijn krachten te boven gaat: D. W. te Middelburg f 25 of 10 d. h. Dier vervoeren op noodel'oos kwellende wijze: P. L. te Zoutelande: f 25 of 10 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo- pen over eens anders grond: L. M. te Domburg: Berisping; L. J. te Domburg: f 1 of 1 w. t.sch.; P. S. te Domburg: be risping. Een hondenkar anders gebruiken dan met inachtneming van de voorschriften omtrent de lichamelijke gesteldheid der honden: P. de K. te Koudekerke f 15 of 10 a. h.; Zich in het veld buiten openbare we gen en voetpaden bevinden met een klem: A. M. B. te Vrouwenpolder f 10 of 10 d. Op eenige voor het publiek toeganke lijke plaats wapen bij zich hebben: M. v. d. L., te Kapelle f 10 of 10 d, h.; M. v. d. L., te Kapelle f 15 of 15 d. h.; F. K., gedo micilieerd te Duisburg (D.) f 10 of 2 w. t.sch, verbeurdverklaring van het inbe- slaggenornen dolkmes. Beschermde vogels dooden: O. P. C. M. M. P. te Hansweert f 10 of 1 w. t.sch. Zonder vergunning langs en op den spoorweg loopen: F. J. A. te Woensdrecht f 5 of 5 d. h. Met een voertuig op een tramweg ver blijven, wanneer een trein in aantocht is: G. de V. te Vlissingen f 25. of 10 d. h.; G. H. M. K. te Vlissingen f 10 of 10 d. h. Als schipper een rijkskanaal bevaren zonder voorgeschreven reglementen: Ph. K. gedomicilieerd te Oppau (D.) 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. h.; J. S. gedom. te Lud- wigshafen (D.) 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. h.; F. L. de V., gedom. te Gent 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. h.; J. G., gedem. te Ant werpen 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. h. Zonder consent in de Zeeuwsche st.roo- men visschen: A. J. v. d. P. te Ierseke f 2 of 2 d. h. Een overzetveer in werking brengen zonder de voorgeschreven aankondiging en inzending te hebben gedaan: J. P. F. te St. Maartensdijk f 15 of 10 d. h. Schelpdieren aan den voet der dijken rapen: A. v. A., te Goes f 1 of 1 d. h.; P. G. M. te Vlissingen f 1 of 1 d. h., J. A. v. d. P. te Ierseke: bevel tot teruggave aan zijn ouders; B. v. B. te Arnemuiden f 1 of 1 d. h. Te Middelburg zonder schriftelijke ver gunning van den burgemeester op straten openbare vermakelijkheden geven: J. G. M. te Rotterdam f 3 of 3 d. h. Te Middelburg wateren buiten de daar toe bestemde bakken F. J. v. d. R., te Middelburg f 3 of 3 d. h.; Te Vlissingen zonder vergunning van B. en W. voorwerpen andere dan gedruk te stukken langs de huizen te koop aan bieden: A. J. W. te Breda f 10 of 10 d. h.; I. N. te Amsterdam f3 of 3 d. h. Te Goes met voorwerpen venten zonder schriftelijke vergunning: Pa. E., P. te Zwolle f 3 of 3 d. h. Te Kruiningen op wegen vloeken: J. J. de K., te Hansweert f 15 of 10 d. h. Te Wissenkerke zonder schriftelijke vergunning van B. en W. met waren venten: F. G. L. te Veere: f 5 of 5 d. h. Een geneesmiddel tegen rachitis. Zooals bekend is, wordt gewoonlijk ra chitis met ultra-violette stralen behandeld. Rachitis toch is een min of meer erfelijke ziekte, die in hoofdzaak door gebrek aan licht ontstaat, waardoor de ultra-violette stralen uit het zonlicht niet in staat zijn de cholesterinen in de huid om te zetten tot vitamine D, dat voor het lichaam on ontbeerlijk is. Door de kunstmatige be straling wordt nu de vorming van het vitamine D uit de cholesterinen in de huid bevorderd. Naar gemeld wordt, is het thans moge lijk met behulp van een preparaat uit graankiemen bereid, de rachitis te gene zen, waarbij dus niet van de werking der utra-violette stralen wordt gebruik ge maakt, zooals tot dusver noodzakelijk was. Mei. 1 Koudekerke, café en winkelinventa ris, inboedel, Loeff. 2 Domburg, huizen met erf, Struve. 4 N. en St. Joosland, woonhuis, boom gaard, moesland, 7 perc. bouwland, 2 perc. weiland, Blaupot ten Gate. 8 'Schore, verk. 14 perc. bouw- en wei land, v. Dij'ke. 9 Nieuwdorp, Woonhuis c.a., v. Dissel. 9 Nieuwdorp, Inboedel, v. Dissel. 11 Wolphaartsdijk, woonhuis, v. Dissel. 16 's-Heer Arendskerke, woonhuis met schuur en garage, bouwterrein, bouw en weiland, dijk, v. Dij'ke. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 1 Mei: Matige tot zwalkke O. tot N., later wel licht veranderlijke wind, half tot zwaar be wolkt, aanvankelijk weinig of geen, later wellicht toenemende regen of onweer kansen, waarschijnlijk weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsen: Dinsdag 7 u. 40 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6