DE ZEEUW TWEEDE BLAD Uit de Provincie Violet Vaughan Gemengd Nieuws. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. VAN MAANDAG 30 APRIL 1934, Nr 176. SPELLING EN BEZUINIGING. „Spelling en bezuiniging" staat er bo ven een driestar in „De Standaard". Daarin is o.a. het volgende te lezen: „Wij ontvingen van enkele hoofden van scholen een belangrijke opmerking over het verband van spelling en bezuini ging, die de aandacht waard is." „Een der schoolhoofden, die ons schre ven, merkt op, dat, wil men straks alle verwarring voorkomen op elke school alle boekjes in de oude spelling door nieuwe zullen moeten worden vervangen. „Dat zou naar zijn berekening gemid deld f 700 a f 800 per school kosten. „Een ander schoolhoofd berekent de nieuwe kosten op acht millioen, ten laste der gemeentebesturen. „Laat dit te hoog zijn geraamd, thans, nu alle zeilen behooren te worden bijgezet om de noodige bezuiniging te verkrijgen, moet de vraag natuurlijk onder de oogen worden gezien: of het nu de tijd wel is voor zulke, op zichzelf misschien zeer uitnemende, dingen. „Wij kunnen zulke opmerkingen moei lijk weerspreken." Spoorwegmaatschappij Mechelen-Terneuzen be stolen. De 18-jarige bediende J. Peif- fer uit Temsche, in betrekking bij de spoorwegmaatschappij Mechelen-Terneu zen, moest een bedrag van 10.000 francs innen ten postkantore. Na de inning is hij echter niet meer terug gekeerd en 'heeft per rijwiel de vlucht genomen. Wegens over de vorige jaren te wei nig betaalde belasting is door den ontvan ger der directe belastingen te Axel f 3.70 ontvangen; te Breskens f 25.08, f 22.66, f 7.68, f 1.50; te Hulst f 29.49, f 29.49, f 27.06, f 24.50, f 16.08, f 16.04, f 14.70, f 14.64, f 5.10, f 5.22, f 3.60, f 2.28; te Kortgene f 7.35; te Oostburg f 81.20, f 43.69, f 40.90, f 34.44, f 15.66, f 15.36, f 12.34, f 12.15, f 7, f 6.50, f 5.22, f 3.80, f 4.05; te Sas van Gent f 29.30, f 17.52; te Temeuzen f 32.08, f 22.41, f 18.28, f 17.15, f 16.68, f 12.22, f 12.03, f 11.52, f 10.99, f 8.84, f 7.85, f 7.68, f 7.50, f 6.30, f 6.02, f 4.26, f 2.30, f 2.10. Westkapelle. De verkoop van de Emma- bloempjes heeft alhier dit jaar opgebracht f25.66 tegen f23.58 het vorige jaar. lerseke. Zaterdagvliegers. Wedvlucht van Lier, afstand 53 K.M., gunstig weer. No. 1 en 11 J. de Wee; 2, 3, 4 en 19 A. Zoeteweij; 5, 9 en 17 G. J. van E's; 6, 7 en 13 S. Paauwe; 8, 12 en 14 Joh. Bom; 10, 15 en 18 A. Pols; 16 G. J. de Waal, 20 C. Pikaar. Tholen. Het zuiver bedrag, dat de bazar vo-or het restauratiefondls der Ned. Herv. Kerk alhier aan ide kerkvoogdij1 heeft kunnen afdragen is f 2900. Vrijldag vergaderde het Groene Kruis. De voorzitter dr Duinker betreurt het dat de opkomst zoo gering is. De ver- eeniging telt momenteel 607 leden, welke een totale contributie opbrengen van f 1023.80. Op 9 Aug. j.l. werd bet bestuur gemachtigd over te gaan tot bet bouwen van een bovenwoning voor de wijkzuster, welke 15 Febr. j.l. dit gebouw heeft be trokken. De verbouwing beeft totaal ge kost f 2210.76. 288 uitleeningen van bet materiaal hadden plaats. Door de wijkzuster zijn bezocht voor wijkverpleging 72 gezinnen met 76 patiënten en 6219 bezoeken. Voor T.b.c.-bestrijding 21 gezinnen met 21 pa tiënten en 346 bezoeken. De ontvangsten der vereeniging waren over 1933 f 3017.55, uitgaven f 3000.3372, batig saldo f 17.2472, waarbij gekweekte rente van f 81.61, is totaal f 98.8572. De bezittingen der vereeniging verte- FEUILLETON door E. J. WORBOISE. 55.) o— „Als u althans niet voorzichtiger bent en meer op uw woorden past, kon u daar wel eens gelijk in hebben. Doch troost u er mee dat het gros van de' men- sc'hen niet vlug is in de die dingen. Ze zijn er niet op ingesteld als wij, om uit schijn baar onbeteekenende zaken conclusies te trekken. Meestentijds gaat het 't eene oor in en bet andere uit." „Er is nog iets, meneer BarkeT, dat me erg drukt. Ofschoon miss Violet daar niets van door laat schemeren in haar brief, ben ik er zeker van, dat mijn familie op de hoogte is van mijn nieuwe ramp spoeden. 0, o, wat zal mijn arme moeder in ongerustheid zijn. Moet ik dan altijd de schaduw wezen, om hun dagen te verdon keren?" „Geduld meneer, en vat moed. Stel uw vertrouwen op God, die Zijn kinderen nimmer verlaatl" ,,'Daar streef ik naar," antwoordde Wil liam. En tot zichzelf zeide hij: Nu is 'het aan mij, te toonen, dat ik niet op zand genwöordigen ©en boekwaarde van f 9689.3772. Naar aanleiding van dit jaarverslag merkt de heer Ornee op, dat hij respect heeft voor de zuster, gezien de bijna 7000 bezoeken door haar afgelegd. Tot bestuursleden worden herkozen de heeren W. de Korte en M. M. G. Haayer. De begrooting over 1934 wordt goedge keurd met een ontvang en uitgaaf van f 2620. Besloten wordt dit jaar weer f 100 uit te trekken voor uitzending van kin deren naar vacantie-kolonies. Besloten wordt, indien de financiën het toelaten, uit waardeering voor het werk van het bestuur, een gedenksteen te plaat sen met hun namen en de naam van de zuster in den voorgevel van het wijkge- bofuw. Nadat de voorzitter heeft medege deeld dat de Prov. Groenekruisvergade- rlng in Juni te Tholen zal plaats hebben, sluit deze de vergadering. POLDER WALCHEREN. In de Zaterdag gehouden vergadering van het 'bestuur van den Polder Walche ren, werden na onderzoek der geloofsbrie ven, de nieuw benoemde commissarissen voor het ongebouwd, de heeren Mr L. van Andel te Middelburg en G. A. van Woel- deren te Vlissingen, toegelaten. Na door den griffier te zijn binnenge leid, legden beide nieuwe commissarissen in handen van den voorzitter den eed af, waarna de voorzitter hen geluk wenschte met het vertrouwen door de kiezers in hun gesteld. Hun komst In het polderbestuur is zeer aangenaam, omdat beiden een eerVole loopbaan op 't poli tiek terrein achter den rug hebben. Het is dan ook een groot voorrecht van hun gewaardeerde adviezen te zullen kunnen profiteeren. iSpr. wees er op, dat in dit college niet zulk een strijd van belangen voorkomt. De heer v. Andel dankte voor de woorden van den voorzitter en de heer v. Woelderen sloot zich daarbij aan en zeide het op prijs te stellen de belangen van den polder onder de beproefde leiding van den poldervoorzitter te zullen kunnen mede behartigen. De heer P. Wisse Lzn. te Souburg had bericht gezonden, dat droeve familie omstandigheden hem noopten ontslag te nemen als commissaris van den polder. De voorzitter zeide dit heengaan van den heer Wisse zeer te betreuren; hij was de oudste in zittingsjaren van de landbouwers-commissarissen. Wel had hij nog maar 17 jaar zitting, maar hij' was nog iemand van den ouden tijd, en als zoodanig een bolwerk, tegen al te spoedig tot daden overgaan, die te vooruitstrevend zijn. Het doet leed deze periode te zien afsluiten en spr. brengt dank aan den scheidende voor alles wat hij voor den polder 'heeft gedaan. Van een aantal ingelanden uit 't Zuid- Oostelijk deel van den polder, was een verzoek ingekomen om spoedig tot be maling van dat deel van den polder over te gaan. Dit verzoek werd dn handen van het dag. bestuur gesteld om advies. Hot jaarverslag 1933 gaf geen aanleiding tot opmerkingen en werd vol gens voorstel van den voorzitter voor kennisgeving aangenomen. De vergadering vereenigde zich z.h.st. met de voorstellen tot aankoop van gron den voor verbetering van de Meliskerk- sche sprink en van een gedeelte van den Noordweg te St. Laurens '(dit laatste met gebouwen) en tot verkoop van gronden aan. de Provincie Zeeland voor verbete ring van den wég KoudekerkeVlissin- gen en den Nieuwen Vlissingschen weg onder Souburg en aan Mr Dr R. W. Graaf van Lynden te Koudekerke. Het voorstel tot het verleenen van machtiging aan het dag. bestuur tot het aangaan in 1934 van kasgeldleeningen tot een maximum van f 200.000 ontmoette geen bezwaren en werd z.h.st. aangeno men. Hetzelfde geschiedde met het voorstel tot 'herziening van de 'keur op de duinen, nadat de voorzitter de verontschul diging van het dag. bestuur had aangebo den, dat het verleden j'aar verzuimd heeft de bij de Keurenwet voorgeschreven be kendmakingen te doen voorafgaan. Bij het voorstel tot 'het verleenen van een crediet van f 7500 voor het maken van bouwde. Nu het duister is om me heen, •en de beproeving me zwaar drukt, nu mag ik niet wankelmoedig zijn en twijfelen aan Zijn beleid, want Hij zal mij niet ver zaken. HOOFDSTUK XXIV. Den volgenden morgen, na het ontbijt, wachtte Willliam in zijn kamer het oogen- blik af, tot Barker hem zou vergezellen naar King Williamstraat, voor het onder houd, dat zijn oudste chef met hem wenschte te voeren. Hij voelde zich verre van wel een slapelooze nacht en een ontbijt, waarvan hij niets had kunnen nut tigen, hadden het er niet beter op ge maakt, naar zich verstaan laat. Er ver streek echter geruime tijd, naar het Wil liam in zijn onrust toescheen, en zijn gast heer kwam maar niet opdagen. Plotseling werd er gebeld en even later tikte juffrouw Barker aan zijn deur, met de mededeeling dat er iemand beneden was, om 'hem te spreken. In de zitkamer gekomen, trad hem iemand tegemoet, die hij' niet kende, een rij'zig man van zeer beschaafd uiterlijk. „Als i'k me niet vergis, heb ik de eer, den heer William Wameford voor me te zien?" vroeg de vreemdeling, hem vrien delijk de hand toestekend. Alweer War- neford! Wie was dit nu weer, die hem bij ©en brandvrij© archiefberg plaats, vond de heer Gastel aanlei ding op te merken, dat hij 'dit voorstel best kan zien als een belang voor den polder Walcheren. Hij gelooft, dat men reeds voor jaren maatregelen had moeten nemen. Het doet spr. echter wat vreemd aan, dat men er nu mede komt, nu het moeilijk is de polderlasten op te brengen en men maar steeds de polderscihuld ver groot. Gezien de rapporten van den heer Barentsen en van den commandant van het Verband Zeeland van den (Bijzonderen VrijiwiHigen Landstorm, meent spr. dat men toch alles moet doen, wat ten deze is geadviseerd. Dhr Jeronimus meende, dat het dagel. bestuur zeer onverantwoordelijk zou handelen als het niet de adviezen volgde, waaronder dat van den comman dant van de Middelburgsche brandweer en niet van dien van den Vrijwilligen Landstorm. Spr. brengt hulde aan het dagel. bestuur, dat zelfs in dezen tijd met dit voorstel is gekomen. De voorz. bracht dank, dat beide heeren tenslotte voor aanneming waren en zeide, dat het dagel. bestuur niet langer meende te moeten wachten met het doen instellen van een onderzoek. De vergadering vereenigde zich z.h.st. met het voorstel. Het voorstel, dat nu volgde, was dat tot het betalen van 25 pet. der op 140.000 gulden geraamde kasten van verbetering van den weg Westkapell eD om- burg, overgave van dien weg aan de Provincie en bijdrage in de kosten van onderhoud. De heer Bosselaar zeide het zeer toe te juichen, dat het dagel. bestuur op deze wijze tracht een groote verbetering te verkrijgen. De voorz. zeide, dat de huidige toe stand niet te handhaven is en nu krijgt men een financieele regeling, waardoor de kosten voor den polder een afloopende kwestie zullen worden. Dhr Jeronimus meende, dat men niet zeker is, nu de goedkoopste wijze van werken te zullen heboen. Bij het maken van den weg MiddelburgKoudekerke stond in het bestek voorgeschreven, dat liet materiaal met de stoomtram Walche ren moest worden vervoerd. Daarvoor moest bij den Abeelschen zandweg een wissel worden gelegd en werden de stee- nen van daar verder per auto vervoerd. Dit achtte spr. niet de goedkoopste wijze van werken. De voorz. zeide niet anders te weten dan dat met de tram is vervoerd, meer niet. De heer Van Woelderen wist als president-commissaris ook niet beter. De voorz. zeide, dat men wellicht meende met de zware vrachtauto's den in aanleg zijden weg te veel te beschadigen. De heer Jeronimus zal naar Ged. Staten moeten om nadere inlichtingen. D'hr Jeronimus zeide, het niet goed te kunnen keuren, dat men zoo steun ver leent aan de stoomtram via het wegen fonds. Dat men materiaal met auto's kan aanvoeren, bewijst het werk dat nu bij 's H. Arendskerke in uitvoering is. Een dergelijke bepaling mag z.i. niet in de bestekken voorkomen. Dit kan meer geld doen kosten en de vergadering staat voor de belangen van den polder. De voorz. merkte op, dat het belang van de provincie dan toch nog drie maal zoo groot is. De heer v. d. Minne achtte de opmer kingen van den heer Jeronimus zeer ge zocht. De voorz.: Het is iets voor een inge zonden stuk. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Z.h.st. vereenigde de vergadering zich met het voorstel om van de ambtenaren die van voor 1 Juli 1922 in dienst zijn niet de 3 pet. salariskorting af te trekken, waardoor pensioensbijdrage en korting voor hen samen 10 pet. zullen bedragen. Het voorstel inzake den pensioensbij slag voor den inmiddels reeds overleden dagelijkschen opzichter P. Verhage te Westkapelle werd z.h.st. aangenomen. Het dagel. bestuur werd gemachtigd naar bevind »van zaken te beschikken op een adres van J. Breel te Ritthem om vermindering van pacht. De vergadering vereenigde zich z.h.st. met de voorstellen tot verleenen van bij dragen in de kosten van verharding van den naam noemde, welke hij zoo diep in •zijn hart begraven dacht? „Mijn naam is Collier," ging de bezoeker voort. Dit zeide William niets, want uiteraard had hij niemand van Violets vrienden van Brixtonhill 'hooren spreken. De heer Col lier ging voort: „Juffrouw Vaughan heeft me namens uw familie een bezoek ge bracht, in verband met den onplezierigen toestand, waarin u zich bevindt. Ze heeft me daarbij tevens op de hoogte gebracht van de droeve verwijdering, die er tus- sohen uw familie en u heeft plaats gehad. Doch van de zaak, waarin u thans ge wikkeld bent, weten we weinig, eigenlijk niet meer, dan 'hetgeen ons uit een schrij ven van juffrouw Barker gebleken is. Mis schien is het u bekend, dat ik rechtsge leerde ben. Ik zou u wel willen helpen, doch voor ik daartoe besluiten kan, moet u me eerst precies op de hoogte brengen, van hetgeen is voorgevallen. En als mij daaruit blijkt, dat u onrecht is geschied, dan zal ik me gaarne met alle kracht er aan wijden, om u uit den nood te helpen." Hier was hulpl Hulp, hem van God ge zonden. Waarlijk, nu zou alles zich nog wel ten goede keerenl Voor Williams over spannen zenuwen was deze gelukkige ge- beurenis bijna te veel. Hij trachtte een dankwoord te spreken, doch het was hem onmogelijk door de tranen, die in zijn keel schoten. den Duinweg te Zoutelande en van dan Korteweg en den Langewag te Vrouwe- polder. Bijl dat inzake den weg te Zcvutelan- de vroeg de v o o r z. aan den heer Jeroni mus of hij ook daarbij een zelfde opmer king had ala bij den weg Westkapelle-— Domburg. De heer Jeronimus merkte op, dat deze weg reeds in orde ia en trouwens dat het hier aanleg geldt door particulieren, die niet in ataat zijn tot zulke stommie- teiten als de overheid. De voorz. zeide, dat de heer Jero nimus dat toch zeker liever niet gepubli ceerd heeft. Dhr Jeronimus antwoordde, dat hem dat niet kan schelen. Van de gelegenheid om algemeene be schouwingen te houden over de be groot 1 n g 1934 voor den polder, maak te geen der leden gebruik. Bij de artikel sgewijze behandeling vroeg de heer v. Doorn het doen aan brengen van een ventilatie ln de ver gaderzaal. De voorz. zeide bespreking met den ingenieur toe. Dhr Jeronimus bepleitte het ver vangen van gedrukte stukken als verslag, begrooting, bestekken door cyclostyle- werk. Te Middelburg bespaart men op een post van f 2753 van 1932, in 1934 onge veer f 1200. Spr. verwacht voor den pol der op f 2000 een besparing van ongeveer f 800, temeer waar het hier toch steeds kleine oplagen betreft. De voorz. antwoordde, dat het da gel. bestuur het overwogen heeft. De rijksarchivaris heeft echter gewaar schuwd, dat het nog niet vast staat of de zoo verkregen stukken voor de toekomst goed te bewaren zijn. Wat de bestekken betreft, deze worden toch betaald. De heer Groosman zeide, dat de aannemers hier toch rekening mede hou den. De heer Jeronimus merkte op, dat ook als men een paar exemplaren op de schrijfmachine zon laten maken om te bewaren, het nog voordeeliger is dan drukken. De voorz, zegde toe, het nog eens on der de oogen te zullen zien. De heer Groosman zeide, dat de provincie de bestekken ook cyclostyleert. Op een vraag van den heer Jeroni mus verklaarde de heer v. Woelde ren nog, dat de gemeente Vlissingen thans alls, ook de handelingen van den raad, laat cyclostyleeren en er zeer te vreden over is; het papier is nu ook van betere kwaliteit. Het dagel. bestuur zal de zaak nog eens bekijken. Bij de verdere behandeling merkte de voorz. op, dat onder de som van f 30.000 voor stormschade geen oude stormschadeherstellingen meer zijn, zoo dat er in dat bedrag nog al speling is en verder, dat de kosten van bemaling in 1933 laag zijn geweest. Dhr Bosselaar vroeg of de rente van leeningen, die nu 5 pet. staan niet verlaagd kan worden. De voorzit ter antwoordde, dat het dag. bestuur daarmede nog wachten wil om te zien of het rentetype nog verlaagt, maar bovendien is het converteexen van sommige leeningen contractueel niet mo gelijk. Spr. wees er vooral dhr Gastel op, dat de leening 1914—'15, die jaarlijks f 4250 aan aflossing kost in 1935 niet meer voor komen zal en een leening 1930, die f 23400 vordert, in 1937 niet meer. Spr. zeide, dat het leenen eerst goed is toegenomen tij dens zijn voorzitterschap, maar dat het steeds zijn streven is op korten termijn te leenen. Bij de begrooting van buitengewone in komsten en uitgaven maakte de heer Van Teijlingende opmerking, dat men in andere colleges de halve centen toch negeert en de polder doet dit niet. De voorzitter zeide wel eens ge hoord te hebben, dat men elders de halve centen in afzonderlijke potjes bewaart. De begrooting is tenslotte z. h. st. aan genomen als het ontwerp luidde. Nadat de voorzitter de data van betaling van de termijnen van het dijfc- geschot had genoemd, kwam de rond vraag aan de orde. Dhr D' ingemanse vroeg, ho© het komt, dat de gemeente St Laurens voor „Gaat u zitten", zeide de heer Collier vriendelijk; „en vertel me dan eens, hpe alles zich 'heeft toegedragen." William gaf een sober relaas van het gebeurde. Hij had het verhaal nu reeds zoo vaak verteld, dat het klonk als een van buiten geleerd lesje. „En kunt u met God voor oogen zeggen, dat u aan den diefstal part noch ■deel hebt gehad?" vroeg de rechtsgeleer de ten laatste. „Ik zweer u, dat i'k althans deze zonde nliet op me geladen heb. Ek weet niet meer van dat geld, meneer Collier, dan u. God, dien ik vrees, moge me oordeelen, als i'k onoprecht ben." „Kunt u ook geen enkele gissing ma ken?" „Neen. Tegen niemand mag ik verden king koesteren. Het heeft er werkelijk den schijn van, dat i'k, en niemand anders, me heit geld heb toegeëigend. Ik mag zelfs de 'heeren Metcalfe er geen verwijt van maken, dat ze mij verdenken; in hun plaats zou ik waarschijnlijk hetzelfde gedaan hebben." „Heeft men getracht bet geld op te sporen?" „Ja, doch ik heb den Ündruk, dat men alleen gezocht heeft op plaatsen, waar ik het gebracht kon 'hebben. Op mijn ka mers, in mijn kleeren en op kantoor." „En zijn de nummers bekend?" verandering van ©en brug heeft moeten meebetalen; is 'het de bedoeling dit altijd te gaan vorderen? Öevooraitter antwoordde, dat deze brug niet voor vernieuwing in aan merking zou zijn gekomen, maar nu de gemeente St Laurens dit gaarne wensch te, is een berekening gemaakt, en daarbij nagegaan wat het eerder verbeteren den polder zou kosten. Daarin heeft de ge meente bijgedragen. Dhr Gastel drong er op aan soepel te zijn met de korting op de loonen van de gewone werkkrachten. Delvoorzitter zeide, dat oorspron kelijk 10 pet. Is gekort, en nu in volmaak te overeenstemming met de dijkwerkers- organisatie weder 10, doch in wezen maar 7, omdat de aannemers nu de halve ziek te-premie betalen. Dhr Gastel doelde in het bijzonder ook op het zware delfwerk. De voorzitter zeide, dat dit bijna altijd in aanneming wordt uitgevoerd. BOEKENWEEK 1934. Deze week is 'het Boekenweek. Bij de meeste boekwinkels hangt de vlag uit om voor het boek de aandacht te vragen en speciale etalages zijn ingericht om de belangstelling van het lezend pu bliek te trekken. Als vorige jaren wordt ook nu weer een geschenk beschikbaar gesïeld. Een ge schenk, dat we nu niet bepaald kunnen bewonderen. Wie voor een waarde van f 2.50 besteedt, krijgt n.l. een mapje pre sent met de portretten van twaalf beken de auteurs. Als de keuze objectief is ge weest een voor de Christelijke auteurs beschamende verzameling. Maar de mo gelijkheid bestaat ook, dat het mapje beschamend is voor de jury, die de taak had een twaalftal van de meest bekende auteurs uit te zoeken. Verder wordt een boekenbon beschik baar gesteld, die men bij eiken boekhan delaar kan inwisselen. Wie zulk een boe kenbon ten geschenke ontvangt, kan dus naar eigen keuze een boek uitzoeken. De gover kan zelf beslissen hoe groot de geldswaarde van deze bon zal zijn. Aan den bon is toegovoogt 'n keurig ex llbris, waarop de namen van afzender en ont vanger geplaatst kunnen worden. Worde ondanks de minder gunstige tijden deze 'boekenweek voor den boek handel een succes. Relletjes rond den N. S. B.-landdag te Amsterdam. Voor den N. S. B.-landdag, welke Za terdag in het R. A. I.-gebouw te Amster dam werd gehouden, had de politie een zeer groote macht op de been gebracht, omdat het wel te verwachten was, dat het tot relletjes zou komen. D'it is inderdaad gebeurd. Toen de N. S. B.-ers uit het Centraal station op het Stationsplein arriveerden, was daar een groot aantal politieke te genstanders aanwezig. Onmiddellijk ving de politie aan deze groepjes te verspreiden, doch dit stuitte hier en daar nogal eens op verzet, zoodat van de wapens moest worden gebruik ge maakt. Er werd dan ook reeds fink ge chargeerd en overal stoven de menschen, achtervolgd door agenten te paard en te voet over 'het Damrak, de zijstraten in. De circa 8000 deelnemers, die per trein aan het Centraal station waren aange komen, hadden dit gebouw aan de achter zijde verlaten en zich ordelijk op de D'e Ruytenkade tot een grooten stoet gefor meerd. Nauwelijks had de stoet het westelijk viaduct bereikt of er werd „Rood-front" gejoeld en met steenen gekogeld, zoodat de politie reeds hier moest ingrijpen en met de wapenen de orde herstellen. Op het Damrak waren de relletjes intusschen nog in vollen gang. Het werd een holpartij door de nauwe stegen, zoodat het rustige publiek, dat aan het winkelen was; zich „Gelukkig, ja, dat is mijn eenige hoop. Als ze niet vernietigd zijn, dan moeten ze vroeg of laat voor den dag komen en dan zou men misschien daarna 'kunnen nagaan, wie ze heeft uitgegeven." „Welke zijn die nummers?" En mr Col lier haalde zijn zakboekje voor den dag. „Ik zou het u waarlijk nliet kunnen zeg gen, maar Barker heeft ze." „Wel, en wat is u nu van plan om te doen?" „Vanmiddag word ik bij de heeren Met calfe verwacht." „Hoe laat is die conferentie?" „Twaalf uur." „Weet u niet, waar Barker is?" „Helaas neen. Maar zijn vrouw kan u misschien terecht helpen." '„Het zou me veel waard zijn nog een paar woorden met hem te wisselen, maar dat 'zal niet meer lukken. 'Hoe het ook zij; gaat u straks maar rustig naar het kantoor, waar u mij: ook zult vinden en laat dan alles maar aan mij over. U geeft alleen antwoord op wat men u vraagt. Maak geen enkele opmerking, welke niet beslist ter zake dienende is. Vaarwel. Hier ia mijn 'kaartje nog. Ik wilde u ook nog zeggen, dat miss Vaugham mij ver zocht u mee te deelen, dat de dames War- neford welvarend zijn." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5