(RUIS 4 Neem 'n "AKKERTJE" UN? 'Y IKKEUJKE JKEN FUN! jbouwers. uur: ierswoning, WOENSDAG 25 APRIL 1934 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 48e JAAKUANü - No. 172 MEISJE Buitenland Binnenland. Quaker gg||(t blijven HAVERMOUT GELDIG Staten-Generaal. Belangrijkste Nieuws. uit zoo'n nieuw handig zakdoosje bij Vrouwenpijn, Onbehaaglijkheid. IS EN DROGISTEN AAR i. 3 CT. PER I OF a 4 5 CT. PER 30SJE VAN 12 POEDERS. OEGSTGEESL^ Zuid-Bevelantl ER HOFSTEDE ER. Madelieven iy2ct., Gladiolen, dubb. traste Planten voor gelsch gras p. 50 KER. A.s. Donder- -aat. tracteeren Suiker erdag, 103 uur, n Zeeland". N LANGEVELDE. tondrit door Zuid- ide boomgaarden, >n. Vertrek van de ij terlaan, 2.30 uur ernemer DE BART LANTE TIMMER VAK TE KOOP, op p in IA alcheren. G. K, Boekhandel irg. NHUIS MET TUIN liddelburg, bevat- 'e bevragen: Korte liddelburg. COOP: UTEN LINNEN- ST. DINGEMANSE, d te huur: 1NDERHOUDEN WINKELHUIS, ddelburg. Brieven -eau van dit blad - MIDDELBURG: Spek ƒ1 euzel1 jer. Spek „1 f Gehakt „1 dvleesch 1 EN „RALEIGH"- 5 P.K., electr. otprijs, en verder Heerenrijwielen, randel VERBEEK, Singer Handnaai- een Singer Kleer- icliine met knie- Ie onder garantie. Gravenstraat I pL ƒ3.50 per 1000, per 1000. Slaplan- Tevens zware EKKER, Breeweg April EEN GE ES, wit met zwart, erke en Seroos- d. A. CLARISSE, naar Rotterdam. k Goes 6.30 v.m.; *t 7 u. v.in.; ver- u. n.m. ƒ2.50 re- jrepen. L. LEEN- ert, Telef. 5. 3 KOOP OF TE UR, Couwervestraat te 3350. Inlichtingen: Joes, Telef. 424. nderdag tusschen ore een BLAUWE 3GENJAS. Terug flinke belooning A 305, Krabben- :r Gitten met slot, Hen, Bloedkoralen :n zwarte schort, stkapelle. Emmanuëlpolder ragen bij P. KOLE ngen. ive Wielen, 10 c.M. ikte Wielen 8 c.M. goed als nieuwe L, 's-Heer Arends- J. MAAS, Tulp- ïouwpian III. Titg.N.V. Uitgevers-Maatschappij Auctor et ïmergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Jij kantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. 7)e Zeeuw Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f0.85. Bij contract belangrijke korting. Schaamtelooze verdachtmaking. In de Tweede Kamer werd een debat gevoerd over de verlaging van de steun bedragen voor Twentsche werkloozen en het voornemen der Regeering tot verla ging van den steun in de groote steden. De zaak is van zeer groot belang en een bespreking daarvan in de Tweede Kamer alleszins gerechtvaardigd. De moeilijkheid is echter, dat het voor een deel der Kamer blijkbaar niet moge lijk is deze ernstige vraagstukken objec tief te bezien en het optreden der Regee ring objectief te beoordeelen. Terecht werd door den heer Amelink gewraakt het optreden der sociaal-demo craten, die zich niet ontzien den nood der werkloozen te misbruiken voor poli tieke propaganda en de voorstelling te wekken alsof de Regeering ver schillende maatregelen niet neemt, omdat zij meent niet anders te kunnen, maar omdat bij haar de bedoeling voorzit hand- langersdiensten te bewijzen aan het ka pitalisme. Inplaats dat men het waardeert, dat er zoo ontzaglijk veel gedaan wordt om het bedrijfsleven in stand te houden en on danks den slechten staat der financiën de door de crisis getroffen arbeiders zoo veel mogelijk te helpen, heeft men niets dan critiek en ontziet men zich niet, de bedoelingen van de Regeering verdacht te maken. Als minister Slotemaker de Bruine ver klaart, dat hij zich tot het uiterste heeft ingespannen om de steunnormen onaan getast te laten en, waar hij niet kan doen wat hij gaarne zou willen, toch maatregelen heeft genomen om de gezin nen, die het zwaarst worden getroffen, tegemoet te komen, dan ontziet de heer Kupers zich niet smalend uit te roepen: „Dat is de gewone redeneering, dat hooren wij herhaaldelijk als hoogst nood zakelijke maatregelen worden bepleit. Als het om andere dingen gaat, die de Re geering gewenscht acht, dan is het een klein kunstje de noodige geldmiddelen te vinden, maar waar het hier betreft de meest beklagenswaardige groep uit onze samenleving, de honderdduizenden werkloozen, die reeds jaren zonder werk zijn, dan zegt de Minister: wij zijn aan het eind van ons latijn, wat betreft onze financiëele draagkracht." Een meer schaamtelooze verdachtma king is nauwelijks denkbaar. Vergeten wordt, dat de Regeering met de Socialisten heeft moeten vechten om gelden voor werkloozensteun en werkver ruiming beschikbaar te krijgen en een financiëele debacle te voorkomen. Over het hoofd wordt gezien, dat in 1933 een bedrag van 140 millioen gulden voor werkloozenzorg is besteed. Geen rekening wordt gehouden met het feit, dat er geen land ter wereld is waar zooveel wordt gedaan voor werkloozensteun als in ons land. Toch, dit moet worden toegestemd, is de nood van vele werkloozen hoog ge stegen. Er wordt in breede kringen bittere armoede geleden. Alles wat mogelijk is moet gedaan worden, om den nood te lenigen. Wat de Regeering dan ook wenscht te doen. Ondanks de verdachtmaking waaraan zij bij haar arbeid bloot staat. Japans optreden tegen China. De Japansche gezant te Washington, Saito, wiens interview in de „Washing ton Post" zooveel opzien heeft gebaard, deed een poging de gemoederen te kal- meeren. Hij heeft gezegd, dat Japan niet van plan is China tof een protectoraat te maken en dat het ook het negen-mogend- heden-verdrag niet zal schenden. Japan verlangt echter zijnerzijds, dat China niet handelt in strijd met het beginsel van de open deur; hiermede zinspeelde Saito waarschijnlijk op den Chineeschen boy cot van Japansche goederen. Officieus wordt uit Sjanghai gemeld, dat de Chineesche regeering aan den Ja- panschen gezant een nota heeft overhan digd, waarin wordt gezegd, dat China elke discussie over de Japansche verkla ring van de hand wijst, daar onder deze omstandigheden een accoord tusschen beide landen volkomen onmogelijk is. China verzet zich in het bijzonder tegen het beweerde streven van Japan een soort politie-controle op China uit te oefenen. De Chineesche minister van Financiën, Loeng, en de Japansche gezant in China, hrijosji, hebben aan United Press ver jaard, dat de bezwaren tegen het ge- mik van Amerikaansche leeningen een ;evolg zijn van het optreden van dr tajchman (die inmiddels naar Amerika s teruggekeerd) als verbindingsagent met len Chineeschen economischen raad. Coeng verklaarde, dat Japan zich er crachtig tegen verzet, dat de Volkenbond zich op deze wijze in de zaken van China mengt. De gezant verklaarde, dat volgens zijn meening Rajchman anti-Japansch was en dat zijn land zich er tegen verzette, dat China een gedeelte van de Ameri kaansche leening gebruikte om het sala ris en de werkzaamheden van Rajchman te betalen. Nog geen ontwapening. D'e Fransche minister van oorlog, Piétry, heeft een bezoek gebracht aan de oorlogshaven Toulon. Tegenover verte genwoordigers van de pers verklaarde hij, dat bij voornemens was de verdedi gingswerken van de oorlogshaven te doen uitbreiden. De minister is tevens overtuigd van de noodzakelijkheid van een moderniseering van de Fransche vloot. Wanneer de ka mer weer bijeenkomt zullen de noodige credieten worden aangevraagd, opdat be gonnen kan worden met den bouw van den tweeden pantserkruiser van het type „Dunkerque". De desbetreffende plannen zijn reeds gereed. Dit tweede schip zal het antwoord zijn op het in dienst stellen van de „Deutschland". Van Toulon begeeft minister Piétry zich aan boord van een torpedojager, de „Tigre", naar Ajaccio. Verkiezingen in Engeland. De uitslag van de aanvullingsverkic- zing voor het Lagerhuis in North-Ham- mersmith, in het Westen van Londen, is, dat de arbeiderscandidaat met 14.263' stemmen werd gekozen. Davis, de nario- naal-conservatief, kreeg 6.747 stemmen, Bramley, de communist, 614. Bij de jongste algemeene verkiezingen verkreeg de conservatieve candid aat 18.815 stemmen, de arbeiderscandidaat 11.838, de communist 697. Koloniale waren te Moskou. Dezer dagen is te Moskou de verkoop van koloniale waren tegen commercieele prijzen (dus niet in distributie) begonnen. Op de groote pleinen en in hoofdstraten zijn vijftien nieuw ingerichte winkels ge opend en 22 op de markten. In de prijs courant komen ongeveer tweehonderd ar tikelen voor: acht soorten grutten, alle soorten macaroni, thee, plantenboter, zeep, enz. Ter vermijding van het in de rij staan worden de waren van te voren uitgewogen en verpakt. De beteekenis van dit feit voor de Mos- kousche samenleving springt in het oog, als men bedenkt, hoe uiterst schaarsch de hier genoemde artikelen gedurende vele jaren geweest zijn. Een uitkomst voor Noord-Canada? Nabij de stad Aklavik aan de Noord kust van Canada is een steenkool-laag ontdekt. Monsters van de kool zijn naar Ed monton gezonden om geanalyseerd te worden en indien de kwaliteit goed blijkt te zijn, zal de voornaamste hindernis voor de commercieele ontwikkeling van deze Pool-nederzetting zijn weggenomen. Op het oogenblik is hout de eenige brandstof en zelfs de kleine booten op de Mackenzie-rivier stoken hout, daar steen kool van te grooten afstand moet worden aangevoerd en daardoor te duur is. De groote hout-aankap echter heeft de bosschen sterk gedund, en de laatste ja ren is het vinden van nieuwe voorraden brandstof een dringende kwestie gewor den. Korte Berichten. In de Taxi-baai, aan de monding van de rivier de Lana, is een postkantoor geopend, dat door middel van rendieren een geregelde verbinding onderhoudt met Jakoetsk, welke afstand van 1500 K.M. in 20 dagen wordt afgelegd. De Fransche minister van binnen land,sche zaken, Sarraut, deelde gisteren mede, dat Trotsky in onderhandeling is met de Turksche regeering om toestem ming te verkrijgen voor een verblijf in Turkije. Te Rome is in het internationaal agrarisch instituut een internationale conferentie bijeengekomen voor unificatie van de methoden van het nemen van monsters en het onderzoeken van kaas. Te Crockett in Texas is een neger, die van moord op een blanke werd be schuldigd, in de rechtzaal doodgeschoten; de neef van den blanke werd later gear resteerd maar tegen borgtocht vrijgelaten. De aanleg is begonnen van de lang ste telefoonlijn der wereld, namelijk van Moskou naar Khabarofsk aan de Amoer. De lijn, welke met tal van versterkerssta tions zal worden uitgerust, zal meer dan 11.000 K.M. lang zijn. In de voorstad Bovisa is Maandag middag een gashouder ontploft, waardoor de gasvoorziening van Milaan en omstre ken moest worden stopgezet. Men ge looft, dat de schade pas over enkele dagen zal zijn hersteld. Burgemeesters. Bij Kon. besluit van 21 April is aan M. EL J. M. Quaedvlieg, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Schaes- b rg. Het loon bij de werkverschaffingen op de z.g. pendagen. Zoowel in het vrije bedrijf als in de werkverschaffing bestaat dikwijls de ge woonte, dat het loon over de eerste 23 dagen als z.g. pendagen wordt ingehouden. Wordt een arbeider nu in de steunrege ling opgenomen en krijgt hij in de betrok ken week het loon der pendagen uitbe taald, dan vond tot dusverre 2/3 deel van dat loon als aftrek op het steunbedrag plaats. De minister van sociale zaken heeft nu goedgevonden, dat bij het bepa len van de steunuitkeering geen rekening wordt gehouden met het loon der pen dagen, onder voorwaarde, dat over de pendagen zelf geen uitkeering ingevolge de crisissteunregeling is verstrekt. Uitvoer van paarden naar Duitschland. Op de vragen van den heer Weitkamp betreffende de voorwaarden, waaronder consenten voor den uitvoer van paarden naar Duitschland worden uitgegeven en de daarvoor door de landbouwers ver schuldigde bedragen heeft Minister Co- lijn het volgende geantwoord; „Certificaten voor den uitvoer van koud- bloedpaarden naar Duitschland worden slechts verstrekt aan hen, die deze ras sen gedurende een bepaald vroeger tijd vak (1 Juli 19301 Juli 1933) hebben uit gevoerd. Het aantal paarden, dat door hen kan worden uitgevoerd, staat in een voor allen gelijkelijk en in verband met het Duitsch contingent bepaald percen tage tot den vroegeren uitvoer. Aan administratiekosten voor deze rege ling wordt bij de afgifte van het certi ficaat een bedrag geëischt van f3 per paard. In daartoe in aanmerking komende gevallen kan door dengene, die door den Minister is gemachtigd tot afgifte der cer tificaten, het stellen eener garantie voor het nakomen der voorschriften, gegeven op grond van de Crisisuitvoerwet, worden verlangd." Ingezonden Mededeeling. Ned. Groenten- en Fruitcentrale. De Nederlandsche Groenten- en Fruit centrale deelt mede: Het Crisis-Tuinbouwbesluit 1934 staat het in voorraad hebben, verhandelen of verwerken van gewassen van den lint- bouw slechts toe aan aangeslotenen bij de Ned. Groenten- en Fruitcentrale. Om als aangeslotene te worden erkend, kan een handelaar of verwerker van tuin- bouwgewassen zich wenden tot de orga nisatie, waarbij hij als groenten- en fruit handelaar of verwerker is aangesloten. Ook de erkenning van hen, die zich niet bij een bond of plaatselijke kooplieden- vereeniging hebben aangesloten of wen- schen aan te sluiten, kan via een dezer organisaties plaats vinden. De Winkelsiuitingsontwerpen. De Ned. R.K. Middenstandsbond zond per 23 April bet onderstaand telegram aan den voorzitter van den Ministerraad: „D'e Ned. R.K. Middenstandsbond dringt wegens ernstige schade en be dreigde economische belangen, als her haaldelijk breeder uiteengezet, met meeste klem aan op spoedige behandeling en tot standbrenging beide ontwerpen „Winkel sluitingswet". De dienstregeling van de spoorwegen. Het ligt in het voornemen den officiee- len reisgids, kleine uitgave, op Zaterdag 5 Mei a.s. op de stations en op Maandag 7 Mei d.a.v. bij den boekhandel verkrijg baar te stellen. De officieele reisgids, groote uitgave, zal op Donderdag 10 Mei aan de stations en op Vrijdag 11 Mei bij den boekhandel verkrijgbaar zijn. Het inblikken van vleesch wordt stop gezet. Waarschijnlijk zullen dezen zomer de afslachtingen van het rundvee, waarvan het vleesch in de bussen voor de werk loozen wordt verwerkt, worden stopgezet. Tot voor kort waren in totaal circa twintig millioen van die bussen gepro duceerd, waarvan er circa acht millioen door de consumenten zijn afgenomen. De voorraad bedroëg op 27 Januari j.l. negen millioen, doch is intusschen ten gevolge van een verminderde afname naast een constant gebleven productie, aangegroeid tot naar schatting 13 tot 14 millioen bus sen. De geringere consumptie is grooten- deels te wijten aan een toeneming van een gebruik van versch vleesch, in het bijzonder, kalfsvleesch, dat goedkoop is. Deze voorraad is intusschen, naar men verzekert, geenszins verontrustend. Men zal dezen zomer doorgaan met de distri butie, terwijl de productie zal worden stopgezet. Als de winter intreedt, zal de vraag naar het bussenvleesch ongetwijfeld weer toenemen, zoodat men dan spoedig door het teveel heen zal zijn en zoo noo- dig weer met de productie kan beginnen. Tegen een stopzetting van de productie in den zomer schijnt geen bezwaar te bestaan. Men verwacht n.l. in den zomer een veel geringer aanbod van vee aan de Centrale. Gemeenten contra de Rijksverzekerings bank. Een principieele uitspraak. Naar wij vernemen heeft de gemeente 's-Gravenhage een proces gewonnen tegen de Rijksverzekeringsbank, waarvan de uitslag voor tal van gemeenten van groot belang is. Zooals men weet vielen bij de in wer king treding van de Invaliditeitswet ook de oudere personen, voor wie nog niet voldoende premies konden worden be taald, onder deze wet. Zij werden door het Rijk ingekocht en het Rijk betaalt daarvoor jaarlijks ruim twintig millioen gulden. Voor zoover echter deze oudere arbeiders, vallende onder de Invaliditeits wet, niet in dienst waren van particu liere werkgevers, doch van de overheid, in casu van de gemeenten, eischte de Staat de inkoop-sommen van de gemeen ten terug. Hiertegen werd van de zijde der gemeenten al dadelijk bezwaar ge maakt, met het gevolg, dat in 1923 een bevredigende oplossing werd bereikt. De gemeenten vroegen daarop restitutie van de bedragen, die gedurende het tijdvak 19191923 ten onrechte van de gemeen ten waren geheven, doch de regeering weigerde. De gemeente Zwolle weigerde daarop de betaling van een vordering, welke betrekking had op een gemeente ambtenaar, die vóór 1923 was ontslagen. Een proces volgde en tenslotte besliste de Hooge Raad, dat het Koninklijk Be sluit, waarbij de gemeenten niet waren vrij gesteld van de inkoopsommen, niet bindend was wegens strijd met de Inva liditeitswet. De zaak leek reeds gewon nen, doch de Rijksverzekeringsbank gaf den strijd niet op en vond voor haar standpunt steun bij den Centralen Raad van Beroep te Utrecht. Echter, ook de gemeenten zaten niet stil en men kwam met de Rijksverzeke ringsbank overeen, dat de gemeente Den Haag een proefproces zou voeren tegen de Rijksverzekeringsbank. Dit proces is nu ten einde en Den Haag is er zegevie rend uit te voorschijn gekomen: de Rijks verzekeringsbank moet nu betalen, niet alleen aan Den Haag, doch aan alle ge meenten, die in het verleden zijn te kort gedaan. Zomerregeling werkverschaffing. De minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen geschreven, dat voor het vervoer van arbeiders naar en van de werkverschaffingen weer de z.g. zomerregeling. behoudens onderstaande wijziging, van kracht is. De regeling luidt thans als volgt: De arbeiders, die dagelijks meer dan twee maal 20 K.M. hebben af te leggen om naar en van de werkverschaffing te komen, dienen in den regel geheel voor rekening van de overheid te worden ver voerd per autobus, tram of trein. De arbeiders, die dagelijks twee maal een afstand van 15 tot 20 K.M. naar en van de werkverschaffing hebben af te leg gen, ontvangen een vergoeding van f 1 (één gulden) tegen het vorig jaar f 1,25 per man en per week, terwijl de vergoe ding voor een afstand van twee maal 10 tot 15 K.M. wordt bepaald op 50 cent (voorheen 75 ct.) per man en per week. Voor afstanden, die minder dan twee maal 10 K.M. bedragen, wordt geen ver goeding gegeven. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer hield gisteren een korte openbare vergadering waarin de voorzitter in warme bewoordingen her innerde aan de groote toewijding en onge- meene inspanning door Mr Verschuur als Minister betoond. Namens de Regeering sloot Minister Colijn zich hierbij aan. Beter dan iemand anders begrijpt de Regeering dit verlies; zij zal er slechts met moeite in slagen, iemand te vinden, hem als opvolger waardig. Nadat vervolgens de heer J. T. L. Otten als opvolger van den heer Westerdijk was geïnstalleerd, en enkele kleine ontwerpen waren afgedaan, werd de vergadering ge sloten. Binnenland. Gemeenten en Rijksverzekeringsbank. De Tweede Kamer over de werkloozen zorg. Verlaging van de loodsgelden. Buitenland. Japans optreden tegen China. Kabinetscrisis in Spanje. TWEEDE KAMER. Werkloozensteun en werkverschaffing. De Tweede Kamer heeft gisteren voort gezet de behandeling van de interpellatie- Kupers inzake steun aan werkloozen en verlaging der loonen bij de werkverschaf fing. De heer De Visser (C.P.) betoogt, dat men alleen bezuinigen wil op de ar beidersklasse door loon- en steunroof. Hij dient zelf een motie in, waarin de Regee ring verzocht wordt op haar maatrege len terug te komen. De heer A a I b e r s e (R.K.) zegt, dat dit onderwerp beter behandeld had kun nen worden bij het wetsontwerp inzake de credietverleening voor werkverschaf fing. Spr.' betoogt, dat ieder voor zich groote moeite moet hebben om te komen tot een compromis tusschen hart en ver stand. Het psychische en ethische gevolg der werkloosheid acht spr. het ergst, maar vooral op het platteland. De werk loozensteun moet gezien worden in het licht van de verkrijging van voldoende werkgelegenheid, waarmede ook enorme bedragen gemoeid zijn. Wanneer men voor steun aan werkloo zen gaat leenen vermindert men de gele genheid om te leenen voor werkverrui ming. Spr geeft in overweging de stemming over de motie aan te houden tot na de behandeling van het 60 millioen ontwerp. Dhr L i n g b e e k (H.G.S.) staat aan de zijde van den heer Kupers, zoolang er nog zooveel geld naar de kloosters gaat. Dr V o s (Lib.) zegt, dat men de voor zichtige houding der regeering moet eer biedigen. Spr. staat achter haar in dezen. De heer Kuiper (R.K.) meent, dat de minister niet heeft kunnen aantoonen, dat de steunbedragen in Twente te hoog zijn. De heeren v. Houten (C.D.) en A 1- b a r d a (S.D.) sloten zich aan bij den heer Kupers. De heer J o e k e s (V.D.) wil nu het overleg nog gaande is geen motie aanne men. Dhr Bakker (C.H.) komt er tegen op, dat de Minister met het lot der werk loozen niet begaan zou zijn. De heer Weitkamp (C.H.) dringt er bij den minister op aan de eigen bedrijf jes te steunen. Hij verwijt den heer Ku pers dat het roode Vakverbond met zijn vele millioenen niets doet voor de werk verruiming. De heer IJ sselmuiden (R.K.) vindt de motie-Kupers te negatief. De heer Zandt (S.G.) sluit zich in hoofdzaak aan bij den heer Lingbeek. Vandaag zal de Minister antwoorden. VERLAGING LOODSGELDEN. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het Voorloopig Verslag dei- Eerste Kamer over het wetsontwerp, hou dende bepalingen op den loodsdienst voor zeeschepen (verlaging loodsgelden). Gaarne erkennend, aldus de minister, dat een verlies voor de Nederlandsche Schatkist van ongeveer f 850.000 's jaars, als gevolg van de algemeene verlaging van de loodsgelden, van niet geringe be teekenis is. kan de Minister echter niet instemmen met de zienswijze van eenige leden, die zulks in dezen tijd van econo mische crisis niet te verantwoorden ach ten. Hij is van meening, dat dit verlies achterstaat bij de bevordering van het scheepvaartverkeer op de Nederlandsche havens en verlichting van de moeilijkhe den, waarmede het Nederlandsche scheepvaartbedrijf heeft te kampen. De minister sluit zich aan bij de leden, die de hoop uitspraken, dat het binnen niet te langen tijd moge gelukken een be tere verhouding tot stand te brengen tus schen de tarieven geheven volgens het Schelde-reglement en de in de Nederland sche Loodswet neergelegde. Ook de re geering is van meening, dat een oplos sing in de gewenschte richting dringend gewenscht is.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 1