WW Het beste adres voor MANUFACTUREN is dat van L. E. RIVIERE, Groote Markt, Kook Gravenstraat MIDDELBURG ~WB Ingezonden Stukken Rechtszaken Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Bloeiend Zuid-Beveland. TOONKUNST. SCHULTE&THIEME 1 Een prachtig partijtje Studieboeken, 0^^ Dinsdag 7 u. 31 min. Het geld meer dan waard! A. S. WOENSDAG en DONDERDAG per nieuwste touringcar „De Pelikaan" door CONCERT op Vrijdag 27 April „Die Schöpfung" Laatste Voorjaars-Afbraakveilingen op Walcheren. Schoon maakt ij d. Vloerlak Trappenlak Drempellak Te huur of te koop to GOES MODERNE WONING Te koop aangeboden: 'n Heerlijk nieuwtje! I hoog! i van kasteel de Haere de jacht opziener W. Hagens per fiets over den dijk naast een paard en wagen. Toen de heer H. over wilde steken naar het rij wielpad werd hij gegrepen door een voorbijgaande auto, bestuurd door iemand uit Nijmegen. De bestuurder stopte dade lijk en riep de hulp in van dokter Klein uit Olst. In zorgwekkenden toestand werd het slachtoffer naar zijn woning vervoerd. De dokter constateerde een ernstige hersen schudding. Tot heden is de heer Hagens nog niet tot bewustzijn gekomen. Zijn bestand is hoogst ernstig. De politie stelt een onderzoek in. Auto tegen stoomtram. De 89-jarige S. v. S., uit Raamsdonkveer, is Zaterdagavond op den Dordtschen Straatweg, onder de gemeente IJsselmon- de, met z'n auto in botsing geweest met de stoomtram. De auto werd zwaar be schadigd en moest worden weggesleept. De bestuurder werd met een hersen schudding en een groote hoofdwonde op genomen. Onder den trein. Gister avond is op de spoorbaan aan de Laan van Nieuw Oost-Indië te 's Gravenhage een 60-jarige man door den trein over reden en gedood. Bij onderzoek bleek het slachtoffer te zijn de heer W. J. van G., aan de Burgemeester Meineszlaan 94b, te Rotterdam. Het deerlijk verminkte li chaam is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te 's Gravenhage overgebracht. Ernstige botsing. Zater dagmiddag te omstreeks vier uur heeft onder Broek in Waterland een ernstig verkeersongeluk plaats gehad, waarbij een 19-jarige jongen uit Amsterdam is gedood. Op den Broekenmeerdijk passeerden el kaar op genoemd tijdstip twee auto's, een wagen van een auto-verhuurinrichting uit Amsterdam en een vrachtauto van den ijshandel J. Klokgieter, eveneens uit Amsterdam. Doordat eerstgenoemde wagen niet vol doende is uitgeweken op den zeer smallen weg, kwam de andere auto op den berm van den weg terecht om vervolgens met groote snelheid tegen een boerderij te botsen. De ijswagen werd vrijwel geheel vernield. Een 19-jarige jongen uit Am sterdam, M. Bijl geheeten, een vriend van den chauffeur, die naast dezen gezeten was, werd vrijwel op slag gedood. De be stuurder zelf kwam er met enkele schram men af. Gevallen van een zeld zame ziekte. Doktoren stellen alles in het werk om een zevenjarig jongetje, Benny Hendricks genaamd, uit Wilkes- Barre in Pennsylvanië, dat aan een onge wone ziekte lijdt in het leven te behouden. De ziekte „Myostitis Ossofica" geheeten, kenmerkt zich doordat het lichaam lang zamerhand „versteent". Hoewel de kans, dat de jongen genezen zal, gering is, bevindt zich, eveneens in Pennsylvanië, een man van 68 jaar, die dertig jaar geleden aan dezelfde ziekte geleden heeft. Deze man kan de lippen slechts een weinig bewegen en wat geluid voortbrengen. Zijn huid is geheel nor maal, doch zijn vleesch is zoo hard als een i »en. Hij eet regelmatig en is opge ruimd. Een andere lijder aan dezelfde ziekte is Roy Bard, een man van 50 jaar, vroe ger monteur bij" de telefoon, die 25 jaar terug door deze gevreesde ziekte werd aangetast. Hoewel hij gedwongen is, steeds languit te blijven liggen, lijdt hij geen pijn, terwijl ook zijn voornaamste inwendige organen geheel normaal func- ticneeren. —-Een denderende broed plaats. Op het drukke rangeerterrein van de Ned. Spoorwegen te Oss heeft een leeuwerik onder de spoorrails zijn nestje gebouwd, en zit daar te broeden op een plaats, waar dagelijks verschillende trei nen passeeren. D oor wil de beesten ver scheurd. Volgens een mededeeling van het departement voor boschwezen te Cal cutta zijn in Bengalen in het afgeloopen jaar 26 personen door tijgers of luipaar den gedood. De slachtoffers waren het talrijkst in de moerassige boschstreken aan den rand van de Ganges. Een nieuwe ijsbreker. Aan de Noordwerf te Leningrad is opdracht gegeven tot den bouw van een ijsbreker voor het poolgebied ter sterkte van 12.000 P.K. (de Krassin heeft 9000 P.K.) De ijs breker zal uitgerust zijn voor twee vlieg tuigen en zal een hoeveelheid stookolie kunnen vervoeren, welke voldoende is, om den weg van Voorzienigheidsbaai tot den mond van de Lena heen en terug af te leggen, zonder aanvulling van den voorraad. Ontsporing. Zaterdagmorgen zijn juist op den wissel, die toegang geeft naar het raccordement van de N.V. Vereenigde Papier fabrieken te Eerbeek twee onbe laden wagens ontspoord. Doordat dit ge schiedde juist op den vrijbalk, werd het verkeer richting Dieren en Apeldoorn niet gehinderd. Een direct ontboden materiaal- trein met arbeiders zorgde er voor, dat na geruimen tijd de beide wagens weder op de rails kwamen. Door hollend paard gedood. De 16-jarige landbouwerszoon Bemelmans ls nabij Rimburg door een hollend paard omvergeloopen, onder den wagen terecht gekomen en overreden. De jongen was op slag dood Een warenhuis sla voor 2 gulden. Vrijdag waren de prijzen van sla aan de Westlandsche veilingen zóó laag, dat een warenhuis van 780 ramen groot verkocht werd voor den prijs van twee gulden. Een warenhuis van 1014 ramen bracht op f33. De meeste waren huizen bleven onverkocht. Dertig mille verduisterd. De justitie te Leeuwarden heeft aange houden den vroegeren secretaris-ontvan ger van een achttal waterschappen in Friesland S. B. te Bergum woonachtig o.a. verdacht van verduistering van ruim f30.000, ten nadeele van de waterschap pen Eernewoude, Nijegasterfennen en Eestrum. De verdachte is in het Huis van Bewaring opgesloten. Hoe groot de tekorten zijn kan nog niet definitief worden opgegeven, doch voor wat de waterschappen Eernewoude, Nije- gaster Vennen en Eestrum betreft noem de men reeds een bedrag van f25.000 tot f30.000, daar B. sedert geruimen tijd reeds verschillende ontvangen aanslagen niet heeft verantwoord. Niet alleen particulie ren moeten voor groote bedragen bena deeld zijn. B., die eenvoudig leefde, ge noot het volle vertrouwen in de om geving, zoodat zij, die geld te plaatsen hadden, dit vaak aan B. ter administratie in handen gaven. Waar al dit geld gebleven is, is nog niet bekend en hiervoor zal het nader onder zoek moeten worden afgewacht. Naar wij vernemen moet B. bij het aankoopen van landerijen ten gevolge van de daling hier van groote verliezen hebben geleden. Ook heeft hij aan verschillende personen cre- dieten op eigendommen verstrekt. De Noord-Friesche Hypotheekbank heeft aan B. belangrijke credieten op hypo theek verstrekt, zoodat als B. in staat van faillissement wordt gesteld, van het geld van de waterschappen en particu lieren zeker niet veel zal terechtkomen. Voor enkelen beteekent dit niet minder dan een catastrophe. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie De Zuid-Bevelandsche Waterleiding. Geachte Redactie, In het nummer van 1.1. Vrijdag werd met een zekere ophef gewag gemaakt van de belangrijke(?) tariefsverlaging van de Zuid-Bevelandsche "Waterleiding. Als lokmiddel moge deze verlaging eeni- ge verdienste hebben, voor den waterver bruiker is zij van weinig beteekenis. De Noord-Hollandsche waterleiding pu bliceerde dezer dagen de volgende tariefs verlaging: 1. De prijs van het water wordt van 25 cent per M3 teruggebracht tot 20 cent. 2. De oppervlaktegrondslag gaat met 16 pet. omlaag. 3. Bijslagen voor neringdoenden wor den met 20 pet. verlaagd. De Provinciale Staten van Noord-Hol land namen van deze werkelijk belang rijke verlaging met veel genoegen kennis. De Zuid-Bevelandsche waterverbrui kers doen dit niet met de onbeduidende verlaging van het Zuid-Bevelandsche wa- ertarief TH. A. VOGELAAR. Krabbendijke 23 April 1934. Kantongerecht te Middelburg. Overtreding artikel 6 der Vleeschkeu- ringswet: P. W. te Serooskerke f3 b. s. 3 d. h.; C. K. te Arnemuiden f25 b. s. 10 d. h. Gedurende den tijd, dat een winkel voor het publiek gesloten moet zijn, in dien winkel iemand bedienen: Pa. V. te Mid delburg f 3 b. s. 1 w. t. s.; J. J. A. te Mid delburg f5 b. s. 5 d. h. Overtreding van één der krachtens de Crisis-Zuivelwet 1932 werkende voorschrif ten: P. G. Lzn te Ovëzande f 10 b. s. 10 d. h.; M. R. te Heinkenszand f10 b. s. 10 d. h.; J. G. te Meliskerke f2 b. s. 2 d. h.; J. G. te Meliskerke f2 b. s. 1 d. h.; P. Th. V. te Schore f25 b. s. 10 d. h.; P. G. Lzn te Ovezande f25 b. s. 10 d. h.; P, Z. te Goes f 10 b. s. 10 d. h.; M. V. te Lewedorp f10 b. s. 10 d. h.; J. J. M. te Oudelande f 15 b. s. 10 d. h.; A. v. d. D. te Putte f50 b. s. 20 d. h.; J. v. H. te Krui- ningen f10 b. s. 10 d. h.; J. v. H. te Krui- ningen f10 b. s. 10 d. h.; A. v. d. B. te Vlissingen f25 b. s. 10 d. h.; D. v. d. B., zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande f10 b. s. 10 d. h.; M. C. W. te Oost- en West-Souburg f 10 b. s. 10 d. h.; J. B. te Wissenkerke f 10 b. s. 10 d. h. Bij het gebruik maken van een Rijks kanaal als schipper niet aan de buiten zijde van zijn schip duidelijk den naam van den schipper aangegeven hebben: J. Th. v. d. V. gedomicilieerd te Rotterdam f5 b. s. 5 d. h.; E. J., gedomicilieerd te Zwartsluis f5 b. s. 5 d. h. Te Middelburg met eenig middel vein vervoer rijden over de zijpaden: P. J. P. te Middelburg f5 b. s. 5 d. h. Te Middelburg zich in de plantsoenen buiten de paden bevinden, na gedaan verzet: A. Z. te Middelburg: vervallen verklaring van het gedaan verzet. Te Middelburg op straat voetballen: J. C. C. te Middelburg; T. H. S. te Middel burg, J. L. v. d. H. te Middelburg, J. K. v. d. V. te Middelburg en L. B. B. te Middelburg: ieder berisping. Te Vlissingen zonder vergunning van B. en W. op den openbaren weg zang uitvoeringen geven: O. J. B. te Rotter dam f10 b. s. 10 d. h.j H. J. I. C. te Rot terdam f 10 b. s. 10 d. h. Te Vrouwenpolder zonder vergunning van B. en W. voorwerpen, niet zijnde gedrukte of geschreven stukken, langs de huizen te koop aanbieden: L. P. te Middelburg f5 b. s. 5 d. h. —.Faillissementen. In het faillissement van Jan Valkier, koopman, wonende te 's H. Arendskerke, curator Mr C. M. Kegge, adv. en procureur te Goes, is in de plaats van den heer Mr J. H. Bybouw benoemd tot rechter-com- missaris de heer Mr A, van der Hoop. Door de Rechtb. te M'burg is failliet ver klaard: A. Janssen, handelende onder de firma M. G. Janssen en Zn. te Goes. Rechter-commissaris Mr A. van der Hoop, rechter. Curator: Mr Ph. R. Hu- genholtz, advocaat te Goes. April. 24 Zoutelande, Serooskerke, Vrouwe polder, Gapinge, afbraakveiling, resp. 10 u., 1 u., 3 u., 5 u., Struve. 24 Grijpskerke, hofsteedje, Blaupot ten Cate. 24 Goes, woonhuis, erf en tuin, Kram. 25 Kwadendamme, café met woning, schuur en erf, Van Werkum. 25 's H. Hendriksikinderen, verp. 40 perc. bouw- en weiland, v. Dissel. 25 Goes, Vendutie, de Kok. 25 Koudekerke, Inboedel, Loeff. 25 Kwadendamme, bouw- en weiland, Verbist. 25 Gapinge, Inspan „Welgelegen", Struve. 26 Middelburg, (Loskade 1 u.), afbraak veiling, Struve. 26 Middelburg, Huizen met erf, v. d. Harst. 26 Borssele, Inboedel, Beth. 27 Middelburg, aannemersmateriaal, v. d. Harst. 27 Serooskerke, Inspan, Terpstra. 27 St. Philipsland, hofstede „Noord- hoeve", v d. Brink en v. d. Bout. 28 Goes (Zaagmolenstr.), afbraakvei ling, De Wilde. 30 Oostkapelle, inboedel en landbou wersgereedschap, Blaupot ten Gate. Mei. 1 Koudekerke, café en winkelinventa ris, inboedel, Loeff. 4 N. en St. Joosland, woonhuis, boom gaard, moesland, 7 perc. bouwland, 2 perc. weiland, Blaupot ten Gate. 2 Domburg, huizen met erf, Struve. 9 Nieuwdorp, Woonhuis c.a., v. Dissel. 9 Nieuwdorp, Inboedel, v. Dissel. i De Rijkswaterstaat heeft het onder houd der bodemdiepte van de buitenha ven van het kanaal door Walcheren te Veere, in de Stadshaven te Veere, in de Wester- of Koopmanshaven te Vlissingen en in de haven te Breskens met bijkomen de werken gedurende 1934 gegund aan de N.V. Bagger-Maatschappij „Holland" te Hardinxveld voor f 0.67 per M3. opge baggerde specie in de middelen van ver voer met 55-urige werkweek. Kruinlngen. Uitslag aanbesteding van een woonhuis in het nieuwe bouwplan voor dhr M. de Jonge door het Bouwkun dig Bureau voorheen A. J. Ie Glercq. Timmer- en metselwerk: G. Wonder- gem f 3620; J.A. Polejj f 3520; Gebr. Ba- veco f 3318; J. D'ek f 3308; Gebr. Kar else f 3285; J. J. Fraanje f 3097. Schilderwerk: J. v. IJzerloo f 185; P. Penne f 175. Gegund aan de laagste inschrijvers. Wemeldinge. Bij de gehouden onder- handsche aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor mej. Zwitselaar, werd als volgt ingeschreven: I. van Baal f 7340; Abr. Willemsen f 6490; Adr. Kost ten f 6325; F. de Bourgraaf f 6140; L. P. Korstanje f4610; Architect dhr P. J. de Bourgraaf alhier. Alle inschrijvers wonen te Wemeldinge. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 24 April: Matige, later tijdelijk krachtige N.- Westelijke tot Z.-Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk tij delijk regen, weinig verandering in tem peratuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 767. Licht op voor fietsen: Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader CORNELIS HAMELINK, ln den ouderdom van ruim 73 jaar. Namens zijn diepbedroefde Kinderen, Behuwd- en Klein kinderen. Wemeldinge, 21 April 1934. Voor de vele blijken van deel neming, ontvangen bij het overlijden van mijn lieve Vrouw, Mejuffrouw CORNELIA JOHANNA WILLEMSEN, betuig ik mijn hartelijken dank. J. KOUSEMAKER, 't Zand, 23 April 1934. Kerklaan D 143. Voor de zeer vele blijken van be langstelling, ontvangen ter gelegen heid der herdenking op 17 April van mijn 80sten Geboortedag, mijn vriendelijken dank, ook namens mijn kinderen. P. BLIEK. Wemeldinge, April 1934. tl» etn tutjjeij>rokin xaalc^ Z)rojt«t«ri| JDan H erder- tfc fjoedLkecpar-. Dat la de algemeene op vatting omtrent de goed- koope Advertentlën die 's Dinsdags en 's Vrijdags In „De Zeeuw" worden opgenomen. De kosten zijn zeer gering. Het resultaat Is zeer groot. Prijs per persoon 60 cent. Vertrek vanaf garage 2 uur namiddag. De ondernemer J. VAN FR AASSEN, Goes, Nieuwstr. 48. Tel. 180. half 8 In „De Prins van Oranje" te GOES. Directeur de heer OTTO LIES. ORATORIUM van J. HAYDN. SopraanMejuffrouw MANNY LIGTHART, Amsterdam. Tenor: dhr. MICHEL GOBETS. Amsterdam. Bas: de heer Dr. H. VAN DER KAMP, Domburg. Met orkestbegeleiding (bewerking Otto Lies). Dameskaarten f 0.75 sted. bel. Heerenkaarten f 1.50 -f- sted. bel. Donderdag 26 April, half 8 VOLKSCONCERT. Entree f 0.30 sted. belasting. In den schoonmaaktijd valt er licht Iets op te ruimen. Een „kleintje" in „De t Zeeuw' f 0.75 is de aangewezen weg. dan MORGEN DINSDAG. ZOUTELANDE 10 UUR. SEROOSKERKE 1 VROUWEPOLDER 3 GAPINGE 5 Maakt dat u er bij komt. Alles moet weg. Nu kunt u koopjes doen. HOORNICK ZONEN. merk „De Twee Pijltjes", is binnen enkele uren droog en hard, Verkrijgbaar in bussen van 25-55-1.-. DROGISTERIJ IN HET HUIS MET DE R00DE PILAREN - MIDDELBURG Mooi, goed gebouwd en goed onderhouden met Schuur en flinken Tuin, aan de Scheldestraat 57. Huurprijs f 22,50 per maand. Koopprijs f 3356.— Te bevragen bij den bewoner en bi) W. L. B. J, DEKKER, Wllhel- minastraat 33. zeer geschikt voor het behalen van de acte Godsdienstonderwijzer, tegen billijken prijs. Adres W. KAAT, A 107, Koudekerke (W.) De Notaris H. R. STRUVE te Mid delburg is voornemens op WOENSDAG 2 MEI 1934, des namiddags half twee uur, in het café „Wilhelmina", aan de Noordstraat te Domburg, publiek te verkoopen: In de gemeente Domburg: 1. EEN HUIS EN ERF, ingericht voor pension, genaamd „Huize Johan", aan de Noordstraat E 203, groot ongeveer 1 A. 3 c.A. 2. EEN HUIS EN ERF, ingericht voor pension, genaamd „Catha- rina", naast het vorig perceel, groot ongeveer 1 A. 31 c.A. Ontruimd te aanvaarden 16 Mei 1934. Bezichtiging daags voor den ver koopdag van 1012 en van 24 uur en op den verkoopdag van 1012 uur. Nadere inlichtingen worden ver strekt ten kantore van voornoem den Notaris STRUVE. Droste's tractatie-mannetje heeft een nieuwe lekkernij gebracht om iedereen te tracteeren. Chocolade tul pen, de nieuwe voorjaars vondst van Droste. Neemt eens een proefje van deze voordeelige en toch zoo Spaart f>laat- ,..f es uoo7 hit verrukkelijke versnapering. aibum,.Bali". Uw leverancier verkoopt ze all ALTIJD WELKOM!

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 4