v> Kerknieuws. Onderwijs Financieële Berichten. Burgerlijke Stand Marktberichten. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Franse irvolgd.) stemmen besloten de aan den pachter van het aan Franse verkochte perceelsgedeelte te betalen schadevergoeding voor reke ning der gemeente te nemen. Vervolgens deelde de voorz. de door B. en "W. ter zake van de aansluiting aan de waterleiding van den Langeweg bereikte resultaten mede. Nadat de heer Maas den Raad er op gewezen had dat de bij de aansluiting betrokken belanghebbenden financieel zeer weinig voor de aansluiting over hebben en er dientengevolge voor de gemeente vooral voor dat deel een belang rijk tekort zal overblijven, werd tot stem ming over het al of niet doortrekken van de te leggen waterleiding tot het eind van den Langeweg overgegaan, welke tot re sultaat had dat de stemmen staakten. M.a.st. werd besloten het voor de wa terleiding te verrichten graafwerk door werkloozen te doen uitvoeren en het loon te bepalen op f 2 per dag. Vervolgens werd de verandering van de wijze van straatverlichting in de afd. Gapinge ter sprake gebracht. De voorz. deelde mede, dat de kosten aan de elec- trische verlichting verbonden zullen be dragen een uitgaaf van f225 in eens te voldoen en van f 116 per jaar voor 8 lichtpunten, terwijl door hem werd gewe zen op de aan de electrische verlichting verbanden voordeelen. Na bespreking werd tot stemming overgegaan, welke tot resultaat had dat ook hierover de stem men staakten. De voorz. deelde mede, dat B. en W. ten einde tot verbreeding van den weg in de kom te Vrouwepolder te kunnen ge- JP raken voorstellen van de heeren Janse en Ludikhuize een strook tuingrond te koo- pen ter grootte van 5 34 roede tegen den prijs van f 15 de roede, hetgeen neer komt op een uitgaaf van f 86.25. De hee ren Kesteloo, Arendse en W. Maas zien het nut van den door B. en W. voorge stelden aankoop niet in en verklaarden den prijs veel te hoog te vinden. Dhr W. Maas zou er wel iets voor voelen zoo de prijs aanmerkelijk lager was gesteld. Na dat de voorz. het voorstel had toegelicht werd het met 4 tegen 2 st. verworpen. Bij de rondvraag werd door dhr Kes teloo gevraagd of W. Louwerse nu al be taald had voor het door de gemeente voor hem in werkverschaffing verrichte delf- werk. In verband hiermede werd de heer Langebeeke opdracht gegeven zich te dier zake nader met W. Louwerse Jzn. te verstaan. Vervolgens werd nog in den breede het woord gevoerd over de thans door B. en W. gevolgde wijze van werk verschaffing, welke wijze tot heden alles zins bevredigend heeft gewerkt en waar mede vooralsnog zal worden doorgegaan. Daarna werd de vergadering met dank zegging door den voorz. gesloten. Axel. Donderdagnamiddag vergaderde de gemeenteraad van Axel. Wegens het bedanken van den heer P. J. van Bendegem werd als lid in de com missie voor het nagaan der salarissen be noemd de heer F. Dieleman. Voorts werd besloten tot wijziging van het bepaalde in de bouwverordening. Met name werd vastgesteld, dat de nieuwe hoofdstraten voortaan een breedte moeten hebben van 19 meter inplaats van 15 me ter en de zijstraten een breedte van 9 meter. Zooals ook in andere gemeenten ge schiedt, werd tenslotte tot de bekende wij ziging van het Ambtenarenreglement be- sloten, alsmede tot vaststelling van en kele begrootingswijzigingen in verband met vroeger genomen besluiten. Kapelle. De collecte Emmabloempje langs de huizen bracht f 80 op. (BeL ber.) Voetbal. Kloetinge. Zaterdag speelde alhier de voetbalvereeniging Unitas I een wedstrijd tegen Wolfaartsdijk I. Ruststand 2—0. Eindstand 30 in het voordeel van Wol- jharte&ffc j 1 It Kapelle. Zaterdagmiddag speelde Ka pelle tegen Inter Scaldea vaa Schare. De uitslag was 30 voor Inter Scaldefl. Wemeldinge. "Wemeldinge Juniores en Hansweertsche Boys Juniores 134 voor Wemeldinge. Waarde. Zaterdag speelde de voetbal vereen. Waarde II een vriendschappelijken wedstrijd tegen Rilland Hl, welke laatst genoemde won met 40. Kortgene. Zaterdag speelde D. V. 0. van hier tegen de voetibalvereen. Kamper land om den wisselbeker. Kamperland won mot 41. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Gouderak, J. van Root- solaar te.Hagestein. Te Besoyen, J. G. R. Langhout te Welsrijp. Geref. Kerken. Tweetal te Eindhoven, J. G. Hagen te Sprang en G. Zeijl te De Glind. Beroepen te Hoek van Holland, G. P. Boodt te Molenaarsgraaf-Brandwijk. Aangenomen naar Groningen, P. Ded- dens te Rijswijk. 's Gravenpolder. Zondagmorgen werd Ds G. J. U. van Hoogstraten tot Eiin dienstwerk bij de Nederl. Herv. Kerk alhier ingeleid door Ds Blanson Henke- mens van Nisse, die tot tekst had geko zen 2 Timotheus 2 vers 15. Des middags verbond de nieuwe leeraar zich aan de gemeente met een predikatie over Romei nen 5: 35. Do gemeente zong haar nieu wen leeraar toe Gezang 274; 5 en 3, 4 Beide malen was het kerkgebouw meer dan vol. Onder de aanwezigen waren ook velen uit de gemeente Boxmeer, de vorige standplaats van Ds van Hoogstraten. Heinkenszand. Tot ouderling bij de Ned. Herv. Gemeente alhier werd geko zen dhr Jac. Hannewijk in de plaats van dhr L. Almakinders, die naar elders ver trok. i D s G. P. Bruins f. Zaterdag is op 67-jarigen leeftijd overleden Ds G. P. Bruins, Ned. Herv. predikant te War- tena, die den dag tevoren met emeritaat was gegaan. De overledene maakte o.m. deel uit van de Algemeene Synode. Goes. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor: Semi-arts dhr W. P. Blokpoel alhier. Ritthem. De beer J. Anker, ambtenaar op de secretarie alhier, is geslaagd voor het schriftelijk gedeelte van het examen voor de akte van bekwaamheid in de ge meente-administratie. Kring W alcberen Volks- onderwijs. Zaterdag vergaderde op de bovenzaal van café de Eendracht te Middelburg de kring Walcheren van Volksonderwijs onder voorzitterschap van dhr Dr G. Orbaan. De waarn. secretaris, dhr W. Spinnaaij, bracht bet jaarverslag over 1933 uit, waaruit wij memoreeren, dat dit jaar de voorzitter, dhr Mr J. W. Zijlstra, overleed en Dp Orbaan zijn plaats innam. Dhr L. den Ouden te Gapinge trad wegens ver trek uit het bestuur en werd tijdelijk ver vangen door dhr W. Spinnaaij. Het verslag herinnert aan de opheffing van de openbare scholen te Vrouwepol der en Gapinge en van de af deeling Vrou wepolder der Vereeniging. De kinderen van de openbare school te Gapinge wor den nu per autobus naar de openbare school te Veere vervoerd, dank zij gelde- lijken steun van het Fonds tot steun van Volksonderwijs, de Ned. Herv. gemeente, verschillende andere vereenigingen en en kele particulieren. De penningmeesteresse, Mej. C. Grims te Veere, bracht bet financieel verslag uit, waaruit bleek, dat 1933 sluit met een klein nadeelig saldo, ontstaan door het niet doorgaan van den Landdag op Hemel vaartsdag tengevolge van bet slechte weer. De vergadering besloot in 1934 geen Landdag te houden. Schoolraad. i De jaarvergadering van het negende district van den Schoolraad voor scholen met den Bijbel, welk district geheel Zee land omvat, zal gehouden worden te Mid delburg op Vrijdag 4 Mei. In de morgenvergadering zal na afdoe ning van de huishoudelijke zaken dhr A. Janse te Biggekerke spreken over: „De schoolhervormende kracht van het begin sel van het christelijk onderwijs tegenover begrippendressuur en tegenover de bele- vingskuur bij de lessen". In de middagvergadering houdt Dr J. H. Bavinck te Wassenaar een rede over: „Opvoeding en levensbestemming". HOE ZIT DAT? Op een vergadering, waar de heer Roe- lofsen weder sprak over de vreeselijke corruptie bij de varkenscentrale en waar hij zich niet ontzag om zelfs een geheel korps, bestaande uit 11 Rijkskeurmees ters corrupt te noemen, werd ook mede gedeeld, dat er reeds 14 maal proces verbaal tegen hem was opgemaakt, schrijft het „Gentrum" (R.K.). De gewoonte getrouw werd er op die vergadering een collecte gehouden in den hoed, dien minister Verschuur bij een auto-ongeluk, hem den vorigen zomer overkomen, verloren had en dien een mijnheer Tims voor een gulden van een boer had gekocht. Het geld wordt door ons op een goede manier besteed, om ons aller belang te dienen, dus offer in den hoed, waarin de naam van den minister nog staat. Fijn gevoeld is dat niet, maar dat kan men niet verwachten van deze heeren. Iets anders is dat het geld, zooals daar na weer werd medegedeeld, besteed zou worden om de kosten aan het gerecht te betalen, de griffiekosten en anderszins. Juridische hulp hoefde er niet af, want de N.S.-beweging heeft drie rechtskundi gen belangeloos ter beschikking gesteld van de heeren Roelofsen c.s. Wanneer ze iets hebben loopen ze daar aan en die re gelen alles. Nu zouden we toch willen vragen, hoe dat nu zit? Is deze mededeeling, zooals zooveel wat er beweerd wordt op de ver gaderingen van den heer Roelofsen, in strijd met de waarheid of is zij juist? Is dat laatste het geval, en dat mogen we wel aannemen, dan begrijpen we niet hoe dat te rijmen is met de verklaring in „Volk en Vaderland", dat de N.S.B. zich geheel los heeft gemaakt van den heer Roelofsen, mede ook omdat zeer gezaghebbende per sonen in de beweging dit hadden geëischt, daar zij aan deze hetze, deze stelselmatige ondermijning van het vertrouwen en on ware voorlichting niet langer steun wenschten te verleenen. Thans zou men het toch doen langs een achterdeurtje door middel van drie rechtskundigen. Om hou zee te kunnen roepen is een eerste eisch recht door zee en daarvan is bij deze handelwijze zeker geen sprake. BEURSBERICHTEN Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers lieden Ned. Handel Mij. 4434 4434 Philips Gloeilampen G.B. 23634 23634 Unilever 7554 76 Anaconda Copper KV/s 10V« Bethlehem Steel 2634 2634 U.S. Steel Corp. 31 34 3134 Koninkl. Petroleum 158 34 156 Shell Union 6 634 Amsterdam Rubber 104 10534 Ned. Scheepvaart Unie 39 39 Deli Maatschappij 125 127 Handelsverg. Amsterdam 17134 17134 434 pet. Ned.-Indië 1926 9834 9834 4 pet. Nederland 1934 997/e 9913/ie A.K.U. 4534 4534 Noch de locale markt noch de Ameri- kaansche afdeeling liet eenige beweging van beteekenis zien, uitgezonderd de kleine Amerikaansche Olie-aandeelen waarin nu en dan wat omging. Overigens vertoonde geen enkele hoek eenige on dernemingslust. De beleggingsmarkt was prijshoudend. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 April, 2.30 u. Londen 7.547.55. Berlijn 57.71—57.74. Parijs 9.749.76. Brussel 34.5634.59. New-York 1.46—1.4734. MIDDELBURG. Bevallen: N. Maas van Kleven, z. Overleden: H. Harpe, 84 j., wedn. van J. Dobbelaar. GOES. Huwelijks-aangifte: Johan Gle- rum, 30 j. en Petronella Paulina Bogers, 22 j. jd. Huwelijks-afkondiging: Johannes Ste- ketee, 27 j. jm. en Adriana Deij, 24 j. jd. te Kattendijke; Hendrik Meijaard. 25 j. jm. te Wemeldinge en Tannetje Hendrika Hoogesteger, 23 j. jd. te Wemeldinge, laatst te Goes; Willem Hendrik van 't Veer, 27 j. jm. en Neeltje Johanna Brand, 23 j. jd. te 's Heerenhoek. Overleden: Catharina Maria Schlumer, 89 j., weduwe van Petrus Augustinus van A pItot* Van 15—21 April. VROUWENPOLDER. Getrouwd: P. Du- vekot, 27 j. jm. en L. Geerse, 31 j. jd. Van 1621 April. WEMELDINGE. Ondertrouwd: Catha- rinus Murre, 21 j. jm. te Baarland en Geertruida Francinaa Adriaanse, 22 j. jd.; Hendrik Meijaard, 25 j. jm. en Tan netje Hendrika Hoogesteger, 23 j. jd.; Gerard Schouwenaar, 28 j. jm. en Fran- cina Geertruida Adriaanse, 25 j. jd. Geboren: Adriana Neeltje, d. v. A. Job- sen en H. Houtekamer. Overleden: G. Hamelink, 73 j., wedn. van J. Ferdinandusse. Van 620 April. KORTGENE. Geboren: Elizabeth Wil- helmina Barbera, d. v. Willem Marinus Klompe en Barbera Pieternella Cornelia van Zuijen. ROTTERDAM, 23 April 1934. Vee markt. Aanvoer: 452 vette runderen, 282 vette kalveren, 171 schapen en lam meren, 834 varkens, 8 nuchtere kalveren, Prijzen per K.G.: vette koeien 55-60, 48 -53, 38-42; vette ossen 52-56, 44-48, 36-40; vette kalveren 90-95, 70-75, 50-60; var kens (levend gew.) 34-36, 301-32, 26-28; schapen 44, 39, 35; lammeren 46, 41, 35; schapen, per stuk f 22, f 15, f 10; lam meren, per stuk f 19, f 12, f 10. Aanvoer koeien en ossen: korte, willi gen handel, prijzen iets stijver, een prima rund tot 2 cent boven noteering. Vette kal veren: aanvoer ruimer, handel kalm, de prijzen iets lager, een prima kalf tot 10 ct boven noteering. Schapen en lammeren: korter aanvoer, kalme handel en iets lan gere prijzen. Varkens: aanvoer iets rui mer, luie handel en onveranderde prijzen. Zaden: geen aanvoer en geen notee ring. Vlas: 10450 K.G. blauw 40-55; 2000 K.G. wit 40-55, 7500 K.G. Holl. geel 40- 50, 2000 K.G. Dauw root 35-45. Tamelijke aanvoer voor den tijd van het jaar, met slepende handel, geleidelijk alles verkocht. Aardappelen; Brielsche eigenhei mers 3.504, Zeeuwsche eigenh. 33.40, Bevelanders 3-3.60, Zeeuwsche bomte 4- 4.40, Z. bl. 4-4.30, bravo 4-4.40, red star 3.50—4, Westl. ronde zand 6, malta's 12 14, industrie 2.803 gld. Aanvoer re delijk, handel kalm. Graanmarkt. Gerst chevallier 5 5.50, haver 66.25, kleine groene erwten 78, schokkers 812, bruine boonen 8 8.60 gld. alles per 100 k.g., La plata mais f 99 per last. GOES. Veiling van 23 April. Witlof 7 8, spinazie 34 gld. beide per 100 k.g.; kropsla 2.505, 2e soort 0.802.70 gld. beide per 100 stuks. Radijs 2.403.70, rabarber 1.103.30, selderie 2.503.10, prei 2.505.50, bloe men: tulpen 10, idem "itschot 12 gld., alles per 100 bos; azalea's 15 gld. p. 100 pot. GRENSWIJZIGING GOES— KLOETINGE. B. en W. van Kloetinge verzoeken ons het volgende te melden: Naar aanleiding van de door den di recteur van gemeentewerken te Goes voor eenige dagen aan de pers verstrekte in lichtingen over de aanhangige grenswij ziging tusschen de gemeenten Goes en Kloetinge, stellen Burgemeester en Wet houders van Kloetinge er prijs op te ver klaren: le. dat zij publicatie van het Goesche standpunt in dit stadium voorbarig en ongepast achten; 2e. dat de eenzijdige vorm waarin de „inlichtingen" zijn gegoten blijkbaar is bedoeld om een zekere stemming te wek ken. Het gemeentebestuur van Kloetinge zal, wanneer de tijd voor apenbare behande ling dezer zaak is gekomen, stellig niet nalaten die argumenten naar voren te brengen, die het in het belang dezer gemeente noodzakelijk acht. De A. N. S. B. DEN HAAG. De Raad van Toezicht van de stichting Algemeene Nederland- sche Fascistenbond meldt: Uitlatingen van den heer Baars in ver schillende openbare bijeenkomsten ge daan welke in strijd met de waarheid een valsch beeld van zijn uittreden geven, no pen ons tot de volgende verklaring: De ontwikkeling van de A. N. S. B. in legaal-principieele richting had reeds maanden in de beweging het besef doen rijpen, dat J. A. Baars als leider moest aftreden. Zijn besluit om heen te gaan be- teekent dan ook niet anders dan de er kenning dat het overgroote deel der leden in hem geen vertrouwen meer heeft. Wanneer hij niet vrijwillig zou zijn heen gegaan zou de Raad van Toezicht genoopt zijn geweest hem ontslag te geven. Vliegveld op Texel. DEN BURG. De Raad van de gemeente Texel heeft besloten tot den aanleg van een vliegveld in den polder Eierland, wel ke werkzaamheden zullen worden uitge voerd in werkverschaffing en onder toe zicht van de Heide Mij. DEN HAAG. Ook de leden der Eerste Kamer zullen een reis naar Arnhem ma ken met den Dieselmotorentrein, welke reis bepaald is op Woensdag a.s. Slapte bij de machine-industrie in Duitschland. FRANKFORT a. d. MAIN. De vereeni ging van Duitsche machinefabrikanten, de centrale organisatie der Duitsche mar chine-industrie deelt mee, dat in de maand Maart de orders uit het buiten land zoo onregelmatig binnenkwamen, dat de regelmatige instandhouding van het bedrijf uiterst moeilijk was. Ook het binnenland toonde in Maart groote te- rughoudendheid. De tewerkstelling be droeg nauwelijks 48 pet., dus nog niet de helft van de normale omvang. Doodelijk ongeval. BOLS WARD. Zondagmiddag heeft bij Schettens een ernstig motorongeluk plaats gehad. De 34-jarige Y. Molenaar uit Schraard, die links van den weg liep, trachtte bij het hooren van een signaal op het laatste oogenblik naar rechts over te steken. Hij werd hierop door den 18-jarigen motor rijder, J. v. d. Heide uit Bolsward, aan gereden. Met een ernstige schedelfractuur werd het slachtoffer opgenomen. Hij over leed enkele uren later. v. d. Heide werd licht gewond. D0ETINCHEM. Gisteravond is de heer L. Kraayenbrink te Terborg door een auto aangereden en op slag gedood. JOURE. Hedenmiddag is alhier het lijk gevonden van een ongeveer 45-jarige man. Een onderzoek wordt ingesteld. De strijd in de Duitsche kerken. BERLIJN. De jongste ontwikke- keling van den strijd in de Duit sche kerken beteekent in tegenstel ling met de officieele berichten, geen vredesaanbod van den Rijksbisschop Dr Müller. De zaak is integendeel zoo, dat de onwettigheid van de beruchte verorde ning van 4 Januari niet langer kan wor den ontkend. Er is 'n aantal gerechtelijke aanklachten aanhangig gemaakt, welke allen ten doel hebben de onwettigheid der gerechtelijke uitspraken vast te stel len. Om te ontkomen aan gerechtelijke uit spraken heeft de Rijksbisschop de veror dening van Januari ingetrokken. In Zuid-Duitschland is verbazing en verontwaardiging gewekt door de berich ten van officieele zijde verspreid betref fende een conflict in de regionale kerken van Wurtemberg en de oplossing van een conflict na een persoonlijk bezoek van den Rijksbisschop Müller aan Stuttgart. In Ulm is Zondag een protestvergadering ge houden van ongeveer 10.000 Z.-Duitsche protestanten, waarin werd ontkend dat er een conflict in de kerk van Wurtem berg heeft bestaan. Integendeel, aldus werd medegedeeld, is er een unfaire po ging gedaan om moeilijkheden te doen uitbreken. Ontwapening. LONDEN. De Parijsche correspondent van de „Times" meldt, dat Frankrijk te Genève hoogstwaarschijnlijk zal voorstel len, dat de mogenheden gemeenschappe lijke voorstellen aan Duitschland zullen doen. Of de Fransche Regeering zal aan dringen op het ontwerpen van een con ventie welke Duitschland naderhand voorgelegd zou kunnen worden, is nog niet duidelijk. Met zekerheid kan echter worden aangenomen, dat de Fransche re geering heeft besloten in elk geval een bewapeningswedstrijd te vermijden tenzij zij de middelen tot waarborging van de moeilijkheid zou moeten opgeven. Politieke onlusten In Frankrijk. PARIJS. Gister ontstond te Courtevore nabij Parijs een ernstige vechtpartij tus schen colporteurs van fascistische en com munistische bladen, waarbij verscheidene personen ernstig werden gewond en de politie 10 personen arresteerde. Ook in andere plaatsen van het land kwam het tot politieke vechtpartijen, o.a. te Aurillao na een rede van een rechtsche afgevaar digde, waarbij 10 personen werden go- wond. Te Orleans trachtten fascisten een anti-fasistisohe 'betooging in de war te sturen, waarbij eveneens gewonden vielen. Tenslotte werden verschillende personen gewond bij een vechtpartij te Cognac tus schen socialisten en communisten eener zij ds en aanhangers der Action Francaise anderzijds. NEW YORK. De nit de gevangenis ont snapte misdadiger Dillinger werd, nadat men zijn spoor had gevonden, door een afdeeling politie van 27 man achtervolgd. Er ontstond een vuurgevecht, waarbij drie politiebeambten werden neergeschoten. Dillinger wist te ontsnappen. Het gevaar bestaat, dat hij opnieuw een bende zal vormen. Hei drama te Putbroek. Naar de „Nieuwe Koerier" verneemt heeft een der veroordeelden in het dra ma van Putbroek n.l. v. d. E. Jr. in de strafgevangenis te Leeuwarden een vol ledige bekentenis afgelegd. V. d. E. heeft n.l. bekend te zamen met zijn vader de misdaad in de bosschen te Putbroek in den herfst van 1933 te heb ben bedreven. Tevens heeft hij meege deeld, dat hij zonder de hulp van zijn va der de drie lijken vanaf de plaats van de misdaad naar den kuil heeft gedragen. Daardoor waren zijn kleeren geheel met bloed bevlekt. Hij had ze daarom ver borgen in een waterplas bij zijn woning. De justitie van Roermond heeft deze klee ren op de aangeduide plaats gevonden. Voorts heeft hij verklaard dat zijn va der hem bekend had, dat hij ook Rou- broeke, wiens lijk later werd gevonden, heeft doodgeschoten. Nog verklaarde hij dat geen derde bij het misdrijf betrokken is geweest. V. d. E. Sr. heeft tot nu toe geen be kentenis afgelegd. Brand in de Rekkensehe inrichtingen. Zaterdagmiddag te half vijf brak brand uit in het vrouwen- paviljoen „Marienoord", behoorende tot de Rekkensehe inrichtingen te Eibergen Het vuur, dat op de bovenverdieping was ontstaan, greep zeer snel om zich heen, zoodat slechts een klein gedeelte van den inboedel kon worden gered. Het paviljoen brandde tot den grond toe af. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De oorzaak van den brand is on bekend. Verzekering dekt de schade. Bescherming van de pa pierindustrie. Eenige ingenieurs, bedrijfsleiders en arbeiders, werkzaam aan de papierfabriek van de Ver. Kon. Papierfabrieken der fa. Van Gelder Zo nen te Velsen en te Apeldoorn, hebben een actie op touw gezet, om een adres aan de regeering te zenden, om maatregelen te willen beramen ter bescherming en bevor dering van de belangen der Nederland- sche papierindustrie. In een oproep tot alle arbeiders, om dit adres te teekenen, wordt gewezen op een passage in het on langs verschenen jaarverslag der ven nootschap, die voor het personeel der on derneming als een ernstige waarschu wing mag gelden, ongeacht of men een hoogere of lagere positie bij het bedrijf bekleedt. De laatste jaren hebben in steeds stij gende mate aangetoond, dat de moeilijk heden waarmede de papier-industrie te kampen heeft, steeds grooter worden, als gevolg waarvan steeds nieuwe maatrege len moesten worden genomen en allen of fers hebben moeten brengen. Men is overtuigd, dat de directie alles heeft gedaan en nog doet en dat de belan gen der papierindustrie aan de hoogste instanties zijn voorgelegd en dat daarom ook van de zijde van het personeel pogin gen aangewend dienen te worden, welke zouden kunnen bijdragen tot verkrijging van bescherming en bevordering van de papierindustrie in Nederland. i Fraude bij de varkens-cen trale? Zaterdag zijn de vertegenwoor digers van de Grisis-varkenscentrale, de heer E. en zijn zoon, beiden woonachtig te Onstwedder Mussel, door de rijksveld- wcaht naar Groningen overgebracht en in voorioopige hechtenis gesteld. Zij worden, aldus „Het Volk", verdacht frauduleuze handelingen gepleegd te heb ben in hun kwaliteit van vertegenwoordi gers van de Grisis-varkenscentrale. Voor al kleine landbouwers en arbeiders, die nog een paar varkens mestten, moeten de dupe van deze handelingen zijn gewor den. Daar bij de verschillende transacties de leveranciers moesten teekenen, ver onderstelt men, dat ook valschheid in ge schrift moet zijn gepleegd. Door auto gegrepen. Vrij- dagmiddag te hall twee reed te Olst ter

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3