Violet Vaughan FRIESCHE BAA110,13 en 15 ct. FEUILLETON. (Wordt vervolgd.) f 40; c. bij opname in een barak vooi bt- smettelijke ziekten een extra-uitkeering van f 0.75 per dag tot een maximum van f 15. Aangenomen werd een voorstel van de afd. Wolfaartsdijk om verpleegden in sa natoria en herstellingsoorden niet slechts één keer in hun leven, maar één xeer in de drie jaar voor dit doel uitkeeriug te geven. Voorsteilen van Wolfaartsdijk en We- meldinge om de uitkeering voor bijko mende posten te verhoogen en om ook uitkeering te geven bij bepaalde poliklini sche gevallen, zonder dat ziekenhuisop name heeft plaats gehad, werden na uit voerige bespreking teruggenomen, nadat het Bestuur had toegezegd deze voorstel len volgend jaar wederom op de agenda te zullen plaatsen en vooraf een grondig onderzoek naar de financieels gevolgen te zullen instellen. Ook werd voor één jaar aangehouden een bestuursvoorstel om met 1 Jan. 1935 geen personen ouder dan 60 jaar meer als lid aan te nemen. Het Bestuur zal ook overwegen een voorstel in te dienen om van nieuwe leden een entree te hef fen. Nadat door Mr Koster te Kortgene den voorzitter was dank gebracht voor zijn voortreffelijke leiding volgde sluiting. Vijf koeien gestolen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn uit een weide in de Poel onder de gemeente 'sH. Abtskerke vijf koeien gestolen, toebehoorende aan den landbou wer P. Acda te Nisse. De aanwezige spo ren duidden er op, dat de dieren met een vrachtauto zijn vervoerd. Nader vernemen wij hieromtrent nog: De daders van den diefstal, zekere V. te Made en Drimmelen en L. K. te 's H. Arendskerke, zijn gearresteerd en zul len heden ter beschikking van den of ficier van Justitie te Middelburg worden gesteld. Zooals aan de sporen wel te zien was, is de diefstal gepleegd met behulp van een vrachtauto. Nadat men de dieren daarin geladen had, is men zoo spoedig mogelijk naar Noord-Brabant gereden, waar de heeren te Raamsdonkveer nog door de marechaussees zijn aangehouden ter oontrole van den wagen, rijbewijs enz. Deze niets kwaads vermoedende ambte naren lieten de dieven, nadat een en an der in orde bevonden was, weer kalm doorrijden, die daarop met vol gas op Utrecht aanreden. Zoodra echter was het bericht van den diefstal niet door de ra dio verspreid of deze ambtenaren hadden weinig combinatievermogen noodig, om tot de conclusie te komen, dat ze de die ven kort te voren nog hadden gecontro leerd. Dadelijk is men toen de auto ach terna gegaan en zoo mocht het hen ge lukken de juist te Utrecht verkochte koei en aldaar in beslag te nemen. 1 Zondagnacht is brand uitgebroken in een boerenschuur van den landbouwer V. te Nieuw-Namen. Een tweetal koeien, be nevens een 6-tal kalveren kwamen in de vlammen om, terwijl landbouwgereed schappen en de verdere inhoud van de schuur eveneens een prooi der vlammen werden. Door het snel optreden der brand weer kon de brand tot het inwendige van de söhuur worden beperkt. De oorzaak van den brand moet waarschijnlijk gezocht worden in een defect aan de lichtleiding, meerdere malen bleek deze niet goed te functionneeren. Verzekering dekt de scha de. Middelburg. Inbraak. Hedenmorgen ontdekte men, dat was ingebroken in het gebouw der Coöperatieve Veilingsvereeni- ging aan den Kanaalweg. Het gebouw is sedert Zaterdag onbewaakt geweest en dus is niet vast te stellen of de inbraak in den nacht van Zaterdag of Zondag of van Zondag op Maandag heeft plaats ge had. De ongewenschte bezoeker of bezoekers zijn binnengekomen door verbreking van een ruit aan de zijde van den Kanaalweg en alom zijn laden en kasten in kantoor en magazijn doorsnuffeld en mislukte po gingen aangewend om in de brandkast te komen. Er wordt echter niets vermist. In verband met dezen inbraak verzoekt de commissaris van politie hen, die mee- nen aanwijzingen te kunnen geven, die (kunnen leiden tot het vinden van de da ders, ten spoedigste aan het politiebureau te komen voor het geven van inlichtingen. door E. J. W0RB0ISE. 50) —o_ Tenslotte was het Anne weer, die zich het snelst van den nieuwen slag her stelde. „Violet, is deze Dina Barker te ver trouwen?" „Ja, mijn tante had altijd de meeste achting voor haar en naar je ziet zijn zij en haar echtgenoot heel vriendelijk ge weest voor je broer. Naar het schijnt is het wel voornamelijk aan mijnheer Bar kers houding te danken, dat William niet in hechtenis is genomen." „Inderdaad; maar weet je, ik kan maar niet van me afzetten, dat die brief met een bepaald oogmerk geschreven is. Hoe kwam die vrouw er toe te veronderstel len, dat je belang in het geval zou stel len, waarom geeft ze zich de moeite om zoo in bijzonderheden af te dalen? Ik ben er zeker van. dat ze eenig verband ver moedt tusschen jou dat wil zeggen, als lid van de familie Warneford en de gevangene-op-eerewoord van haar echtgenoot. O, dat ik toch naar Londen kon gaanl" Goes. Onder voorzitterschap van Ir G. G. P. Stevens werd Zaterdag alhier de algemeene vergadering gehouden van de vereeniging ingevolge art. 6 der Land- arbeiderswet, „Eigen Erf". Aan het door den secretaris-penning meester uitgebrachte verslag ontleenen we, dat in het afgeloopen jaar bij het bestuur zijn ingekomen 5 aanvragen ex art. 13 en 3 ex art. 17 der Landarbeiders- wet. In 1933 werd een plaatsje gesticht te Kloetinge, Wolfaartsdijk en Baarland. Door bemiddeling der vereeniging zijn thans, verdeeld over de verschillende dorpen in West-Zuid-Beveland, 63 plaats jes gesticht en is ruim 11 H.A. los land verpacht aan 36 pachters. De heer de Looze merkte in zijn ver slag verder op, dat de vereeniging tot nu toe aan al haar verplichtingen tegen over de gemeentebesturen heeft kunnen voldoen. Wanneer de omstandigheden echter voor de landarbeiders niet in gun- stigen zin wijzigen, of wanneer de regee ring geen andere regeling treft, zal dat in het vervolg niet meer moge- 1 ij k z ij n. Over 1933 is nog f 103 aan pacht en f 2054 aan rente en annuïteiten te vorderen. De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat door sommige bezitters van plaats jes wel bouwland wordt bijgepacht, en dat deze pachters tegenover de eigenaren dier gronden, hun verplichtingen wel na komen. De rente en annuïteiten, die men aan de vereeniging schuldig is, betaalt men echter niet. Het bestuur heeft dan ook besloten voor dezulken, die bepaald weigerachtig zijn om hun schuld te vol doen, voortaan ook aan de gemeenten de verschuldigde annuïteiten niet meer te betalen. Tot bestuursleden werden daarna her kozen de heeren Ir C. G. P. Stevens, Goes; J. Westerweele, 's-Heerenhoek, G. Re- mijnse, Oudeiande en P. Dekker, Bors- sele. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer K. van der Slikke te Wolfaartsdijk werd gekozen de heer P. Kraak aldaar. De heer Stevens deelde mede, dat hij, zoolang hem dit mogelijk is, het voor zitterschap zal blijven waarnemen. De heer A. Simonse te Heinkenszand vroeg of herschatting van aan de ver eeniging toebehoorenden grond niet mo gelijk was; waarop de voorzitter ant woordde, dat door het bestuur niets on beproefd is gelaten om het daarheen te lelden; doch dat de Minister van Finan ciën op het standpunt staat, dat, wan neer er moeilijkheden zouden ontstaan, doordat de pachtprijs te hoog is, de ge meentebesturen de helpende hand moe ten bieden. Herschatting van de waarde van den grond is dan ook wel mogelijk, wanneer de gemeenten, waarin de grond gelegen is, het nadeelig verschil voor hun rekening nemen. De heer A. van der Vliet te Wolfaarts dijk zette de moeilijkheden uiteen waarin de landarbeiders-bezitters van een plaats je momenteel verkeeren. Velen zijn we ken, soms maanden op een jaar werkloos en de producten welke men verbouwd, brengen weinig of niets op. Ook deze spreker deed een beroep op het bestuur om toch alles in het werk te stellen, teneinde te komen tot een regeling, die het mogelijk maakt, dat men aan zijn verplichtingen zal kunnen blijven vol doen. De heer Stevens zeide, dat wanneer men aantoonen kan, door overmacht niet in staat te zijn om zijn verplichtingen tegenover de vereeniging na te komen, het bestuur bereid is naar middelen uit te zien waardoor de betrokkene uit de moeilijkheden zou kunnen geraken. Borsselen. Zaterdag trof het zoontje van den wegwerker V., toen hij met zijn fiets door een hoop zand reed het ongeluk, dat hij omversloeg en met een zijner armen tegen een hoop steenen bonsde. Met hevige pijn kwam de knaap thuis. Dr Folmer con stateerde dat de arm gebroken was. O- en W.-Souburg. Vrijdagavond was door het bestuur der Vereeniging „Uit het Volk, voor het Volk" een vergadering be legd met het doel: het kiezen van een de finitieven naam en vaststelling der sta tuten. Nadat door den voorzitter, dhr Abele ven Sr, het overlijden van H. M. de Ko ningin-Moeder Emma was herdacht, volg den enkele mededeelingen in verband met „Een van ons móet gaan", klonk het in koor. „Het moet. We kunnen niet rustig voortleven, begraven als we hier zijn en blijven teren op die enkele bijzonderheden uit een brief." Een lange discussie volgde, wie het best deze zending op zich kon nemen. Maar zoo eenvoudig was de zaak niet. Violeet was de eenige, die zonder al te veel achterdocht te wekken, eens pools hoogte kon gaan nemen. Ze kon daartoe gebruik maken van een uitnoodiging, die ze enkele dagen geleden van een vriendin van haar, mevrouw Collier, had ontvan gen, om bij haar te Brixtonhill te komen logeeren. Eenmaal daar zijnde, was niets natuurlijker, dan dat ze de vroegere meid van haar tante eens op ging zoeken. „Wat voor iemand is die mevrouw Col lier?" „Een vriendin, die ik al vijftien jaar ken. En, mevrouw Warneford, ik zou het erg prettig vinden, als ik haar in ver trouwen mocht nemen." „Maar kind, hoe kom je er toe!" riep mevrouw Warneford verschrikt; „ze zou onmiddellijk alles aan haar echtgenoot vertellen". „Juist het beste wat ons kan overko men. Meneer Collier is de beste en vrien delijkste man ter wereld en bovendien is hij een kundig rechtsgeleerde, die voor- ad hoog staat aangeschreven, omdat hij i het afstellen van het voorgenomen Juli- anafeest. Goedgekeurd werd, dat de inge zamelde gelden op de spaarbank zijn ge deponeerd. Daarna werd door de voorzitter de doel stelling der oprichting dezer vereeniging gememoreerd, waaruit kwam vast te staan dat behalve bet organiseeren van feesten bij gelegenheid van jaardagen van het Koninklijk Huis, het oo^ in de bedoeling had gelegen om bij andere belangrijke ge beurtenissen in land of gemeente de lei ding hiervan te nemen. Bij gehouden stemming verklaarden zich vijf personen tegen den voorloopigen naam, zoodat deze nu definitief is. De statuten werden hierna goedgekeurd. Van de gelegenheid om toe te treden als lid, werd door verschillende aanwezigen gebruik gemaakt. Het kiezen van een definitief bestuur werd uitgesteld tot een volgende verga dering. Door Dr van den Hoek werd het voor- loopige bestuur dank gezegd voor hetgeen tot nu toe is tot stand gebracht. Van dhr van Doorn was bericht inge komen, dat 'hij met het voorstel van het bestuur instemde en van Ds Spijkerboer, dat hij verhinderd was de vergadering bij te wonen. Domburg. Alhier is Zaterdag afgekon digd en in werking getreden de nieuwe bouwverordening. Een voor de ingezete nen belangrijke bepaling in de verorde ning is de verplichte aansluiting op de drinkwaterleiding. Het crisis-comité alhier zal even als vorige jaar een bazaar organiseeren, die gehouden zal worden 1 en 2 Juni e.k. in de groote zaal van het café „Wilhel- mina". Aan dezen bazaar zal een verlo ting van mooie prijzen worden verbon den. Ook zal er gelegenheid zijn aan ver schillende attracties deel te nemen. Vrouwepolder. Vrijdagmiddag vergader de de Gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester Louwerse. Afwezig met kennisgeving dhr L. Din- gemanse. De voorzitter wijdde woorden van waardeering aan de nagedachtenis van H. M. de Koningin-Moeder. Spr. beeft namens den Raad en de ingezetenen een telegram van rouwbeklag aan H. M. de Koningin verzonden en de gemeente bij1 de uitvaart van de beminde overlede ne vertegenwoordigd. De voorzitter deelde mede, dat het door J. Duvekot en P. Pol derman bij de Kroon ingestelde beroep tegen de voor hen vastgestelde vergoeding ingevolge art. 13 der L. O. wet 1920 door de Kroon niet ontvankelijk is verklaard, op grond dat het ingestelde beroep niet binnen den bij de L. 0. wet gestelden ter mijn van 30 vrije dagen was ingediend; dat het percentage der vermindering op de uitkeering per inwoner is vastgesteld op 2 pet., hetgeen neerkomt op een ver mindering van f 0.1148 per inwoner; dat Ged. Staten hebben bericht tegen de in de gemeente tot 'heden gevolgde wijze van uit voering der werkverschaffing, voor zoo ver betreft het verrichten van werkzaam heden. voor derden geen bezwaar te heb ben; dat over het le kwartaal 1934 aan subsidie en extra-subsidie ingevolge het werkloosheidsbesluit 1917 verschuldigd is resp. f 60 en f 55; dat het aandeel der gemeente in de kosten van den keurings dienst van waren voor 1934 is vastgesteld op f» 124; dat aan de gemeente Veere we gens aandeel der gemeente in de door die gemeente wegens achterstallige pensioens bijdragen van den secretaris der Gezond heidscommissie te betalen bedragen, ver schuldigd is een bedrag van ruim f 55; dat het aandeel der gemeente in het batig slot der opgeheven gezondheidscommissie Veere is vastgesteld op ruim f 4; dat het aandeel der gemeente in de kosten van de Districts-arbeidsbeurs over het jaar 1933 is vastgesteld op f 4.63; dat aan de gemeenten Veere, Utrecht en Middelburg ingevolge de onderwijswetgeving verschul digd is resp. f 66, f 56, f 17 en f 11; dat door de gemeentebesturen Serooskerke (W.) en St Laurens aan de gemeente we gens vergoeding ingevolge de L. O. wet 1920 over het jaar 1933 verschuldigd is resp. f 589 en f 72. Deze mededeelingen en ingekomen stukken werden voor kennis geving aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd met alg. st. besloten tot goedkeu ring van de rekening over 1933 van den opgeleid is door zijn beroemden oom. Als we hem op onze hand konden krijgen, zou dat ongetwijfeld een beele stap in de goe de richting zijn". „Zoo gezien, lacht het denkbeeld me wel toe", overdacht Anne overluid. „O, maar lieve, denk toch eens aan het gevaar, dat we loopen, als alles bekend wordt", riep de arme mevrouw Warne ford. „Och, mama, dat is al even breed, als het lang is. Wanneer die ongelukkige hee ren Metcalfe de zaak doorzetten en Wil liam voor het gerecht dagen, hoeven we er ook niet op te hopen, dat William's in cognito bewaard zal blijven. Hoe was u er in het begin niet op tegen, dat Violet zou worden ingelicht; en nu is u maar al te dankbaar, dat ze onze moeite en zor gen deelt en ons raad kan geven. Violet heeft gelijk; we hebben hulp van buiten noodig, van den een of anderen kundigen hoogstaanden rechtsgeleerde. Die uitnoo diging van mevrouw Collier kon op geen beter oogenblik zijn gekomen. Violet is bereid Williams belangen aan den heer Collier voor te dragen. We zouden toch wel mal zijn, als we die gelegenheid lie ten passeeren?" „Kind, kind, het is heusch beter, dat je dan zelf maar een beslissing neemt en mij er buiten laat. Als het William be treft, im ik nooit een goede raadgeefster. Vleeschkeuringsdienst Oostkapelle, aan wijzende in ontvang f 7110, en in uitgaaf f 6614 en een goed slot van f 496, van welk bedrag f 19 ten bate der gemeente komt. Vastgesteld werd een besluit tot onttrekking aan het openbaar verkeer van daarvoor in aanmerking komende voet paden. Na bespreking werd met alg. st. besloten tot het aangaan van een overeen komst met de eigenares van de bermen van den Westdijk, houdende vergunning tot het hebben, leggen en onderhouden van buizen in die bermen ten behoeve van de watervoorziening van Vrouwepolder voor den tijd van 40 jaren tegen een jaar lijks te betalen vergoeding van f 10. Over eenkomstig het voorstel van B. en W. werd met alg. st. besloten aan de aange landen van het gedeelte van den Schel- Iachschenweg vanaf de kom te Gapinge tot de hofstede „Banenburg" en den Slikweg (10), over 'het jaar 1934 in de kosten van onderhoud dier wegen een bijdrage te ver- leenen van resp. f 48 en f 36,40, onder voorwaarde, dat de voor het onderhoud noodige grind tijdig op de wegen wordt gebracht. Met alg. st. werd besloten tot vaststelling van het door B. en W. op gemaakte kohier van de baatbelasting no. 1 voor het jaar 1934 tot een bedrag van ruim f 159, terwijl na bespreking met 5 tegen 1 stem werd besloten tot vaststelling van een suppletoir kohier baatbelasting no. 1 over 1933 tot een bedrag van f 9. De voorzitter deelde mede, dat het be sluit tot verhooging der koïting op de jaarwedden van burgemeesters e.a. door de Kroon is goedgekeurd en zou, waar de Raad in November j.l. beeft besloten, zoo de verhooging der korting doorgang vond, deze ook toe te passen op de jaarwedde van alle overige ambtenaren, die een jaar wedde van f 100 of meer genoten, het oor deel van den Raad willen vernemen of het ook de bedoeling van den Raad is de kor ting toe te passen op de bedragen der door den veldwachter genoten wordende emo lumenten het bedrag van f 100 te boven gaand. D'hrn Arendse en Kesteloo zeiden van oordeel te zijn, dat de door den voor zitter bedoelde emolumenten niet zijn te beschouwen als jaarwedde en h. i. der halve niet voor korting in aanmerking ko men. Dhr Langebeeke zegt een andere meening te dezer zake te zijn toegedaan; met 5 tegen 1 st. werd besloten hier geen korting toe te passen. Met alg. st. beslo ten de verhoogde korting toe te passen vanaf 1 Januari j.l. De voorzitter deelde mede, dat van bet bestuur van V. V. V. een verzoek is inge komen om vergunning tot het plaatsen van banken door V. V. V. in den Lange- weg en andere daarvoor in aanmerking komende plaatsen ten gerieve van de te Vrouwepolder verblijvende badgasten en dat bij B. en W. geen bezwaren bestaan de gevraagde vergunning te verleenen, mits over de plaatsing der banken nader overleg wordt gepleegd. Besloten werd de gevraagde vergunning te verleenen. De voorzitter deelde mede, dat door B. en W. nader overleg is gepleegd met de bij de inschrijving voor de uitvoering der werk zaamheden, verbonden aan den verbouw der 0. L. school te Vrouwepolder betrok ken timmerlieden, na welk overleg B. en W. tot de conclusie zijn gekomen, dat de timmerlieden of het werk te zwaar heb ben opgenomen of voor enkele onderdeelen van het uit te voeren werk van derden veel te hoog berekende prijzen hebben op gekregen. Dhr van Dis zeide, dat het hem vreemd voorkomt, dat B. en W. thans niet doortastender te werk gaan en een nadere berekening laten maken door een degelijk architect. De voorzitter zeide wei nig voor het door dhr van Dis naar voren gebrachte te voelen en licht zijn standpunt nader toe. Dhr W. Maas zeide het een onaangename en moeilijke kwestie te vin den waarvan hij geen gemakkelijke oplos sing voorziet; hij zou gaarne zien, dat 'het in die richting gestuurd werd, dat den opzichter opdracht gegeven werd het werk voor de door hem begroote som uit te voeren, of te doen uitvoeren en gaf B. en W. in overweging in dien geest te hande len. Dhr Kesteloo vroeg op de opzichter bij het door hem begroote bedrag blijft volharden en zeide van oordeel te zijn, dat 'het onmogelijk is, dat de bedragen der inschrijvers bij eventueele nieuwe bereke ning dichter bij de begroote som zullen komen. Dhr Arendse zeide er vast op ge rekend te hebben te vernemen, dat men Ik weet nooit waartusschen ik moet kie zen: den plicht jegens je vader of mijn gevoelens als moeder van mijn jongen. Het is wel de verschrikkelijkste positie, waarin een vrouw zich geplaatst kan zien. Maken jullie meisjes het samen dan maar uit en doe wat je goed dunkt". Binnen drie dagen na dit gesprek was Violet op haar weg naar Londen. HOOFDSTUK XXI. Eindelijk keerde de heer Maurice Met calfe, de oudste compagnon, uit Baden Baden terug en werd thuis ontvangen met het relaas van den geheimzinnigen dief stal tijdens zijn afwezigheid op het kan toor gepleegd. Nu was de heer Maurice iemand, die, al moge bij in zijn hart nog zoo groot moedig zijn, bekend stond als hard en on verzettelijk, waar het zijn ondergeschik ten betrof. Het laat zich verstaan, dat het geval Wilkinson bij hem geen zacht beoordee- laar vond. „De stommeling!" riep hij uit. „Zoo zie je, wat er van komt, wanneer men in zijn zaak maar iemand zoo van de straat opneemt. Geen getuigschrift, geen familie mooie boel! En dan durft hij zijn schuld nog ontkennen ook?" „Het is heel droevig", meende de heer Abraham Ford, die hierbij tegenwoordig Ingezonden Mededeeling. Laat er geen gras over groeien. Koop vandaag een pakje Echte Friesche Heeren baai en U zegt voortaan te dezer zake tot een bevredigende oplos sing was gekomen en zeide van oordeel te zijn, dat, zoo de opzichter het door hem •begroote bedrag handhaaft, men hem op dracht moest geven het werk voor dat be drag uit te voeren; ofschoon hij liever an ders had gezien, kan het spreker minder schelen of het werk door iemand uit of 'buiten de gemeente wordt uitgevoerd. Na toelichting van den voorzitter werd met alg. st. besloten B. en W. opdracht te ge ven naar bevind van zaken te handelen, het werk voor de begroote som te doen uitvoeren en de uitvoering van het werk zooveel doenlijk te bespoedigen. De voorzitter bracht vervolgens den ver bouw van de woning B 10 te Gapinge tot gemeentehuis ter sprake en deelde mede, dat het eene plan, waarop de hoogst noo dig te verrichten werkzaamheden zijn aan gegeven een uitgaaf zal vorderen van ruim f 450, terwijl de kosten van het andere overgelegde plan, waarbij met het aan brengen van eenige verfraaiing en degelij ker afwerking is rekening gehouden, ruim f 750 zullen bedragen, en dat B. en W. voorstellen den verbouw te doen plaats hebben naar het plan berekend tegen f 450. Dhr Kesteloo zeide niets voor den door B. en W. beoogden verbouw te voelen; men heeft scholen opgeheven uit een oogpunt van bezuiniging en daarom begrijpt bij niet, waarom men de gemeente nu deze kosten wil opleggen; daarbij komt nog, dat hij zijn stem aan een der ontworpen plannen zeker niet zal kunnen geven, zoo lang de kwestie van den verbouw te Vrou wepolder niet tot een bevredigende oplos sing is gebracht. Dhr W. Maas zeide over tuigd te zijn, dat de nadeelen, verbonden aan den verbouw tot en het gebruik van de woning te Gapinge als gemeentehuis voor de gemeente zeer gering zijn. Dhr Arendse meende, dat men z.i. beter doet, alvorens een beslissing omtrent den verbouw van de woning te Gapinee te nemen, af te wachten hoe de zaak te Vrouwenpolder zich ontwikkelt. Ook is er z.i. aanleiding te over om de thans inzake de onderhavige verbouw verstrek te cijfers met eenige gereserveerdheid te aanvaarden. Bij eventueelen verbouw ge voelt hij meer voor het tweede plan. De voorzitter meende de meening van dhr Kesteloo, dat men te Gapinge goed gehuisvest is, te moeten bestrijden. Ver andering en mitsdien verbetering zou heusch geen overbodige weelde betee- kenen. Weth. Maas lichtte het voorstel van B. en W. nader toe, doch zeide met het door de heeren Arendse en Kesteloo naar voren gebrachte inzake het afwachten van het verloop der aangelegenheid te Vrouwenpolder accoord te kunnen gaan, waarna m.a.st. werd besloten den ver bouw van het gebouw te Gapinge voor- loopig alsnog aan te houden. De voorz. deelde mede, dat J. J. Franse heeft verzocht van de gemeente te mogen koopen 32 roeden grond van het perceel bouwland der gemeente aan den Vrou- wenpolderschen weg te Vrouwenpolder voor den prijs van f 12.50 de roede, dat B. en W. geen bezwaar tegen verkoop van een gedeelte van het hier bedoelde perceel hebben en voorstellen den prijs te bepalen op f 12 per roede voor de eerste 25 roeden en f 20 per roede voor de ove rige te verkoopen roeden. Na bespreking werd m.a.st. overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten en met 4. tegen 2 was. „Het spijt mij voor den jongen man, ofschoon ik moet zeggen, dat hij me nooit heelemaal heeft aangestaan!" „En wie, voor den drommel, heeft je gevraagd, of hij je al of niet aanstond?" snauwde de heer Metcalfe. De kassier kroop in zijn schulp maar heimelijk wierp 'hij een blik vol dreiging op zijn patroon, die hem dit zij opge merkt nimmer had mogen lijden. Het geheim van zijn goede positie bij de fir ma lag dan ook in niets anders, dan dat Abraham Fords vader de gebroeders Met calfe in hun jeugd eens van een wissen dood had gered, toen ze in de Theems aan het zwemmen waren en ze door den stroom dreigden meegesleurd te worden. Als eenige belooning had de heer Ford toen gevraagd, of men zijn zoon, toen nog op de schoolbanken, bij de firma een kans wilde geven. De oude Metcalfe had hier natuurlijk in toegestemd en zijn zoons waren later gebonden die gelofte gestand te doen, hoezeer het hun ook tegen de borst stuitte, toen ze eenmaal met den jongen man hadden kennis gemaakt. Van den beginne aan had niemand met den jongen Ford overweg gekund en naar mate hij ouder werd en maatschappelijk vooruitkwam, groeide die antipathie al lengs tot haat.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2