IMT Het beste adres voor MANUFACTUREN Is dat van L. E. RIVIERE, Groote Markt, Hoek Gravenstraat MIDDELBURG Ingezonden Stukken Land- en Tuinbouw Rechtszaken is®"1 I H.H. Landbouwers. Nieuw en St. Joosland. DRAAG GEEN BREUKBAND! Openbare Verkoopinpen en Verpachtingen Kapitale Afbraak- en Sanltalrvelllng. LOSKADE MIDDELBURG. De prijslijst zal t toonen Schoon maakt Ij d. SANGUINOSE UITLOTING 5% OBLIGATIES gelegenheid om Peëen te contraoteeren. L. WATTEL, N. en St. Joosland. Een Fruit-en Delicatessenzaak Primula Veres 2.80 gld. alles per 100 stuks; rabarber 1.20, radijs 3.703.90, prei 23 gld. alles per 100 bos. ROTTERDAM. 17 April. Ter Rotter- damsche Veiling, Warmoezierstr. 37 89, waren aangevoerd 195.000 eieren. Prijzen kipeieren f 1.95f2.85, eend eieren f 2.05f 2.50. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Christelijk Ziekenhuis „Bethesda". Mijnheer de Redacteur, Mag ik voor onderstaande een plaatsje in uw blad? Toen ik voor enkele weken genoodzaakt was mij te doen opnemen in een zieken huis, kon het niet anders of het Ghr. Ziekenhuis Bethesda te Vlissingen kreeg de voorkeur en door ondervinding eenigs- zins bevoegd tot oordeelen, kan ik schrij ven, dat de ligging met uitzicht, voeding, lichamelijke en geestelijke verzorging in Bethesda boven allen lof is verheven. Doch wat mij ten zeerste bedroefd heeft is, dat er van het mooie Chr. Ziekenhuis door Prot. Zeeland, inzonderheid door Walcheren, te weinig gebruik wordt ge maakt en alzoo te weinig wordt genoten. Nu hoort men als reden daarvoor aan voeren: het staat niet in het centrum van Walcheren, maar wat is de afstand Mid delburgVlissingen per tram of fiets? Die opoffering kunnen we toch als be zoekers voor onze zieken wel overhebben? We willen toch voor ons gemak van onze zieken geen offer vragen? Daarbij is de verpleegprijs per 2e klas in Bethes da f 1.25 goedkooper. Maar wat reden zijn er dan, dat zoo veel Prot. Ghr. de verpleging der R.K. zusters in het St. Jozef Ziekenhuis ver kiezen boven het Prot. Chr. ziekenhuis, die toch van geheel ander beginsel is? La ten we bedenken dat wij daarmee negee- ren het mooie werk der dienende liefde en barmhartigheid. Dat de artsen van Middelburg en de Noordelijke en Oostelijke dorpen van Walcheren adviseeren Middelburg, moet ons niet bevreemden, al zou het van den huisarts vriendschappelijker zijn, indien hij naar gelang van beginsel tweeërlei ziekenhuis noemde. Ik durf en wil bij dezen ieder Prot. Chr. den raad geven: laten wij ons van nu af voornemen, indien een onzer onverwachts voor opname wordt geplaatst, dat dan „Bethesda" ons ziekenhuis is. Niemand zal zich over die keuze hebben te bekla gen en geen der geneesheeren zal daar bezwaar tegen hebben. Dr Koch van Mid delburg opereert en behandelt er even goed zijn eigen patiënten als elke andere dokter naar de vrije keuze van den pa tiënt. Geachte lezer, het is met geen woorden te zeggen wat wij onzen zieken in die in richting meer kunnen geven dan in een ander ziekenhuis; dat moet men onder vinden, om te weten hoe goed het doet voor een zieke om in die sfeer te ade men die ons lichamelijk en geestelijk ver sterkt. We hooren daar iederen dag het woord van onzen eenigen Heelmeester door de verpleegsters voorlezen; we hooren het Chr. lied zingen door het zangkoor der zusters. De radio geeft al wat de Chr. zender biedt. We moeten het dan ook toeschrijven aan onbekendheid, lauwheid of laksheid, wanneer we zien dat zoo'n ziekenhuis, dat er niet is door ons, maar als een ge schenk Gods in Zijn lankmoedigheid, bij niet meer medewerking zich als zoodanig niet in stand zal kunnen houden. Zullen wij dan zonder strijd en inspan ning dit ziekenhuis misschien zien over gaan in handen van anderen, die Jezus Christus niet als den eenigen Heelmeester erkennen en eeren? Maar dat kan toch niet. Laten daarom alle Christenen krachtig meewerken om „Bethesda", tot heil van onze zieken, li chamelijk en geestelijk, aan het doel te doen beantwoorden. Met een beroep op aller medewerking, ook van onze predikanten in de kerkelijke bladen, eindig ik met u, M. de Redacteur, dank te zeggen voor de plaatsruimte. Grijpskerke. A. P. KOSTER. Uitvoer van aardappelen. Evenals Februari geeft ook Maart weer goede cijfers voor den uitvoer van poot- aardappelen te zien. Volgens de maand- statistiek van den in-, uit- en doorvoer, bewerkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek, heeft ons land in Maart 18.494 ton pootaardappelen ter waarde van f 718.000 uitgevoerd, te gen 11.407 ton ter waarde van f 245.000 in Maart van het vorige jaar. De kwar taalcijfers zijn: 34.671 ton ter waarde van f 1.327.000 'tegen 15.997 ton ter waarde van f 370.000. De uitgevoerde hoeveelheid klei- aardappelen is wat kleiner dan in Maart 1933, maar er kon een hoogeren prijs voor bedongen worden. De uitvoer bedroeg 11.770 ton ter waarde v. f 201.000 tegen 15.144 ton ter waarde van f 143.000. Kwartaalcijfers: 86.346 ton ter waarde van f 598.000 tegen 39.349 ton ter waar de van f 415.000. Uitvoer van groenten. De maandstatistiek van den in-, uit- en doorvoer, vermeldt omtrent den uitvoer van groenten in Maart o.m.: Uien en sjalotten: 14.118 ton ter waarde van f 276.000, tegen 11.862 ton ter waarde van f 247.000. Kwartaalcijfers: 51.093 ton ter waarde van f 1.394.000, tegen 40.897 ton ter waar de van f 1.287.000. Peen: 2150 ton ter waarde van f 73.000, tegen 3339 ton ter waarde van f 32.000. Kwartaalcijfers: 5807 ton ter waarde van f 181.000, tegen 7512 ton ter waarde van f 80.000. Komkommers: 232 ton ter waar de van f 92.000, tegen 308 ton ter waarde van f 108.000. Spruitkool: 659 ton ter waarde van f 92.000, tegen 404 ton ter waarde van f 45.000. Kwartaalcijfers: 1980 ton ter waarde van f 269.000, tegen 1423 ton ter waarde van f 151.000. Tegen het verplicht vellen van fruit. De K. v. K. v. d. Neder Betuwe heeft aan den minister van Ec. Zaken een adres gericht tegen het verplichte veilen i.e. van fruit, waardoor h.i. in het district der Kamer groote belangen zullen wor den geschaad, terwijl de beoogde voordee- len niet zullen worden bereikt of langs anderen weg beter zullen worden bereikt. Nóch verbetering van het peil der fruit teelt, nóch teeltbeperking (welke boven dien niet noodig is), kan van het ver plichte veilen worden verwacht. Wel zul len de verkoop op steun, de verkoop recht streeks aan den handel of aan particulie ren, benevens de verzending in consigna tie naar de groote steden er ernstig onder lijden of onmogelijk worden. Slechts zou de inning der Omzetbelasting er gemak kelijker door worden, doch dit kan ook op andere wijze worden bereikt. Boven dien wordt het als onbillijk en onlogisch gevoeld, dat fruit, in tegenstelling met groenten en andere bodemproducten, niet van deze belasting is vrijgesteld. De Ka mer acht den veilingsdwang dan ook on aanvaardbaar. Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 18 April. Diefstal: Th. J. P., 20 j., timmerman te Hontenisse, thans in voorarrest, 6 maan den gevangenisstraf waarvan 4 mnd. voorwaardelijk en 2 mnd onvoorwaarde lijk met 1 mnd aftrek voorarrest. Poging tot diefstal: J. v. H., 25 j., ar beider te Biervliet. 14 d. gev.str. Mishandeling: P. J. C., 32 j., koopman te Zuiddorpe f 25 of 10 d. h. en toewij zing civiele vordering tot een bedrag van f49. Oplichting: J. A. v. H., 83 J., arbeider te Axel. 1 mnd. gevangenisstraf voor waardelijk. Overtr. Jachtwet: K. E., 49 j., koopman te Zierikzee. Vernietiging van het von nis waarvan hooger beroep f 10 of 5 d. h. M. G., 25 j., werkman te Goes, Be vestiging van het vonnis waarvan hoo ger beroep f 25 of 25 d. h. Overtr. Tramwegreglement: F. Z., 21 j., electricien te Rotterdam. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep f 10 of 5 d. h. Kantongerecht te Middelburg De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een motorrijtuig niet behoorlijk uit wijken naar links bij het inhalen van een voertuig: K. v, S,, te Middelburg f 10 of 10 d. h. Met een voertuig niet behoorlijk uitwij ken naar rechts bij het ingehaald worden door een motorrijtuig: P. J. de L., te Mid delburg: vrijspraak. Als bestuurder van een motorrijtuig niet tijdig verandering van richting aan geven, tweemaal gepleegd: J. H., te Goes, 2 maal f 3 of 2 maal 3 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig op een kruispunt van wegen niet voorrang geven aan het verkeer van rechts: M. B, D. te O. en W. Souburgf 5 of 5 d. h., met toewijzing van de civiele vordering van getuige J. A. de S., tot een bedrag van f 30.101 J. P. K. te Vlissingen: vrijspraak. Met een rijwiel buiten noodzaak de lin kerzijde van den weg houden: J. W. te Vlissingen f 3 of 3 d. h. Met een motorrijtuig in een bocht bin nen de bebouwde kom, niet de rechter zijde van den weg houden: M. H. B. te N. en St. Joosland: f 10 of 10 d. h. Met een rijwiel of motorrijtuig een weg in verboden richting berijden: J. W. B. te Middelburg f 1 of 1 d. h.; P. de B. te Koudekerke f 2 of 2 d. h.; H. W. L. te Middelburg f 1 of 1 d. h.; Ch. D. te Mid delburg f 1 of 1 d. h.; S. J. de V. te Goes f3 of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder pla ten vermeldende fabriek, fabrieksnummer enz.; P. C. K. te Schiedam f 1 of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: A. A. v. d. L., te Arne- muiden f 20 of 10 d. h. 'sAv. rijden met een motorrijtuig zon der lichten: A. v. W. te Kattendijke f 10 of f 10 d. h.; J. C. M. te Kruiningen f 10 of 10 d. h.; Rijden met motorrijtuig zonder spiegel: A. L. de N. te 'sH. Arendskerke f2 of 2 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder gel dig rijbewijs: A. L. de N. te 's H. Arends kerke f 10 of 5 d. h.; C. K. te Goes f 8 of 3 d. h.; C. J. S. te Wissenkerke f 5 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig, achter het welk een aanhangwagen wordt bewogen, zonder dat die aanhangwagen ie voor zien v&n een rem: A. L. de N. te 'sH. Arendskerke f 5 of 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig geen signaal geven: M. v. d. J. te St. Lau rens f 5 of 5 d. h. Fietsen zonder bel: P. I. J., te Middel burg, f3 of 3 d. h. 's Avonds rijden met rijwiel of voer tuig zonder reflector: W. v. "W., te We- meldinge: f 1 of 1 d. h.; C, A. B. te Mid delburg: Berisping, Idem zonder licht: Ma. G. huisvr. van P. de B. te Serooskerke: f5 of 5 d. h.; P. B. te Middelburg f5 of 5 d. h.; E. F. te Middelburg f 10 of 5 d. h. en f 5 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat nummer en letter behoorlijk zichbaar en verlicht was: H. K., te Serooskerke f 3 of 3 d. h. Zoodanig rijden met een rijwiel dat de vrijheid en/of de veiligheid van het ver keer wordt belemmerd en/of in gevaar ge bracht: Me. M. te Wemeldinge thans te Makkinga (Fr.): f 10 of 10 d. h.; H. J. M. M. te Vlissingen f 10 of 10 d. h.; Jv. Cha. R. te Grijpskerke f 15 of 15 d. h.; J. G. te Ritthem f 3 of 3 d. h. Rijden met een rijwiel/motorrijtuig ter wijl hij verkeert onder invloed van alco holhoudenden drank: A. J. G. te 0. en W. Souburg f 15 of 15 d. h.; K. R. te West- kapelle f 20 of 10 d. h., met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van drie maanden. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van daartoe bevoegde ambtenaren het rijtuig doen stil houden: K. R. te Westkapelle f5 of 5 d. h. Straatschenderij: L. de W. te 0. en W. Souburg: berisping. Niet zorgen dat een door hem op den openbaren weg geplaatst voorwerp be hoorlijk verlicht is: P. K. te Serooskerke f 10 of 10 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: L. P. te Middelburg f 10 of 10 d. h. De vechtersbazen van L o p i k. Gistermorgen heeft de Utrecht- sche Rechtbank uitspraak gedaan S het proces tegen de zeven Lopiksche vech tersbazen, die na afloop van een N.S.B. vergadering, eenige nationaal-socialisten met steenen hadden bekogeld en hun auto hadden vernield. 3 April stond de geheele groep ver dachten te Utrecht terecht en moesten zij ieder 8 maanden hechtenis tegen zich hooren eischen. Gistermorgen uitspraak doende heeft de rechtbank H. V., P. S. en A. B. veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes maanden, voor A. B. met aftrek van pre ventieve hechtenis. Wat de verdachten F. V., A. S., N. S. en G. S. betreft, achtte de rechtbank het ten laste gelegde niet bewezen en sprak zij hen vrij'. April. 19 's H. Arendskerke, Inspan, Jonkers. 19 Wemeldinge, inspan, Kram. 20 Koudekerke, Inboedel, Loeff. 20 Middelburg (Loskade 10 uur), vei ling Afbraak en Sanitaire artikelen, Struve. 23 Heinkenszand, Woon- en Winkel huis, v. Werkum. 24 Grijpskerke, hofsteedje, Blaupot ten Cate. 24 Goes, woonhuis, erf en tuin, Kram. 25 's H. Hendrikskinderen, verp. 40 perc. bouw- en weiland, v. Dissel. 25 Goes, Vendutie, de Kok. 25 Koudekerke, Inboedel, Loeff. 25 Kwadendamme, bouw- en weiland, Verbist. 25 Gapinge, Inspan „Welgelegen", Struve. 20 Middelburg, Huizen met erf, v. d. Harst. 26 Borssele, Inboedel, Beth. 27 Serooskerke, Inspan, Terpstra. 27 St. Philipsland, hofstede „Noord- hoeve", v d. Brink en v. d. Bout. Mei. 9 Nieuwdorp, Woonhuis c.a., v. Dissel. 9 Nieuwdorp, Inboedel, v. Dissel. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 19 April: Matige, aan de kust wellicht krachtige later afnemende Z. tot W. wind, zwaar bewolkt met opklaringen, waarschijnlijk nog regenbuien, mogelijk iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 755. Licht op voor flatten: Donderdag 7 u. 17 min. Vervullende onzen in-droe- ven plicht geven we kennis van het overlijden van ons aller Vriend en Mede-lid 0. MEIJER8 Jz. Zijn leven en streven was het dienen van zijn Koning, ook in de voorbereiding voor de Maatschappij. Namens de Vereeniging van Chr. Jonge Boeren en Tuinders: HET BESTUUR. Serooskerke (W.), 18 April '34 Wij hebben voor afbraak aange kocht de Magazijnen, Kantoren en Winkelpanden van een der grootste sanitair-handels in Holland met alle voorraden en zullen die DEZE WEEK VRIJDAGMORGEN 10 uur, door Notaris STRUVE laten verkoopen. Ze bestaat uit 5000 Planken, 2000 Balken, 1000 gezaagde 1% en 2 dms Platen, w.o. veel eiken en grenen tot 8 M. lang en 40 c.M. breed, 500 Deuren en Ramen, 1500 Afheinings- palen, 1000 IJzeren Paaltjes, 1000 Tegels en Gresbuizen, 50 koopen Brandhout. Verder te veel om te noemen. Tevens den geheelen voor raad SANITAIRE ARTIKELEN, als 500 Closetpotten, w.o. zeer dure, in diverse kleuren en soorten, 200 Waschbakjes, 500 Closetdeksels, w.o. Mahoniehouten. Verder diverse Plaatjes en Bakjes. HOORNICK ZONEN. In den schoonmaaktijd valt er licht iets op te ruimen. Een „kleintje" in „De Zeeuw" ad f 0.75 is dan de aangewezen weg. Voor allen die zich zwak en lusteloos gevoelen; die gedurig vermoeid zijn, zoodat hun alles te véél is; die na uitputtende ziekten niet weer op kracht kunnen komen; die te veel vergden van hun krachten, of die door andere oorzaken het weerstandsvermogen hebben verloren, is een versterkingsmiddel van den eersten rang. dat alle dergelijke middelen vêr achter zich laat; dat snel en afdoende ingrijpt in de oorzaak van bovengenoemde kwalen: en door duizenden in en buiten ons vaderland met dankbaarheid wordt geroemd. SANGUINOSE kost per fl. f2.-. per 6 fl, £11.-, 12 fl, f21 Omzetbelasting inbegrepen. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. De Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. Den Haag. NEDERLANDSCH FABRIKAAT der Coip. Melkinrichting en Zuivelfabriek „WALCHEREN", Van de 5 Obllgatleleenlng oorspronkelijk groot f 30.000.— zijn de volgende nummers uitgeloot: 51, 82, 115, 204, 216, 225, 235, 240, 278, 289. De uitgelote Obligaties alsmede de coupons dezer leening (ter waarde van £4.90 na aftrek der couponbelasting) zijn vanaf 1 Mei a. s. inwisselbaar ten kantore der Vereeniging van 10—12 en 2—4 uur. Bij ondergeteekende bestaat vanaf Donderdag Donderdag van 11 uur tot 2Vg uur in 't Wapen van Zeeland, Markt, Middelburg. TE KOOP op besten stand v. Middelburg 9 0 die een ruim burgerbestaan oplevert waarbij een leurwijk met 400 vaste klanten. Eigenaar is genegen den kooper geheel in te werken. Brieven onder letter W aan WILLEMSEN'S Advertentiebureau, Lange Noord straat, Middelburg. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE te Middelburg, zal op VRIJDAG 4 MEI 1934, des namiddags te half twee uur, in „De Roode Leeuw" te Nieuw- en St-Joosland, in het openbaar ver- jgoopen: Perc.'1—4. HET RUIME WOON HUIS met Schuurtje, Kippenhok, Erf en Tuin, aldaar, aan den Rijks straatweg op het dorp, wijk A no. 113, met achtergelegen Boomgaard en Moesland, uitweg hebbende naar de van Akenstraat, te zamen groot 28 A. 46 c.A. of 217i/2 R- Perc. 5—11. BOUWLAND in den Nieuw-St.-Jooslandpolder, aan den Oostweg, bij „Land- en Zeezicht", groot 6 H.A. 11 A. 10 c.A. of 15 G. 172 R. Perc. 12 en 13. WEILAND in de gemeente Middelburg, aan den Westelijken Ouden Havendijk, bij „Het Oliekot", groot 3 H.A. 37 A. 30 c.A. of 8 G. 178 R. Bezichtiging van het woonhuis daags vóór den verkoop van 10—12 en vjcn 2—4 uur, en op den dag van verkoop van 10—12 uur. Notities met kaart verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris aan de Lange Delft I no. 21, 10 cent ten bate van de Diaconie- Armen van Nieuw- en St.-Joosland. Bij beschikking der Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg d.d. 20 Maart 1934, is het faillissement van W. C. DE JONG, koopman te 's-Heorenhoek, wegens gebrek aan actief opgehevea Mr J. W. GOEDBLOED, Curator. Goes, 18 April 1934. Na 30-jarlge ondervinding heb Ik een Breukverband-Apparaat voor mannen, vrouwen en kinderen gemaakt, het geen breuklUden verhelpt. IK ZEND HET OP PROEF! Indien U bijna alles beproeid hebt. kom din tot mil. waar anderen gelaaid hebben, daar heb Ik mijn grootste succes gehad. Zend onderstaande coupon heden en Ik zal U gratis mijn geïllustreerd boek over breuken en hare behandeling toezenden, waarin ook mij n Breukverband-Apparaat is algebeeld met de prijzen, ook ae namen van vele personen, die het beproefd hebben en hoogs! dankbaar zijn. Het geeft directe verlichting,wanneer al net andere niets hielp. Photo van den heer C. E. BROOKS, die zich zelf en duizenden anderen van breuklijden bevrijdde. Indien breuklljdende, schrijf dan nog heden. Ik maak het volgen» Uw maat en zend het U toe met absoluten waarborg, dat het U voldoen zal, ol Ik zend U het geld terug. Ik heb den prijs zoo laag mogelijk gesteld, zoodat rijk ol arm het koopen kan. Ik zend het op proef ten bewijze dat hetgeen ik zeg, waarheid bevat U alleen oordeelt en Indien U eens mijn geïll. boek gelezen hebt, zult U even verrukt zijn als mijne duizenden pa tiënten, wier schriftelijke dankbetuigingen voor U ter Inzage liggen. Vul onderstaande gratis-coupon In en post die nog heden. Gratis Informatie-Coupon C. E. BROOKS 088k, Singel 25 Amsterdam Qelleve mil te zenden, franco per poet, In onbedrukte enveloppe, zonder eenige koeten of verplichtingen mljnerzljai, Uw gellluetreerd boek en volledige Inlichtingen betreffende Uw Breuk- verbend-Appereet Naam:......... Adres:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 4