Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Laatste Berichten. Financieële Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Daarna wordt het verzoek om 10- cent per inwoner beschikbaar te stellen in be spreking gebracht. Dhr van Halst heeft met belangstelling kennis genomen van het verzoek van adressanten, maar kan er toch niet ten volle mee sympathiseeren. Men hoort over de waterleiding veel fan tastische verhalen wat de prijzen aangaat en daarom is het noodig, dat het gemeen tebestuur een onderzoek doet instellen. Spr. beschouwt de waterleiding als een zegen en ook als een zekere luxe. De vraag is: kan onze gemeente zich deze luxe ver oorloven en Spr gelooft van wel. Wanneer het werkelijk mocht blijken, dat de water leiding onze draagkracht niet te boven gaat, dan zou deze ook een middel kunnen worden tot meerdere welvaart. Spr. denkt hier aan den tuinbouw, die reeds zijn in trede in deze gemeente gedaan heeft en waar een waterleiding een eerste vereisch- te voor is. In de tweede plaats zal mis schien binnenkort ons eiland uit zijn iso lement verlost zijn door een brugverbin- ding Noord'Zuid-Beveland. Daar onze gemeente aan zee en duin ligt, zal het vreemdelingenbezoek ook hier toenemen, wat weer een nieuwe bron van inkomsten wordt voor de middenstanders. Dhr de Ridder merkt op, dat in het ver- loopen jaar, hoewel het een drogen zomer was, geen gebrek aan drinkwater geweest is. Hij is van meening, dat het onverant woordelijk is, om in dezen tijd de lasten van een waterleiding op de gemeente te leggen. Nadat nog enkele leden hun meening hierover hebben uitgesproken, wordt het verzoek met 7 tegen 2 st. verworpen. Voor dhrn van Halst en de Boer. Dhr Balkenen de onthield zich van stemming. Het voorstel van B. en W. om in be roep te gaan van het besluit van Gedep. Staten van Zeeland, waarbij aan dhr Joh. Eggebeen te Wo-lfaartsdijk vergunning is verleend voor een autobusdienst Oud-Sab- binge-Wolfaartsdijkscheveer-Goes, zulks wanneer de spoorwegmaatschappij Zuid- Beveland het personenvervoer over dat traject opheft, wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het verzoek om plaatsing van een lan taarn op den dijk van Kamperland, rich ting Stroodorp wordt niet ingewilligd. Daarna sluiting. Maandag vergaderde de onderafd. van de vereen, voor ziekenhuisverpleging op Zuid- en Noord-Beveland. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental in 1933 was ge stegen van 749 tot 1004. Dat aan 14 leden die opgenomen waren in een ziekenhuis f 1050 was uitbetaald. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat was ontvangen f 2250, uit gegeven f 1823, alzoo een batig saldo van f 426. Deze rekening werd nagezien en in orde bevonden. Bij' acclamatie werden de periodiek af tredende bestuursleden G. F. Maris, A. J. Heijboer en J. M. Verhoeks herkozen. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Gces werden gekozen J. M. Verhoeks en A. J. Heijboer, bestuursleden en de leden J. J. D'ijke en K. G. Versluis. Verder werden besproken de verschil lende voorstellen voor de alg. vergadering van a.s. Zaterdag, waarvoor de afgevaar digden vrij mandaat werd gegeven. Daarna kwam in bespreking het goed slot der afdeeling. Besloten werd om de contributie in de maand Juni, waarin tweemaal vier weken contributie moet worden betaald, nu tot eenmaal vier we ken te verminderen, zoodat nu elf maal vier weken over 1934 moet worden be taald. Mocht er van het goed slot meer betaald kunnen worden, dan zal daartoe worden besloten bij het eindigen van het boekjaar. Tholen. Zooals wij destijds meldden, werd op 15 Maart j.l. door den ambte naar der accijnzen, de heer L. v. d. Vaate, in de Walstraat alhier, een auto in be slag genomen, waarin een partij van plm. 700 k.g. suiker ongedekt was vervoerd. Een persoon uit Antwerpen, een zekere Vercammen, werd voor deze smokkelaf- faire in hechtenis genomen. Maandag j.l. werd deze zaak voor den Politierechter te Breda behandeld. Tegen verdachte werd geëeischt 3 mnd. gevangenisstraf met af trek van voorarrest en verbeurdverkla ring van de suiker en de auto. Uitspraak over 8 dagen. Terneuzen. Gistermiddag werd alhier een oefening van den luchtbeschermings dienst gehouden. Het verslag volgt mor gen. De Z.-Y laamsche Water leiding. Het comité van actie tegen de Zeeuwsch-Vlaamsche waterleidingplan nen heeft een adres gericht aan de leden der Eerste Kamer, met verzoek eerst de gelijk te doen onderzoeken of een goed- kooper plan geen aanbeveling zou verdie nen boven het aanhangige. Het comitté geeft te kennen, dat de ramingen in het rapport van het Rijks bureau onbetrouwbaar zijn gebleken, dat het overgroote deel der bevolking tegen verplichte aansluiting gekant is, dat de belastingen hoog zijn en de werkloosheid groot en dat een waterbelasting wel het laatste mag zijn wat in deze moeilijke tij den wordt opgelegd. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Eexta, W. F. Dankbaar te Kuinre. Geref. Kerken. Beroepen te Rijssen, L. W. Wessels te Abcoude. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Amersfoort, W. H. Heerma te Aalsmeer en J. Tamminga te Harder wijk. Bedankt voor Kornhorn, D. Heustra te Dckkum. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Opheusden, M. Heikoop te Utrecht. Voor Giessendam, M. Hofman te Krabbendijke. Vrije Evang. Gemeenten. Beroepen te Enschedé, M. v. d. Vis te Goes. Oud-Geref. Gemeenten. Aangenomen naar Scheveningen, B. Hennephof, cand. te Kampen. Dure aardappelen. De be trokkenen bij den handel in aardappelen te Rotterdam hebben bespeurd, dat het aardappelverbruik met 40 pet. is afgeno men wegens de stijging van den prijs. Er komen bovendien veel ondeugdelijke aardappelen in den handel. Voor goede aardappelen moet de handel reeds 100 pet. boven den door de regeering gestel den prijs betalen. N. S. B.-m a n i e r e n. De afd. Bus- sum van den Vrijzinnig-Democratischen Bond hield Maandagavond een openbare vergadering in het gebouw Concordia, al daar, waarin mr L. G. van Dam, alg. secretaris van het hoofdbestuur van den Vrijz. Dem. Bond en mr B. W. Stomps, het woord voerden. De voorz., ir. G. J. Meijers, deelde bij den aanvang van de vergadering mede, dat aan het eind onbe perkt gelegenheid tot debat zou worden gegeven. Desondanks trachtten een aantal. N.S.B.-ers, onder wie de Bussumsche lei der, de heer Robertson, door interrupties en hou-zee geroep de rede van den eer sten spreker te verstoren. Aan het eind van de rede van mr van Dam wilde de heer Robertson het woord nemen, waar toe de voorzitter hem geen gelegenheid gaf, daar hij aan het eind der vergade ring onbeperkte gelegenheid tot debat kon krijgen. De aanwezige N. S. B.-ers tracht ten daarop door hou-zee geroep ver mengd met scheldwoorden, de vergade ring in de war te sturen. De aanwezige politie pakte daarop den heer Robertson in den kraag en verwijderde hem uit de vergadering. Vijftien zijner aanhangers verlieten eveneens de zaal. Van de gelegenheid tot debat aan het eind der vergadering maakte geen N.S. B.-er gebruik. Hevig onweer over Brussel. Gisteravond is boven Brussel een hevig onweer uitgebroken, gepaard met zware slagregens, die hier en daar het karakter van wolkbreuken droegen. Tot na tienen 's avonds woedde het onweer met onver minderde hevigheid voort. Vrijwel zon der onderbreking joegen bliksemschichten langs het zwerk en aan één stuk door rommelde de donder. Naar verluidt is de bliksem op vele plaatsen ingeslagen. Het telefoonverkeer in de voorsteden, die nog geen onderaardsch net hebben, moest een tijdlang stopgezet worden en de telefoonverbinding met het buitenland onderging aanzienlijke vertraging. Eenhoofdigeboer. Te Zaandam kwam gistermorgen vroeg in de Zaan de ambtenaar van de crisis zuivercentrale, die aan boord was van een met twee rijksveldwachters bemande politiemotor boot, een melkboer, die in een jol melk vervoerde, tegen. De ambtenaar, die frau duleus vervoer van melk vermoedde, sommeerde den boer aan den wal te ko men en zijn bussen te laten onderzoeken. Inplaats van daaraan gevolg te geven nam de boer een roeispaan op en gaf daarmee een der rijksveldwachters een klap, bracht zijn jol naar den wal en liet de bussen melk in de Zaan leegloopen. De politie heeft toen de jol „geënterd", waarbij deze kwam te kantelen, zoodat de boer te water geraakte. Toen hij ein delijk goed en wel aan wal was, nam hij opnieuw de roeispaan op om er den amb tenaar mee te lijf te gaan. Tenslotte is de man onder hevig verzet per politie- boot naar het bureau gebracht, waar pro cesverbaal tegen hem is opgemaakt. Vrouw door trein ge dood. De 54-jarige vrouw G. v. V. is, toen zij gistermiddag de spoorbaan nabij Halfweg wilde oversteken, door een juist passeerenden trein uit Haarlem aangere den. De vrouw, die doof is, had de trein niet hoeren aankomen. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood. Broodfabriek afge brand. Gisteravond brak brand uit in de brood- en beschuitfabriek van de fir ma Wanninkhof, welke gelegen is in de Voorstraat te Noordwijk-Binnen. De fa briek, welke twee verdiepingen hoog is, stond spoedig in lichte laaie. De brand weer kon weinig tegen de vuurzee uit richten. De belendende perceelen liepen gevaar, doch men hoopte deze te behouden. De oorzaak van den brand is onbekend. Moeder en twee kinde ren gewond. Gisteravond was de heer Kuis langs den rijksstraatweg 's Herto genboschGrtfve onder Heesch bezig met het repareeren van een autoband, toen uit de richting Den Bosch een auto met vrij groote snelheid kwam aanrijden. De heer K. sprong achteruit en wist zich zoo doende te redden, doch de auto, waarin zijn vrouw en twee zoontjes zaten, werd met kracht aangereden en 50 M. meege sleurd. De auto vloog ten slotte over een grindhoop en kwam tusschen de boomen langs den weg terecht. De inzittenden bleken allen ernstig gewond. Het oudste kind had ernstige inwendige kneuzingen en een beenbreuk, mevr. K. was met ver wondingen overdekt, het andere kind was eveneens ernstig gekwetst. Zij zijn allen naar het ziekenhuis te Heesch vervoerd. De politie stelt een onderzoek in. Moord door een zestien jarige. In den nacht van Zondag op Maandag is de 25-jarige arbeider M. Daamen, woonachtig te Gapellen (België) op den Galmpth'outschen weg aangevallen door den 16-jarigen' L. L., woonachtig te Putte (Nederland). L. bracht zijn slacht offer met een scheermes verschillende sneden in den hals toe. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis te Gapellen overgebracht, waar D. nog in den loop van den nacht tengevolge van veel bloed verlies aan de gevolgen der bekomen ver wondingen is overleden. De dader heeft zichzelf bij de politie aangemeld. De motieven voor dezen moord zouden gelegen zijn in het feit, dat de familieverhoudingen minder gun stig waren. Biljetten op kerken en krantenbureaux geplakt. Maandagmorgen bemerkte men in Den Bosch, dat fascistische vandalen 't uiter lijk van verschillende katholieke kerken geschonden hadden. Een groot aantal biljetjes was er opgeplakt, die als tekst hadden: „Het fascisme komt! Zwart front I" Ook de bureaux van verschillende R.K. kranten waren van deze provoceerende biljetjes voorzien. Eerste Kamer. DEN HAAG. Bij den aanvang der zit ting werd hedenochtend een groot aantal wetsontwerpen zjh.st, aangenomen, o.a. die tot wijziging van de begrooting van Financiën (geldleening aan Ned.-Indië), diverse onteigeningsontwerpen en voorts ontwerpen inzake contingenteering van den invoer van niet houthoudende sier- gewasschen, electrische stofzuigers, huis houdelijk glaswerk, boter en van onge- smolten dierlijk vet. Daarna werd een aanvang gemaakt met de behandeling van de Indische begroo ting. Het ontslag van Minister Verschuur. DEN HAAG. De staatscourant van he denavond zal een Koninklijk besluit be vatten van 17 April 1934, no. 22, waarbij: Primo: Met ingang van dien datum op zijn verzoek een eervol ontslag wordt ver leend aan den heer Mr P. J. Verschuur als Minister van Econ. Zaken met dank betuiging voor de vele en gewichtige diensten den lande in deze moeilijke tij den bewezen; Secundo: Tijdens de ontstentenis van een Minister van Econ. Zaken het beheer van het departement van Econ. Zaken ad interim wordt opgedragen aan den Minister van Staat, Minister van Kolo niën, voorzitter van den raad van mi nisters den heer D'r H. Go-lijn. Auto-onoeval. DEN HAAG. Te Scheveningen is he denochtend een auto tegen een boom ge reden. De bestuurder de 50-jarige I. J. Olman, toonkunstenaar te Amsterdam en de 70-jarige J. I. Olman liepen ernstige verwondingen op. Hun echtgenooten wer den slechts licht gewond. DEN HAAG. Vanwege den Rijks gebouwendienst werd heden aanbesteed het bouwen van een post- en telegraaf kantoor te Veenendaal. Laagste inschrij ver H. Barten te Amersfoort voor f31.990. DEN HAAG. De crisis-rundvee-cen trale maakt bekend dat met ingang van deze week de levering van nuchtere kal veren aan de daartoe in aanmerking ko mende slachterijen niet langer mogelijk zal zijn op Zaterdag. DEN HAAG. H. M. onderzeebooten K 15 en K 14 zijn 17 April te Padang aan gekomen. Uitvoer sla en aardbeien. DEN HAAG. Bij Kon. Besluit is be paald, dat de uitvoer van sla en aard beien naar België gedurende het tijdvak van heden tot 1 Februari 1935 slechts zal zijn toegestaan aan de stichting Ne- derlandsche groenten- en fruitcentrale. Beperking rundveestapel. DEN HAAG. Naar verluidt bestaat in de kringen der betrokkenen eenige onze kerheid of de vrijwillige beperking van den rundveestapel wel tot voldoende re sultaten zal leiden, zoodat men niet zal behoeven over te gaan tot de gedwongen levering. Indien echter de vrijwillige le vering zal kunnen doorgaan zouden op 15 Mei a.s. ongeveer 140.000 stuks rundvee geleverd moeten zijn. Thans bedraagt dit aantal 112.000. Men hoopt echter, dat in de komende weken de levering zal toene men, zoodat het verschil met het gestelde aantal niet al te groot zal zijn. In dat ge val zou de vrijwillige beperking gehand haafd kunnen worden, waardoor de groote administratieve moeilijkheden aan de gedwongen levering verbonden achter wege kunnen blijven. ENSCHEDE. Door de politie te Lon- neker is gisteren in beslag genomen het lijkje van een kindje van vijf maanden. Het lichaampje vertoonde blauwe plek ken en een armpje was gebroken. Het politie-onderzoek wees uit, dat het kindje bij een ander broertje te slapen was ge legd, terwijl de moeder uit was, Toen de vader 's nachts thuis kwam vond hij het kindje dood in bed. Vermoedelijk is hier te doen met een geval van ergerlijke ver- waarloozing. Op last van de justitie zal Dr Hulst uit Leiden een sectie verrich ten. MURMERWOUDE. Hedenmorgen reed de 60-jarige W. Eizinga uit Dckkum per rijwiel op den voor het verkeer afge sloten weg naar Zwaagwesteinde. Bij het passeeren van een auto geladen met zand geraakte hij onder de wielen van de auto. Met gebroken armen en beenen werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis te Leeuwarden overgebracht. De toestand van het slachtoffer is zeer ernstig. DEN BOSCH. Gisteravond werd de 45- jarige caféhouder W. v. Gelderen uit Well in de Bommelerwaard, toen hij den weg bij zijn huis overstak, door een hittekar aangereden en zwaar gekwetst. Hij werd naar het Prot. Ziekenhuis te Den Bosch overgebracht. De man verkeert in levens gevaar. Geldleening van 5 millloen. AMSTERDAM. De Gemeenteraad heeft hedenmiddag aangenomen een voorstel om bij de Nationale Levensverzekerings- Bank N.V. gevestigd ie Rotterdam een geldleening aan te gaan van f 5 millioen tegen een rente van 45/s pCt. De op brengst van deze leening zal moeten strek ken tot dekking van kapitaalsuitgaven, waarvoor het gebruikelijk is op een ter mijn van 40 jaar te leenen. Ernstig auto-ongeval. BREDA. Gisteravond had aan den vaart kant onder Leur een ernstig verkeers ongeval plaats. Een personenauto komen de uit de richting Breda, slipte nabij den spoorwegovergang en kwam tusschen de tramrails terecht. Bij een poging om uit de rails te komen sloeg de auto, welke een vaart van on geveer 50 K.M. had, om en kwam terecht tegen een berm aan den overkant van den weg. De auto werd geheel vernield, terwijl de 3 inzittenden ernstig werden gewond. De bestuurder, de 62-jarige B. Kapelle uit Bruinisse, bekwam een zware hersenschudding en ernstig inwendige kneuzingen, terwijl zijn beide beenen zijn gebroken. De naast hem zittende B. Jon ker kreeg eveneens een hersenschudding en inwendige kneuzingen, de derde pas sagier, de 47-jarige L. A. Jonker, bekwam alleen inwendige kneuzingen. Allen zijn in bewusteloozen toestand naar het Dia- conessenhuis te Breda vervoerd. Heden morgen was de toestand van L. A. Jonker vrij gunstig, terwijl de toestand der beide anderen hopeloos wordt geacht. PEKING. Uit Dolonir wordt gemeld, dat op een militairen post bij de stad Tsjin- foe een Chineesch kruitdepot in de lucht is gevlogen. Hierbij zijn 38 personen ge dood. Algemeene staking. KOPENHAGEN. Gisteren is in een groote vergadering te Esbjerg besloten tot een 24-urige algemeene staking in zoo goed als alle particuliere bedrijven als protest tegen het politieoptreden tegen de betoo'gers. De staking is hedenmorgen ingegaan nadat het hoofd der politie had gewei gerd de van buiten gekomen politietroe- pen terug te zenden en de in verband met de onlusten van de laatste dagen afge kondigde strafbepalingen in te trekken. Ook bij de dagbladen wordt gestaakt. De gemeentebedrijven zijn echter alle nog aan den gang. Fransch marine-vliegtuig neergestort. PARIJS. Uit Bizerte wordt gemeld, dat gisteravond een Fransch marine-water vliegtuig is neergestort. De piloot en 4 andere inzittenden kwamen om het leven. BREEDE WATERING BEWESTEN YERSEKE. Hedenmiddag werd in de „Prins van Oranje" te Goes een algemeene ver gadering gehouden van de ingelanden van de „Breede Watering Bewesten Yerseke". Voorzitter de dijkgraaf dhr Vereeke. Aan wezig zijn 97 personen uitbrengende 143 stemmen. De voorzitter opent de vergadering met een kort woord van welkom en deelt daarna o.a. mede, dat met de Ned. Spoor wegen tot overeenstemming gekomen is. De subsidie zal daardoor dalen van f 20.604 op f 13.649. Spr. stelt voor daarop in te gaan. Dhr v. d. Have vraagt of in de over eenkomst staat, dat het vrachtvervoer ge handhaafd blijft. De voorzitter dat is de bedoeling. Uit de voorgelezen overeenkomst blijkt dan, dat alleen van een gedeeltelijke op heffing van het personenvervoer gespro ken wordt. Dhr Zandee deelt mede, dat uitdruk kelijk afgesproken is, dat het goederen vervoer gehandhaafd zal blijven. Besloten wordt z.h.st. de nieuwe over eenkomst aan te gaan. De voorzitter deelt mede, dat twee zalen van het polder-huis verhuurd zijn voor f 500 en het huis op de kade voor f400. Spr. deelt verder mede, dat enkele verzakkingen plaats gehad hebben in de watergangen. Betreffende de bemaling te Yerseke zei-de de Visscherij-inspectie toie de kosten van een onderzoek inzake de bemaling geheel voor haar rekening te nemen. Op nadere voorstellen wordt nu gewacht. Spr. wijst er verder op, dat het innen der polderlasten niet vlot. Dinsdag 1.1. moest nog 12000 gulden binnen komen. 'Dhr Lenshoek maakt er aanmerking op, dat twee afwijzende beschikkingen van G. S. niet aan de vergadering mede gedeeld zijn. Spr. vraagt verder voorlezing van de notulen. Zoo is vorige maal afge sproken. Dhr Jonkers brengt voor de com missie van onderzoek verslag uit over de begrooting 1934. Enkele opmerkingen wor den gemaakt. De commissie stelt voor de begroeting, als ingediend, vast te stellen op f 181.357.46 in ontvangst en uitgaaf, onvoorzien f 15.905.34. Vermindering dijk geschot van 50 cent per H.A. is inbegre pen. De voorzitter merkt, naar aanlei ding van een der opmerkingen op, dat het aanstellen van werkloozen als del-vers, dit werk weer uit handen zou nemen van de vaste delvers. Dhr Oele zegt, dat men toch het be lang van het waterschap in het oog moet houden. De Breede Watering is geen filantropische instelling. De voorz. geeft toe, dat besteding wel voordeeliger uit zou komen. Of het dan echter evengoed gedaan zou worden? Dhr Oele merkt op, dat er onder de werkloozen wel vakkundigen zijn. Spr. meent, dat 'n 3030 gulden te besparen is. Dhr Lindenbergh, Kruiningen, zet uiteen, hoe het te zijnent gebeurt. Voor bepaalde bedragen worden de werken uitbesteed. Men weet dan waar men aan toe is. Dhr T r i m p e, Goes, maakt er aan merking op, dat het rapport der ocxmmis- sie niet, of zoo laat, ter inzage lag. Spr. vraagt verder, inzake de laatste kwestie, wat weegt het zwaarst: het belang der werkloozen of van het waterschap. Spr. wijst er op, dat de deskundigen voor het delven noodig zijn. Verder wordt dit werk weer aan anderen ontnomen. Boe komt de heer Oele aan zijn f 3000 besparing. Wat de werkloozen betreft, die zouden arbeid kunnen vinden in de scheidings- slooten, die verwaarloosd worden. Spr. zelf heeft laten delven door Goesche werk loozen en die deden het zeer tot zijn vol doening. Spr. wil in pet. door de eige naars en in pet. door het waterschap bij laten dragen. Desnoods, indien er geen geld is, wil Spr. het dijkgeschot zoo Ia- ten en f 5000 voor dit doel bestemmen. Dhr Oele merkt op, dat toch rijk en gemeente 80 pet. bijdragen; dat is van f6000 reeds f4800. Dhr v. d. Have, Kapelle: we weten heelemaal niet, wat het rijk bijdraagt. Spr. zou het intusschen mooi vinden, als het waterschap iets kon bijdragen, maar hij wil de kwestie van het delven aan het bestuur overlaten. De voorzitter wijst o.a. op de kwes tie van toezicht. Dhr Trimpe: daar zorgt de Heide maatschappij voor. We laten anders een gunstige gelegenheid voorbij gaan om de scheidingselooten goedkoop gedolven te krijgen. De voorzitter: ik heb er reeds op gewezen, dat er nog f 12000 moet binnen komen I De heer Oele wijst op de verlaging der lokaalspoorsubsidie en wil het dak beschot met f 1.50 verminderen en f 2000 bijpassen uit onvoorzien. De heer Trimpe wil f 3000 reservee ren voor het delven der scheidingssloo- ten door werkloozen. De heer Lenshoek stelt voor verla ging van dijkgeschot met f 1 en f 3000 voor het delven. Hierna wordt over het voorstel Oele gestemd en aangenomen met 126 st., te gen 21. Aldus wordt de begrooting gewijzigd. De vergadering duurt voort.) BEURSBERICHTEN Slotkoersen van de Amslerdnnisclie Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. (e Goes. vorige koers lieden Ned. Handel Mij. 44 ya 44)4 Philips Gloeilampen G.B. 23934 23934 Unilever 76)4 76)4-7 Anaconda Copper 934 10 Bethlehem Steel 2534 2534 U.S. Steel Corp. 3034 31 Va Koninkl. Petroleum 158)4 160 Shell Union 534 5t/b Amsterdam Rubber 104 1043/b Ned. Scheepvaart Unie 41 41 Deli Maatschappij 125 12334 Handelsverg. Amsterdam 174 34 174 4 pet. Ned.-Indië 1934 98)4 983/s-7/n 4 pet. Nederland 1934 1001/». 100 A.K.U. 44)4 44)4 De markt blijft buitengewoon lusteloos; ook in het buitenland geven de beurzen eenzelfde beeld te zien. Omzetten vonden nagenoeg niet plaats. De beleggingsmarkt was prijshoudend. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 April, 2.30 u. Londen 7.57—7.58)4. Berlijn 58.10-58.15. Parijs 9.749.75. Brussel 34.4734.52. New-York 1.4714—1.47 34. MIDDELBURG. Bevallen: G. Jansen van GalenSierag, z. Overleden: J. de Buck 71 j. geh. met J. G. Hillebrand. GOES. Veiling van 18 April. Spinazie 24, witlof 24 gld. p. 100 k.g.; kropsla 3.40—6.50, 2e soort 1.40—3.10, bloemen:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3