HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. Violet Vaughan llit de Provincie FEUILLETON. hen het gevolg van de verhooging der pensioensbijdrage met 3 pet. verminderd en al zoo tot ongeveer 27ï tot 47» pet. be perkt worden. Behalve van enkele ambtenaren, wier pensioensgrondslag hooger is dan f 3000, zoodat voor hen de bijdrage \oor wedu wen en weezenpensioen niet over den vol len pensioensgrondslag wordt berekend, zal dan aan pensioensbijdrage en korting samen rond 13 pet. van den pensioens grondslag verhaald worden op de ambte naren, die na 1 Juli 1922 in dienst zijn getreden en rond 10 pet. op de ambtena ren, die op dien datum reeds in dienst waren. Pensionneering. Het dag. be stuur had aan P. Verhage dagelij'ksch op zichter te Westkapelle na een ziekte van twee jaar tegen 15 December eervol ont slag gegeven met recht op pensioen. Het sce.t nu voor aan de erfgenamen van wij en Verhage, die intusschen overleden is, een aanvulling op het pensioen uit te keeren, berekend naar f 144 per jaar en zulks van 15 December tot den datum van zijn overlijden. Bijdragen kosten wegver harding. Het dag. bestuur stelt voor aan de gemeente Zoutelande voor de ver harding van den Duinweg aldaar 5 pet. der kosten tot een maximum van f 320 toe te kennen en aan de gemeente Vrouwen polder voor de reeds uitgevoerde verhar ding van den Lange weg en den Korteweg 10 pet. der kosten tot een maximum van f400. Begrooting 1934. Ten slotte biedt het dag. bestuur het ontwerp-begrooting 1934 ter vaststelling aan. De gewone in komsten en uitgaven wijzen een eind bedrag aan van f 429.702.03. Onder de inkomsten komt aan gewoon dijkgeschot voor f 393.060.77. De buitengewone inkomsten en uitgaven bedragen in totaal f 25167.647», w.o. f 20542.647» voor werken ter verbetering der afwatering. De begrooting van den dienst der straat- en zandwegen, geeft voor de gewone in komsten en uitgaven f20.378.60, buiten gewone f.46927.13. Ten slotte geeft de begrooting der in komsten der gebouwde eigendommen als eindcijfer f 55028.89 w.o. aan ontvangsten f 49919.81 aan dijkgeschot. De uitgaven zijn geraamd op f 53.454.21. De toestand in de gar- nalenvisscherij. Sedert Zater dag zijn de Fransche grenzen gesloten voor den garnaleninvoer. Bijgevolg ligt meer dan de helft der Arnemuidsche visschersvloot in haar havens op en vis- schen slechts een klein aantal hoogaar zen voor België en het eigen land. Ook in de Raadsvergadering van Arne- muiden is deze zaak Maandag besproken. Ee voorzitter s'elde in 't licht de moei lijkheden, waarin thans een groot deel der visschersvloot \erkeert, nu velen geen garnalen aan hun afnemers meer kun nen leveren. Hij deelde mede, gisteren (Dinsdag) in gezelschap van den heer Laernces, wet houder van Vlissingen, hiervoor een be zoek aan het Ministerie van Economische Zaken te zullen brengen, teneinde den noodtoestand die hierdoor ontstaat te be spreken. Dammen. Uitslag Kampioenwed strijden Z. D. B. gehouden door de kam pioenen Walcheren le tiental Vlissingen, 2e tiental Domburg. Teven de kampioenen Zuid-Beveland le tiental Goes, 2e tiental Kruiningen, te Goes op 16 April 1934. Goes le tientalVlissingen I: J. v. CalmthoutL. Goedbloed Johz. 11; M. J. JeremiasseL. Goedbloed Jr. 2O; H. L. KramerTh. J. v. Duijn 20: N. LeijsG. v. Bremen 02; F. den Her togP. Langendijk 02; A. J. Hende- rikxL. Labruijere 02; J. SnoodijkD1. J. v. Tuijl O12; J. CrucqJ. Maartense 11; G. SchrijverP. Maas 02; H. FlabbekoornJ. Koch 11. Totaal 7—13. K.ruininsen IID'omburg:M. v. Nieuwen- huijzenD. Trieller 0—2; M. LavooijL. Kodde 02; I. Pasman—L. Trieller 20; door E. J. WORBOISE. 46.) 0— William mompelde een paar woorden van dank, doch het was hem te veel, om er verder op in te gaan. Hij snakte er naar, alleen te zijn, alleen in de stilte en duisternis. Doch Barker was nog niet met hem klaar. „Een ding is er meneer, dat ik zoo gaarne anders zou willen hebben, omdat het u meer kwaad doet dan al het andere" 1 zoo begon hij. „En dat is, dat U onder een aangenomen naam leeft en dat u niet werkelijk Wilkinson heet." „Ik ben me zeer goed bewust," ant woordde William, dat dit tegen me zal pleiten. Alleen het feit al, dat men zijn waren naam verbergt, wekt verdenking. En in mijn geval is het slechts een knoop te meer in het net, dat om me gespannen is, om mijn ondergang te bewerkstelligen. Tot den waren schuldige gevonden is, zal ik de verdenkingen moeten dragen met alle geduld, dat in me is en ook de ge volgen." „Ik vrees, dat u gelijk hebt. 't Gekke is, dat de schuldige toch ergens moet zit ten. Kon ik maar een aanknoopingspunt vinden. Morgen ga ik nog eens met een M. v. d. ParelC. Prevoost 20; J. v, d. ParelJ. de Pagter 11; D. Duindam W. Trieller 02; P. FlikweertP. v. Dulle- men 02; A. v. d. ZandeI. Minderhout 11; J. KokC. Trieller 11; M. Bouw man—J. Trieller 2—0. Totaal 9—11. Kampioen Z. D. B. zijn Vlissingen I en Domburg. De lokaalspoorweg. Naar de „N. Z. Crt." verneemt, ligt het in de bedoeling der Ned. Spoorwegen om het personenvervoer op den lokaalspoorweg door Zuid-Beveland voor wat de lijnen Goes-Wolfaartsdijk, Goes-Wemeldinge en de ringlijn betreft, reeds met ingang van 15 Mei op te heffen. Het personenvervoer op de lijn Goes-Hoedekenskerke wordt voorloopig gehandhaafd. Deze maatregelen brengen met zich mee, dat er verscheidene gezinnen van spoormannen uit Goes zullen vertrekken. Middelburg. Chr. Muziekkorps „Oefening na den Arbeid". Wel een zeer bijzonder karakter droeg de uit voering van bovengenoemd korps giste renavond in de Concertzaal. Zeker was de bedoeling te laten hooren wat de muzikan ten onder de goede leiding van hun direc teur dhr J. C. F. van Kamer kunnen pres toeren, maar 'vooral werd er nu een ge legenheid geboden tot uitreiking van het vaandel. De voorzitter der vereeniging, dhr J. M. Harthoorn, herinnerde hieraan bij zijn openingswoord. Hij vertelde van den grooten groei der vereeniging, die wel verblijdend is, maar die toch ook weer zorgen brengt. Begeleid door de muziek zongen de aanwezigen eerst Ps. 150 1 en onze nationale hymne, 't Wilhelmus, waarna het korps verschillende nummers ten gehoor© bracht. 'Het doet ons genoegen te kunnen con- stateeren, dat het korps groote vorderin gen gemaakt heeft, en dat de directeur zijn blazers zoo weet te leiden, dat zij geven wat ze kunnen. En dan is het oogen- blik gekomen, waarop de eere-voorzitter de heer Mr. R. M. van Dusseldorp hei woord neemt. Spreker zeide, dat het hem een genoe gen was niet alleen om namens het dames comité de plechtige overreiking van het vaandel te doen bewerkstelligen, maar ook om eens uit te spreken welk een buiten- gewon© voldoening 't geeft dat bet korps zulke vorderingen heeft gemaakt. Deze vereeniging bezit nu een vaandel. Ze zocht bovenal de eere Gods: Schaart u dan eens gezind rond het vaandel en denkt aan de verplichting die dit aan u oplegt. Na deze vaandeluitreiking, dankt nog maals dhr Harthoorn allen, die het ver krijgen er van hebben mogelijk gemaakt en dan klinkt alweer de vaandelmarseb door den dirigent voor deze gelegenheid gecomponeerd. Voor de vele aanwezigen was het een mooie avond. Gevonden voorwerpen: Huissleutel, van Schelven, Nederstraat 0 200; Zilv. armbandje, Mevr. Pieters, Seisdam, Q 21; Kindermutsje, M. Boone, Zusterstraat I 238; Zakmes, J. de Voogd, KI. Werfstr. T 29; Port. met inhoud, A. Sizouw, Pot tenbakkerssingel Q 55a; Vulpotlood, W. Kuijs, Spuistraat F 106; Sportriem met fluitje, M. Leeuwenburg, Dokstraat P 178; Glacé dameshandschoen, F. Staal, Nieuwe Poortstraat P 196; Combinatietang, M. Bolier, L. Delft H 8; Bruine muts, S. de Rijke, Singelstraat N 205; Gouden oor- knoop, v. d. Berge, Jasmijnstraat W 127; Scheerapparaat, D'. Mol, Bagijnhofstraat E 148; Belastingmerk (kosteloos), Bureau van Politie; Boekje, C. A. Polderman, Koningstraat E 174; Belastingmerk, W. Cornelisse, Meidoornlaan W 155; Knip- mesje, Bureau van Politie; Belastingmerk H. Rue, Seissingel R 210; Kindermuts, Broekert, St Jorisstraat L 122; Belasting merk, Pantus, Vlissingscheweg, Koude- kerke; Boerenbroche, Poortvliet, Graven straat I 184; Klein sleuteltje, Bureau van Politie; Port. met inhoud, Beniest, Lepel straat 13, Vlissingen; Dameshandschoen, G. Simons, Pluimstraat E 164; Port. met inh., M. Meliefste, Vliss. Bolwerk Q 300; Dop van een patentas, P. W. Davidse, Abeele A 242; Belastingmerk, M. Sies, Gravenstraat I 279; Kaatsbal, Ginneberg, Bogardstraat; Koperen gewicht, G. Jan sen, Achtersingel Q 156; Portefeuille met inh., D. Verheule, St Janstraat H 189; Rozenkrans, C. Verdonck, Heerenstraat H 147; Sleuteltje, J. v. d. Burgt, Oostkerk plein O 5; Huissleutel, de Klerk, Vlas- marKt L 21; Paar beenpijpen, W. K. Net, Wijngaardstraat L 156. Goes. De collecte voor het crisis-comité bracht deze week f72.46 op. Krabbendijke. De Goöp. Boerenleenbank hield Maandagavond haar 25ste algemee- ne vergadering. De voorzitter, G. P. Voge laar, deed in zijn openingswoord uitko men het nut dezer instelling voor de ge meente Krabbendijke, Waarde en Rilland. Klein begonnen is zij geworden wat zij nu is. In deze 25 jaar is omgezet ruim f 18.5 millioen en een reserve gevormd van ruim f 75000; aan rente is uitbetaald f 400.000. D'hr G. Dees werd als bestuurslid her kozen en als lid van den Raad van Toe zicht werd. gekozen dhr M. de Goffau. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden herkozen dhrn A. P. Woutersen en G. Tollenaar. - D© gehouden Emmabloem-collecte alhier bracht op f 57,18. (Belangl. bericht) Koudekerke. Vervolg Raadsverslag. Vaststelling uitbreidingsplan Duinstreek. Dhrn Sanderse, Lorier en de Kroo zijn van oordeel, dat de kwestie Zwanenburg van buitengewoon belang is. Zij vragen hierover inlichtingen. De voorz. zegt, dat overeengekomen is, dat de beide terreinen zouden saamgeno men worden. Dit is nu gebeurd. De Raad stelt het uitbreidingsplan vast. Zoo spoe dig mogelijk krijgt de Raad het plan Zomerwoningen te Zwanenburg ter be handeling. Als het plan Zwanenburg wordt aan vaard, vervalt het plan halve weg. Cijfers wil spr. niet noemen. Het is uitvoerbaar maar het zal veel geld kosten. Dhr de Rijke vraagt hoe zal het gaan met menschen, die nu gronden koopen. De voorzitter zegt: het zal toch altijd verstandig zijn om eerst inlichtingen te vragen op het gemeentehuis en dan zal ik de menschen eerlijk voorlichten en hen raden om nog even te wachten tot het plan voldoende is uitgewerkt. Het uitbreidingsplan wordt zonder hoof delijke stemming vastgesteld. De voorz. spreekt hierover zijn blijd schap uit. Dhr de Kroo prijst het optreden van Jhr de Ranitz. Aankoop van stukjes zijkanten tot ver betering Vlissingscheweg. Aangenomen. Rondvraag. Dhr Verhage vraagt of de grensscheiding bij den Braamweg enz. reeds is uitgemaakt. Dhr Moens wenscht, dat er in den ligger der wegen en voetpaden wijziging wordt aangebracht. Dhr Sanderse vraagt: is het mogelijk om rioleering aan te leggen achter de woningen aan den Tramsingel? Hoe zal het gaan met de steunregeling voor de industrie-arbeiders? Ontvangen deze wan neer ze werkloos worden als landarbei ders steun of als industrie-arbeiders? Hoe staat het met den nieuwen weg naar de duinen? Hoe denken B. en W. met de aangekochte gronden op het Zand te handelen? De Lageweg roept om ver betering. Dhr Lorier komt terug op de aangekoch te gronden op 't Zand. Hij is van meening, dat deze gronden door betere afwatering kunnen verbeterd worden. Gaarne zag spr., dat den Raad een voor stel tot vaststelling van een rooilijn voor den Lageweg werd aangeboden. Dhr de Rijke pleit ook voor tweeërlei steunregeling voor de werkloozen. Dhr de Kroo zegt: de Raad moet een rooilijn aangeven. Aan den Lageweg zijn reeds woningen gebouwd, die hinderlijk zijn voor de goede verbetering. De voorz. zegt: De pomp op 'tZand in het Kerkstraatje wordt opgeruimd. De kwestie van wijziging van ligger der wegen enz. komt binnenkort wel aan de orde, doch dat heeft nog niet zoo'n haast. De rioleering aan de Breestraat enz. op 't Zand ligt niet op den weg van de gemeen te, doch wij w illen gaarne met de particu lieren overleggen. Wij hebben tweeërlei loonregeling, doch iemand, die in de indu strie heeft gewerkt in de laatste 3 jaar, maar geen vakarbeider was, valt in de lagere normen. Wat de electrische straat verlichting betreft, willen B. en W. graag de condities aan den Raad overleggen. Met het oog op de kosten komt er geen voorstel van B. en W. De weg naar de duinen komt in de besloten vergadering nog aan de orde. De afwatering op de door de gemeente aangekochte gronden is noodig. De exploitatie dier gronden zal nader worden overgelegd. Die laatste wo ning aan den Lageweg was vrij moeilijk te voorkomen. Er kan een breede mond aan den Nieuwen Vlissingschen weg ko men en dat is van belang. Een rooilijn speciaal voor den Lageweg zou spr. niet willen voorstellen. De kwestie rooilijn komt binnenkort in haar geheel aan de orde. De binnenwegen kunnen wij niet voor onze rekening nemen. Wij willen er wel wat aan doen, mi'ts de gemeente geen andere kosten krijgt dan loon. Dhr Sanderse zegt, dat de gemeente in de laatste jaren op verschillende plaatsen rioleering heeft aangelegd, ook op parti culier terrein; wij moeten nu aanpakken en de gelegenheid openen, dat de parti culieren kunnen aansluiten. Dhr Lorier wijst er op, dat het nu juist de tijd is om de afwatering op de aan gekochte gronden in orde te brengen. Inzake de rooilijn is genoeg gewaar schuwd, doch men heeft er niet naar ge- lusterd. De Raad is verantwoordelijk, maar wij krijgen geen gelegenheid om te handelen, daar B. en W. het niet aan de orde stellen. De voorz. zegt: Een particulier heeft geen recht om van de gemeente te eischen dat deze rioleering op particulier terrein aanbrengt. De kosten van materialen voor onder- grondsche rioleering komen veel te hoog. Er is veel gesproken over de rooilijn Lageweg, doch er zou een advies komen van hoogerhand. Het is jarenlang over gelaten aan B. en W. Het is een moeilijk geval, doch binnenkort komt de rooilijn voor de geheele gemeente aan de orde. Hierna besloten vergadering. Loop der bevolking van 115 April 1934. Ingekomen: J. W. van Kooien met ge zin, wijk A no. 94 uit Groede; Mej. E. Versprille, wijk A no. 94 uit Groede; N. Schoolmeester met gezin, wijk E no. 199g, uit Middelburg; J. H. van den Brink, wijk D no. 233, uit Middelburg; Mej. H. Kremer, wijk E no. 177 uit Rotterdam; P. J. Kambier met gezin, wijk E no. 239c uit Middelburg. Vertrokken: Mej. P. M. Kesteloo, van wijk G no. 51 naar Veere; J. H. M. Roijen, van wijk E no. 141 naar Breda; J. E. J. Huizinga met gezin, van wijk G no. 4 naar Tholen; A. J. Adriaansen met gezin, van wijk B no. 120 naar Vlisu singen; Mej. H. H. Trimpe, van wijk D no. 56 naar Goes. Westkapelle. De vorige week waren van de 260 ingeschreven werkzoekenden nog 153 personen bij de werkverschaffing ge plaatst. Zaterdag j.l. is de werkverschaf fing stopgezet, zoodat Maandag daarop de I steunregeling in werking is getreden. Veere. Het Damescomité van de Bazar ten bate van het Groene Kruis deelt mede dat de netto-opbrengst bedraagt de som van f454.56. (Belangeloos bericht.) Rltthem. De opbrengst van het Emma- bloempje bedroeg f 18. (Belangl. bericht.) Kats. Maandag vergaderde de Gemeen teraad voltallig. Wijziging Ambtenarenreglement werd goedgekeurd. De bouwverordening werd eveneens goedgekeurd. Het verzoek van de Vereen. Noord-Be- Ingezonden Mededeeling. paar klerken praten, 't Is me opgevallen, dat ze bijna allen een diepe haat koeste ren tegen dien Ford." Men praatte nog wat over koetjes en kalfjes, terwijl Barker's vrouw de logeer kamer in orde maakte, toen deze plotse ling vroeg: „U is toch niet getrouwd, naar ik meen, mijnheer?" „Neen," antwoordde William, „en een huwelijk schijnt wel niet voor me te zijn weggelegd. Niet, dat ik ontoegankelijk zou zijn voor het vredige geluk van den huiselijken haard, maar in mijn omstan digheden „Ik geef toe, mijnheer, dat het er niet mooi uitziet, maar neem me niet kwa lijk, want ik wil u niet beleedigen mis schien als u een flink vrouwtje had gehad can u een beetje in 't spoor te houden, mo gelijk, dat u nimmer in deze omstandig heden zoudt zijn gekomen." William zuchtte zwaar. „Maar och, mijnheer, laat ons maar niet praten van hetgeen goed geweest had kunnen zijn, terwijl we ons juist in tegen overgestelde omstandigheden bevinden. Op dat oogenblik kwam juffrouw Bar ker het vertrek binnen en haar man voeg de haar toe om het gesprek te verduide lijken, dat ze gevoerd hadden: „Lieve, ik wensch juist mijnheer Wil kinson een even goede vrouw toe, als ik er een getroffen heb." Juffrouw Barker glimlachte, maar sprak niet. Evenals haar echtgenoot voel de ze zich sterk aangetrokken tot hun onvrijwilligen logé en ze was overtuigd van zijn onschuld. Haar echtgenoot ging voort: „Zooals bijvoorbeeld je jonge meesteres Dina, denk eens, als mijnheer Wilkinson weer vrij en frank de wereld in het gelaat kan zien en weder zijn rechtmatigen naam kan dragen, hoe prachtig zou zij niet bij hem passen en zijn leven tot een zegen maken en alles voor hem zijn, wat jij voor mij geweest bent." Doch juffrouw Barker zeide ernstig: „Ik heb nooit iemand ontmoet, waardig genoeg voor mijn miss Violet." „Violet!" De naam ontsnapte Wil liam voor hij er erg in had. Dom van hem om zich zoo bloot te geven Lij een naam, die toch wel meer voorkwam, „De naam schijnt u bekend in de ooren te klinken, mijnheer?" zeide Barker reeds lang op zijn hoede, langs zijn neus weg. „Misschien hebt u een zuster, die zoo heet?" „Neen! Ik heb wel een zuster die Daisy heet en ik ken een jonge dame, die inder daad Violet heet dat is te zeggen, ik heb haar eens of tweemaal ontmoet." „Toch zeker een braaf meisje, hoop ik, mijnheer? Het zou me spijten, als ik van een miss Violet iets hoorde, dat minder aangenaam was." „Ik geloof, dat er geen beter mensch op aarde is, naar wat ik van haar ge hoord heb, dan deze jonge dame." „Van haar gehoord hebt, zegt u, mijn heer?" „Ik heb meer van haar gehoord dan gezien, dat is alles. Maar vertel me nu eens wat van uw Miss Violet, juffrouw Barker." „Och meneer, daar is alles van te ver tellen om er een verhaal uit te spinnen. Voor ik trouwde was ik daar kamer meisje. Ik herinner me nog goed, hoe de werkmeid ziek was en dat ik buiten matjes stond te kloppen, waardoor ik me een bekeuring op den hals haalde. Zoo leerde ik mijn man kennen, want Barker was toen nog in den straatdienst, weet u. En van dien tijd af stelde ze altijd een le vendig belang in ons; wat een cadeaux hebben we bij ons huwelijk niet gekregen van Miss Violet en Miss Haseldinel" „Haseldine! dien naam heb ik meer ge hoord," riep William gedachtenloos uit. Hij had daarna zijn tong wel kunnen af bijten, want hij gevoelde heel goed, dat Barkers speurdersinstinct waakzaam was. Deze deed echter, of hij niets bijzon ders gehoord had en hij moedigde zijn vrouw aan, verder te vertellen over haar gewezen meesteres. „Ze was een wees" ging juffrouw Barker, verdiept in haar herinneringen voort en was geboren in Indië. Ze woonde bij een tante in, tot deze stierf en velandsche brug om in beroep te gaan bij de Kroon tegen het niet-verleenen van concessie voor een autodienst van Noord- Beveland op Goes, werd in den breede be sproken. Onbillijk werd het geacht, dat aan Eggebeen van Wolf aartsdijk door Ged. Staten wèl concessie is verleend en aan den ondernemer J. D. de Koster van Co- lijnsplaat niet. Dthr Th. Maat vraagt, of het Katsche Veer niet in gevaar komt en of de dienst op Dinsdag en Donderdag zoo blijft zoo hij nu is. Dhr Koster, ter vergadering ge roepen, deelde mede, dat hij acht diensten per dag wil invoeren; ook de dienst op Donderdag blijft zoo, maar inzake den dienst op Dinsdag wil hij vrij blijven hóé hij den dienst doet, vanaf Kats of Colijns- plaat, alles zonder subsidie. Met alg. st. werd besloten om in beroep le gaan. Een verzoek van het waterleidingcomité op Noord-Beveland om een bijdrage van 10 cent per inwoner voor nader onder zoek komt in bespreking. Dhr Th. Maat vindt, dat er wel wat veel over hoop ge haald wordt. Eerst het electrisch licht, dan de Noord-Bevelandsche Brug en nu weer de waterleiding. Hij zou gaarne zien dat de buitenmenschen eerst aan electrisch licht geholpen worden tegen een redelijke prijs. Besloten werd om hierover een schrijven te richten aan het bestuur der P. Z. E. M. Met 6 tegen 1 st. (dhr Minet) werd aan genomen het verzoek om 10 cent per in- I woner toe te staan. Dhr M. W. van Arenthals vraagt over 1 de boomen in de Voorstraat die gerooid zijn en of er nieuwe komen. Dhr Maat vroeg om een verzoek te richten tot de Ambachtsheerlijkheid, om nieuwe boomen te planten, bij voorkeur lindeboomen. Met 6 teg©n 1 st. aangenomen (tegen dhr J. Eikenhout). Hierna sluiting. Wlssenkerke. Maandag vergaderde de Gemeenteraad. Met kennisgeving afwezig I weth. Schippers. Vorzoek van W. Begthel te Kamperland om de huur voor tuingrond aldaar van 40 1 op 25 cent per roede te brengen. B. en W. stellen voor de huur te bepalen op 30 cent per roede, ook voor de overige perceelen. Aldus besloten. Van Ged. Staten bericht, dat de grond aankoop goedgekeurd is, zoodat met de wegsverbetering kan worden begonnen. Daarna wordt besloten in overleg te treden met den rechthebbende over den aankoop van een krotwoning aan den Noordeindestraat te Wissenkerke. B. en W. stellen voor de belooning van den ge meentegeneesheer van f 200 op f 201 te brengen, zulks om in de termen der Pen sioenwet te vallen. Aldus besloten. Hierna benoeming gemeentegeneesheer en geneeskundige, belast met de armen praktijk, waarvoor benoemd wordt dhr J. L. J. Bruijnzeel, arts alhier. Daarna wordt besloten de couponbelas ting te verhalen op de schuideischers der gemeente. In de vacature als lid van het Burg. Armbestuur, wegens het overlijden van dhr J. J. Buijze, wordt met 9 tegen 1 st. benoemd dhr L. J. Hoveijn te Kamper land. Herbenoemd wegens periodieke af treding met alg. st. dhr J. B. Wisse. In de vacatures van de heeren A. te Gus- sinklo en A. C. van Nieuwenhuijzen als leden der Commissie tot wering van het Schoolverzuim, wordt met alg. st. be noemd te Wissenkerke dhr E. A. Bloem en te Kamperland met 5 tegen 4 st. dhr J. I. Karelse. Verzoek van de besturen der bijzondere scholen om voorschot op de exploitatie kosten wordt ingewilligd voor een bedrag van f 1200 te Wissenkerke, f 1500 te Kam perland en f 550 te Geersdijk. Daarna komt aan de orde de bespre king over de slootdemping te Kamper land en Geersdijk. De raming voor Kam perland bedraagt f 1744, voor Geersdijk f 450. Na eenige bespreking wordt beslo ten dit tot een volgende vergadering aan te houden. Hierna volgt een verzoek van 632 per sonen of 84 pet. van de bevolking uit deze gemeente om het voteeren van een bedrag van 10 cent per inwoner voor een onder zoek naar de mogelijkheid van een Noord- Bevelandsche waterleiding niet in te willigen. Dhr Balkenende stelt voor dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. toen is ze vertrokken naar Cambrid geshire, naar ik meen waar haar twee de voogd een landgoed heeft, Warneford Grange. Hij moet een heeleboel dochters hebben. Ze zeggen, dat hij een hard man is, die squire, hard als ijzer en toch lastig in kleinigheden. Als hij eens gezegd heeft: „zoo moet het", of „dat heb ik besloten", dan is er geen macht ter wereld, die hem er af kan brengen, 't Praatje gaat, dat hij lang geleden zijn zoon en erfgenaam voor een bagatel de deur heeft uitgejaagd, en dat de stumper in den vreemde gestor ven is. Miss Violets nurse wist tenminste zooiets te vertellen, al was het rechte niet bekend. Maar nu, meneer Wilkinson, als ik u een goeden raad geven mag, ga dan naar bed. U ziet er doodmoe uit en de rust zal u goed doen. Uw logeerkamer is kant en klaar en u zult haar wel geriefe lijk vinden. Welterusten, meneer." Toen William vertrokken was, ging Barker bij het vuur zitten en wreef zich vergenoegd in de handen. „Neem plaats lieve, en laat ons eens praten. Ik moet weten, wie deze jonge man werkelijk is. Hij is even onschuldig aan den diefstal als jij of ik. Hij heeft me erg voor zich in genomen, en ik zal mijn best doen, hem te helpen. Maar daarom is het ook noodig dat ik alles van hem weet. Hij heeft iets met de Haseldines uit te staan." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2