'BBS* COUPON Violet Vaughan Wilt U 12 dagen FEUILLETON, Ingezonden Mededeeling. Wilt U mi] gratis toesturen een proei- stukje Castella (voldoende voor 12 dagen schoonheids-verzorging.) Ik voeg 3 ets. postzegel voor porto-kosten bij. Naam. Straat Plaats schoonheids-verzorging Aan elke dame, die ons nevenstaande coupon (gefrankeerd met 1V» ets. postzegel) inzendt onder bijvoeging van 3 ets. post zegel voor porto-kosten, sturen wij gratis een proefstukje Castella, voldoende voor 12 dagen schoonheids-verzorging. Adresseer i Fa. Dobbelman Nijmegen. tot den Nieuwen Vlissingschen Weg, maar het begint er nu toch werkelijk op to lijken, dat het einde der misère op dit gebied nadert. De Poelendalesingel, die wel een heel ander aanzien heeft gekregen, door de uitstekende, breedere verharding, met aan één zijde een wandelpad afgeschei den van den rijweg en aan de andere zijde een rijwielpad, is opengesteld voor het verkeer. De Blauwendijk is ook reeds een heel eind gereed en er mag op gere kend worden, dat voor dat de Meimaand in het land is de zoo zeer gewenschte verbetering geheel gereed is, Verjaardag van Prinses Juliana. Al is or in verband met het overlijden van de Koningin-Moeder een wijziging gekomen in de door Uit het VolkVoor het Volk op 30 April ter eere van den 25sten verjaardag van Prinses Juliana te houden feestelijkheden, toch zal die dag niet onopgemerkt voorbijgaan. In plaats van in den middag zullen in den morgen van Maandag 30 April in den Schouwburg voorstellingen voor de kinderen van een Oranjefilm plaats heb ben, terwijl des middags de aubade zal worden gehouden, waarbij vermoedelijk in de Abdij, op de Markt en op den Dam de ingestudeerde liederen door alle kin deren ten gehoore zullen worden ge bracht. Des avonds hebben weer in den Schouwburg filmvoorstellingen tegen en tree plaats voor de ouderen. De Pri'se d'eau der Water leiding. Nu eerlang in verband met de uitkomsten van het onlangs begonnen onderzoek naar de meest doelmatige door E. J. WORBOISE. 45.) o „Meneer Felix", antwoordde William op vasten toon, „wat ik gezegd heb, was waarheid. Ik mag niet verwachten, dat u me gelooft en toch o meneer, hebt u me ooit op een onwaarheid betrapt? Ik heb het geld niet aangeraakt; ik heb er nauwelijks aandacht aan gewijd. Al dat goud op tafel had voor mij op dat oogen- blik niet meer beduidenis dan een hoop steenen." De heer Metcalfe zag er bedrukt uit. Het was hem bijna onmogelijk, om Wil liams onschuld aan te nemen, en toch, en toch... Hij moest er nog eens rijpelijk over nadenken. Hij hield van den jonge man en het deed hem leed, dat dit was voorgevallen. Hij gaf de twee politie-amb- tenaren een wenk om hem te volgen en William bleef alleen met den heer Clay ton. „Het spijt me voor je, Wilkinson, zeide deze hartelijk. Natuurlijk kun jij het niet gedaan hebben, evenmin als ik er part noch deel aan heb. Houdt moed, alles zal op zijn pootjes terecht komen, als je maar geduld hebt." drinkwatervoorziening van het geheele eiland Walcheren, voor Middelburg de mogelijkheid zich zal voordoen, dat aan den watergang nabij 'Oranjezon eene be langrijke extra-hoeveelheid water blijvend wordt onttrokken en 'die onttrekking van zelfsprekend de watervoorziening in het tegenwoordige verzorgingsgebied der ge meente nimmer in gevaar zal mogen bren gen, bestaat een dringende behoefte aan de beschikking over volkomen juiste en betrouwbare cijfers omtrent de capaciteit van den watervang. B. en W. stellen voor een deskundig onderzoek in te stellen en een crediet van f 3500 te voteeren. De R a d i o - d i s t r i b u t i e. Za terdagmiddag had in het gebouw der Zeeuwsche Radio-distributie Maatschappij aan den Seis sing el een plechtigheid plaats, waarbij' behalve bestuur, directie en per soneel der maatschappij ook aanwezig waren de burgemeester van Arnemuiden, de heer H. 'G. Horninge, de wethouder, de heer L. Puijpe, de gemeentesecretaris, de heer J. J. Huijssen en de beheerder van het station der maatschappij te Arnemui den, de heer Kieviet. De maatschappij heeft een speciale lijn laten leggen naar Arnemuiden. Nu is opvangen van de uit zending daar niet meer noodig. Dhr 'G. Wolders heeft namens het be stuur de gasten welkom geheeten, dank gebracht voor de tot nu steeds van het gemeentebestuur ontvangen medewerking en hulde aan den heer Kieviet en diens echtgenoot® voor de wijze, waarop zij de belangen der maatschappij en der luis teraars steeds hebben verzorgd. De burgemeester, de heer Horninge, heeft er aan herinnerd, dat nu 8 jaar ge- „Ik wed, dat Ford er achter zit", meen de Whittaker, die juist binnenkwam. „Hij is een echte gluipert. Hoe onze patroons dien kerel kunnen houden, gaat boven mijn begrip." Cannapie's klerk, die ook nog aanwezig was, keek peinzend voor zich. „Meneer Wilkinson", zeide hij, „ik wenschte van ganscher harte, dat ik het probleem kon oplossen. Doch men kan er geen touw aan vastknoopen. Ik vind het lam, dat ik het zijn moest, die het geld bracht en hier natelde. Want nu zal ik nog in het ge- tuigenbankje komen, en ik kan niets zeg gen, om u te helpen. Als Ford het geld nog maar het laatst geteld had, maar neen. 'tls wel typisch, want tegen alle regels liep ik, na hein, nog alles even door, toen het bankpapier al onder het loodje lag." „Ik geloof niet, dat er een presse-papier op het geld lag, toen ik er voor het eerst een blik op sloeg." „O, daar is al een verklaring voor; me neer Felix heeft medegedeeld, dat hij des middags een acte miste, en dat hij toen alles op zijn bureau overhoop heeft ge haald." Op dat oogenblik kwamen de heeren weder binnen. „Wilkinson", zeide de heer Metcalfe, „het is waarlijk niet mijn voor nemen, om het uiterste te willen hebben, maar toch kan ik deze zaak zoo niet laten leden concessie voor de distributie is ge geven, aanvankelijk was het sukkelen, maar de heer Kieveit bracht de uitzen ding in orde. Thans houdt zijn werk op, maar de wijze, waarop de maatschappij' hem pensionneerde is een bewijs, hoe dat werk is gewaardeerd. Spr. hoopte op een blijvende goede samenwerking met de directie. Beide toespraken zijn door de radio ook aan Arnemuiden doorgegeven. De burge meester heeft de officieels inschakeling verricht. B. en W. stellen den Raad voor aan L. Goedbloed te verhuren voor den duur van 3 jaar, de schoollokalen van de op geheven gemeentelijke bewaarschool en den tuin voor 500 en de woning van het hoofd der school voor 150 per jaar. De heer Goedbloed wil de lokalen inrichten voor vervaardiging in het groot van ont- werppatronen en voorbeelden voor hand werken. Weer een raadsvacature. De heer Mr L. van Andel heeft aan den burgemeester bericht, dat 'hij zich genood zaakt gevoelt ontslag te nemen als lid van den gemeenteraad. Zijn opvolger op de lijst der anti-revolutionairen is de heer A. D. Littooij, die reeds eerder voor een benoeming heeft bedankt. Bedankt deze weer, dan is de beurt aan den heer K. Helder. De Minister van 0., K. en W. heeft geen aanleiding ge\onden tot vernietiging van het raadsbesluit, waarbij mejuffrouw G. W. Bot met ingang van 1 Jan. j.l. eer vol ontslag is verleend als onderwijzeres aan school K. De heer J. Dronkers te Serooskerke zond een adres aan den raad, waarin hij meldt van plan te zijn geweest op een perceel aan den Veerschen weg vier ge bouwen te zetten, dooh dat hij daarvoor van B. en W. geen vergunning kon be komen. Wel voor 3 gebouwen. B. en W. beroepen zich daarbij op de bepalingen van de nieuwe bouwverordening, doch deze was nog niet goedgekeurd en daarom volgens adressant nog niet van kracht. Hij vraagt den raad hem alsnog toestemming te verleenen voor vier gebouwen, temeer daar drie gebouwen voor hem niet ren dabel kunnen zijn. De Abattoir kwestie. Bij' het gemeentebestuur kwam een schrij en in van Ged. Staten, waarin deze melden, dat zij na kennisneming en overweging van de correspondentie, naar aanleiding van hunne missive van 26 Januari gevoerd me' de gemeentebesturen van Middelburg en van Vlissingen tot het inzicht zijn gekomen, dat zij bij het betreden van den in die missive aangegeven weg zullen stuiten op van te voren niet vermoede en wellicht niet of bezwaarlijk te overwinnen hinderpalen. Zij hebben daarom overwogen of het door hen beoogde doel: een harmonische oplos sing van de abattoirkwestie op Walcheren niet nog op andere wij'ze zoude kunnen worden bereiik't. Zij' vragen daarom of het gemeentebestuur bereid is er toe mede te werken, dat door een door hen aan te wijzen deskundige een onderzoek wordt ingesteld en na volledige kennisneming van alle daaromtrent gevoerde correspon dentie, een rapport wordt uitgebracht om trent de vraag op welke wijze de abattoir- kwestie op Walcheren, met inachtneming van de bestaande toestanden op de meest bevredigende wijze zou kunnen worden opgelost, en of het gemeentebestuur be reid is den raad voor te stellen voor de bestrijding der kosten van een zoodanig onderzoek een crediet beschikbaar te stel len. B. en W. stellen den raad voor mede te werken aan het door Ged. bedoelde on derzoek. Naar aanleiding van het in de ver gadering van 20 Maart bij den Raad inge komen adres van Mr Dr H. Smidt Dege- ner, merken B. en W. op, dat het Be stuurslidmaatschap van het raadslid Mon- deel in de Vereeniging voor Handelson derwijs is te beschouwen als een hecht contact tusschen de Gemeente en die Ver eeniging, niet als 'n controleerde func tie en dat genoemd Raadslid in geen enkel opzicht ook maar eenigen blaam treft. Voor het overige meenen B. en W. aan het ingezonden adres de eer te be wijzen die het verdient, door voor te stel len het voor kennisgeving aan te nemen. Zij betuigen volgaarne, dat zoowel de heer Mondeel als het geheele bestuur hun vol ledig vertrouwen genieten. Het bestuur der Vereen, voor Handels onderwijs heeft dhr Schmidt Degener ge sommeerd de zware beschuldiging tegen over het bestuur te bewijzen, dat onregel matigheden zijn gepleegd bij de verkrijging en besteding van subsidiegelden. De schrijver heeft toen allerlei feiten ge noemd, die hij reeds eerder genoemd had tegenover den Inspecteur M. O., maar waarmee hij geen succes had- Het Be stuur protesteert daarom krachtig tegen deze beschuldiging en vraagt rehabilitatie tegen over de publieke opinie, alsmede om den blaam, gelegd op den heer Mon deel, die een zeer goed bestuurslid is, weg te nemen. Vlissingen. Nu de lente weder haar in trede heeft gedaan, is het ontspannings werk voor jeugdige werkloozen, uitgaan de van Chr. Besturenbonden en Ghr. Jonge Mannen-vereeniging voor dit win terseizoen weder stopgezet. Hoe het werk ook in den afgeloopen winter op prijs is gesteld, moge blijken uit het groot aantal bezoekers, wat niet minder dan 15.000 personen bedroeg. Aan 225 personen werd een toegangs kaart verstrekt. i De jaarvergadering van den Patroonsbond in de bouwbedrijven in Ne derland wordt op 20 en 21 Juni alhier gehouden. Zondagmiddag is een 9-jarige jon gen in de Visschershaven gevallen. Een man sprong gekleed te water en slaagde er in den jongen te redden. De Emmabloem-collec- t e. Bij de Zaterdag gehouden verkoop van de Emmabloem zijn 8100 bloemen ver kocht en bedroeg de opbrengst f 1064,20. Goes. Zaterdagnamiddag is in het „Schuttershof" onder leiding van den viool-leeraar den heer J. H. Tamminga een openbare les gegeven met een groep van zijn leerlingen. Voor zoover wij weten is dit in Goes iets nieuws. Het verdient uit het oogpunt van reclame voor den leeraar en tevens tot oefening van de leerlingen om in het publiek op te treden, aanbeveling. Medewerking als pianiste werd hierbij verleend door mevr. E. HesselingEek- hcut, te Middelburg. Na een welkomst woord door den heer Tamminga, werd be gonnen om het programma te vertolken. In de eerste groep kleine nrs a tot h, waarin vele bekende melodiën, als „Dank Heere Jezus", „O, hoe heerlijk", „0 Haupt vol Blut und "Wunden" van Harm. J. S Bach en nevens andere ook het „Siegeschor" uit „Judas Maccabaus" van Handel was niet veel te genieten. Over het geheel klonk alles hard en daardoor vrijwel gevoelloos. Ook de piano was in nr 1 wat al te krachtig. Wat echter dub bel is goedgemaakt door de twee solo-nrs die de pianiste heeft gegeven, n.l. „Duet to", van F. Mendelssohn en „Mêverie" van H. Vieux Temps. De vertolking hier van getuigde nevens vaardigheid van goe den smaak en ontwikkeld muzikaal ge voel. Merkbaar is dit deel van het pro gramma zeer in den smaak van het pu bliek gevallen. Veel beter dan nr 1 was het zwaardere gedeelte van het programma nr 2, bevat tende: a, „Allegro moderato", b. „Ro- manze", c. „Allegro assai", van J. Ge- baur. Deze drie zijn zeer goed weergege ven, ook wat betreft voordracht en het in acht nemen van muzikale teekens. Vooral het tweede is mooi uitgevoerd. In deze nrs is blijk gegeven dat het samenspel dat des Zaterdagsmiddags wordt beoefend, goede resultaten geeft. In nr IV werd door een paar leerlingen solo-spel gege ven. Maatje van Westen gaf drie nrs n.l. „Adagio" uit Sonate 6 van Handel, „Pe tite Etude Melodique", Ch. Dancla en „The Broken Melodie" van Aug. v. Biene, loopen. Ik wil je niet de schande aandoen, je in hechtenis te doen nemen. Daarom heb ik met deze twee heeren overlegd, of we voorloopig, wat je persoon betreft, j Scotland Yard er niet buiten kunnen laten; meneer Barker is bereid, om je in zijn huis op te nemen, zoodat je je als zijn gevangene dient te beschouwen. In middels moeten we wachten, tot mijn broer terug is. Misschien, dat er dan al iets van het gestolen geld is opgespoord; en anders zullen we dan wel verder zien. Ik weet waarlijk niet, of ik verstandig handel. Maar in het geval, dat ik in uw positie was, en ik zou onschuldig zijn, zou ik ook prijs stellen op een mensche- lijke bejegening. Ga nu maar met Barker mee. En denk er om, dat het voor u thans een eerezaak is. Vaarwel. Hopelijk komt alles terecht! „Ik zeide hem", vertelde Barker, toen ze in een ratelende cab naar diens wo ning onderweg waren, „dat ik er niet zoo zeker van was, of er genoeg aanwijzingen waren, om u te vervolgen. Nu hoop ik, dat u er niet van door zult gaan, al is u geen gevangene in den zin der wet" HOOFDSTUK XVIII. Na een, wat William toescheen, schier eindeloozen tocht stond de cab ten laat ste stil voor een klein tuinpoortje in een Ingezonden Mededeeling. VOLDOET AAN DE :..<CHENVANS»A^-r^ die, behoudens een heel enkele minder goed gevormde toon, zeer verdienstelijk zijn weergegeven. Zelfs een niet gemak kelijk nr als het laatste, werd er zeer goed afgebracht. Vervolgens gaf J. Kousema ker als solo „Andante" uit Sonate 9 van Handel en „Petit Air Varié" van Gh. Dancla. Deze leerling bleek wel aardig aanleg te bezitten voor technische ontwik keling, doch hoewel ook de voordracht veel goeds bevatte, was er niet altijd vod- doende zuiverheid van toon. Als slot geldt hier ook „lest best". De heer Tamminga heeft in zijn solo-spel met „Romanze" van Svendsen, „Regrets" van H. Vieux Temps en als toegift het be kende „Largo" van Handel in een alles zins prachtige weergave zijn meesterschap getoond op het moeilijke, maar in zijn handen roerend schoone instrument, de viool. Aan het eind is door den heer W. 't Hooft met een sympathiek woord den heer Tamminga dank gebracht voor deze openbare les en wat daarin viel te genie ten. Gaarne sluiten wij ons hierbij aan, er aan toevoegende, dat duidelijk in het licht is getreden, dat de heer Tamminga met ernst zijn lessen geeft en dat ze met vrucht worden gevolgd. Zondagmiddag hield Adjudant J. E. v. Eeken, reclasseerings-officier van het Leger des Heils, in de Legerzaal alhier een lezing over: „In en om de gevange nis". Na het zingen van eenige liederen en een kort welkomstwoord van den bevel voerenden officier vein het korps Goes, begon spreker zijn lezing, met er op te wijzen, hoe droevig de toestanden waren in de eerste helft der vorige eeuw op het gebied der strafwetgeving. Mannen als Warnsink, Suringar, Nier- straz, trachtten belangstelling op te wek ken voor de idee: Zedelijke verbetering van gevangenen, doch slaagden daarin zoo goed als niet. Zelfs bij den Koning vond het streven dezer mannen geen gun stig onthaal. Ds Heldring, die eens te Gouda de ge vangenis bezocht en daar onbeschrijfelijke toestanden aantrof, wierp zich met alle macht in den strijd voor verbetering en bezocht verschillende plaatsen in ons land I waar hij door woord en geschrift de aan dacht van het publiek op deze toestanden vestigde. Het streven van Ds Heldring werd tenslotte beloond. Een vereeniging werd gesticht, welke zich, eerst nog op be scheiden schaal, het lot der gevangenen aantrok. D© heer S. C. Veenstra werd be noemd tot ambtenaar bij het reclassee- ringswezen. Langzamerhand groeide de beweging en werd ook hef Leger des Heils aangezocht dezen tak van arbeid ter hand te nemen, wat, aanvankelijk niet zonder schroom, werd aanvaard. Thans telt het Leger des Heils een groot aantal mannen en vrouwen in ons land, die geheel belangloos hun vrijen tijd ge ven voor het doen van celbezoek en het uitoefenen van patronaat over voorwaar delijk veroordeelden en voorwaardelijk in vrijheid gestelden. Er bestaat nu een voortdurend contact tusschen gevangenen en reclasseerders, dat ten doel heeft hen geestelijk en maatschappelijk met raad en daad bij te staan, en, als het kan, voor hen, wier straftijd om is, de terugkeer in de maatschappij mogelijk te maken door te zorgen voor een behoorlijke betrekking. Dhr v. Eeken illustreerde zijn betoog met eenige ontroerende gevallen uit dezen mooien arbeid te vertellen. In de Vrijdagavond gehouden ver gadering van de onder-afdeeling Coöp. „Ons Belang" van de Vereen, voor Zie- kenhuisverpleging werd besloten ter voor ziening in de vacature-Overhoff in het bestuur der Centrale Vereen, de aandacht der alg. Vergadering te vestigen op den heer J. S. Visscher, lid van den Gemeen teraad. In het verslag van de vergadering van den Ghr. Besturenbond is een fout in geslopen. Het is niet juist, dat van den steun der werkloozen het geheele bedrag verdiend met erwtenlezen, wordt afge trokken. Er werd bezwaar tegen gemaakt dat van het geheele bedrag, met dit werk waaraan vaak geheele gezinnen bezig zijn, verdiend, 2/3 wordt afgetrokken, ter wijl vroeger een klein bedrag van dien aftrek werd vrijgesteld. smal straatje nabij den Walworth weg en Barker rees op met de opmerking: „We zijn er, meneer Wilkinson, ik mocht wen- schen, dat ik u een welkom in mijn wo ning mocht toeroepen onder aangenamer omstandigheden." Dat wenschte William ook. Hij voelde zich allesbehalve opgewekt, toen hij den hem opgedrongen gastheer volgde in het popperige naargeestige huisje, dat zoo een andere sfeer scheen te ademen, dan waar uit hij was voortgekomen. „O Daisy I o Violet, ais jullie me hier eens zagen. Als jullie eens wisten van het nieuwe leed, de nieuwe beproeving, die over me ge komen is. Zou Violet aan mijn onschuld gelooven?" Doch William ondervond, dat men nim mer te spoedig met zijn oordeel moet zijn. Want men liet hem in een gezellige, lichte huiskamer, waar een opgewekt jong gelaat hem toeblikte en hij hoorde een hartelijke, zachte stem vragen: „Ben jij het Henry, en wien heb je daar bij je?" „Een vriend van me, lieve, die van nacht hier zal blijven logeeren. Mag ik u mijn vrouw voorstellen, meneer Wil kinson?" Het was eigenaardig, doch in dit ver trek, bij deze menschen bevond William zich spoedig geheel op zijn gemak. De heer Barker slipte in een aangrenzend vertrek om zich van zijn dienstkleeding te ontdoen, waar zijn vrouw hem al spoe dig volgde, zeker om eens te informee- ren, wien ze onder haar dak herbergde. Althans, toen ze terugkwam, lag er een ernstige trek op het zachte gelaat, doch ze was voor den jongen man niet minder vriendelijk, en toen ze na eenigen tijd het eenvoudige, doch smakelijke maal opdiende, deed ze alle moeite, om Wil liam er zooveel mogelijk van te doen genieten. „Ik heb Dina verteld, wat u in onze nederige woning heeft gebracht", zeide Barker, toen ze aan het dessert waren. Ik maak er overigens geen gewoonte van, met mijn vrouw over ambtsbezigheden te spreken, doch in dit geval was het een uitzondering, omdat u zich even goed in haar huis bevindt, als in het mijne." „Ik zal mijn best doen, meneer",, vulde zij aan, „om het u zoo aangenaam moge lijk te maken, zoolang u hier is. Ik ben met mijn man van meening, dat u het slachtoffer is van een vreeselijke vergis sing, als men maar uit kon vinden, waar de fout zat. Maar houd goeden moed, me neer; het is beter onschuldig verdacht te worden, dan schuldig vrij uit te kun nen gaan." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2