Gemengd Nieuws. Wetenschap en Kunst Rechtszaken Land- en Tuinbouw Het Vrouwenhoekje Voor de jeugd. t k w a a e 1 d t d m e V 9 e d 9 r e e a a w k n Een dorado voor belas tingbetalers. Een bij uitstek geluk kige gemeente voor belastingbetalers is het plaatsje Leiderdorp in de Rijnstreek. Terwijl vrijwel overal in den lande de belastingschroef tot het uiterste is aange draaid, heeft het gemeentebestuur van Leiderdorp kans gezien, in een jaar tijds de directe en indirecte belasting tot zes maal toe te verlagen. Eerst werd het schoolgeld met. 25 pet. verminderd en daarna gingen de trouw- rechten omlaag. Hierna volgde een ver laging van de water- en lichttarieven, waarbij' het electriciteitstarief met 4 cent per k.w.u., het gastarief met 1 cent en het water-tarief met 20 pet. kon worden verminderd. Als zesde verlichting van den belasting druk overweegt men thans, de opcenten op de gemeentefondsbelasting van 80 op 60 terug te brengen. Inval door de politie in een vergaderlokaal. Onder lei ding van den Commissaris van Politie is Donderdagavond een inval gedaan in een vergaderlokaal te Heerlen, waar een besloten vergadering van de N.S.N.A.P. werd gehouden, welke bijeenkomst stond onder leiding van den oordleider Tiche ler. Als spreker was aanwezig een redac teur van het nationaal-socialistisch week blad „De Bezem". Toen de politie informeerde, wat dat voor een vergadering was, was het ant woord, dat dit een besloten ledenvergade ring was. Bij nader onderzoek bleek echter, dat van de circa 90 aanwezigen er verschil lende geen lid van de N.S.N.A.P waren. Het was dus geen besloten, wel een ge heime vergadering. Toen de politie ter vergadering bleef, werd de bijeenkomst door den oordleider gesloten. Op de vergadering waren personen uit Duitsche grensplaatsen aanwezig. Hevige brand te Hardinx- v e 1 d. Donderdagnacht zijn te Hardinx- veld acht woningen door brand vernield. Vermoedelijk is brand door kortsluiting ontstaan. Van de acht arbeiderswonin gen stonden er drie leeg. De overige wa ren bewoond, doch de bewoners konden zich tijdig in veiligheid stellen. Het huis raad ging in de vlammen op. Toen de brandweer verscheen viel er van het geheele blok oude woningen niets meer te redden. Middelburgs Mannenkoor. Onder leiding van dhr Joh. H. Caro gaf het Mannenkoor zijn negen en veer tigste uitvoering in de Concertzaal. Deze uitvoering droeg wel een bijzonder karak ter door de medewerking van Mej. Riek CarO', sopraan. Het programma was zóó samengesteld, dat deze zangeres kon optreden als soliste zónder en mèt medewerking van het koor. Begeleid door dhr Caro, opende het koor met: „Die Allmacht" van V. Laehner. Krachtig klonk de mannenzang, doch niet altijd even beschaafd. Het is ook een groo- te moeilijkheid om hier de juiste grens niet te overschrijden. Beter klonk het „Benedictus" van E. Humperdinck. De zang won evenwel aan merkelijk wat de voordracht betreft, toen de leider de dirigeerstok in handen nam. „Moeder en kind" van Wierts en „Kerst lied" van Bern. Diamant, dit laatste af gewisseld met bromstemmen, werden op schoone wijze vertolkt. Als grootere nummers werden uitge voerd: „Lorelei", een dramatische scène door C. Brambach en „Euterpe", van G. A. Heinze. Waarlijk uitnemend werden soliste en koor hier begeleid door Mevr. W. van Doorn-van Lookeren Campagne. Mej. Caro beschikt over een mooie stem, zuiver en lief klonk haar geluid. Alleen in 't hooge register werd nog niet gezongen met een gemakkelijkheid, die leiden kan tot een volkomen zich over geven aan het te zingen lied. Eerst dan kan ook de voordracht geheel tot haar recht komen. Veel succes oogstte de zan geres vooral met het „Wiegeliedje" van Lod. Mortelmans. Veel bloemen moest zij in ontvangst nemen, evenals Mevr. van Doorn. Middelburgs Mannenkoor kan met zijn directeur, dhr Caro, met genoegen op deze uitvoering terugzien en voortgaan in het rechte spoor: „Doelbewust steeds hooger". Rechtbank te Middelburg. Zitting van 13 April. E. A. M., 36 jaar, molenaar te Axel, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Terneu- zen, waarbij' hij wegens het vervoeren met een auto van 1700 K.G. tarwebloem en 800 K.G. mais, werd veroordeeld tot een geldboete van f 25 of 10 d. met verbeurd verklaring van de in beslag genomen auto, bloem en mais. D'e Ambtenaar van het O. M. was eveneens van dit vonnis in hooger beroep gekomen. De Officier van Justitie eischte beves tiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. De verdediger van verdachte, Mr van Ry, bepleitte voor verdachte vrijspraak L. v. C., 49 jaar, jager te Axel, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Terneuzen, waarbij hij wegens het jagen zonder schriftelijk bewijs werd veroordeeld tot een geldboete van f 100 of 1 mnd. hecht. De Officier van Justitie eischte beves tiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. P. R., 28 j,, chauffeur te 's Heerenhoek, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij wegens het vervoer van 3000 K.G. aardappelen zonder vervoerbe- wijs, werd veroordeeld tot een geldboete van f 25 of 10 d. h. met verbeurdverkla ring van de inbeslag genomen auto en aardappelen. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. H. B. A. H., 31 j., bibliothecaresse te Vlissingen, was in hooger beroep geko men tegen een vonnis van den Kanton rechter te Middelburg, waarbij zij wegens overtr. van de Motor- en Rijwielwet werd veroordeeld tot een geldboete van f 25 of 5 d. b. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. A. C,, 30 j., koopman te Vlissingen, had hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens het als bestuurder van een motorrijtuig daarmee rijden over een weg op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid, dat de veilig heid van het verkeer wordt in gevaar ge bracht, werd veroordeeld tot een geld boete van f25 of 10 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waar van hooger beroep. J. G., 40 j., landbouwer te Meliskerke, was in appel gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens het vervoer van on gekeurd vleesch werd veroordeeld tot een geldboete van f 25 of 25 d h. Eisch: Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. P. G., 18 j., arbeider te Kapelle, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes waarbij hij wegens straatschenderij werd veroor deeld tot een geldboete van f 15 of 15 d. h. Verdachte niet ontvankelijk in zijn hoo ger beroep. C. O., 54 j., landbouwer te Vrouwenpol der was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg waarbij hij wegens overtr. van de Arbeidswet werd veroordeeld tot een geldboete van f 15 of 15 d. h. Eisch: bevestiging vonnis met uitzon dering straf f 5 of 3 d. h. Uitspraak in alle zaken 25 April a.s. Nederlands bacon-invoer in Engeland. De hoeveelheid bacon, welke in de pe riode van 29 Maart tot 31 Juli 1934 uit Nederland kan worden ingevoerd, is vast gesteld op 212.735 cwt. gelijk aan 9.5 pet. van het totaal. Voor de periode 1 Augus tus tot 31 December 1934 bedraagt het Nederlandsche contingent 238.777 cwt. De bewaarschool. Mevr. v. Hoogstraten schrijft in de „Ne derlander": Een uitnoodiging om een openbare les bij te komen wonen van de Prinses Julia- na-bewaarschool te Katwijk aan Zee, werd door mij met graagte aangenomen. In ben mijn geheele leven een vurige voorstandster van het fröbelonderwijs ge weest en van de bewaarscholen. Sommige discussies in gemeenteraden in den laatsten tijd hadden mij tot de ontdekking gebracht, dat er nog altijd veel menschen zijn, die een bewaarschool eigenlijk luxe vinden, en feitelijk een aan- kweeken van luie moeders. Ik heb die openbare les met groote aan dacht bijgewoond en ik keerde met even veel geestdrift voor het kleuteronderwijs in mijn hart terug als ik gekomen was. Wat is dat toch een schitterend mooi vrouwenwerk, om met zooveel geduld en liefde en zooveel ingenieusheid de kinder tjes de eerste levensregels bij te bren gen! Hier leeren ze spelend de meeste be langrijke en moeilijke levensregels. Ze leeren o.a. die handen van hen ge bruiken, die kleine vingertjes besturen, ze in de macht hebben, totdat al die won dere mooie knutseldingetjes gemaakt zijn, die tot vreugde der ouders waren tentoon gesteld. Ze leeren de oogen gebruiken, weerge ven wat ze zien. Was het niet aardig die teekeningen naar vrij ontwerp? Ze leeren zich ook bewegen in allerlei omstandigheden, en meester van het ter rein blijven als vele menschenoogen je aanstaren. Is het geen mooi werk de kindertjes af te leveren aan de groote school met handjes die hebben leeren knutselen, en die al van alles kunnen maken, met oogen die zich rekenschap hebben leeren geven van hetgeen ze zien, van het onderken nen van kleuren en in bezit zijn van dien schat van liedjes die ze in lengte van ja ren niet zullen vergeten en misschien la ter weer aan eigen kinderen zullen mogen leeren, liedjes die de wereld in zon zetten ook als het regent. O dacht ik, naar huis gaande: wat hebben we toch veel te danken aan de schare jonge vrouwen, die met zooveel blijdschap en geduld telken jare maar weer opnieuw onzen kleintjes de deur openzet naar het land waar zooveel lie felijks en schoons bloeit. Als er nog er gens in een gemeente een mijnheer of me vrouw Nurks woont, die nog niet over tuigd is van het groote belang van het bewaarschoolonderwijs, laat hij of zij een openbare les bijwonen. Enkele recepten. Griesmeelschoteltje. Be- noodigd: 1 L. melk, half ons griesmeel, half ons boter, 1 a 2 eieren, 3,5 eetlepel suiker, 1 stokje pijpkaneel of schil van een citroen. Bereiding: Roer de griesmeel met de suiker en 1 a 2 kopjes koude melk. Kook de rest der melk met de kaneel of de ci troenschil, voeg daar de aangemengde griesmeel bij en laat alles 10 minuten al roerende doorkoken; doe er de boter door en doe dan de pan van het vuur. Klop de dooiers en roer die vlug door de mas sa; klop het wit tot stijf schuim en meng dat er het laatste door. Doe alles nu in een vuurvasten schotel en plaatst hem een kwartier in een matig warmen oven. Ieders oordeel: DU KOL brengt voordeel. Gebruikt U ook DUKOL levensmiddelen K n iji p k o e p j e s. Hiervoor zijn be- noodigd: een pond tarwemeel, drie ons suiker, anderhalf ons boter, twee eier dooiers, vijf gram kaneel en wat water. Alle benoodigdheden worden flink door- eengekneed, waarna men er een halven a een deciliter water bijvoegt. Het moet er vlug doorgekneed worden. Van de op deze manier verkregen massa draait men nu tachtig a negentig balletjes. Nn wordt het verwarmde wafelijzer schoongemaakt met wat zout en een beetje grauw papier. Den eersten keer smeert men het met wat boter en legt dan midden in een balletje deeg. Het ijzer wordt dicht geknepen en boven een matig vuur of kleine gasvlam bakt men de koekjes aan weerszijden lichtbruin en gaar, waarna men ze uit het ijzer neemt. Gitroenmelk. Benoodigd: 2 L. melk, schil van 1,5 citroen, 80 gr. suiker, 20 gr. maizena. Wasch de citroenen goed af, schil ze zoo dun af,dat er geen wit aan de schil blijft zitten. Doe deze in de melk en breng de melk aan de kook en laat ze geduren de eenige minuten zachtjes trekken. Neem er dan de citroenschillen uit, voeg er de suiker en de aangemengde maizena bij en laat ze roerende 3 a 4 minuten doorkoken. Onderhoud van schoenen. Een goede huisvrouw, aldus de Rott., zal niet slechts met de voor- en najaars- schoonmaak haar kasten inspecteeren en de inhoud eens duchtig onder handen ne men, doch alles op gezette tijden onder houden en nazien. Laten we eens de kast bekijken waar do schoenen, die niet geregeld gedragen wor den, staan. Het nazien en onderhouden hiervan voorkomt grootere uitgaven en in dien wij voor de hulpmiddelen, die hier bij noodig zijn, een klein bescheiden hoekje inruimen, dan hebben wij in dit opzicht onze huishoudelijke plichten ver vuld. Een fleschje met gekookte melk en soda houden we in voorraad om b.v. zeewater- vlekken uit alle soorten leer te doen ver dwijnen. Verder zijn zwarte peau de suède schoenen dankbaar voor een behandeling met olijfolie, waarbij men Oostindische inkt heeft gevoegd, ook dit mengsel be waren we in een fleschje. Indien men copal vernis bij' de hand heeft, wordt de opening tusschen zool en bovenleer hiermede met een kwastje bestreken, om te voorkomen, dat bij re genachtig weer het water in de naden dringt. Beste Nichtjes en Neefjes! Door de vacantie had ik verwacht niet zooveel briefjes als gewoonlijk te ont vangen, maar dat viel nogal mee. Ik zal er meteen maar aan beginnen, dan kunnen we ook nog een stuk van het verhaal opnemen. V e e r e. „Moeders kleinste" en „Voet baller". Flink hoor, dat jullie het ook weer prettig vindt om weer naar school te gaan. Was het een gezellige bazar, en hebben jullie mooie dingen gegrabbeld? „Meidoorn". Jullie behoeven daar niet ver te gaan, als je naar bosch of strand willen. Jij hebt natuurlijk met Pinkste ren ook graag mooi weer. Ja, ik heb het gelezen en ik ken hem ook wel. „Aster." Jij hebt het prachtig getrof fen, iedere dag zulk mooi weer. Moeder was zeker wel verrast, toen jij met dat mooie kleedje thuiskwam. Ben jij' niet naar de bazar geweest? „Anjelier." Voor uitgaan heb je graag mooi weer, maar voor de schoonmaak evengoed, vooral als de bedden naar buiten moeten. En jij hebt ook al zoo'n mooi kleedje voor je moeder gemaakt. Het kan nu meteen in de schoo ne kamer. Vrouwepolder. „Mimerus". Je briefje zag er weer keurig uit en de raad sels heb je allemaal goed. M'n hartelijker! dank voor het raadsel; ik had er nog geen en heb het dus meteen maar gebruikt. Goes. „Luistervinkje." Jij' hebt dus wel een prettige vacantie gehad .En nu weer zoo'n mooi pak gekregen. Ik vind dat jij verwend wordt hoor. „Barberis". Wat leuk zeg dat Primula in de vacantie bij jou gelogeerd heeft. Het is te hopen dat de kiekjes gelukt zijn. Zooiets is altijd een aardige herinnering. „Duinviooltje." Jij houdt het dus bij het ioopen; nu als je net goed kunt is het ook best prettig. Er zullen heusch nog wel koude dagen ko men, dat gaat meestal zoo. „Blondine." Jullie woont daar dus wel prettig en je gaat zeker wel vaak boven kijken als er iets te doen is. Ja, om van de zomer uit te gaan is nog prettiger. De duinen zijn daar wel mooi. „Prina." Tot m'n blijdschap zag ik dat er weer een nieuw nichtje bijgekomen is. Je bent har telijk welkom hoor. Van de week moet je nog maar eens een schuilnaam beden ken; misschien kun je er nog wel een vin den. Biggekerke. „Moeders Oudste." Jij bent al vroeg naar het strand geweest, maar met zoo'n mooien dag kan het ook best. Wat fijn dat je die pop kreeg. Heb je haar al een naam gegeven? St Laurens. „Nastertje." Gelukkig maar dat je voor Paschen beter was, want als je toen thuis had moeten blijven, was het nog erger geweest. Wat heerlijk, dat je broer weer thuis is. Het rapport zal best meevallen. „Kernoffel." Het spijt me voor je, dat je brief niet beantwoord was, maar ik heb hem nu toch gevonden. Het was een lange hoor. Wat heb jij' een heerlijke vacantie gehad. L. had mij' er ook al over geschreven. „Ford." Gelukkig maar dat de brief nu terecht is, anders had je het raadsel heelemaal voor niets gemaakt. Ja, ik heb de Koningin ook hoo- ren spreken. Bergen op Zoom. „Cornelis de Witt". Als ik iemand weet, die het album wil koopen, schrijf ik je wel. Ja, ik heb de nieuwe ook gezien. Vind je het eigen lijk niet jammer om ze weg te doen? „Loolaantje." Als je een tijd niet gefietst hebt en je gaat dan zoo'n eind, valt het niet mee, vooral als het zoo hard waait. Het was opeens een heele drukte bij jullie met de Paaschdagen. „J. P. Koen." Het is wel naar als je je hoepel ziet liggen en je kunt er toch niet bij. Heb je het al eens geprobeerd met een flinke hark? Kent het paard van de melkboer je al goed? G roe de. „Korenbloempje." Wat trof jij dat zeg, dat je juist op 2en Paaschdag jarig was. Jullie had nu den heelen dag om feest te vieren. Zijn de nichtjes ook mee naar Cadzand geweest? Kapelle. „Grasklokje." Ik ben echt benieuwd of het koor er komt; het zou voor jullie prettig zijn, vooral omdat er al eerder een geweest is. Is het jurkje dat je op school maakt al af? Souburg. „Melkmeisje." Jullie hebt moeder zooveel bloemen met haar jaar dag gegeven; zij houdt er zeker wel veel van. Wat heb jij een prachtig cadeau ge kregen; je mag er wel erg zuinig op zijn. „Piet Hein." Nog hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Bevalt de riem je goed en heb je er al het een en ander aan hangen? Nu maar zorgen dat er mooie teekeningen in het schrift komen. B o r s s e 1 e n. „Mappie." Maar goed dat je de raad van je broertje niet opge volgd hebt; de brief had er dan vast niet smakelijk uitgezien. Je hebt je zeker wel goed vermaakt bij je nichtje? N ieuwdorp. „Juffertje". En hoe is het Zondag gegaan? Heeft het kindje niet al te erg gehuild? Ik vind het wel leuk, dat jullie allemaal dezelfde jurken hebt, maken jullie ze ook zelf? „Breister tje". De eerste dagen was het zeker wel wat vreemd in de nieuwe klas. Hebben jullie nu ook een andere onderwijzer? Prettig, dat bet nichtje bij jullie mocht logeeren. „D'agbloem". Het waren zeker wel gezellige Paaschdagen, nu ze allemaal weer eens thuis waren. Wat een verjaar dagen. Nog hartelijk gefeliciteerd. „Rak kertje". Vind je het prettig, dat je nog een jaar op school moet blijven, of was je er liever af gegaan? Nog hartelijk gefelici teerd met je verjaardag. Wat is het laat ste cadeautje? „Vaders helper" en Zonne bloempje". Het is dus maar goed, dat er niet iedere week zoo'n uitvoering is, maar nu was het briefje toch weer goed op tijd. Ik merk wel, dat jullie ook flink hebt ge noten van het mooie weer. Serooskerke. „Madeliefje". Ik ben er blij om, dat jij ook overgegaan bent. Heb je daarom de nieuwe fiets gekregen. Ja hoor, dat zou ik ook fijn vinden. Je hebt hem nu meteen goed in kunnen wij den. „Kortenaer". Wat had jij deze keer veel raadsels in te sturen. Je bent er al flink op vooruit gegaan, want ze zijn nu allemaal goed. Het is bij jullie een heele uittocht als al de kinderen naar school gaan. „Maurits". Fijn voor je, dat het zulk mooi weer was en je zooveel hebt kunnen doen in de vacantie. Jou schooltijd begint oo'k al aardig op te schieten. Ben je aJ aan het plannen maken wat je later gaat doen? „Klavervier". Neem jij nu zusje 's morgens mee naar school? Ja hoor, ik vind ook, dat ze al vroeg op moet staan. Erg jammer dat het veulentje zoo gauw gestorven is. Hebben jullie er nog meer? „Begonia". Voor tweede Paaschdag had den jullie een mooie fietstocht uitgezocht. Het was wel een teleurstelling voor je, zusters, dat zij nu niet uit konden. Groeit het lammetje al flink? „Geranium". Jullie hebt het op Walcheren maar goed uitge zocht door drie Paaschdagen te houden. Ben je nu weer ijverig aan het werk? „De Ruyter". Het raadsel was wel groot, maar wat het moeilijke betreft geloof ik, dat het nogal meeviel. Je vindt het zeker wel prettig als je 's avonds eon poosje mag helpen. L e w e d o r p. „Zeemeeuw". Ik vind het prettig voor je, dat het je al goed be valt op het werk; je moet maar flink je best blijven doen. Het is jammer, dat je nu niet meer met ons clubje mee kunt doen. Ik zal je geregelde briefjes wel mis sen. Een extra brief is altijd welkom. Middelburg. „Klimop". En hoe is het jaarfeest geslaagd? Heb je zelf ook een inleiding of een voordracht moeten houden? „Vergeet mij niet". Op zoo'n ma niet was de vacantie gauw om. Nu, jullie hebt daarbuiten veel van het mooie weer kunnen genieten. Hier volgen de raadsels. Voor grooten en kleinen. Het geheel bestaat uit 35 letters. 6. 33. 26. 30. 34. 35. is het tegenover gestelde van dalen. 10. 29. is een verkorte meisjesnaam. 9. 2. 34. 12. 7. 17. 35. is een plaatsje in Zuid-Holland. Een 4. 18. wordt in den winter gebruikt als er sneeuw ligt. 25. 8. 19. is een lidwoord. Een 13. 31. 15. doe je 's winters aan als het koud is. 27. 23. 11. 20. 24. is een kleur. In April krijgen we soms nog 32. 29. 8. 17. 22. 9. Een 1. 21. 3. 5. is een deel van de schoen. Een 16. 28. 5. gebruikt de timmerman. Ingezonden door „Mimerus". 11. Welk spreekwoord staat hier? Beginnen in het middelste hokje. Vele groeten van TANTE DOLLIE. WIE WAS DE DADER? XIV. „Is Ina niet bij U" vroeg Mieke direct. „Nee", zei Moeder, „ik dacht dat ze beneden was." Heb je haar dan zoo pas niet beneden gelaten?" „Nee, ik heb haar heelemaal niet ge zien, Roel zei dat ze naar binnen gegaan was." „Was ze dan niet meer in de zand bak?" „Nee moe." „En heb je haar ook niet weg zien gaan?" „Nee." Mieke durfde moeder haast niet meer aan te zien. Moeder schudde het hoofd. „Hier pas jij nog even op Roel dan zal ik gaan kij ken of ze bij de jongens is." Op dat oogenblik ging de deur open en kwamen Arend en Tom binnen maar zonder Ina. Nu het zulk vreeselijk weer was waren ze ook liever beneden bij de anderen. „Hebben jullie Ina vanmiddag naar boven zien gaan?" vroeg moeder direct, want als Ina daar was dan moesten de jongens haar hebben gezien, zij waren immers aldoor op het portaal geweest. Nee de jongens hadden haar niet ge zien. Mieke was ondertusschen gauw bene den gaan zoeken, maar ook hier was zij niet te vinden. „Roeli jij zei toch, dat ze naar binnen gegaan was, jij hebt het toch wel goed gezien? „Ik, ik weet het niet, ze was ineens weg." Nu had moeder geen rust meer, wie weet misschien was Ineke nog in den tuin. Zonder iets om te slaan vloog ze naar buiten, zich niet aan den stroomen den regen storend. Arend en Tom gingen met haar mee, zij wilden helpen zoeken. In den zandbak en in het priëel was geen Ineke te zien, dan maar eens achter de boschjes gekeken; misschien was zij weggekropen, bang voor het onweer, maar ook daar vonden zij niets. Moeder liep nog verder het tuinpad op, maar wat zag zij daar nu liggen? Ze bukte en raapte het op... een klein rood sandaaltje van Ineke, dus dezen kant was ze opgegaan. Even verder maakte het pad een flauwe bocht en toen moeder die was omgeslagen, slaakte zij een gil; de jongens begrepen direct waarom moe der zoo schrok, zij zagen het ook, het tuinpoortje stond open, nu was er geen twijfel meer, Ineke was het poortje uit gegaan. Zoo vlug ze konden liep ze naar buiten om bij de beek te gaan zoeken. De jon gens bleven dicht bij moeder, als waren ze bang voor wat komen kon. Lang hoefden ze hier niet te zoeken, Arend was de eerste, die het zag. „Daar moeder!" riep hij, en ja, nu zagen ze het alle drie, daar aan den kant van de beek, op de glibberige groene keien, lag een klein wit figuurtje; het was Ina. Haar jurkje was doorweekt van den regen, de anders zoo vroolijke blonde krulletjes waren in donkere sliertjes om haar hoofdje geplakt, het gezichtje doods bleek en... o, dat was het vreeselijkste, opzij van haar hoofdje een wond waar bloed uit vloeide. Arend schreide en Tom ook, alleen moe der was kalm; zonder een oogenblik te aarzelen stapte zij over het mos en over de steenen tot bij de plek waar Ina lag. Heel voorzichtig tilde zij het beweging- looze lichaampje op, het hoofdje steunend in haar arm; het eene handje viel slap neer. Langzaam ging het nu naar huis, ter wijl Tom zoo vlug hij kon den dokter ging halen. Dadelijk liep moeder met haar last naar boven, waar zij Ineke op het bed neer legde. (Wordt vervolgd.) Uitg.: N. Emergo" Bur< Post Bijkantoo Direct CONVER De drie De nege golvingen voet geke dezer eeu maar ooi rijke scho: laatste he niet zoo eerste on crediet dc gië lang thans en eerste 30 Nederlanc nomen tc met lage onder pa: loonend Tengevc heden na ons land staatsban! operatie Minister Hall, die Nederlanc nieuwe onze fina verschille: leeningen, ten werde verteerd, zij de bij Koninklijl door deze jaar verm In de eeuw hei conversie! men van nog bestai te convei Het duurc groote con Bij deze 4 insc lende klei de overge Amsterdai converteer De gelege 31 Mei tot bij was, d den datu; aanmelddi Bie genoeg heid hierl tificaten renteveria geen nieu den te wo; De staal heel zelf u gesloten en Franki een vergoi randeerdei 98 en f 1.770.700 aflossing Door dez met meer verdwenen van het Door de ve kon in worden o1* bedrag wi De gelegei van 8 tot hierbij wa stukken te acht zou 3 Schu gifte van pari. Dit hulp hierv Nederland: leiding va landsche Bank nan tegen een behalve de ke aan Ook deze Slechts fi aflossing consortiun tie den koe dien tijd nen, naar gekocht. De huid bedrag va langrijk uit de vor de regeeri minder lossing aa len worder sie, gebrui ook geen of garantii zegd word' thans ya versie hela ce

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6