Land- en Tuinbouw Rechtszaken Telegrammen. Burgerlijke Stand h&lmdooder, Des» riekte trad daar in sóó nis van de rechtbank en opnieuw recht doende, veroordeelde het de moeder tot t 200 boete of 40 dagen hechteni», wegens het opzettelijk niet voldoen aan de wet door misbruik maken van gezag. Ook de rechtbank had haar veroordeeld tot f 200 boete of 40 dagen hechtenis. PARIJS. In de hedenmorgen gehouden Nadeelige gevolgen van de zwaarste gasvergiftigingen, aldus deze dokter, heb ik weten te voorkomen door een en kele inspuiting, Personen, die reeds bui ten kennis waren, zijn weer tot het be wustzijn gebracht en konden volkomen genezen het ziekenhuis verlaten. Vergifti- glngsgevallen door lieht- of eyaangas konden door mijn methode absoluut ge nezen worden. Ik ben van plan, mijn proefnemingen verder voort te zetten op het gebied van vergiftiging door de gevaarlijke oorlogs- gassen. Het Oostenrijksche ministerie voor openh. gezondheid heeft voor de "Weensohe reddingsprigade de aanschaffing van het •methyl-blauw-praeparaat verplichtend gesteld. Met dit praeparaat zullen binnenkort in de groote steden van Europa proefne mingen worden gedaan. Graanpakhuis afge brand. Zaterdagavond is tijdens een he vig onweer de bliksem ingeslagen in een graanpakhuis te Oploo. Het pakhuis stond in een oogwenk in lichter laaie en is tot den grond toe afgebrand. Een groote hoeveelheid graan en eenige landbouw machines zijn eveneens een prooi der vlammen geworden. De eerste druiven uit de warme kas. Bijzonder vroeg zijn dit jaar de eerste druiven van den nieu wen oogst uit de verwarmde kassen ter veiling te Naaldwijk aangevoerd. Zij brachten f 1.45 per kilo op. (Tel.) Generaals in het ca chot. Twee gepensioneerde generaals uit Den Haag, die zich verdienstelijk maken ■op het gebied van het Ned. Roode Kruis, waren, aldus het Vad., eenige dagen ge leden te Hoorn voor een inspectie. Door den Burgemeester werden de heeren rondgeleid en op 't stadhuis lieten zij zich een kopje koffie uitstekend smaken. Het gesprek kwam op een oud cachot, dat zich nog onder het Hoornsche stadhuis be vindt en de heeren wilden dezen merk- waardigen kerker wel eens zien. „Daar hebben we nog nooit in gezeten!" zei de eene generaal en samen gingen ze vol be langstelling de kleine, duffe ruimte bin nen. „Doet u de deur nu maar dicht," zei de burgemeester en aldus werd de sensatie net echt. Neen, heelemaal heusch, echt, want toen de secretaris de deur weer wilde open maken, slaagde hij daar in niet. Een smid werd er biji gehaald, maar geen enkele looper paste op het slot. Een koevoet moest er bij te pas komen. De hengsels werden doorgevijld, een paar knechts moesten trekken en de gevangen generaals moesten duwen. Zoo lukte het na drie uur zwoegen en angstige spanning de beide generaals in vrijheid te stellen. Zij zullen zich over deze grondige en afdoende kennismaking met het Hoornsche cachot zeker niet be klaagd hebben. De Wleringermeer nog geenszins bouwrijp. De mededeelingen in het driemaan- delijksch bericht betreffende de Zuider zeewerken inzake de resultaten, verkre gen op de proefvelden in den Wieringer- meerpolder, worden in de „Nieuwe Veld bode" door Ir Addens onder de loupe ge nomen. Hij schrijft o.a.: Men heeft op dezen nieuwen gTond waarover men de volledige beschikking had, proeven kunnen nemen, waartoe an ders in ons land de gelegenheid zelden of nooit bestaat. Zoo beeft men enkele groote ontwateringsproefvelden kunnen aanleggen, waarop verschillende wijzen van machinale drainage zijn vergeleken met drainage uit de hand en met begrep- peling. Het succes van de machinale be- greppeling is intusschen niet groot ge weest tot dusverre; bij regenval in den winter bleken de met de band gelegde drains en de open greppels steeds aan merkelijk meer water af te voeren dan de machinaal uitgevoerde drainage-syste men. Voor degenen, die alles zooveel mo gelijk willen mecbaniseeren, is dit onge twijfeld een teleurstelling. Onder de gegeven omstandigheden, nu duizenden banden wachten op werk, kan men dit resultaat ook toejuichen, te meer daar de kostbare machines, die de trek kracht voor de mechanische uitvoering moeten leveren, uit het buitenland moeten komen. De proeven met den verbouw van ver schillende gewassen, waarmede in 1982 een begin werd gemaakt, werden in 1933 nog eens herhaald. Daarbij is wederom gebleken, dat zelfs op voldoend ontzilten grond, ook als bet zaad met wortelknol bacteriën wordt geënt, de peulvruchten als eerste gewas hier niet in aanmerking komen; vlas deed bet aanvankelijk iets heter, doch het bleef kort en gaf maar een matig gewas. Blauwmaanzaad, gele mosterd, bieten en aardappelen gaven goede resultaten; de kwaliteit van de aard appelen liep echter betrekkelijk snel te rug. De granen (tarwe, gerst en haver) voldeden het best. He gewassenproefveld van 1932 werd in den herfst gezaaid met wintertarwe; in den zomer van 1933 kwamen buitenge woon sprekende verschillen voor den dag ten aanzien van de voorvrucht. Vooral zomertarwe, doch ook zomergerst en ka nariezaad bleken zeer slechte voorvruch ten te zijn voor wintertarwe. Op de akkers, waar in 1932 een van deze graangewassen had gestaan, gaf de wintertarwe nu een volslagen misoogst, in hoofdzaak als gevolg van de buitenge woon sterke aantasting door den tarwe- hevige mate op, al» men voordien in one land nog maar telden sal hebben waar genomen. Op de haverakkers stond de tarwe zeer veel beter, hoewel niet zoo goed als op de akkers, waarop in 1092 aardappelen, bie ten of mosterd hadden gestaan, Ook op de akkers, die in 1982 waren bezaaid ge weest met seradella of lupinen, was de tarwe uitstekend, alhoewel er toen van die gewassen practisch niets was terecht gekomen. De tarwe was eveneens zeer goed op de akkers, die in 1932 niet be groeid waren geweest. Hieruit volgt, dat bet verschil in aantasting door de voet ziekte hier niet veroorzaakt kan zijn door een meer of minder goede structuur als gevolg van de meerdere of mindere door- worteling van den grond, doch een gevolg ia geweest van de voorvrucht als zooda nig. Wetenschappelijk bekeken is het een buitengewoon inijeressant geval, omdat deze grond in 1932 voor bet eerst werd bebouwd, er geen stalmest werd gebruikt en er in 1932 in geen van de gewassen ook maar eenig spoor van voetziekte is waargenomen. De opgedane ervaring maakt de be drijfsvoering in den nieuwen polder er echter niet gemakkelijker op, vooral om dat pen voorloopig in hoofdzaak op den graanbouw is aangewezen. Men zal nu trachten door het inschakelen van groen- bemestingsgewassen als ondervruoht of als tusschenteelt, een vrij uitgebreiden graanbouw toch mogelijk te maken. Het zal echter nog moeten blijken in hoeverre daarmede voldoende resultaten te berei ken zijn. Ook voor de komende pachters is dit vraagstuk natuurlijk van het aller grootste belang. Overigens bevestigt deze ondervinding de meening van degenen, die van oordeel zijn, dat de Wieringer- meerpolder nog geenszins „bouwrijp" ge noemd mag worden. Aanzienlijk gestegen omzet aan de Tuinbouwveiling. De omzet aan de veiling „Bangert en Omstreken" heeft over de eerste drie maanden van 1934 aanzienlijk meer be dragen, dan het eerste kwartaal van 1933. Deze aanzienlijke stijging is deels veroor zaakt door de betere prijzen voor groen ten, die in de periode van bet vorige jaar nagenoeg waardeloos waren, anderdeels doordat er meer fruit is aangevoerd. Mede door de regeeringbemoeiingen en de uit breiding welke de fruitteelt heeft onder gaan, sinds de instelling van het tuin- bouwmonopolie, is deze teelt loonender geworden. Steun aan telers en bewerkers van vlas. De Minister van Economische zaken heeft vastgesteld de „Grisissteunbescbik- king 1934 XII (Vlas)". Daarin is bepaald, dat aan de telers en bewerkers van vlas, welke als zoodanig door de Nederland- ache Vlascentrale zijn erkend, uit het Land'bouwcrisisfonds door deze Centrale steun zal worden verleend. Voor deze steunverleening is vastge steld een reglement vlassteun 1934. Uit de bepalingen van dit reglement blijkt, dat steun wordt verleend tot.een maximum bedrag van f 1.350.000, teneinde daarmede de teelt van 6000 H.A, vlas en de bewer king daarvan in Nederland te bereiken. Beschikbaar wordt gesteld een teeltpre mie van f 50 per H.A. voor uitkeering aan de erkende vlastelers, welk bedrag in 1934 wordt uitbetaald. Voor uitkeering aan de genen, die afrepelden, betzij erkend vlas teler, hetzij erkend vlasser, wordt een repelpremie van f 50 per H.A. beschik baar gesteld, welk bedrag wordt uitbe taald in 1934 en 1935. Ten slotte zal be schikbaar worden gesteld voor uitkeering aan de erkende vlassers, als bewerkings premie een bedrag van f 125 per H.A. in de steunregeling opgegenomen vlas, het welk in Nederland wordt bewerkt tot vlas lint. Dit bedrag zal worden uitbetaald in 1934, 1935 en zoo noodig in 1936. De Minister van Economische Zeiken heeft benoemd tot leden van bet bestuur van de stichting Nederlandscbe Vlascen trale: J. G. Ameling te Steenbergen; J. de Graaf te Hoofddorp; A. R. van Nes Jr te Rijsoord; Ir W. Oosterbaan te Tjum. marum; M. A. B. Puylaert te Zuiddorpe; T. G. Veenkamp te Uitwierda, gem. Delf zijl; tot voorzitter van genoemde stichting is benoemd Ir W. Oosterbaan te Tjum- marum en tot directeur Adr. Gonstandse te Goes. GEDENATUREERDE CONSUMPTIE-AARDAPPELEN. Steun aan telers van oogst 1933. De Minister van Economische Zaken heeft vastgesteld een „Grisissteun'beschik- king 1934 VIII, gedenatureerde consump tie-aardappelen". D'eze beschikking bepaalt, dat uit het Landbouw Grisisfonds door de Neder- landsche Aardappelcentrale aan de erken de telers van consumptie-aardappelen, oogst 1933, welke door denatureering on geschikt zijn gemaakt voor menschelijke oonsumptie, steun zal worden verleend, overeenkomstig de bepalingen van het „Crisis Aardappel öteunreglement 19341" Dit laatstgenoemde reglement bepaalt, dat uitgekeerd zal worden per 100 K.G. gedenatureerde aardappelen, vallende binnen de maat 3560 m.M. lengte maxi mum 8 c.M. het bedrag hetwelk men ver krijgt door van van de tot dusverre aan de telers betaalde minimum-richtprijzen af te trekken een bedrag van f 0.70 per 100 K.G. Deze bedragen zullen voor de vier geldende kwaliteitsgroepen respec tievelijk zijn voor groep I f 1.55; voor groep II f 0.80; voor groep III f 0,32; voor groep IV f 0.23. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 10 April. De volgende personen waren gedag- v&ËLrd! J. j. D., 25 j., arbeider te Woena- drecht, wegens verzet tegen den Rijks veldwachter van Baal te Rilland-Batth op 17 Febr. 1.1. en wegens mishandeling van dien ambtenaar. Eisch en uitspr. f20 of 10 d. h. A. J. M. de L., 26 j., werkman te Vlis- singen, wegens mishandeling van Antho- nie van Langeraad te Koudekerke op 22 Febr. 1934. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. b. D. G. K., echtgenoote van H. G., 51 j., zonder beroep te Kortgene, wegens bele diging van den rijksveldwachter-briga dier Dekker te Kortgene op 24 Febr. 1.1. Eisch en uitspraak f 15 of 10 d. h. J. T., echtgenoote van S. F., 36 j., zon der beroep te Middelburg, wegens mis handeling van M. J. Geuze, te Middelburg op 23 Febr. 1.1.. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. b. J. B., 46 j., commissionnair te 's H. Arendskerke, wegens wederspannigheid tegen den rijksveldw.-brigadier Dekker, te 's H. Arendskerke op 27 Febr. 1934. Eisch en uitspr. f20 of 10 d. h. F. R., 42 j., opzichter te Middelburg, wegens mishandeling van S. H. van Zweeden en W. Fritz, te Middelburg op 24 Febr. 1.1. Eisch 14 d. gev.straf, uitspr. f 25 of 10 d. h. Verdachte R. teekende hooger beroep aan. J. M., 45 j., koopman te Westkapelle, wegens beleediging van L. van Sluis te Westkapelle op 17 Febr. 1934. Eisch en uitspr. f20 of 10 d. h. H. C., 38 j., landbouwer te Westkapelle, wegens eenzelfde feit, gepleegd te West kapelle op 17 Febr. 1.1. Eisch en uitspr. f20 of 10 d. h. Mej. Mr. van Deinse pleitte voor een voorwaardelijke veroordeeling. F. A., 22 j., landbouwersknecht te Kou dekerke, wegens diefstal van een rijwiel, toebehoorende aan André Kats te Vlis- singen op 20 Jan. 1.1. Eisch 1 mnd. gev.straf, uitspr. 1 mnd. gev.straf voorwaardelijk met 1 j. proef tijd en f 10 of 5 d. h. A. J. R., 24 j., arbeider te Middelburg, wegens het ruilen van een rijwiel, dat van diefstal afkomstig was, met een ander rij wiel, van Frans Adriaanse te Vlissingen, omstreeks Dec. 1933. Eisch en uitspr. 1 mnd. gev.straf. J. M., 38 j., bakker te Nieuwerkerk, wegens mishandeling van Herman Moer land, door hem met een mes te steken, te Nieuwerkerk op 30 Januari 1934. Eisch en uitspraak f 25 of 10 d. h. H. L. M., 21 j., koopman te Nieuwer kerk, wegens mishandeling van Johannis Moerland, door hem te slaan of te stom pen, te Nieuwerkerk op 30 Jan. 1.1. Eisch en uitspraak f 15 of 10 d. h. Prinses Juliana. DEN HAAG. H. K. H. Prinses Juliana heeft zich bereid verklaard als bescherm vrouwe op te treden van het door de Ver- eeniging S. I. M. A. V. I. (Steun in me dische aangelegenheden voor inheem- scben) opgericht fonds, bestemd voor aan schaffing van hoognoodige geneesmidde len en dergelijken ten behoeve van nood lijdende ziekeninrichtingen in Ned. Oost en West-Indië, ongeacht de landaard der patiënten en de richting der te ondersteu nen ziekenhuizen. H. K. H. verleende eveneens toestem ming haar naam te verbinden aan dit fonds hetwelk opgericht wordt ter gele genheid van de 25sten verjaardag van H. K. H. op 30 April a.s., zoodat het ge noemd is Prinses Juliana noodfonds voor S. I. M. A. V. I. Binnenkort zullen na dere bijzonderheden gegeven worden. Scheepsbrand op het IJselmeer. LEMMER. Hedenmorgen werd in de haven van Lemmer door het motorschip „Amstel 15" binnengebracht het motor schip „Twee Gebroeders", schipper Mein, afkomstig van Bellingwolde (Gr.). Op dit schip, dat zonder lading op reis was van Enkhuizen naar Kampen, explodeerde gisteravond te 10 uur ter hoogte van Urk de voorwarmlamp van den motor, waar op de motor in brand vloog. Ondanks alle pogingen om bet vuur te blusschen, sloe gen de vlammen over naar het voorge deelte van het schip en dit brandde even als de machinekamer geheel uit. De op varenden, de Gebrs Mein, brachten een moeilijken nacht door op bet schip, dat onopgemerkt bleef door in den nacht pas- seerende schepen. Eerst hedenmorgen is het schip door de „Amstel 15" ontdekt. Wonder boven wonder bekwamen de op varenden geen letsel. Door electrischen stroom gedood. NUNSPEET. Gisterenmorgen toen de vrouw van den heer H. op een trapje staande in den schoenwinkel bezig was het schakelbord schoon te maken, kwam zij daarbij met den electrischen stroom in aanraking en viel bewusteloos naar be neden. Onmiddellijk ingeroepen medische hulp mocht niet meer baten; deze kon slechts den dood constateeren. Ouderlijk gezag misbruikt. AMSTERDAM. Het Gerechtshof heeft heden arrest gewezen in de bekende zaak van de moeder, die heeft geweigerd, dat haar zoon zich onderwierp aan den dienstplicht. Het Hof vernietigde het von DEN HAAG. De Nederlandsohe var- kenscentrale maakt bekend, dat de prijs welke door haar wordt betaald voor aan haar geleverde varkens, welke bestemd zijn voor levenden uitvoer, vastgesteld is op f 0.36 per K.G. levend gewicht zonder korting en niet, zooals abusievelijk gepu bliceerd is f 0.38. Den HAAG. De 54-jarige gepensdon- neerde kapitein van het Ned.-Indische le ger, de heer P. L. C. Tissot van Patot is gisteravond in het Gem. Ziekenhuis over leden aan de gevolgen van het hem Vrij dag overkomen ongeval, toen bij met zijn motorrijwiel uitwijkend voor een trans port wieier tegen een tram botste. DEN HAAG. Gisteravond is in het Gem. Ziekenhuis de 33-jarige loodgieter H. J. overleden, die 's middags door het breken van een ladder was gevallen en een hersenschudding bad bekomen. ENSCHEDE. Door de politie te Lon- neker is vanmorgen aangehouden de 17- jarige v. D. uit Enschedé, die zich de laatste weken had schuldig gemaakt aan verschillende inbraken in de omgeving. De jongen, een kantoorbediende, tracht te zijn slag te slaan in zaken waar hij vroeger werkzaam was geweest. Vannacht was hij binnengedrongen in een confectiefabriek aan den Hengelo- schen weg te Lonneker. Daar bij niets kon buitmaken, trachtte bij zich toegang te verschaffen tot het woonhuis van den eigenaar van de fabriek. Hij liet echter zijn gereedschap vallen, waardoor de be woners gewekt werden. Toen de vrouw des huizes de deur opende, zag zij een persoon wegloopen. De jongen wist zich uit de voeten te maken. Hij liet echter zijn werktuigen liggen. Hedenmorgen is hij opnieuw het perceel binnengedrongen om de werktui gen terug te halen. Hij wist zich weer uit de voeten te maken, doch kon heden morgen door de politie worden aangehou den. Hij is ter beschikking van de justi tie gesteld. De Emmabloem-collecte. DEN HAAG. Een buitengewoon groote belangstelling heeft de Emmabloem-col lecte heden in de residentie mogen onder vinden. Duizenden en nog eens duizenden hebben deze gelegenheid willen aangrij pen om de nagedachtenis te eeren van haar, die aan deze jaarlijksche collecte ten bate van de tuberculosebestrijding haar nam gaf en die persoonlijk steeds voorging met daadwerkelijken steun. Het aanvankelijk bestelde aantal van 85.000 bloempjes is, toen dezer dagen die enorme belangstelling reeds tot uiting kwam door de groote aanmelding van collectanten en door de medewerking van verschillende firma's, gisteren nog ver hoogd tot 145.000 stuks. Prinses Juliana deed door het zenden van een bijdrage van haar sympathie blijken. Clearing-verdragen. DEN HAAG. In verband met de mede deelingen betreffende de oprichting van een afzonderlijke organisatie, speciaal op bet terrein der clearingverdragen, kan worden medegedeeld, dat een dezer da gen in het leven zal worden geroepen een centraal clearing-instituut, dat gevestigd zal zijn te 's-Gravenhage. Deze instelling zou het karakter hebben van een stich ting en een semi-officieel lichaam zijn. Het ligt in de bedoeling de uitvoering van alle clearingsverdragen welke door Ne derland worden afgesloten aan dit insti tuut op te dragen. Nederland-Chlll. DEN HAAG. Op 5 April is te Brussel een clearing-overeenkomst tusscben Ne derland en Chili geparafeerd. Van Neder- landscbe zijde door den beer A. T. Lam ping, directeur van den Economischen voorlichtingsdienst en van 'Chileensohe zijde door den heer Valdes Mandeville, gezant van Chili in België. DEN HAAG. In verband met de be richten in de pers over het in de haven van Rotterdam liggende motorstoomschip „Optimist", dat op weg naar N.-Afrika zou zijn, kan worden medegedeeld, dat blijkens een nauwkeurig onderzoek van politiewege ingesteld de lading geen vuurwapenen of munitie bevat LONDEN. Uit Addis Abeba, de hoofd stad van Abessinië, wordt gemeld, dat de Fransohe ontdekker, Byron de Proruk, verklaard heeft de plaats ontdekt te heb ben, welke in den Bijbel wordt aangeduid als het goudland Ophir, waaruit Salomo zijn schatten verkreeg. Verder verklaart bij, dat hij de ruïnes van oude tempels en overblijfselen van vroegere mijnen heeft ontdekt, waar vroeger goud en sma^- ragd moet zijn gevonden. Ontwapening. PARIJS. De Parijsche ochtendbladen wijzen op de beteekenis van het onder- boud van den Minister van Buitenland- sche Zaken Barthou met den Franschen ambassadeur te Berlijn, Francois Poncet, waaromtrent de „Petit Parisien" weet to melden, dat Poncet mededeelingen heeft gedaan over het standpunt van Duitsch- land ten aanzien van de onderhandelin gen tot beperking der bewapening. De Pa rijsche ochtendbladen bevestigen de reeds gisteren gepubliceerde officieele verkla ring, dat Barthou zich rechtstreeks naar Warschau zal begeven en niet te Berlijn zal vertoeven. Kabinetsraad bracht de Minister van Buitenl. Zaken verslag uit van sijn be sprekingen met den voorzitter der ontwa peningsconferentie en den Fr&naohen am bassadeur te Berlijn en te Warschau. LONDEN. De diplomatieke medewer ker van de „Daily Telegraph" schrijft, dat Frankrijke laatste antwoord-nota morgen in de plenaire zitting van het Kabinet onderzocht zal worden. De juiste zin en het doel der nota bestaande uit 't voorstel van een overeenkomst tot ver mindering der bewapeningen een over eenkomst tot begrenzing der bewapenin gen te maken, wordt door den Britschen minister volkomen begrepen en betreurd, aangezien bun doel steeds daadwerkelij- lijke ontwapening is geweest. D-treln ontspoord. WEENEN. De gisteravond om 11 uur uit Weenen vertrokken D-trein met een treingedeelte Weenen-Munchen en een treingedeelte Weenen-Zevenaar, is door onbekende oorzaak bij Linz ontspoord. De stoker op de locomotief werd gedood en onder de reizigers bevinden zich 6 zwaar gewonden. Hoewel officieel nog niets werd mede gedeeld omtrent de oorzaak van de ont sporing, schijnt het vast te staan, dat men bier met een aanslag te doen heeft, daar de rails over een afstand van 9 M waren vernield en in de nabijheid van het spoor gevonden zijn. Het aantal gewon den bedraagt 15. De locomotief en de ba gagewagen sloegen om. De staatspolitie stelt een onderzoek in. Nader wordt gemeld, dat de Dir.-Gene raal van de Oostenrijksche Bondspoor- wegen een premie van 5000 sb. heeft uit geloofd voor de opsporing van den dader. Men neemt thans als zeker aan, dat het ongeluk door een aanslag is veroorzaakt. Van de 15 gewonde beambten is inmid dels nog 1 overleden. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 11 April: Zwakke tot matige Z.-W. tot Z.-O. of Oostel. wind, gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk weinig of geen regen, kans op lichte nachtvorst, overdag iets zachter. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 747. Licht op voor fietsers* Woensdag 7 u. 6 min. GOES. Overleden: Hendrik Oudkerk, 67 j., echtgenoot van Dirkje Mol. Van 1631 Maart. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: W. J. Wolders, 26 j. jm. en S. M. Munter, 24 j. jd.; P. Pieterse, 59 j., wednr. en K. Ruissen, 46 j. jd. Gehuwd: L. Boone, 25 j. jm. en E. Ma- rinusse, 24 j. jd. Bevallen: J. Huizinga geb. Gejas, d.; N. Bostelaar geb. Kleinepier, z.; A. Kluijf- hout geb. Reijnierse, z.; J. Cijvat geb. de Potter, d.; L. Reijnierse geb. van Malde- gem, z.; M. Tevel geb. Gijvat, z. (levenl.) Overleden: W. de Witte, 10 j. jm.; G. J. Willemsen, 57 j., vrouw van J. Kouee- maker. Over de maand Maart. HEINKENSZAND. Gehuwd: Pieter Riemens, 26 j. en Dina van Damme, 24 j.; Adriaan Bliek, 29 j. en Catharina Lange- beke, 31 j. Geboren: Benjamin Marinus, z. v. Cor- nelis IJzerman en Antje Suzanna Wesr- strate; Augustine Hendrika Levina An- tonia, d. v. Paulus Alexander Kalle en Maria Levina Zandboer. Overleden: Hubregt Braamse, echtge noot van Johanna Hirdes, 47 j. HOEK. Hnw.-aangiften: 29, Adriaan de Doelder, 25 j. jm. te Terneuzen en Ma ria de Groote, 26 j. jd. Gehuwd: 7, Aarnout Cornelis Stoffijn, 20 j. jm. te Terneuzen en Maatje Rink- houd, 17 j. jd. Overleden: 3, Gelein Dieleman, 55 j., wedn. van Jacoba Wolfert; 13, Gerrit Jan Buter, 83 j., wedn. van Catharina Fran- cina van den Broeke; 14, Cornelia Dek ker, 74 j., wed. van Willem Geerard Die leman; 17, Pieter Cornelis, 4 mnd., z. v. Thomas Vermeulen en Cornelia Leys. POORTVLIET. Gehuwd: H. Keur en Cor Potter. Geboren: Marinus Johannes, Z. v. Si mon de Wit en Jacomina Johanna van As; Cornelis Frans, z. v. Cornelis v. .d. Klooster en Jacoba de Rijke; Johannes, z. ,v Adriaan Dekker en Wilhelmina van Houdt. Overleden: M. Geuze, 80 j., wedn. van Cornelia Bolier; een kind, 13 mnd., van Jan Niemantsverdriet en Apolonia de Jonge; Machiel Bolier, 13 j.; Johanna, 7 mnd., d. v. D. Bolier en M. Geuze.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3