Violet Vaughan Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Zoeklichtjes. auto passsertte, verletnds de esrsts hulp cn heeft moeder en kind naar het alge meen burgerlijk gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd, alwaar slj voor een me- disch ondersoek zijn opgenomen. Be auto, die ernstig beschadigd werd, is door een kraan wagen uit Borgen op Zoom wegge- öleept, Middelburg. Gisternacht hoorden de op het politiebureau aanwezigen agenten van uit een woning in de buurt brand roepen. Het bleek, dat een bed in brand was ge raakt. De agenten wisten met emmers water het vuur in den aanvang te stui ten en erger te voorkomen. i Donderdag a.s. wordt het ontspan- ningslokaal voor werkloozen in het voor malig Militair Hospitaal, dat ook dezen winter goede diensten heeft verricht, ge sloten. Goes. Gisteravond hield de afd. Patri monium in melksalon-Bustraan onder voorzitterschap van den heer A. de Lange haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris, de heer B. P. Davidse, bleek, dat het ledental stationnair bleef, dat de vergaderingen wat beter werden bezocht dan voorheen, dat verschillende actueele onderwerpen werden behandeld, dat aan lectuurverspreiding is gedaan, terwijl de leden toegang hadden tot de vergaderingen van den Chr. Besturen bond, waarbij de afd. is aangesloten. De penningmeester, de heer N. Steen blok, kon een batig saldo boeken. Nadat voorzitter en secretaris waren herkozen, sprak de heer L. de Jonge over „De wet telijke arbeidersbescherming". Spr. schetste den droeven toestand der arbeiders in de vorige eeuw, die een wet telijke bescherming dringend noodzake lijk maakte. Er was groote lichamelijke en geestelijke nood. De kinderwet-Van Houten (1874) was de eerste poging tot verbetering, later gevolgd door verschil lende andere wetten, die Spr. achtereen volgens noemt en waarvan hij de voor naamste (o.a. de Arbeidswet 1919) nader bespreekt. Uit den laatsten tijd zijn meer bekend de wet op de collectieve arbeids overeenkomsten, de arbeidsgeschillenwet en de bedrijfsradenwet. Veel is door al deze wetten in het voordeel van den ar beider veranderd. Helaas zijn de land- en tuinbouwarbeiders in vele opzichten bij andere groepen arbeiders achtergesteld. Ten slotte toonde Spr. aan, dat deze wetten principieel geboden en practisch noodzakelijk waren. Ingrijpen der Over heid was onvermijdelijk. Nadat nog eenige bespreking was ge volgd, eindigde de heer de Jonge met dankgebed. Hoedekenskerke. In de gisteren gehou den vergadering van de stemgerechtigde ingelanden van het waterschap Hoede kenskerke waren 14 ingelanden tegen woordig, uitbrengende 16 stemmen. De begroeting 1934'35 werd goedge keurd in ontvang en uitgaaf op f 21890.59 met een post van onvoorziene uitgaven groot f 2007.44. Het dijkgeschot werd daarbij bepaald op f 18 per H.A. of een gulden minder dan voor 1933'34. Het dijkgeschot voor de vroonen bleef bepaald op f7 per H.A. Eezelfde pachtverlaging als voor 1933 '34 werd wederom aan de pachters van gronden die het waterschap toebehooren toegestaan. Besloten werd tot verharding van een gedeelte van een zee- en inlaagdijk en een gedeelte Platteweg. De couponbelasting zal op de bezitters van obligaties van het waterschap wor den verhaald. Koudekerke. Vrijdagavond vergaderde de Vereeniging voor Vreemdelingenver keer alhier. Het voorloopig bestuur, de heeren A. Bakker, voorzitter; Mr P. Loeff, secre taris; P. Flipse, penningmeester; D. A. Schrijver en F. N. Grims werd met groo te meerderheid herkozen. Het reglement en de statuten werden behandeld en vastgesteld. In de eerstvol gende gemeenteraadsvergadering zal een voorstel worden behandeld om het be heer over het strand aan de vereeniging over te dragen. Arnemulden. Een ernstig motorongeluk had plaats op de Sloedam, waar de mo torrijder W. bij het passeeren van een FEUILLETON door E. J. W0RB0ISE. 41) -o- HOOFDSTUK XVI. Toen William dien avond thuis kwam, wis hij in terneergeslagen en gedrukte s.emming. Hij wierp zich languit op zijn paardeharen sofa en had nauwelijks de kracht om op te staan, toen juffrouw Hankinson, zijn hospita, hem thee kwam brengen. „O, meneer Wilkinson!" kreet de goede vrouw meewarig, toen ze den weinig op- gewekten staat zag, waarin haar huur der zich fcevond. „U heeft u totaal over stuur gemaakt met dat uitstapje. U bent zeker gaan criketten, of picnicken en hebt toen kou gevat. Neen, waarlijk, u ziet er veel slechter uit, dan toen u vertrok. Wilt u een scheut brandewijn in de thee?" „Neen, neen, dank u," antwoordde Wil liam op moeden toon. „Ik ben alleen maar wat vermoeid door de lange trein reis. Als ik eens goed geslapen heb, is alles weer in orde." Hoofdschuddend ging de goede vrouw auto, terwijl op hetzelfde moment een t auto kwam aangereden uit tegenoverge stelde richting, met een dezer auto's in botsing kwam, De motorrijder schijnt er ernstig aan toe te zijn, daar hij door den val in het gelaat ernstig werd verwond, Na door dr de Haas alhier voorloopig verbonden te zijn, 1b hij per auto overgebracht naar Middelburg. Naar de schuldvraag is een onderzoek ingesteld. Met ingang van heden is de Arne- brug voor wat betreft de zomermaanden, des Maandagsnachts voor de doorvaart der visschersvaartuigen geopend om 2 uur en des morgens te 5.30 u. Met ingang van den zomertijd wordt deze openstelling weer met één uur ver vroegd. Dit staat in verband met het schutten in de sluis te Veere. Hoek. Zaterdag hield de vereeniging Het Groene Kruis alhier haar jaarlijk- sche alg. vergadering. Deze werd door den voorz., burgemeester van Tienhoven, met een kort woord van welkom geopend. De secr., ds E. Raams bracht zijn jaar verslag over 1933 uit. Hieruit bleek, dat de vereen. 556 leden telt. Dit jaar zal de vereeniging 15 jaar bestaan. Verschillen de artikelen werden aangeschaft. Aan 66 personen werden over het afgeloopen jaar 85 stuks materiaal verstrekt. De wijkver pleegster heeft 1337 bezoeken afgelegd, plus 191 ten behoeve van t.b.c.-patiënten. In totaal dus 1528. Het bestuur heeft besloten met ingang van 1 Jan. '34 het salaris van de wijk zuster met f 100 te verlagen, zoodat 'het dan f 1400 wordt. De penningmeester deed rekening en verantwoording. Hieruit bleek, dat met het batig saldo van 't vorig jaar meegere kend ontvangen is f 4272.84 en dat de uit gaven bedroegen f 3462,98V2, zoodat er dus nog een batig saldo is van f 809,851/2. Daar er echter het vorig jaar als goed slot f 1666.24 was, is er dit jaar voor het eerst een tekort geweest van ruim f 800. Gemeente- en rijkssubsidies nemen gelei delijk af. Voor 1934 is de begrooting op gemaakt aan inkomsten f 3154.85'/! en aan uitgaven f 2693.92. Aan de beurt van aftreding als be stuurslid was Dr Deyer, die bedankt heeft wegens beëindiging van de practijk. De voorz. sprak een woord van dank voor wat Dr Deyer voor de vereeniging heeft gedaan en stelde voor, hem tot Eere-lid te benoemen. Aldus werd besloten. Bij de hierna gehouden bestuursverkie zing werd met bijna algemeene stemmen tot bestuurslid gekozen de nieuwe dokter, de heer S. P. Leenhouts van Groede. De rondvraag leverde nog al 't een en ander op. O.a. een voorstel om de mini mum-contributie te verlagen tot f 1.50. Dit werd wel besproken, maar kwam niet in stemming. Besloten werd binnen een maand weer een alg. vergadering te be leggen, teneinde deze zaak nader te be zien. Hulst. Na eenigen tijd in besloten zit ting te zijn bijeen geweest, hield de ge meenteraad alhier Donderdagnamiddag een spoedeischende openbare vergade ring. Na de opening der zitting stelde de waarnemende voorzitter, weth. Locke- feer, voor een crediet van f 500 beschik baar te stellen voor het bouwen van een grafkelder als rustplaats voor het stoffe lijk overschot van den oud-burgemeester dezer gemeente, den heer F. J. L. M. van Waesberghe, en het plaatsen daarop van een grafzerk. Met algemeene stemmen nam de raad dit voorstel aan. Vervolgens hield de waarn. voorzitter een korte toespraak, waarin hij op harte lijke en waardeerende wijze den ontsla pene in zijn rijk werkzaam leven her dacht en hulde bracht aan diens nage dachtenis. Poortvliet. Loop der bevolking over de maand Maart. Ingekomen: Jan Jacobus Paauwe van Oud-Vossemeer. Vertrokken: Adriaan Jeroense en gezin naar Steenbergen; A. Verboom en gezin naar Goes. De landhouwersknecht I. Monteau werkzaam op de hoeve Kruitenburg, kreeg van een paard een klap, zoodanig dat hij zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. heen, William aan sombere gepeinzen overlatend. Eerst tegen den morgen viel hij in slaap, en toen hij met een loom ge voel in zijn leden wakker werd, zag hij tot zijn ontsteltenis, dat de zon al hoog aan den hemel stond. Juffrouw Han kinson had hem dien morgen opzette lijk niet gewekt, omdat ze vond, toen ze met zijn ontbijt op zijn kamer kwam, dat hij er zoo lijdend uitzag. William voelde zich zwak en duizelig, toen hij opstond en het duurde geruimen tijd, voor hij zich in staat voelde, den tocht naar het kantoor te aanvaarden. Het was dan ook reeds middag, toen hij, bleek en met zweetdroppels op het voorhoofd in King Williamstreet aan kwam. Het kon hem niet ontgaan, dat de jonge klerken met meer dan gewone be langstelling opkeken, toen hij binnentrad en de gebruikelijke groet bleef achter wege. Hij trok zijn kantoorjas aan en zocht zijn lessenaar op; de klerken zetten nog grooter oogen op en de deftige portier stond hem op een afstand met open mond aan te staren of hij een of ander won derlijk beest was. De heer Ford was af wezigen evenzoo twee of drie van de oud ste klerken. Wat kon dat beteekenen? William voelde zich nerveus, en de hand, waarin hij zijn pen hield, beefde. Een ge voel, of hem een ongeluk boven het hoofd WAT HET NAT. 80C. BELOOPT.... M#a schrijft aan de Msb, uit Deventer: In een Donderdagavond alhier gehou den vergadering der N.S.B. verklaarde de spreker, de heer G, Frenay, op een hem gestelde vraag, hoe de N.S.B. In Neder land staat tegenover den strijd van Hitler tegen de Katholieken in Duitschland: „Ik spreek mij daarover niet uit, In ieder land moet het nationaal-socialieme, rekening houdend met de omstandigheden zelf weten hoe te handelen. Wat ons land betreft, wil ik als mijn persoonlijke meening verklaren, dat wan neer straks een priester of een dominé zich met maatschappelijke vraagstukken bemoeit, de nationaal-socialistische regee ring er wel gauw een eind aan zal ma ken." (Luid applaus.) Bond van Nederlandsche predikanten. Gisteren heeft de Bond van Nederl. predikanten te Utrecht zijn zeventiende algemeene vergadering gehouden. De voorzitter, ds M. van E m p e 1, uit Mid delburg, heeft de bijeenkomst met een toe spraak geopend. Spr. wees het verwijt af, als zou de bond louter zien naar het materieele. Wij weten, zegt hij, te veel van nijpende zorg en kwellende armoede en moeilijk te ver dragen behandeling den predikanten aan gedaan, dan dat we iets anders zouden willen dan al ons inzicht en al onze kracht aanwenden om te voorkomen, dat het in sommige pastorieën nog erger wordt dan het al is, en als het kan, te helpen op dat de last van moeilijkheden iets wordt verlicht. Van de cijfers der laatste volkstelling zijin ook wij natuurlijk geschrokken. Maar wat is hier nu eigenlijk het verschrikke lijke? Toch niet het groote getal, dat den achteruitgang in zielental van de kerk aanwijst? Want predikanten, die trouw huisbezoek doen, wisten toch wel, dat het zoo was, en de nuchteren onder hen heb ben zich nooit gevleid met de overweging dat de schijn, het getal dat bij alle moge lijke gelegenheden opgegeven werd, niet eens verstoord worden zou. We wisten het dus wel en zijn alleen een beetje ge schrokken toen door de uitkomsten der volkstelling onze armoede zoo duidelijk werd te kijk gesteld. Al spreekt het vanzelf, dat de predi kanten in dezen schuld erkennen, de bond als zoodanig kan zich niet met dit pro bleem bezig houden, wijl hierover de mee ningen naar gelang van het verschil in dogmatisch inzicht en organisatorisch streven te zeer verdeeld zijn en de bond den richtingsstrijd niet mag binnenhalen. Spreker ontkent, dat de huidige crisis, gelijk de kerkvoogden willen doen geloo- ven, 'de overwegende oorzaak is van de ellende met het kerkelijk budget. Toen de predikantstractementen heel laag waren, hebben de kerkvoogden toch op elk ver zoek om eenige verbetering steeds gezegd, dat zij het niet betalen konden. Zoolang ik predikant ben, aldus spreker, heb ik nooit anders gehoord dan van de zeer beperkte financiën der gemeenten, behalve dan in een enkele rijke gemeente, waar men toen zelfs ten opzichte van het predikants- tractement royaal was. We komen, aldus Spr., niet verder zoo lang het bestuur der kerk zich zijn rechts positie tegenover de kerkvoogdijen niet bewust geworden is en zoolang de kerk voogden weigeren uit hun heilig huisje te komen, om de groote belangen der kerk financieel, maar dan ook enkel financieel, te verzorgen met overlating van al dat gene, wat des bestuurs is, aan de bestu ren. Het verblijdt spreker te mogen wijzen op de prettige verstandhouding van de synode, die gaarne de medewerking van den Bond aanvaardt, als daaraan maar geen ruchtbaarheid wordt gegeveu. Er moeten zich echter geen anderen mee bemoeien. Als de Raad van Beheer, bang dat de betrekking te intiem zou worden, een spaak in het wiel steekt en cte Vereeniging van Kerkvoogdijen na tuurlijk puur uit jaloezie op meer ver borgen wijze ons van die plaats tracht te verdringen, dan is het wel waar, dat de synode doet alsof ze ons niet kent, maar wie er meer van weet, kan niet anders dan lof hebben voor de taaie volharding, hing, beving hem. Kon het zijn, dat Abra ham Ford hem voor was geweest, en door het een of ander toeval achter zijn le vensgeschiedenis was gekomen, die hij nu openbaar gemaakt had? Maar dat scheen toch onmogelijk! Het was niet om aan te nemen. Na eenige oogenblikken ging de deur open en de kassier vertoonde zich op den drempel. Op slag vestigde hij zijn koude, achterdochtige oogen op den nieuw aangekomene en deze zou er alles voor over hebben gehad, had hij dien blik kun nen doorstaan. Doch hij voelde zich slap en ziek, en werd verteerd door onrust over zijn geheim, dat mogelijk niet langer een geheim meer was. Het schemerde hem voor de oogen doch met de uiterste wilsinspanning wist hij zich staande te houden, terwijl hem al door, als door een nevel, die bijtende oogen van den boekhouder in het gelaat staarden. Over het gelaat van dezen laatste gleed een valsche glimlach, toen hij opmerkte: „U is zeer laat vandaag, meneer Wilkin son. Gisteravond had u zoo'n vreeselijke haast om den patroon te spreken; maar ik wed, dat u er nog eens over geslapen hebt, en thans van gedachten veranderd zijtl" Er klonk zooveel kwaadwilligheid in zijn stem, dat William onmogelijk kon misverstaan, dat er in zijn woorden een diepere bedoeling moest schuilen. Hij ant waarmee de synode tegenover die afgun stige mededingers het contact met ons toch bewaart, Spreker besluit met een herinnering aan de pensioenregeling en deelt mee, dat de verzorging van de predikantsweduwen vermoedelijk dit jaar bij de synode van de Hervormde Kerk ter tafel zal komen. Er dreigt, zegt spr., echter groot gevaar, dat dit mooie werk, indien al niet vernietigd, dan toch ernstig beschadigd wordt als de inkomsten van de predikanten zoo dalen, dat ze hun zeer hooge premies niet zul len kunnen voldoen. Daarom moeten we ons nauw aaneen sluiten met bereidheid, om voor elkander offers te brengen. Instituut voor Auto- technisch Onderwijs te Mid delburg. Zaterdagmiddag 7 April 1.1 werd te Middelburg de laatste les gege ven van den eersten Populairen Cursus voor Auto-techniek, welke dezen winter is gehouden door het Instituut voor Auto- technisch Onderwijs A.T.O. te Middel burg. Bij het einde van den lesmiddag sprak de directeur, dhr G. Wagenvoorde, de aanwezigen toe, en memoreerde o.m., dat deze cursus de eerste van dien aard is, welke in ons land werd gehouden, en dat er werkelijk behoefte bestaat aan dit soort onderwijs. Hij betoogde, dat er nog maar al te veel menschen dagelijks achter het stuur zit ten, zonder voldoonde op de hoogte te zijn van hun motorrijtuig, van de mogelijkhe den., die dit rijtuig in zich verbergt, en de moeilijkheden welke zich daarmede kunnen voordoen, en dit tot eigen schade en vaak ten koste van de veiligheid van anderen. Spr zeide getroffen te zijn geweest door de groote belangstelling die door de deel neemsters en deelnemers voortdurend is aan den dag gelegd, en sprak de hoop uit, dat allen ten volle tevreden zullen zijn over het onderwijs. Alhoewel de cursus met moeilijkheden heeft te kampen gehad, o.a. door het ziek worden van dhr Lodder, meende spr toch te mogen zeggen, dat het Instituut ge slaagd is in de bedoeling, de deelnemers een behoorlijke kijk te geven op het mo torrijtuig, en dat het geleerde zal bijdra gen tot meerdere kennis en vaardigheid in het besturen en het onderhouden van automobielen. Spr. zegde het aan het Instituut ver bonden personeel dank voor hun ijver en toewijding en voor de wijze waarop zij hun taak hebben uitgevoerd. Hierna sprak namens de deelneemsters en deelnemers de heer Mr J. de Visser, een woord van dank uit aan de directie van het Instituut voor het geboden on derwijs. Kas van ontvanger ver dwenen. Op het bureau van den de- meente-ontvanger te Stavoren kwam men gisteren tot de ontdekking, dat een kistje met een bedrag van ongeveer f 1300 uit een kast was verdwenen. De politie tracht zoowel het geld als den dief op te sporen. Door een trein gedood. Maandagavond werd de Haarlemsche po litie gewaarschuwd door den stationschef aldaar, dat ter hoogte van de Munters laan vermoedelijk iemand door den elec- trischen trein was overreden. De trein had er gestopt, doch het personeel had het slachtoffer niet kunnen ontdekken. De politie, die er terstond heen trok vond na eenig zoeken langs de spoorlijn het deerlijk verminkte lijk van een man, wiens identiteit nog niet kon worden vast gesteld. Vermoedelijk is het een Haar lemmer. Aanrander gepakt. Door de gemeente- en rijkspolitie van Vriezen- veen is te Hengelo (O.) gearresteerd de 28-jarige gehuwde arbeider H. J. uit Hengelo. Deze wordt er van verdacht, Woensdagavond de onderwijzeres mej. J. uit Vriezenveen te hebben aangerand en mishandeld. Op last van den officier van justitie te Almelo is hij opgesloten in het huis van bewaring te Almelo. woordde koel, al was zijn stem niet zoo i vast, als wel zijn moest: „Ik was niet lek ker, meneer Ford en aanvankelijk van plan, om thuis te blijven; doch later ging het wat beter en ik besloot om toch maar te gaan en te doen wat in mijn macht lag." „Aha! u dacht zeker, dat het achter af een betere politiek mocht heeten, hier te komen en u te laten zien; misschien dacht u wel, dat er mogelijk een bezoeker zou komen, die nu niet bepaald welkom was?" „Waarlijk, mijnheer Ford," antwoord de William ernstig, „ik versta u niet. Het lijkt me bovendien voldoende, dat ik mijn verzuim, dat op een mogelijke onacht zaamheid zou kunnen wijzen, aan den heer Felix nader verklaar." „Hm! Het ziet er wel naar uit, dat de verklaring noodig is. Als ik u was, zou ik maar schoonschip maken." Meer en meer verbaasd, doch niet ze ker van hetgeen zijn vijand al of niet wist, voelde William zich door een vreemde beklemming bevangen. Doch plotseling, het was wonderlijk, zooals het gebeurde, veranderde er iets. Hij was niet meer alleen. Eén was er bij hem, die hem nabij zou zijn in al zijn moeilijkheden. Hij vroeg o<m kracht, en ziet, ze was hem ge geven. En rustig nu, kon hij antwoorden, „Wat er ook te zeggen valt, over welk on- Wanneer de Overheid op subsidies voor belangrijken socialen arbeid als b.v, tuberculosebestrijding, kinderultsending e.d. bezuinigt, dan kan men al spoedig al* lerlei klaagtoonen hooren omdat nu het toch zoo nuttige werk moet worden inge krompen. Toch is dat maar ten deele en misschien zelfs heelemaal niet juist. Als de particulieren willen wat van de Overheid gevraagd wordt, dan behoeft er niets van wat nu gebeurt ongedaan te blijven. Is uitbreiding zelfs zeer goed mo gelijk. Want er is nog wel geld. De kwestie is slechts of men bereid is het te geven zooals het kerkelijk publiek zijn bereid heid toont om te geven wat op zijn terrein voor minder bedeelden noodig is. Een bewijs hiervan vindt men in wat j.l. Zondag plaats vond. De ontvangsten van den voetbalwed strijd in het stadion te Amsterdam ge houden, kunnen volgens de „N. R. Crt." veilig worden geraamd op f90.000. Het aantal auto's, dat naar het stadion trok bedroeg meer dan 6000. Men behoeft dus niet te vragen wat er voor deze eene wed strijd is uitgegeven! Maar een zeer groot deel van hetzelfde publiek heeft niet het minste bezwaar de Overheid in gebreke te stellen als op som mige uitgaven moet worden bezuinigd. Inplaats van dan ook eens 1 en met reden! diep in den zak te tasten. OPMERKER. Zender in beslag geno men. Zondagmorgen deed de commissa ris van politie in samenwerking met eenige ambtenaren van de P.T.T. een in val in een perceel aan de van Lennep- straat te Hengelo en nam daar een ge heimen zender in beslag. Zekere v. W. had daar zijn zender geplaatst, vanwaar hij uitzendingen deed. Oude brieven tusschen af braak. De tuinder M. te Woubrugge kocht dezer dagen van een afbraak te Leiden een partij hout. Bij het klein hak ken kwam een zestal brieven te voor schijn, welke in een spleet van een der oude balken verborgen bleken te zijn ge weest. Van deze brieven waren er twee in het latijn geschreven. Eén hiervan was gericht aan een pater-missionaris te Woerden, de andere aan een adm. pater. De vier overige brieven waren afkomstig uit Brussel en Antwerpen en dateeren van het jaar 1706. Een en ander is ten geschenke gegeven aan de oudheidsverzameling te Wou brugge. 'De brand te Waalwijk. Betref fende den brand te Waalwijk wordt na der gemeld, dat inderdaad het spelen met lucifers de catastrophe veroorzaakt heeft. Een negenjarig jongetje is de schuldige. De schade wordt op f 100.000 a f 150.000 geraamd. Ongeveer 50 arbeiders zijn door den brand werkloos geworden. Opzienbarend middel tegen gasvergiftiging. In de Vereeniging van Weensche artsen is groot opzien gebaard door een voordracht van den jongen Hongaarschen arts dr Imre Weiss, assistent in het „Child-Spital", het instituut voor kankeronderzoek te Wee- nen. Deze voordracht handelde over de genezing van door gas vergiftigde per sonen. Dr Imre Weiss heeft tot groote verras sing van de aanwezige artsen aangetoond, dat hij een middel heeft gevonden, met een inspuiting waarvan een door gasver giftiging ten doode opgeschrevene tot het leven kan worden teruggebracht. Ingezonden Mededeeling l derwerp ook, geloof ik, dat ik alleen me neer Felix verantwoording schuldig ben." „U geeft dus toe, dat er een bekentenis is, die men van u verwacht." „Meneer Ford, ik vat niet, met welk recht u mij meent te moeten ondervra gen." Hij zeide het met zooveel waardig heid en zelfrespect, dat de boekhouder een oogenblik geheel van zijn stuk was gebracht. „Of er nu sprake is van een be kentenis, die ik den heer Felix wensch te doen, waar u vermoedelijk onmiddellijk slechte uitleg aan zult geven, kan toch onmogelijk iets zijn, wat u aangaat." „Heel verstandig! heel verstandig! Zeg nooit meer, dan strikt noodig is." „Ik zal den patroon gaan zeggen, dat u er is, en zooals ik reeds zeide, ik zou maar schoon schip maken en eerlijk be kennen." Enkele oogenblikken later stond Wil liam tegenover zijn chef, die in den be kenden, groen lederen stoel gezeten was voor zijn bureau, in zorgvol gepeins ver diept; hij keek William aan toen hij bin nenkwam, met een ernstigen, verwijten den blik. „Ik had u niet verwacht," zeide de heer Felix met een bepaalde bedoeling. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2