Gemengd Nieuws Rechtszaken Laatste Berichten. Telegrammen. vraag: de Kerk van Jezus Christus óf Staatsabsolutisme, óf: God-loosheid. La ten wij ons daarom niet in kleinigheden verliezen, maar op de hoofdzaken letten. Hierna werd gepauzeerd. Te half twee Vrerd de vergadering voortgezet. DE VEILIGHEIDSLAAN VAN DE K. N. A. C. Een tocht door ons land van vijf maanden Men zal zich ongetwijfeld nog herinne ren, welk een groot succes de Koninklijke Neder landsche Automobiel Club heeft mogen boeken met de door haar inge richte Veiligheidslaan ter gelegenheid van de jaarlijksche Veiligheids week, welke dit lichaam steeds organiseert ter verhooging van de veiligheid op den weg. Deze Vei ligheidslaan was in de week van 1522 October van het vorig jaar opgesteld aan den wandelweg naast de Boorlaan bij het Malieveld te 's Gravenhage. Het was de eerste maal dat in ons land een dergelijke veiligheidslaan in gebruik was gesteld, en aangezien de K.N.A.G. iederen automobilist gratis in de gelegen heid stelde om daarvan gebruik te maken, was de belangstelling zoo overweldigend, dat reeds tijdens den duur van de Veilig- heidsweek was komen vast te staan, dat slechts een zeer klein percentage van de Nederlandsche automobieleigenaars in staat kon worden gesteld om zijn voertuig te laten onderzoeken. Dit was voor hel bestuur van de K.N.A.G. aanleiding o>m te overwegen, of het door aankoop van deze Veiligheidslaan zou kunnen bijdra gen tot een aanmerkelijke verhooging van de verkeersveiligheid in ons land, door met deze laan een reis te doen onderne men naar de grootste steden van ons laud. De plannen voor deze reis: zijn thans volledig uitgewerkt. In vijf maanden tijds zullen niet minder dan 21 steden daar mede worden bezocht, o.a. Goes van 30 Juli3 Augustus, Middelburg van 610 Augustus. De N. R. Crt. geeft van deze „laan" de volgende beschrijving: Zoodra men de laan oprijdt en daar mede het verlangen te kennen geeft den automobiel te doen onderzoeken, ontvangt men een kaart, welke men op de verschil lende stopplaatsen, welke duidelijk in de laan zijn aangegeven, aan de controleurs moet overhandigen. Heeft men de kaart ontvangen, dan rijidt men door en stopt bij de controleurs die in korten tijd door middel van eenige vernuftige instrumenten de verlichting controleeren. Op de kaart worden de be vindingen inzake de verlichting aangege ven, waarna men doorrijdt naar de vol gende stopplaats. Hier wordt de werking van den ruitenwisscher en van de achter en stoplamp nagezien, terwijl ook de ban den aan een onderzoek worden onderwor pen. Een volgende controleur onderzoekt, of de speling in het stuurwiel de veilig- heidsgrens al dan niet overschrijdt, ter wijl even later de sporing der wielen op de controlekaart wordt geregistreerd, dank zij een speciaal toestel, dat nauw keurig aangeeft of de wielen goed dan wel slecht sporen. Hierna komt men aan de ongetwijfeld belangrijkste stopplaats in deze laan, namelijk de rembepro'e- vingsinstallatie. Door middel van dit ap paraat is in eenige seconden te zien of de remcapaciteit van den wagen voldoen de is, en of de remactie zich over alle vier wielen op de juiste wijze verdeeld. Oiok hier wordt de kaart door den contro leur ingevuld. Zoo komt men tenslotte aan het einde van de laan, waar de leider aan de hand van de controlekaart zijn oordeel over de geheele proef geeft en aan hen, die de proef met goed gevolg hebben doorstaan, een speciaal voor dit dioel ver vaardigd wimpeltje uitreikt. De controle kaart kan men behouden en indien daar op gebreken zijn aangegeven, zal men verstandig doen, deze te laten nazien voor het te laat is. Moordaanslag te Prin ce n h a g e. De Oude Baan te Princen- hage werd Zaterdagavond omstreeks 10 uur in opschudding gebracht door een moordaanslag, die gelukkig geen doode- lijke slachtoffers eischte. In genoemde straat woont het nog jeugdig echtpaar v. O., terwijl tegenover hen de 30-jarige S., bij zijn ouders inwoont. In het bezit zijnde van een huissleutel van de woning van v. O., had S., die on- gehjuwd is, zich Zaterdagavond tijdens afwezigheid van het echtpaar v. 0. naar diens woning begeven en wachtte gewa pend met hamer en mes de terugkomst van het echtpaar af met het oogmerk, zooals later bleek, v. 0. uit den weg te ruimen. Bij terugkomst ontving mevr. v. 0. plot seling een geweldige slag met een zwaren soldeerbout op het hoofd en bleef daar bewusteloos liggen. Van 0., die de voor deur had gesloten, stak op het gillen zij ner vrouw het ganglicht aan en zag toen S., die door een vergissing de vrouw van v. O. had neergeslagen, uit de woonkamer met een geopend mes op hem afkomen. Er ontstond een handgemeen, waarbij v. 0. een zestal steek- en snijwonden be kwam. Het gelukte hem echter S. te over meesteren. Van de treeplank geval len. Zondagavond had te Roosendaal een auto-ongeval plaats, waarbij een Roosen- daalsch meisje, zekere mej. v. B., het slachtoffer werd. Zij was bij het starten van de auto, waarin twee jongelieden uit Fijnaart waren gezeten, op de treeplank gesprongen in verband met een woorden wisseling welke zij met een der jongens had. Het schijnt nu, dat de bestuurder, om van het meisje af te komen, plotseling de versnelling aanzette, tengevolge waar van mej. v. B. van de treeplank viel en een der wielen over het lichaam kreeg. Zij werd in een hotel binnengedragen. Intusschen was de auto weggereden, welke echter door een particuliere auto onmiddellijk werd achtervolgd. Op den Nispensohe weg wist men de vluchtende auto in te halen, waar de inzittende jon gelui aan de politie werden overgeleverd, die beiden arresteerde. Aanrijding te Neder- weert. Op den rijksweg te Nederweert is een aanrijding geschied, die tot gevolg had dat eén der slachtoffers, het negen jarige meisje J. Poell, aan de gevolgen is overleden. Een vrachtauto wilde een zijweg inrij den, terwijl uit de tegenovergestelde rich ting twee meisjes op de fiets kwamen aangereden. De kinderen hebben vermoe delijk den richtingwijzer van de auto niet bemerkt, zoodat zij door den wagen wer den aangereden. De chauffeur trachtte nog de aanrijding te voorkomen door het stuur om te gooien. Het jongste meisje werd door den wagen overreden en was spoedig overleden; het andere kind liep schrammen op. Heidebranden. Dinsdagmid dag heeft te Venlo een tweetal heidebran den gewoed, waarbij verschillende hecta ren heidegrond en kreupelhout in het vuur verloren zijn gegaan. Dank zij het spoedig actief blusschingswerk kon in beide gevallen verdere uitbreiding van het vuur voorkomen worden. Onmiddellijk werd de Venlosche brand weer gealarmeerd, terwijl ook de militai ren van het garnizoen naar de plaats van den brand gerequireerd werden. Na eeni ge uren van hard werken slaagde men er ten slotte in het vuur te stuiten. Auto met vier inzit tenden te water. Te Haarlem heeft Dinsdagmiddag een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De auto werd bestuurd door den heer J. v. S., schoolhoofd te Haar lemmermeer en wonende te Bloemendaal. In de auto zaten mede zijn vrouw, zijn 18-jarige zoon en zijn 20-jarige dochter. Een motorrijder reed voor hem uit, die plotseling zonder een teeken te geven naar links uitweek. Om hem te ontwijken gooide de heer v. S. zijn stuur om en remde krachtig, maar verloor daarbij het beheer over zijn wagen. Hij reed op het water aan, maar voordat hij den kant be reikt had, kwam de auto in botsing met den 20-jarigen wielrijder R. uit Heem stede, die een klap kreeg van de motor kap en tegen de straat werd geworpen, waar hij zwaar gewond bleef liggen. On- dertusschen zette de auto haar tocht naar het water voort. Ze sloeg op den walkant om, zoodat zij omgekeerd in het water terecht kwam. De 20-jarige student de Graaf, die met zijn vader, een rustend geneesheer, in een der huizen op de Leidschevaart op visite was, snelde naar buiten en sprong in het water, gevolgd door nog eenige onbekend gebleven personen. Ze slaagden erin de ruiten van een der portieren stuk te slaan en konden zoo door het ontstane gat de vier inzittenden uit de auto halen. Deze waren er vrij goed afgekomen. De aangereden wielrijder bleek er slechter aan toe te zijn. In vrij ernstigen toestand moest hij naar het gasthuis wor den overgebracht. De heide brandt!! Een felle heidebrand heeft gistermiddag onder Soestduinen weer een prachtig stuk na tuur vernield. Omstreeks half één is brand ontstaan in de heide, even ten noorden van „De Stomperd", een bekende heuvel tusschen Soesterberg en Amersfoort. De sterke wind bevorderde de uitbreiding. Met water viel tegen de enorme zee van vuur niet veel uit te richten; toch heeft men nog ongeveer 2000 meter slang uit gelegd, waardoor de motorspuit van Soest water gaf. Tenslotte is men er, na hard en moeilijk werk, in geslaagd, met takken 't vuur te dooven. Toch lag er tachtig H.A. heidegrond zwart geblakerd in de zon. Met den arm tusschen een m a n g e 1. Op de fabriek der N.V. Stoomververij en Chemische Wasscherij van P. van Spaendonck en H. Bruijelle te Tilburg geraakte mevrouw van Sp., die bij den machinalen mangel stond, Dins dagvoormiddag met haar linkerarm tus schen dezen mangel bekneld. De arm werd tot aan de elleboog vrijwel verplet terd. Nazi-propaganda in Venlo. Zondagmorgen werden in ver scheidene straten van Venlo kalkbeschil- deringen op de straten gevonden, welke blijkbaar door nazi-propagandisten wa ren aangebracht. Eenige straten waren op versohillende plaatsen bekalkt met een groot hakenkruis, waaronder de leuze: „Steunt de N.S.D.A.P." Aan de los- en laadhaven aan de Maas had men aan de groote hijschkranen de Duitsche hakenkruisvlag bevestigd. De Venlosche jeugd bleek echter van deze propaganda niet gediend. Ondanks het Paasohfeest zag men haar overal bezig de straatbeschilderingen te verwijderen. En kele klommen in den hijschkraan en ver wijderden de hakenkruisvlag, welke op het politiebureau werd gedeponeerd. In den nacht van Zaterdag op Zondag moeten deze propagandisten ook getracht hebben, de hakenkruisvlag op het stad huis van Venlo te planten. Eenige voor bijgangers waarschuwden toen de politie, welke de nazi-leden van het stadhuis bordes verjaagde. Fabrieksbrand te Roo sendaal. Te Roosendaal is brand ont staan in een pand van de voormalige stijf- selfabriek, waarin twee verschillende fa brieken, een voor bonneterie en een voor vervaardiging van vilten dameshoeden waren gevestigd. Toen om zes uur in den morgen de brand ontdekt werd, had het vuur reeds zulk een omvang genomen, dat aan red den of behoud niet meer te denken viel. Het drie verdiepingen hooge gebouw brandde dan ook vrijwel geheel uit. De schade aan gebouwen, fabrieks-in- richting en voorraden beloopt enkele tien duizenden. Goudregen uit de Oost. Negen inwoners van het dorp Neuglietzen in Brandenburg hebben dezer dagen van het Nederlandsche gezantschap bericht ontvangen, dat hun een groote erfenis ten deel is gevallen. In 1888 was een lid der familie Klemer naar Nederlandsoh-Indië geëmigreerd, waar hij het tot grooten rijkdom bracht. De negen inwoners van Neuglietzen er ven thans elk een bedrag van 250.000 Mark. Kinderen spelenre volutie! In de gemeente Steyermuhl, in Stiermarken, hadden kinderen een nieuw spel bedacht. Zij speelden de „Fe- bruari-revolutie", waarbij de kinderen zich in twee groepen verdeelden: de repu- blikeinsche Schutzbund en de Heimwehr. De kinderen, gewapend met houten sa bels en steenen, die zij met katapulten wegschoten, leverden een geregelden slag. Volgens de regelen der kunst werden ge vangenen gemaakt en de Heimwehr richtte een concentratiekamp in. Het standrecht was afgekondigd en dienovereenkomstig werd een der kinde ren, behoorende tot den republikeinschen Schutzbund tot den dood door de strop veroordeeld. De elfjarige jongen, wien dit vonnis gold, werd naar den opgehan gen sociaal-democratischen leider Wal- lisch genoemd. Het vonnis zou onmiddel lijk worden voltrokken en met behulp van een stevig touw werd de knaap aan een in de nabijheid staanden boom opgehan gen. Toen de in nood verkeerende knaap om hulp begon te schreeuwen, vluchtten de kinderen. De moeder van den jongen, die het hulpgeroep hoorde, snelde toe en kon tijdig het touw doorsnijden en den jongen, die reeds bewusteloos was, red den. Het weer in Maart. Voor- loopig weerbericht over de maand Maart, medegedeeld door het meteorologisch in stituut te De Bilt: Gemiddeld 'over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur normaal. De temperatuur was in de eerste decade bij na een graad te laag, in de tweede ruim een graad te hoog en in de derde een halve graad te laag. De grootste afwijkin gen kwamen voor op den eersten en vijf tienden, resp. 4,5 graad beneden en 2 gr. boven normaal. De gemiddelde dagelijksche maximum temperaturen waren normaal, de mini mum-temperatuur een halve graad boven normaal. Het aantal dagen met een minimum temperatuur beneden het vriespunt be droeg te De Bilt 78 tegen normaal 12. De neerslag was in Zuid-Limburg on geveer 25 procent beneden normaal, in het overige deel van het land er boven. In het noorden 25 tot 40 procent, in het mid den en zuiden 10 tot 20 pet. boven nor maal. Te De Bilt werden 109 uren zonne schijn waargenomen tegen 121 normaal. EEN NEUTRALITEITS-STATUUT VOOR NEDERLAND EN BELGIë? De Londensche correspondent van de „Métropole", de bekende Engelsche jour nalist, die onder het pseudoniem A u g u r schrijft, laat in een uitvoerig artikel on der den titel: „Een gegarandeerde neutra liteit van België en Nederland" een proef ballonnetje op, dat ook in Nederland de aandacht verdient, zegt het „Hbld". Het plan, waarvan de correspondent melding maakt draagt, naar hij nadruk kelijk verklaart, nog geenerlei officieel karakter, maar is slechts te beschouwen als een ruwe schets. Niettemin acht hij het belangrijk genoeg, om er drie kolom men aan te wijden. „In den geest van het pact van Locar no", aldus de correspondent, „vormen de Fransch-D'uitsche en de Belgisch-Duit- scho grenzen één lijn van verdediging In het zuiden steunt deze lijn op de Zwit- sersche neutraliteit, maar in het Noorden hangt Locarno in de lucht, omdat Neder land niet bij het pact is aangesloten. Dit is een gevaar voor de veiligheid van Frankrijk, dat te elimineeren zou zijn in dien men een neutrale zone vormde, die Nederland en België zou omvatten. Terzake kundigen zijn van meening, dat men de publieke opinie in Engeland ge- maikkelijker zou kunnen winnen voor 'het principe van een verplichte hulpverlee ning aan een neutraal België en Neder land, dan voor een vaste aliantie met Frankrijk, zelfs al zou deze laatste een zuiver defensief karakter dragen. En dit te meer, omdat de neutralisatie van Ne derland en België slechts tot stand zou kunnen komen in overeenstemming met Frankrijk en Duitschland. Het voordeel voor Frankrijk van een dergelijke regeling zou zijn, dat de flank opnieuw door een Belgische neutraliteit gedekt zou zijn, die ditmaal echter niet zou worden opgelegd zooal® in 1839, maar vrijwillig zou wor den geproclameerd, evenals dat bij Zwit serland het geval is. Dat wil zeggen, dat de Belgen verplicht zouden zijn de on schendbaarheid van hun grondgebied te verdedigen en dezelfde verplichting nou ook voor Nederland gelden". De correspondent vraagt zich af, welke houding Nederland tegenover een derge lijk plan zou aannemen. „Tenzij Nederland de positieve verzekering van de zijde van Duitschland krijgt, is het zeer wel moge lijk, dat het angst zal hebben, zich met positieve ondernemingen van dezen aard in te laten". Voor Engeland zou het plan, naar de correspondent laat doorschemeren, voor al van belang zijn, daar Nederland en Bel gië op de luchtwegen tusschen Duitsch land en de Britsche eilanden liggen. Neu traliteit van de luchtruimte boven deze beide landen zou dus het gevaar voor on- verhoedsche luchtaanvallen aanzienlijk verminderen. De correspondent besluit zijn artikel met de mededeeling, dat hij van dit vooralsnog slechts losjes opgewor pen plan melding maakt, om er een open bare discussie over uit te lokken. De overval te Lopik. Op 15 Februari hield de N. S. B. een verga dering in een café te Lopik, waar de heer H. uit Jaarsveld als spreker optrad; Na afloop der bijeenkomst zijn in den donke ren avond de spreker en zijn gezelschap door een troep met knuppels gewapende mannen uit Jaarsveld aangevallen, waar bij de heer H. bewusteloos werd geslagen en later met ernstige wonden aan het hoofd werd opgenomen. Ook bekogelden de aanvallers de auto met steenen, zoodat deze onherkenbaar was geworden. Uit het verhoor der zeven verdachten, die zich voor de rechtbank te Utrecht bru_ taal gedroegen, zoodat ze herhaaldelijk tot kalmte moesten worden gemaand, con strueerde de president nog eens den gang van zaken op den bewusten avond. Eén der verdachten erkende, dat hij de ruit van een lantaarn van de auto had stukgeslagen en toen dj president hem naar de reden vroeg, antwoordde hij, dat hij dit in zijn drift had gedaan. Verschillende andere verdachten ver klaarden, dat ze wel in de schuur waren gedrongen, maar dat ze niet aan het ge vecht of het gooien hadden deelgenomen. Het was er pikdonker en dus hadden ze ook niet kunnen zien wie het wel hadden gedaan. Verschillende andere getuigen verklaar den nog, dat ze de woorden: „Sla ze dood en maak ze kapot" hadden gehoord en wezen verschillende verdachten aan, die bij de vechtpartij waren herkend. De Officier van Justitie eischte tegen ieder der zeven verdachten een gevange nisstraf van acht maanden. De drie verdedigers 'betwistten dat de feiten zouden vaststaan; wezen op de duis ternis die een herkennen zou buitenslui ten en drongen resp. op clementie en vrij spraak aan. Uitspraak over 14 dagen. Zierikzee. Begrafenis D. Mul der. Onder groote belangstelling had Dinsdagmiddag de ter aarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer D. Mulder. De Kerkeraad der Geref. Kerk droeg op het kerkhof de kist naar de groeve. Het eerst werd hier het woord gevoerd door Dr van Lonkhuijzen, die wees op de groote beteekenis van dhr Mulder voor Zierikzee in zijn geheel en in het bijzon der voor de Geref. Kerk, die hij ruim 50 jaar als ouderling diende. We kunnen ons Zierikzee en onze Kerk niet denken zonder dhr Mulder. We zul len 'het best zijn nagedachtenis eeren door te leven en te wandelen zooals hij ons altijd voorgehouden heeft en te luisteren naar zijn gegeven vermaningen. Ds Meester van Brouwershaven sprak namens de Classis Zierikzee. Wij danken God voor wat Hij ons in dhr Mulder heeft gegeven, omdat we zijn geloof zagen uit zijn werken. Dhr W. den Boer voerde daarna 'het woord namens de plaatselijke kiesvereeni- ging en als voorzitter der Centrale van A. R. kiesvereenigingen. Spr. wees op den grooten strijd gevoerd door dhr Mulder niet alleen in Zierikzee, maar door ge heel ons land. Hij wensebte liever met het volk Gods kwalijk behandeld te worden dan de genietingen dezer wereld te heb ben. En zijn strijd is bekroond, want het was een strijd in 'het geloof. Verder werd nog gesproken door den heer Koelman, hoofd der Ghr. school te Bruinisse namens den Bond van onder wijzers en onderwijzeressen op Schouwen. Duiveland en dhr Van As, namens het bestuur der Ghr. School te Zierikzee. Nadat gezongen was Psalm 105 24 en Psalm 89 7, sprak dhr Joh. Mulder van Zaandam, zoon van den overledene, na mens de familie woorden van warmen dank. Z. K. H. Prins Hendrik. DEN HAAG. Z. K. H. Prins Hendrik is voornemens morgenochtend naar Brus sel te vertrekken teneinde een bezoek te brengen aan de Koningin-Weduwe van België. Dit bezoek draagt een incognito karakter. Vervolgens is de Prins voorne mens' zich per auto naar Luxemburg te begeven teneinde ook daar eenige bezoe ken af te leggen. DEN HAAG. De Rijksbemiddelaar Mr S. de Vries Cz. heeft de partijen betrokken bij het dreigend conflict in het loodgie- tersbedrijï opgeroepen tot een bespreking op Donderdag 5 April op het Departe ment van Sociale Zaken. DEN HAAG. Het Haagsche Gerechte hof heeft bevestigd 't vonnis der Recht bank, waarbij zijn vrijgesproken de 48- jarige Chauffeur A. J. D. en de 31-jarige koopman A. B., uit Den Haag, van de hun ten laste gelegde diefstal in vereeni- ging met braak, welke in den nacht van 30 Juni op 1 Juli van het vorig jaar was gepleegd in het kantoor van den gemeen teontvanger te Naaldwijk. DEN HAAG. Naar aanleiding van een persbericht, volgens hetwelk er onlangs onder leiding van den directeur-generaal van de steun en werkverschaffing bespre kingen zouden hebben plaats gehad met het doel normen te vinden voor verlaging van den steun, welke besprekingen ge voerd zouden zijn met de wethouders van maatschappelijk hulpbetoon uit Amster dam, Rotterdam, 's Gravenhage en Utrecht, kan het Haagsche Correspon dentiebureau meedeelen, dat hiervan ten stadhuize te 's Gravenhage niets be kend is. Landbouwcrisiswetgeving. DEN HAAG. Binnenkort zal de be rechting van de overtreding van de be palingen der landbouwcrisiswetgeving worden opgedragen aan tuchtcolleges. Deze tuchtcolleges, 11 in getal, zullen in centrale punten van ons land worden ge vestigd, terwijl in hooger beroep een centraal college uitspraak zal doen. De voorzitters en leden secretarissen dezer colleges zijn heden geïnstalleerd. Wegens ongesteldheid van den Minister van Eco nomische Zaken geschiedde de installatie door den Secretaris-Generaal Mr Dr A A. van Rhijn. D'e aanwezigen bleven ver volgens bijeen onder leiding van Mr Dr A. Slotemaker, oud-vice-presi'dent van het gerechtshof te Amsterdam, teneinde om trent den gang der rechtspraak nader van gedachten te wisselen. Het drama te 's Gravenhage. DEN HAAG. Hedenochtend is de poli tie er in geslaagd op aanwijzing van een burger op een landweg onder Loos duinen den 26-jarigen V. aan te houden die ervan verdacht wordt op Goede Vrij dag zijn vrouw en zoontje op geweldda dige wijze in hun winning aan de Veen- kade te 's Gravenhage van het leven te hebben beroofd, en wiens opsporing door de Haagsche politie was gevraagd. Hedenochtend waren twee surveillee- rende agenten door een voorbijganger op merkzaam gemaakt, dat de verdachte V. zich in hun onmiddellijke nabijheid be vond. De agenten zochten den man, die naar alle waarschijnlijkheid gedurende de laatste dagen langs de wegen in de om geving van Den Haag gezworven heeft en hielden hem aan. Tijdens het vervoer naar het hoofdbu reau van politie was de man zeer over spannen en bij het begin van het ver hoor door den commissaris kreeg hij een zenuwaanval, welke van dien aard was dat het verhoor geen verdere voortgang kon hebben. De man werd voorloopig weggeleid, teneinde eenigszins tot kalmte te komen. Ook 'Over de motieven welke hem tot zijn daad zouden hebben ge bracht, kon hij nog niets meedeelen. Hedenmiddag is V. door den psychiater Dr Bolten onderzocht. De medicus con stateerde bij den man een ernstige mate van krankzinnigheid en adviseerde tot spoedopname in een gesticht. In verband daarmee is V. hedenmiddag naar Oud- Rozenburg overgebracht. HELMOND. Onder de gemeente Bakel heeft hedenmorgen een brand gewoed. De brand is uitgebroken in een stal gelegen achter de boerderij bewoond door den landbouwer Roves. Het vuur sloeg over naar twee stallen van den landbouwer Raaymaker; vee en een hoeveelheid hooi en stroo gingen ver loren. De stallen brandden geheel af. Ver zekering dekt de schade. HELMOND. Gistermiddag is het 12- jarig zoontje van den heer L. dat over de brug van het Eindhovensche kanaal fietste, tusschen de reling gevallen en in het kanaal terecht gekomen. Het kind is verdronken. Sprlngstoffendepot ontdekt. SINGAPORE. De politie heeft te Sin gapore een groot springstoffendepot ont dekt. Behalve 1000 dynamietpatronen, welke voldoende waren om een groot deel van Singapore op te blazen, werden nog groote hoeveelheden andere springstoffen gevonden. Twee Chineezen werden gear resteerd. Men vermoedt dat zij de spring stoffen uit de steengroeven hebben ge stolen. Toetreding van Rusland tot den Volkenbond. MOSKOU. Ondanks andersluidende be richten in de buitenlandsche pers acht men te Moskou de kwestie van het toe treden van de Sovjet-Unie tot den Vol kenbond nog niet acuut. Te Moskou ver klaart men dat de toetreding tot den Vol kenbond slechts zou kunnen geschieden op een voor de buitenlandsche politiek zeer belangrijk moment, dat op het oogen- blik niet aanwezig. Dr Dollfuss naar Londen. WEENEN. Bondskanselier Dr Dollfuss schijnt voornemensi te zijn, half April naar Londen te reizen. De opening der Oosten- rijksche tentoonstelling te Londen op 19 April a.s. zal het officieele motief voor de reis zijn, doch van wel ingelichte zijde wordt verklaard, dat het initiatief voor dit bezoek van Engelsche zijde is geko men. Binnen enkele dagen zal een defini tief besluit omtrent de reis worden ge nomen,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3