Onderwijs Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Telegrammen. Financieele Berichten. Briefwisseling. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Beukenhorst uit Sluis een woord van af scheid. Verder werd nog het woord ge voerd door Da. Dufour namens de Luth. Gemeente, Ds Kasteleijn uit IJzendijke namens den Ring en Ds Kelder als con sulent en als vriend. Tenslotte werd den scheidenden leeraar toegezongen Gez. 224 vers 1. Jubileum De C. Waarden- fa u r g. Zondagavond werd door Ds C. Waardieniburg, Ned. Herv. predikant te Bruinisse, een gedachtenispredikatie ge houden naar aanleiding van zijn 40-jarig ambtsjubileum. In zijn inleiding bracht spreker in herinnering, dat hij 40 jaren geleden te Goedereede door Ds Talma in het predikambt werd bevestigd, daarna heeft hij de gemeente St Annaland ge diend en thans is hij bijna 34 jaren aan de gemeente Bruinisse verbonden. Als tekstwoorden voor dezien avond had Spr. gekozen Hand. 26 22, eerste gedeelte: „Dan, hulp van God verkregen hebbende, sta ik tot op dezen dag". Na de predikatie werd Ds W!aardenburg toegesproken door ouderling J. M. Otte, namens den kerkeraad; Ds Weeda van Oosterland, namens het Prov. Kerkbe stuur; Ds van Griethuijzen van Noord- gouwe, namens het Classicaal bestuur, waarvan Ds Waardenburg sedert jaren voorzitter is; dhr M. Krijger, namens de jeugdvereenigingen; dhr B. J. van Oeve- ren, president-kerkvoogd, namens de Kerkvoogdij; en door burgemeester Haige, namens de burgerlijke gemeente. Staande werd den jubilaris toegezongen Gezang 96. Daarna werd aan alle sprekers door Ds Waardenburg een persoonlijk woord van dank gebracht. Het ruime kerkgebouw- was overvol, zoodat velen zich met een staanplaats in de gangen tevreden moes ten stellen. Als bijzonderheid kan nog gemeld1 wor den, dat Dö Waardehburg in de jaren, die hij Bruinisse dient, geen enkele dienst heeft moeten verzuimen door ziekte. Vijf Zondagen slechts heeft hij de gemeente niet kunnen dienen wegens een hem over komen ongeval. 'Examen gemeenteadmi nistratie. Tot leden, belast met het afnemen van het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid in de ge meenteadministratie zijn benoemd tot voorzitter: J. Mijs te Rijswijk en tot secre taris: J. G. Bauman te Overschie. Tot leden o.a.: F. Bisschop, secretaris van Vlissingten en B. I. Zonnevijlle, secre taris te Terneuzen. Er zullen dit jaar 533 candidaten aan het examen deelnemen. Drama te 's Gravenhage. Vrouw en kind vermoord. Vrijdag heeft zich in het perceel Veen- kade 168 te Den Haag een drama afge speeld, waarvan een 23-jarige vrouw H. V. geb. H. en haar kind, een jongetje van 4 maanden, het slachtoffer zijn gewor den. Zij werden dood, klaarblijkelijk ge worgd, in bed gevonden. De man, de 26- jarige V. is spoorloos verdwenen. Een vijftal maanden geleden is de fa milie V. in den winkel aan' de Veenkade 168 komen wonen. De man had een melk- nering. Hij ventte dagelijks de melk uit en bovendien hadden zij nog een klein winkeldebiet. De laatste dagen hadden er papieren voor de ruiten gehangen met de opschrif ten: „Heden gesloten wegens familie omstandigheden" en „Morgen gesloten wegens familie-omstandigheden". De moeder van de vrouw was namelijk ern stig ziek. Dit papier bleef voor de ramen hangen, ook als de familie V. thuis was. Vrijdagmorgen was V. zijn melk, die hij noodig had om uit te venten, bij zijn leverancier Van Zijl niet komen halen. Aanvankelijk werd er niet veel aandacht aan geschonken, maar toen V. den gehee- len dag niet was verschenen, besloot de heer Van Zijl Vrijdagavond om 10 uur eens poolshoogte te gaan nemen. Toen hij aan de Veenkade 168 was ge komen trof hij daar iemand aan, die na vruchteloos gebeld te hebben op de deur stond te bonzen. De beer Van Zijl vroeg hem, of hij wellicht ook leverancier was, waarop deze ontkennend antwoordde, doch meedeelde een broer van de vrouw te zijn. Hij was door zijn vader gestuurd om V. te vragen, waarom hij den gehee- len dag geen melk had gebracht. Van Z. dacht aan de mogelijkheid van gasverstikking en belde aan een in de nabijheid zich bevindende publieke tele foon terstond de politie op. Deze stuurde spoedig een paar rijwielagenten. Ook de politie kreeg op haar kloppen en bellen geen gehoor. De buitendeur for- ceeren bleek niet zoo gemakkelijk te gaan, waarom werd besloten van achter de wo ning binnen te gaan. Bij hun onderzoek deden zij spoedig een vreeselijke ontdekking. Op het bed vonden zij in nachtgewaad het ontzielde lichaam van de 23-jarige H. V. geb. H. en dat van het kind van 4 maanden. De indrukken van vingers in den hals wezen op worging. De lichamen waren reeds verstijfd, zoodat mede in verband met het feit, dat ze in nachtgewaad waren, vermoed wordt dat de moord in den nacht van Donder dag op Vrijdag of andeT» Vrijdagmorgen in de vroegte moet hebben plaats gehad. De man is onvindbaar. Van oneenigheid tussehen het echtpaar V. ia door de omgeving nooit ieta ge merkt. De echtgenoote moet een stille terugge trokken vrouw zijn geweest. V. hield veel van zijn kind. Vermoed wordt, dat de man in een vlaag van waanzin, vermoedelijk veroor zaakt door financieele moeilijkheden tot deze vreeselijke daad is gekomen. Brandbare vloeistof ul i t steenkool. Het laboratorium voor organische scheikunde bij de Acade mie van Wetenschappen te Swerdlowak heeft een procédé uitgevonden om steen kool te verwerken tot een vloeibare brand stof. Uit een ton steenkool werden 300 liter prima niet zwavelhoudende benzine en 280 kilogram olie gewonnen. Uit de olie kon weer 280 liter benzine gewonnen worden. Ernstig aut o-o n g e 1 u k bij Woerden. Zaterdagavond is te Woerden een zeer ernstig auto-ongeluk gebeurd. Eén auto,bestuurd door den heer P. Bakker, en waarin mede gezeten was de heer A. Paassen, beiden uit Rotterdam, is daar bij het passeeren van een stilstaande vrachtauto in de sloot langs den weg ge reden. Terstond snelden uit de nabijheid verschillende personen te hulp om te trachten de inzittenden te redden uit den wagen, die ten deele onder water was verdwenen. In den wagen bleek nog maar een hunner te zitten, hij; werd bevrijd en onderwijl werden ook reeds pogingen in het werk gesteld om het andere slachtof fer, dat onder den wagen bleek te liggen, uit deze gevaarlijke positie te bevrijden. Direct werden bij beide mannen, die bewusteloos waren, pogingen aangewend op de levensgeesten op te wekken. Nadat de toepassing van kunstmatige ademhaling gunstig resultaat had opge leverd, zijn de twee slachtoffers naar het R.K. ziekenhuis overgebracht. Het bleek, dat de heer Bakker inwendige kneuzingen had opgeloopen, terwijl de heer Paassen een schedelbreuk had bekomen. Weer een aanslag te 0 s sTe Oss is Zaterdagavond een aan slag gepleegd op een verslaggever van „Het Leven", Hans Nesna, en een foto graaf van dit weekblad, die sinds eenige dagen te Oss vertoefden 'Om materiaal voor een serie artikelen te verzamelen. Toen de fotograaf in een café aanstal ten maakte om een opname te doen, ging plotseling het electrisch licht uit. Hem werd een messteek toegebracht. Zijn ooilega voelde plotseling iets langs zich heen suizen. Bij het licht van zijln zaklantaarn zag hij een mes dat met het lemmet in den muur bleef steken. In het café heerschte een geweldige ver warring. De journalist was hevig bloe dend op een stoel neergezakt. Hij had een flinke steekwonde in het hoofd gekregen en leed veel bloedverlies. De toestand van den gewonde is rede lijk. Hij is weer per spoor naar Amster dam gereisd. Moerasgas ontploft. Maandagmorgen had te Rotterdam in een grooten kuil, waarin zich vijf jongens be vonden, een hevige explosie plaats, door dat een hoeveelheid moerasgas ontplofte, toen een der knapen een lucifer aanstak. Drie van de jongens werden zoo ernstig gewand, dat zij' in het ziekenhuis moesten warden opgenomen. De vierde kon na be handeling weer huiswaarts keeren, terwijl de vijfde met den schrik vrij kwam. Het ongeluk had plaats op een opge spoten stuk land tussehen de Marconi straat en de Merwehaven. In dit opgespoten land is men bezig draineerbuizen te leggen. Aan het einde van een gedeelte van de leiding is een groot gat gegraven om daar een staande buis in te plaatsen. Enkele dagen gele den hebben jongens, die vacantie hadden, dezen kuil in de gaten gekregen en daar een „roovershol" van gemaakt. Maandag morgen kwamen vijf grootere jongens, die over het Opgespoten land liepen, langs den kuil en hun nieuwsgierigheid werd niet eerder bevredigd of zij moesten pre cies weten wat erin was. Het was er zeer donker, waarom een der jongens, de vijftienjarige P., een lu cifer aanstak. Onmiddellijk weerklank een hevige knal, en sloeg een groote vlam om hoog. De jongens konden nergens heen, en het gevolg was, dat vier hunner ern stige brandwonden kregen. Uit een 'onderzoek, dat de politie in stelde, bleek, dat hier een hoeveelheid moerasgas was geëxplodeerd. Het terrein is onmiddellijk na het ongeluk afgezet. Brand. Te Haastrecht onder de gemeente Gouda, brak Zondagmiddag half vier brand uit in een hooiberg van den landbouwer H. Kraan. Toen men K. waarschuwde, en hij naar buiten kwam, liep een zijner kinderen hem met een doosje lucifers tegemoet. Aangewakkerd door den wind stonden de hooiberg en de daarnaast gelegen boe renhofstede in een oogwenk in lichter laaie. Kraan wist zijn kinderen en 40 stuks vee in veiligheid te brengen. De schade bedraagt ruim f20.000. Al les was verzekerd. Overval te Haarlem. Za terdagavond heeft in de Generaal Gronjé- straat, de drukste winkelstraat van Haar lemNoord, een brutale overval plaats gehad. Juist even na sluitingstijd te 10 uur, toen Mevrouw S., de echtgenoote van den eigenaar van de slijterij „De Arend", den winkel wilde sluiten, kwam een man binnenstappen, grootendeels met den rug naar de vrouw gekeerd. Bij de toonbank gekomen, trachtte de man de kas te be machtigen, doch de vrouw, die dit zag, greep een flesch en wilde deze door de winkelruit gooien om alarm te maken. De indringer gaf toen de vrouw een hevigen duw, waardoor zij tegen de kachel terecht kwam en half bewusteloos op den grond bleef liggen. De flesch viel in stukken op den grond. De onbekende, die zijln gelaat met een doek had bedekt, maakte de kas open en greep het grootste deel van het zich daar in bevindende geld. Later bleek, dat hij een buit van f 530 had. Brand te Bergen op Zoom. Zondagavond is terwijl de be woners afwezig waren door onbekende oorzaak brand ontstaan op de bovenver dieping van het sigarenmagazijn van de firma v. d. Watering aan den Zuid-West Singel te Bergen op Zoom. De brandweer die met drie stralen het vuur bestreed Wist den brand tot de bovenverdieping, die geheel uitbrandde te beperken. De winkel en het aangrenzend huis bekwa men waterschade. De schade die aanzien lijk is, wordt door verzekering gedekt. Diefstal verijdeld. Vrij dagavond, toen het 14-jarig dochtertje van den koopman van H. uit Megen zich ter ruste wilde begeven, bemerkte zij, dat uit een kelderraam, welke zich onder haar slaapkamer bevond, twee ijzeren spijlen waren uitgebroken. Hevig geschrokken liep het meisje naar de huiskamer en vertelde haar vader, wat ze gezien had1. Deze stelde in den kelder een onderzoek in, maar nauwelijks daar aangekomen, namen twee mannen over haast de vlucht, v. H. heeft nog getracht één der mannen te grijpen, hetgeen hem niet gelukte. Hij waarschuwde den bur gemeester van Megen. Bij aankomst der marechaussees met een politiehond, werd de omgeving afge zocht. De hond leidde de politie naax de woning Van B. te Megen, die uit zijn bed werd gebaald en, na een voorloopig ver hoor, naar Oss werd overgebracht. Later is de tweede verdachte van R. ook uit Megen afkomstig, gearresteerd. Het schijnt, dat de beide mannen zich hebben laten insluiten om 's nachts hun slag te slaan, daar v. H. meestal veel geld in huis had. Onder een vrachtauto. Te Well (gem. Ammerzoden) heeft een droevig ongeval plaats gehad. Het 10-jarig zoontje van den graan handelaar v. B. uit Veen was met den chauffeur van den vrachtwagen van zijn vader meegereden. Onderweg was hij even afgestapt en toen de chauffeur achteruit reed is de jongen onder de achterwielen terecht ge komen. Met zware inwendige kneuzingen werd hij opgenomen. Gisteren is het knaapje overleden. Incident bij een beslag legging te Amsterdam. Zaterdag middag vervoegde zich een deurwaarder bij den schoenmaker M. in de Baffin- straat no. 19 te Amsterdam, om beslag te leggen op een radio-toestel. Dit radio toestel was gekocht op afbetaling en M. voldeed niet aan de voorwaarden die bij contract waren overeen gekomen. De deurwaarder vond geen willig oor. Men wilde 't toestel niet afgeven en de schoen maker zei, dat hij het nog liever door de ruiten zou gooien, dan het aan den deur waarder mee te geven. Deze riep de hulp van een politieagent in. Toen de politie kwam, wilde de schoenmaker hem te lijf maar zijn vrouw trachtte hem nog te kal- meeren en hij liep naar de achterkamer en 'kwam met een mes in de hand terug. Dé agent heeft toen gesommeerd dat mes neer te leggen; toen d'aar echter geen ge volg aan werd gegeven en de schoenma ker met opgeheven mes in de hand op den agent afkwam, heeft deze een revol verschot gelost, dat den man in den buik trof. Hij is naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Zijn 'toestand laat zich niet ge vaarlijk aanzien. Overreden en gedood. Zondagavond is te Tilburg een 13-jarig meisje door een auto 'overreden en op slag gedood. De Zeeuwsche crisis-organisatie. Naar het Dagbl. v: N. Br. verneemt, is aan den Minister van Economische Za ken geadviseerd dertien personen uit de landbouworganisaties te benoemen in de gewestelijke Zeeuwsche Crisis-centrale. Bij 2064 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 10 Maart 1934 in totaal ingeschreven 371.047 werkzoeken den, waaronder 354.006 mannen, hiervan waren werkloos 346.696 personen waar onder 334.713 mannen. Contingenteeringsbesluiten. DEN HAAG. De St.crt. van hedenavond zal bevajtten een Kon. Besluit waarbij de invoercontingenteering van eleetrische stofzuigers voor een jaar verlengd wordt. De nieuwe bepalingen zijn van kracht tot 31 Maart 1935. De invoer van eleetrische stofzuigers en onderdeelen is bepaald op 80 pet. van het aantal stuks dat gemiddeld in de jaren 19301932 ingevoerd werd. Voorts zal de Stcrt. een besluit bevat ten waarbij met ingang van 1 Maart de lucifers gecontingenteerd worden, voor den tijd van drie maanden (1 Maart31 Mei). Het contingent der toegestane hoei- veelheid is bepaald op 30 pet. van de hoe veelheid welke gemiddeld per drie maan den in 1932 en 1933 werd ingevoerd. Eindelijk een besluit waarbij de contingenteering van den invoer van rog gebloem en roggemeel wordt verlengd voor den tijd van 12 maanden. ROERMOND. Heden deed de Recht bank te Roermond uitspraak in de zaak tegen den 34-jarigen L. Z., uit Someren, verdacht van doodslag op Pb. Bollen op 7 Jan. j.l. Conform den eisch van het O. M. werd verdachte wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Dezelfde Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 16-jarigen W. K., die zijn 37-jarigen oom L. K. in zijn woning te Weert op 17 Jan. j.l. met een revolver doodde. De Rechtbank stelde W. K. voor waardelijk ter beschikking van de regee ring met een proeftijd van 3 jaar. DEN HAAG. Naar wij vernemen is nog steeds niet vastgesteld wanneer de be sprekingen te Batavia zullen aanvangen inzake de handelsbetrekkingen tussehen Nederland en Japan. Wel heeft de Ne- derlandsche Regeering een voorstel ge daan inzake het tijdstip van aanvang der onderhandelingen maar tot op heden is daarop van Japansche zijde nog geen ant woord ingekomen. Ook de aanwijzing van de gedelegeerden, die uit Nederland naar Indië zullen vertrekken om aan de be sprekingen deel te neimen, is nog niet ge schied. Doodelijk ongeval. HIPPOLITUSHOEF. Gisteravond is alhier een motorrijder met volle vaart te gen een uit tegenovergestelde richting ko mende vrachtauto gereden. De motorrij der S. de Groot en de op de duo zittende 26-jarige mej. H. Huigens, beiden uit Groningen, sloegen tegen den grond. Mej. H. werd zoo ernstig gewond, dat zij spoe dig na het ongeval overleed. Het lijk werd naar een der gemeentegebouwen overge bracht. De heer de Groot bekwam een beenfractuur en kon per taxi naar Gro ningen worden vervoerd. Het motorrij wiel was geheel vernield. ATHENE. De Grieksche Senaat heeft in nachtzitting het Balkanpact geratificeerd. PARIJS. De Jour verklaart, dat mo menteel groote hoeveelheden wapens naar Frankrijk worden gesmokkeld. Het gaat hierbij niet om 10 of 20 revolvers, doch de smokkelarij wordt bij kisten tegelijk bedreven. Volgens het blad zouden de war- pens dienen voor links georiënteerde or ganisaties. Spoorwegongeval In Schotland. LONDEN. Gisteravond geschiedde in Schotland nabij Glasgow een spoorweg- ongeval. Een locomotief reed op een der laatste wagens van een personentrein, waardoor de wagon aanzienlijk werd be schadigd. 21 personen werden gewond, waarvan 6 in het ziekenhuis moesten op genomen worden. Nabij Holmfirth werden bij een auto- botsing 5 jongelui gedood en 3 licht ge wond. CAIRO. Bij een groote brand te Kafr Helal in beneden Egypte zijn meer dan 400 woonhuizen door het vuur vernield. 28 boerenhofsteden afgebrand. BUDAPEST. In een dorp nabij de stad Miscolcz probeerden kinderen in een stal te rooken. De stal raakte door 'n in 't stroo weggeworpen lucifer in brand en tenge volge van den krachtigen wind breidde het vuur zioh snel uit. Er ontstond een reusachtige vlammenzee, waardoor in totaal 28 boerenhofsteden werden ver nield. Uit de gevangenis ontsnapt. WEENEN. In den afgeloopen nacht zijn uit het huis van bewaring te Linz de aldaar ingesloten leider van de Republi- keinsche Schutzbund in Opper-Oostenrijk en drie onderleiders uitgebroken en in een auto ontvlucht. De leiders van den Schutzbund werden beschuldigd van hoogverraad en zouden de volgende week terecht staan. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 45% 45% Philips Gloeilampen G.B. 241 241% Unilever 77 79 Anaconda Copper 87/e 9Vs Bethlehem Steel 24% 25% U.S. Steel Corp. 3OV0 31s/s Koninkl. Petroleum 162 161% Shell Union 6V10 6 Amsterdam Rubber 103 104 Ned. Scheepvaart Unie 41% 41% Deli Maatschappij 121 122% Handelsverg. Amsterdam 178 179% 5 pet. Nederland 1932 lOOVi. lOOVs 4 pet. Ned.-Indië 1934 96% 976/e 4 pet. Nederland 1933 lOOVs 100 Aku 42% 43 gewekter, de koersen konden zich goed handhaven maar de omzetten waren na de vier rustdagen buitengewoon klein. De prospectus der nieuwe conversieleening komt eerst morgen uit. Wisselkoersen. Amsterdam, 9 April, 2.30 u. Londen 7.63—7.64%. Berlijn 58.75—58.79. Parijs 9.749.77. Brussel 34.55—34.59. New-York 1.477/g—1.48»/8. De 4 pCt. Nederl. Staatsleenlng 1934 groot f900.000.000. Blijkens een advertentie in dit bl&d «telt de Regeering op 12 April van 9 uur 's morgens tot 4 uur 's middags de in schrijving open op de 4 pCt. geldleening 1934 van den Staat der Nederlanden tot een bedrag van f 900.000.000, waarvan de deelneming is verzekerd tot een bedrag van f 230.000.000. De schuldbewijzen aan toonder zijn groot f 100, f 500 en f 1000 en worden uitgegeven tegen den koers van 100 pCt. De inschrijving staat open met recht van voorkeur voor houders van obli- gatiën der aflosbaar gestelde leeningen nl. de 4 pCt. leening 1916, de 4% pCt. leening 1916, de 4% pCt. leening 1917, de 4 pCt. leening 1928 en de 5 pCt. leening 1932". De aflossing van de nieuwe leening be gint op 1 Mei 1935 tot ten minste 1.05 pCt. van de gebeele schuld, vermeerderd met het bedrag der door die verplichte aflossingen vrijgevallen rente. De aflos sing geschiedt a pari. Dé schuldbewijzen worden bij loting vóór 16 Maart te hou den, ter aflossing aangewezen. De leening zal in uiterlijk 40 jaren zijn afgelost. Het prospectus en de formulieren voor de inschrijving zijn verkrijgbaar vanaf 4 April aan de kantoren van inschrijving. H.H. Correspondenten. Berichten van sportwedstrijden op Zondag het is al meermalen meegedeeld nemen wij niet op. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 4 April: Zwakke tot matige O. tot Z.O. wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, be houdens geringe kans op onweer, iets warmer overdag. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsers* Woensdag 6 u. 58 min. GOES. Huw.-afk.: Nicolaas Pieter Adriaanse, 37 j. jm. te Ierseke 'onlangs te Goes en Prina Catharina Wisse, 23 j. jd. te 'sH. Arendskerke, laatst te Goes; Nicolaas Jansen, 26 j. jm. te Goes, laatst te Rotterdam en Helena Meuldijk 27 j. jd. te Maassluis. Overleden: Martien de Pan, 27 dagen, z.v. Jacobus Johannes de Pan en Martina Baarends. Van 2330 Maart. IERSEKE. Ondertrouwd: Jan Slabbe- koorn 29 j. jm. te Kapelle en Margaretha Cornelia Schardus 23 j. jd. Huw.-afk. Cornelis Marinus Trimpe 37 j. jm. te Kloetinge en Cornelia Anthonia Butijn 32 j. jd. te Wolfaartsdijk onlangs te Ierseke. Van 2529 Maart. WISSENKE'RKE. Ondertrouwd: Hen drik Marinus Zijta 26 j. jm. te Haam stede en Pieternella Adriana Goudswaard 22 j. jd.; Arij Cornelis Meulenberg 50 j. wedn. van Pieternella Magdalena van der Maas en Jacoba Adriana de Looff 53 j. wed. van Andries Pieter Meulenberg. Geboren: Jacob Dingenus z.v. Cornelis Bouterse en Geertruida Pieternella Ver burg; Jannetje Elisabeth d.v. Marinus Jan Filius en Jacoba Janna Bouterse. Overleden: Cornelis Stouthamer 76 j. wedn. van Pieternella Bouterse. Van 1531 Maart. WEMELDINGE. Overleden: te Rheden, Jannetje de Rijke, 12 j., d. v. Martinus Jacob de Rijke en Josdna Bosselaar. Over de maand Maart DOMBURG. Ondertrouwd: M. Baard, 29 j. en P. Jager, 28 j.; D. Janse, 34 j. en S. S. Provoost, 30 j. Getrouwd: A. Akkerdaas, 24 j. en C. Almekinders, 24 j.; P. de Jager, 31 j. en M. de Pagter, 22 j. Overleden: A. Labruijère, 65 J. Rotterdam, 3 April 1934. Veemarkt Aanvoer: Magere Runde ren 1614, Vette Runderen 815, Vette Kal veren 374, Graskalveren 175, Schapen en Lammeren 237, varkens 478, paarden 151, Veulens 1, Ezel 1, Nuchtere Kalveren 1905, Biggen 4, Bokken 34. Prijzen per K.G.: Vette Koeien 5560, 48—54, 38—42, Vette Ossen 52-56, 44—48, 36—40, Stieren 5054, 46—48, 3840, Vette Kalveren f 1—f 1.10, 0.80—0.90, 60-70, Var-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3