HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct Violet Vaughan FRIESCHE BAA110,13 en 15 ct en géén andere Middelburg. Bij de opening der alge meens vergadering van de Prov. Zeeuw- sche Vereen, tot bestrijding der Tubercu lose op hedenmiddag gehouden in hotel „de Burg" te Middelburg, sprak de voorz., de heer G. A. van Woelderen, een rede uit ter herdenking van H. M. de Koningin- Moeder. Van welke onschatbare waarde het voor een beweging is, wanneer zij gestuwd en geleid wordt door Koninklijke actieve be langstelling en arbeid, is zelden duidelij ker aan het licht getreden dan door het geen H. M. de Koningin-Moeder in Ne derland voor de tuberculosebestrijding heeft gedaan. Dat Nederland in de wereld aan de spits staat van de tuberculosebe strijding is in de allereerste plaats het werk van de Koningin-Regentes en de Koningin-Moeder, die door intens mede- doogen en medeleven met de slachtoffers der zoo gevreesde volksziekte door Haar verheven voorbeeld alom grootere ener gie en deelneming bij de bestrijding heeft weten te wekken. Wat dit Koninklijk voorbeeld beteekend heeft, kunnen eigen lijk alleen de ouderen onder ons geheel beseffen, wier sociale belangstelling reeds aan het einde der vorige eeuw wakker was. In dien tijd heeft Hare Majesteit de Koningin-Moeder „Oranje-Nassau- Oord" met een groot stamkapitaal ge schonken om te worden gesticht als sana- toriim voor longlijders en kort daarna het Emma-fonds. Welk een Koninklijke daad van barmhartigheid, toen onver schilligheid en onwetendheid ten aanzien van de tuberculosebestrijding nog vrij al gemeen waren, toen velen zich nog uit angst, uit laffe angst, voor besmetting verre hielden van de ongelukkige patiën ten. Welke rijpe vruchten heeft het groot- eche koninklijke voorbeeld opgeleverd. De Koninklijke belangstelling en in vloed hebben de besten in den lande er toe gebracht hun arbeidskracht en steun aan de organisatie van den strijd tegen de tu berculose te geven en zoo kon in 1903 de Nederlandsche Centrale Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose warden opge richt. Laat ons daarbij nooit vergeten, dat de inspiratie daartoe is uitgegaan van H. M. de Koningin-Moeder. En steeds is het Koninklijke contact met de beweging blijven bestaan. Wanneer wij bedenken, dat onze Prov. Zeeuwsche Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose pas in 1913 na heel veel moeite is opgericht, dan worden wij des te meer doordrongen van het grootsche werk door H. M. de Koningin-Moeder tot stand gebracht. De jaarlijksche Emmabloemcollecte is stelling de meest populaire collecte in den lande geworden; voortaan zal haar naam en doel nog meer spreken tot het gansche Nederlandsche volk. Wij kunnen in onze Prov. Zeeuwsche Vereen, de nagedachtenis der Hooge Landsvrouwe niet beter eeren dan door zelf heden getrouw onzen arbeid voort te zetten. De afd. Middelburg van den G. B. T. B. vergaderde. Het reglement werd vastgesteld. Een bestuur werd gekozen bestaande uit de heeren A. Volkers, P. v. d. Putte, C. Maas, L. J. Lorier en P. Ton. Goes. Gezondheidscommis sie. De leden der met ingang van 1 Jan. 1934 opgeheven Gezondheidscommissie, gezeteld te Goes, kwamen Donderdag j.l. voor de laatste maal bijeen. De afgetreden voorzitter, Dr P. Post, deed mededeeling van een schrijven van den inspecteur van de Volksgezondheid, dhr A. H. van de Velde, waarin deze zijn dank uitspreekt voor de aangename en nuttige samenwerking gedurende verschei dene jaren. Vervolgens werd kennis gege ven van den inhoud van een brief van Gedep. Staten, waarin o.m. wordt mede gedeeld, dat het nog aanwezige kassaldo onder de tot het ressort der opgeheven commissie behoorende gemeenten moet worden verdeeld. De oud-voorzitter gaf hierna een resu mé van hetgeen de commissie gedurende de 31 jaren van haar bestaan heeft ver richt, in welk verslag nog eens duidelijk naar voren komt, welken nuttigen en vaak moeilijken en ondankbaren arbeid de commissie heeft gedaan. Wanneer men de toestanden van destijds vergelijkt met FEUILLETON door E. J. WORBOISE. 32.) o— „Het is bijna te mooi om waar te zijn!" mompelde hij, terwijl hij Daisy's arm in de zijne trok. „Laat ons dan spoedig gaan. Maar zal niemand er door in moeilijkheden ko men?" vroeg hij nog. „Niemand, willen we hopen. We zul len heel voorzichtig zijn; en om Anne's wil moet er maar eens een beetje gewaagd worden, al zouden we het al niet voor jou doen." Zwijgend en voorzichtig trok het twee tal het park door, Daisy opschrikkend bij het minste gerucht, dat zich in de strui ken hooren deed. Eindelijk kwamen zij aan de oprijlaan, die zij haastig opgingen, tot zij zich veilig wisten onder de muren van het huis. Door een zijdeur, waarvan Daisy uit voorzorg den sleutel had meege nomen, uit vrees, dat iemand van het per soneel in een ijverige bui de deur op het nachtslot zou doen traden zij binnen. Nog een kort oogenblik, en William be vond zich in de schaars verlichte zij- vestibule. 0, hoe welbekend zag alles er uit hoeveel was er gebeurd, sedert zijn die van heden, dan blijkt eerst recht, wel ke enorme verbeteringen op het gebied der volkshuisvesting, keuring van levens middelen, enz., mede dank zij het werk der commissie, is tot stand gekomen en hoezeer het moet worden betreurd, dat aan het leven dezer instelling een einde is gemaakt. Spr. dankte tenslotte allen voor hun ijver en toewijding. Het is thans nutteloos de vraag te stel len of de betrekkelijk geringe bezuiniging die door deze opheffing bereikt wordt, opweegt tegen de voordeelen die thans met het nuttige werk voor de algemeene gezondheidstoestand verloren gaat. Het sterftecijfer per 1000 inwoners be droeg gedurende het tijdvak 19051909 in het ambtsgebied der commissie 14.49 per 1000, in 1931 9.98 en in 1932 zelfs slechts 8.48 per 1000 inwoners. i Zaterdagmiddag vergaderde te Goes de Zeeuwsche Bond van Afdeelingen der Geref. Vereeniging voor Drankbestrijding onder voorzitterschap van dhr H. G. van Donk, vice-voorzitter. De secretaris, dhr Ringelberg van Zierikzee en de penning meester, dhr Looff van Middelburg, brach ten hun jaarverslag uit. Besloten werd o.a. om een poging te wagen de verspreide leden in te deelen bij een of andere afdee- ling, een motie ingediend door de afdee- ling Middelburg, ter kennis van het hoofd bestuur te brengen, waarin de wensche- lijkheid wordt uitgesproken om de door het bedanken van Ds Berkhoff ontstane vacature van vice-voorzitter, weder te doen bezetten door een lid der Ghr. Geref, Kerk; voortaan als vaste vergaderdata te ne men den eersten Zaterdag in Maart en de laatste Zaterdag in September. Ds Vreug- denhil van Meliskerke eindigde met dank zegging. De A.-R. Kiesvereeniging houdt a.s. Donderdagavond weer een vergadering, veimoedelijk de laatste in dit seizoen. Het Bestuur heeft ditmaal de bespreking over de gemeentepolitiek aan de orde gesteld. De heer A. de Lange zal deze inleiden en o.a. behandelen de gemeente-begroo ting voor 1934, de Gasthuiskwestie, de werkloozenzorg, enz. Het Bestuur ver wacht op deze belangrijke vergadering een drukke opkomst. Naar aanleiding van een bericht in ons nr. van Zaterdag deelt de heer Vis- scher, lid van den Gemeenteraad, ons mede, dat hem niets bekend is van een voorstel van de soo. dem. fractie omtrent een benoeming van een inspecteur in- plaats van een commissaris van politie. Zij heeft zich zelfs op dit punt nog geen meening gevormd. Dat de heer V. het voorstel van andere fracties niet mee on- derteekende was, omdat hij zich niet wilde vastleggen en eerst de meening van ter zake kundigen wilde kennen. Intusschen is het zoo goed als zeker, dat er op 29 dezer geen Raadsvergadering zal zijn. Kloetinge. Vrijdagavond had alhier on der zeer groote belangstelling der ouders de jaarlijksche ouderavond plaats in de 0. L. school. Nadat eerst de ouders in de gelegenheid gesteld waren de handwerken der meis jes te bezichtigen, heette de voorzitter der oudercommissie allen hartelijk welkom Hij sprak er zijn spijt over uit, dat het hoofd der school wegens ziekte niet aan wezig kon zijn. Nu kreeg de heer Pfaff nit Goes gele genheid om een verhandeling te geven over het kweeken der planten, die de kin deren door de gemeente worden verstrekt en besprak de fouten, die het vorig jaar zijn gemaakt. In de pauze werden versnaperingen aangeboden. Hierna hielden Mej. Straub en dhr van de Zande twee aardige voordrachten, die zeer in den smaak vielen. De voorzitter dankte allen hartelijk voor hun bijdragen, richtte woorden van dank tot dhr Rijnberg, die de school met 1 Apr. gaat verlaten en deelde tenslotte mede, dat het de bedoeling was een kinderfeest te geven ter gelegenheid van den 25sten verjaardag van Prinses Juliana. Maar in verband met 'het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder, die hij in zeer sympa thieke woorden herdacht, kan dit niet doorgaan. De burgemeester sprak tenslotte zijn groote voldoening er over uit, dat de avond schitterend geslaagd was, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Kapelle. Alhier is een afd. opgericht voor Volksonderwijs met aanvankelijk 36 leden. In het bestuuT werden gekozen L. Wil- leboer, voorz., P. van Baren, secr., M. Schipper, penningm., M. de Klerk en Johs Schipper. Hansweert. De paassagiersboot „Tele graaf 4", met een lichterschip op sleep touw is Zaterdagmorgen tijdens dikke mist nabij Bath omhoog gevaren en blij ven zitten. Met behulp van de boot „Tele graaf 3" van dezelfde reederij is het schip Zaterdagavond tegen hoog water vlot gekomen, waarna de boot de reis naar Rotterdam heeft voortgezet. Krabbendijke. Vrijdagavond vergader de de afd. Krabbendijke van de Vereen, voor Ziekenhuisverpleging op Zuid- en N.-Beveland. De voorz., dhr van Hekken, wees er in zijn openingswoord o.a. op, dat dank zij den ijver van den bode, dhr Fonteine, het ledental in het afgeloo- pen jaar met meer dan 300 was gestegen. Het ledental is op heden ruim 900. Uit het verslag van den secr.-penningm. dhr Tollenaar, bleek o.a. dat in het jaar 1933 veertien leden in een der ziekenhui zen waren opgenomen. Hij drong er op aan, dat bij ziekenhuisverpleging de le den in hun eigen belang alle rekeningen overleggen. De begrooting 1934 werd met alg. stem men goedgekeurd. Aangenomen werd een voorstel van het bestuur, om de leden, die gebruik moeten maken van de hoogtezon der afd. Krabbendijke van de vereen. „Het Groene Kruis" daarvoor per lid en per jaar een vergoeding te geven van f 1.80. De aftredende bestuursleden de heeren P. Cok en Jac. Jacobusse werden herkozen. lerseke. Vanavond zal in de Ned. Herv. Kerk een herdenkingsure worden gehouden waarin zullen voorgaan de bei de predikanten Ds Engelsma en Ds To renbeek. (Belangeloos.) Vrijdagavond herdacht de Geref. meisjesvereen. Dorcas haar 45-jarig be staan onder leiding van haar eerepresi dente mevr. TorenbeekVan Wijngaar den. Na een openingswoord werden de verslagen uitgebracht van secretaresse en penningm.esse, welke getuigden van een gestadigen groei. Zoowel de opstellen als de voordrachten die gedaan werden vie len evenals de tableaux zeer in den smaak. In de pauze werd getracteerd en Daar de titels van boeken geraden. De beer Jonkheer sprak een slotwoord en i eindigde met dankzegging. Aafltekerke. De A. R. kiesvereeniging hield haar jaarvergadering. Uit 'het ver slag van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo te boeken viel. De aftredende bestuursleden J. Bosse- laar, S. Bosselaar en A. G. Peper werden herkozen. Door verschillende leden werden op en aanmerkingen gemaakt over het stemmen tegen het aansluiten bij het werkloos heidsbesluit 1917 door de A. R. Raads leden. Hierover werd zeer druk gediscus sieerd. Ten slotte sprak de voorzitter den wensch uit, dat deze kwestie spoedig op bevredigende wijze zou kunnen worden opgelost. Bij de rondvraag stelden dhra E. de Visser en Jac. de Visser de vraag, waar om er niet meer vergaderd werd. De voorzitter zeide gaarne toe aan deze wen ken aandacht te schenken. Serooskerke (W.). Zaterdagmiddag is een jaarvergadering gehouden van 1de Boerenleenbank. (De voorzitter, dhr L. Melse Jz., herdacht de overleden Konin gin-Moeder. Aanwezig waren 25 leden. Uit het jaarverslag bleek, dat de bank thans 226 leden telt. De rekening 1933 gaf een winst aan van f 448,74, hetwelk bij de reserve werd gevoegd die thans f 9653,58 bedraagt. Als bestuurslid werd herkozen dhr L. Comelisse en als lid van den Raad van Toezicht dhr W. C. Allaart. Als plaats vervangende bestuursleden dhrn A. van Dis en P. Melis Wz. De voorzitter deelt nog mede, dat de rente der spaargelden is vastgesteld op 3.5 pet. en die voor de credietverleenmg op 4.5 pot. Vrijdagavond 1.1. sprak in een ge combineerde vergadering van de A. R. Kiesvereeniging en propagandaclub en Patrimonium Ds W. F. M. Lindeboom, over: „Het Zionisme". De voorzitter, dhr J. de Wolf, wijdde enkele woorden aan het overlijden van H. M. Koningin Emma, welke door alle aan wezigen staande werden aangehoord. Ge zongen werd „Mijn Schild en mijn betrou wen" enz. Ds Lindeboom, 'hierna het woord ver krijgend, wee® er op, dat wij, ziende de historie van het volk der Joden, verstrooid over de gansche aarde, overal verjaagd en gesmaad en alzoo rusteloos voortlevend, ver van hun vaderland, moeten opmerken (ofschoon dit geen vrijbrief mag zijn voor hen die ze verdrukten of verdreven), dat het woord, wat zij zélf eenmaal in wilden hartstocht en haat tegen Jezus gesproken hebben: „Zijn bloed kome over ons en onze kinderen", in vervulling is gegaan. Reeds 20 eeuwen verspreid over de gansche aarde, verdrukt en vervolgd, is hun aantal toch grooter dan in Davids tijd. Ondanks de Zionistische organisatie zijn nog maar plm. 200.000 van de plm. 16 millioen Joden in Palestina woonach tig. We moeten deze Zionistische beweging echter niet zien als een religieuze, want daarvan wil zij niets weten. Zij streeft slechts een politiek doel na; de vorming van een eigen natie, al dan niet in het oude land hunner vaderen. Wij moeten aannemen, dat deze wensch niet meer in vervulling zal gaan. Hun zeggen op Par- schen: „Volgend jaar in Jeruzalem" zal voor hen geen realiteit worden op deze aarde, want Christus' bloed brengt óf zegen, óf vloek over hen: vloek wat hun aardsohe verwachtingen betreft, maar ze gen, wanneer zij Zijn Woord aannemen en in het geloof hun verwachting stellen op het nieuwe Jeruzalem dat boven is. Na eenige bespreking volgde sluiting. Gapinge. Vrijdagavond vergaderde al hier de A. R. kiesvereeniging onder voor zitterschap van dhr M. Arendse Pzn. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental steeds toenemende is en thans 45 bedraagt. Vervolgens deed de penningmeester rekening en verantwoor ding van het door hem over het afgeloo- pen jaar gevoerde beheer, waaruit viel te oonstateeren, dat de vereeniging er ook financieel goed voorstaat. De aftredende bestuursleden, de heeren Jaos. Suurmond en W. Louwerse Jzn, werden als zoodanig herkozen. Na afhandeling der huishoude lijke aangelegenheden werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de gemeentepoli tiek en de bestrijding der werkloosheid, welk» onderwerpen werden ingeleid en toegelicht door do heeren J. Louwerse Wz. en Jaos. Suurmond. Ritthem. De vereeniging tot het in stand 'houden van een bibliotheek, hield Zater dagavond haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat er in het afgeloopen jaar ruim 2000 boe ken ter lezing zijn uitgereikt. D'e catalo gus telt thans 866 nummers. De penning meester sloot met een klein batig saldo. De aftredende bestuursleden W. Boo gaard, P. J. Cornells en B. J. de Meij werden herkozen. Westkapelle. Namens het gemeentebe stuur heeft de burgemeester dezer gemeen te H. M. de Koningin zijn eerbiedige deel neming betuigd met het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. Ingezonden Mededeeling. Ingezonden Mededeeling. voeten het laatst dien veelbetreden vloer gedrukt hadden! Hoeveel was er over hem heen gegaan, sedert hij de laatste maal over den drempel van zijns vaders woning trad! Het was stil in huis. De deur, die naar het kwartier van miss Ma- berly leidde, was gesloten; de lange gang naar de keuken lag in duister gehuld en slechts een zwakke etensgeur verried, dat men bezig was, het avondmaal met een warm schoteltje wat op te fleuren. Daisy kwam na enkele oogenblikken ingespan nen luisteren en een korte verkennings- toch ter weerszijden van de vestibule, tot het besluit, dat geen gevaar dreigde. Als het keukenpersoneel voornemens was, de afwezigheid van den squire met een ex tra schoteltje te vieren, was dat des te be ter, daar ze aldus wellicht minder acht zouden slaan op hetgeen er in huis voor viel. „De groote trap zal het beste zijn." fluisterde ze. „Die gebruiken ze nooit graag, als het avond is." „Juist ik herinner 'tme. Maar stil, hoor ik daar geen voetstap?" „Ja, daar was een voetstap, doch van Alice, die eens kwam zien, of de ver wachte bezoeker reeds in aantocht was. Nog een oogenblik en ze lag in de armen van haar broeder, doch geen woorden van welkom vloeiden van haar lippen. Haar hart was te vol, en haar vrees, dat men haar aan hooren, te groot. Alleen fluisterde zij gejaagd tot Daisy: „Kom, vlug, mama staat doodsangsten uit, als we ontdekt worden en Anne Doch reeds had Daisy Williams hand gegrepen en langs de verschillende gan gen en portalen, die hij zoo goed kende, ging ze hem voor naar Anne's zitkamer. Als maar eenmaal de deur veilig achter hem gesloten en gegrendeld was, zou voorloopig alle gevaar geweken zijn en konden zij zich vrij 'overgeven aan de ge voelens, die hen bestormden, nu de zoon, na zoo lange afwezigheid, opnieuw on der het ouderlijk dak toefde. Doch niemand uitte zijn ontroering in woorden. Mevrouw Warneford kon haar zoon slechts aan haar hart drukken en weenend in het gelaat zien, waarvan de droeve oogen haar zochten; en Anne, die zichzelf halverwege had opgericht, zat stil en bewegingloos met verstarden blik en saamgeklemde handen, terwijl haar arm lichaam schokte van korte, ingehou den snikken. „William, o William," was alles, wat ze ten laatste kon uitbrengen. En de jonge man viel op zijn knieën bij de sponde, waaraan zijn arme, invalide zuster gekluisterd was en met zijn gelaat in de dekens verborgen weende hij als een kind, terwijl Anne met haar arme, misvormde vingeren door het weerbarstig haar streek, dat over zijn moede voor hoofd viel en fluisterde: „Mijn broeder, mijn eenige, lieve broer." Het duurde lang voor de gemoederen eenigermate tot rust kwamen. Maar ein delijk was William tusschen zijn moeder en oudste zuster gezeten met Daisy en Alice aan zijn voeten en was er gelegen heid tot praten. De vragen gingen over en weer. 0, wat een weelde, weer samen te zijn. Het gesprek liep al spoedig over Wililams welstand en hij vertelde hoe vlijtig hij spaarde in de hoop eens de schuld aan zijn vader te kunnen afdoen. „Maar," werd er gevraagd, „hoe kun je ooit verwachten een zoo groote som bij een te brengen? Wat beteekenen een paar pond meer of minder per jaar, misschien uit den mond gespaard, bij een zoo groot bedrag? En denk toch om je gezondheid, William," voegde de bezorgde moeder er aan toe. „Je bent immers niet sterk en je hebt al zoo veel geleden. Als je met je ge zondheid gaat sukkelen, zul je ten laatste nog verliezen." „0," lachte William, „een geregeld le ven, geen sterke drank en nuttige bezig heid hebben me sterker en flinker ge maakt dan ik ooit was. En wat het sparen betreft, ik geef toe, dat de grootste zui nigheid me niet in staat zal stellen de schuld geheel af te doen, maar het gaat om het principe. Bovendien heb ik goede hoop vooruit te komen in de wereld. Be dachtzaamheid, vlijt en 'n zekere geschikt heid sullen mij ten laatste toch wel doen 0.- en W.-Souburg. De afdeeling Kin derkoor der Ghr. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" gaf Vrijdagavond haar uitge stelde uitvoering. De belangstelling hier voor was, zooals gewoon, weer zeer groot, zoodat een herhaling in uitzicht was ge steld. Door het koor werden een 12-tal num mertjes gezongen, waarbij enkelen zeer verdienstelijk en een enkel nummer her haald werd. Verder een tweetal zangspe len. De directeur, dhr de Ru, kon weer met trots op zijn werk terug zien. Grijpskerke. Vrijdagavond hield de gei- tenfokvereeniging haar jaarlijksche ver gadering onder voorzitterschap van dhr A. P. Rotte. Door secretaris en penningmeester wer den de jaarverslagen uitgebracht. Het le dental bewoog zich eenigszins in dalende lijn. De kas sloot met een batig saldo van f 7,58. De gehouden plaatselijke keuring gaf veel goed fokmateriaal te zien. Een tweetal dieren werden in het Provinciaal Stamboek ingeschreven. Dhr A. Dom missie gaf verslag van de gehouden provinciale vergadering. Als bestuursleden werden herkozen dhrn J. Geertse, A. Clarisse en J. de Groot. Besloten werd ook dit jaar een plaatse lijke keuring te houden en zoo mogelijk eenige dieren in te zenden naar de a.s. zomer te houden tentoonstelling te Kmi ni n gen. Domburg. De burgemeester alhier heeft namens het gemeentebestuur een telegram van deelneming gezonden aan H. M. de Koningin en Haar Huis bij gelegenheid van het overlijden van H. M. de Koningin- Moeder. Arnemuiden. Onder leiding van dhr Joh. Grucq vergaderde Vrijdagavond de Chr. Werkliedenvereen. Dhr J. Lange- beeke bedankte als secretaris wegens drukke werkzaamheden. Uit het halfjaarlij'ksch kas-overzicht bleek, dat de vereen, een aanmerkelijk te kort heeft. Getracht zal worden hierin te voorzien. De voorstellen van het bestuur werden in verband daarmee in stemming ge bracht en aangenomen. a. De klassen van het ziekenfonds van af de klasse f 9 uitkeering per week en daarboven komen geheel te vervallen; dus niet hooger verzekeren dan in de klasse f8; de dubbele uitkeering bij werkloos heid te doen vervallen, zoodat elk lid slechts gewone enkelvoudige uitkeering geniet. Na herhaalde stemming wordt gekozen tot bestuurslid dhr M. Vader, die be dankte, waarna gekozen werd dhr J. de Hamer Lzn., die de benoeming voorloopig voor één jaar aannam. Tenslotte dankte de voorzitter den secretaris voor zijn nauwgezetten arbeid als zoodanig in 't belang der vereen, ver richt. Zaterdagavond werd de arbeider H. G. alhier door prikkeldraad aan een zij ner oogen betroffen. Op advies van dr de Haas stelde hij zich onder behandeling van een oogarts te Middelburg, waar hij nu in het gasthuis is opgenomen. Ernstig wordt gevreesd dat hij het oog zal moeten missen. Axel. Geslaagd voor den cursus Eerste Hulp bij Ongelukken, 2de gedeelte, de da mes F. Scheele, P. Mieras, B. Koster, F. van Doeselaar, A. Bom en de heeren H. overwinnen; als ik maar onvermoeid voortga, kan succes niet uitblijven." „Het kan en mag niet uitblijven!" riep Anne, zijn hand grijpend, met vuur. „O, dat ik gezond en sterk ware, hoe gaarne zou ik met je samen werken. Dui zendmaal beter harde arbeid en geduldig voorwaarts streven dan een weelderig en gemakkelijk leventje, zooals we dat hier op de Grange kennen het sombere en naargeestige spookhuis, dat we het onze mogen niemen". „O, Anne, en ik houd toch zoo van de Grange. Elk loovertje uit den tuin, een mosje van de oude muren is iets heiliga in mijn oogen. Bij al mijn omzwervingen is nimmer het beeld van mijn geboorte grond uit mijn geest geweest. En nu, als ik thuis zit en de schemering van den avond over de stad valt, dan denk ik dik wijls aan Warneford Grange en de rus tige stilte van het park. Altijd, waar ik ben en waar ik gaan zal, is dit het oord, waar mijn hart naar uitgaat". „Mijn beste jongen", zuchtte mevrouw Warneford, haar zoon de armen om de schouders leggend, „zal hot oogenblik ooit aanbreken, dat je weer voor goed bij ons zijt, zooals in den goeden, ouden tijd?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2