Binnenland. Voor de jeugd. ALSEM TEUGEN Ingezonden Stukken. Het Vrouwenhoekje De Koninglijke Familie naar Het Loo. Naar men verneemt, ligt het in het voornemen der Koninklijke Familie zich Zaterdag voor Paschen naar Het Loo te begeven. Burgemeester van Apeldoorn. Ingevolge de ministerieele beschikking betreffende het niet herbenoemen van burgemeesters die den 65-jarigen leeftijd hebben bereikt, legt ook de burgemeester van Apeldoorn mr W. Roosmals Nepveu, op 1 Juli a. s. zijn ambt neer. Belasting besloten vennootschappen. Het algemeen bestuur van den Ko ninklijken Nederlandschen Midden standsbond heeft zich naar aanleiding van het ingediende wetsvoorstel inzake „Voorzieningen betreffende de heffing van belastingen van besloten vennoot schappen enz." met een adres tot de Tweede Kamer gewend. Adressant be toogt uitvoerig, dat in zijn huidigen vorm het wetsvoorstel voor den middenstand uitermate onbillijk en bezwarend is. held van een Crisis-Comité en wij doen dan ook met sterken aandrang een be roep op al degenen, die ondanks ver mindering van eigen inkomsten toch nog wel in staat zijn wekelijks iets voor hun noodlijdende medeburgers af te zonderen, 't Is werkelijk zeer noodig. De achterstand in de gezinnen der werkloozen wordt gedurig grooter en daarom roepen we U toe en vragen U dringend: stuurt onze collectanten niet meer van Uw deur, steunt ons voor dit goede doel en ons Comité zal met frisschen moed zijn taak hervatten. HET CRISIS-COMITÉ. Goes, 16 Maart 1934 P.S. D'e reden waarom tot de tijdelijke stopzetting moest besloten worden is dat het noodig is om over geld de beschik king te hebben wil het Comité op het voordeeligst kunnen inkoopen. Niemand meene dus dat het nu minder noodig is om te geven. Hoe voordeeliger wij kunnen inkoopen, in hoe meer behoeften wij voorzien kunnen. BRANDBESTRIJDING. Leg nu ln het midden op een groote vleeschschaal de aardappelen, spuit er nog wat mayonnaise op, strooi er wat peter selie overheen en leg langs den rand der aardappelen plakjes worst, welke elkan der half bedekken. Leg hier weer omheen een rand veldsla of sla. Besprenkel deze met eenige druppels Maggi's Aroma. Zet op de sla de gevulde eieren. Leg tus- schen de eieren telkens een plakje ham, waarvan een puntzakje is gevormd en laat hier een augurkje uitkomen, dat in de lengte tot dicht bij de punt rondom in smalle reepjes gesneden is en dus aan het boveneinde uiteen valt. Gedurende de Paaschweek geldig. 1 pond Dukol Bakmeel met 1 pond „Brillant" Cacao inplaats 53 nu 40 cent. Bouillonsoep (4 personen). 4 5 Maggi's Bouillonblokjes en V2 eetlepel Maggi's Aroma, 1 L. kokend water. Voor de eierblokjes: 2 a 3 eieren, 2 a 3 eetlepels melk, een 'beetje zout, 40 gram boter, 1 eetlepel meel, een beetje nootmus kaat, wat fijngehakte peterselie, een paar druppels Maggi's Aroma. Klop de eieren flink, voeg de melk toe, het zout, de boter, 1 eetlepel melk, wat ge raspte nootmuskaat, de fijngehakte peter selie en eenige druppels Maggi's Aroma. Meng alles goed dooreen. Giet de massa in een kopje en zet dit kopje in een pan netje met kokend water. (Het water moet bijna tot den rand komen.) Laat de mas sa nu uur heel zachtjes koken. Stort ze en snijd ze in blokjes. Doe de eierblokjes in een soepterrine, voeg ook de Maggi's Bouillonblokjes toe en giet er het kokende water op. Brusselsch lof in den o v e n (4 personen). 1 K.G. lof, 1 d.L. kokend water, 2 a 3 theelepels Maggi's Aroma, 20 Gr. boter, paneermeel, en wat zout. Schraap de stronkjes lof een beetje af, laat ze heel, wasch ze flink, omdat er zand tusschen zit. Leg de stronken daar na in kokend water met 10 gram zout per L. water. Kook ze gaar in uur. Laat ze goed uitlekken op een vergiet. Leg ze naast elkaar in een vuurvast schoteltje giet er het kokende water met de Maggi's Aroma op, strooi het paneermeel er over, leg hier en daar kluitjes boter en laat het schoteltje in den oven lichtbruin worden. G e h a k t (4 personen). 500 gram ge hakt (half rund-, half varkensvleesch), 2 flinke sneden oud wittebrood, 1 ei, 12 gr. zout, peper, nootmuskaat, eenige drup pels Maggi's Aroma. Vermeng het gehakt met het geklopte ei, peper, zout, noot, Maggi's Aroma en het in water geweekte wittebrood. (Knijp het wittebrood goed uit tusschen de han den.) Maak er een groot gehaktbal van. Laat vet een een stukje boter in een ijze ren pan of braadslee goed heet worden. Leg den gehaktbal erin, strooi er wat pa neermeel over en braad hem in V< uur gaar in den oven of op de kachel. Bedruip hem telkens. Maak de jus af, door het vet nog eens goed heet te laten worden, zoo dat er een bezinksel ontstaat. Giet vervol gens wat boter er bij. Moet men veel jus hebben, dan kan men wat meer water toe voegen en een theelepeltje Maggi's Aroma. Beste neefjes en nichtjes, Met ontroering hebben we deze week ge luisterd naar het beieren van de klokken, die de droeve tijding brachten, dat Konin- gin-Emma gestorven was. De overleden Vorstin werd door ieder een geëerd en bemind en dat kwam, omdat zij, hoe hoog geplaatst ook, zoo dicht bij het volk stond, omdat ze zoo'n warm, medelijdend hart had. Haar liefde ging vooral ook uit tot de kinderen en dan nog het meest naar de zwakke en de lijdende kinderen. Het sterven van deze lieve Vorstin is natuurlijk in de eerste plaats voor hare betrekkingen, maar verder ook voor 'heel ons volk een groot verlies. Met dankbaar heid zullen ook de kinderen deze vrien delijke en vrome Koningsvrouwe blijven gedenken. Hier volgen de prijsraadsels. I. Voor de grooteren Het geheel bestaat uit 56 letters. In 1879 verliet 16. 5. 29. 31. 15. 56. 54. 32. Emma haar ©lot te 36. 7. 2. 53. 19. 24. 15. om onze 3. 26. 32. 9. 47. 37. te volgen. In 1890 trad zij op als 38. 18. 30. 44, 55. 41. 12. 49. Het eerste Nederlandsche 49. 36. 10. 46. 20. 17. 22. 28. u 35. werd door Haar ge- sticht De 12. 35. 34. 46. 43. 52. 1. 21. 34. is naar Haar genoemd. Zij werd een 48. 6. 42. 23. 14. Vrouwe genoemd. Diep treurt het 4. 40. 45. 25. bij het verlies van deze 4. 39. 13. 19. 50. 9, 27. 29. 33 Veel 8. 13. 36. 10. 19. 51. 27. worden Haar als laatste groet gezonden. II. Voor de kleineren Mijn geheel bestaat uit 28 letters. Op Zuid-Beveland liggen veel 15. 27. 5. 28. 6. 20. Een 9. 27. 8. 26. is een huisdier. De 11. 13. 17. 3. 2. is gekomen. Een 27. 6. 24. 4. 21. is een muziek instrument. In het voorjaar heerscht veel 24. 6. 14. 22. 28. 7. 23. 17, is een getal. Een 1. 18. 19. 5. is een pelsdier. In sprookjes hoort men dikwijls van een 12. 25. 4. Een 10. 16. 21. is een visch. Ingeizonden door „Luistervinkje". De oplossingen van de prijsraadsels, die de vorige week zijn blijven staan laat ik hieronder volgen. 27 Januari. 1. Een vroolijk hart, een rein gemoed, is grooter schat dan geld of goed. Onderd.: mieren, vrees, nachtegaal, hemd, dijken, stof, zoom, vogel, tioen, Adri, doolhof, egel. 2. Die naar raad hoort is wijs. Onderd.: rat, aar, wier, ra dijs, hond, rots, ia. 10 Februari. 1. Het zijn de slechtste vruchten niet, waaraan de wespen kna gen. Onderd.: traan, paard, vruchten, springen, wind, lijster, kaveewee, acht. 2. De kruik gaat te water tot ze breekt. Onderd.: wekker, bitter, rijtuig, zwaar, wat, beker, kwart. 24 Februari. 1. Beter eenzaam stil en stom gaan, dan met kwaad gezelschap omgaan. Onderd.: Enschede, Alkmaar, hospitaal, zwaluw, haas, smaak, teekens, zalm, gong, debet, geel, mot. 2. Waar een wil is is een weg, Oost west thuis best. 10 Maart. 1. Uit het schijndoode van den winter, ontwaakt het nieuwe leven. Onderd.: Het, winter, ontwaakt, nieuwe, leven, struiken, narcissen ,dor, tijd, han den, dauw. 2. Op bergen en op dalen ja overal is God. Onderd.: vliegen, linde, hoornen, Joop, oven, gras, paard. Hartelijke groeten van TANTE DOLUE. WIE WAS DE DADER? XI. En ja, lang hoefde hij niet te zoeken, want Arend en Tom hadden zich op het portaal geïnstalleerd. Stom van verbazing bleef Jan op de bo venste tree van de trap staan. „Wat voeren jullie hier nu toch uit, hoe kom je erbij om op de gang te gaan zitten?" „Dat zal ik je vertellen", zei Arend, we zijn met den thermometer overal ge weest, en hier was het 't koelste plekje, dus je snapt wel, dat je ons hier niet vandaan krijgt." Jan vond, dat de jongens gelijk hadden het was hier heusch een klein beetje koel. „Wat ben jij aan 't maken?" vroeg hij aan Tom, die met zijn mecano bezig was. „O, 'tmoet een vliegmachine worden, maar 'tgaat erg lastig hoor, help je mee?" „Nee want ik kwam juist vragen of jullie met mij mee gaan, Vader komt vroeg thuis en nu heeft hij beloofd bij ons in den tuin te komen zitten. Tom zette een bedenkelijk gezicht. „Ik ben hier nu juist aan begonnen en dan zou ik alles weer in moeten pakken, 'kwas al zoo lang van plan een vlieg machine te maken, nee ik blijf maar hier." „En ik heb beloofd Tom te zullen hel pen", zei Arend. Hij had eens naar z'n bloote beenen gekeken. Als ze bij den dokter op visite gingen, moeder had het al zoo vaak ge zegd, moesten ze er netjes uit zien. Om zich nu weer op te knappen en z'n kou- daar had hij geen zin in. sen en schoenen weer aan te doen, nee daar had hij geen zin in. Een poosje bleef Jan nog bij de jon gens en hielp Tom nog even met de me cano. Het ging hem nog het handigst af, want hij had zelf ook al eens een vliegmachine gemaakt. „Is je moeder uit?" het viel Jan ineens op, dat hij Mevrouw heel niet had ge zien. „Nee, maar moe is naar bed gegaan; ze had zoo'n erge hoofdpijn." „Nou dan mogen we wel zachtjes doen", vond Jan. „Maar nu ga ik weg, anders ben ik er niet als Vader thuis komt." Toen hij door den tuin ging, beduidde Ina hem met haar vingertje op haar mond, dat hij zachtjes moest doen, op z'n teenen kwam Jan dichterbij. „Wat is er" vroeg hij zacht? „Kijk eens naar Roei, hij slaapt." En ja, daar lag hij, dwars door den bak, z'n eene knuisje in zijn mond, terwijl hij met het andere een emmertje stevig vast hield. „Waar ga jij naar toe", vroeg Ina nu weer aan Jan. „O naar huis." „Mag ik met je mee?" „Welnee, dat kan niet, je moet nu toch oppassen, dat Roeli niet wakker gemaakt wordt." „Ja, dat is waar ook, nee ik kan nu niet weg", zei Ina heel gewichtig. Weer in den tuin gekomen, zag Jan direct de auto staan, gelukkig vader was dus thuis. Hij was zich zeker aan 't opknappen en zou direct wel beneden komen. Het hoekje van den tuin zag er echt gezellig uit. Onder de schaduw van een paar groote hoornen had Aagje de witte tuinstoelen neergezet, de thee was al klaar en op het tafeltje prijkte een pul met bloemen. Jan zette de stoelen voor Arend en Tom maar wat opzij, die waren nu toch niet meer noodig. He, dacht Jan ineens, stel je voor dat moeder er nu nog eens was. Hij zag haar al zitten, in zoo'n leuke witte japon, zooals hij haar op zooveel kiekjes gezien had. Vader had er zooveel van moeder, Jan vond het altijd heerlijk om de albums te bekijken. (Wordt vervolgd.) 41.) 0 Verkoopen wilde hij het niet, maar de eigenaar kon de teekening wel krij gen. Dankbaar aanvaardde de Zwitser de schets en verzocht den ontwerper zijn naam er onder te zetten. Minder aangenaam vond Horsma het toen deze zag, dat de teekening in de ruime hal was opgehangen, 't Voorwerp trok algemeen de bewondering der hotelgasten. Weer was Horsma op een morgen het bergpad opgegaan. De hotelhouder had hem van een prachtig plaatsje verteld, even bui ten de stad. 'tWas gemakkelijk te vinden. Een heel eenzaam plekje, maar schitteren de uitzichten. Horsma zag, dat zijn Zwitschersche vriend niet had overdreven. Weldra teekende hij naar hartelust Hij was het pad opgegaan, dat naar een uit stekend punt voerde, van hier af kon hij een heel stuk van den omtrek overzien. Met den rug naar het pad, zat hij en en werkte onverdroten voort 'tWas al lang middag, maar de teekenaar merkte het niet op. Even min vernam hij, dat achter hem twee dames hetzelfde pad opkwamen. De eene oud en grijs in diep rouwgewaad, de andere jong nog, een frissche kleur op de wangen, of schoon een eenigszins zwaarmoedigen trek op het gelaat en in lichter kleed. Reeds wa ren ze vlak bij en nog merkte de teekenaar niets. De dames bleven staan, fluisterden even met elkaar. De laatste bleef staan, de moe der begaf zich onhoorbaar terug. Nog even wachtte de jonge dame. Een hoogrood be dekte thans haar wangen en met een stra- lenden blik keek ze naar den jongen man, die daar zat gebukt over zijn schetsboek. Toen liep ze vlug naar hem toe legde haar hand op zijn schouder en sprak, haar aan doening vergeefs trachtend te overmeeste ren: „Dag Hendrik". Deze schrok op, voelde die hand... hoorde een hem welbekende stem... keek om en staarde in de oogen van... Bertha, die met een blik van innige liefde op hem neerzag. „Bertha, jij hier", riep hij uit, sprong over eind en drukte haar aan zijn borst De overgroote blijdschap over dit plotse linge wederzien maakte beiden eenigen tijd sprakeloos. Ze gingen zitten, vlak naast el kaar. Hendrik hield de hand van Bertha in de zijne geklemd, als vreesde hij die weer te zullen verliezen. Heerlijke oogen- blikken waren het. Zonder er ook maar een woord over te reppen gevoelden die twee, dat ze elkaar voor het leven gevonden hadden. Hoe is 't mogelijk", zei Horsma, „dat je me hier vond?" „Je teekeningen hebben ons den weg ge wezen", grapte het meisje. „Ons, dus je bent niet alleen?" vroeg Hendrik; een lichte wolk overtrok zijn ge zicht, terwijl hij dit zei. Bertha had wel gezien, dat de vrees bij hem bovenkwam. Daarom sprak ze: „Wees niet bezorgd, Hendrik, er is niets meer, dat ons behoeft te scheiden. Moeder is hier en die wacht jou. Daar ginds, die kromming van het pad voorbij, daar zou ze op ons wachten. „Je moeder?" vroeg hij verbaasd. „En vindt die het goed, dat ik met je kom?" „Hendrik", klonk het ernstig en nu kwa men er tranen in de oogen en drupten op haar gezicht: „Er is veel, veel gebeurd, maar daarover later, laat ons nu gaan." Vol liefde keek Horsma Bertha aan en kuste de tranen weg. Toen bood hij haar den arm en gingen ze vlug naar beneden. Ook de ontmoeting met mevrouw IJzer man Was hartelijk. Toen Hbrsma echter de oude bleeke dame zag, in het diepe zwart, rees er een vaag vermoeden in hem op. Zou de heer IJzer man? Hij durfde er echter niet naar te vra gen. Ze begaven zich nu naar het hotel en on derweg kwam hij te weten, hoe ze hem gevonden hadden. Mevrouw en Bertha wa ren 's morgens in Interlaken aangekómen. Den vorigen dag waren zij tot Bern gegaan. Toevallig 'waren zo bij1 het zoeken naar een hotel terecht gekomen in hetzelfde waar Horsma verblijf hield. In dë hal was Bertha's aandacht getrok ken door de bewuste teekening. Toen ze den naam daaronder las had ze een kreet van verrassing niet kunnen onderdrukken. Ze had den hotelhouder naar de herkomst ge vraagd en deze had met trotsch gezegd, dat de teekenaar eveneens een Hollander was, teruggekomen uit Indië, en hij' hield ook in dit hotel verblijf. Toen hij begrepen had dat de nieuwe gas ten kennissen van zijn vriend waren bood hij aan dezen onmiddellijk te laten halen. Om begrijpelijke redenen gaf Bertha echter de voorkeur aan een ontmoeting in de een zaamheid, dan in tegenwoordigheid van nieuwsgierige hotelgasten. Natuurlijk bleven deze drie nu bijeen. Aan den avond van den dag gaf mevr. IJzerman voor, moe te zijn en wat voor het hotel te willen blijven zitten. Daar zij echter wel begreep dat Bertha en Hendrik elkaar veel te vertellen hadden, zei ze, dat als de jonge lui nog een eindje wilden wandelen, zij dit om haar niet moesten laten. Zoowel Hen drik als Bertha voelden daar veel voor. Ech ter had Horsma mevrouw eerst moeten be loven, die drie dagen die ze in Interlaken wilden doorbrengen hun gast te willen zijn, want, zoo zei ze met iets onuitsprekelijk droevigs in haar stem: „We hebben veel bij je goed te maken". Hendrik had er in toegestemd en de da mes vonden het prettig, dat juist Hendrik hun geleider zou kunnen zijn. In den stillen avond, aan den kant van het meer zaten de twee geliefden. Veel had den ze elkander mee te deelen. Horsma hoorde de droeve geschiedenis van mijnheer IJzerman. (Wordt vervolgd.) Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Goessche Crisis-Comité. L. S., Het Goesche Crisis-Comité is tot zijn spijt genoodzaakt de werkzaamheden ge durende een paar maanden stop te zetten, omdat de daartoe noodzakelijke middelen ontbreken. Stelde de eerste collecte in 1932, de loterij in 1933 haar in staat aan velen steun te verieenen, helaas is dat met de gewone wekelijksche collecte niet moge lijk. Zooals in de bladen telkens wordt gepubliceerd, bedraagt de wekelijksche collecte gemiddeld f55.hiervan wordt betaald aan vaste wekelijksche toelagen variëerende van f 1.tot f 3.Nat. Co mité en collecteloonen samen f33.zoo dat hiervan overblijft ruim f20. Het zal Iedereen duidelijk zijn, dat hier mede niet veel gezinnen zijn te steunen, terwijl het op zoo vele plaatsen toch werkelijk zoo hard noodig is. Het moet daarom tot onze spijt op deze plaats eens worden medegedeeld, dat de wekelijksche collecte veel en veel te wei nig opbrengt; er zijn er zoo velen, die nimmer iets geven. Zijn er in een stadje als Goes van 9500 inwoners niet 1500, die wekelijks voor dit goede doel een dub beltje kunnen missen? Dat zou f 150.— zijn vermeerderd met de vaste maande- lijksche gift van f2.50 en verschillende van f 1.Wat zou dat een pracht-op- brengst zijnl Dat onze collecte's veel te weinig op brengen wordt ook bewezen door de col lecte's in andere steden; men leze slechts de krant om zich daarvan te overtuigen. Om onze taak met vrucht voort te zet ten moeten de collecte's hooger worden. Men moet vooral niet denken, dat het hier in Goes niet noodig is. Wie dat meent, vergist zich deerlijk. Ten einde dit misverstand weg te nemen, kan het zijn nut hebben eenige mededeelingen te doen omtrent hetgeen door ons Comité in de ruim twee jaren van zijn werkzaamheid reeds is uitge geven. We willen U daarbij niet vermoei en met een opsomming in détails, hoeveel voor kleeding, schoeisel, deksel, brand stoffen, en voedselbons ieder afzonder lijk is besteed. Het zal voldoende zijn U het totale bedrag onzer uitgaven te noemen, Deze hebben bedragen, vanaf Januari 1932 tot half 1934 f 11.500. Hierin is begrepen de 10 pet., die door ons aan het Nat. Crisis-Comité van al onze ontvangsten moeten worden afge dragen, d.i. f1150.Daartegenover staat dat in onze uitgaven niet zijn begrepen de zendingen in kleeding, schoeisel enz., die door ons van het Nat. Crisis-Comité zijn ontvangen en wier waarde belang rijk te boven gaat het bedrag, dat wij moeten afstaan. Dat ons Comité wel eens de dupe geweest is van misleiding door aanvragers kan wel waar zijn, maar eigenaardig is, dat bij onderzoek naar de waarheid der geruchten, die ons daar over ter oore kwamen, het nooit mocht gelukken om ze bevestigd te zien. Wel weten we met zekerheid, dat dikwijls fatale leugens verspreid zijn over de wijze waarop ons Comité de beschikbare gelden besteedde, leugens, die ondanks onze herhaalde tegenspraak in de bladen, toch nog altijd geloof schijnen te vinden. De waarheid is, dat alle aanvragen door ons worden gewikt en gewogen en zoo veel mogelijk in de gezinnen zelf wor den getoetst. Velen worden dan ook af gewezen, als steun niet persé noodig ge acht wordt of twijfel bestaat aan de be trouwbaarheid der aanvragers. Dat ech ter in vele gezinnen ernstige nood is, daarvan is ons Comité ten volle ver zekerd. Men denke zich even in den toe stand van een gezin met eenige kinde ren, waar de heele inkomst uit de steun- uitkeering bestaat, dat na aftrek van het noodige voor huishuur en contributie's voor zieken- en begrafenisfonds, van f7.f8.— rond moet komen en waar krachtens ministeriëele voorschriften het B.A. geen meerdere steun mag veriee nen. Hoe kunnen dezulken nog hun kin deren en zichzelf voorzien van de noodige onder- en bovenkleeding, van schoeisel en deksel? De erwtenlezerij, vroeger een bron van inkomsten voor zulke gezinnen, beteekent haast niets meer. Er is dus wel degelijk overvloedige reden voor het bestaan en de werkzaam* Aanschrijving van Minister De Wilde. De Minister van Binnenlandsche Za ken heeft aan de burgemeesters en wet houders der onderscheidene gemeenten een schrijven gezonden waarin het o.m. heet: „Bij circulaire d.d. 27 October 1923 vestigde de Minister van Binnenl. Zaken de aandacht op het doel en het streven van de Koninkl. Nederl. Brandweerver- eeniging waarbij die besturen werden op gewekt te bevorderen, dat hun gemeente zich bij die vereeniging of de door deze te vormen provinciale brandweerbonden zoude aansluiten. Vele gemeenten, het groote nut inzien de van samenwerking met genoemde ver- eenigingen voor het organiseeren en het op peil brengen van alles wat op het ge bied van brandvoorkoming, brandbeper- king en brandbestrijding noodig is, heb ben aan bovenvermelde circulaire gehoor gegeven. D'ank zij de samenwerking is de toestand op brandweergebied in tal van gemeenten aanmerkelijk verbeterd. In het bijzonder in dezen tijd van eco nomische depressie, waarin zooveel mo gelijk dient te worden gewaakt tegen ver nietiging van nationaal vermogen door brand, is de Koninklijke Nederlandsche Brandweer Vereeniging er op bedacht haar werkzaamheden nog hooger op te voeren. Daarvoor is echter de medewer king noodig van alle gemeentebesturen, welke zij in de eerste plaats kunnen ver ieenen door zich bij de vereeniging of den Provincialen Brandweerbond in de betrokken provincie aan te sluiten. In dit verband trekt het de aandacht, dat volgens mededeeling van het Uitvoe rend Bestuur nog slechts 50 pCt. van het totaal aantal der gemeenten in de ver eeniging is vereenigd, ja zelfs, dat som mige gemeenten haar lidmaatschap op zegden, terwijl slechts enkele nieuwe le den toetraden. Weliswaar geschiedde de opzegging in den regel alleen om redenen van bezui niging op de gemeentelijke uitgaven, het geen uiteraard alleszins verklaarbaar is. Anderzijds moet. naar het inzien van den Minister, echter rekening worden gehou den met het groote nationale belang en het gemeentebelang in het bijzonder, het welk met de uitgave aan het lidmaat schap der Vereeniging verbonden, wordt gediend. Eenvoudig' Paaschmenu. Niettegenstaande het ei in de laatste weken bijna dagelijks op tafel verscheen, mogen we ons toch niet onttrekken aan de oude gewoonte, op Paschen eieren te eten. We kiezen een niet te alledaagschen vorm en verwerken ze, b.v. als gevuld ei tot een voorgerechtje in combinatie met veldsla of vroege snijsia uit de bak. Op deze wijze werken we ook voordeelig, daar de eieren goedkoop zijn en sla een smakelijke en gezonde groente is. Hierna geven we een vlug en smake lijk te bereiden Bouillonsoep, vervolgens gehakt met Brusselsch lof en aardappe len en besluiten met een griesmeelpud ding met gesteriliseerde (geweckte) prui men. Een van de beste pruimensoorten hiervoor zijn de zeer vroege Eldensche Blauwen, die als handfruit minder sma kelijk zijn, maar gesteriliseerd verrukke lijk en van een prachtige roode kleur. Hors d'oeuvre. Hardgekookte eieren, eenige koude aardappelen, may onnaise, veldsla of sla, eenige plakjes ham en worst, wat fijngehakte peterselie, wat boter, 2 theelepels Maggi's aroma, eenige augurken. Pel de hardgekookte eieren, snijd ze in tweeën en haal de dooier eruit. Roer een stukje boter in een kommetje zoolang, tot ze dun is geworden, voeg hierbij de hardgekookte eierdooiers, de Maggi's Aroma en een beetje zout. Vul de uitge holde eierhelften daarna weer met de massa, waarvan een puntje is afgesneden om ze gemakkelijk te kunnen neerzetten, snijd de gekookte, koude aardappelen in plakjes, vermeng ze met wat mayonnaise- e&ua (die ook in potjes te verkrijgen is).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6