EERSTE BLAD. ZATERDAG 24 MAART 1934 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 49e JAARGANG - No. UI Dlrecteur-IIoofdrcdacteur: R. ZUIDEMA. Dit nummer bestaat uit 2 bladen Buitenland Binnenland Belangrijkste Nieuws. Uit de Provincie iMl met. 'de feta [toen. reeds einde •ollen bloei sten- stormen in den uitgeloopen. jchte van de fruit- lerWachting. Voor ■dt daarentegen oofc al met het __ieden, die liggen >p grondslag vra>- voor België. Ir (Staatscourant) leds eenige dagen trspelde decreet, iaarden, groenten ordt gesteld van ■gen. it Duitschland. heeft Dinsdag te Iplaats gehad van 0 commissie met _ihandel, ingesteld ederlandsch-Duit- in Nederlandsche dssie benoemd de •s, Roermond, K. en J. G. Tukker, [(besprekingen van eierenhandel zeer It de Duitsche ver- agekomen, dat van verkoop van Ne en naar D'uitsch- ïllen gelden; deze [rleg met Berlijn >rden vastgesteld, de eieren moeten overgave van do- De Duitsche im- op andere beta- kunnen betrek- In de gelegenheid Jhèques te betalen, astelde bepalingen kandsche als van [orden opgetreden. LANDBOUW- _EID, zal in den loop [orden overgegaan gewestelijke land- zulks ten einde in het landbouw- Isn. Thans is er in acie een geweste een gewestelijke [gewestelijke aard- jvijl ieder dier cen- [houding en een |tie ter beschikking st doelmatige en |at landbouwcrisisi- regelen zullen de organisaties wor- één gewestelijken Irovincie. 1 samenstelling van Lelijke organisaties ren, terwijl elk dier 1 bijstaan door ver voor de uitvoe- crisismaatregelen uinbouwcommissie, ■oor den voorzitter les zitting te doen Eer gewestelijke or- hommissies zooveel Wellen uit de be- Ike provincie wer- lal een hechte band ltusschen de onder- Ier nieuwe gewest- ltusschen die nieu- bestaande geweste- I'oor deze centrali- van alles wat de gewestelijk crisis- arden gelegd. [mede zal ook de [ewestelijke organi- pn was gelegd in dier organisaties, ien samengebracht rovinciale commis- Ihtrechtspraak. pldden, is de eerste zulk een geweste- bhten, nog niet ge- fEERSERICHTi vond van 24 Maart: ad uit Westelijke half bewolkt, later volking, weinig of [andering in tempe- imiddag 3 u.: Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 250. DeZeeuw AbonnemenSsprijs 12.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën: Gewone advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden Mededeelingen dubbel tarief. Handelsadvertentiën 25 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto 10,85. Bij contract belangrijke korting. ZIJ DIE ZICH THANS OP „DE ZEEUW" ABONNEEREN, ONTVAN GEN DE NOG IN DEZE MAAND VER SCHIJNENDE NUMMERS GRATIS. Wat Zwitserland leerde. In Zwitserland is dezer dagen een vólks- referendum gehouden over het wetsont werp tot krachtige bescherming van het staatsgezag. Nu zou men denken, dat vooral hier een scherpe tegenstelling openbaar zou worden tussdhen fascisten en communisten. Voor wie naar den schijn oordeelt en op den klank afgaat, kan 'het wed niet anders of de fascisten moeten een dergelijk ontwerp even krachtig verdedigen als het door de communisten wordt bestreden. Toch was dit niet het geval. Fascisten en communisten waren eens gezind in hun verzet tegen het ont werp tot bescherming van de wettige staatsorde, om op die wijze het teTfein vrij te houden voor eventueele staatsgre pen. Terecht merkt het „Handelsblad" hier bij op „Hier zien wij wederom het tegenna tuurlijke schouwspel, dat communisten en fascisten elkanders doodsvijanden, maar beiden exponenten van de dictatuur (van klasse, partij1 of „Führer") en van den macfatsstaat den strijd aanbinden tot handhaving van „volksvrijheden" (de vrijheid ni. om den wettigen staat te on dermijnen) welke zij beide in eigen begin selen principieel of practisc'h absoluut ver wierpen. Hun doelen: de roede of zwarte 'heilstaat, rechtvaardigen blijkbaar ten vol le de bevordering der illegaliteit, althans de bemoeilijking van de bestrijding daar van. Hand in hand trékken zij op tegen een wet, die 'zich krachtiger dan tot dusver wilde richten tegen zulke daden als open lijke aansporing tot' misdrijf tegen den staat of de openbare orde, samenscholin gen met gewelddadige oogmerken, onder mijning van de militaire tucht, aansporing tot dienstweigering, bespotting van de weermacht, het gewelddadig verhinderen van geoorloofde vergaderingen en optoch ten, of 'het illegaal aanleggen van wapen- voorraden. De fascisten trekken met hun commu nistische rivalen één dijn. Verbazen doet dit niet. Voor aanhangers van den machts- staat is de machtsgreep vroeger of later een logische consequentie. Dat geldt in 'Zwitserlanden daar buiten. Zoo is het in Italië. En ook Hitier heeft zijn „Putsch" beproefd. In Zwitser land belet de revolutionaire gelegenheids coalitie nu, dat de weg naar zulk een po ging nog tijdig door verscherping van de strafwet wordt gebarricadeerd. Het rood zwarte bondgenootschap vertoont zich daar in al zijn openlijke of gecamoufleerde staatsgevaarlijkheid." Hier in geen woord teveel gezegd. Het referendum was een gevolg van een communistisch initiatief. Begrijpelijk. Het spreekt vanzelf, dat een dergelijke partij, zich bedreigd moet gevoe len door maatregelen tot 'krachtige be scherming van het staatsgezag. En zij hadden daarbij den steun van de fascisten. Principieel gezien eveneens be grijpelijk. Want ook de fascisten (natio- naal-soeialisten) staan op revolutionairen grondslag en zijn van revolutionaire mid delen niet afkeerig. iddag 3 u.: 765. br fietsers: Frankrijks antwoord op de Britsche ontwapeningsnota. In de Fransche antwoordnota op het Engelsche memorandum wordt allereerst geconstateerd, dat de beide regeeringen en de beide landen het eens zijn over het doel waar het in de ontwapeningskwestie om gaat. Indien zich tusschen de voorge stelde methodes ook afwijkingen voor doen, zoo sluit zulks geenszins uit, dat hij wederzijdsch streven en openhartig heid, wederzijdsch begrip en tegemoetko ming het nagestreefde doel wordt bereikt. Daartoe is Frankrijk bereid. Het heeft van 1920 tot 1932 eenzijdig den dienst tijd met 66 procent, het aantal divisies met 50 procent, zijn effectieven met 25 procent en van Juni 1932 tot Juni 1933 zijn credieten voor de landsverdediging met 2 Yi milliard verminderd. In den wensch de door Frankrijk ge respecteerde principes en de door Duitsch land aangenomen houding met elkaar te verzoenen, verbindt de Britsche regeering met een directe wapeningsvermindering, welke bepaalde staten op zich moeten ne men, directe wapeningsvermeerderingen, welke andere mogendheden zouden wor den toegestaan. Frankrijk kan noch begrijpen, noch toe geven, dat de overdreven aanspraken op bewapening, welke door één partij wor den ingediend, kunnen dienen als moti veering om van andere mogendheden wapeningsvermindering te verlangen, welke in strijd zou zijn met het belang hunner veiligheid. De Fransche regeering acht zich ver plicht nopens den eisoh der Duitsche re geering haar leger onverwijld en zan der voorafgaand onderzoek van den hui- digen stand, dit leger te kunnen brengen op een van 300.000 man (met het over eenkomstige materiaal) op de meest be sliste wijze reserves te maken. Per slot van rekening moet men steeds terugkeeren tot den Volkenbond, want deze blijft de eenige organisatie, die in staat is een collectieven vredeswaarborg te geven. In dezen geest is de Fransche regee ring opgetogen te zien, dat de Britsche regeering van den terugkeer van Duitsch land tot den Volkenbond een „conditio sine qua non" maakt voor de ondertee- kening van een ontwapeningsoonventie. Duitschland kan geen betere garantie geven voor het evenwicht der wereld dan zijn teiugkeer tot de gemeenschap der Staten. Bezorgdheid over den toestand van de Koningin-Moeder van België. Naar het „Vad." verneemt is Koningin Elisabeth nog altijd zoowel physiek als moreel zeer sterk onder den indruk van den dood van koning Albert. Zij vertoeft op het Groot-Hertogelijk slot te Colmer- berg in Luxemburg, waar zich ook haar moeder, de 77-jarige hertogin Karel- Theodor van Beieren geboren Infante Maria-Josepha van Portugal, tijdelijk be vindt. In Belgische hofkringen toont men zich bezorgd over den gezondheidstoe stand van de koningin, daar volgens de jongste berichten de moreele depressie, die zich van haar meester heeft gemaakt, blijft aanhouden. Wegaanleg en -verbetering In Palestina. Het Britsche vijfjaren-plan voor de verbetering van oude en den aanleg van nieuwe wegen in Palestina is thans ten uitvoer gelegd. Iu dit tijdperk is een bedrag van 956.000 besteed aan aanleg en verbete ring van wegen en 809.000 besteed aan machinerieën en vervoer van materiaal. Talrijke dorpen zijn thans aangesloten op de groote verkeerswegen; het aantal motorvoertuigen is toegenomen van 400 tot 612:6. De orkaan In Japan. De orkaan, die Japan Woensdag teis terde, heeft ook aan de Japansohe vis- schersvloo't zware verliezen toegebracht. Tot dusver worden dertien booten met een totale 'bemanning van 154 koppen ver mist. Nadere berichten uit de door vuur en orkaan verwoeste stad Hakodate maken melding van ontzettende tooneelen, welke zich tijdens den brand hebben afgespeeld. In een groot gebouw was een honderd tal menschen opgesloten. Het gebouw stond van alle kanten in brand en elke uitweg werd door het vuur afgesneden. Naar ooggetuigen vertellen stortten zich plotseling de ingeslotenen door de vlam menzee naar 'buiten, waar zij, brandende als fakkels', naar zee renden en zich in de razende golven wierpen. Dat het aantal slachtoffers1 zoo hoog is, wordt voornamelijk geweten aan het plot seling draaien van den wind van het Zuid-Oosten n'aar het Westen. Honderden menschen verdrongen zich aan den zee-oever, toen de stad stond te branden. Zij dachten daar in veiligheid te zijn, maar toen eensklaps de wind draaide, werden zij bedolven onder een regen van vonken en brandende stukken hout, terwijl een dichte rook de menigte, mannen, vrouwen en kinderen, met ver stikking bedreigde. Korte Berichten. Sedert den storm, die Woensdag bo ven Japan woedde, worden dertien vis-, schersbooten met een bemanning van 154 koppen vermist. Het is thans zeker, dat de „Vossi- sche Zeitung" met 1 April a.s. zal ophou den te verschijnen. Er gaan ook geruch ten, dat het „Berliner Tageblatt" in zijn tegenwoordigen vorm zeil verdwijnen. Van de Duitsche pers, eens zoo belangrijk, blijft dan niet veel meer over Gisteravond woedde in bet station Bentheim een hevige brand, waarbij o.a de woning van den stationschef door het vuur werd vernield. De Pruisische minister van justitie Kerrl heeft het Openbaar Ministerie in Pruisen gelast om tegen bestuurders van auto's, die door hun groote onachtzaam heid ongelukken veroorzaken, strengere straffen te eischen. Een machinist en een dienstdoend stationschef zijn te Moskou ter dood ver oordeeld. Zij waren er van beschuldigd, de spoorwegramp op de baan van Tawa- tui te hebben veroorzaakt. Vijf andere be klaagden werden tot vrijheidsstraffen van verschillenden duur veroordeeld. Het Duitsche kabinet heeft de door den rijksminister van financiën ingedien de en gemotiveerde ontwerp-begrooting voor het jaar 1934 aangenomen. Deze begrooting sluit in inkomsten en uitgaven met rond 6,4 milliard mark. Inkomsten en uitgaven zijn beide 50 millioen hooger dan in 1933. INDRUKWEKKENDE HULDE AAN DE OVERLEDEN K0N1NGSVR0UWE. Ook vandaag zal nog enkele uren worden gedefileerd. Indrukwekkend was de hulde, welke Nederland gisteren zijn groote do ode heeft gebracht. De stemmige sfeer, welke alle dagen na den dood van de Koningin-Moeder heerschte, bleef ondanks de geweldige be langstelling bewaard. Groote rust 'heersch te er in de wachtende rijen; er werd wei nig gesproken. Voor deze vorstin, welke zoo van gan- scher harte en zoo diepgevoeld met haar volk meeleefde, 'had men gaarne een offer over. Want het wachten was een offer, in den ochtend één uur, in den middag aan groeiend tot twee uur en een kwartier. He vakken in het breede gedeelte aan de Tour- nooiveldzijde kregen geregeld hun toevoer uit de reeks wachtenden, welke opstuwden op het Lange Schelperpad. Om vier uur stond men tot voorhij de Parkstraat. Op dit oogenblik kwam de politie dezen men schen melden, dat zij wel niet aan de beurt zouden komen. Bij de mededeeling, dat het défilé gestaakt zou worden, werd gezegd, dat heden Zaterdag van negen uur af het publiek opnieuw eeni'ge uren in de ge legenheid zal worden gesteld langs de baar te defi'leeren. 'Om 'half zeven passeerde de laatste per soon. Met het de-fileeren was 'het definitief ge daan. Toen men hiervan overtuigd was, kon men zich langs het voorplein scharen, terwijl de bloemen, voor het grootste deel, werden binnengehaald. Het was een in drukwekkende manifestatie geweest. Steekproeven welke genomen werden, doen 't cijfer voorbijgetrokkenen voor den Vrijdag vaststellen op 45.000. Van politie zijde schatte men de massa op 60.000. De rouwregisters in het palels aan het Voorhout. Wegens noodzakelijke voorbereidende maatregelen 'kan de gelegenheid, om 'te teekenen op de registers in het Paleis aan 'het Lange Voorhout, niet worden verlengd. De Inrichting van de Nieuwe Kerk. {De inrichting van de Nieuwe Kerk te Helft voor de plechtigheid der bijzetting van het stoffelijk overschot van H. M. de Koningin-Moeder, waarvoor o.a. een gang gebouwd moet worden door het midden schip van de 'kerk, dat wegens de restau ratiewerken vol steigers stond, geschiedt volgens aanwijzingen van den voorzitter der Rijkscommissie en het Rijksbureau voor Monumentenzorg. He leiding van bet werk berust bij den architect der restau ratie H. van der Kloot Meyburg. He uit voering is opgedragen aan den aannemer Naaktgeboren en de firma's Pander en Van Houweningen en IJsselstein. Een staanplaats voor burgemeesters bij het Paleis. Er van uitgaande, dat in den kring der gemeenten behoefte wordt gevoeld haar te doen vertegenwoordigen bij de uitvaart van H. M. de Koningin-Moeder, is bij' de Vereeniging van Nederlandsche Gemeen ten de gedachte gerezen, dat er alleszins aanleiding bestaat de individueele beteeke- nis van zulke vertegenwoordiging te ver heffen tot het karakter van een gemeen schappelijk eerbetoon van de zijde der Ne derlandsche Gemeenten. Na beraad over mogelijkheden tot ver wezenlijking van die gedachte heeft de Vereeniging den burgemeester van 's-Gra- venhage bereid gevonden een schikking te treffen, volgens welke naast het Paleis aan 'het Lange Voorhout een terrein beschik baar wordt gesteld als staanplaats uit sluitend voor de 'burgemeesters der ge meenten. He Vereeniging heeft de gemeentebe sturen vam een en ander in kennis ge steld en hen verzocht, indien zij zich bij deze stille hulde wenschen te doen ver tegenwoordigen, ten spoedigste telegra fisch daarvan aan de Vereeniging te doen blijken. Een zilveren krans van de weermacht Op Maandag 26 Maart om twaalf uur zal volgen» aanwijzingen van den Minister van Defensie door een deputatie, bestaande uit: luit .-generaal H. A. Seyf- fardt, chef van den generalen staf en oud ste officier der Nederlandsche weermacht; vice-admiraal G. J. E. Brutel de la Ri- vière, commandant der Marine in Neder land en oudste officier van de Kon. Ma rine; de adjudanten, van deze opper- en staf-officieren; een onderofficier en een matroos van de Kon. Marine, zoomede een onderofficier en een soldaat van de Kon. Landmacht, namens de geheele Ne derlandsche weermacht een groote zilve ren krans worden gelegd aan de baar van het stoffelijk overschot van H. M. de Ko ningin-Moeder. De krans wordt opgemaakt met orchi deeën en zal op zilveren lint de inscriptie dragen: „Van de Koninklijke Nederlandsche Weermacht aan H. M. de Koningin-Moe der; 20 Maart 1934". Vrijstelling van stempelen op Dinsdag. Met het oog op de verzoeken, welke hem van verschillende zijden bereikten, om leden van werkloozenkassen, die uit- keering uit hun kas ontvangen, gesteun- den en tewerkgestelden bij de werkver schaffing, op Dinsdag a.s. in de gelegen heid te stellen, zoo zij dit wenschen, aan eenig'e plechtigheid op dien dag deel te nemen, deelt de Minister van Sociale Za ken mede, dat er zijnerzijds geen bezwaar bestaat, dat op 27 Maart a.s. aan de be doelde personen vrijstelling van stempe len wordt gegeven en dat op de werkver schaffingen dien dag niet wordt gewerkt. Zoo de werkverschaffingen worden stopgezet kan het gewone loon voor dien dag worden doorbetaald en kan dit aan het Rijk op de gewone wijze voor subsidie in rekening worden gebracht. In verband met den korten tijd, welke nu nog rest voor a.s. Dinsdag zullen, naar wij vernemen, door den Minister geen na dere mededeelingen meer aan de gemeen tebesturen worden verstrekt. Nederland verzendt mail en telegrammen op Indië's kosten. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot verhooging van de be- 'grooting van Koloniën over 1934 met f 32.000, ten einde de kosten voor het ver zenden van telegrammen en mail in het vervolg ten laste van het moederland te brengen. Het is minister Colijn n.l. gebleken, dat sedert meer dan 60 jaren de kosten van verzending van alle telegrammen, brieven en gedrukte stukken, die door bet depar tement van Koloniën aan de Indische regeering worden verzonden, ten laste van de begrooting van Ned.-Indië zijn betaald. Dat deze gedragslijn in booge mate on billijk is voor Indië, behoeft volgens den minister geen betoog. De voorgestelde verhooging der begroo ting met f32.000 strekt om de bedoelde 'kosten van 1 Januari 1934 af ten laste van het moederland te brengen. Onderstand aan gemeenten. Ingediend is een wetsontwerp strek kende tot verhooging van de begrooting van binnenlandsche zaken voor 1933 met f 4.675.000. De minister schrijft in de toelichting: Hoewel bij het samenstellen van de be grooting voor het dienstjaar 1933 het aantal gemeenten hetwelk zich ter ver krijging van financieelen steun tot het Rijk heeft gewend, in vergelijking met het vorig dienstjaar belangrijk was toege nomen, kon niet worden vermoed, dat de toename zich in een zoodanige mate zou voortzetten als tenslotte is geschied. Niet alleen het aantal gemeenten, ook de mate, waarin iedere noodlijdende gemeente een beroep op 's Rijks schatkist doet, is een factor, die vooraf niet met zekerheid is te bepalen. Een totaal bedrag van f 5.250.000 zal dan ook noodig zijn. Ver hooging tot dit bedrag wordt thans aan gevraagd. BESTRIJDING VAN DE WERKLOOSHEID. Vrouwelijke arbeidskrachten zooveel mogelijk door mannelijke te vervangen. He 'minister van 'binnenlandsche zaken heeft aan de colleges van Ged. Staten een brief gericht, waaraan het volgende is ont leend: In verband met het feit, dat de hier te lande nog steeds heerschende werkloos heid in ernstige mate haar gevolgen doet 'gevoelen, komt 'het mij 'gewenscht voor, dat de overheid ook in haar personeelspolitiek daarmede rekening zal houden door een betere verdeeling van den arbeid over de beschikbare arbeidskrachten, met name ook ter bestrijding van de jeugdwerkloos heid, zooveel mogelijk te bevorderen. Aan de in de provinciale en gemeente lijke ambtenarenreglementen opgenomen of nog op te nemen bepalingen betreffende ontslag aan de huwende ambtenares zal streng de hand moeten worden gehouden Verder dient ook 'het voorschrift, dat de gehuwde ambtenares, tenzij zij kostwinster Binnenland. Het défilé voor de baar van EL. M. de Koningin-Moeder. Brandbestrijding. Een circulaire van den Minister aan de gemeentebesturen. Schrijven van den Minister over de be strijding der werkloosheid. Buitenland. Het Fransche antwoord op de Engelsche ontwapeningsuota. De orkaan in Japan. van een gezin is, bij afvloeiing den voor rang heeft, streng gehandhaafd te worden en dient, zoo een zoodanige bepaling nog niet is opgenomen, deze alsnog te worden vastgesteld en in afwachting daarvan, in voorkomende gevallen daarmede steeds rekening te worden gehouden. Voorts verdient het aanbeveling, vrou welijke arbeidskrachten, die niet werk zaam zijn an specifiek vrouwelijke beroe pen, te vervangen door mannelijke ar beidskrachten. Eveneens ware aan personeel, dat aan zijn ambtelijke of contraotueele bezoldiging een behoorlijke bestaansmogelijkheid ont leent, in het algemeen geen verlof te ver- leenen tot het verrichten van nevenwerk zaamheden, het drijven van handel of ne ring enz. Voorzoover te dezen aanzien nog geen beperkende bepalingen in de diverse rechtspositieregelingen zijn opgenomen, acht ik het gewenscht, dat izulks alsnog zal geschieden, opdat het bekleeden van nevenbetrekkingen enz. verboden of be perkt worde, dan wel aan een bijzondere vergunning, die slechts in uitzonderings>- gevallen ware te geven, zal gebonden zijn. De minister verzoekt de gemaakte op merkingen ook ter kennis van de gemeen tebesturen te brengen. Jacht op smokkelaars. In de Oost-Vlaamsche grensstreek heeft een bewogen jacht op Hollandsche boter- smokkelaars plaats gehad. Een Neder landsche auto, die te de Klinge over de grens reed en weigerde te stoppen, werd door de douane-beambten op revolver schoten onthaald, maar slaagde er in te ontkomen. De brigade te Verrebroek, te lefonisch gewaarschuwd, reed de smokke laars per auto door de polders achterna Bij Kieldrecht, op 500 meter van de grens reed de smokkelauto tegen een boom. De beide inzittenden werden gewond. Het bleken twee inwoners van Hulst te zijn. In de auto bevond zich 2500 Kg. boter. D'e smokkelaars zijn gearresteerd en de boter is in beslag genomen. Aangehouden. Donderdag j.l. vertoefde de Justitie te Groede, ten einde een onderzoek in te stellen in verband met een onlangs aldaar plaats gehad heb bende diefstal van goederen. Na afloop daarvan vond men termen, om zekere K. aldaar woonachtig, in arrest te stellen. De goederen werden later in een put in de omgeving van de woning gevonden. K. zal ter beschikking van de Justitie te Middel burg worden gesteld. Diefstal. Ten nadeele van den landbouwer F. te Grijpskerke', werden de zer dagen uit een op diens erf staand kip penhok eenige kippen en een haan ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. Middelburg. In de Gasthuiskerk kwa men Donderdag j.l. de kringen Walche ren I en II der Geref. Meisjesvereen. in jaarvergadering bijeen. De presidente her dacht met eenige woorden het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder, waarop gezongen werd: „Mijn schild ende betrou wen". Uit het jaarverslag bleek, dat voor beide kringen een rustig, maar arbeid zaam jaar is voorbijgegaan. Mej. Ton van Serooskerke leverde een onderwerp, getiteld „De Lijdensweek". Na de pauze verkreeg mej. A. Ludik- huizen, directrice van het Zomerhuis, te Wijk aan Zee, het woord voor haar cau serie: „Iets over het Zomerhuis". Wijk aan Zee is een aardig dorpje, ge legen bij de duinen, te midden van prach tig natuurschoon. Daar staat het Zomer huis van de Geref. Meisjesbond, herken baar aan de zomerhuisvlag met boudsin- signe, die voor alle gasten als welkom uitgestoken wordt. Mooie uitstapjes kun nen in den omtrek worden gemaakt, ter wijl van zee en strand in overvloed valt te profiteeren. Op regendagen kan men zich binnenshuis vermaken. De hoogoven- tochten zijn beroemd. Dat velen een weekje in bet Zomerhuis doorbrengen heeft tot gevolg gehad, dat het oude huis te klein werd en nu een nieuw landhuis gebouwd wordt dat 30

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 1