Gemengd Nieuws Crisis-Publicatiën Land- en Tuinbouw. Rechtszaken Staande werd dit door de leden aange hoord. Aan dhr J. Boogerd werd ontslag ver leend als lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Een verzoek van den ge meente-arts tot intrekking van een vorig raadsbesluit inzake vaststelling van zijn salaris op f 1200 en dit alsnog te bren gen op 1300 werd om prae-advies ven wezen naar B. en W. Be subsidie aan het al gem. armbestuur werd met alg. st. gebracht op f 1870 voor 1933. Besloten werd tot continueering der hef fing van opcenten op de gemeentefonds belasting. Goedgekeurd werd een ruiling van grond en onttrekking aan den openbaren dienst en verkoop van 132, 133 en 110 vierk. M. grond voor het bouwen van drie woonhuizen aan de Boschstraat alhier aan Gebr. J. en M. Boogerd en J. Schot a f2.50 per vierk. M. Dhr Dekker vroeg of het natuurschoon hiermede niet wordt geschaad. De voor zitter zeide, dat dit juist wordt bevorderd, aangezien op dit terrein veel vuil enz wordt neergeworpen. Tevens informeerde dhr Dekker of het waar is, dat meer lief hebbers voor deze grond zich hebben aan geboden. De voorzitter merkte op, dat ge noemde personen de eerste waren. Besloten wordt tot overdracht van be heer en onderhoud van den Vossemeer- schen weg aan de Provincie. Goedgevonden wordt, dat B. en "W. van de erven J. v. d. Boom aankoopen het woonhuis Kade no. 6 voor de som van f 650. Dhr Dekker informeerde of het direct wordt afgebroken. De voorzitter merkte op, dat nog geen beslissing is genomen. Dhr Wagenaar zou het liever verhuren totdat ook het huis er naast te koop komt, opdat dan beide huizen tegelijk kunnen worden gesloopt. De voorzitter was van meening, dat het beter is, het bij de waag te trekken. Hierna sluiting. Wegens het overlijden van H. M. Koningin Emma is besloten de deze week te houden filmavond voor den Blinden- bomd en de zangavond in het schoolgebouw aan den Doolweg, tot nader bericht uit te stellen. De zwanen van Brugge sterven.... In den loop der laatste drie weken zijn een twintigtal zwanen, die een zoo decoratief element vormen op de grachten en langs de oude kaden van het schilderachtige Brugge, doodgevon- den. Men heeft enkele der kadavers laten onderzoeken: de „geleerden" concludeer den, dat de dood veroorzaakt was door een epidemie, maar oude Bruggelingen ga ven een andere uitspraak van het geval: de dieren krijgen niet genoeg te eten en bovendien staan er niet genoeg water planten in de Brugsche grachten meer, beweerden zij. Het gemeentebestuur van de aloude stede heeft zeer ernstig het rapport der „geleerden" in ontvangst genomen en maatregelen getroffen om.de meer practisch klinkende wenken van de vox populi te doen uitvoeren: het rantsoen eten voor de zwanen werd verdubbeld en er zal ook voor de aanwezigheid van meer planten in de grachten worden gezorgd. Aan de verbouwers van aardappelen. Zij1, die nog geen formulier van teelt- aanvraag betreffende aardappelen heb ben ingevuld en ingediend, kunnen dit alsnog doen voor uiterlijk 1 April. a.s. Voorloopig kan reeds als vaststaand worden aangenomen, dat voor dit jaar zeker 100 pet. zal worden toegewezen van de in 1933 op het betreffende bedrijf bebouwde oppervlakte, met uitzondering evenwel van de soorten Eersteling, Ideaal, Ninetyfold en Wild Duke, van welke soorten slechts 2/3 van de opper vlakte van het vorig jaar mag verbouwd worden. Zij, die om bepaalde redenen in dit jaar meer willen verbouwen dan in 1933 kunnen dit, eveneens vóór 1 April a.s., alsnog aanvragen. De Gewestelijke Aard appel-Organisatie voor Zeeland behoudt zich echter het recht voor om deze even tueel aangevraagde meerdere teeltopper vlakte al of niet toe te wijzen. De Gewestelijke Aardappel- organisatie voor Zeeland. 11i—1 Aan aardappeltelers, die afwijkende partijen aardappelen in voorraad hebben wordt bekend gemaakt, dat de gelegen heid bestaat om zulke partijen reeds nu onder steunverleening te laten denatu- reeren. D'e steun, die wordt toegekend, be draagt van den richtprijs verminderd met een veevoederwaarde van 70 cent per 100 K.G. De steun wordt alleen verleend op de binnenmaatsche, met uitzondering van goedgekeurde pootaardappelen, die vanaf maat 28 m.M. gesteund worden. D'e kosten van denatureering komen voor rekening van den verbouwer, terwijl deze gehouden is zijn volle medewerking te verleenen. Aanvragen kunnen bij de Kringsecreta rissen worden ingediend. De Gewestelijke Aardappel organisatie voor Zeeland. NATIONALISTISCHE VERDWAZING. Het toppunt van heidensohe nationalis tische verdwazing is wel bereikt in het boek van Prof. Ernst Bergmann: „D i e deutsche Nationalkirch e", dat in 1933 uitkwam. De grondwaarheden van de Christelijke religie valt hij grof aan. Hij toornt tegen een Kerk, die nog aan den Bijbel als Gods Woord wil vasthou den. „De merkwaardige stelling, dat de Bij bel Gods Woord is, dat een boven- of voor-wereldlijk goddelijk wezen de wereld en de menschen uit niets geschapen heeft, dat deze daarna gevallen zijn door Adams schuld en door goddelijke genade-macht weer verlost moeten worden, wordt daar nog geleerd, alsof de arbeid van de mo derne wetenschap in het geheel niet be stond" zoo vangt hij in zijn inleiding aan. Wetenschap en techniek Ieeren de al macht van den mensch, maar in de ker kelijke atmosfeer bazelt men nog van een mensch „als een arm en onmachtig zon dig schepsel, dat boete moet doen en op de genade wachten, die hem door een he- melsche heilsverwerkelijking zal worden toegebracht. De Kerk opereert met een onzichtbare geestelijke macht, die noch de electrotechniek noch de bacteriologie heeft uitgevonden en die niettemin als een kos misch en zedelijk centrum wordt aange prezen." Een andere, de Duitsche nationale kerk moet verrijzen en op het geheele volk beslag leggen. Zij zal gebouwd zijn op de steenrots van de eer en grootheid van de natie. „Ons nationaal-bewustzijn moet zich tot een religie verdichten en onze saambin ding om de dooden, die voor het vader land vielen, te eeren, tot een kerk" zoo concludeert Bergmann en dan vervolgt hij: „De dooden zullen rustiger in hun graven liggen, hunne wonden zullen op houden te bloeden en hun tranen zullen niet meer vlieten, wanneer zij zien, dat de wil en het geloof van hun volk zoo groot en heilig werd, dat daaruit eene nieuwe Duitsche religie en kerk opbloeide. Waagt gij het werkelijk nog dezen knaap, die 's nachts in zijn bed overeind zit, daar de heldengeest van zijn vader hem voor bijtrok, met eene religie op te schepen, die van Zion en Zebaoth, van Salem en Jaweh, van Abraham, Izak en Jacob met Halleluja en Hosannah zingt en spreekt? Eene religie, die niet van kruisingen en speerwonden spreekt, die zijn volk in een vierjarige worsteling tegen 26 rijken der aarde ontving?" Nationale verdwazing, zegt de Stan daard, die van nationalistisch delirium benauwend weinig verschilt! Bond van Plattelandsvrouwen. Dinsdagmiddag had in de Prins van Oranje te Goes een druk bezochte bijeen komst plaats van leden van bovengenoem- den hond en belangstellenden, onder voor zitterschap van Mevr. Groenewege-Nele- mans, presidente van de Prov. afdeeling, om te komen tot oprichting van de Ge westelijke afdeeling Zuid-Beveland en omstreken van den Bond van Plattelands vrouwen. De presidente gaf een uitvoerig over zicht van het ontstaan, doel en werkwijze van den Ned. Bond, vanaf de oprichting in October 1930 tot heden en trad ver volgens in bijzonderheden over de Prov. afdeeling Zeeland. Decentralisatie bleek noodzakelijk. De voordeelen van gewestelijke afdeelingen werden nader toegelicht; het bezoeken der vergaderingen op de verschillende eilan den is duur en vraagt veel tijd. In het belang der leden zal meer ge werkt kunnen worden door het geven van verschillende korte cursussen, o.a. fijne keuken, ziekenverpleging in huis, zuige lingenzorg enz. Vele mogelijkheden voor de ontwikke ling der vrouw zijn aanwezig en zeker is ieder volkomen overtuigd van den goeden, vèrreikenden invloed van een beschaafde, ontwikkelde vrouw in gezin en omgeving. Het werk van den Boerinnenbond kan een zegen worden voor het platteland. Spr. hoopt dan ook, dat belangstellen den zic'h als lid zullen opgeven. Nu volgde een gezellige pauze met thee en eigen gebak, een smakelijk product van het landbouwhuishoudonderwijs, aange boden door enkele leden. Tijdens dit thee- halfuurtje traden 17 dames als lid toe, waardoor het ledenaantal steeg tot 60. Na stemming en herstemming zijn als bestuursleden gekozen: mevr. Dorst, Goes; mevr. Bottenberg. Oudelande, mevr. Pol derman, Kruiningen; mevr. Van D'ijke, Nisse; mej. Koos Dekker, Wemeldinge. D'e functies worden later verdeeld. Deelname aan de Provinciale vergade ring in Mei op het eiland Tholen, de zo- merexcursie en medewerking aan de landbouwtentoonstelling te Kruiningen, werden in het kort besproken. Ten slotte las een der leden voor een stukje uit: „In en Om", het mooie maand blad der vereeniging. De rondvraag leverde geen bijzonder heden op. Hierna sluiting. Kring Westelijk Zuid-Beveland Z. L. M. De afdeeling algemeene leden van den kring Westelijk Zuid-Beveland van de Zeeuwsche Landhouwmaatschappij hield Dinsdagmiddag in de „Prins van Oranje" te Goes een algemeene ledenvergadering. De voorzitter, de heer F. de Roo, be treurde in zijn openingswoord, dat de op komst niet grooter was. Spr. wierp ver volgens een terugblik op het achterlig gende jaar. Ondanks de te waardeeren steun werd nog geen loonende exploitatie verkregen. Spr. ging de steunmaatregelen nog ver der na. Hij constateerde daarbij, dat ook de boeren zelf niet altijd de noodzakelijke medewerking verleenen en herinnerde o.a. aan het knoeien bij de tarwelevering. Spr. drukte den boeren op het hart, in deze toch hun verantwoording te beseffen en alles wat regeering en organisaties doen te waardeeren, door voor een rich- tige uitvoering zorg te dragen. De secretaris, de heer J. M. S1 e g t, deelde mede, dat het ledental steeg van 184 op 191. De voorzitter noemde deze stij ging slechts een mager resultaat van de actie die in deze door den kring gevoerd is. Spr. constateerde voorts, dat mede dank zij de actie der Z.L.M, de overwegen bij Driewegen en Borselen verbeterd zijn. Verder is van de „Ver. tot verbetering van de rundveefokkerij in Zeeland" een aanvrage om subsidie ingekomen. Spr. stelt voor, hieraan te voldoen en vraagt aan het bestuur de grootte der subsidie over te laten. Aldus wordt besloten. De rekening over 1933 sluitende met f 1407.04 (w.o. goed slot 1932 ad f 268.55) in ontvangsten en f 1134.69 in uitgaven, wordt nagezien en in orde bevonden. De begrooting 1934 sluitende met f 150 wordt goedgekeurd. Enkele aftredende functionarissen worden herkozen. De Rundveebeperking. Hierna wordt, door den heer P. J. J. De k k e r, van Wemeldinge, over boven genoemd onderwerp een inleiding gehou den. We verkeeren in groote moeilijkhe den op landbouwgebied. Het laat zich ook niet aanzien, dat de toestand binnen af- zienharen tijd verbeteren zal. Ook Neder land werd tot zelfvoorziening gedreven. Sindsdien voert de Nederlandsche regee ring een bewuste steunpolitiek. Spr. ging nu de wijze van uitvoering der crisis-varkenswet verder na. Er werd veel critiek op uitgeoefend, doch men be reikte toch een groote uitbreiding van den export. Voor goede werking van de maatregelen was centralisatie van den export noodig en dit werd verzekerd door de varkenscentrale. Toch bleek er steeds een teveel. Men ging er toen toe over de zwaardere varkens uit den handel te ne men en in te vriezen en kwam zoo ten slotte tot een loonende varkenshouderij en fokkerij. Om deze te handhaven ging men voorts tot beperking van den teelt over door middel van het bekende mer ken der biggen onder toezicht der ge westelijke centrales. In verband met de weer verminderde export, zijn voor 1934 minder biggen gemerkt dan voor 1933. Desondanks vreest spr., dat er nog een tpveel is. De uitvoering was moeilijk. Men kreeg voor Zeeland 55.000 varkens toegewezen en moest deze verdeelen over 23.400 fok kers. D'e beperking moest dus hoofdzake lijk gezocht worden bij de grootere bedrij ven. Spr. uitte verder zijn teleurstelling over de knoeierijen in deze en andere provincies, waarom men thans tot een dubbele merking overgegaan is. Intus schen wacht de regeling voor de varkens- mesterij tot het nieuwe overschot uit de markt genomen is. De crisis-zuivelwet voldeed niet aan de verwachtingen, vooral door het verder terugloopen van den export. D'e minister overwoog maatregelen om de wet toch aan haar doel te doen beantwoorden. Vandaar de crisis-rundveecentrale. Deze hield een telling, stelde voor 200.000 koeien uit 'de markt te nemen en de sta pel tot een meer normale grootte terug te brengen. Men hoopte deze te kunnen exporteeren, dit ging niet. Men vond toen de oplossing door verwerking tot bussen- vleesch voor gesteunden en andere be- hoeftigen. Helaas werden er weer fouten gemaakt en waren het de veehouders zelf, die het doel der beperking in gevaar brachten. D'e regeering nam ook in deze maatregelen. Het vrijwillige systeem zal intusschen gehandhaafd worden zoolang de rundveehouders vrijwillig blijven afle veren. Tot heden wordt er meer aange boden dan afgenomen kan worden en spr. hoopt, dat dit zoo zal blijven en het geen dwang behoeft te worden. Mogelijk zal nog verder beperkt moeten worden. Om de melkveestapel in stand te houden zijn 410.000 kalveren noodig, 350.000 vaarskalveren en 60.000 stierkal veren. De 410.000 kalveren zijn verdeeld over de gewestelijke ceentrales. De Zeeuwsche Centrale heeft de toewijzing gedaan per gemeente en door de districts commissies is daarna weer verdeeld over de bedrijven. Het beperkingspercentage, dat geldt voor geheel Nederland, is be duidend. D'e gezamenlijke maatregelen zullen meer eenheid brengen. In Zeeland zal be halve de Centrale, ook een tuchtrechtcom missie komen, opdat overtreders, evenals bij de uitvoering der tarwewet, gestraft kunnen worden. Spr. wijst er tenslotte nog op, dat de maatregelen in het belang der producenten zijn en het een voordeel is, dat de uitvoering gelegd wordt in de handen der belanghebbenden. Spr. besluit met de hoop uit te spreken, dat allen aan een richtige uitvoering der maatregelen mede zullen werken. Na bespreking volgt sluiting. Request van varkenshouders. Het bestuur van den Bond van Var kenshouders in Nederland heeft een re quest aan de Tweede Kamer opgesteld, waarin het den nood klaagt over de thans heerschende toestanden in de varkens houderij in ons land. Gevraagd wordt dezen toestand op te heffen, daar requestrant overtuigd is van de moedwillige ontreddering der bedrij ven. De Grisisvarkenswet, aldus het re quest, is kunstmatig in bet. leven geroe pen enkel en alleen ter bevoordeeling van een belangengroep, n.l. de georganiseerde baconfahriekanten. Het baconoontract was steeds een onverantwoordelijke last op de bedrijven. Ook wordt geklaagd over de geheimzinnigheid, die in den geheelen opzet der Crisisvarkenswet is betracht, daar niet alleen de bestuursleden der N. V. G. stipte geheimhouding is opgelegd, maar ook de leden onkundig worden ge houden van de situatie. Bij voortduring, zoo gaat het adres voort, is ons gebleken, dat de regeering in de eerste plaats misleid en bedrogen is, en de bedrijven die met den varkens stapel financieel iets uitstaande hebben, worden afgeslacht. Het staat als een paal boven water, dat de herleving der bedrij ven niet mogelijk is zoolang de Ned. Var kenscentrale blijft bestaan. Wij zijn tot de bittere overtuiging ge komen, aldus het request, dat wij met voorbedachten rade tot ondergang ge doemd zijn, waarvoor wij onze regeering voor de volle honderd procent verant woordelijk moeten stellen. Vermindering der heffing met 30 pet. is niet afdoende. De geheele heffing moet weg. Verplichte rundveebeperking? Naar de Tel. verneemt, overweegt het bestuur van de Grisis-rundveecentrale ernstig, 'Of en in hoeverre de vrijwillige rundveebeperking moet aangevuld wor den door een verplichte. Een principieele beslissing is ook op heden nog niet geno men. Intusschen verwachten ter zake kundigen, dat een verplichte beperking niet zal kunnen uitblijven. Uitvoer zuivelproducten naar Italië. De minister van Economische Zaken heeft ingesteld een commissie voor den uitvoer naar Italië van zuivel- en melk producten. In deze commissie zijn be noemd tot leden de heeren G. J. Blink te Wassenaar, tevens voorzitter, L. F. Brit zei te Usquert, J. A. Geluk te Den Haag, U. Kooistra te Leeuwarden, J. M. Wage naar Hummelink te Vlaardingen en A. v. Wijnen te Gouda. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 20 Maart. De volgende personen waren gedag vaard, allen ter zake van overtreding van 's Rijksbelastingwetten: J. G., 25 j., schippersknecht op het schip „Spes", wegens het niet vertoonen van een geldig bewijs van aanmelding voor de inkomstenbelasting voor schip pers, te Hansweert. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. F. J. B„ 28 j., schippersknecht op het schip „Stad Namen", zonder vaste woon plaats, wegens als voren te Sas van Gent. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. O. A. E. S„ 22 j., schippersknecht op het schip „Karoline", zonder vaste woon plaats, als voren. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. J. A. v. d. S., 33 j„ binnenschipper op het schip „Rosalia", zonder vaste woon plaats, wegens alsvoren te Hansweert. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. W. L. S„ 21 j„ koopman te Zierikzee, wegens overtreding van de Rijwielbelas tingwet te I^attendijke. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. Ca. Kr. 19 j„ leurster, zonder vaste woonplaats, wegens als voren te Katten- dijke. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. P. P., 48 j., schilder te Vlissingen, we gens als voren te Vlissingen. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. J. K., 20 j., koopman te St. Willebrord, wegens als voren te Kapelle. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. A. J. W., 29 j., winkelbediende te Ier- seke, wegens als voren te Wissenkerke. Eisch en uitspr. f7.50 of 3 d. h. C. H., 36 j„ schipper, zonder vaste woonplaats, wegens het fietsen met een voor een werklooze bestemd rijwielbelas- tingplaatje dat niet aan hem was uitge reikt, te Wissenkerke. Eisch en uitspr. f 10 of 4 d. h. J. C. K., 23 j„ werkman te Zierikzee, wegens fietsen zonder rijwielbelasting- merk te 's H. Arendskerke. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. J. W., 24 j., koopman, zonder vaste woonplaats, wegens alsvoren te Middel burg. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. J. van 't W„ 21 j., leurder te Kwaden- damme, wegens alsvoren te 's H. Arends kerke. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. R. V. N„ huisvr. A. G., 47 j„ leurster te Tilburg, wegens alsvoren te 's H. Arends kerke. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. W. C. de W„ 22 j„ leurder te Goes, we gens alsvoren te Kapelle. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. L. A. S. de W., 24 j., winkelier te Hon- tenisse, wegens alsvoren te Ossenisse. Eisch en uitspraak f 5 of 2 d. h. L. A. S. de W., voornoemd, wegens het rijden met een motorrijtuig zonder dat de daarvoor verschuldigde belasting was betaald, te Hontenisse. Eisch en uitspr. f 25 of 10 d. h. Ph. J. W., 20 j„ koopman te Oostburg, wegens overtreding van de Wegenbelas tingwet, door het gewicht van zijn auto te licht op te geven. Eisch en uitspr. f 7.50 of 3 d. h. A. B., 25 j., monteur te Golijnsplaat, wegens het niet op de eerste vordering vertoonen van zijn belastingkaart te Wis senkerke. Eisch en uitspr. f 10 of 4 d. h. A. P. J. W., 20 j., handelaar te Am sterdam, wegens alsvoren te Rohore. Eisch en uitspr. f 10 of 4 d.h. J. P. C. de K., 26 j., motor- en rijwiel hersteller te Leur, wegens alsvoren te 's Heer Arendskerke. Eisch en uitspr. f 5 of 2 d. h. P. A. H. de K., 21 j., motor- en rij wielhersteller te Leur, wegens alsvoren te Kattendijke. Eisch en uitspr. f7.50 of 3 d. h. J. E., 35 j., slooper te Roozendaal, we gens alsvoren te Kapelle. Eisch en uitspr. f 7.50 of 3 d. h. KI. J„ 24 j„ straatmaker te Seroos- kerke, wegens alsvoren te Serooskerke. Eisch en uitspr. f 10 of 4 d. h. A. J. A. B„ 38 j„ aardappelkoopman te Halsteren, wegens alsvoren te Krab- bendijke. Eisch en uitspr. f 10 of 4 d. h. J. G. M. B., caféhouder, zonder vaste woonplaats, wegens het rijden met een motorrijtuig waarvoor de verschuldigde belasting nog niet was betaald, te Sas van Gent. Eisch en uitspr. f25 of 10 d. h. S. H., 47 j., expediteur te IJmuiden, wegens alsvoren te Kloetinge. Eisch en uitspr. f 100 of 20 d. h. Th. N., 62 j„ autoverhuurder te Ter- neuzen, wegens niet op de vordering van de Rijksambtenaren zijn motorrijtuig doen stilhouden te Nieuwvliet. Eisch en uitspr. f 7.50 of 3 d. h. G. van S., 55 j., koopman te Goes, we gens het doen rijden met zijn motorrij tuig, zonder dat de daarvoor verschuldig de belasting was hetaald te Domburg. Eisch en uitspr. f 10 of 4 d. h. A. B„ 30 j„ arbeider te De Glinge (Bel gië) wegens verboden vervoer van suiker te Koewacht. Eisch en uitspr. f 25 of 25 d. h. A. Th. van der W., 28 j., taxi-onder nemer te Goes, wegens het rijden met een motorrijtuig, waarvoor niet genoeg be lasting was betaald, omdat het te licht was aangegeven Eisch en uitspr. f 15 of 6 d. h. Rechtbank te Middelburg- Uitspraak van 21 Maart 1934. Huisvredebreuk: J. M. 65 j., winkelier te Vlissingen f3 of 1 d. h.; diefstal: F. de J„ 39 j„ werkman te Vlissingen, thans in voorarrest, 4 mnd. gev.straf met aftrek van voorarrest; ontucht: D. S., 24 j„ landbouwers- knecht te Eede, 6 mnd. ge.vstraf; Oplichting: G. H„ 37 j., arbeider te Hontenisse, 3 mnd. gev.straf voorwaar delijk; overtr. Visscherijwet: H. W. B., 37 j., I. v. d. V., 36 j., J. v. d. V., 33 j, allen van beroep visscher en wonende te Bres- kens, nr 1 f 15 of 5 d h.; nr 2 en 3 f 5 of 5 d. h. Vioor allen bevestiging vonnis waarvan hooger beroep met uitzondering van de straf; P. J. v. d. B„ 39 j„ I. H„ 22 j., A. F. P„ 22 j., allen van beroep visscher en wo nende te Breskens. Voor allen bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep f5 of 5 d. h.; overtr. Invaliditeitswet: S. M. de W„ 23 j., dienstbode te Goes. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep met uitzondering van de straf f 15 of 5 d. h.; eens anders vrijheid belemmeren; W. F. C., 22 arbeider te Retranchement. Bevestiging van het vonnis waarvan hoo ger beroep, f 25 of 10 d. h.; Oplichting: G. V., 18 j„ tuindersknecht te 's H. Arendskerke f 10 of 5 d. h.; overtr. Crisisvervoerbesluit: G. J. D„ 29 j„ koopman te Kruiningen. Bevesti ging van het vonnis waarvan hooger be roep met uitzondering van de straf f 5 of 2 d. h. overtr. Crisis Aardappelbesluit: P. H. landbouwer te Biervliet. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep met uitzondering van de straf f 15 of 10 d. h. iArr. Rechtbank te Mid delburg. Mr W. M. G. Jolles te Middelburg is benoemd tot president van dit college. Tot vice-president is benoemd Mr Th. Portheine, rechter in deze rechtbank. Inbraak bij gemeente ontvanger te Naaldwijk. De pro cureur-generaal bij het Haagsche Ge rechtshof heeft in hooger beroep tegen de door de Haagsche rechtbank vrijge sproken verdachten van de in den nacht van 30 Juni op 1 Juli j.l. gepleegde in braak in het kantoor van den gemeente ontvanger van Naaldwijk gevangenis straffen geëischt en wel tegen den 48- jaiigen chauffeur A. J. D. 7 jaar en te gen den 31-jarigen koopman A. B. 33^ jaar. Airest over 14 dagen. Brandstichting. Voor de Arn- hemsche Rechtbank had zich gisteren te verantwoorden een landbouwer uit Dreu- mel, thans gedetineerd, wien ten laste was gelegd, dat hij brand gesticht zou hebben in zijn woning. Verdachte, die penningmeester was van het Kolenfonds der R. K. Werklie- denvereen. ter plaatse, beweerde dat met den brand een bedrag van f1500 was ver loren gegaan. De officier van justitie achtte bewezen, dat verdachte zelf den brand zou hebben gesticht en achtte het waarschijnlijk, dat het motief daarvan zou zijn gelegen in het feit, dat verdachte het geld, dat aan het kolenfonds toebehoorde, zou hebben ver duisterd. Spr. eischte 2 jaar gevan genisstraf. De verdediger pleitte vrijspraak en ver zocht onmiddellijke invrijheidstelling van zijn cliënt, aan welk verzoek de rechtbank gehoor gaf.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6