Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws. Telegrammen. Stad In brand. Bij een reueaohtigvn brand, die roede het grootste deel van Hakodatoe, een Ja- paneuhe etad van bijna tweehonderddui zend inwonere, totaal verwoest heeft, wouden, naar schatting duizend personen om het leven gekomen zijn. De brand zou zijn ontstaan door het omvallen van eenige schoorsteenen tenge volge van den hevigen wind. Naar Bchatting zijn in totaal 23000 woonhuizen of 80 pet. van het totaal aan tal huizen der stad door de reusachtige brand vernield. Het aantal dakloozen wordt op meer dan 100.000 geschat. Vele vluchtelingen hebben een toevlucht gezocht op de sche pen in de haven. Vanmorgen vroeg woed de het vuur nog op vele plaatsen. De stad is één puinhoop. Hakodatoe is de 10de stad van Japan en ia gelegen ten noorden van Tokio. Ruslands revolutie-plannen in Centraal- Europa. Het „Berner Tageblatt" doet onthullin gen over communistische revolutieplan nen, waarin aan Zwitserland, om zijn bij zondere geografische ligging, een belang rijke rol is toebedeeld. De documenten, waarover het blad be schikt, moeten uit de Moskousche cen trale der communistische partij afkom stig zijn. Er wordt o.a. in gezegd, dat Zwitser land, door den aard van zijn internatio nale samenstelling, de imperialistische begeerten prikkelt zijner buren, zoowel in het Noorden als in het Zuiden. Dit kan de botsing tusschen Duitsohland en de ove rige kapitalistische landen bespoedigen. Gemakkelijk zou de botsing overigens, uit te lokken zijn door revolutionaire acties in het hondstand, welke dan tevens het signaal zouden zijn voor een revolutio naire beweging in geheel Europa. Zwit serland moet derhalve de hoofdcentrale worden voor de verbreiding der commu nistische ideeën. „Zwitserland is uitgekozen om te wor den de haard der bolsjewistische omwen teling in Gentraal-Europa, waardoor het de speelbal der mogendheden wordt." De bolsjewistische documenten betref fen verder de revolutioneering van het Zwitsersche leger, de samenwerking met de sociaal-democraten in Zwitserland en de financiering van het Zwitsersche com munisme. Het communisme in Zwitserland zou, volgens deze documenten, een subsidie van jaarlijks twee millioen Zwitsersche francs uit Moskou ontvangen. Korte Berichten. Naar heden eerst wordt vernomen, heeft 12 Maart j.l. een spoorwegongeluk plaats gehad op het station Tavatui in den Oeral. Een personentrein is op een goederen trein geloopen, waarbij 33 personen wer den gedood en 68 gewond, waarvan 22 ernstig. De Iersche Senaat heeft gisteravond het wetsontwerp inzake de beperking van de bevoegdheid tot het dragen van unifor men, dat zich tegen de blauwhemden van Generaal O'Duffy richt in tweede lezing met 30 tegen 18 stemmen verworpen. BESCHERMING VAN LEERLINGEN TEGEN DE GEVOLGEN VAN BESMET TELIJKE ZIEKTEN VAN PERSONEEL AAN INRICHTINGEN VAN ONDERWIJS. Een wetsontwerp is ingediend met bovengenoemde Strekking. Aan de ■toelichting is het volgende ont leend: De vraag, op welke wijze zooveel moge lijk kon worden voorkomen, dat leerlingen aan het gevaar van besmetting met t.b.c. door leerkrachten worden blootgesteld, is reedis geruimen tijd onderwerp ran over leg geweest tusschen de ministers, belast met de zorg voor het onderwijs en de volksgezondheid. Eenige recente gevallen hebben de volstrekte noodzaak aange toond van afdoende wettelijke voorschrif ten. Een regeling van de keuring van de leerkrachten als door de regeering wordt beoogd, behoeft geen groote kosten met zich te brengen. De thans voorgestelde regeling wordt als een eerste stap be schouwd. Verdergaande bepalingen zijn echter in deze tijdsomstandigheden bezwaarlijk te aanvaarden, omdat daarmede belangrijke kosten zouden zijn gemoeid. Van de rege ling worden alleen uitgezonderd univer siteiten, hoogeseholen, de instellingen, be doeld in art. 153 en 154 der hooger onder wijswet en die inrichtingen, welke niet onder het rijkstoezicht vallen, noch op eenigerlei wijze uit openbare kassen ge heel of gedeeltelijk worden bekostigd. In de regeling is ook bet overige school- personeel betrokken. De opzet van de regeling is er één van eenvoudige preventie. Er wordt n.l. in art. 2 van het ontwerp als voorwaarde voor de verbindbaarheid in vasten dienst aan een inrichting van onderwijs gesteld, dat de betrokkene in het bezit is van een verklaring, die voldoende zekerheid geeft, dat hij niet aan open tuberculose lijden de is. ■Een iets afwijkende regeling is getrof fen voor het tijdelijk personeel. Het rijks en gemeente gezondheidstoe zicht 'krijgt de bevoegdheid, een herkeu ring te vorderen in elk geval, waarin twij fel omtrent de gezondheid van een lid van het onderwijzend personeel bestaat. Aan hen, die in vasten dienst zijn of in tijdelijken dienst voor ten minste 1 jaar, zal een verlof 'tot 'herstel kunnen worden gegeven. Is aan het einde van het verlof geen herstel ingetreden, dan zal pensioen keuring en ontslag moeten volgen. Het komt do regeering billijk voor, dat hij, die voor ontslag in aanmerking komt, in de gelegenheid wordt gesteld zioh aan een revisie-onderzoek te onderwerpen. De gezondheidsraad lijkt het aangewezen centrale orgaan om deze keuring te be werkstelligen. Het ontwerp beoogt het hoofd of plaatsvervangend hoofd aansprakelijk te stellen voor het toelaten van een lid van het personeel tot de inrichting, in strijd met de voorschriften van deze wet. Krachtens art. 2 der wet zal de Kroon bepalen, welke andere ziekten dan open tuberculose geac'ht moeten worden voor leerlingen ernstig besmettingsgevaar op te leveren. Stofzuigers, de grootste sorteering bij J. M. Polderman, Goes. Vanaf f 0.75 per week. (Adv.) Bij Kon. besluit is aan H. Dronkers te Veere op zijn verzoek eervol ontslag verleend als kring-commissaris van het Ned. Roode Kruis in den kring Zeeland, met dankbetuiging voor de door hem in die functie bewezen diensten en is hem verleend de medaille van het Roode Kruis De spoorwegdienstre geling voor de Zeeuwsohe 1 ij n. Naar wij vernemen, zal met in gang van de invoering van de zomer dienstregeling de vroege sneltrein, die nu alleen 's Maandagsmorgens rijdt, op alle werkdagen rijden (richting Vlissingen Roosendaal) en zal des avonds een snel trein RoosendaalVlissingen worden in gelegd, die omstreeks acht uur te Goes en half negen te Vlissingen zal aankomen. De boemeltrein, die nu om half negen te Goes uit de richting Roosendaal aankomt, zal blijven, maar zal later uit Roosendaal vertrekken. Het volgende telegram is verzonden: „Aan Hare Majesteit de Koningin, De Provinciale Commissie van den Bij zonderen Vrijwilligen Landstorm in Zee land, betuigt Uwe Majesteit, namens de afdeeling van „Het Zeeuwsch Verband" hare hartelijke deelneming bij het smar telijk verlies, door U en Uw Gezin gele den". LAERNOES, Secretaris. BIERMAN, Commandant. Autobusdiensten. Ged. Sta ten van Zeeland, beschikkende op de ver zoeken van: I. Joh. Eggebeen te Wolf aartsdijk van 13 Nov. 1933, om vergunning tot het in werking brengen van een dagelijkschen autobusdienst van Oud-Sabbinge langs het Wolfaartsdijksche Veer en Oostkerke naar Goes, en omgekeerd; II. J. G. Krijger te Goes van 18 Nov. 1933, om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Goes over Oostkerke naar het Wolfaartsdijk sche Veer en omgekeerd; III. J. D. de Koster te Colijnsplaat van 9 Dec. 1933 om vergunning tot het in werking brengen van een dagelijkschen autobusdienst van Colijnsplaat over Kort- gene, Wolfaartsdijksche Veer en Oostker ke naar Goes, en omgekeerd; zulks alle drie met ingang van den da tum, waarop de dienst GoesWolfaarts dijksche Veer v.v. van de N.V. Spoorweg- Mij. „Zuid-Beveland" eventueel zal wor den opgeheven; hebben besloten: I. af te wijzen de verzoeken van de adressanten J. G. Krijger en J. D. Koster voornoemd; II. in te trekken hun besluit van 19 Febr. '32 waarbij aan Joh. Eggebeen voor noemd vergunning werd verleend tot het in werking houden van een autobusdienst op Dinsdagen van Oud-Sabbinge (ge meente Wolfaartsdijk) langs den Molen dijk over Oosteinde (kom van de gemeen te Wolfaartsdijk) naar Goes, en omge keerd; III. aan Joh. Eggebeen te Wolfaarts dijk vergunning te verleenen tot het in werking brengen van een dagelijkschen autobusdienst van Oud-Sabbinge langs het Wolfaartsdijksche Veer en Oostkerke naar Goes, en omgekeerd, zulks met in gang van den datum, waarop de dienst GoesWolfaartsdijksche Veer v.v. van de N. V. Spoorweg-Mij. Zuid-Beveland event, zal worden opgeheven en met dien verstande, dat, behoudens wijziging on der goedkeuring van Gedep. Staten, langs de volgende wegen wordt gereden: Bijsterweg nr 39 van den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Wol faartsdijk; het als Veerweg bekend staande ge deelte van den Pr or. weg langs Wol faartsdijk; Papenweg nr 59 van den ligger der we gen en voetpaden in de gemeente Wol faartsdijk; Provinciale weg langs Wolfaartsdijk; de vergunning te verleenen onder be paalde voorwaarden. Middelburg. In de Synagoge alhier zal Zaterdagmorgen een rouwdienst voor de overleden Vorstin plaats hebben. Vlissingen. Leeszaal en Bibli otheek. In de gisteravond gehou den ledenvergadering van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek werd door de se cretaresse, Mej. van Deinse, het jaarver slag uitgebracht, waaraan het volgende is ontleend: Het bezoek aan lees- en studiezalen be droeg over 1933 9406 personen (in 1932 7666). Er valt dus een stijging van 1740 be zoekers te constateeren gedurende de 300 dagwn dat da ulan gaopand waren, d. 1. gemiddeld een vermeerdering van 6 per dag. Gedurende het afgeloopen jaar werden in het verloop van 149 ultleendagen aan 24.678 leden-lezers 33.050 banden uitge leend (1932: 18.778 leden, 23.159 banden). Vergeleken met het vorig jaar dus aan 6910 meer lezers 9891 meer 'banden ver strekt. Het is verheugend te bedenken, dat plm. een vijfde van het totaal aantal uitleenin- gen bestaat uit populair-wetenschappelij- ke werken. Het leenen van kinderboeken op de lid maatschapskaart der ouders nam, een maal bekend, zeer toe. Een eigen uitleendag bleek dringend noodzakelijk. Hiervoor is nu de Donder dag bestemd. In 1933 werd voortgegaan met uitbrei ding, van het boekenbezit, echter niet in die mate als wel gewenscht zou zijn. Het boekenbezit is niet zoodanig, dat daarop kan worden voortgebouwd, neen, voor sommige rubrieken moet het funda ment zélf nog gelegd worden. '„De Klop op de deu r". Over dit onderwerp sprak gisteravond voor de G. K. W. 0., ds A. K. Straats- ma, Ned. Herv. predikant te Den Haag, naar aanleiding van het bekende boek van Mevr. Ina Boudier-Bakker. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, dhr J. Marijs, wijdde deze al lereerst eenige gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van H. M. de Koningin- Moeder, waarna de aanwezigen zioh eeni ge ©ogenblikken van hun zetel verhieven. Spr. behandelde daarna den inhoud van genoemd boek. Hoe staat 'het, zoo vraagt Spr., met het geestelijk element in het boek? Het merk waardige is, en tevens het tragische, dat de dominee, en wat erger is, de kerk, het Evangelie van Jezus Ghristus ten ©enen male genegeerd wordt. Hoe is het moge lijk, in een Amsterdaoasche familie-ge schiedenis van 7080 jaar, en dat zonder Evangelie, zonder Kerk. Over het Reveil, de Afscheiding, de Doleantie: geen woord. Dat is het diep-tragische. Samenvattend zegt spr., dat er over het boelk ligt een groote weemoed. Een wee moed van wat voorbijgaat en niet weer kom! Verder spreekt er uit de groote geeste lijke armoede, niettegenstaande al'len rijk dom. Door heel het boek schreit de klacht van Paulus: „Zonder God en zonder hoop in de wereld". Mej. H. B. A. Heijse, directrice van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek al hier is benoemd met ingang van 1 April tot adjunct-directrice van de leeszaal te Leiden. Tot tijdelijk: leidster van de leeszaal al hier is benoemd mej. G. van Deinse te Middelburg. Goes. De Oranjevereeniging alhier heeft tegen Vrijdagavond, zoowel in de Ned. Herv. als in de R. K. kerk, herdenkings bijeenkomsten belegd in verband mét het overlijden van H. M. de Koningin-Moe der. In de Ned. 'Herv. kerk zullen de voor zitter der Oranjevereeniging, de burge meester en ds P. J. Steinz en in de R. K. kerk pastoor Dolle het woord voeren. (Wij merken hierbij op, dat de regee ring gisteren aan alle kerkelijke gezind ten heeft verzocht een ure des gedenkena te houden opMaandag avond a.s.). Het bestuur van de Oranjevereeni ging 'heeft Dinsdag een telegram van deel neming gezonden aan H. M. de Koningin in verband met het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. Kloet Inge. Dinsdagavond vergaderde de Ohr. Nat. Werkmansbond. De voorzitter, Ds Raams, opende op de gebruikelijke wijze en sprak 'n woord ter nagedachtenis van H. M. Koningin Emma. Als spreker trad daarna op dhr P. Jan- se van Biggékerke (voorzitter Prov. Com.) met het onderwerp: „Zelfhandhaving en Zelfverloochening". Op dit zeer leerzame en mooie onderwerp volgde een aangena me bespreking. Kapelle. Het Comité voor Ghr. Winter- lezingen hield zijn jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr F. P. de Graaf, die er aan herinnerde, dat drie win ter- lezingen gehouden konden worden in het voorbije vereenigingsj'aar. De secretaris, dhr P. Bostelaar, bracht zijn jaarverslag uit. Het ledental daalde van 85 tot 78. De belangstelling bij de lezingten had grooter kunnen zijn. Bij afwezigheid van den penningmees ter deed een der bestuursleden rekening en verantwoording. De ontvangsten be droegen f 126.68, de uitgaven f 113.03, al dus een ba tig saldo van f 13.65. Herkozen werd het aftredend bestuurs lid, dhr P. Bostelaar en in de plaats Van dhr W. Bieren®, welke niet meer in aan merking wenschte te komen, werd geko zen Ds A. Seheele. Indien mogelijk, zullen weer drie spre kers worden uitgenoodigd. De entree werd voor niet-leden weer op f 0.25 bepaald. Ds A. Seheele eindigde deze vergade ring, welke niet druk bezocht was, met dankgebed. Wolfaartsdijk. Toen de bestel-auto van de firma Vroom Dreesmann Woensdag middag Oud-Sabbinge passeerde en in het z.g. „Slop" veel kinderen aan het spe- lten waren, was 'het 6-jarig zoontje van K. zóó verdiept in zijn spel, dat hij de auto niet opmerkte en den weg overstak, zoo dat, hoewel de chauffeur zeer krachtig remde, een aanrijding niet meer was te voorkomen. De kleine werd aan een zij ner beentjes zwaar gewond, zoodat onmid dellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Volgen» ooggetuigen treft den chauffeur geen eohuld. Krabbandljke. Maandagavond vergader de de A. R. kiesvereeniging onder leiding van haar voorzitter, dhr C. P. Vogelaar Sr. Als afgevaardigden naar het Prov. Comité werden gekozen dhrn M. C. v. Hekken en H. Wolfert. Als afgevaardig den naar de Centrale te Goes dhrn H. Wolfert en L. Th. Vogelaar. Daarna trad voor de vereeniging op de heer Mr P. A. Schwartz, burgemeester van Maassluis, met een rede over: „De Corporatieve Staat". In een zeer uitvoe rig betoog werd de corporatieve gedachte toegelicht om ten slotte ons standpunt in deze te bepalen. Met aandacht werd deze wel gedocu menteerde rede aangehoord. Schore. Woensdagmiddag kwam de gemeenteraad in plechtige spoedvergade ring bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat de tegen 20 Maart uitgeschreven raadsvergadering was uit gesteld in verband met het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder, hield de voorzitter een korte rede ter herden king van de overleden Vorstin, welke rede door de raadsleden en de aanwe zige gemeente-ambtenaren staande werd aangehoord. Hierop deelde de voorzitter mede, dat het gemeentebestuur op den dag van het overlijden had beslaten tot verzending van een telegram van deelne ming aan de Koninklijke familie. Kwadendamme. Op de Dinsdagavond gehouden eindles van de algemeene tuin- bouwcursus werd een diploma uitgereikt aan A. Beulens en G. Beulens te Baar land, J. Sonimeyer te Ovezande, A. Zuid hof en J. Zuidhof te 's-Gravenpolder, G. de Winter te Hoedekenskerke, J. Beulens en J. Zuidhof te Baarland, P. Raas en P. de Koning te Kwadendamme, P. Zuidhof te Baarland, J. Robijn te Ovezande en M. de Winter en J. de Winter te Nisse. Dte Rijkstuinbouwconsiulent wees op 'het belang van het verworven diploma. Pas toor Wennen beval de jongelui aan, door lectuur verder op te hoogte te blijven. Dhr A. Beulens overhandigde de onderwijzers dhrn H. L. K. Leys, L. Verbeem en W. J. Robijn namens de leerlingen eik een bloei ende Azalea. Terneuzen. De autodienst van den Prov. Stoombootdienst op de Westerschelde van de aanlegplaats der booten tot het station der spoorlijn Terneuzen-Mechelen zal met ingang van 31 Maart worden opgeheven. Hedenmorgen had alhier een auto ongeluk plaats. Een motorfiets met duo, waarop gezeten twee Gebr. Dieleman, wo nende aan den hoogen dijk, alhier, kwam in hotsing met de auto van Dr van Book- stale. De motorfiets werd zwaar bescha digd, terwijl de berijders zeer ernstig ge wond in 'het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Ook Dr v. B. kreeg eenige kwetsuren; de auto werd licht 'beschadigd. De bestuurder van de motorfiets, de 23- jarige P. Dieleman, is reeds aan zijn ver wondingen overleden. Naar verluidt, hadden de motorrijders, vanaf de brug niet voldoende zicht iop den weg, zoodat ze de van rechts kamende auto niet hebben bemerkt. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Watergraafsmeer, A. D. Meeter te Wageningen. Bevestiging en intrede. Ds B. S. Dijkstra, gekomen van Ove- z a n d e-D riewegen, is Zondag j.l. bevestigd als predikant der Ned. Herv. Gemeente van Nieuw-Weerdinge door Dr J. J. Woldendorp, van Wemeldinge, die sprak over 2 Tim. 42a. Toegezongen werd Ps. 67 la. Ds Dijkstra deed zijn intrede met een predikatie over Joh. 1 vers 6 en 7. De consulent, Ds A. K. L. Bloem, van Roswinkel, liet toezingen Ps. 911. West-Duitsche kerken in doleantie. Ter bespreking van de wet op de nieu we organisatie der Oud-Pruisische kerk kwam, naar wij in de T e 1 e g r. lezen, Vrijdag 16 Maart j.l. de Westfaalsche synode samen, met de taak zichzelf voor ontbonden te verklaren en haar functies aan den door den rijksbisschop benoem den bisschop over te geven. De voorzitter dr Koch las bij de ope ning der vergadering een verklaring voor, waarin hij uiteenzette, dat de Rijnsch- Westfaalsche kerken indertijd alleen tot de Unionskerk zijn toegetreden onder be ding van onverkorte geldigheid harer eigen presbyteriale kerkenordening en dat deze rechtstoestand door den staat gewaarborgd is. Waar nu de nieuwe kerk wet met haar bisschoppelijke leiding deze kerkenorde aantastte en ter zijde stelde, verklaarde dr Koch, dat hij niet voor stellen kon om de synode voor ontbonden te verklaren en haar functies aan den bis schop over te geven, doch integendeel moest1 voorstellen om te weigeren aan deze wederrechtelijke wet te voldoen. Na deze rede stelde men uit de vergadering een motie voor, bedoelende de rede van dr Koch als uitdrukking van de meening en algemeen besluit van de synode te aan vaarden. De meerderheid der synode bleek door bijval deze motie te steunen. Voor het echter tot stemmen kwam, nam de in de vergadering aanwezige bisschop dr Aider het woord, eischte intrekking der motie en riep, toen hieraan niet vol daan werd, de geheime staatspolitie bin nen, die daarop de synode voor ontbon den verklaarde. Dit dramatisch einde der synode wekt in Westfalen zeer veel beroering in de kerkelijke wereld. Het resultaat dezer beroering bleek Zondag j.l. te Dortmund, De „gemeente" heeft het woord genomen. Is de synode te Westfalen ontbonden, ze verklaart zich nu opnieuw geconstitueerd als vrije Westfaalsche belijdenis-synode, onder praesidium van dr Koch (Oeyhausen). Deze constitueering heeft Vrijdagnamid dag 16 Maart j.l. na de ontbinding der synode door de staatspolitie plaats ge had. En daarmee is feitelijk een dole antiebeweging in Duitsohland be gonnen. De beweging grijpt in West-Duitsch- land snel om zich heen. Zondag waren in Dortmund 25.000 belijdende leden van de kerken der presbyteriale ordening bijeen. Men heeft zich daar officieel losgemaakt van het bisschoppelijk kerkbewind en de ambtelijke autoriteit van rijksbisschop dr Müller en zijn kerk-ministerie niet willen erkennen. De vrije zelfstandige evange lische kerk in Duitsohland heeft zich daardoor geconstitueerd. In gehoorzaam heid aan Ghristus en de belijdenis der kerk wil men blijven staan op den bodem der Gereformeerde Kerkenorde. Dr Koch en dr Fr. v. Bodelschwing zijn de leiders dezer oppositioneele beweging. Voor het eerste gedeelte van het arts-examen is aan de gemeente-universi teit te Amsterdam geslaagd dhr W. A. Griep te Rilland-Bath. Jongen gedood. Gistermiddag werd op het Zwartbroekplein te Roer mond de achtjarige M. P., die de straat wilde oversteken, door een uit de richting Echt komende tram gegrepen en op 3lag gedood. ZESTIG-MILLIOEN-ONTWERP. De organisatie der leiding. De regeering is, gelijk 'gemeld, voor nemens om zoodra het ontwerp tot wijzi ging der 'Rijksbegrooting 1934, strekken de tot 'het openen van een crediot voor werkverruiming, groot f 60.000.000 door de volksvertegenwoordiging zal zijn aan genomen, de uitvoering daarvan te doen plaats hébben in samenwerking met een in 'het leven te roepen lidhaam, genaamd werkfonds-1934. Het bestuur van dit Werkfonds-1934 zal 'grootendeels bestaan ui't particulieren uit verschillende kringen der samen leving, terwijl de minister-president zal optreden als algemeen voorzitter en de ministers van Waterstaat, Economische zaken, Sociale Zaken, Binnenlandsche Za'ken en Financiën als algemeen onder voorzitter. Als voorzitter en onder-voor zitter, tevens algemeen secretaris, zijd, gelijk men weet, uitgenoodigd en bereid gevonden de heeren J. P. Zaalberg en dr. ir. A. H. W. Haoke. Dit bestuur zal worden bijgestaan door een raad van bijstand en advies en door daaruit te vormen sub-commissies. Voor dien raad wordt een veertigtal vooraan staande personen uit verschillende 'krin gen van het bedrijfsleven en zijn organi saties en uit bestuursorganen uitgenoo digd. Blijkens 'de memorie van toelichting is de bedoeling, dat in samenwerking met het Werkfonds zooveel mogelijk produc tieve werken uitgevoerd worden opdat een groot aantal arbeidskrachten in de ge legenheid wordt gesteld, weder door eigen arbeid in hun onderhoud te voor zien. De werken zullen zoodanig moeten worden uitgevoerd, dat het aanpassings proces aan de gewijzigde economische omstandigheden daardoor zal worden be vorderd. Dit beteekent, dat voor de uit voering met name op bet stuk der loon- bepaling, bijzondere voorwaarden zullen moeten gelden. Daarbij zal het loon die nen te worden bepaald op een zoodanige 'hoogte, als in de bestaande omstandig heden redelijk 'kan worden geacht. Aangifte overlijden Koningin Emma. DEN HAA'G. Hedenochtend om kwart over tien heeft op het stadhuis te 's-Gra- venhage de officieele aangifte van het overlijden van H. 'M. de Koningin-Moe der plaats gehad. Daartoe begaven zich de Min.-President Dr H. 'Golijn en de Min. van Justitie Mr. van Schaik naar het stadhuis, waar in de kamer van den burgemeester en in diens tegenwoordig heid de plechtigheid plaats had. Als ambtenaar van den burgerlijken stand fungeerde de oud-wethouder, Dr. W. W. v. d. Meuien. Nadat de aangifte was geschied werd de acte voorgelezen en door de Ministers en Dr v. d. Meulen gefeekend. DEN HAAG. Met betrekking tot de regeling van het verkeer en de hand having der openbare orde op den dag der begrafenis van H. M. de Koningin- Moeder, had gisteravond ter Provinciale Griffie onder leiding van den Minister van Staat, de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland een vergadering plaats, waaraan werd deelgenomen door den procureur-generaal-directeur van politie, de burgemeesters van Den Haag, Delft en Rijswijk, vergezeld van den politie-chef, de Chef der 5de afdeeling van het depax-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2