HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs Wetenschap en Kunst Gemengd Nieuws. De volgende voorstellen worden z.h.st. aangenomen. Overbrenging school G naar gebouw van vroegere school K. Opneming kasgelden 1934 (muimum f 150.000). Wachtgelden personeel openbare be waarschool. Dading terzake bevissching vesten. Verkoop grond park „de Griffioen". Verhuring bovenwoning Nieuwstr. G 1. Crediet vernieuwing water leiding gedeelte Noordweg. Weth. B o a s s o n zegt, dat het niet in de bedoeling ligt het resteerende derde deel dit jaar nog te vernieuwen. Nu de Polder Walcheren een deel van den Noordweg verlegt, is het rationeel in dit gedeelte (1000 M.) de buisleiding te ver nieuwen. Of het volgend jaar het andere gedeelte zal worden vernieuwd, zal af hangen van de onderhandelingen over de watervoorziening van Walcheren. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Geldleening. Aan de agenda wordt nog toegevoegd een voorstel om ter con verteering van een gedeelte van de loo- pende 5 geldleening pro resto, groot f580.000 te sluiten een leening, groot f252.000 op schuldbekentenis, tegen een rente van 4% (commissionair A. E. Groeneveld te Den Haag). Dhr Mond eel acht deze conversie niet in a 11 e opzichten aanbevelenswaar dig. Er is één bezwarende bepaling, dat de gemeente in vijf jaren niet mag con- verteeren. We zitten dus voor vijf jaar aan 4% vast. Alles wijst op een da lend rentetype. De Staat leent tegen 4 men spreekt zelfs al van 3V£ Beleg ging in het buitenland heeft zijn bezwa ren. Particulieren vragen ook weinig geld. Waar de jaarlijksche bate f 1575 be draagt, zal Spr. voorstemmen. Maar Spr. wil met de conversie van het restant van 3y2 ton niet te veel haast maken, tenzij het mogelijk is te leenen tegen 4 en mits ten allen tijde conversie mogelijk is. Dhr v. d. Feltz wil zich niet op spe culatief gebied gaan bewegen. We kun nen nu een voordeel behalen. Beter is één vogel in de hand dan tien in de lucht. De voorzitter zegt, dat B. en W. de zaak grondig hebben overwogen. In Dec. j.l. hebben zij zich tot 16 adressen gewend om een aanbieding voor een con versie van de geldleening. Veel resultaat had dit aanvankelijk niet. Later zijn ver schillende aanbiedingen gekomen, waar van deze de meest aantrekkelijke was. Er wordt nu althans een belangrijk voor deel per jaar geboekt. In de redeneering van den heer Mon- deel zit een speculatieve factor. Wie zal zeggen, dat de rentestandaard niet stij gen zal? Dhr Jeronimus juicht het voorstel van B. en W. toe. Het is nog zeer twijfel achtig of een geheel vrijwillige staats- leening ad 4 slagen zal. In Engeland neemt men een meer nationaal, maar in Nederland een meer zakelijk stand punt in. Dhr Monde el neemt nota van dit laatste. De voorzitter wijst op Enschedé, dat een leening afsluit, hierop neerko mend, dat het 4% rente moet betalen. Spr. kan ook meedeelen, dat bij Ged. Sta ten tegen dit leeningsvoorstel geen be zwaar bestaat Dhr Portheine zou in tegenstelling met dhr Mondeel B. en W. willen aan sporen op dezen weg voort te gaan, voor al waar geleend wordt op schuldbekente nis. Dhr Mondeel handhaaft als ideaal een 4 rentetype en ten allen tijde con verteerbaar. Dhr Onderdijk zegt, dat de soa-dem. fractie dit voorstel acceptabel acht, temeer omdat de grootste helft van de loopende leening nog niet geconverteerd wordt en B. en W. de zaken verder nog eens kun nen bekijken. Het voorstel wordt z.h.st aangenomen. (Wij melden nog, dat de provisie *4 van f252.000 of f630 bedraagt, dat de rentebesparing over 1934 f 234.37 bedraagt en over 1935 f 1575, welk bedrag voor elk volgend jaar daalt met f56.25.) Van de rondvraag wordt geen gebruik gemaakt. Te ongeveer drie uur wordt de vergade ring, die te kwart over twee was be gonnen, gesloten. I. P. van der Weele t In den afgeloopen nacht is te Golijns- plaat overleden de heer I. P. van der Weele, een der meest vooraanstaande personen op landbouwgebied. De loiverledene was secretaris der Coöp. Suikerfabriek „Dinteloord", antv.-griffier van verschillende polders op Noord-Be veland, loud-lid van 'tDagel. en Hoofdbe stuur der Z.L.M., voorz. van de veldkeu- ringscommissie van de N. A. K., tot voor kort voorzatter van de gewestelijke tarwe- organisatie in Zeeland, enz. Ook was hij ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Voor den landbouw in Zeeland beteekent dit overlijden een zeer gevoelig verlies. - Voor f 1.80 per week kunt U in het fcezit komen van een N.S.F. of Philips- toestel met electrodynamische luidspre ker. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. (Adv.) Middelburg, Naar wij vernemen, ligt voor hen, die in verband met het overlij den van H. M. de Koningin-Moeder hunne deelneming wenschen te betuigen, bij den Commissaris der Koningin een register ter teekening, van welke gelegen heid reeds druk gebruik wordt gemaakt. De Kamer van Koophandel en Fa brieken heeft aan H. M. de Koningin te legrafisch deelneming betuigd met het overlijden van de Koningin-Moeder. Vlissingen. De heer Ir H. Suijver zal met ingang van 29 April zijn betrekking van hoofdingenieur bij de Kon. Mij. de Schelde te Vlissingen neerleggen, doch is bereid gevonden actief in dienst te blijven als adviseerend consulent en als zoodanig in enkele bijzonder gevallen op te treden. Tot hoofdingenieur van de afdeeling machinebouw is benoemd Ir. H. W. van Tijen. In diens plaats is benoemd tot chef van de teekenkamer Ir. G. Kapsenberg. Goes. Op de Paaschvee-tentoonstelling te 's-Hertogenbosch behaalde de collectie vee, ingezonden door de firma G. Bldkpoel Zonen de volgende prijzen: Dikbil ossen le en 2e prijs. Fijnste gemeste vaarzen le en 3e en een extra le prijs. Zwaarst ge meste koe 3e prijs. Het vee is door de eigenaars zelf gemest. De collecte voor het Crisis-comité bracht deze week f 58,20 op. Naar ons wordt medegedeeld, zal a.s. Vrijdagavond te kwart over acht in de Groote Kerk alhier in verband met het overlijden van H. M. de Koningin- Moeder een korte herdenkingsdienst wor den gehouden. De heer Van Ballegoyen de Jong, voorzitter van de Oranjevereen., zal een inleidend woord spreken, terwijl de eigenlijke dienst zal worden geleid door Ds P. J. Steinz. Krulningen. Dhr P. J. F. Verhage al- bier slaagde te 'e-Gravenhage aan de vak school voor kleermakers voor diploma kleermaker. (Belangloos bericht). Maandagavond werd in het Zon dagsschoolgebouw vertoond de film der vereeniging Het Hoogeland. Ds J. Kool stra sprak een openingswoord naar aan leiding van de gelijkenis van den barm- hartigen Samaritaan, waarna op duide lijke wijze het doel en werk der vereeni ging op het doek werd vertoond. Er werd een afdeeling der 3 cents-vereen, opge richt met aanvankelijk 12 leden. Jammer dat voor dit goede doel en de mooie film niet meer belangstelling was. Ds J. Mor tier sprak het slotwoord. i Vandaag wordt de weduwe Jannetje Grootjans-Meulemeester, wonende aan den Zanddijk alhier, 100 jaar. Zij is nog een krasse vrouw, alleen wat hardhoorend. Zij is reeds 42 jaar weduwe en heeft 10 ikinderen gehad, waarvan er nog 5 in leven zijn. Een er van, een 72- jaxige vrijgezel, woont bij haar in. Het zal haar zeker niet aan belangstel ling ontbreken. lerseke. Dinsdag is de eerste rog ge vangen en aan den wal gebracht door de oesterboot TE 128. Dit is dit jaar eenige dagen later dan in 1933. De eerste netten zullen pas den len April worden uitgezet. Met den verkoop van zaaioesters wordt goed doorgegaan, maar de prijs is slecht en varieert van 25 tot 30 cent per kilo. De consumptieoesters gaan ook nog slecht van de hand. Er zijn oesterkwee kers die hun geheele productie nog staan de hebben. Zelfs de oesters van „bene den" zijn nog niet pp. Dus zullen de meeste oesters van de Ierseksche Bank wel heelemaal niet aan de beurt komen. Borssele. Alhier is door eenige perso nen besloten tot oprichting van een zwemvereeniging. Hoedekenskerke. Op de Maandagavond gehouden eindles van den algemeenen tuinbouwcursus werd een diploma uit gereikt aan H. Leendertse en J. Lous te Hoedekenskerke, J. J. van Wingen te Baarland, M. Hoek van Dijke te Hoede kenskerke, J. van Wingen te Baarland, C. Zeevaart, A. van Oosten, J. Lucasse, P. Smallegange en J. den Dekker te Hoe dekenskerke. Door eerstgenoemde werd namens de leerlingen aan de onderwijzers de heeren H. L. K. Leijs en A. W. Bu- teijn een fraaie hortensia aangeboden. De Rijkstuinbouwconsulent schetste de toenemende moeilijkheden voor de jonge lui van het platteland. Hun meerdere kennis kan hen echter helpen. Dé heer J. Ermerins wekte de leerlingen namens de Commissie van Toezicht op een derde leerjaar te volgen. Heinkenszand. Dinsdagavond hield de afdeeling Heinkenszand van de vereeni ging „Het Groene Kruis" haar jaarver gadering onder leiding van haar voor zitter Dr Griep. Alvorens aan de agenda te beginnen verzocht de voorzitter alle aanwezigen zich van hun zitplaats te verheffen en in een oogenblik stilte te herdenken het overlijden van de Konin gin-Moeder. Daarna bracht de penning meester verslag uit van zijn gehouden beheer. Ontvangen was over 1933 met in begrip goed slot 1932 f 685.57, uitgegeven f 470.31, goed slot 1215.26. De rekening voor t.b.c.-bestrijding vermeldt aan ontvang sten f567.32, aan uitgaven f501.75, met een goed slot van f265.57. De begrooting voor het Groene Kruis vermeldt aan ont vang en uitgaaf f 685.60 met een post voor onvoorzien van f 135.88. De begrooting voor het T.B.C.-fonds vermeldt aan ont vang en uitgaaf f450.57 met een onvoor zien van 116.57. Nadat op voorstel van het bestuur met alg. stemmen was be sloten de erfpacht af te koopen van den grond waarop het gebouwtje staat voor barging van het verplegingemateriaal, enz. werden beide begrootingen goedge keurd. Tot bestuursleden werden herbe noemd de heeren A. Risseeuw en J. A. Duijvestijn en benoemd de heer D. C. van Werkum in de plaats van den heer J. L. Snijder, die niet meer als zoodanig in aanmerking wenschte te komen. Als afgevardigde naar de vergadering van de Prov. vereeniging werd gekozen Dr Griep. Uitgebracht werd het jaarverslag over 1933, waaruit bleek, dat het ledental een vermindering onderging van 5 en op 1 Januari 1934 bedroeg 312. De verplegings- artikelen verkeeren in goeden staat. Voor aankoop materiaal werd uitgegeven f207.26. Zuster Kranenburg verricht met groote ambitie haar werk wat steeds om vangrijker wordt. In totaal werden door haar 1972 bezoeken afgelegd. De vereeni ging voor Ziekenhuisverpleging telt 392 betalende en 54 niet-betalende leden. Over 1933 werden in 31 gezinnen 124 stuks ver- plegingsartikelen uitgeleend. Het consul tatiebureau voor zuigelingen, dat 13 Sep tember 1933 werd opgericht blijkt in een behoefte te voorzien. Behandeld werden 13 zuigelingen. Door den heer van Wer kum werd verslag uitgebracht der ver eeniging voor Ziekenhuisverpleging voor zoover dit deze gemeente betreft. Uit dit verslag blijkt, dat 1933 voor de vereeni ging een voordeelig jaar was, daar de Ingezonden Mededeeling. inkomsten de uitgaven voor deze gemeen te overtreffen. Over 1934 zal de toestand waarschijnlijk anders zijn, waar de en kele maanden van 1934 reeds zeer groote uitgaven vorderden. Door de Nederl. Ver. tot bestrijding van Tuberculose werd daarna de 2de Tuberculose-lilm vertoond: „Waar een wil is, is een weg". Zoutelande. Dinsdagmiddag vergaderde de Gemeenteraad. Het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over 1933 werd voor kennisgeving aange nomen. Hierna werd o.a. medegedeeld: dat het niet mogelijk is om een ventverbod in het leven te roepen, teneinde, zooals door de heer Adriaanse in de vorige raadsverga dering werd bedoeld, de concurrentie van de groote zaken te weren. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten werd op voorstel van B. en W. besloten tot het verhuren van gemeen tegrond voor kampeerterrein, waarbij de perceelen en de prijs en verdere bedingen werden vastgesteld. Het reeds dienaan gaande genomen besluit werd ingetrokken. B. en W. stelden voor een regenhaik, groot 5 kub. M. te plaatsen aan de school. De kosten werden geraamd op f 85. Dhr Verhage betwijfelde of de regenbak wel noodig is. Dhr de Witte vroeg, of er spoe dig waterleiding komt. In dat geval kon men beter nog wachten. De voorzitter ant woordde hierop, dat watervoorziening noo dig is en dat er vooreerst nog geen water leiding zal komen, waarna dit voorstel z. h. at. werd aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd besloten op een verzoek van dhr F. W. de Lange te Westkapelle, om een voetpad, loopende door „De lange Nisse", aan het openbaar verkeer te onttrekken, gunstig te beschik ken. Hierna stelden B. en W. voor te beslui ten tot verharding van den Oostweg en om na de verharding het onderhoud van dezen weg voor rekening der gemeente te nemen. IDe gemeenten Westkapelle en Domburg zullen den aansluitenden weg ook verharden. Het gedeelte dat door de gemeente Zoutelande zal worden verhard is plm. 1500 M. lang. De kosten worden geraamd op f 8900. De Polder Walcheren geeft een bijdrage van 20 pet. of f '1780; de gemeente krijgt f 2960 voor haar reke ning en de aangelanden f 4160. Aan de aangelanden zal hiervoor een baatbelas ting worden opgelegd. Het is de bedoeling het werk in dit jaar nog uit te voeren. De heer Verhage merkte op, dat dit voorstel te vlug in behandeling komt om het grondig bestudeerd te kunnen hebben. Hij vindt 2.5 M. breedte te smal, daar hij veel vervoer langs dezen weg verwacht. Dhr Maljaars is ook voor verharding, aangezien de aangelanden er voor zijn, maar toch vond hij dit werk voor dezen tijd te duur. Dhr de Witte vroeg, of deze last voor de gemeente niet te zwaar is en merkte op, dat er personen zijn onder de aangelanden, die eigenlijk niet in staat zijn de op te leggen baatbelasting op te brengen, niettegenstaande zij zich ervoor verklaard hebben. De sprekers beantwoordende, merkte de voorzitter o.m. op, dat er vlug gewerkt moet worden, omdat de andere gemeenten ook vlug werken en dat de last, die de gemeente hiermee op zich neemt niet te zwaar is. Het voorstel werd met alg. st. aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd de jaar wedde van den grafdelver van f 30 ver- ihoofd tot f 40. De kindertoeslagen van den secretaris en den ontvanger werden met f 50 ver hoogd. Sf.-Laurens. Maandagavond hield de Anti-Rev. Kiesvereen. alhier haar jaar vergadering. In zijn openingswoord sprak de voorzitter dhr P. Boon, over „"Wat de Tweede Kamerverkiezing in het afgeloo pen jaar te zeggen heeft", daarbij wijzende op de taak, welke vooral in de zen moeilijken tijd op de anti-revolutio nairen rust. Trouw aan de beginselen en steun aan de Regeering moeten zeker nu voorop staan. Vier nieuwe leden werden tot de vereeniging toegelaten. De secretarie, de heer L. Davidee, gaf in zijn jaarverslag o.m. een interessant overzicht van het bezoek aan de leden vergaderingen, waaruit bleek, dat er nog leden zijn, die geen enkele vergadering bijwonen. Uit het verslag van den pen ningmeester, den heer J. Marinissen, bleek, dat er een saldo van f 3.18 aanwe zig is. De aftredende bestuursleden J. W. van 't Hoff en P. Gilde werden herkozen. Tot afgevaardigden naar het Prov. co mité werden benoemd P. Boon en L. Da- vidse, voor de Centrale P. Gilde, J. Ma rinissen en G. Prins. Daarna werd door den heer J. M. Hou terman uitvoerig beantwioord de in de vo rige vergadering gestelde vraag of een werklooze recht heeft op steun van de Overheid, b.v. door werkverschaffing. Over deze aangelegenheid en eenige an dere ontspon zich een uitgebreide gedach- tenwisseling. De voorzitter deelde nog mede, dat het gewijzigde Program van beginselen voor de leden is aangeschaft en dat de Kamer rede van Dr Golijn zal worden verspreid. Arnemuiden. Heden viert het echtpaar B. Schroevers-Grootjans zyn 60-jarig hu welijksfeest. Zeker een unicum. Dhr B. Schroevers heeft de Ned. Herv. Kerk 18 jaar als notabel en 29 jaar als ouderling gediend, welk ambt hij een jaar geleden wegens zijn hoogen leeftijd, heeft neer gelegd. Het zal de beide krasse oudjes op dezen dag zeker niet aan belangstelling ont breken. Aagtekerke. Alhier heeft men de laffe streek uitgehaald, om bij een ingezetene petroleum in de regenbak te gooien. Grljpskerke. Bij den landbouwer Z. Franke zijn Zaterdagnacht 4 kippen en een haan gestolen. De politie stelt een onderzoek in. Tholen. Door de schietvereeniging „Ko ningin Wilhelmina" werd Maandag j.l. een onderlinge wedstrijd gehouden. Prijzen werden behaald: le. L. v. d. Vaate 188 p.; 2e. J. M. Bal 185 p.; 3e. J. Quiat Pz. 180 p.; 4e. J. M. Schot Czn 180 p.; 5e. J. Laban Czn 179 p.; 6e. J. Schot Szn 178 p. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam (vac. dr Berkel- bach van der Sprenkel), J. G. Franck te Bilthoven, D. Tromp te Zandvoort en A. A. Wildschut te IJmuiden. Aangenomen naar Mastenbroek, P. Hakkesteegt te Kortenhoef, Bedankt vioor Dinteloord, P. Hakke steegt te Kortenhoef. Geref. Kerken. Tweetal te Groningen, P. Deddens te Rijswijk en E. van Teilingen te Oostwold. Aangenomen naar Lunteren, W. G. v. d. Brink, cand. te Hilversum. Geref. Gemeenten. Tweetal te Giessendam, J. D. Barth te Borsselen en M. Hofman te Krabben- dijke. Examen nijverheids- o n d e r w ij a. Bij beschikking van den minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen is benoemd tot lid der com missie belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akten van bekwaamheid tot het geven van nij verheidsonderwijs F. G. G. Rothuizen, di recteur van gemeentewerken te Goes. Bevorderd aan de Universiteit te Utrecht tot doctor in de wis- en natuur kunde, op proefschrift: „Peptisatlie en Isomorfie", dhr H. A. Gysouw, geboren te Groede. „Tot Oefening en Uitspanning" Middelburg. „Matthëus-Passion". Onder leiding van dhr Joh. H. Caro voerde bovengenoemd koor gisteravond Bach's machtige passionsmuziek uit. Vooraf klonk het echter a capella: „Wenn ich einmaal soli söheiden, so scheide nicht von mir". Staande werd het aangehoord, evenals de gevoelvolle woorden door Ds van Em- pel gesproken, ter gedachtenis van de ge storven Landsvrouwe, de Koningin-Moe der, die in het hart van ons volk zoo'n ruime plaats had veroverd. Na deze stille hulde ging men over tot de uitvoering van de „Matthaus-Passion". Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat men van Bach niet veel meer wist, dan dat hij een virtuoos was in het orgel spel en een bijzondere geleerde op het ter rein van de contrapuntiek. Hoe is dit alles evenwel veranderd. De geregelde uitvoering van zijn Pas sionen, in het bijzonder van de Matthaus, trekt ieder jaar een grooter aantal luiste raars, een bewijs, dat de belangstelling voor Bach's heerlijke muziek onverzwakt blijft. We kunnen het nn haast niet begrijpen, dat bijna nn wuw de Faeeionea onuitge voerd bleven, totdat Mendelssohn ze weer ten gehoore bracht. „Oefening en Uitspanning" had dan ook èn op de repetitie èn op de uitvoering een geheel gevulde zaal. Geen wonder. Bach weet het geweldig dramatisch gebeuren, de lijdensgeschiede nis van Jezus, door zijn schoone muziek, toch weer zoo te geven, dat het tot ons Bpreekt van een lijden en redden, ja van een redden door lijden. In de proloog zingt het eerste koor: „Kommt, ihr Töchter, helft mir klagen", terwijl het tweede steeds vraagt: Wen? Wie? en dan het kinderkoor daar boven uit zingt: „0 Lamm Gottes, unschuldig". Dit koraal geeft wel de grondgedachte aan, waarop de heele Passion is gebouwd. Het zou veel te ver voeren (en het is ook hier de plaats niet) om het werk verder te beschrijven. Alleen zij hier nog opge merkt, dat Bach door zijn bijzondere har monisatie, zijn rangschikking der stof, het telkens laten spreken der gemeente (koor, in de koralen) en de afzonderlijke stem, in de arioso's en aria's, een geheel weet te geven van groote levendigheid, zeker, maar niet minder van een aangrijr penden ernst. De solisten: To v. d. Sluys, sopraan; Annie Woud, alt; Louis van Tulder, te nor; Max Kloos, bas; Dr v. d. Kamp, ba riton, verzorgden hun taak op uitnemende wijze, hun namen waarborgden reeds, dat het luisteren een genot zou zijn. Het koor was van groote kracht. De leiding bij dhr Caro in bekwame handen. Aan den vleugel begeleidde Mevr. Nonhe bei en d'hr Ferwerda op het orgel. Alles te samen vormde een schoon ge heel, dat niet anders dan diepen indruk nalaten kon. „Oefening en Uitspanning" kan spreken van een uitstekende vertol king van Bach's heerlijke „Matthaus- Passion". De fraudes met de crisis varkens. Het „Dagbl. van Noord-Bra bant" schrijft: „Het onderzoek van de rijkspolitie in zake de fraudes met de crisisvarkens is nog steeds in vollen gang. Zooals het zich laat aanzien, kunnen we in de eerste dagen niet verwachten, dat er een streep onder gezet kan worden. Blijkens de in lichtingen, die ons gewerden, zwelt het dossier aan tot een boekwerk en hebben dagelijks nieuwe verhooren plaats. Het eindresultaat zal vermoedelijk dan ook wel zijn, dat een groot gezelschap verdachten zich voor den strafrechter zal hebben te verantwoorden." Op hol geslagen koe ver wondt agent. Gisterochtend te even na 6 uur is op de Veemarkt te Rotterdam een koe van een onbekenden veekooper losgebroken en op hol geslagen. De agent L. Kamp trachtte het dier met zijn fiets den weg te versperren. De koe trapte de fiets in elkaar maar de agent wist het dier toch bij het halstouw te grijpen. Veel plezier beleefde hij daar niet van want de koe trok hem omver en bewerkte hem met de horens in lendenen en rug om het vervolgens weer op een hollen te zetten. Op de Libanonbrug had een majoor van politie zich opgesteld, die met drie welgemikte pistoolschoten een einde maakte aan het leven van het beest. De agent Kamp heeft gelukkig slechts lichte verwondingen opgeloopen. In een vlaag van waan- z i n. Omtrent het drama te Boven-Har- dinxveld meldt men nader, dat de man zijn daad bedreven heeft in een vlaag van godsdienstwaanzin. Hij zelf is zwaar ge wond overgebracht naar het ziekenhuis. Doodelijk ongeluk op op een station. Bij het binnen komen van een trein uit Duitschland op het station Arnhem is gistermiddag een inwoner van Amsterdam van het perron gevallen en tusschen het perron en den trein doodgedrukt. Het deerlijk verminkte lijk is naar het gemeente-ziekenhuis over gebracht. Belangrijke eiersmok- kelarij ontdekt. Aan de grens bij Dinxperlo hebben de Duitsche kommie zen te Suderwick een eierhandelaar met een vrachtauto met eieren beladen aange houden. Het was gebleken, dat de han delaar telkens als hij per auto eieren uit Nederland naar Duitschland vervoerde, acht centenaars eieren smokkelde, een feit dat 40 maal achtereen was gepleegd, dus totaal 320 centenaars. De man wist de volgende practijk daarvoor te vinden. Voor hij naar Nederland ging om eieren te halen, liet hij zijn auto aan het Duit sche grenskantjoor wegen, wanneer hij dan met eieren terugkwam werd het ge wicht der auto bij de tariefsbetaling van de eieren in mindering gebracht. Men had evenwel ontdekt, dat hij in de leege auto ijzeren staven heimelijk had verborgen, voor welke geen eieren in de plaats wer den gesteld. Op een andere plaats vond men in een garage een vrachtauto met 25.000 ge smokkelde eieren, die door leege kisten, welke er voor stonden, aan het ook waren onttrokken. -—Geheime slachtingen. Het is den keuringsdienst van vee en vleesch voor Haarlemmermeer, in samenwerking met de Haarlemsche politie gelukt, den sluier te lichten, die hing over een waar complot van frauduleuze slachters in Haarlemmermeer, die vee slachtten en het vleesch onttrokken aan alle in de wet genoemde voorschriften, zooals keuring, accijns, e.d. Zaterdagavond zijn, aldus vermeldt de „Telegraaf", aaa den Leimui der dijk 125

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2