Land- en Tuinbouw Wetenschap en Kunst Rechtszaken Burgerlijke Stand ft Berichten over onze Adverteerders. middag aanbesteed: het bouwen ran een badhuis, groot buitenwerks 6.83 X 18.76 M., hoog 3.82 M. (plat dak) op een terrein gelegen aan de Bonedijkestraat, aldoor. Over de maand Februari. Dinsdag 6 uur 84, ie pers om het en, meer ippij dan Het wa^- i, die de giftigend wel dui- ref. blad >vergeno- an de in er of it er wei den heer blad: gekomen, van zijn e gebrui- jkt en het ir vorige uitgaan, van „De akt. - zoo zou e boeren? (veest, die er in ge- oor land- haar ver afkeuring krachtige atregelen, ieus na te 1RKER. OP „DE DNTVAN- ND VER- ATIS. zaal ont- isteravond Merwede- rolle vaart ie drie in- itig, vader, n, werden ziekenhuis leging zijin Ferdinand rnstig ver- larbij twee aderde uit in verhuis- jtigen gang at inslaan, aderde een ïd de train raakt werd Op dat mo- omende uit vrachtauto, roorbalcona de vracht- cdru'kt. Met ie beide in- a chauffeur knecht 'had loopen. Zij rvoerd. en traal e van b e- aardig- is verneemt or den heer et centraal wijsstukken ihage en rige edities neld de ;au door de rwerk werd an de l^ta- it eigenaar- sen worden h de over- er jaar uit- neisjes voor ontvangst, tvangen. (De er een abuis >ord teeken- dit abuis •kt. Ook ge- ten door de erden getee- dochter van mployé is. employé'a ;ijn bewerkt, >n juist zijn. ;ezet en er 'het licht, den, b.v. in- jn er is vrij- lere fraudes .dekt voelde, van dit jaar; van de pas en medische Het ontslag blik bestond mde de mal- 'had betref- op 2 Maart eend. was werd de irschuwd. rheidsinstel- onder wa an directeur imenten. Het owt. CRISIS-RUNDVLEESCH IN BLIK. Ongewettigde agitatie. De „Volkskrant" schrijft: Nu rondom de verstrekking van het ingeblikte crisis rund vleesch van enkele zijden min of meer agitatie wordt gevoerd, schijnt het on3 nuttig aan het volgende bekendheid te geven: Een maand geleden is door het bestuur van het R.K. Werkliedenverbond een vra genlijst gezonden naar ongeveer 900 plaat selijke Volksbonden en Werkliedenveree- nigingen in het land. De eerste in deze circulaire vermelde vragen luidden: Hoe oordeelt men ten uwent over de kwaliteit van het vleesch in blik? Vindt men het algemeen goed? Wij kunnen meedeelen, dat reeds uit 350 plaatsen antwoorden bij het Verbonds- bestuur zijn ontvangen en dat zoo goed als zonder uitzondering de antwoorden luiden: goed best uitstekend! Van verschillende zijden wordt het ver langen geuit, dat bij het vleesch vet zal worden verstrekt. Dat bij het gereed maken van millioe- nen bussen ingeblikt vleesch wel eens afwijkingen voorkomen, onze werkloozen die zeer zijn ingenomen met de verstrek king, zijn verstandiger dan de redactie van „Het Volk", die zulks blijkbaar niet kan begrijpen en meedoet aan het ver wekken van agitatie, waarvan de werk loozen en de gesteunden in 't algemeen de dupe kunnen worden. Nieuwe contingenteering in België. Thans sla en paarden aan de beurt? België staat op het punt twee nieuwe oontingenteeringssmaatregelen te nemen, die beide den Nederlandschen export ge voelige slagen zullen toébrengen: zoowel de invoer van sla als die van paarden zal gecontingenteerd worden. De Brusselsche „Standaard", waaraan wij het bericht ontleenen, teekent er het volgende bij aan: Verleden jaar reeds werden vele klach ten geuit over den overvloedigen invoer van sla uit Nederland. Gedurende de eer ste maanden van het jaar werd tien tot twintigmaal meer ingevoerd dan in nor malen tijd, met het gevolg, dat èn de Hollandsche èn de Belgische sla tegen spotprijzen aan den man werd gebracht, in sommige gevallen zelfs op den vuilnis hoop gegooid, bij gebrek aan koopers. In Juni 1933 werd een K. B. uitgevaar digd, waardoor de invoer van tomaten, komkommers, bossen wortelen en aard beien werd gecontingenteerd. De sla werd toen nog buiten deze maatregelen gelaten, omdat het seizoen daarvoor toen voorbij was. Op dit oogenblik echter begint de concurrentie weer nijpend te worden. Rondom Antwerpen en Meohelen staan hectaren en hectaren onder glas beplant met sla, die over enkele dagen op de markt zal komen en waarschijnlijk geen koopers zal vinden, indien de invoer uit Neder land onbeperkt blijft. Een nader besluit zal dus eerlang worden getroffen, waar door ook de invoer van salade zal worden gecontingenteerd. Het blad meent, dat het er niet om gaat, den invoer onmogelijk te maiken, doch dezen eenvoudig terug te brengen tot nor male verhoudingen. De maatregel zou ge nomen worden in den vorm van een alge meen besluit betreffende den invoer van fruit en groenten, doch hij zou voorloopig slechts toegepast worden op die soorten fruit en groenten, die reeds gecontingen teerd waren, alsmede op sla. Wat de contingenteering van den paar- deninvoer betreft, betoogt de „Standaard", dat de Belgische fokkers altijd veel paar den hebben geleverd aan vreemde landen, voornamelijk aan Frankrijk en Duitsch- land. Prohibitieve invoerrechten hebben dien handel schier geheel te niet gedaan. Andere landen hebben van de omstandig heid, dat België slechts lage invoerrech ten op paarden heft, gebruik gemaakt, om hun paarden tegen dumping-prijzen op de Belgische markt te werpen. Om dezen toestand in zekere mate te verbeteren, heeft de Belgische regeering besloten den invoer van paarden terug te brengen tot het normale peil. Ontevreden veehouders. De overzichtschrijver Friso schrijft in het orgaan der Friesehe Mij. V. land bouw het volgende: „De landbouworganisaties klagen over te weinig contact met de regeering. In derdaad, als men de resultaten van dat contact ziet, dan ligt daarin een bevesti ging van die klacht. Men zou de vraag kunnen stellen of het niet beter is, gezien het voor de veehouderij bereikte en ge zien de gevaarlijke wegen, welke men thans is ingeslagen, van dat geringe con tact dan ten slotte ook maar vrijwillig afstand te doen. Als men in Den Haag dan tóch niet wil luisteren naar de ad viezen van de georganiseerde veehouders, als men verder het contact met de alge meens landbouworganisaties verwaar loost, zal men dan ook aan Den Haag de verantwoordelijkheid niet moeten laten? We spreken de hoop uit, dat het niet zoover zal behoeven te komen." Boomkweekerlj en bloementeelt. Bij de centrale commissie der Land- bouwcrisiswet 1933 zijn aanhangig twee ontwerp-besluiten houdende regelen voor de boomkweekerij en de bloementeelt Voorgesteld wordt het voor den verkoop kweeken van producten van de boomkwee kerij en bloementeelt te binden aan een door den Minister te verleenen vergun ning. Deze vergunningen zullen alleen worden verleend aan aangeslotenen bij een crisis-organisatie. Voorjaarswerk. De zorgen voor den fokt oom. De mooie voorjaarsdagen beginnen zoo nu en dan al te komen en dit is het sein dat de drukke dagen voor den pluimvee houder weer aangebroken zijn. De broed tijd nadert en is zelfs al gedeeltelijk aan den gang. Wie vroegbroed wil hebben moet nu aan den slag, anders zijn de jon ge hennen niet klaar in den herfst voor een flinke winterleg. Maar eerst moeten we de zaak goed voorbereiden alvorens we met succes kun nen gaan werken. Bij1 de pluimveeteelt is het nu eenmaal zóó, dat men steeds met iets anders moet gaan beginnen om in een volgende periode succes te hebben. Zoo begint de zorg voor den broedtijd met de foktoomen. Alleen van goede en krachtige dieren zijn gezonde, sterke broedeieren te ver wachten, dus is onze eerste aandacht aan de foktoomen gewijd. De verlichting der hokken moet thans ophouden en die van de foktoomen moet al veel eerder opgehouden zijn. De dagen worden langer en tegen half Maart is de arbeidsdag voor de kip bij daglicht al gauw 1012 uur. We hebben gedurende de wintermaanden de kippen belicht om ze langer arbeidsdag en meer gelegenheid tot eten te geven en zoodoende meer te leggen. We kunnen echter in de pluim veehouderij al evenmin als in andere za ken vijf pooten aan een schaap eischen en om van een kip te vergen dat zij eerst 's winters een massa eieren legt die er met kunst en vliegwerk uitgedreven wor den en dan nog eens te eischen dat het stomme dier nu ook nog beste broedeieren legt, dat gaat niet. Het broedsel behoort ten behoeve van het kuiken beladen te zijn met massa's z.g. levensstoffen, vita minen en mineralen en een kip die veel gelegd heeft, heeft geen kracht meer om deze voor het kuiken onontbeerlijke stof fen in het broedsel te deponeeren. Dus geen kunstbelichting langer en krachtig voeder voor de foktoomen met vitaminen en mineralen. Geef ze als men niet over voldoende groenvoer beschikt in deze we ken maar een extra percent levertraan in het meelvoer, de gevolgen zullen niet uit blijven. Zorg ook voor kippen van goede con stitutie. Goede constitutie kan alleen bliji- ken in de practijk en daarom zeg ik: fok niet van eerste legs dieren; fok van oude re dieren. Ten eerste weet men daarvan de resultaten van het eerste legjaar en ten tweede is de constitutie daarvan beter te beoordeelen. Denk er ook vooral om dat uw fokdie- ren door een dierenarts op pullorum moe ten onderzocht zijn, liefst zelfs gedurende het afgeloopen seizoen twee maal. Gij hebt dan de beste kans kuikens te krijgen die niet al met het ei de doodende bacte riën meekrijgen. Dus: nauwkeurig onder zoek der foktoomen op pullorum. Het on derzoek door den dierenarts is tegenwoor dig goedkoop genoeg en loont de moeite zeker. Dan nog een zeer ernstige raad: Fok in geen geval van dieren waaronder zich ver lammingsverschijnselen voorgedaan heb ben, ook niet van koppels waarin zulke kippen gezeten hebben. Deze ziekte schijnt met de eieren overgebracht te kunnen worden en in koppels waaronder de ziekte voorkomt, kan de smetstof huizen bij hennen die zelf de ziekte niet gehad hebben. Dan ten derde: Niet fokken op papier! Dat wil zeggen: niet alleen op de legsta- ten kijken of een hen wel een flink aantal eieren gelegd heeft, zeg zoo'n 200 in haar eerste jaar, doch vóór alles in het hok gaan en kijken of de hennen en de haan wel flinke krachtige dieren zijn. Als aan dit alles voldaan is en ons fok- toompje goed gevoed wordt, kunnen we aan het verzamelen van broedeieren gaan denken. Let er op dat nu de eieren vaak uit de nesten gehaald worden en zij er niet in blijven liggen en soms warm ge houden worden door de andere hennen, die ook in dat legnest kunnen leggen. Zoo versch mogelijk de eieren naar de be waarplaats, waar ze koel bewaard wor den. Een temperatuur in de buurt van 10 graden Celsius is beter dan boven de 15 gr. C. Verder doet men .verstandig de eie ren in een laagje zemelen of zaagsel te leggen. De kans op breken is dan minder wat van belang is als we deze eieren tij dens het bewaren dagelijks een halve wenteling omdraaien. Bewaar de eieren liggend en bewaar alleen goed gevormde eieren met normede schaal. Ruim alle andere eieren op. DR TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dt Te Hennepe, Diergaardesingel 96 a, te Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. Invloed van de leefwijze op tuberculose. De veronderstelling, dat de leefwijze van den mensch tuberculose kan voor komen en dat het eene volk meer vatbaar is voor deze ziekte dan het andere, het geen is toe te schrijven aan het voedsel, dat genuttigd wordt, werd besproken door Dr Benjamin Goldberg, longspecialist te Chicago, in een voordracht op de jaar- lijksche bijeenkomst van de „Association of Tuberculosis Clinics" in New-York. Hij zette uiteen, dat vermoedelijk de helft van de bevolking besmet is met de zoozeer gevreesde tuberculose, doch dat dit niet bekend is en de ziekte vermoede lijk ook nooit tot een uiting zal komen, daar men in het gebruiken van doelmatig voedsel een voorbehoedmiddel heeft tegen het krijgen van deze geduchte ziekte. Dat een doelmatige voeding van groot gewicht is, blijkt volgens Dr Goldberg uit het feit, dat de Scandinavische bevolking, de Ieren, Indianen en negers, vatbaar zijn voor verschillende soorten tubercu lose, terwijl Indianen en Joden het groot ste weerstandsvermogen blijken te be zitten. Volgens Dr Goldberg begunstigt een leefregel met een teveel aan varkens- vleesch en aardappelen, terwijl groene groenten en zuivelproducten grootendeels ontbreken, het optreden van de ziekte. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft de navolgende vonnissen gewezen op 7 Maart 1934: Met een rijwiel niet uitwijken naar links bij het inhalen van een rijwiel: C. G. te Vlissingen f2 b. s. 2 d. h. Buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: P. de P. te Koudekerke f2 b. s. 2 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat het is voorzien van een deugdelijk, nauw keurig werkend stuurtoestel: J. H. te Wol- phaartsdijk f 15 b. s. 15 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: J. B. te Wolphaartsdijk f5 b. s. 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder spie gel: A. A. J. M. te Hansweert f3 b. s. 3 d. h.; A. G. te 'sHeer Arendskerke f3 b. s. 3 d. h.; J. W. de P. te Oost- en West- Souburg f3 b. s. 3 d. h.; M. C. de V. te St.-Laurens f3 b. s. 3 d. h. Een motorrijtuig anders dan met in rust gebrachten motor op een weg laten staan: J. V. te Koudekerke f10 b. s. 10 d. h. Met een motorrijtuig rijden met te groo- te wielbelasting: J. C. B. te Kruiningen f3 b. s. 3 d. h.; C. V. te Wemeldinge f3 b. s. 3 d. h.; W. W. te Krabbendijke f3 b. s. 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig met een te groote snelheid: F. C. te Amsterdam f 1 b. s. 1 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht en/of zon der reflector: J. D. te Colijnsplaat f5 b. s. 5 d. h.; H. L. te Oostkapelle f2 b. s. 2 d. h.; C. B. te Vlissingen f2 b. s. 2 d. h. Rijden met een rijwiel/motorrijtuig op zoodanige wijze en met zoodanige snel heid, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: J. de W. te Oost- en West-Souburg f10 b. s. 10 d. h.; N. de K. te Middelburg f15 b. s. 15 d. h.; J. J. B. te Vlissingen f25 b. s. 10 d. h.; J. den H. te Rotterdam, na gedaan ver zet: Bekrachtiging van het vonnis waar van verzet. Een motorrijtuig doen besturen, onder toezicht, door iemand, die den voor het verkrijgen van een rijbewijs vereischten leeftijd nog niet heeft bereikt: J. K. te Veenendaal f10 b. s. 10 d. h. Straatschenderij: M. C. S. te Middel burg: geen straf; L. v. d. H. te Seroos- kerke, vrijspraak. Niet zorgen dat een op zijn last op den openbaren weg geplaatst voorwerp be hoorlijk verlicht is: P. W. J. H. te 's-Gra- venhage fl b. s. 1 d. h. Nachtrumoer verwekken: W. L. S. te Middelburg f 15 b. s. 15 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: J. C. M. te Nieuw- en Sint-Joosland f 15 b. s. 15 d. h. Idem bij herhaling binnen een jaar: J. J. V. te Middelburg 3 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn, zijn vee laten loopen op eenig weiland, twee maal gepleegd: J. J. G. te Middelburg 2 maal f 10 b. s. 10 d. h. voor iedere boete. Zonder het vereischte verlof zwak-alco- holischen drank in het klein verkoopen: Ca. D. te Vrouwenpolder f 10 b. s. 10 d. h. Een aan keuring onderworpen slacht dier zonder vergunning slachten en vleesch, dat 'aan keuring is onderworpen, anders dan in afwachting van de keuring in voorraad hebben f10 b. plus f25 b. s. 10 d. h. en 25 d. h. Overtreding ijkwet: P. G. te Sint-Lau- rens, vrijspraak, teruggave van de maat; C. A. B. te Middelburg, berisping, ver beurdverklaring der gewichten; H. L. te Middelburg 10 maal f0.50 b. s. 1 d. h. voor elke boete, verbeurdverklaring der inbeslaggenomen gewichten. Met een voertuig op den tramweg ver blijven, terwijl de tram in aantocht is: D. V. te Middelburg f5 b. s. 5 d. h. Als schipper niet voorzien zijn van een exemplaar van het Alg. Regl. van Politie voor Rivieren en Rijkskanalen, noch van het betrokken bijzonder reglement: J. P. J. de M., gedomiciliëerd te Rotterdam, 2 maal f2 b. s. 2 d. h. voor iedere boete; J. J., gedomiciliëerd te Rotterdam, 2 maal f2 b. s. 2 d. h. voor iedere boete. Als schipper gebruik maken van een Rijkskanaal en niet den naam van het schip duidelijk leesbaar aangegeven heb ben op het schip: A. K. te Antwerpen gedomiciliëerd f3 b. s. 3 d. h. Zonder vergunning fietsen over kanaal- gronden, welke geen openbare wegen zijn: Pa. v. E. te Vlissingen fl b. s. 1 d. h. In de provincie Zeeland rapen van schelpdieren aan den voet der vooruit springende werken: A. J. v. T. te Oost en West-Souburg fl b. s. 1 d. h. In de gemeente Meliskerke de openbare plaatsen op eenigerlei wijze verontreini gen: A. J. te Meliskerke f2 b. s. 2 d. h. Te Middelburg zonder vergunning op •traten een openbare vermakelijkheid ge ven: P. de W. te Middelburg f10 b. s. 10 d. h. In de gemeente Serooskerke des Zon dags een vergunningslokaliteit geopend hebben: A. W. te Serooskerke, geen straf in verband met de geringe beteekenis van het feit en de omstandigheden waaronder het is gepleegd. In de gemeente Vlissingen zonder ver gunning van B. en W. uitvliegende dui ven houden: Ha. Ha, S., huisvr. W. F. de R. te Vlissingen f 10 b. s. 10 d. h. In de gemeente Vlissingen tegen een deur van een gebouw staan: M. M. te Vlissingen f25 b. s. 25 d. h. Faillissementen. Het faillis sement van L. J. Lockefeer, havenmeester te Glinge (Nieuw-Namen), curator mr G. M. Kegge te Goes, is door het Gerechtshof te 'sGravenhage in hooger beroep ver nietigd. Hooger beroep. Door J. M. F., 51 j., slager te Oost- en West-Souburg (thans wonende te Breskens) is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 29 Januari j.l., waarbij hij wegens het slachten van een stuk vee waarvoor de accijns niet betaald is, ver oordeeld ia tot f 75 of 25 d. h. en f 25 of 5 d. h. DE MINISTER-PRESIDENT EN HET 60-MILLI0EN-PLAN. Eenheid is een voorname vereischte voor elke macht die tot besturen en han delen is geroepen. Met dezen stelregel, door Mr W. M. de Brauw in zijn proef schrift over: „De Departementen van alge meen bestuur in Nederland sedert de om wenteling in 1795" neergeschreven, heeft ook ons collegiale systeem van de geza menlijk verantwoordelijkheid voor 's lands bestuur dragende ministers, die deel uit maken van den Ministerraad, ter dege rekening te houden. Vooral onder het tegenwoordige Kabi net, zegt „Het Hbld", geschiedt dit weer in belangrijke mate, met het gevolg, dat de voorzitter van den Ministerraad zich terecht meer dan vroeger dikwijls het ge val was, als Minister-President doet gel den. Dr Colijn moge het tot nu toe niet noodig geoordeeld hebben, opzettelijk en nadrukkelijk de theorie van het Mi nister-Presidentschap te onderstrepen, door haar over de geheele linie in ons ge schreven staatsrecht op den voorgrond te plaatsen (wat o.m. met behulp van eenige wijzigingen van het Reglement van Orde van den Raad van Ministers te bereiken ware), bij herhaling heeft hij reeds blijk gegeven zich in den staatsrechtelijke p r a k t ij k wel degelijk als een waar Mi nister-President te willen gedragen. Een nieuwste, duidelijk sprekend, voor beeld hiervan, treft men aan in de Me morie van Toelichting op het Zaterdag avond door ons bespraken 0O-millioen- plan voor werkverruiming. Onder dat stuk toch prijkt als eerste onderteekenaar niet de naam van één der vijf ministers, die elk op hun beurt in verband met de door hen beheerde portefeuile recht streeks bij dit plan betrokken zijn. maar die van.... den Minister van Koloniën, wiens Departement met deze heele zaak rechtstreeks niets heeft uit te staan. De toelichting zelve bevat echter de verklaring van dit anders misschien eenieszins merk waardige feit. Bij de voorbereiding en uit voering der werken, waarvoor men de gel den aanvraagt, zijn aldus het slot der M. v. T. belangen betrokken, welke be- hooren tot 't ambtsterrein van verschillen de ministers. Vandaar, zoo gaat dit stuk voort, dat de regeering zich voorstelt voor die voorbereiding en uitvoering een com missie te vormen onder leiding van den Minister-President en voorts bestaande uit de ministers van Waterstaat van Economische Zaken, van Sociale Za ken, van Binnenlandsche Zaken en van Financiën. Het is duidelijk. Om der wille van de eenheid en in verband met de omstandig heid, dat het hier een opzet betreft, die te beschouwen valt als uitvloeisel van het beleid van het kabinet als geheel, zal dr Colijn, hier zelfs betiteld als mi ni s t e r-president (officieel heet hij voorzitter van den Raad van Ministers) aan het hoofd dezer ministerieels com missie komen te staan. Om dezelfde reden, zoo mag men aan nemen, zal dr Colijn als minister-presi dent dit wetsontwerp in het parlement verdedigen. Hieruit volgt dat, nu hij in de eerste dagen van Mei per vliegtuig naar Nederlandsch-Indië hoopt te ver trekken. erop gerekend wordt, dat voor dien de behandeling in de beide Kamers afgeloopen zal zijn. Wij ontvingen van de Transvalia en Mundus rijwielfabriek te Middelburg een typographisch keurig verzorgd boekje be vattend een combinatie waarin vier za ken verwerkt. Het boekje is in de eerste plaats prijscourant, bevat verder een prao- tische blocnota, voorts een kalender, en last not least een aantrekkelijke knip- en legpuzzle geschikt voor ieder om op te lossen. Deze boekjes zijn verkrijgbaar bij de Agenten der Transvalia-en Mun- dus rijwielen. Wij twijfelen er niet aan of onze Zeeuwsche Rijwielfabriek de Firma Gebrs. Kaan zal met deze mooie en aar dig gevonden reclame een goed succes oogsten. Vlissingen. De woningboawvereeniging „Goed Wonen" alhier, heeft Zaterdag Inschrijvers: J. Poet Zoon f 8852; J. Lamperts f 8285; W. Anker Zn f 8000; L. Ahn, Den Haag f 7994; A. Looia Jz. f 7919; A. van Sabben, Goee f 7883; Firma Past Berting f 7795; A. Poelman, Rit- them f 7777; Gebrs. Jansen, Nisee f 7553; Firma Hubere, Dordrecht f 7250; J. W. Christiaanse, Koudekerke f 7178. De inschrijvers, bij wier namen geen woonplaats is gemeld, wonen alhier. Tholen. Ten overstaan van notaris Meulenberg werd Zaterdagavond voor de dames Wagtho publiek verkocht een woonhuis aan de Hoogstraat alhier voor f 1250 aan dhr J. Kamman alhier. Van 815 Maart. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. van Roo 29 j en S. Tolhoek, 28 j.; J. Ree, 30 j. en W. Benee, 25 j. Getrouwd: E. A Kengen, 29 j. en M. Voorthuijsen, 22 j. Bevallen: A. G. Kort, geb. Proost, z.; V. Swennen, geb. Leijs, z. en d.; N. J. Gaa- tenmiller, geb. Lameijn, d.; T. L. Verbok- kem, geb. de Koning, d.; J. W. P. van Rooij, geb. Crinse, z.; W. L. Fraser, geb. de Ridder, z. Overleden: G. Hekhuijsen, 82 j., wedn. van G. Kulk; G. Blaas, 68 j., vrouw van J. P. Karelse; M. J. van Aartsen, 76 j., wed. van J. Casteleijn. (Vliss. Gt.) Van 916 Maart. IERSEKE. Gehuwd: Daniël Verbrugge, 28 j. jm. te Wemeldinge en Wilhelmina Minnaard, 23 j. jd. Ondertrouwd: Cornelia van der Velde, 33 j. jm. te 's Gravenpolder en Fora van Iwaarden, 80 j. jd.; Philippus Pikaar, 23 j. jm. en Anna Catharina Janna van de Plasse, 19 j. jd. Huwelijks-afkondiging1: Dingenis Cris- tiaanse, 18 j. jm. en Jannetje Komejan, 18 j. jd. te Kruiningen. Geboren: Marinus, z. v. Bartel van den Berge en Ida Johanna Slabbekoorn; Jo hanna Paulina, d. v. Cornells Johannes Sanderse en Jacomina Janneke Nieuwen- huize; Johanna Adriana Helena, d. v. Job Laurens Hendrik Bom en Frederika Adriana Koen. Overleden: Cornelia Polderman, 65 j., echtgen. van Maatje Zuidwegt. Van 8—(15 Maart. KRUININGEN. Ondertrouwd: Dinge nis Christiaanse, 18 j. te Ierseke en Jan netje Komejan, 18 j. Getrouwd: An dries Sinke, 35 j. en Adriana Pieterse, 33 j. Overleden: Hubregt Markusse, 73 j., echtgenoot van Pieternella de Looff. Van 115 Maart. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: L. Boone, 25 j. jm. en E. Marinusse 24 j. jd.; J. Kal jouw wednr. 70 j. en M. Wisse wed. 66 j. Bevallen: C. Geuze geb. Wouterse d.; A. J. v. d. Berg geb. Bosdijk d.; H. M. de Klerk geb. v. Iren z.; A. A. Kaat geb. Eerland z. Overleden: C. Wouterse, 41 j. vr. v. M. D. Geuze; A. Labruijière 65 j. jm.; A. de Priester 79 j. wed. J. Verhage. Van 9—10 Maart. KORTGENE. Goboren: 11, Iza, d.v. Cornells Nijsse en Maria Boot. Overleden: Jozias Serier 82 J. SGHERPENISSE. Overleden: Adriaan van Oeveren, 72 jr, wednr v. Adr. Bijl; Gerard Tichem, 65 jr, echtgen. van N. M. Slager. GehuwdA Knuist, 38 jr jm. te St. Maartensdijk, en A. C. de Graaf, 22 jr. GeborenChristina, d.v. Dlav. ran Houdt en Mach. Schot. ELLEWOUTSDIJK. Ondertrouwd: Pie- ter Adriaan Komejan, 21 j. te Driewegen en Maatje Pieterse, 19 j. te Ellewoutsdijk. WISSENKERKE. Geboren: 15, Blazma Tannetje, d. v. Maarten Eduard de Knm en Janna Leendertse. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verw. tot den avond van 21 Maart 1934: Zwakke tot matige, veranderlijke wind, later uit Noordelijke richtingen, afnemen de bewolking, aanvankelijk nog kans op regen, later iets kouder. Geseind van De Bilt hedenmorgen 9 u. 20 aan alle posten: Attentiesein neer. Stand van hedenmiddag 8 ru: Stand van Zaterdagmorgen 10 uur 738. Licht op voor fietsers:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 7