DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Buitenland Violet Vaughan NIVEA Binnenland. Uit de Provincie FEUILLETON svopr<k nuld^majT^mq-, HET ZESTIG-MILLIOENEN-PLAN. Instelling van een werkfonds te verwachten. C. N. V. en Winkelsluitingswet Middelburg. Tot tijdelijk armbezoeker bij den Armenraad is benoemd dhr F. J, de Jonge, alhier. VAN DINSDAG 20 MAART 1934, Nr 143. De cycloon boven België. Over Waalsch Brabant en een deel van Henegouwen heeft, zooals bekend, Zater dag een waar noodweer gewoed, dat groote schade aan gebouwen en boomen heeft aangericht. Veel oude stallen en boerenwoningen zijn ingestort. Spoor- en ander verkeer werd uren lang door omvergewaaide boo men versperd. Naar verluidt, liepen een zestal personen min of meer ernstige ver wondingen op. In sommige dorpen en gehuchten had de wervelwind, die slechts tien minuten heeft geduurd, zoo geweldige verwoestin gen aangericht, dat het er den schijn van heeft alsof zij gebombardeerd waren, of alsof er een aardbeving heeft plaats ge had. Tot de meest geteisterde plaatsen be- hooren Gouy-lez-Piëton, Ghapelle, Car- mières en Binche. De meeste straten liggen er als bezaaid met dakpannen, gebroken glas, steenen en andere voorwerpen. Tal van huizen vertoonen „gapende wonden" niet alleen in de daken, maar ook in de gevels. Er zijn plaatsen, waar de cycloon haar verwoestingen had aangericht, alvorens men goed wist wat er eigenlijk aan de hand was. Alles ging met een groote duisternis en geweldig lawaai gepaard. Geen enkele telefoonpaal is blijven recht staan. Enkele geteisterde dorpen hebben on middellijk werkloozen aan het werk gezet om de ruïnes op te ruimen. Het schijnt, dat heele daken door den wind honderden meters ver zijn wegge slingerd geworden. Dekens, die op een vernielden zolder te drogen hingen, wer den op een afstand van 2 kilometer terug gevonden. De windhoos ging gepaard met blik semflitsen en een zware hagelbui. Het onheil deed zich voor rond 12.45 uur, op een oogenblik dus dat wegens middageten de meeste menschen en ook de schoolkinderen thuis waren; daaraan is het wellicht te danken, dat geen doo- delijke ongelukken te betreuren zijn. De dakpannen vlogen met honderden tegelijk door de lucht, gelijk reusachtige zwermen duiven. Het Roode Kruis van België heeft on middellijk maatregelen getroffen, om den geteisterden onderdak en voeding te ver schaffen. Ook de regeering zal zich niet onbetuigd laten. De aangerichte schade wordt op ette lijke millioenen francs geschat. Boeren-onlusten in Opper-Oostenrijk. Acht düizend nationaal-socialisfen en boeren hielden Zaterdag te Wels een de monstratie en eischten, dat de afzetting van het partijhuis van den Landbund zou worden opgeheven en dat de gearresteer de leiders van den Landbund onmiddel lijk in vrijheid zouden worden gesteld. Dë politie slaagde niet erin de demonstran ten uiteen te drijven. Daar de toestand tegen den middag een dreigend karakter aannam, werden mili tairen ontboden, die tegen drie uur de orde konden herstellen. De boeren werden uit de stad gedreven en de toegangswe gen werden door soldaten en Heimwehr- mannen afgezet. Enkele personen werden gearresteerd. Een aantal boeren werd licht gewond. Vernietiging van 40.000 weefgetouwen. De Petit Parisien publiceert een be richt uit Rijssel, volgens hetwelk de orga nisatie van eigenaars van weefgetouwen aldaar besloten heeft om de crisis bij den afzet tegen te gaan door een aantal be drijven stil te leggen en ongeveer 4D.OOO weefgetouwen op te koopen om vervol gens onbruikbaar te maken. Dë werkne mers hebben tegen dit plan, dat hun voor steeds van een arbeidsmogelijkheid zou door E. J. WORBOISE. 28) _o— „Ik dacht, dat men eerst berouw moest hebben, om tot Christus te kunnen gaan." „Ik denk, dat het zonder den Heiland niet mogelijk is, om echt berouw te heb ben. Men kan wel een gevoel van spijt in zijn hart koesteren voor een beganen mis stap, misschien uit vrees geboren voor het oordeel, maar daarom behoeft het nog geen echt berouw te zijn, geboren uit liefde en niet uit vrees." „Maar toch kunnen menschen mis schien uit angst voor hun zonden, op deze wijze tot God komen." „Ongetwijfeld. Die vrees kan dikwijls niet anders zijn dan het worstelen van Gods geest in ons verhard gemoed. Je weet, de Schrift zegt, dat de wet onze leermeester is, om ons tot Christus te brengen; maar niet voor Christus zelf ge vonden is, kan er vergiffenis en vrede zijn en oprecht berouw." „Wat is het alles moeilijk, die gods dienst", zuchtte Daisy. „Maar stil, daar komt Papa." berooven, geprotesteerd en beweerd, dat het bedrijf der weverijen te Rijssel en omstreken zeer goed kan worden gaande gehouden. Dollfus te Weenen teruggekeerd. Bondskanselier dr Dollfuss is gister morgen te Weenen teruggekeerd. Tegenover een vertegenwoordiger van het officieele nieuwsbureau verklaarde Dollfuss, dat de overeenkomsten van Rome uitsluitend den economischen op bouw golden. De resultaten waren niet gericht tegen eenigerlei staat of statengroep. Dë confe rentie was tevreden over de wijze waarop door het toetreden van andere staten ver dere ontwikkelingsphasen konden volgen Dë resultaten van Rome konden wor den beschouwd als begin van een nau were economische samenwerking, nie* slechts tusschen Italië, Oostenrijk en Hongarije, doch ook als basis tot voor bereiding van grootere samenwerking op economisch gebied in Eüropa. De toestand in Spanje. De Minister van binnenlandsche zaken heeft besloten geen stakingen meer toe te laten die voortspruiten uit zuiver politieke motieven. In Malaga gaat de politie voort met arresteeren van gevaarlijke extremisten. In het dorp Ribera in de provincie Oviedo stak de burgemeester, geholpen door den gemeenteraad, geleid door mo tieven van politieke wraakzucht, het stad huis in brand. Alle documenten gingen in de vlammen verloren. De daders en hun medeplichtigen totaal 33 personen werden in arrest genomen. In Madrid werd de arbeid in het bouw vak, als gevolg van het bevel van den minister van binnenlandsche zaken, her vat. In Barcelona duren de stakingen voort. De dreigende staking in de Amerikaansche auto-industrie. In het gebied van Detroit treffen de vakvereenigingsleiders reeds toebereidse len voor een eventueele staking op Woens dag. Wanneer de arbitrage-onderhande lingen mislukken is een ingrijpen van Roosevelt niet uitgesloten. Tegelijkertijd vermelden de bladen nog een paar berichten aangelande de loonen van het spoorwegpersoneel. Volgens deze berichten wil het spoor wegpersoneel, dat de maatschappijen de ingevoerde loonsverlaging met 10 pet. la ten vervallen, terwijl daarentegen de maat schappijen de loonen verder met 15 pet. willen verlagen. Met betrekking tot de moeilijkheden in de automobiel-industrie vermoedt men, dat Roosevelt de beide partijen, indien de Am. Fed. of Labour werkelijk haar drei gement ten uitvoer brengt, en tegen a.s. Woensdag de staking aankondigt, zal uit- noodigen naar Washington te komen. De Britsche pers over de Fransche nota. De „Daily Telegraph" wijdt een hoofd artikel aan het Fransche antwoord op de jongste Britsche ontwapeningsnota. Hierin wordt gezegd, dat Frankrijk weer aan komt zetten met de kwestie van de veiligheid en de sancties, welke auto matisch voor de geheele wereld zouden gelden. Indien hiervan het welslagen van de ontwapeningsconferentie afhangt, dan is de toekomist van de ontwapening wel zeer duister. Het blad ziet in het Fransche antwoord geen bereidwilligheid 'tot een overeen komst met Duitschland. In het Fransche, zoowel als in het Duit- sche antwoord wordt meer nadruk gelegd op de tegenstellingen, dan op de overeen komsten. Dit is teleurstellend. Ook de „Morning Post" verklaart, dat de Fransche nota vrijwel neerkomt op een afwijzen van de Britsche voorstellen. Dë „News Chronicle" schrijft, dat, in dien Frankrijk van Engeland verlangt, De heer Warneford trad haastig bin nen en gaf zijn dochter nog vlug eenige opdrachten. Hij zou met den middagtrein vertrekken. „En wanneer komt u terug, Papa?" „Dat kan ik niet zeggen. In ieder geval pas na Woensdag. Het kan nog wel lan ger duren. Er is niets zoo onzeker als rechtzaken, want ieder oogenblik kan er zich wat nieuws voordoen, dat het gan- sche geding omverwerpt., En dan kan men weer van voren af aan beginnen. Naai die knoop met ijzergaren, Dai„y, dat is sterker dan zijde. Alice, kijk eens of je mijn reispet ook ziet; en Violet, wil je eens even in de keuken zeggen, dat ze een flinke stapel sandwiches voor me klaar maken, en vul dan mijn veldflesch eens met sherry. Haast je, meisjes, ik heb geen minuut te verliezen." En totdat de squire vertrokken was, stond het geheele huis op stelten, want hij had evenveel noten op zijn zang, alsof het een reis naar Australië gold of een ander werelddeel aan de overzijde van den oceaan; en de meisjes en mevrouw Warneford werden regelmatig afgesnauwd en de les gelezen, al hun bemoeiingen en zelfopofferende toewijding voor het welzijn van den heer des huizes ten spijt. „Vaarwel," waren zijn laatste woorden. „Meisjes, zorg goed voor meuna, en ik dat bet verplichtingen op tich neemt, wel ke verder gaan dan bet verdrag van Lo carno, het zich moet voorbereiden op een openlijke weigering. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling om ter uitvoering van het f 60 millioen-plan een Werkfonds 1934 in te stellen, waarvan de Minister-President, Dr H. Colijn, als algemeen voorzitter zal optreden, terwijl de heer C. J. P. Zaal berg, 'directeur van de Scheepvaart Bank en oud-directeur-generaal van den arbeid bet voorzitterschap en Dr Ir. A. H. W. Hacke, directeur-generaal van den arbeid het vice-voorzitterschap en tevens bet se cretariaat daarvan zal waarnemen. Omtrent de werkwijze van het fonds wordt vandaag een nadere mededeeling verwacht De Omzetbelasting. Blijkens bet maandelijks overzicht van den stand der Rijksmiddelen, leverde de Omzetbelasting over Febr. f 2.608.545,97 op. Gedurende de twee maanden, dat deze belasting in werking is, is thans bijna f 6 millioen ontvangen. De raming voor deze twee maanden was ruim f 13.5 mil lioen. De opbrengst van deze belasting blijft dus nog ver onder de raming. De oorzaak van deze mindere opbrengst is te zoeken in het feit, dat de handel nog in bet bezit is van groote oude voor raden, die zonder omzetbelasting kunnen worden afgeleverd. Particulier monopolie door contingenteering? Verschenen is bet voorloopig verslag der Tweede Kamer nopens bet wetsont werp tot regeling van den invoer van geïsoleerde eleetriciteits- geleidingen. Tegen het wetsontwerp werden door verscheidene leden bezwaren ingebracht. De hier verleende bescherming tegen overmatigen invoer komt neer op 't schep pen van een monopolistische positie voor de eenige Nederlandsche onderneming, welke zich met de vervaardiging van ge- isoleerde electriciteitsgeleidingen bezig houdt, n.l. de N. V. Hollandsche Draad en Kabelfabriek (Draka) te Amsterdam. Nu meende men 'te weten, dat deze fa briek een verkooppolitiek volgt, waarbij tegen de laagste prijzen uitsluitend ver kocht wordt aan een beperkt aantal met baar in verbinding staande grossiers, ter wijl voor de overige grossiers slechts en kele van baar producten verkrijgbaar zijn en dan nog tegen hoogere prijzen. Deze leden waren van oordeel, dat daar door misbruik wordt gemaakt van de be schermde positie, waarin deze fabriek is geplaatst door de contingenteering. Nog een ander misbruik werd door deze leden gesignaleerd. Naar zij meenden te weten, hebben inporteurs, die een invoer vergunning hadden verkregen, daarvan geen gebruik gemaakt, waartoe zij van de N. V. Draka een schadeloosstelling ont vingen. Het gevolg van deze practijk is in de eerste plaats, dat de invoer nóg meer wordt beperkt dan de bedoeling was en de prijzen nog meer worden verhoogd. In de tweede plaats vreesde men moeilijkhe den met het buitenland. Wijzigingsontwerpen Winkelsluitingswet. Op de agenda der Tweede Kamer zijn de twee aanhangige wijzigingsontwerpen der Regeering inzake de Winkelsluitings wet geplaatst, zoodat zij dezer dagen aan de orde zullen komen. Te hooge korting op loonen gemeente- personeel. De minister van binnenlandsche zaken heeft den gemeenteraad van Aalten uit- genoodigd de toegepaste korting op de loonen van het gemeentepersoneel van 10 pet. terug te brengen tot 5 pet. Nederlandsche Spoorwegen. In December j.l. bedroegen de defini tieve ontvangsten der Nederlandsche Spoorwegen f 10.678.043 (vorig jaar f 10.518.528). Over 1933 beliepen de totale ontvangsten f 122.437.753 tegen f 130.535.290 in 1932. reken er op, dat die planten uit de nieuwe bedden in de kas komen en zorg, dat Flyaway iederen dag behoorlijk gelucht wordt. Ik ben weer thuis laat eens zien, vandaag is het Dinsdag volgende week Donderdag, als je geen tegenbericht krijgt. En wil erop toezien, dat het eten klaar is, als ik thuiskom. Als je iets wilt weten of als er iets gebeurt, moet een van jullie maar schrijven, maar in dien kor ten tijd zal er wel niets van beteekenis voorvallen, vermoed ik." „Was dat wel zoo zeker?" Óp het gelaat van mevrouw Warneford werd een onmiskenbare uitdrukking van verlichting zichtbaar, toen het rijtuig de oprijlaan uitreed; niemand, behalve Vio let, zag het, want Daisy en Alice waren naar Anne's kamer gesneld om haar van het heugelijk nieuws kond te doen, dat papa vertrokken was en dat ze nu werke lijk een heele week voor zichzelf hadden. Het scheen haast te mooi om waar te zijn, zooals Anne, die zich den koning te rijk voelde, opmerkte, want nu was er geen enkel beletsel meer om William in huis te halen en net zoo veel met hem te pra ten als haar lustte. Violet werd natuur lijk in vertrouwen genomen het scheen niet zoo moeilijk om het met het perso neel klaar te spelen. Mooier gelegenheid dan thans sou slch seker in geen jaren Het bestuur van het Christelijk Na tionaal Vakverbond in Nederland heeft een adres gericht aan de Tweede Kam^r der Staten-Generaal, waarin bet zegt, ernstige bezwaren te hebben tegen de voorgestelde wijziging der winkelsluiting, waardoor de Zondagsarbeid voor winke liers, filiaalhouders en winkelbedienden zal vermeerderen en zoowel de Zondags rust als de Zondagsheiliging schade zal lijden. De Overheid heeft niet alleen het stof felijk, maar ook het geestelijk en moreel welzijn des volks te bevorderen en dit laatste mag nimmer aan het eerste on dergeschikt gemaakt worden. Het wil ons voorkomen, zoo besluit het adres, dat dit door deze wetsvoordracht in fbite toch geschiedt. EEN DROEVE STATISTIEK. Er wordt veel gesproken en geschreven over het pro en contra van de film. Men kent het droeve repertoire. Te sterker zou het contra knellen, wanneer het juist zou wezen, wat we in het laatste nummer van „Oude Paden" lezen: „Van een der meest geliefde vermaken de bioscoop heeft een hoogleeraar te Praag gedurende een jaar de onder werpen der geluidfilms in de verschillen de landen van Europa verzameld. En vond toen het volgende ontstellende to taal: 310 moorden, 104 roof-overvallen, 74 chantage-gevallen, 43 brandstichtingen, 14 oplichterijen, 612 schurkenstreken, 181 gevallen van bedrogpleging, 110 gevallen van opzettelijk schade berokkenen, 165 diefstallen, 54 verduisteringen, 405 geval len van overspel. De hoogleeraar, die bij dezen berg van zonde-vertooning dien van de ongelukkige huwelijken en jeugdmis- daad voegde, concludeert, dat van de op het doek gebrachte personen 70 pet. mon sters of abnormalen zijn." Het is, merkt de N e d e r 1. hierbij op, wel een tooneel van ontzettende mo- reele aftakeling, dat ons hier wordt geteekendl Verplaatst met ingang van 31 Maart a.s. de monteur le klasse bij1 den tech- nischen dienst der Telegrafie en telefonie H. Hoonhoud van het post- en telegraaf kantoor te Hengelo(0.) naar het post en telegraafkantoor te Middelburg. - Electrische kachels in groote sor teering voorhanden. Vanaf f 8. J. M. Pol derman, Goes. (Adv.) Waterschap „Axeler- A m b a c h t". Onder presidium van den heer Mr P. Dieleman, vergaderden j.l. Zaterdag te Axel de polderbesturen der bij het te stichten waterschap „Axeler- Ambach't" betrokken polders. Van de 56 bij bet eventueel te stichten waterschap betrokken polders waren niet minder dan 52 besturen vertegenwoordigd, zoodat de vergadering zeer druk bezocht was. Deze vergadering was belegd voor het bespreken van het schema der door ieder der betrokken polders te verleenen bijdra- ge in de eventueele uitgaven voor het wa terschap. Daaromtrent werden ter verga dering inlichtingen verstrekt. Tevens werd medegedeeld, dat tegen deze schaal nog tot 1 April a.s. bij Ged. Staten der provincie Zeeland bezwaren kunnen worden inge diend. Door verschillende afgevaardigden werd in bespreking gebracht bet voor verbete ring der afwatering ontworpen plan. De voorzitter gaf te kennen, dat dit plan nog niet aan de orde was. Daartoe zal eerst bet waterschap geconstitueerd moeten zijn. Het is bovendien ook nog niets anders dan een plan en indien het waterschap nader een betere of goedkoopere wijze van waterafvoer zou blijken te kennen en te willen uitvoeren, is men aan dit ontwerp niet gebonden. Ondertusschen werden tegen het ge maakte ontwerp toch verschillende bezwa ren aangevoerd, die door Ir Kruger wer den weerlegd. Gewestelijke crisis-cen trale. Dezer dagen werd gemeld, dat binnenkort getracht zou worden de di verse gewestelijke crisiscentrales onder te brengen in één gewestelijke centrale. voordoen. Het duurde niet lang, of de meisjes en mevrouw Warneford zaten op Anne's ka mer bijeen de zieke met glinsterende oogen en geestdriftig gelaat -- samen spannend en zelfs plannen makend of het niet mogelijk zijn zou om William, tijdens zijns vaders afwezigheid, geheel in huis op te nemen. Anne stelde voor een bed op te slaan in het kabinetje, dat alleen van uit haar kamer toegankelijk was, maar mevrouw Warneford deelde het enthou siasme van haar dochters niet. „Is het wel goed wat we doen?" aarzelde ze. „Is gehoorzaamheid aan mijn echtgenoot niet mijn eerste plicht en heeft hij! me niet nadrukkelijk gelast nimmer meer den zoon onder zijn dak te ontvangen, die hem zoo diep beleedigd heeft?" „Wat dat aangaat, mama," voerde An ne aan, „hij heeft van u geëischt, William nooit meer te spreken, nooit meer te zien, nooit meer aan hem te denken als een kind. Zij', die het onmogelijke vorderen, moeten verzet verwachten of heimelijke ongehoorzaamheid. O, als ik maar ge zondheid en kracht had, als iedere andere vrouw, ik zou onmiddellijk het eerste kie zen; broeder en zuster zouden geen oogen blik langer gescheiden zijnl" „Stil, lieve. Och, wat is het moeilijk zijn gedragslijn te kiezen bij zooveel te- De gewestelijke crisis-centrale in Zeel'^i zou gisteren in het leven worden geroe pen. Naar wij vernemen, is hiertoe gis+eren wel een vergadering gehouden, maar het is nog niet gelukt tot de stichting van deze centrale te geraken. Gevonden voorwerpen: Schroeven draaier, Onderland, St Laurens B 63; Koedek, Gem, veldwachter, St Laurens; Zwarte muts, C. Birnmel, Lagewog C 177; Sleuteltje, J. W. Jobs©, Segeersveg V 104; Passer, J. Antheunisse, Kinderdijk F 90; Kinderhandschoentje, S. Boomgaard, L. Viele K 377; Halsband, De Rijke, Oud Arn. pad T 113; Fantasie zakdoekje, Lem- son, L. Giststraat F 186; Damesport. met inh., W. Roelse, Koudekerke A 45; Grijze muts, Langeraad, Brakstr. O 353; Hand beschermers, Bureau van Politie; Belas- tingxnerk, P. Kollewijn, Breeweg ('t Zand) D 207; Huissleutel, Brombagger, Wage- naarstr. D 84; Huissleutel, Hondsmerk, Teerp. straat P 23; Wollen das, Wielemar- ker, Segeerssingel V 48; Belastingmerk, Geense, Bogardstraat D 35; HondenhaJs- bamd, Engelsman, Korte Geere K 360; Bril in étui, Snetblage, Noordstr. D' 67/68; Ceintuur, M. Bos, Leliestraat W 137; Kruisje (R. K.), W. v. Belzen, Brand. Mo lengang M 238; Kinderport., Antheunisse, Segeerssingel V 65; Tabakzak, J. Looise, K. Werfstraat T 17; Kinderhandschoen, Beijleveld, KI. Vlaanderen M 151; paar Glacé handschoenen, H. v. Dijk, N. Abeele C 61; Dameshandschoen, J. Melse, Rou- aansche kaai G 159; Huissleutel, Steen- dam, Kerkstraat ('t Zand) D 156; Porte- monnaie, Corstanje, Spuistraat F 140; Handschoen, v. d. Weele, Bagijnhof E 191; Zadeldek, Geschiere, 't Zand D' 208; Port. met inhoud, F. A. Wondergem, Bureau van Politie; Duimstok, Filipse, Noordsin gel S 158; Lipssleutel, A. v. d. Broeke, Wal A 8; Gouden broche, M. Tange, Zus terstraat I 201. Vlissingen. „Groene Krui s". Gisterenavond werd ten stadhuize de jaar vergadering gehouden van de afd. Vlis singen van het „Groene Kruis". De voorzitter, dhr G. A. van Woelde- ren, opende de vergadering, en zeide, dat ons scheepje dit jaar rustig is voortge- zeild, niettegenstaande den nood der tij den. De secretaris, dhr Dronkers, bracht het jaarverslag uit, waaraan het volgende is ontleend: Op 31 Dec. 1933 bedroeg het ledental onzer afdeeling 2055; op 31 Dec. 1932: 2110. Evenals vorige jaren werd de wijkzie- kenverpleging door de zusters Algra en De Goeijer met ijver en toewijding uitge oefend. In 1933 werden in totaal 8924 zie kenbezoeken afgelegd tegen 7205 in 1932. Verplegingsartikelen werden 1495 maal in bruikleen verstrekt, tegen 1283 maal in 1932. Aan aanvragen om ijs, hetwelk steeds in bet magazijn in voorraad is, werd 97 maal voldaan; verleden jaar 144 maal. De vermindering van het aantal aan vragen vindt zijn oorzaak in de opheffing van het gemeentelijk ziekenhuis, waaraan ijsverstrekking geregeld plaats had. In 1933 werden door de bakers 169 kraamverplegingen uitgevoerd, waarvan 1 buiten de stad, tegen in totaal 152 kraam verplegingen in 1932. De kraamverpleging werd wederom door zuster Algra geleid. Alle aanvragen voor een Groene Kruis-baker moeten aan haar worden gericht. In 1933 werd geen opleidingscursus voor Groene Kruis-baker gehouden; wel slaagden in het afgeloopen jaar twee ba kers, die aan den in 1932 gehouden oplei dingscursus deelnamen; zij verwierven het Rijksdiploma. De gelegenheid om aan een opleidings cursus deel te nemen blijft opengesteld. Het aantal Groene Kruis-bakers op 31 December 1933 bedroeg 4. Ook een Moedercursus werd in het af geloopen jaar niet gehouden. Het aan de afdeeling kraamverpleging en zuigelingenzorg verbonden consultatie bureau voor zuigelingen staat onder lei ding van den districts-kinderarts, Dr J. van Maren Bentz van den Berg. Het aantal zittingen gehouden in het afgeloopen jaar bedroeg 97; waarop 1265 consulten werden verstrekt; 145 zuigelin- genstrijdige plichten." „Trek u voor vandaag van die tegen strijdigheid maar niets aan, mama," zei- de Anne op haar besliste manier; „voor het oogenblik hebt u alleen de plichten eener moeder en behoort nu uw kinderen toe. Papa is op het oogenblik al haast in Hadleigh en daarmee is alles gezegd. Hoe laat zou William hier zijn, Daisy? Maar, mama wat scheelt u?" „Er schiet me iets vreeselijks in de ge dachte", kreet mevrouw Warneford met doodsbleek gelaat. „Wat bedoelt u? Wat laat u ons schrik ken?" antwoordde Anne bijna boos. „Wel, je vader is naar Hadleigh ge gaan en daar kan hij William tegen het lijf loopen. Ik ben bijna zeker, dat het gebeuren zal. Ik heb er een voorgevoel van." „Hoe kunt u zichzelf en ons toch zoo kwellen!" was Anne's wederwoord. „Wij verwachten betere dingen." Doch haar toon en blik verrieden, dat ze haar moe ders vrees niet geheel ongegrond achtte en ook Daisy en Alice keken plotseling ernstig. 0, hoe treurig toch maar steeds voort te moeten leven met dat verschrik kelijk geheim, dat haar drukte! (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5